Рішення № 103139008, 21.01.2022, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.01.2022
Номер справи
140/13918/21
Номер документу
103139008
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 січня 2022 року ЛуцькСправа № 140/13918/21

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Дмитрука В.В.,

розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Оваднівської сільської ради про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі – ОСОБА_1 ) звернулася з адміністративним позовом до Оваднівської сільської ради про:

- визнання протиправною бездіяльності щодо неприйняття за наслідками розгляду заяв від 06.2021 та від 06.07.2021 про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення безоплатно у власність земельної ділянки орієнтовною площею 2,00 га, розташованої на території с.Гайки Оваднівської сільської ради Володимир-Волинського району Волинської області для ведення особистого селянського господарства, рішення про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або відмови в наданні дозволу із наведенням усіх підстав такої відмови;

- зобов`язання повторно розглянути на найближчому пленарному сесійному засіданні заяву позивачки від 06.07.2021 про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення безоплатно у власність земельної ділянки орієнтовною площею 2,00 га, розташованої (бажане місце розташування земельної ділянки) на території с.Гайки Оваднівської сільської ради Володимир-Волинського району Волинської області (орієнтовно межує із земельною ділянкою з кадастровим номером 0725580800:01:002:0082) для ведення особистого селянського господарства з прийняттям рішення про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або відмову у наданні дозволу з підстав, передбачених ч.7 ст.118 ЗК України та з урахуванням висновків суду.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач відмовив ОСОБА_1 у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою посилаючись на те, що проект рішення відповідача №8/17-1 від 29.07.2021 «Про надання дозволу на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність, в оренду» за заявою ОСОБА_1 не підтримано, рішення не прийнято у зв`язку з відсутністю голосів «За».

ОСОБА_1 вважає таку бездіяльність відповідача протиправною та такою, що не ґрунтується на законі, та грубо порушує її права.

Ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду від 23.11.2021 відкрито спрощене позовне провадження у справі без проведення судового засідання та виклику сторін.

Відзив на позовну заяву до суду не надходив.

Дослідивши наявні у матеріалах справи письмові докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних мотивів та підстав.

Судом встановлено, що 08.06.2021 ОСОБА_1 звернулася до Оваднівської сільської ради із заявою про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення безоплатно у власність земельної ділянки орієнтованою площею 2,00 га, розташованої на території с. Гайки Оваднівської сільської ради Володимир-Волинського району, для ведення особистого селянського господарства. До вказаної заяви позивачем було додано: копію паспорта та ідентифікаційного номеру; графічний матеріал, на якому зазначено бажане місце розташування земельної ділянки.

На підставі заяви від 08.06.2021 Постійна комісія з питань земельних відносин Оваднівської сільської ради протоколом за №5 від 23.06.2021 вирішила винести дане питання на розгляд сесії сільської ради та рекомендувати сесії сільської ради по питанню «Про надання дозволу на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність, в оренду», прийняти два окремих рішення сесії, виключивши з додатку до проекту першого рішення «Про надання дозволу на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність, в оренду» наступних громадян, згідно поданих заяв, а саме: ОСОБА_1 , та включити їх в додаток до другого проекту рішення «Про надання дозволу на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність, в оренду» - №11-1 (а.с.13-14).

Оваднівська сільська рада розглянула на сесії питання щодо надання позивачу дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення безоплатно у власність земельної ділянки орієнтованою площею 2,00 га згідно заяви від 08.06.2021, проте відповідне рішення прийнято не було у зв`язку з відсутністю голосів «За», що підтверджується копією проекту рішення відповідача за №7/11-1 від 23.06.2021 (а.с.15).

06.07.2021 ОСОБА_1 повторно звернулась до відповідача із заявою про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення безоплатно у власність тієї ж самої земельної ділянки орієнтованою площею 2,00 га розташованої на території с. Гайки Оваднівської сільської ради Володимир-Волинського району, для ведення особистого селянського господарства. До заяви від 06.07.2021 додала: копію паспорта та ідентифікаційного номеру; графічний матеріал, на якому зазначено те ж саме бажане місце розташування земельної ділянки, що і в заяві від 08.06.2021 (а.с.17).

На підставі заяви від 06.07.2021 Постійна комісія з питань земельних відносин Оваднівської сільської ради своїм протоколом за №8 від 26.07.2021 вирішила винести дане питання на розгляд сесії сільської ради та рекомендувати сесії сільської ради по питанню «Про надання дозволу на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність, в оренду», прийняти два окремих рішення сесії, виключивши з додатку до проекту першого рішення «Про надання дозволу на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність, в оренду» наступних громадян, згідно поданих заяв, зокрема, ОСОБА_1 (а.с.19-23).

