Ухвала суду № 103123024, 07.02.2022, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
07.02.2022
Номер справи
240/10757/20
Номер документу
103123024
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

(про заміну сторони у виконавчому провадженні)

07 лютого 2022 року м. Житомир справа № 240/10757/20

категорія 112030300

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Черняхович І.Е.,

розглянувши у письмовому провадженні питання про заміну сторони виконавчого провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області про замінити сторону.,

встановив:

У провадженні Житомирського окружного адміністративного суду перебувала адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації про визнання протиправною бездіяльності, зобов`язання вчинити дії

Рішенням Житомирського окружного адміністративного суду від 06.04.2021 року позов задоволено. Рішення набрало законної сили.

На підставі зазначеного рішення суд видав виконавчий лист №8412 2021 р. для звернення до примусового виконання.

24.01.2022 року від Позивача надійшла заява про заміну боржника у виконавчому провадженні, а саме допустити заміну з Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації на Управлінням соціальної політики Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області (ЄДРПОУ 03192690, місце знаходження: 11500, Житомирська обл., м. Коростень, вул. Франка, 5).

Відповідно до частини 2 статті 379 КАС України, суд розглядає питання про заміну сторони виконавчого провадження в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або заінтересованої особи, які звернулися з поданням (заявою), та учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.

Розгляд заяви про заміну сторони виконавчого провадження було призначено в судовому засіданні на 03.02.2022.

Однак, сторони, які були належним чином повідомленні про дату, час та місце проведення судового розгляду заяви, до суду не з`явились, про причини неявки суд не повідомляли.

Керуючись нормами частини 9 статті 205, частини 2 статті 379 КАС України, суд дійшов висновку про можливість розгляду заяви про заміну сторони виконавчого провадження у порядку письмового провадження.

Розглянувши заяву заявника про заміну сторони виконавчого провадження, суд приходить до висновку, що вона підлягає задоволенню з таких підстав.

Частиною 1 статті 379 КАС України встановлено, що у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи, суд який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.

Відповідно до частини 4 статті 379 КАС України положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 12.06.2020 №711-р "Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Житомирської області", визначено адміністративні центри та затвердити території територіальних громад Житомирської області.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України Про утворення та ліквідацію районів від 17.07.2020 №807-ІХ (утворено Коростенський район (з адміністративним центром у місті Коростень) у складі територій Білокоровицької сільської, Гладковицької сільської, Горщиківської сільської, Іршанської селищної, Коростенської міської, Лугинської селищної, Малинської міської, Народицької селищної, Овруцької міської, Олевської міської, Словечанської сільської, Ушомирської сільської, Чоповицької селищної територіальних громад, затверджених Кабінетом Міністрів України).

Пунктом 7 та 8 Постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку здійснення заходів щодо утворення та реорганізації районних державних адміністрацій, а також правонаступництва щодо майна, прав та обов`язків районних державних адміністрацій, що припиняються" від 16.12.2020 №1321 визначено, що перехід повноважень, прав та обов`язків (публічно-владне правонаступництво) райдержадміністрацій, що припиняються, до райдержадміністрацій новоутворених районів здійснюється: у разі існування райдержадміністрації в адміністративному центрі новоутвореного району та приєднання до неї райдержадміністрацій, що припиняються, ліквідованих районів - з моменту утворення комісії з реорганізації райдержадміністрації, що припиняється (далі - комісія з реорганізації). Перехід майна, майнових прав та обов`язків райдержадміністрацій, що припиняються, до райдержадміністрацій новоутворених районів здійснюється у разі існування райдержадміністрації в адміністративному центрі новоутвореного району та приєднання до неї райдержадміністрацій, що припиняються, ліквідованих районів - з дня затвердження передавального акта комісії з реорганізації.

Розпорядження голови Овруцької державної адміністрації "Про реорганізацію структурних підрозділів райдержадміністрації, які мають статус юридичної особи публічного права шляхом приєднання до Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області" від 30.12.2020 №156 визначено: Реорганізувати структурні підрозділи райдержадміністрації із статусом юридичної особи публічного права, шляхом їх приєднання до Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області, зокрема й Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області.

Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області з 31.12.2020 перебуває у стані припинення.

Отже, Коростенська районна державна адміністрація Житомирської області є правонаступником Овруцької державної адміністрація Житомирської області, а Управління соціальної політики Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області є правонаступником - Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області. Тобто, повноваження щодо призначення та виплати компенсацій, надання інших соціальних гарантій громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, відповідно до законодавства України, перейшли від Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації до Управління соціальної політики Коростенської районної державної адміністрації.

За таких обставин, враховуючи приписи ч. 4 ст. 379 КАС України, суд вважає за необхідне замінити сторону у виконавчому провадженні з Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області на його правонаступника Управління соціальної політики Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області.

Керуючись статтями 243, 248, 256, 379 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ухвалив:

Задовольнити заяву ОСОБА_1 про заміну сторони у виконавчому провадженні.

Замінити сторону у виконавчому провадженні Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області на його правонаступника – Управління соціальної політики Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області (вул. Франка, 5, Коростень,Коростенський район, Житомирська область,11501, код ЄДРПОУ 03192690)..

Ухвала суду набирає законної сили негайно після її підписання суддею.

Ухвала суду може бути оскаржена до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.

Суддя І.Е.Черняхович