Постанова № 103112167, 10.02.2022, Баранівський районний суд Житомирської області

Дата ухвалення
10.02.2022
Номер справи
273/43/22
Номер документу
103112167
Форма судочинства
Справи про адміністративні правопорушення
Державний герб України

Баранівський районний суд Житомирської області

Справа № 273/43/22

Провадження № 3/273/243/22

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 лютого 2022 року суддя Баранівського районного суду Житомирської області Васильчук О. В. , при секретарі судових засідань Муравській М.М., з участю прокурора Новоград - Волинської окружної прокуратури Трубнікової О.О.,особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Житомирській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючої в АДРЕСА_1 , колишнього депутата Баранівської міської ради, громадянки України , раніше до адміністративної відповідальності не притягувалася, працює директором Рогачівського будинку культури,-

за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

В С Т А Н О В И Л А :

До Баранівського районного суду Житомирської області надійшло трим адміністративні протоколи про притягнення ОСОБА_1 , до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Постановою Баранівського районного суду Житомирської області від 09.02.2022 матеріали адміністративних справ за фактом вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП було об`єднано в одне провадження та присвоєно відповідний номер справи 273/43/22 та номер провадження 3/273/243/22.

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №436 від 23 грудня 2021 року ОСОБА_1 , будучи у період з 30.12.2016 року по 24.11.2020 року депутатом Баранівської міської ради Житомирської області та відповідно до підпункту "б" пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України "Про запобігання корупції", (надалі Закон) суб`єктом відповідальності за корупційні правопорушення, в порушення вимог ч.1 ст. 45 Закону несвоєчасно без поважних причин подала декларацію особи, яка уповноважена на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік, чим порушила вимоги, передбачені чинним законодавством України.

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №437 від 23 грудня 2021 року ОСОБА_1 , будучи у період з 30.12.2016 року по 24.11.2020 року депутатом Баранівської міської ради Житомирської області та відповідно до підпункту "б" пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України "Про запобігання корупції", (надалі Закон) суб`єктом відповідальності за корупційні правопорушення, в порушення вимог ч.1 ст. 45 Закону несвоєчасно без поважних причин подала декларацію особи, яка уповноважена на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припиняє свої повноваження, за період не охоплений раніше поданими деклараціями, чим порушила вимоги, передбачені чинним законодавством України.

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №438 від 23 грудня 2021 року ОСОБА_1 , будучи у період з 30.12.2016 року по

24.11.2020 року депутатом Баранівської міської ради Житомирської області та відповідно до підпункту "б" пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України "Про запобігання корупції", (надалі Закон) суб`єктом відповідальності за корупційні правопорушення, в порушення вимог ч.1 ст. 45 Закону несвоєчасно без поважних причин подала декларацію особи, яка уповноважена на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік, чим порушила вимоги, передбачені чинним законодавством України.

У всіх трьох випадках уповноважена особа Управління стратегічних розслідувань в Житомирській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України Кулікова І.А. в протоколах про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією зазначає, що датою вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень передбачених ч.1 ст. 172-6 КУпАП слід вважати дату фактичного подання декларації , а саме: щорічна декларація за 2019 року подана 10.06.2020 року, декларація особи, яка уповноважена на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припиняє свої повноваження, за період не охоплений раніше поданими деклараціями та, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік - 09.12.2021 року. Фактичним місцем скоєння вищевказаного адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією слід вважати місцезнаходження Баранівської міської ради Житомирської області , оскільки ОСОБА_1 була наділена повноваженнями депутата даного органу місцевого самоврядування – вул.. Соборна,20 м. Баранівка Житомирська область. Фактичним моментом виявлення вчиненого ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 172-6 КУпАП слід вважати дату зібрання всіх матеріалів перевірки та складання адміністративного протоколу, тобто 23.12.2021 року.

В судовому засіданні особа, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 вину визнала, щиро розкаялася.

Прокурор Трубнікова О.О., в судовому засіданні вказала, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративних правопорушень, тому просить суд визнати її винною у їх вчиненні, незнання антикорупційного законодавства не звільняє особу від відповідальності. Додатково вказує, що фактичним моментом виявлення вчиненого ОСОБА_1 правопорушень, слід вважати дату зібрання всіх матеріалів перевірки та складання адміністративного протоколу, а саме 23.12.2021 року, а тому строк притягнення до адміністративної відповідальності не закінчився.

Дослідивши обставини та матеріали справи, заслухавши пояснення ОСОБА_1 , думку прокурора, суд приходить до наступних висновків.

Відповідно до ч. 1 ст. 172-6 КУпАП до адміністративної відповідальності притягується особа, за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно з ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Судом встановлено, що відповідно до Рішення 1-ї сесії 7-го скликання Баранівської міської ради Житомирської області Про початок повноважень депутатів Баранівської міської ради №1 від 30.12.2016 ОСОБА_1 розпочала здійснювати повноваження Бранівської Міської ради Житомирської області згідно зі списком. (а.с. 15, 16, 19-21)

Повноваження ОСОБА_1 , як депутата Баранівської міської ради Житомирської області припинилися 24.11.2020 року на підставі рішення 1-ї сесії 8-го скликання

Баранівської міської ради Житомирської області Про початок повноважень депутатів Баранівської міської ради 8-го скликання №1 від 24.11.2020 року. (а.с.17)

Як вбачається з долучених до протоколів №436, №437 та №438 від 23.12.2021 року матеріалів, уповноваженою особою Управління стратегічних розслідувань в Житомирській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України у ході здійснення оперативно-службової діяльності було виявлено та встановлено факт порушень вимог Закону України «Про запобігання корупції» з боку колишньої депутатки Баранівської міської ради Житомирської області ОСОБА_1 .

