Рішення № 103139431, 25.01.2022, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.01.2022
Номер справи
140/13436/21
Номер документу
103139431
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 січня 2022 року ЛуцькСправа № 140/13436/21

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого – судді Костюкевича С.Ф.,

розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі – ОСОБА_1 , позивач) звернувся з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області (далі – ГУ ПФУ у Волинській області, відповідач) про визнання протиправним та скасування рішення у формі листа від 13.10.2021 № 11740-11525/Л-02/8-0300/21 про відмову у перерахунку пенсії та зарахуванні до пільгового страхового стажу періодів роботи з 01.12.2010 по 31.12.2010 та з 01.11.2017 по 16.09.2021 у відокремленому підрозділі «Шахта «Бужанська» Державного підприємств Волиньвугілля», зобов`язання здійснити перерахунок та виплату пенсії на пільгових умовах, зарахувавши позивачу до пільгового страхового стажу періодів роботи з 01.12.2010 по 31.12.2010 та з 01.11.2017 по 16.09.2021 у відокремленому підрозділі «Шахта «Бужанська» Державного підприємств Волиньвугілля».

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивачу призначено пенсію за віком на пільгових умовах відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове пенсійне страхування». 16.09.2021 року позивач звернувся із письмовою заявою до Головного управління пенсійного фонду України у Волинській області про перерахунок раніше призначеної пенсії за віком та встановлення її розміру згідно норм статті 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці».

Листом від 13.10.2021 № 11740-11525/Л-02/8-0300/21 Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області відмовлено позивачу у перерахунку пенсії згідно ст. 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці», у зв`язку з відсутністю пільгового стажу 15 років. Одночасно, відповідач зазначив про те, що станом на 16.09.2021 за періоди роботи з 01.12.2010 по 31.12.2010 та з 01.11.2017 по 16.09.2021 у ВП «Шахта «Бужанська» ДП «Волиньвугілля» за даними персоніфікованого обліку відсутня інформація про сплату внесків.

Позивач вважає такі дії відповідача протиправними, оскільки страхувальник (роботодавець) ВП «Шахта «Бужанська» ДП «Волиньвугілля» щомісячно здійснювало відрахування страхових внесків із заробітної плати та сплачувало страхові внески за нього, а факт не зарахування сум страхових внесків, сплачених із заробітної плати позивача, на банківський рахунок Пенсійного фонду за відсутності його вини, не є підставою для відмови у зарахуванні страхового стажу за періоди роботи з 01.12.2010 по 31.12.2010 та з 01.11.2017 по 16.09.2021.

Позивач зазначає, що станом на 16.09.2021 його пільговий страховий стаж становить більше 15 років, що є підставою для призначення пенсії відповідно до закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці».

Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 22.11.2021 прийнято дану позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін, відповідно до статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).

У відзиві на позов відповідач його вимог не визнав та зазначив, що період роботи 01.11.2017 по 16.09.2021 у Відокремленому підрозділі «Шахта «Бужанська» Державного підприємства «Волиньвугілля» не зараховано УПФ до пільгового страхового стажу у зв`язку з тим, що в індивідуальних відомостях про застраховану особу відсутня інформація про сплату страхових внесків. Крім того звертає увагу суду, що подані позивачем довідки та витяги з наказів, видані ВП «Шахта «Бужанська» ДП «Волиньвугілля» не можуть бути належним доказом, в розумінні статей 72-76 КАС України, на підставі яких можна зробити висновок про сплату страхових внесків.

Враховуючи вимоги статті 263 КАС України судом розглянуто дану справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Дослідивши наявні в матеріалах справи письмові докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позов необхідно задовольнити, з таких підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 призначено пенсію за віком на пільгових умовах відповідно ст.114 до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» із зниженням пенсійного віку на 10 років.

16.09.2021 позивач звернувся із письмовою заявою до Головного управління пенсійного фонду України у Волинській області про перерахунок раніше призначеної пенсії за віком та встановлення її розміру згідно норм статті 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці», оскільки після призначення пенсії позивач продовжує працювати гірником з ремонту гірничих виробок на ВП «Шахта «Бужанська» ДП «Волиньвугілля».

