
Номер справи 220/72/22
Номер провадження 3/220/60/22
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 лютого 2022 року смт.Велика Новосілка Донецької області
Суддя Великоновосілківського районного суду Донецької області Дурач О.А., за участю секретаря судового засідання Сербіній І.В., за участю прокурора Матросова С.П. та особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов від Донецького управління Департамента внутрішньої безпеки Національної поліції України у відношенні
ОСОБА_1 . ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , уродженець с. Ноовпетриківка Великоновосілківського району Донецької області, українця, громадянина України, не працюючого, неповнолітніх дітей та непрацездатних осіб на утриманні не має, інвалідність не встановлена, до адміністративної та кримінальної відповідальності не притягався, зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 , порушуючи вимоги абзацу 1 ч. 2 ст. 45 ЗУ«Про запобігання корупції», припиняючи діяльність пов`язану із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, а саме звільняючись зі служби в поліції з посади поліцейського взводу № 2 роти № 3 батальйону управління патрульної поліції в Донецькій області ДПП НПУ, згідно п.п. «з» п.1 ч.1ст.3, ст. 65-1 зазначеного Закону, будучи суб`єктом, на якого поширюється дія вказаного Закону, несвоєчасно без поважних причин 03.10.2021 року о 23-00 год. за місцем свого проживання за адресою: АДРЕСА_1 , подав декларацію особи, яка припиняє діяльність пов`язану із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування «перед звільненням» до Єдиного державного реєстру декларацій, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією. Строк подачі декларації – до 00 год. 00 хв. 30.08.2021 р.
В судовому засіданні особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 винним себе визнав, зазначив, що збирався, але забув подати декларацію перед звільненням.
Прокурор просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, зазначив, що складено протокол про адміністративне правопорушення, у діях ОСОБА_1 міститься склад адміністративного правопорушення. Просив призначити мінімальне покарання у вигляді штрафу.
Вислухавши пояснення порушника, думку прокурора, дослідивши матеріали провадження, судом встановлено наступне.
Згідно з ч. 2 ст. 7 КпАП України, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Статтею 245 КпАП Українипередбачено, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Як зазначено в статті 252 КпАП України, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до вимогст. 280 КпАП Україниорган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Статтею 255 КпАП України передбачено право уповноважених на те посадових осіб органів внутрішніх справ (Національної поліції) складати протоколи про адміністративне правопорушення за ст.ст. 172-4 - 172-9 КпАП.
За змістом ч. 2 ст. 251 КпАП України обов`язок щодо збирання доказів покладено на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Згідно зіст. 251 КпАП України доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються, зокрема, протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідків, а також іншими документами.
Правопорушення, передбачене ч. 1 ст.176-2 КпАП Україниє правопорушенням, пов`язаним з корупцією.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 1202205960-3 від 17.01.2022 року ОСОБА_1 , порушуючи вимоги абзацу 1 ч. 2 ст. 45 ЗУ«Про запобігання корупції», припиняючи діяльність пов`язану із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, а саме звільняючись зі служби в поліції з посади поліцейського взводу № 2 роти № 3 батальйону управління патрульної поліції в Донецькій області ДПП НПУ, згідно п.п. «з» п.1 ч.1ст.3, ст. 65-1 зазначеного Закону, будучи суб`єктом, на якого поширюється дія вказаного Закону, несвоєчасно без поважних причин 03.10.2021 року о 23-00 год. за місцем свого проживання за адресою: АДРЕСА_1 , подав декларацію особи, яка припиняє діяльність пов`язану із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування «перед звільненням» до Єдиного державного реєстру декларацій, тобто поза межами строку встановленого законом для подачі декларації після припинення діяльності, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією. Строк подачі декларації – до 00 год. 00 хв. 30.08.2021 р. (а.с.5-10).
Дійсно, ОСОБА_1 був прийнятий на службу до Національної поліції України, призначено на посаду поліцейський взводу № 2 роти № 3батальйону управління патрульної поліції в Донецькій області ДПП НПУ та присвоєно спеціальне звання рядової поліції. 24.05.2021 року ОСОБА_1 особисто під підпис ознайомлено з обмеженнями, пов`язаними зі службою в поліції, вимогами Законів України «Про Національну поліцію», «Про запобігання корупції» (в т.ч. з вимогами ст. 45), Кримінального кодексу України та Кодексу України про адміністративне правопорушення та роз`яснено відповідальність за вчинення корупційного правопорушення. Наказом Департаменту патрульної поліції Національної поліції України від 27.07.2021 року № 727 о/с поліцейського взводу № 2 роти « 3 батальйону управління патрульної поліції в Донецькій області рядового поліції ОСОБА_1 звільнено зі служби в поліції з 02.08.2021 року відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 77 Закону України «Про Національну поліцію» (через службову невідповідність), з яким його ознайомлено в цей же день. 22.07.2021 року ОСОБА_1 ознайомлено з рекомендаціями для поліцейських при звільненні зі служби: про обов`язок згідно ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» подати декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов`яз ану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, не пізніше 20 робочих днів з дня припинення такої діяльності, тобто до 30.08.2021 року. Таким чином, з 03.08.2021 року ОСОБА_1 був зобов`язаний подати декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, шляхом її заповнення на офіційному веб-сайті НАЗК до 00 год. 00 хв. 30.08.2021 року.
