
ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 лютого 2022 року ЛуцькСправа № 140/12675/21
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого – судді Мачульського В.В.,
розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ВЕСТ ПЕТРОЛ МАРКЕТ» до Західного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «ВЕСТ ПЕТРОЛ МАРКЕТ» (далі – ТзОВ «ВЕСТ ПЕТРОЛ МАРКЕТ», позивач, Товариство) звернулося з позовом до Західного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків (далі – Західне МУ ДПС по роботі з ВПП, відповідач) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 12.07.2021 №193/33000703 в частині застосування штрафних (фінансових) санкцій (штрафу) в сумі 7 000,00 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що оскаржуваним рішенням до позивача застосовані штрафні (фінансові) санкції у розмірі 11 000,00 грн. Вказане податкове повідомлення-рішення винесене на підставі акта перевірки від 15.06.2021 № 10378/20/3300/РРО/42663493, яким встановлено, несвоєчасне подання електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального на початок та кінець звітної доби за адресою: м. Харків, Малопанасівський з`їзд 1, чим порушено вимоги підпункту 230.1.3 пункту 230.1 статті 230 Податкового кодексу України (далі - ПК України).
З цього приводу позивач зазначає, що дані про фактичні залишки пального та про обсяг пального подано до контролюючого органу вчасно електронними засобами, однак незважаючи на це з незалежних від Товариства причин, відповідні довідки зареєстровані в реєстрі із запізненням.
Відтак вважає, що ТзОВ «ВЕСТ ПЕТРОЛ МАРКЕТ» не вчиняв протиправних діянь, які б призвели до порушення граничного строку подання електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального на початок та кінець звітної доби, що свідчить про відсутність у діяннях Товариства такої ознаки податкового правопорушення, як протиправність, а також відсутність вини.
Додатково зауважує, що згідно роз`яснення, яке розмішене на Загальнодоступному інформаційно-довідковому департаменті «ЗІР», за неподання або несвоєчасне подання до ДПС розпорядником акцизного складу довідки про зведені за добу підсумкові облікові дані щодо обсягів обігу (отримання/відпуску) та залишків пального на акцизному складі пального у зв`язку з неможливістю вчасно відправити документ до ДПС внаслідок тимчасового обмеження роботи електронних сервісів та інформаційно-телекомунікаційних систем ДПС відповідальність до такого розпорядника акцизного складу не застосовується.
На підставі вищевикладеного просить позов задовольнити та визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 12.07.2021 №193/33000703 в частині застосування штрафних (фінансових) санкцій (штрафу) в сумі 7 000,00 грн.
Ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду від 17.08.2021 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі, її розгляд визначено проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін відповідно до статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі – КАС України) (а.с.53).
07.12.2021 до суду надійшов відзив на позовну заяву (а.с.57-58), в якому представник відповідача заперечив проти заявлених позовних вимог, зокрема вказав, що позивач як розпорядником акцизного складу (уніфікований номер 1007405), що розташований за адресою: м. Харків, Малопанасівський в`їзд 1, несвоєчасно подано до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику щоденні дані про фактичні залишки пального та про обсяг обігу пального після проведення останньої операції з обігу пального у звітній добі 24.04.2020, 16.05.2020, 18.12.2020, 01.01.2021, 03.01.2021, 02.01.2021, 31.12.2020, 08.01.2021, 24.01.2021, 11.05.2021, 05.06.2021, чим порушено п.п. 230.1.3 п. 230.1 ст. 230 ПК України.
Зазначає, що законодавством чітко встановлено порядок подання таких звітів до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику щоденні дані про фактичні залишки пального та про обсяг обігу пального після проведення останньої операції з обігу пального у звітній добі. Крім того, частина таких звітів було доставлено до контролюючого органу районного рівня 318 ГУ ДПС у Волинській області (м. Луцьк) та районного рівня 3300 Західне МУ ДПС по роботі з ВПП, а також підтверджує факт несвоєчасного подання таких звітів на реєстрацію.
З огляду на викладене, відповідач вважає, що оскаржуване податкове повідомлення-рішення є законним, обґрунтованим та таким, що не підлягає скасуванню, а тому просить відмовити у задоволенні позову.