Листом від 13.10.2021 № 11740-11525/Л-02/8-0300/21 Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області відмовлено позивачу у перерахунку пенсії згідно ст. 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці», оскільки на момент призначення пенсії, 21.05.2020, згідно даних персоніфікованого обліку ВП «Шахта «Бужанська» ДП «Волиньвугілля» сплатила єдиний внесок по 31 жовтня 2018 року і відповідно пільговий стаж позивача за списком №1 становив 11 років 6 місяців 2 дні. У зв`язку з відсутністю сплати внесків підприємством ВП «Шахта «Бужанська» ДП «Волиньвугілля» з листопада 2018 року по 30 вересня 2021 року, у позивача відсутній пільговий стаж 15 років, необхідний для перерахунку пенсії відповідно до Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці»

Відповідно до частин 1, 2 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

На думку суду, відповідач не довів правомірності своїх дій, виходячи з наступного.

Частиною другою статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до статті 1 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» від 02.09.2008 №345-VI (далі - Закон №345-VI) дія цього Закону поширюється на працівників, які видобувають вугілля, залізну руду, руди кольорових і рідкісних металів, марганцеві, уранові, магнієві (солі калієво-магнієві та солі магнієві) та озокеритні руди, працівників шахтобудівних підприємств, які зайняті на підземних роботах повний робочий день, та працівників державних воєнізованих аварійно-рятувальних служб (формувань) у вугільній промисловості - за Списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженим Кабінетом Міністрів України (далі - шахтарі), та членів їх сімей.

Статтею 8 Закону №345-VI передбачено, що мінімальний розмір пенсії шахтарям, які відпрацювали на підземних роботах не менш як 15 років для чоловіків та 7,5 років для жінок за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, встановлюється незалежно від місця останньої роботи, у розмірі 80 відсотків його заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до статті 40 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», з якої обчислюється пенсія, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. Для обчислення розміру пенсій за віком за кожний повний рік стажу роботи на підземних роботах до страхового стажу додатково зараховується по одному року.

Відповідно до пункту «а» підрозділу 1 «Підземні роботи в шахтах, рудниках і копальнях на видобуванні корисних копалин, геологорозвідці, на дренажних шахтах на будівництві шахт, рудників, копалень» (далі підрозділ 1 розділу 1 «Гірничі роботи» Списку № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах передбачена зайнятість повний робочий день на підземних роботах.

Відповідно до статті 1 Гірничого закону України шахта - гірниче підприємство з видобування корисних копалин (вугілля, солей тощо) підземним способом.

У постанові від 20.11.2018 (справа №345/4616/16) Верховний Суд дійшов правового висновку, щостаттю 1 Закону №345-VI слід розглядати у нерозривному зв`язку зі списком №1 виробництв, цехів, професій та посад на підземних роботах, на роботах із шкідливими умовами праці і в гарячих цехах, робота у яких дає право на державну пенсію на пільгових умовах та в пільгових розмірах.

Так, спірні правовідносини у даній справі виникли у зв`язку з відмовою ГУ ПФУ у Волинській області у перерахунку пенсії ОСОБА_1 із врахуванням вимог статті 8 Закону №345-VI. При цьому підставою для такої відмови слугувала відсутність у позивача необхідного стажу роботи на підземних роботах за Списком №1, який становить 15 років.

Отже, під час розгляду даної справи судом підлягали з`ясуванню обставини наявності у ОСОБА_1 стажу роботи на підземних роботах за Списком №1 не менш як 15 років.

Як слідує з трудової книжки позивача серії НОМЕР_1 , ОСОБА_1 працював в період з 22.03.2006 по 16.09.2021 на Відокремленому структурному підрозділі «Шахта №1 НВ» Державного підприємства «Волиньвугілля» та працює з 22.03.2006 по даний час на Відокремленому підрозділі «Шахта «Бужанська» Державного підприємства «Волиньвугілля» прохідником V розряду13.

Водночас з рішення відповідача у формі листа від 13.10.2021 № 11740-11525/Л-02/8-0300/21 вбачається, що періоди роботи позивача з 01.12.2010 по 31.12.2010 та з 01.11.2017 по 16.09.2021 у Відокремленому підрозділі «Шахта «Бужанська» Державного підприємства «Волиньвугілля» не зараховано управлінням до пільгового страхового стажу, оскільки до пільгового стажу по Списку №1 можливо зарахувати період пільгової роботи на підставі уточнюючих довідок і лише за умови підтвердження факту сплати страхових внесків до Пенсійного фонду України.

