
Справа № 352/105/22
Провадження № 3/352/235/22
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04.02.2022м. Івано-Франківськ
Суддя Тисменицького районного суду Івано-Франківської області Хоминець М.М.
з участю прокурора Харуна Ю.В.
особи, щодо якої складено протоколи ОСОБА_1
розглянувши об`єднану справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки АДРЕСА_1 , до 25.11.2020 р. депутата Лисецької селищної ради Тисменицького району Івано-Франківської області, за ч.1 ст.172-6 КУпАП,-
в с т а н о в и л а:
ОСОБА_1 , являючись відповідно до пп. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов`язані з корупцією, яка зобов`язана була згідно вимог ч.1 ст.45 вказаного Закону у строк до 01 червня 2020 р. подати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством, у порушення даних вимог несвоєчасно без поважних причин подала декларацію за 2019 рік 15.12.2021 р.
ОСОБА_1 , являючись відповідно до пп. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов`язані з корупцією, яка зобов`язана була згідно вимог ч.2 ст.45 вказаного Закону у строк до 24 грудня 2020 р. подати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, яка припиняє відповідну діяльність, не пізніше двадцяти робочих днів із дня припинення діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, за формою, що визначається Національним агентством, у порушення даних вимог несвоєчасно без поважних причин подала декларацію 15.12.2021 р.
Крім того, ОСОБА_1 , припинивши свою діяльність як депутат Лисецької селищної ради, являючись відповідно до пп. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов`язані з корупцією, яка зобов`язана була згідно вимог ч.2 ст.45 вказаного Закону у строк до 01 квітня 2021 р. подати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством, у порушення даних вимог несвоєчасно без поважних причин подала декларацію за 2020 рік 15.12.2021 р.
ОСОБА_1 у судовому засіданні свою вину у вчиненні вказаних правопорушень визнала повністю, у скоєному щиро розкаялася.
Вина ОСОБА_1 у вчиненому, крім повного визнання нею своєї вини, доводиться наступними доказами:
- даними, що містяться у протоколах № 79, 80, 81 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, від 17.01.2022 р. (а.с. 2-7, 24-29, 47-52);
- даними скріншоту з веб-сайту НАЗК щодо опублікування декларацій ОСОБА_1 (а.с.9);
- даними витягів з Єдиного державного реєстру декларацій - деклараціями ОСОБА_1 за 2019 рік (а.с. 10-13), перед звільненням (а.с.32-35), за 2020 рік (а.с.55-58);
- наданими Лисецькою селищною радою копіями документів, що підтверджують повноваження ОСОБА_1 як депутата селищної ради (а.с. 14-15, 37).
У відповідності з вимогами ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до абз.1 ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік (абз.2 ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції»).
З огляду на викладене приходжу до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, пов`язаних з корупцією, знайшла своє підтвердження, а її неправомірні дії вірно кваліфіковані за ч.1 ст.172-6 КУпАП, оскільки вона, будучи суб`єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», порушила вимоги фінансового контролю, передбачені ч.1 та ч.2 ст.45 вказаного Закону України, а саме: несвоєчасно без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік; припиняючи діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, несвоєчасно без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями; після припинення діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, несвоєчасно без поважних причин подала декларацію за минулий рік.
Суддя не погоджується з позицією прокурора, який просив накласти адміністративне стягнення у виді штрафу відповідно до вимог ч.2 ст.36 КУпАП, виходячи з наступного.
Відповідно до ч.1 ст.36 КУпАП при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо.
Частиною 2 ст.36 КУпАП передбачено, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Оскільки інших норм щодо сукупності адміністративних правопорушень КУпАП не містить, вважаю за необхідне застосувати у даному випадку норму ст.33 КК України, яка передбачає сукупність кримінальних правопорушень.
Встановлено, що ОСОБА_1 15.12.2021 р. вчинила три рівнозначні правопорушення, передбачені ч.1 ст.172-6 КУпАП, якою встановлено адміністративну відповідальність за порушення вимог фінансового контролю, що виразилось у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Тобто у даному випадку відсутня сукупність адміністративних правопорушень, якою визнається вчинення особою двох і більше правопорушень, передбачених різними статтями або різними частинами однієї статті КУпАП. При сукупності адміністративних правопорушень кожне з них підлягає кваліфікації за відповідною статтею або частиною статті КУпАП.
У зв`язку з відсутністю сукупності адміністративних правопорушень відсутні підстави для застосування ч.2 ст.36 КУпАП щодо накладення стягнення у межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
З огляду на викладене, враховуючи характер вчинених правопорушень, особу винної, яка є інвалідом другої групи (а.с.69), її щире розкаяння, приходжу до висновку про накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення у виді штрафу у мінімальному розмірі, передбаченому ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Із ОСОБА_1 слід стягнути судовий збір в користь держави.
На підставі наведеного, відповідно до ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», керуючись ст. 283-285, 287, 294 КУпАП, суддя -
п о с т а н о в и л а:
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративних правопорушень, пов`язаних з корупцією, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) грн.
Стягнути із ОСОБА_1 судовий збір в дохід державного бюджету в розмірі 496 (чотириста дев`яносто шість) грн. 20 грн. (стягувач - ДСА України на рахунок: отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача 820019, рахунок отримувача UА908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106).
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або прокурором у випадках, передбачених ч.5 ст.7 цього Кодексу, протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга подається до Івано-Франківського апеляційного суду через Тисменицький районний суд.
Суддя Марія ХОМИНЕЦЬ