Рішення № 103141577, 01.02.2022, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.02.2022
Номер справи
300/4485/21
Номер документу
103141577
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"01" лютого 2022 р. справа № 300/4485/21

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кафарського В.В., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Комунального некомерційного підприємства «Косівська центральна районна лікарня» Косівської міської ради Косівського району Івано-Франківської області до Державної служби України з питань праці Управління Держпраці в Івано-Франківській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог – Косівський районний відділ державної виконавчої служби Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, про визнання незаконною та скасування постанови про накладення штрафу за порушення законодавства про працю та зайнятість населення в розмірі 10 000,00 грн, -

ВСТАНОВИВ:

Комунальне неприбуткове підприємство «Косівська центральна районна лікарня» Косівської міської ради Косівського району Івано-Франківської області (далі – позивач) звернулося до Державної служби України з питань праці Управління Держпраці в Івано-Франківській області (далі – відповідач), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог – Косівський районний відділ державної виконавчої служби Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, про визнання незаконною та скасування постанови про накладення штрафу за порушення законодавства про працю та зайнятість населення від 03.12.2020 №ІФ11840/1671/АВ/ПТ/ПС/ПТ-ФС в розмірі 10 000,00 грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем протиправно винесено оскаржену постанову у зв`язку невиконання вимог припису від 03.07.2020 №ІФ9081/1671/АВ/П, оскільки в КНП «Косівська ЦРЛ» дотримуються вимог статті 115 КЗпП та частини 1 статті 24 Закону України «Про оплату праці». В колективному договорі між адміністрацією та профспілковою організацією КНП «Косівська ЦРЛ» значиться в пункті 4.1.11. Заробітну плату виплачувати: аванс до 22 числа кожного місяця; остаточний рахунок до 7 числа кожного наступного місяця, за який здійснюється виплата заробітної плати. З моменту переходу на фінансування підприємства за надані послуги по пакеті, згідно укладеного договору з НСЗУ аванс нараховується до 15 числа та остаточний рахунок до 30 числа поточного місяця. Доплата працівникам, що безпосередньо зайняті у ліквідації епідемії та здійсненні заходів із запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої корона вірусом SARS-CoV-2, фінансується з коштів НСЗУ за надані послуги на розрахунковий рахунок КНП «Косівська ЦРЛ». Відповідно після отримання коштів проводиться нарахування та виплата даних коштів. Основна заробітна плата працівникам КНП «Косівська ЦРЛ» виплачується вчасно, доплати працівникам, що безпосередньо зайняті у ліквідації епідемії та здійсненні заходів із запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої корона вірусом SARS-CoV-2, фінансуються з коштів НСЗУ із значною затримкою на рахунки КНП «Косівська ЦРЛ», що і тягне за собою прострочення такого нарахування працівникам. Враховуючи наведене, позивач переконаний у правомірності власних дій, відтак просить суд позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 25.08.2021 даний позов залишено без руху у зв`язку з невідповідністю вимогам статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України, а позивачу надано строк для усунення недоліків (а. с. 35-36).

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 17.09.2021 Комунальному некомерційному підприємству «Косівська центральна районна лікарня» Косівської міської ради Косівського району Івано-Франківської області продовжено строк для усунення недоліків позовної заяви, шляхом надання належним чином завірених копій документів, які підтверджують поважність причин пропуску строку звернення до суду (. С. 62-63).

У зв`язку із усуненням недоліків позовної заяви, ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 01.10.2021 відкрито провадження у даній адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) (а. с. 77-78).

Управління Держпраці в Івано-Франківській області скористалось правом подання відзиву на позовну заяву, який надійшов на адресу суду 22.10.2021 за №17-07/15-10/6930 від 20.10.2021. Так, у відзиві представник відповідача із позовними вимогами не погодився, вказав на їх безпідставність та необґрунтованість. Зазначив, що перед КНП «Косівська ЦРЛ» існував обов`язок нарахувати та виплатити своїм працівникам компенсацію втрати частини заробітної плати, як складової додаткової заробітної плати, за вказані періоди з урахуванням індексу зростання цін на споживчі товари і тарифів на послуги (0,8% у квітні та 0,3% у травні) за рахунок коштів відповідного бюджету. Проте, таку компенсацію працівникам Позивача не нараховано та не виплачено, що є порушенням статті 34 Закону «Про оплату праці». За таких обставин представник Управління Держпраці в Івано-Франківській області просить у задоволенні позовних вимог КНП «Косівська центральна районна лікарня» Косівської міської ради Косівського району Івано-Франківської області відмовити у повному обсязі (а. с. 84-94).

