
Справа № 458/66/22
3/458/69/2022
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09.02.2022 м. Турка
Суддя Турківського районного суду Львівської області Кшик О.І., розглянувши матеріали справи, які надійшли з Головного Управління Державної податкової служби України у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності
- ОСОБА_1 , жителя АДРЕСА_1 , громадянина України, заступника директора "Самбірськоголісгоспу" - керівника "Надлісництва Турка", одруженого,
- за ч. 1 ст. 163-4 КУпАП, якому роз`яснені права за ст. 268 КУпАП,
встановив:
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора Державного підприємства "Турківське лісове господарство" порушив встановлений законом порядок ведення податкового обліку, занижено податок на прибуток за 2020 на суму 16363,80, чим порушив п. 44.1 ст. 44; п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134; п. 135.1 ст. 135; п. 137.1 ст. 137 Податкового кодексу, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст.163-1 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнав, вказав, що головним бухгалтером була допущена помилка при веденні податкового обліку, а він в свою чергу це не перевірив. Однак, в даний час порушення усунені.
Всебічно, повно та об`єктивно вивчивши матеріали справи та надані докази, заслухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, суд дійшов наступного висновку.
Відповідно до витягу з акту від 30.12.2021 № 24891/13-01-07-04/00992409 "Про результати документальної позапланової виїзної перевірки ДП "Турківське лісове господарство" (00992409) податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.04.2017 по 06.12.2021, єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування - за період з 01.10.2020 по 06.12.2021" встановлено порушення п. 44.1 ст. 44; п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134; п. 135.1 ст. 135; п. 137.1 ст. 137 Податкового кодексу, в результаті чого підприємством за період з 01.04.2017 по 31.12.2020 занижено податок на прибуток всього у сумі 16363,80 грн, в тому числі за 2020 рік (IV квартал) - у сумі 16363,8 грн.
Відтак, всебічно, повно і об`єктивно дослідивши всі обставини справи у їх сукупності, суд дійшов висновку, що у діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП - порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку.
Водночас, з встановлених судом обставин справи видно, що порушення податкового законодавства ОСОБА_1 мало місце протягом звітного податкового періоду в IV кварталі 2020 року.
Відповідно до ч. 2 статті 38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частинах третій - шостій цієї статті.
Згідно з усталеною судовою практикою, триваючим правопорушенням вважається порушення, яке вчинюється протягом біль-менш тривалого часу і пов`язане з тривалим, неперервним невиконанням обов`язків, передбачених правовою нормою, припиняються виконанням регламентованих обов`язків, якщо ці обов`язки ще можливо виконати.
Триваючі правопорушення характеризуються тим, що особа, яка вчинила якісь певні дії чи бездіяльність, перебуває надалі у стані безперервного продовження цих дій (бездіяльності), увесь час безперервно скоює правопорушення (яке можливо припинити) у вигляді невиконання покладених на нього обов`язків, які ще можливо виконати.
У протоколі про адміністративне правопорушення серії ГУ ЛВ № 005767 від 30.12.2021 відносно ОСОБА_1 зазначено, що правопорушення мало місце в період IV кварталу 2020 року і таке правопорушення не є триваючим.
Відтак, з урахуванням викладеного суд дійшов висновку, що на час розгляду в суді справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП закінчився трьохмісячний строк протягом якого може бути накладено адміністративне стягнення, що є підставою для закриття провадження в справі на підстві п. 7 ст. 247 КУпАП, якою передбачено, що провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю в разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
Оскільки адміністративне стягнення на правопорушника не накладається, тому судовий збір до стягнення не підлягає.
Керуючись ст. 38, ч. 1 ст. 163-1, п. 7 ст. 247, ст. 268, 283, 284 КУпАП, -
постановив:
Провадження в справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП закрити в зв`язку з закінченням строку накладення адміністративного стягнення.
Постанова у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови.
Постанова по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Львівського апеляційного суду прокурором у випадках, передбачених частиною 5 статті 7 КУпАП, особою, щодо якої її винесено, а також потерпілим.
Суддя О.І. Кшик