Інших заяв по суті справи від сторін не надходило. Сторони скористались своїм правом щодо подачі заяв по суті справи.
Дослідивши наявні в матеріалах справи письмові докази, а також пояснення, викладені учасниками справи у заявах по суті справи, суд дійшов висновку, що позов підлягає до задоволення з таких мотивів та підстав.
Судом встановлено, що на підставі наказу №4199-п від 09.06.2021 та направлень №7602, №7603 від 09.06.2021 інспекторами Головного управління ДПС у Харківській області проведено фактичну перевірку АЗС з магазином, на якій здійснює свою господарську діяльність ТзОВ «ВЕСТ ПЕТРОЛ МАРКЕТ», що розташована за адресом: м. Харків, Малопанасівський в`їзд 1, за результатами якої складено Акт фактичної перевірки від 15.06.2021р. №Ю378/20/3300/РРО/42663493 (а.с.5-8).
Перевіркою встановлено порушення позивачем підпункту 230.1.3 пункту 230.1 статті 230 Податкового кодексу України (далі - ПК України): а саме у зв`язку з несвоєчасним поданням електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального на початок та кінець звітної доби.
На підставі вищевказаного акту перевірки відповідачем 12.07.2021 винесено податкове повідомлення-рішення №193/33000703, яким до позивача застосовано штрафні (фінансові) санкції (штраф) в сумі 11 000 грн. (а.с.9-10).
Як зазначив позивач податкове повідомлення-рішення оскаржувалось в адміністративному порядку, проте рішенням ДПС України від 22.10.2021 №23894/6/99-00-06-03-01-06 скаргу Товариства залишено без задоволення, а податкове повідомлення-рішення від 12.07.2021р. №193/33000703 - без змін.
Вважаючи прийняте відповідачем податкове повідомлення-рішення протиправним ТзОВ «ВЕСТ ПЕТРОЛ МАРКЕТ» звернувся до суду із позовом про його скасування, в частині застосування штрафних (фінансових) санкцій (штрафу) в сумі 7 000,00 грн.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.
Частиною другою статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, перелік податків та зборів, що справляються в Україні, порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулюються Податковим кодексом України від 02.12.2010 №2755-VI (далі - ПК України).
Поняття акцизного складу визначено підпунктом 14.1.6 пункту 14.1 статті 14 ПК України. Акцизний склад це:
а) спеціально обладнані приміщення на обмеженій території (далі - приміщення), розташовані на митній території України, де під контролем постійних представників контролюючого органу розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, пакування, фасування, зберігання, одержання чи видачі, а також реалізації спирту етилового, горілки та лікеро-горілчаних виробів;
б) приміщення або територія на митній території України, де розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізації пального.
Згідно з підпунктом 14.1.224 пункту 14.1 статті 14 ПК України розпорядник акцизного складу це суб`єкт господарювання, який одержав ліцензію на право виробництва спирту етилового, алкогольних напоїв, зареєстрований платником акцизного податку, або суб`єкт господарювання - платник акцизного податку, який здійснює виробництво, оброблення (перероблення), змішування, розлив, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізацію пального на акцизному складі та має документи, що підтверджують право власності або користування приміщеннями та/або територією, що відносяться до акцизного складу.
Як встановлено судом з акта перевірки ТзОВ «ВЕСТ ПЕТРОЛ МАРКЕТ» зареєструвало акцизний склад з унікальним номером 1007405 за адресою м. Харків, Малопанасівський в`їзд, 1.
Згідно з пунктом 230.1 статті 230 ПК України акцизні склади та акцизні склади пересувні утворюються з метою підвищення ефективності роботи із запобігання та боротьби з незаконним виробництвом і обігом спирту етилового, горілки та лікеро-горілчаних виробів, пального, посилення контролю за повнотою та своєчасністю надходження до бюджету акцизного податку.
