
Тарутинський районний суд Одеської області
_______________
Справа № 514/145/22
Провадження по справі № 3/514/107/22
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08 лютого 2022 року смт Тарутине
Суддя Тарутинського районного суду Одеської області Кравченко П.А., розглянувши матеріали, які надійшли від відділу прикордонної служби «Тарутине» (тип Б) 25 прикордонного загону Південного регіонального управління Державної прикордонної служби України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця Руспубліки Молдова м. Бесарабка, громадянина України, проживаючого в будинку АДРЕСА_1 , працюючого інспектором прикордонної служби 1-ої категорії – перекладач віпс «Підгірне» (тип Б) впс «Тарутине» (тип Б) майстер сержант,
за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч.2 ст. 172-15, ч.2 ст.172-18 КУпАП,
В С Т А Н О В И В:
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення в пункті пропуску «Серпневе», згідно графіку несення служби у ОСОБА_1 був час для відпочинку (сну) в період з 00.00 10.12.2021 року по 04.00 10.12.2021 року. Близько о 04.35 в пункт пропуску «Серпневе» прибули офіцери ВВВБ, у зв`язку з відсутністю пасажиро – транспортного потоку о 04.35. 10.12.2021 року він перебував в кімнаті для відпочинку, чим порушив вимоги ст. 4,6,11 та 16 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, пункту 17 ч.5 розділу ІІ Інструкції про службу прикордонних нарядів Державної прикордонної служби України затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 19.10.15 №1261, відповідальність за яке передбачена ч.2 ст. 172-15 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення в пункті пропуску «Серпневе», 09.12.2021 року о 16.12 ОСОБА_1 здійснив оформлення на в`їзд в Україну громадянки РМ ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 НОМЕР_1 без ідентифікації особи не виходячи з кабіни паспортного контролю, чим порушив ст. 4,6 Дисциплінарного Статуту ЗСУ, ст. 11,16 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, пункту 17 ч.5 розділу ІІ Інструкції про службу прикордонних нарядів Державної прикордонної служби України затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 19.10.15 №1261, підпункту 2.5.2, пункту 2.5 розділу ІІ Інструкції організації і здійснення перевірки документів гр. України, іноземців та ОБГ, які перетинають Державний кордон України, затвердженої наказом АДПСУ від 12.06.2012 року № 407, відповідальність за яке передбачена ч.2 ст. 172-18 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою провину у скоєнні даних адміністративних правопорушень визнав.
Відповідно до ч. 2 ст.36 КУпАП у разі, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи по яким розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Враховуючи, що до суду надійшли матеріали щодо декількох адміністративних правопорушень, вчинених ОСОБА_1 які розглядаються одним суддею, вони підлягають об`єднанню в одне провадження.
Відповідно до ч. 2 ст. 277 КУпАП справи про адміністративні правопорушення, передбачені статями 172-15 та 172-18 цього Кодексу розглядаються протягом доби з дня одержання протоколу про адміністративне правопорушення та інших матеріалів справи.
Перевіривши матеріали справи судом встановлено, що окрім визнання вини, факт допущенних ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 172-15, ч. 2 ст. 172-18 КУпАП, підтверджується наступними доказами: протоколом про адміністративне правопорушення ПдРУ №163107 від 14.01.2022 року; протоколом про адміністративне правопорушення ПдРУ №163159 від 14.01.2022 року; висновком службового розслідування по факту можливого порушення правил несення прикордонної служби з боку військовослужбовців відділення інспекторів прикордонної служби «Підгірне» (тип Б) відділу прикордонної служби «Тарутине» (тип Б), письмовими поясненнями, а також іншими матеріалами справи про адміністративне правопорушення.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного:
Статтею 7 КУпАП встановлено, що провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 КУпАП - адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Частиною 2 ст. 172-15 КУпАП передбачена відповідальність за недбале ставлення особи до військової службової, вчинене в умовах особливого періоду.
Статтею ч.2 ст.172-18 КУпАП передбачена відповідальність за порушення правил несення бойового чергування (бойової служби), встановлених для своєчасного виявлення і відбиття раптового нападу на Україну або для захисту та безпеки України, в умовах особливого періоду.
Відповідно до ст. 280 КУпАП, при розгляді справи про адміністративне правопорушення суд зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні; чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують або обтяжують відповідальність, чи заподіяно матеріальну шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно зі ст. 251 КУпАП, доказами по справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються зокрема і протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами та інше.
За таких обставин, на підставі вищевикладених норм закону, суд вважає докази, що містяться в матеріалах справи, належними та допустимим і такими, що у своїй сукупності доводять наявність в діянні ОСОБА_1 правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 172-15, ч. 2 ст. 175-18 КУпАП.
При вирішенні питання про накладення адміністративного стягнення, суд, у відповідності до положень статті 33 КУпАП, враховує характер вчиненого правопорушення, ступінь вини, дані про особу правопорушника, та вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, що передбачено ч. 2 ст. 36 КУпАП,а саме ч.2 ст.172-15 КУпАП, у виді штрафу в межах санкції, встановленої ч. 2 ст. 172-15 КУпАП.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення судовий збір сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст. ст. 36, 172-20, 268, 277, 279, 280, 283-285, 287-289 КУпАП, суддя,
П О С Т А Н О В И В:
Справи про адміністративні правопорушення 514/145/22 (номер провадження 3/514/107/22), за ч.2 ст.172-15 КУпАП та 514/146/22 (номер провадження 3/514/108/22) за ч.2 ст. 172-18 КУпАП відносно ОСОБА_1 , об`єднати в одне провадження, присвоївши йому номер 514/145/22 (номер провадження 3/514/107/22).
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-15 та ч.2 ст.172-18 КУпАП та застосувати адміністративне стягнення на підставі ч.2 ст. 36 КУпАПу вигляді штрафу у розмірі ста сорока п`яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 2465 (дві тисячі чотириста шістдесят п`ять) гривень 00 копійок.
Стягнення проводити на користь держави на розрахунковий рахунок № UA958999980313050106000015728, код за ЄДРПОУ отримувача - 37607526, отримувач - ГУК в Од.обл./смт Тарутине/21081100, код платежу - 21081100, банк - Казначейство України (ЕАП), вид платежу: адміністративні штрафи та інші санкції.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 496 гривень 20 копійок на розрахунковий рахунок № UA908999980313111256000026001, код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37993783, код класифікації доходів бюджету - 22030106 , банк отримувача – Казначейство України (ЕАП), отримувач коштів - ГУК у м. Києві /м. Київ/ 22030106, призначення платежу - судовий збір у справах про адміністративне правопорушення.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів до Одеського апеляційного суду з дня її проголошення.
Суддя: П.А. Кравченко