Розглянувши матеріали адміністративної справи в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, дослідивши в сукупності письмові докази, якими сторони обґрунтовують позовні вимоги та заперечення на позов, судом встановлено таке.

Відповідно до частини першої статті 6 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», на підставі доручення Прем`єр-міністра України від 25.05.2020 № 20930/1/1-20 (а. с. 101) та окремого доручення Т.в.о. Голови Державної служби України з питань праці від 23.06.2020 № Д-208/1/3.1-20 (а. с.100), наказу від 30.06.2020 року № 704-Д (а. с. 102) та направлення від 30.06.2020 № 15-10/4241 (а. с. 103), в період з 01.07.2020 по 03.07.2020 Управлінням Держпраці проведено позапланову перевірку у КНП «Косівська центральна районна лікарня» Косівської міської ради Косівського району Івано-Франківської області щодо дотримання законодавства про працю з питань своєчасності та у повному обсязі виплати заробітної плати медичним працівникам.

За результатами вказаної позапланової перевірки складено Акт інспекційного відвідування юридичної особи, яка використовує найману працю від 03.07.2020 № ІФ-9081-1671/АВ, в розділі III якого зафіксовано порушення Позивачем:

- частини першої статті 115 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП України), частини першої статті 24 Закону України «Про оплату праці».

Так встановлено, що наказом від 08.05.2020 №135 «Про проведення доплат працівникам КНП «Косівська ЦРЛ», які задіяні у роботі з хворими на COVID-19 в квітні 2020 року» затверджено список працівників, яким необхідно провести додаткову доплату у розмірі до 300 відсотків заробітної плати (посадового окладу) із підвищеннями з урахуванням передбачених законодавством обов`язкових доплат та надбавок. Однак, вказана доплата за квітень 2020 року нараховано 142 працівникам в сумі 2 221 067,07 грн та виплачено 02.06.2020 в сумі 1 763 151,70 грн, тобто з порушенням строку виплати заробітної плати, визначеного законодавством. Наказом від 15.06.2020 №176 «Про проведення доплат працівникам КНП «Косівська ЦРЛ», що задіяні в роботі з хворими на COVID-19 в травні 2020 року» затверджено список працівників, яким необхідно провести додаткову доплату у розмірі до 300 відсотків заробітної плати (посадового окладу) із підвищеннями з урахуванням передбачених законодавством обов`язкових доплат та надбавок. Проте, доплата за травень 2020 року нараховано 141 працівнику в сумі 1 514 911,98 грн та виплачено 26.06.2020 в сумі 1 204 355,01 грн, тобто з порушенням строку виплати заробітної плати, визначеного законодавством. статті 98 КЗпП України, частини першої статті 13 Закону України «Про оплату праці», відповідно до вимог яких, оплата праці працівників установ і організацій, що фінансуються з бюджету здійснюється н підставі законів та інших нормативно-правових актів України, генеральної, галузевих, регіональних угод, колективних договорів у межах бюджетних асигнувань та позабюджетних доходів. Однак, доплата 20 працівникам КНП «Косівська ЦРЛ», згідно персонального переліку працівників, яким здійснюється доплата у розмірі трьох посадових окладів, затвердженого наказом КНП «Косівської ЦРЛ» від 08.04.2020 №108, встановлена у зазначеному розмірі за період роботи з 19.03.2020 по 31.03.2020, а не за весь робочий час, відпрацьований працівниками у березні 2020 року.

- статті 34 Закону України «Про оплату праці», відповідно до вимог якої працівникам повинна виплачуватися компенсація втрати частини заробітної плати у зв`язку із порушенням строків її виплати відповідно до індексу зростання цін на споживчі товари і тарифів на послуги у порядку, встановленому чинним законодавством. Однак, така компенсація працівникам КНП «Косівська ЦРЛ» не проводилася. Доплату працівникам, які задіяні у роботі із хворими на COVID-19, за березень 2020 року виплачено у травні 2020 року, а компенсація втрати частини заробітної плати у зв`язку з порушенням строків її виплати не проведено на 0,8%. Доплату працівникам, які задіяні у роботі із хворими на COVID-19, за квітень 2020 року виплачено у червні 2020 року, а компенсація втрати частини заробітної плати у зв`язку з порушенням строків її виплати не проведено на 0,3%.