Оваднівська сільська рада розглянула на сесії питання щодо надання позивачу дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення безоплатно у власність земельної ділянки орієнтованою площею 2,00 згідно заяви від 06.07.2021, проте відповідне рішення прийнято не було у зв`язку з відсутністю голосів «За», що підтверджується копією проекту рішення відповідача за №8/17-1 від 29.07.2021 (а.с.24).

ОСОБА_1 звернулась до Оваднівської сільської ради з запитом в порядку доступу до публічної інформації від 29.07.2021, в якому просила надати вмотивовану відмову на розробку проекту землеустрою щодо відведення безоплатно у власність земельної ділянки, розташованої на території с. Гайки Оваднівської сільської ради Володимир-Волинського району (а.с.26).

На даний запит була отримана відповідь за №847/01-14 від 10.08.2021, в якій вказується, що проект рішення відповідача за №8/17-1 від 29.07.2021 не підтримано, рішення не прийнято у зв`язку з відсутністю голосів «За» (а.с.27).

Вважаючи таку відмову відповідача протиправною, ОСОБА_1 звернулася до суду за захистом своїх прав та інтересів.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, що склалися між сторонами, суд зазначає наступне.

Згідно із частиною другою статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Стаття 14 Конституції України гарантує право власності на землю. Це право набувається і реалізується громадянами, юридичними особами та державою виключно відповідно до закону.

Правовідносини щодо володіння, користування і розпорядження землею регулюються, зокрема, Земельним кодексом України (надалі - ЗК України), а також прийнятими відповідно до нього нормативно-правовими актами.

Статтею 3 ЗК України встановлено, що земельні відносини регулюються Конституцією України, вказаним Кодексом, а також прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами.

Згідно з пунктами а, б статті 12 ЗК України до повноважень сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин на території сіл, селищ, міст належить: розпорядження землями територіальних громад; передача земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб відповідно до цього Кодексу.

Відповідно до частини першої статті 122 ЗК України сільські, селищні, міські ради передають земельні ділянки у власність або у користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб.

Як визначено пунктом б частини першої статті 81 ЗК України, громадяни України набувають права власності на земельні ділянки на підставі, зокрема, безоплатної передачі із земель державної і комунальної власності.

Частинами першою, другою статті 116 ЗК України визначено, що громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом, або за результатами аукціону. Набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування.

Безоплатна передача земельних ділянок у власність громадян провадиться, зокрема, у разі одержання земельних ділянок із земель державної і комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації, визначених цим Кодексом (пункт в частини третьої статті 116 ЗК України).

Відповідно до частини першої статті 35 ЗК України громадяни України із земель державної і комунальної власності мають право набувати безоплатно у власність або на умовах оренди земельні ділянки для ведення індивідуального або колективного садівництва.

Відповідно до пункту в частини першої статті 121 ЗК України, громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності для ведення садівництва - не більше 0,12 гектара.

Згідно з статтею 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради, серед інших, вирішуються відповідно до закону питання регулювання земельних відносин.

Відповідно до частини першої статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сільська, селищна, міська, районна у місті (у разі її створення), районна, обласна рада проводить свою роботу сесійно. Сесія складається з пленарних засідань ради, а також засідань постійних комісій ради.

Нормами статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень.

Рішення ради приймається на її пленарному засіданні після обговорення більшістю депутатів від загального складу ради, крім випадків, передбачених цим Законом. При встановленні результатів голосування до загального складу сільської, селищної, міської ради включається сільський, селищний, міський голова, якщо він бере участь у пленарному засіданні ради, і враховується його голос.

Рішення ради щодо безоплатної передачі земельної ділянки комунальної власності у приватну власність (крім земельних ділянок, що перебувають у користуванні громадян, та випадків передачі земельної ділянки власнику розташованого на ній жилого будинку, іншої будівлі, споруди) приймається не менш як двома третинами голосів депутатів від загального складу ради.

Отже, у даному випадку Оваднівська сільська рада має виключні повноваження на вирішення питання про надання або відмову у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність за рахунок земель комунальної власності відповідної територіальної громади.

Порядок безоплатної приватизації земельних ділянок громадянами України визначено у статті 118 ЗК України. Відповідно до положень частини шостої статті 118 ЗК України громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства). У разі якщо земельна ділянка державної власності розташована за межами населених пунктів і не входить до складу певного району, заява подається до Ради міністрів Автономної Республіки Крим. Верховній Раді Автономної Республіки Крим, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, органам виконавчої влади або органам місцевого самоврядування, які передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені цією статтею.

