Постанова № 103039914, 07.02.2022, Франківський районний суд м. Львова

Дата ухвалення
07.02.2022
Номер справи
465/10391/21
Номер документу
103039914
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа №: 465/10391/21

3/465/409/22

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07.02.2022

Суддя Франківського районного суду м. Львова Ванівський Ю.М., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП – НОМЕР_1 , директора Товариства з обмеженою відповідальністю « Турецька Пекарня», юридична адреса: 79041, м.Львів, вул. Кульпарківська, 59, копус 42,

за ч.1 ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

встановив:

02 грудня 2021 року ( о 16 годині 00 хвилин) під час проведення заходу державного контролю за додержанням законодавства про працю у формі інспекційного відвідування у Товариство з обмеженою відповідальністю «Турецька Пекарня» ( ЄДРПОУ – 44221751, 79041, Львівська область, місто Львів, вулиця Кульпарківська, будинок 59, корпус 42), виявлено порушення вимог законодавства про працю, а саме при огляді бухгалтерських документів встановлено, що виплата заробітної плати у Підприємстві проводиться з порушенням строків виплати заробітної плати, а саме, не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що перевищує 16 календарних днів та пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата. Зокрема, виплату заробітної плати за другу половину жовтня 2021 року проведено 05.11.2021, відповідно до відомості №4 від 05.11.2021; виплату заробітної плати за першу половину листопада 2021 року проведено 22.11.2021, відповідно до відомості №5 від 22.11.2021, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.41 КУпАП.

У судовому засіданні ОСОБА_1 зазначив, що порушення допущено у зв`язку із тим, що останній день строку виплати заробітної плати припав на неділю, тобто вихідний день.

Заслухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, вивчивши матеріали справи, суд дійшов до такого висновку.

Статтею 245 КУпАПпередбачено, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Частиною 1 ст. 41 КУпАП передбачена відповідальність порушення встановлених термінів виплати пенсій, стипендій, заробітної плати, виплата їх не в повному обсязі, терміну надання посадовими особами підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності та фізичними особами - підприємцями працівникам, у тому числі колишнім, на їхню вимогу документів стосовно їх трудової діяльності на даному підприємстві, в установі, організації чи у фізичної особи - підприємця, необхідних для призначення пенсії (про стаж, заробітну плату тощо), визначеногоЗаконом України"Про звернення громадян", або надання зазначених документів, що містять недостовірні дані, порушення терміну проведення атестації робочих місць за умовами праці та порядку її проведення, а також інші порушення вимог законодавства про працю.

Згідно ст.24КЗпП України, заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим коллективом органом (а в разі відсутності таких органів -представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата. У разі, коли день виплати заробітної плати збігається з вихідним, святковим або не робочим днем, заробітна плата виплачується напередодні. Розмір заробітної плати за першу половину місяця визначається колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим коллективом органом (а в разі відсутності таких органів – представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом),але не менше оплати за фактично відпрацьований час з розрахунку тарифної ставки(посадового окладу) працівника. Виплата заробітної плати здійснюється за місцем роботи. Забороняється провадити виплату заробітної плати у магазинах роздрібної торгівлі, питних і розважальних закладах, за винятком тих випадків,коли заробітна плата виплачується працюючим у цих закладах особам. За особистою письмовою згодою працівника виплата заробітної плати може здійснюватися через установи банків, поштовими переказами на вказаний ними рахунок (адресу) з обов`язковою оплатою цих послуг за рахунок роботодавця. Своєчасність та обсяги виплати заробітної плати працівникам не можуть бути поставлені в залежність від здійснення інших платежів та їх черговості.

Відповідно до ст.115КзПП, заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим коллективом органом (а в разі відсутності таких органів -представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом),але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду,за який здійснюється виплата. У разі коли день виплати заробітної плати збігається з вихідним, святковим або не робочим днем, заробітна плата виплачується напередодні. Розмір заробітної плати за першу половину місяця визначається колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим коллективом органом (а в разі відсутності таких органів - представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом),але не менше оплати за фактично відпрацьований час з розрахунку тарифної ставки (посадового окладу) працівника. Заробітна плата працівникам за весь час щорічної відпустки виплачується не пізніше ніж за три дні до початку відпустки.

За змістом ст. 251 КУпАП, доказами у справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновків експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозаписуючих записів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

При оцінці доказів суд керується принципом "поза розумним сумнівом», а саме, що доведення вини має випливати із сукупності ознак чи неспростовних презумцій, достатньо вагомих, чітких і узгоджених між собою.

Дослідивши докази по справі суд вважає, що ОСОБА_2 у вчиненому адміністративному правопорушенні доводиться:

- протоколом про адміністративне правопорушення №ЛВ12581/410/АВ/П/ПТ від 02.12.2021;

- актом за результатами проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) щодо додержання вимог трудового законодаства №ЛВ12581/410/АВ;

- випискою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, наказом №3/к від 01.09.2021 про прийняття на роботу ОСОБА_3 ;

-розрахунковою відомістю.

Аналізуючи докази по даній справі з точки зору їх допустимості, об`єктивності та достатності, за відсутності будь-яких істотних суперечностей, приходжу до висновку, що вина ОСОБА_3 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.41 КУпАП доведена повністю.

З огляду на викладене вважаю, що ОСОБА_1 допустив порушення встановлених термінів виплати заробітної плати, посадовими особами підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, а саме вимог ст.115,ч.1ст.116,ч.1ст.117КЗпП, ст. 24 Закону України «Про оплату праці», чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 41 КУпАП.

Статтею 23 КУпАП передбачено, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Згідно ст. 22 КУпАП, при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений розглядати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.

Відповідно до п. 3 ст. 284КУпАПпостанова про закриття справи виноситься при оголошенні усного зауваження.

З матеріалів справи суд виявив, що правопорушення, вчинене ОСОБА_1 не спричинило значної шкоди суспільним чи державним інтересам. Суд враховує, що порушення строків виплати заробітної плати працівникам не носить системного характеру на підприємстві, мало місце у незначному проміжку часу та спричинено за наявності певних суб`єктивних факторів, таких як значний обсяг обов`язків і велика кількість документації для перевірки, виготовлення та обробки, а тому дане правопорушення не несе значного ступеня суспільної небезпеки та істотним чином не порушило трудових прав громадян.

Беручи до уваги конкретні обставини справи за яких вчинено правопорушення, ступінь вини ОСОБА_1 , відсутність у матеріалах справи даних про негативні наслідки від вчиненого правопорушення, дані про особу порушника, зокрема відсутність даних про притягнення до відповідальності, суд знаходить за можливе, на підставі ст. 22 КУпАП, звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за ч. 1ст. 41 КУпАП,у зв`язку з малозначністю вчиненого адміністративного правопорушення,обмежившись щодо ньгого усним зауваженням. Застосування щодо ОСОБА_1 такого виховного заходу як усне зауваження буде достатнім для досягнення, визначеної ст. 23КУпАП, мети виховного впливу та запобігання вчинення нових правопорушень.

Керуючись ст. ст.22, 283, 284 КУпАП, -

постановив:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.41 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за ч. 1ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення, обмежившись усним зауваженням, а справу про адміністративне правопорушення щодо нього закрити.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Львівського апеляційного суду.

Суддя Ванівський Ю.М.