Однак суд не погоджується з даною позицією ГУ ПФУ у Волинській області з огляду на наступне.

Згідно із преамбулою Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 №1058-IV (далі - Закон №1058-IV) цей Закон, розроблений відповідно до Конституції України та Основ законодавства України про загальнообов`язкове державне соціальне страхування, визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, а також регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам, передбаченим цим Законом.

Водночас за приписами статті 1 Закону №1058-IV у цьому Законі наведені нижче терміни вживаються в такому значенні:

застрахована особа - фізична особа, яка відповідно до цього Закону підлягає загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню і сплачує (сплачувала) та/або за яку сплачуються чи сплачувалися у встановленому законом порядку страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування та до накопичувальної системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування;

пенсія - щомісячна пенсійна виплата в солідарній системі загальнообов`язкового державного пенсійного страхування, яку отримує застрахована особа в разі досягнення нею передбаченого цим Законом пенсійного віку чи визнання її особою з інвалідністю, або отримують члени її сім`ї у випадках, визначених цим Законом;

персоніфікований облік у системі загальнообов`язкового державного соціального страхування (далі - персоніфікований облік) - організація та ведення обліку відомостей про застраховану особу, що здійснюється відповідно до законодавства і використовується в системі загальнообов`язкового державного соціального страхування в установленому законодавством порядку;

працюючий пенсіонер - особа, якій призначено пенсію та яка є застрахованою відповідно до пунктів 1 - 7, 11 - 13 частини першої статті 11 цього Закону;

роботодавець - власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання; фізична особа, яка використовує працю найманих працівників (у тому числі іноземців, які на законних підставах працюють за наймом в Україні); власник розташованого в Україні іноземного підприємства, установи, організації (у тому числі міжнародної), філії та представництва, який використовує працю найманих працівників, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України;

страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягала державному соціальному страхуванню, якою або за яку сплачувався збір на обов`язкове державне пенсійне страхування згідно із законодавством, що діяло раніше, та/або підлягає загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню згідно із цим Законом і за який сплачено страхові внески;

страхові внески - кошти відрахувань на соціальне страхування, збір на обов`язкове державне пенсійне страхування та страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, сплачені (які підлягають сплаті) згідно із законодавством, що діяло раніше; надходження від сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, що спрямовуються на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування;

страхувальники - роботодавці та інші особи, які відповідно до закону сплачують єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування та/або є платниками відповідно до цього Закону.

Згідно із абзацом першим частини першої статті 24 Закону №1058-IV страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Як передбачено частиною другою статті 24 Закону №1058-IV, страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом.

Відповідно до частини першої статті 15 Закону №1058-IV платниками страхових внесків до солідарної системи є страхувальники, зазначені в статті 14 цього Закону, і застраховані особи, зазначені в частині першій статті 12 цього Закону.

Згідно із частиною другою статті 20 Закону №1058-IV обчислення страхових внесків застрахованих осіб, зазначених у пунктах 1, 2, 5 - 7, 9, 10, 12, 15, 17 і 18 статті 11 цього Закону, здійснюється страхувальниками на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), грошового забезпечення, на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески.

Як передбачено частинами четвертою - шостою, дев`ятою, десятою статті 20 Закону №1058-IV, сплата страхових внесків здійснюється виключно в грошовій формі шляхом внесення відповідних сум страхових внесків до солідарної системи на банківські рахунки виконавчих органів Пенсійного фонду, а сум страхових внесків до накопичувальної системи пенсійного страхування - на банківський рахунок Накопичувального фонду або на банківський рахунок обраного застрахованою особою недержавного пенсійного фонду суб`єкта другого рівня системи пенсійного забезпечення. Страхові внески сплачуються страхувальниками шляхом перерахування безготівкових сум з їх банківських рахунків. Страхувальники зобов`язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовим звітним періодом є: для страхувальників, зазначених у пунктах 1, 2, 4 статті 14 цього Закону, - календарний місяць. Днем сплати страхових внесків вважається: у разі перерахування сум страхових внесків у безготівковій формі з банківського рахунку страхувальника на банківський рахунок органу Пенсійного фонду - день списання установою банку, органом, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, суми платежу з банківського (спеціального реєстраційного) рахунку страхувальника незалежно від часу її зарахування на банківський рахунок органу Пенсійного фонду. Якщо страхувальники несвоєчасно або не в повному обсязі сплачують страхові внески, до них застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про сплату страхових внесків, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.