Згідно з положеннями частини сьомої наведеної статті відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об`єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

За приписами частин сьомої-одинадцятої статті 118 ЗК України проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки розробляється за замовленням громадян суб`єктами господарювання, що є виконавцями робіт із землеустрою згідно із законом, у строки, що обумовлюються угодою сторін. У разі якщо у місячний строк з дня реєстрації клопотання Верховна Рада Автономної Республіки Крим, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, не надав дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або мотивовану відмову у його наданні, то особа, зацікавлена в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності, у місячний строк з дня закінчення зазначеного строку має право замовити розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки без надання такого дозволу, про що письмово повідомляє Верховну Раду Автономної Республіки Крим, Раду міністрів Автономної Республіки Крим, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування. До письмового повідомлення додається договір на виконання робіт із землеустрою щодо відведення земельної ділянки. Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки погоджується в порядку, встановленому статтею 186-1 цього Кодексу. Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу у двотижневий строк з дня отримання погодженого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (а в разі необхідності здійснення обов`язкової державної експертизи землевпорядної документації згідно із законом - після отримання позитивного висновку такої експертизи) приймає рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність. Відмова органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування у передачі земельної ділянки у власність або залишення клопотання без розгляду можуть бути оскаржені до суду. У разі відмови органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування у передачі земельної ділянки у власність або залишення заяви без розгляду питання вирішується в судовому порядку.

Системний аналіз наведених правових норм дає можливість зробити висновок, що повноваження щодо надання дозволу на розробку проекту землеустрою чи надання мотивованої відмови у його наданні регламентовано частиною сьомою статті 118 ЗК України. Умови, за яких орган відмовляє у наданні дозволу, визначені Законом. Якщо такі умови відсутні, орган повинен надати дозвіл.

Суд констатує, що ЗК України визначено вичерпний перелік підстав для відмови у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, такими є, зокрема: невідповідність місця розташування об`єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

Цей перелік підстав для відмови у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки є вичерпним та розширеному тлумаченню не підлягає. Водночас, вмотивована відмова має містити пояснення з вказівкою на конкретні невідповідності законам або прийнятим відповідно до них нормативно-правовим актам, генеральним планам населених пунктів та іншої містобудівної документації, схемам землеустрою і техніко-економічним обґрунтуванням використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку. При цьому чинним законодавством не передбачено право суб`єкта владних повноважень відступати від положень статті 118 ЗК України.

Аналогічні висновки викладені у постановах Верховного Суду від 18.10.2018 у справі №813/481/17, від 18.10.2018 у справі №527/43/17, від 25.02.2019 у справі №347/964/17 та від 22.04.2019 у справі №263/16221/17.

Суд наголошує, що положення статей 118, 122 ЗК України надають відповідачу повноваження на вирішення питання про надання або відмову у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки безоплатно у власність для ведення особистого селянського господарства та зобов`язують мотивувати відмову у наданні такого дозволу, а також визначають підстави, з яких така відмова, може бути прийнята.

Отже, отримавши заяву позивача про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність орієнтовною площею 2,00 га для ведення особистого селянського господарства, відповідач згідно зі статтею 118 ЗК України повинен був у місячний строк дати дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надати позивачу мотивовану відмову у наданні дозволу.

Натомість, за результатами розгляду вказаної заяви ОСОБА_1 прийнято рішення Оваднівської сільської ради від 29.07.2021 №8/17-1, яким відмовлено у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність орієнтовною площею 2,00 га для ведення особистого селянського господарства, розташованої на території с. Гайки Оваднівської сільської ради Володимир-Волинського району, у зв`язку з відсутністю необхідної кількості голосів «За» (а.с.24).

Як вбачається із матеріалів справи за результатами поіменного голосування депутатів Оваднівської сільської ради від 29.07.2021 «Про надання дозволу на розробку проекту землеустрою (за заявою ОСОБА_1 ) проголосували: «за» - 5, «утримались» - 10, «проти» - 3, «відсутніх» - 4 (а.с.35).

Суд зауважує, що в роботі сесії взяли участь 18 депутат, із 22 обраних, тобто кворум більшості був наявний, однак для прийняття відповідного рішення не вистачило необхідної кількості голосів.

Таким чином, відповідач відмовив позивачу у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою з підстав, не передбачених нормами ЗК України та фактично жодним чином не обґрунтував наявність правових підстав для такої відмови.

З огляду на наведене вище та з урахуванням встановлених обставин справи і наведених норм права, які регулюють спірні правовідносин, суд дійшов до висновку, що, відмовляючи позивачу в наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою, відповідач діяв всупереч вимог Конституції України та ЗК України, не на підставі та не у межах повноважень передбачених законом, а також без урахування всіх обставин по справі.