Згідно вимог пп.230.1.3 п.230.1 ст.230 ПК України, розпорядники акцизних складів зобов`язані на кожному акцизному складі щоденно (крім днів, в які акцизний склад не працює) формувати дані про фактичні залишки пального на початок та кінець звітної доби та про добові фактичні обсяги отриманого та реалізованого пального (далі у цьому розділі - обсяг обігу пального) у розрізі кодів товарних підкатегорій згідно з УКТ ЗЕД у літрах, приведених до температури 15° Є.
Розпорядники акцизних складів, на акцизних складах яких здійснюється діяльність з переробки нафти, газового конденсату, природного газу та їх суміші, з очищення коксового газу, з метою вилучення цільових компонентів (сировини), що передбачає повний технологічний цикл їх переробки в готову продукцію (пальне), зобов`язані на кожному акцизному складі щоденно формувати дані лише про добовий фактичний обсяг реалізованого пального у розрізі кодів товарних підкатегорій згідно з УКТ ЗЕД у літрах, приведених до температури 15° С.
Розпорядники акцизних складів, що використовують пальне виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки і не здійснюють операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам, зобов`язані на кожному акцизному складі формувати дані про обсяги обігу пального за звітний календарний місяць та фактичні залишки пального станом на перший та останній дні такого місяця у розрізі кодів товарних підкатегорій згідно з УКТ ЗЕД у літрах, приведених до температури 15 С.
Для цілей статей 230-233 цього Кодексу скраплений газ (пропан або суміш пропану з бутаном), інші гази, бутан, ізобутан за кодами згідно з УКТ ЗЕД 2711 12 11 00, 2711 12 19 00, 2711 12 91 00, 2711 12 93 00, 2711 12 94 00, 2711 12 97 00, 2711 13 10 00, 2711 13 ЗО 00, 2711 13 91 00, 2711 13 97 00, 2711 14 00 00, 2711 19 00 00, 2901 10 00 10 обліковуються за умовним кодом 2711 у літрах, приведених до температури 15°С.
Дані про фактичні залишки пального та про обсяг обігу пального формуються після проведення останньої операції з обігу пального у звітній добі, але не пізніше 23 години 59 хвилин цієї доби, до початку здійснення операцій з обігу пального у добу, що настає за звітною добою, та подаються до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, не пізніше 23 години 59 хвилин доби, що настає за звітною добою.
Дані про залишки пального та про обсяг обігу пального подаються електронними засобами зв`язку у формі електронних документів, яка затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Порядок ведення Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників і рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі, передачі облікових даних з них електронними засобами зв`язку до контролюючих органів затверджений Постановою КМУ №891 від 22.11.2017 (далі - Порядок).
Згідно п.1 Порядку, цей Порядок визначає процедуру створення та ведення Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників і рівнемірів - лічильників рівня пального у резервуарі (далі - Реєстр), а також порядок передачі облікових даних (обсягу обігу та залишку пального) з та електронними засобами зв`язку до контролюючих органів.
Відповідно до п.3 Порядку, адміністратором та держателем Реєстру є контролюючий орган, який забезпечує:
створення програмного продукту, що забезпечує функціонування Реєстру, приймання від розпорядників акцизних складів електронних документів для наповнення Реєстру, обробку електронних документів для наповнення Реєстру та перенесення з нга даних до Реєстру, збереження даних, що містяться в Реєстрі;
захист інформації, що міститься в Реєстрі, в установленому законодавством порядку.
Разом з тим, за п.6 Порядку, дані про фактичні залишки пального та про обсяг обігу (обсяг реалізованого та обсяг отриманого) пального, зазначені в підпункті 5 пункту 5 цього Порядку, формуються після проведення останньої операції з обігу пального за звітну добу, але не пізніше 23 години 59 хвилин такої доби, до початку проведення операцій з обігу пального за добу, що настає за звітною добою, та подаються до ДФС не пізніше 23 години 59 хвилин доби, що настає за звітною добою.
Підтвердженням розпоряднику акцизного складу прийняття/неприйняття його електронного документа для наповнення Реєстру / коригуючого електронного документа для наповнення Реєстру є квитанції в електронному вигляді у текстовому форматі, які надсилаються йому держателем Реєстру протягом операційного дня.