Крім того, згідно із частиною шостою статті 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 №2464-VI (з наступними змінами та доповненнями) за рахунок сум, що надходять від платника єдиного внеску або від державної виконавчої служби, погашаються суми недоїмки, штрафних санкцій та пені у порядку календарної черговості їх виникнення. У разі якщо платник має несплачену суму недоїмки, штрафів та пені, сплачені ним суми єдиного внеску зараховуються в рахунок сплати недоїмки, штрафів та пені у порядку календарної черговості їх виникнення.

Системний аналіз вказаних вище нормативно-правових актів дає підстави дійти висновку про те, що до страхового стажу зараховується період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески. При цьому, на думку суду, виходячи із змісту наведених вище правових норм, порушення страхувальником вимог законодавства щодо порядку та строків сплати страхових внесків (у зв`язку із чим утворилася заборгованість зі сплати таких внесків) тягне негативні наслідки лише щодо самого страхувальника (зокрема, у вигляді сплати недоїмки, штрафних санкцій та пені, а у разі їх наявності - сплачені ним суми єдиного внеску зараховуються в рахунок сплати недоїмки, штрафів та пені у порядку календарної черговості їх виникнення) та не може мати негативних наслідків для застрахованої особи у вигляді не зарахування до страхового стажу періоду роботи, протягом якого такій особі нараховувалася заробітна плата, на яку у свою чергу нараховувалися страхові внески, проте не з вини застрахованої особи сплачені страхові внески зараховувалися в рахунок сплати заборгованих страхувальником сум недоїмки, штрафів та пені у порядку календарної черговості їх виникнення.

Водночас пунктом 3 Порядку застосування Списків №1 і №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.11.2005 №383 (далі Порядок №383) передбачено, що при визначенні права на пенсію за віком на пільгових умовах застосовуються Списки, що чинні на період роботи особи. До пільгового стажу зараховується весь період роботи на відповідних посадах або за професіями незалежно від дати їх внесення до Списків за умови підтвердження документами відповідних умов праці за час виконання роботи до 21.08.1992 та за результатами проведення атестації робочих місць за умовами праці після 21.08.1992.

Згідно з пунктом 10 Порядку №383 для підтвердження стажу роботи зі шкідливими і важкими умовами праці необхідно подати трудову книжку із оформленими належним чином записами про займану посаду і період виконуваної роботи, виписку із наказу по підприємству про проведення атестації на відповідному робочому місці та, у разі відсутності в трудовій книжці відомостей, що визначають право на пенсію на пільгових умовах, уточнюючу довідку, передбачену пунктом 20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.93 №637 (далі Порядок №637).

Відповідно до пункту 20 Порядку №637 у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників.

У довідці має бути вказано: періоди роботи, що зараховуються до спеціального стажу; професія або посада; характер виконуваної роботи; розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або їх номери, до якого включається цей період роботи; первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видана зазначена довідка.

Як вбачається із матеріалів справи, факт виконання ОСОБА_1 підземних робіт в шахті, які відносяться до Списку №1, у період з 22.03.2006 по теперішній час підтверджено довідкою про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, яка видана ВП «Шахта «Бужанська» ДП «Волиньвугілля» від 17.09.2021 №171, та яка була надана відповідачу разом із заявою про перерахунок пенсії.

Факт нарахування та виплати позивачу заробітної плати у спірний період також підтверджується реєстром застрахованих осіб форми ОК-5.