Акт інспекційного відвідування юридичної особи, яка використовує найману працю, від 03.07.2020 № ІФ-9081-1671/АВ, підписано директором Позивача Микитюком Дмитром Михайловичем 03.07.2020 із письмовим поясненням про те, що: «терміни оплати додаткових доплат працівникам, які задіяні в роботі з COVID-19 хворими виплачуються по мірі надходження коштів від НСЗУ» (а. с. 104-111).

На підставі Акту інспекційного відвідування юридичної особи, яка використовує найману працю, від 03.07.2020 № ІФ-9081-1671/АВ директору КНП «Косівська ЦРЛ» внесено припис про усунення виявлених порушень від 03.07.2020 № ІФ-9081-1671/АВ-П, яким його в строк до 31.07.2020 зобов`язано усунути виявлені порушення та дотримуватись вимог чинного законодавства про працю (а. с. 112-113).

Зазначений припис підписано ОСОБА_1 із запереченнями від 17.07.2020 №504/01-09, які після надходження долучено до матеріалів справи.

З метою перевірки виконання вимог припису від 03.07.2020 № ІФ-9081-1671/АВ-П, на підставі наказу від 23.10.2020 № 1144-Д (а. с. 116) та направлення від 23.10.2020 № 15-10/6809 (а. с. 117), Управлінням Держпраці в період з 04.11.2020 по 06.11.2020 здійснено позаплановий захід державного нагляду (контролю) у Позивача.

За результатами проведеного заходу складено Акт інспекційного відвідування юридичної особи, яка використовує найману працю, від 06.11.2020 № ІФ-11840/1671/АВ, яким встановлено, що вимоги пункту 3 припису від 03.07.2020 року № ІФ-9081-1671/АВ-П не виконано (а. с. 118-120). Так, компенсація втрати частини заробітної плати за березень 2020 року у зв`язку з порушенням строків її виплати (травень 2020 року) працівникам, які задіяні у роботі із хворими на COVID-19, не проведено на 0,8%, а компенсація втрати частини заробітної плати за квітень 2020 року у зв`язку з порушенням строків її виплати (червень 2020 року) працівникам, які задіяні у роботі із хворими на COVID-19, не проведено на 0,3%.

За невиконання законних вимог посадових осіб центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, або його територіальних органів щодо усунення порушень законодавства про працю, зайнятість населення та загальнообов`язкове державне соціальне страхування або недопущення посадових осіб цих органів до здійснення заходів державного нагляду (контролю), підстави яких визначені законом, відносно директора Позивача ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення, передбачене статтею 188-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП) від 06.11.2020 №ІФ-11840-1671/ПТ (а. с. 121), на підставі якого винесено постанову по справі про адміністративне правопорушення від 06.11.2020 №ІФ-11840-1671/ПТ-ПС про накладення штрафу в розмірі 900,00 грн (а. с. 122-123).

Рішенням Косівського районного суду Івано-Франківської області від 09.12.2020 у справі №347/2106/20 визнано незаконною та скасовано постанову головного державного інспектора відділу з питань трудових відносин та зайнятості Зайця І.С. в справі про адміністративне правопорушення №ІФ-11840-1671/ПТ/ПС, про притягнення директора КНП «Косівська ЦРЛ» ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за статтею 188-6 КУпАП із накладенням штрафу в розмірі 900,00 грн., а провадження у справі закрито за відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 188-6 КУпАП 9а. с. 124-125).

Управління Держпраці листом від 10.11.2020 №05-07/15-10/7202 повідомило Позивача про те, що уповноваженою посадовою особою отримано Акт інспекційного відвідування юридичної особи, яка використовує найману працю від 06.11.2020 року №ІФ-11840/1671/АВ (а. с. 126).

Крім того, КНП «Косівська ЦРЛ» повідомлено, що за результатами проведеної перевірки виявлено факт невиконання вимог припису від 03.07.2020 року №ІФ 9081/1671/АВ/П, що є підставою для накладення штрафних санкцій за порушення законодавства про працю відповідно до частини другої статті 265 КЗпП України.