Датою та часом надсилання електронного документа для наповнення Реєстру / коригуючого електронного документа для наповнення Реєстру держателю Реєстру є дата та час, зафіксовані у квитанції.
Якщо протягом операційного дня держателем Реєстру не надіслано квитанції про прийняття/неприйняття електронного документа для наповнення Реєстру / коригуючого електронного документа для наповнення Реєстру, такий електронний документ вважається прийнятим.
Держатель Реєстру не приймає електронних документів для наповнення Реєстру / коригуючих електронних документів для наповнення Реєстру у випадках порушення вимог щодо формування, заповнення та надсилання таких електронних документів, передбачених цим Порядком.
Як встановлено судом підставою для застосування до позивача штрафних (фінансових) санкцій (штрафу) стало встановлення контролюючим органом порушення норм п.п. 230.1.3 п. 230.1 ст. 230 ПК України (несвоєчасно подано до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику щоденні дані про фактичні залишки пального та про обсяг обігу пального після проведення останньої операції з обігу пального у звітній добі) по наступних датах:
- звітна доба 24.04.2020 дата реєстрації 26.04.2020 року, реєстраційний № 9089058511;
- звітна доба 16.05.2020 дата реєстрації 18.05.2020 року, реєстраційний № 9109036562;
- звітна доба 18.12.2020 дата реєстрації 20.12.2020 року, реєстраційний № 9339272930;
- звітна доба 01.01.2021 дата реєстрації 04.01.2021 року, реєстраційний № 9000039436;
- звітна доба 03.01.2021 дата реєстрації 05.01.2021 року, реєстраційний № 9000119131;
- звітна доба 02.01.2021 дата реєстрації 04.01.2021 року, реєстраційний № 9000032328;
- звітна доба 31.12.2020 дата реєстрації 04.01.2021 року, б/н;
- звітна доба 08.01.2021 дата реєстрації 10.01.2021 року, реєстраційний № 9000414445;
- звітна доба 24.01.2021 дата реєстрації 26.01.2021 року, реєстраційний № 9006743543;
- звітна доба 11.05.2021 дата реєстрації 13.05.2021 року, реєстраційний № 9121426119;
- звітна доба 05.06.2021 дата реєстрації 07.06.2021 року, реєстраційний № 9147899593.
Так, згідно з п. 128-1.3 ст. 128-1 ПК України незабезпечення з вини розпорядника акцизного складу своєчасного подання до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового, тягне за собою накладення штрафу у розмірі 1000 гривень за кожний неподаний електронний документ.
Однак як слідує з матеріалів справи дані про фактичні залишки пального та про обсяг пального за 08.01.2021 (ім`я файлу 33000042663493J0210401100000307010120213300.XML) та 05.06.2021 (ім`я файлу 33000042663493J0210401100000190910620213300.XML) подано до контролюючого органу вчасно, що підтверджується квитанціями №2 від 09.01.2021 реєстраційний номер 9000414445 та від 06.06.2021 реєстраційний номер 9147899593 (а.с.12-21).
Також, суд звертаємо увагу, що ТзОВ «ВЕСТ ПЕТРОЛ МАРКЕТ», своєчасно подавало належно оформлені дані про фактичні залишки пального та про обсяг обігу пального електронними засобами зв`язку до контролюючого органу, зокрема:
- за 31.12.2020 (ім`я файлу 03180042663493J0210401100001197411220200318.XML) подано 01.01.2021;
- за 01.01.2021 (ім`я файлу 03180042663493J0210401100000036110120210318.XML) подано 02.01.2021;
- за 02.01.2021 (ім`я файлу 03180042663493J0210401100000074810120210318.XML) подано 03.01.2021;
- за 03.01.2021 (ім`я файлу 33000042663493J0210401100000113510120213300.XML) подано 04.01.2021;
- за 11.05.2021 (ім`я файлу 33000042663493J0210401100000423110 520213300.XML) подано 12.05.2021.
Дані фактичні обставини підтверджується відповідними повідомленнями про доставляння звітності в поштову скриньку ДПС України (а.с.22-51).