Згідно листа міського голови Баранівської міської ради Житомирської області ОСОБА_2 №02-12/1237 від 25.11.2021 року заступнику начальника Управління стратегічних розслідувань в Житомирській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України було відомо, що ОСОБА_1 , яка є суб`єктом декларування подала не своєчасно відповідні електронні декларації (а.с. 11-13,14)

Тому суд, приходить до висновку, що датою виявлення вказаних триваючих адміністративних правопорушень, вчинених ОСОБА_1 , є 25 листопада 2021 року, а не дата складанні адміністративного протоколу та оформлення всіх матеріалів, як зазначає уповноважена особа.

Справи про адміністративні правопорушення, передбачені ч.1 ст. 172-6 КУпАП, у відповідності до ст. 221 КУпАП розглядаються судами.

Згідно із ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами (ст. 251 КУпАП).

Закон України «Про запобігання корупції» визначає правові та організаційні засади функціонування системи запобігання корупції в Україні, зміст та порядок застосування превентивних антикорупційних механізмів, правила щодо усунення наслідків корупційних правопорушень. Згідно з цим законом корупційне правопорушення - діяння, що містить ознаки корупції, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Відповідно до п.п «б» п.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єкти, на яких поширюється дія цього Закону, є, зокрема депутат органу місцевого самоврядування.

Крім повного визнання вини ОСОБА_1 , факт вчинення ним адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-6 КУпАП України - несвоєчасне подання без поважних причин декларації про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру, передбаченої Законом України «Про запобігання корупції», стверджується належними та допустимими доказами в розумінні ст.251 КУАП, а саме:

-протоколом про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією № 436 від 23.12.2021 р.;

-протоколом про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією № 437 від 23.12.2021 р.;

-протоколом про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією № 438 від 23.12.2021 р.;

-щорічною декларацією за 2019 рік ОСОБА_1 ;

-декларацією при звільненні особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (охоплює період, який не був охоплений раніше поданими деклараціями) 01.01.2020 -24.11.2020 ОСОБА_1 ;

-щорічною декларацією за 2020 рік ОСОБА_1 ;

-запитом Управління стратегічних розслідувань в Житомирській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України до Баранівської міської ради Житомирської області від 09.11.2021 року № 6899/55/105/03-2021;

-рішенням 1-ї сесії 7-го скликання Баранівської міської ради Житомирської області Про початок повноважень депутатів Баранівської міської ради №1 від 30.12.2016 ОСОБА_1 розпочала здійснювати повноваження Бранівської Міської ради Житомирської області згідно зі списком;

-рішенням 1-ї сесії 8-го скликання Баранівської міської ради Житомирської області Про початок повноважень депутатів Баранівської міської ради 8-го скликання №1 від 24.11.2020 року;

-письмовими поясненнями правопорушника ОСОБА_1 від 13.12.2021 р. щодо несвоєчасного подання щорічної декларація за 2019 року, декларації особи, яка уповноважена на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припиняє свої повноваження, за період не охоплений раніше поданими деклараціями та особи, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік.

Таким чином, порушень ОСОБА_1 , пов`язаних із несвоєчасним поданням без поважних причин декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування є доведеними, її дії вірно кваліфіковані за ч.1 ст. 172-6 Кодекс України про адміністративні правопорушення.

При накладенні адміністративного стягнення, у відповідності до вимог ст. 33, 36 КУпАП, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, який щиро розкаюється у вчиненому, відсутність обтяжуючих обставин, тому вважаю, що слід накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу в мінімальному розмірі, що буде згідно з ст. 23 КУпАП достатньою та необхідною мірою відповідальності.

Разом із тим, оскільки відносно правопорушника прийнято постанову про накладення адміністративного стягнення, то у відповідності до ст. 40-1 КУпАП, особою на яку накладено таке стягнення, сплачується судовий збір у розмірі встановленому Законом України «Про судовий збір» у сумі 496 грн. 20 коп.

Відповідно до ч.1 ст. 172-6 КУпАП, керуючись ст.ст. 33, 283, 284 КУАП,-

П О С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючої в АДРЕСА_1 , колишнього депутата

Баранівської міської ради, громадянки України, іпн. НОМЕР_1 , визнати винною у вчиненні адміністративних правопорушень передбачених ч.1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення на підставі ст. 36 КУпАП у виді штрафу в розмірі 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень в дохід держави. (Реквізити для сплати штрафу: код класифікації доходів бюджету: 21081100, рахунок: UA598999980313090106000006713, назва рахунку : Адміністративні штрафи та інші санкції, назва отримувача : ГУК у Житомирській області/ ТГ м. Баранівка/ 21081100, код отримувача : 37976485).

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючої в АДРЕСА_1 , колишнього депутата Баранівської міської ради, громадянки України, судовий збір в розмірі 496 (чотириста дев`яносто шість) грн. 20 коп. в дохід держави. (Отримувач коштів ГУК у Житомирській області/ТГ м Баранівка/22030101, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37976485, банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат), код банку отримувача (МФО) 899998, рахунок отримувача UA 708999980313181206000006713, код класифікації доходів бюджету 22030101).

Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду через Баранівський районний суд протягом десяти днів з часу її винесення. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Суддя: О.В. Васильчук