За результатами розгляду справи про накладення штрафу першим заступником начальника Управління Держпраці Мазуром Р.Б. винесено постанову про накладення штрафу на КНП «Косівська ЦРЛ» за порушення законодавства про працю та зайнятість населення від 03.12.2021 №ІФ 11840/1671/АВ/ПТ/ПС/ПТ-ФС в розмірі 10 000,00 грн (а. с.127).

Того ж дня, примірник зазначеної постанови надіслано Позивачу засобами поштового зв`язку, а саме рекомендованим листом № 7601867433073 (а. с. 128).

Не погоджуючись із висновками відповідача щодо протиправності дій позивача, уповноважений представник Комунального некомерційного підприємства «Косівська центральна районна лікарня» Косівської міської ради Косівського району Івано-Франківської області звернувся із даним позовом до суду.

Надаючи оцінку правовідносинам, що склались між сторонами, суд виходить з таких підстав та мотивів.

Згідно з ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до пунктів 1, 3 Положення про Державну службу України з питань праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2015 № 96 (далі – Положення №96), Державна служба України з питань праці (Держпраці) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра соціальної політики, і який реалізує державну політику у сферах промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, здійснення державного гірничого нагляду, а також з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, загальнообов`язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності, на випадок безробіття (далі – загальнообов`язкове державне соціальне страхування) в частині призначення, нарахування та виплати допомоги, компенсацій, надання соціальних послуг та інших видів матеріального забезпечення з метою дотримання прав і гарантій застрахованих осіб.

Основними завданнями Держпраці, зокрема, є реалізація державної політики у сферах промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, здійснення державного гірничого нагляду, а також з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, загальнообов`язкове державне соціальне страхування в частині призначення, нарахування та виплати допомоги, компенсацій, надання соціальних послуг та інших видів матеріального забезпечення з метою дотримання прав і гарантій застрахованих осіб.

Згідно з пунктом 7 Положення №96 Держпраці здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи.

Статтею 259 Кодексу законів про працю України визначено, що державний нагляд та контроль за додержанням законодавства про працю юридичними особами незалежно від форми власності, виду діяльності, господарювання, фізичними особами-підприємцями, які використовують найману працю, здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Процедуру здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю юридичними особами (зокрема їх структурними та відокремленими підрозділами, які не є юридичними особами) та фізичними особами, які використовують найману працю визначає Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 (далі – Порядок №823).

Відповідно до абзацу 1 пункту 1 Порядку №823 заходи державного контролю за додержанням законодавства про працю здійснюються у формі інспекційних відвідувань, що проводяться інспекторами праці Держпраці та її територіальних органів.

Згідно з абзацом 1 пункту 3 Порядку №823 інспекторами праці є посадові особи Держпраці та її територіальних органів, виконавчих органів рад (далі – органи контролю), посадовими обов`язками яких передбачено повноваження щодо здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю (далі – контрольні повноваження).

Відповідно до абзацу 11 пункту 5 Порядку №823 підставами для здійснення інспекційних відвідувань є невиконання вимог припису інспектора праці.

Пунктом 16 Порядку №823 передбачено, що за результатами інспекційного відвідування складаються акт інспекційного відвідування (далі – акт) і в разі виявлення порушень вимог законодавства про працю – припис щодо їх усунення та попередження про відповідальність за порушення законодавства про працю.

Припис є обов`язковою для виконання у визначені строки письмовою вимогою інспектора праці про усунення об`єктом відвідування порушень вимог законодавства про працю, виявлених під час інспекційного відвідування.

Припис вноситься об`єкту відвідування не пізніше ніж протягом наступного робочого дня після підписання акта (відмови від підписання), а в разі наявності зауважень – наступного дня після їх розгляду.

Стан виконання припису перевіряється після закінчення зазначеного в ньому строку виконання. Якщо об`єкт відвідування не надав відповіді або надав її в обсязі, недостатньому для підтвердження факту виконання припису, проводиться інспекційне відвідування з підстави, наведеної у підпункті 11 пункту 5 цього Порядку (пункти 20-22 Порядку № 823).