Проте, незважаючи на своєчасне подання ТзОВ «ВЕСТ ПЕТРОЛ МАРКЕТ» вказаних зведених даних про залишки пального за означені дні, з незалежних від Товариства причин, відповідні довідки зареєстровані в реєстрі із запізненням.
За таких обставин суд погоджується із доводами позивача, що порушення строків подання електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального на початок та кінець звітної доби в даному випадку відбулось не з вини платника .
Європейським Судом з прав людини у рішенні по справі «Суомінен проти Фінляндії» (Suominen V. Finland), № 37801/97, п. 36, від 01.07.2003 вказано, що орган влади зобов`язаний виправдати свої дії, навівши обґрунтування своїх рішень.
У рішенні від 10.02.2010 року у справі «Серявін та інші проти України» Європейський суд з прав людини вказав, що у рішеннях суддів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються.
Отже, рішення суб`єкта владних повноважень повинно ґрунтуватися на оцінці усіх фактів та обставин, що мають значення. Мають значення, як правило, ті обставини, які передбачені нормою права, що застосовується.
Також, Західне МУ ДПС по роботі з ВПП провівши перевірку товариства, лиш формально в акті зазначено про допущення позивачем вказаних порушень та, водночас, належним чином не наведено фактів та обґрунтувань щодо протиправних дій/бездіяльності товариства.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що у відповідача не було правових підстав для застосування до позивача штрафних (фінансових) санкцій (штрафу) та відповідно, прийняття податкового повідомлення-рішення від 12.07.2021 №193/33000703.
Відповідно до частин першої та другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідно до частини 2 статті 9 КАС України, суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог.
Відповідно до статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.
Відповідно до пункту 30 рішення Європейського Суду з прав людини у справі «Hirvisaari v. Finland» від 27.09.2001, рішення судів повинні достатнім чином містити мотиви, на яких вони базуються для того, щоб засвідчити, що сторони були заслухані. Згідно пункту 41 висновку № 11 (2008) Консультативної ради європейських суддів до Комітету Міністрів Ради Європи щодо якості судових рішень, обов`язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту. Обсяг цього обов`язку може змінюватися залежно від характеру рішення. Згідно з практикою Європейського суду з прав людини, очікуваний обсяг обґрунтування залежить від різних доводів, що їх може наводити кожна зі сторін, а також від різних правових положень, звичаїв та доктринальних принципів, а крім того, ще й від різних практик підготовки та представлення рішень у різних країнах.
Відповідач, як суб`єкт владних повноважень, не надав суду достатніх та беззаперечних доказів в обґрунтування обставин, на яких ґрунтується його відзив і не довів правомірності вчинених дій та прийнятого ним рішення.
Відповідно до вимог статті 244 Кодексу адміністративного судочинства України суд під час ухвалення рішення вирішує, як розподілити між сторонами судові витрати.
Згідно із частиною першою статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Як слідує з матеріалів справи ТзОВ «ВЕСТ ПЕТРОЛ МАРКЕТ» при зверненні до суду сплачено судовий збір в сумі 2 270,00 грн., що підтверджується платіжним дорученням №1526352616 від 03.11.2021, який згідно із випискою був зарахований до спеціального фонду державного бюджету України.
Отже, на користь позивача необхідно стягнути за рахунок бюджетних асигнувань відповідача судовий збір в розмірі 2 270,00 грн.
Керуючись статтями 2, 9, 72-77, 90, 139, 243-246, 255, 262, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Податкового кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити повністю.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Західного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків від 12.07.2021 №193/33000703, в частині застосування штрафних (фінансових) санкцій (штрафу) в сумі 7 000,00 грн.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Західного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків (79028, місто Львів, вулиця Стрийська, 35, код ЄДРПОУ 44045187) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «ВЕСТ ПЕТРОЛ МАРКЕТ» (43000, Волинська область, місто Луцьк, вулиця Єршова, будинок 1, код ЄДРПОУ 42663493) судові витрати по сплаті судового збору в розмірі 2 270,00 грн. (дві тисячі двісті сімдесят гривень нуль копійок).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Головуючий
Суддя В.В. Мачульський