Окрім того, чинним законодавством закріплено два альтернативні варіанти правомірної поведінки органу, у разі звернення до нього особи з клопотанням про надання дозволу на розробку проекту землеустрою: надати дозвіл або надати мотивовану відмову у наданні дозволу та обов`язковим є прийняття відповідним органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування за наслідками розгляду такого клопотання вмотивованого рішення про надання дозволу або відмову у його наданні із наведенням усіх підстав такої відмови.

Тоді як у даному випадку, за рішення про надання позивачу дозволу на розробку проекту землеустрою проголосувало 5 депутата з присутніх, за відмову у наданні дозволу проголосувало 3 депутата з присутніх, натомість 10 депутатів утрималися від голосування.

Таким чином, оскаржуване рішення Оваднівської сільської ради від 29.07.2021 №8/17-1 «Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність, в оренду» не є по суті ні рішенням про надання дозволу на розробку проекту землеустрою, ні рішенням про відмову у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою, з огляду на що з метою ефективного захисту та відновлення порушених прав позивача, суд вважає, що відповідача слід зобов`язати повторно розглянути заяву позивача про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність орієнтовною площею 2,00 га для ведення особистого селянського господарства, розташованої на території с. Гайки Оваднівської сільської ради Володимир-Волинського району.

Частиною першою, другою статті 77 КАС України визначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Таким чином, на підставі вищевикладеного та у відповідності до норм чинного законодавства України, враховуючи межі заявлених позовних вимог, суд дійшов висновку про задоволення позовних шляхом прийняття рішення про визнання протиправною бездіяльності Оваднівської сільської ради щодо неприйняття за наслідками розгляду заяв від 06.2021 та від 06.07.2021 про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення безоплатно у власність земельної ділянки орієнтовною площею 2,00 га, розташованої на території с.Гайки Оваднівської сільської ради Володимир-Волинського району Волинської області для ведення особистого селянського господарства, рішення про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або відмови в наданні дозволу із наведенням усіх підстав такої відмови та зобов`язання Оваднівську сільську раду повторно розглянути на найближчому пленарному сесійному засіданні заяву позивачки від 06.07.2021 про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення безоплатно у власність земельної ділянки орієнтовною площею 2,00 га, розташованої (бажане місце розташування земельної ділянки) на території с.Гайки Оваднівської сільської ради Володимир-Волинського району Волинської області (орієнтовно межує із земельною ділянкою з кадастровим номером 0725580800:01:002:0082) для ведення особистого селянського господарства з прийняттям рішення про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або відмову у наданні дозволу з підстав, передбачених ч.7 ст.118 ЗК України та урахуванням висновків суду.

Відповідно до статті 244 КАС України суд під час ухвалення рішення вирішує, як розподілити між сторонами судові витрати.

Відповідно до частин першої, третьої статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Отже, на користь позивача необхідно стягнути за рахунок бюджетних асигнувань відповідача судові витрати у вигляді судового збору в розмірі 908,00 грн. сплаченого за подання позову немайнового характеру квитанцією від 06.11.2021.

Керуючись статтями 243 - 246, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Визнати протиправною бездіяльність Оваднівської сільської ради щодо неприйняття за наслідками розгляду заяв ОСОБА_1 від 08 червня 2021 року та від 06 липня 2021 року про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення безоплатно у власність земельної ділянки орієнтовною площею 2,00 га, розташованої на території с. Гайки Оваднівської сільської ради Володимир-Волинського району Волинської області, для ведення особистого селянського господарства, рішення про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або відмови в наданні дозволу, із наведенням усіх підстав такої відмови.

Зобов`язати Оваднівську сільську раду повторно розглянути на найближчому пленарному сесійному засіданні заяву ОСОБА_1 від 06 липня 2021 року про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення безоплатно у власність земельної ділянки орієнтовною площею 2,00 га, розташованої (бажане місце розташування земельної ділянки) на території с.Гайки Оваднівської сільської ради Володимир-Волинського району Волинської області (орієнтовно межує із земельною ділянкою з кадастровим номером 0725580800:01:002:0082) для ведення особистого селянського господарства, з прийняттям рішення про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або відмову у наданні дозволу з підстав, передбачених частиною сьомою статті 118 ЗК України та з урахуванням висновків суду.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Оваднівської сільської ради (44720, Волинська область, Володимир-Волинський район, село Овадне, вулиця Перемоги, будинок 20, код ЄДРПОУ 04334873) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) судовий збір в розмірі 908 (дев`ятсот вісім) гривень 00 копійок.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 295 КАС України. У разі подання апеляційної скарги рішення якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Суддя В.В. Дмитрук