Згідно з абзацом 9 частини другої статті 265 Кодексу законів про працю України юридичні та фізичні особи-підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу в разі порушення інших вимог законодавства про працю, крім передбачених абзацами другим - восьмим цієї частини, - у розмірі мінімальної заробітної плати за кожне таке порушення.

Системний аналіз наведених вище положень дає підстави дійти висновку, що інспекційне відвідування є формою державного контролю за додержанням законодавства про працю, яке відноситься до повноважень відповідача та яке проводиться на підставі наказу та направлення. За результатами інспекційного відвідування складається акт і в разі виявлення порушень – виноситься припис, який є обов`язковим для виконання у визначені строки. Неусунення виявлених порушень, зазначених у приписі, є підставою для притягнення юридичних та фізичних осіб - підприємців до відповідальності у вигляді штрафу.

Предметом спору у даній справі є правомірність застосування до позивача штрафу у зв`язку з невиконанням ним пункту 3 припису від 03.07.2020 №ІФ-9081-1671/АВ-П.

Так, пунктом 3 припису було зафіксовано вчинене позивачем порушення вимог статті 34 Закону України «Про оплату праці», що полягало у непроведенні компенсації працівникам КНП «Косівська центральна районна лікарня» Косівської районної ради втрати частини заробітної плати у зв`язку із порушенням строків її виплати відповідно до індексу зростання цін на споживчі товари і тарифів на послуги у порядку, встановленому чинним законодавством.

Суд звертає увагу, що вказаний вище припис Комунальним некомерційним підприємством «Косівська центральна районна лікарня» Косівської районної ради оскаржений не був, відтак, доводи про недопущення ним згаданого порушення є безпідставними та не спростовують встановлений законом обов`язок виконати вимоги припису органу Держпраці.

В матеріалах справи відсутні докази в підтвердження виконання Комунальним некомерційним підприємством «Косівська центральна районна лікарня» Косівської районної ради вимог пункту 3 припису Управління Держпраці в Івано-Франківській області від 03.07.2020 №ІФ-9081-1671/АВ-П – усунення порушень статті 34 Закону України «Про оплату праці» щодо компенсації відповідним втрати частини заробітної плати у зв`язку із порушенням строків її виплати відповідно до індексу зростання цін на споживчі товари і тарифів на послуги у порядку, встановленому чинним законодавством.

Не заслуговують на увагу аргументти позивача на допущення Управлінням Держпраці в Івано-Франківській області процедурних порушень під час винесення постанови про накладення штрафу, оскільки його належним чином було повідомлено про дату одержання документів у справі про накладення штрафу, а в оскаржуваній постанові чітко зазначено порушення, за яке передбачено відповідальність.

За таких обставин, приймаючи оскаржувану постанову від 03.12.2021 №ІФ 11840/1671/АВ/ПТ/ПС/ПТ-ФС відповідач діяв на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Оскільки у даній справі оспорюються рішення прийняті відповідачем, суб`єктом владних повноважень, суд відповідно до вимог ч. 2 ст. 2 КАС України, перевіряє чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Суд також враховує позицію, сформовану у справі Серявін та інші проти України (№ 4909/04): згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються; хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент; міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі Руїс Торіха проти Іспанії (RuizTorijav. Spain) № 303-A, пункт 29).

Також згідно з п. 41 висновку № 11 (2008) Консультативної ради європейських суддів до уваги Комітету Міністрів Ради Європи щодо якості судових рішень, обов`язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту. Обсяг цього обов`язку може змінюватися залежно від характеру рішення.

Щодо судових витрат, то відповідно до частини 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Таким чином, оскільки суд дійшов висновку про те, що заявлені позивачем вимоги не підлягають до задоволення, підстави для повернення сплаченого судового збору у сумі 2 270,00 грн відсутні.

На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

в задоволенні адміністративного позову Комунального некомерційного підприємства «Косівська центральна районна лікарня» Косівської міської ради Косівського району Івано-Франківської області до Державної служби України з питань праці Управління Держпраці в Івано-Франківській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог – Косівський районний відділ державної виконавчої служби Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, про визнання незаконною та скасування постанови про накладення штрафу за порушення законодавства про працю та зайнятість населення в розмірі 10 000,00 грн – відмовити.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку. Відповідно до статей 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення рішення в повному обсязі.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Суддя Кафарський В.В.

Рішення складене в повному обсязі 01 лютого 2022 р.