
28.01.2022 Єдиний унікальний № 371/1255/21
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 січня 2022 року м. Миронівка
ЄУН 371/1255/21
Провадження № 3/371/2/22
Суддя Миронівського районного суду Київської області Капшук Л.О., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, порушену відносно ОСОБА_1 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає за адресою: будинок під номером АДРЕСА_1 , працює водієм ФОП « ОСОБА_2 »,
за ст.ст. 122-4, 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 23 грудня 2021 року о 09 годині 18 хвилин, керуючи транспортним засобом автомобілем марки «Камаз», моделі «55102», реєстраційний номер НОМЕР_1 , з причепом марки «ГКБ8527», реєстраційний номер НОМЕР_2 , вулицею Центральна села Іванівка Обухівського району Київської області, здійснив рух на заборонений сигнал світлофора та допустила зіткнення з напівавтоматичним шлагбаумом, в результаті чого шлагбаум зазнав механічних пошкоджень. Після зіткнення ОСОБА_1 залишив місце дорожньо-транспортної пригоди.
Вказаними діями ОСОБА_1 порушив п.п. 2.3 б, 2.10 а, 20.5 б, в Правил дорожнього руху.
Під час розгляду справи ОСОБА_1 вину у вчиненні правопорушень визнав, не оспорив факту дорожньо-транспортної пригоди та залишення місця пригоди. У вчиненому розкаявся.
У відповідності до вимог ст.ст. 245, 251, 252, 280 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне й об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на підставі яких у визначеному законом порядку встановлюється наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інших обставин справи, що мають значення для її правильного вирішення. Ці фактичні дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Таким чином, при розгляді справи про адміністративне правопорушення необхідно належно з`ясувати: чи було вчинене таке правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до пункту 2.10 Правил дорожнього руху у разі причетності до дорожньо-транспортної пригоди водій зобов`язаний: а) негайно зупинити транспортний засіб і залишатися на місці пригоди.
Стаття 122-4 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за залишення водіями транспортних засобів, іншими учасниками дорожнього руху на порушення встановлених правил місця дорожньо-транспортної пригоди, до якої вони причетні.
Підпунктом б пункту 2.3 Правил дорожнього руху передбачено, що для забезпечення безпеки дорожнього руху водій зобов`язаний, в тому числі, бути уважним, стежити за дорожньою обстановкою, відповідно реагувати на її зміну, стежити за правильністю розміщення та кріплення вантажу, технічним станом транспортного засобу і не відволікатися від керування цим засобом у дорозі.
Згідно з пунктом 10.9 Правил рух через переїзд забороняється, якщо: б) шлагбаум опущений або почав опускатися; в) увімкнено заборонний сигнал світлофора чи звуковий сигнал незалежно від наявності та положення шлагбаума.
Відповідальність за ст. 124 КУпАП настає в разі порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
За фактом вчинених правопорушень, за встановленою формою з урахуванням всіх вимог, передбачених ст. 256 КУпАП, а також Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженої наказом МВС України від 07.11.2015 № 1395, складено протоколи про адміністративне правопорушення.
Згідно правил, встановлених розділом VІІІ вказаної Інструкції у разі порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна, на місці дорожньо-транспортної пригоди складається протокол про адміністративне правопорушення стосовно цих осіб, до якого додається, в тому числі, схема ДТП, інші матеріали, які необхідні для прийняття рішення у справі.
До протоколу про адміністративне правопорушення, складеного за ст. 124 КУпАП, додано схему місця дорожньо-транспортної пригоди.
Згідно зі схемою місця ДТП недоліків в утриманні вулично-шляхової мережі, які стали супутньою причиною ДТП, не зафіксовано.
Діями, що порушили вимоги п.п. 2.3 б, 2.10 а, 20.5 б, в Правил дорожнього руху та призвели до пошкодження шлагбаума і полягали у залишенні місця дорожньо-транспортної пригоди, ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачені ст.ст. 122-4, 124 КУпАП.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушень підтверджується даними письмових матеріалів справи: протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 183122, протоколу про адміністративне правопорушення серії ОБ № 084960, складених 23 грудня 2021 року, схеми місця дорожньо-транспортної пригоди від 23 грудня 2021 року, пояснень ОСОБА_3 від 23 грудня 2021 року.
Факти правопорушень та їх обставини правопорушник підтвердив у судовому засіданні під час розгляду справи.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Згідно з правилами ст. 23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
До правопорушника, в межах санкції ст. 122-4 КУпАП, необхідно застосувати стягнення у виді штрафу.
Стягнення за ст. 124 КУпАП накладається в межах санкції ст. 122-4 КУпАП, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Згідно зі ст. 40-1 КУпАП, з особи, на яку накладено адміністративне стягнення, на користь держави підлягає стягненню судовий збір.
Керуючись ст.ст. 23, 36, 122-4, 124, 245, 266, 280, 284 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 піддати адміністративному стягненню ст.ст. 122-4, 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення у виді штрафу в розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3400 гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 496 гривень 20 копійок судового збору.
Штраф підлягає сплаті на рахунок ГУК уКиїв.обл/Миронівська міс/21081100, номер рахунку UA488999980313030149000010001, код ЄДРПОУ 37955989, МФО 899998, код класифікації доходів бюджету: 21081300
Судовий збір підлягає сплаті на рахунок ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, номер рахунку UА908999980313111256000026001, код ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), Код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Миронівський районний суд Київської області протягом десятиденного строку з дня винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя підпис Л.О. Капшук
Згідно з оригіналом
Суддя Л.О. Капшук