НАЗК встановлено послідовність дій, які вчинив ОСОБА_1 як користувач Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період з 02.08.2021 по 03.10.2021 р. (а.с. 15-16). Згідно таких даних, ОСОБА_1 з 02.08.2021 р. по 03.10.2021 р. (23:00:36) вчиняв дії по заповненню вказаної декларації, при цьому кожний розділ переглядався та заповнювався користувачем неодноразово.
Відповідно до п. "з" п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції" ОСОБА_1 є суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, тобто є суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією.
Відповідно до абзацу 1, п. 2 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції" передбачено, що особи, особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Відповідно до Роз`яснення Національного агентства з питань запобігання корупції 03.02.2021 №1 «Щодо застосування окремих положень Закону України "Про запобігання корупції" стосовно заходів фінансового контролю (подання декларацій та повідомлень про суттєві зміни в майновому стані)» декларація особи, яка припиняє діяльність (декларація «перед звільненням»)- декларація, яка подається відповідно до абзацу 1 ч.2 ст. 45 Закону не пізніше 20 робочих днів з дня припинення діяльності. Декларація «перед звільненням» охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими таким суб`єктом декларування. Днем припинення діяльності є останній день виконання суб`єктом декларування публічних функцій. Відлік строку подачи декларації «перед звільненням» починається з 00 годин 00 хвилин дня, наступного за днем припинення діяльності.
Строк подачі вказаної декларації - 30.08.2021 р., доказів поважності причин несвоєчасної подачі декларації суду не надано. Всі вищевказані докази у своїй сукупності є належними, допустимими та достатніми на підтвердження наявності в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Вирішуючи питання щодо міри покарання порушника, суд зазначає наступне.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 33 КпАП України, при накладенні стягнення за кожне правопорушення враховуються характер кожного вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що по`якшують і обтяжують відповідальність.
Отже, враховуючи характер скоєного ОСОБА_1 правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КпАП України, особу порушника, а саме те, що дані, які б з негативного боку характеризували її суду не надані, останній не працює, на утриманні неповнолітніх дітей та непрацездатних осіб не має, беручи до уваги обставину, що пом`якшує відповідальність за адміністративне правопорушення, якою є скоєння порушником адміністративного правопорушення вперше, визнання своєї вини та розкаяння у скоєному адміністративному правопорушенні, а також враховуючи відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, суд прийшов до висновку, що міра покарання у виді штрафу буде достатньою для виправлення порушника та запобіганню вчинення ним нових адміністративних правопорушень, підстав для призначення іншої, більш суворої міри покарання порушнику, судом не встановлено.
Керуючись ст.ст. 33, ч. 1 ст. 172-6 КпАП України, –
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , визнати винним у скоєнні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КпАП України та піддати адміністративному стягненню за ч. 1 ст. 172-6 КпАП України у вигляді штрафу на користь держави в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) грн. на розрахунковий рахунок – UA158999980313090106000005662, код класифікації доходів бюджету-21081100, МФО-899998, код отримувача (ЄДРПОУ) – 37967785, отримувач коштів Донецьке ГУК/Великоновос. СТГ/21081100, Банк отримувача – Казначейство України (ЕАП), код суду (ЄДРПОУ) - 02895834.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , на користь держави на розрахунковий рахунок – UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету - 22030106, МФО-899998, код отримувача (ЄДРПОУ) – 37993783, отримувач коштів ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, Банк отримувача – Казначейство України (ЕАП), код суду (ЄДРПОУ) -02895834, судовий збір у розмірі 496 грн. 20 коп.
Постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено до Донецького апеляційного суду через Великоновосілківський районний суд Донецької області, прокурором у випадках, передбачених частиною п`ятою статті 7 цього Кодексу, особою, щодо якої її винесено, а також потерпілим.
Скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови.
В разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бути поновлено органом (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу.
Суддя: О.А. Дурач