Крім того, позивачем надано копії витягів з наказів по ВП «Шахта «Бужанська» ДП «Волиньвугілля» від 28.01.2004 №36, 27.01.2009 №25, від 26.01.2010 №10-к, від 26.01.2015 №24, від 24.01.2020 № 25 «Про результати проведення атестації робочих місць», яким затверджено перелік робочих місць, професій та посад, працівників, котрим відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення» призначене пільгове пенсійне забезпечення, передбачене Списком №1, а саме: «прохідник».

Таким чином, з наявних у справі письмових доказів вбачається, що в періоди з 01.12.2010 по 31.12.2010 та з 01.11.2017 по 16.09.2021. позивачу була нарахована та виплачена заробітна плата, на яку в свою чергу нараховувалися страхові внески, тому у відповідача відсутні підстави не зараховувати до пільгового страхового стажу позивача вказані періоди, що в сукупності становить 2 роки 8 місяців.

На переконання суду, відповідач протиправно не зарахував до пільгового страхового стажу ОСОБА_1 періоди його роботи з 01.12.2010 по 31.12.2010 та з 01.11.2017 по 16.09.2021 у ВП «Шахта «Бужанська» ДП «Волиньвугілля», що стало причиною для відмови у перерахунку пенсії за віком на пільгових умовах за Списком № 1 відповідної до статті 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці».

При цьому, відсутність за даними системи індивідуальних відомостей про застраховану особу про сплату страхових внесків за спірний період у ВП «Шахта «Бужанська» ДП «Волиньвугілля» не може бути підставою для не зарахування цих періодів до страхового та пільгового стажу під час перерахунку пенсії позивачу.

Враховуючи те, що матеріалами справи, з урахуванням обставин встановлених у даній справі, підтверджується наявність у позивача необхідного пільгового стажу роботи на посаді за Списком №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України - не менше як 15 років для чоловіків, з урахуванням періоду роботи у ВП «Шахта «Бужанська» ДП «Волиньвугілля» з 01.12.2010 по 31.12.2010 та з 01.11.2017 по 16.09.2021, тому суд вважає протиправною відмову Головного управління Пенсійного фонду України Волинській області у перерахунку позивачу пенсії на пільгових умовах згідно ст.8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці».

Відповідно до ч.2 ст.245 Кодексу адміністративного судочинства України у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії.

Отже, суд вважає за необхідне, визнати протиправним та скасувати рішення відповідача у формі листа від 13.10.2021 № 11740-11525/Л-02/8-0300/21 про відмову у перерахунку пенсії та зарахуванні до пільгового страхового стажу періодів роботи з 01.12.2010 по 31.12.2010 та з 01.11.2017 по 16.09.2021 у відокремленому підрозділі ВП «Шахта «Бужанська» ДП «Волиньвугілля», зобов`язання здійснити перерахунок та виплату пенсії на пільгових умовах, зарахувавши позивачу до пільгового страхового стажу періодів роботи з 01.12.2010 по 31.12.2010 та з 01.11.2017 по 16.09.2021 у відокремленому підрозділі «Шахта «Бужанська» Державного підприємств Волиньвугілля».

Відповідно до частини першої статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Отже, на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача необхідно стягнути сплачений судовий збір в сумі 908 грн.

Керуючись статтями 243-246 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці», суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області у формі листа від 13.10.2021 № 11740-11525/Л-02/8-0300/21 про відмову ОСОБА_1 у перерахунку пенсії та зарахуванні до пільгового страхового стажу періодів роботи з 01.12.2010 по 31.12.2010 та з 01.11.2017 по 16.09.2021 у відокремленому підрозділі «Шахта «Бужанська» Державного підприємств Волиньвугілля».

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 на пільгових умовах згідно ст.8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці», зарахувавши до пільгового страхового стажу періоди роботи з 01.12.2010 по 31.12.2010 та з 01.11.2017 по 16.09.2021 у відокремленому підрозділі «Шахта «Бужанська» Державного підприємств Волиньвугілля»

Стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Волинської області судові витрати в розмірі 908 гривень 00 копійок.

Рішення набирає законної сили в порядку та строки, визначені статтею 255 КАС України, та може бути оскаржене в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_2 ).

Відповідач: Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області (43026» Волинська область, м. Луцьк, вул. Кравчука, 22-В; код ЄДРПОУ 13358826).

Головуючий-суддя С.Ф. Костюкевич