
Справа № 627/1348/21
09.02.2022
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09.02.2022 рокусмт Краснокутськ
Суддя Краснокутського районного суду Харківської області В.А. Каліберда, розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Управління Державного агенства меліорації та рибного господарства у Харківській області (Харківський рибоохоронний патруль) про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , не працюючої,
за ч.1 ст.88-1 КУпАП,
В С Т А Н О В И В:
01.12.2021 року о 09 год. 00 хв. під час проведення рибоохоронного рейду в Богодухівському районі Харківської області на ринку (ПХО) Краснокутському було виявлено порушення, а саме гр. ОСОБА_1 торгувала свіжою рибою без наявних документів, чим порушила порядок придбання та збуту об`єктів тваринного світу, визначений ст. 7 Закону України "Про тваринний світ", відповідальність за що передбачено ч.1 ст.88-1 КУпАП . Риба, а саме: карась сріблястий 42 кг, товстолоб 5,5 кг, сазан 20 кг, загальною вагою 67,5 кг, яку було вилучено.
В судовому засіданні правопорушник ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.88-1 КУпАП визнала та пояснила, що дійсно на момент здійнення нею торгівлі рибою не мала дозвільних документів. Окрім цього прохала звільнити її від сплати судового збору, мотивуючи тим, що вона є інвалідом третьої групи, на підтвердження чого надала довідку до акту серії 12 ААБ №752642.
Дослідивши наявні в матеріалах справи докази в їхній сукупності та надавши їм належну правову оцінку, суд приходить до таких висновків.
Абзацом 1 частини 1 статті 10 Закону України від 08 липня 2011 року № 3677-VI «Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів» визначено, що посадові особи органів рибоохорони здійснюють державний контроль та управління в галузі охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та мають, зокрема, повноваження здійснювати державний контроль (нагляд) за дотриманням правил використання, порядку придбання та збуту об`єктів тваринного світу в частині водних біоресурсів.
Відповідно до ч. 2 ст. 11 Закону України від 06 лютого 2003 року № 486-IV «Про рибу, інші водні живі ресурси та харчову продукцію з них» центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику в сфері рибного господарства, бере участь у заходах з контролю та нагляду за безпечністю та якістю продуктів рибного лову, харчової продукції при їх виробництві, зберіганні, транспортуванні, реалізації, використанні та утилізації.
Відповідно до ст. 17 Закону України «Про тваринний світ» № 2894-ІІІ до спеціального використання об`єктів тваринного світу належать усі види використання тваринного світу (за винятком передбачених законодавством випадків безоплатного любительського і спортивного рибальства у водних об`єктах загального користування), що здійснюються з їх вилученням (добуванням, збиранням тощо) із природного середовища.
Спеціальне використання об`єктів тваринного світу в порядку ведення мисливського і рибного господарства здійснюється з наданням відповідно до закону підприємствам, установам, організаціям і громадянам права користування мисливськими угіддями та рибогосподарськими водними об`єктами.
Спеціальне використання об`єктів тваринного світу здійснюється лише за відповідними дозволами чи іншими документами, що видаються в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. Ця вимога поширюється також на власників чи користувачів земельними ділянками, на яких перебувають (знаходяться) об`єкти тваринного світу.
Відповідно до ст. 27 Закону України «Про тваринний світ» № 2894-ІІІ у порядку загального використання об`єктів тваринного світу громадянам, у випадках, передбачених законодавством, дозволяється безоплатне любительське і спортивне рибальство для особистого споживання (без права реалізації) у визначених відповідно до законодавства водних об`єктах загального користування у межах встановлених законодавством обсягів безоплатного вилову і за умови додержання встановлених правил рибальства і водокористування.
В інших випадках любительське і спортивне рибальство здійснюються на праві спеціального використання об`єктів тваринного світу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України відповідно до цього та інших законів.
Частиною 1 статті 7 цього Закону визначено, що об`єкти тваринного світу, вилучені із стану природної волі, розведені (отримані) у напіввільних умовах чи в неволі або набуті іншим не забороненим законом шляхом, можуть перебувати у приватній власності юридичних та фізичних осіб.
Законність набуття у приватну власність об`єктів тваринного світу (крім добутих у порядку загального використання) повинна бути підтверджена відповідними документами, що засвідчують законність вилучення цих об`єктів з природного середовища, ввезення в Україну з інших країн, факту купівлі, обміну, отримання у спадок тощо, які видаються в установленому законодавством порядку (ч. 2 ст. 7 Закону № 2894-ІІІ).
Відповідно до пункту 3.14. Правил любительського і спортивного рибальства, затверджених Наказом Державного комітету рибного господарства України № 19 від 15.02.1999, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 28 квітня 1999 р. за № 269/3562 забороняється продаж або скуповування риби, ікри і водних безхребетних та продуктів їх переробки без наявності документа, який підтверджує законність їх придбання, та сертифіката якості;
Адміністративна відповідальність за порушення порядку придбання чи збуту об`єктів тваринного світу передбачена ч. 1 ст. 88-1 КУпАП.
Як убачається з матеріалів справи, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 88-1 КУпАП, підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення № 004825 від 01.12.2021, описом – оцінкою до протоколу, актом утилізації від 02 грудня 2021 року та не спростовується особою, що притягається до адміністративної відповідальності.
Судовим розглядом установлено, що своїми діями ОСОБА_1 допустила порушення вищезазначених вимог чинного законодавства України, відтак, у діях останньої вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 88-1 КУпАП, тобто порушення порядку придбання, збуту об`єктів тваринного світу.
При визначенні виду і розміру стягнення, враховуючи характер вчинених правопорушень, особу правопорушника, ступінь її вини, пом`якшуючи та обтяжуючи обставини, суд вважає, за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення, у виді штрафу без конфіскації об`єктів тваринного світу, оскільки застосування саме такого стягнення буде достатнім для запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП у разі винесення суддею постанови про накладення адміністративного стягнення, особою на яку накладено таке стягнення сплачується судовий збір. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Що стосується клопотання ОСОБА_1 про звільнення її від сплати судового збору, то воно задоволенню не підлягає, оскільки відповідно до п.9 ч.1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються особи з інвалідністю I та II груп, законні представники дітей з інвалідністю і недієздатних осіб з інвалідністю, натомість як з долученої ОСОБА_1 до матеріалів справи довідки до акту огляду медико – соціальною експертною комісією серії 12 ААБ №752642 вбачається, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 з 09.11.2021 по 01 грудня 2023 року встановлено третю групу інвалідності, а тому відсутні правові підстави для звільнення її від сплати судового збору.
В зв`язку з вищенаведеним на вимогу п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» підлягає стягненню з правопорушника ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 0,2 % розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу, що становить на день розгляду справи 496 грн. 20 коп.
Керуючись ст.ст. 33, 36, 40-1, ч.1 ст. 88-1, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 88-1 КУпАП , та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 510 (п`ятсот десять)гривень 00 копійок, без конфіскації об`єктів тваринного світу.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави (отримувач коштів ГУК ум.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106) в розмірі 496 (чотириста дев`яносто шість) грн. 00 коп.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів до Харківського апеляційного суду шляхом подачі скарги через Краснокутський районний суд Харківської області.
СУДДЯ В.А. КАЛІБЕРДА