
П О С Т А Н О В А
Справа № 126/355/19
Провадження № 3/126/253/2022
"03" лютого 2022 р. м. Бершадь
Суддя Бершадського районного суду
Вінницької області
Рудь О. Г.
розглянувши матеріали адміністративної справи, що надійшли з Державної екологічної інспекції у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , НОМЕР_1 до адміністративної відповідальності не притягувався ,
за ст. 85 ч.4 КУпАП,
В С Т А Н О В И В:
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 009358 від 29.01.2019 року, 29.01.2019 року о 03 год. 30 хв. ОСОБА_1 разом з ОСОБА_2 здійснював незаконний вилов риби на річці Берладинка в парковій зоні, біля електричного заводу, м. Бершадь Вінницької області, на території Бершадської міської ради, забороненими знаряддями лову: сітка з жилки, довжина-75 м, висота -3 м., діаметр ячейки 50х50 мм, колір білий -6 шт., сітка з жилки, довжина-50м, висота-3м, діаметр ячейки 70х70мм-2шт, колір червоний. При цьому зловили рибу: карась - 435 шт, судак - 37 шт., щука -1шт.,товстолоб -1 шт., окунь - 3 шт., білий амур -2 шт.,сом -14шт.
ОСОБА_1 в судове засідання не з`явився.
Вина правопорушника у вчиненні вищевказаного правопорушення доведена матеріалами справи, дослідженими в судовому засіданні, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення № № 009358 від 29.01.2019 року, опис- оцінкою, розрахунком матеріальної шкоди.
Відповідно до ч. 2 ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Обставин, що пом`якшують чи обтяжують відповідальність за вчинене адміністративне правопорушення у відповідності до ст.ст. 34, 35 КУпАП, судом не встановлено.
За таких обставин, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 85 КУпАП - грубе порушення правил рибальства (рибальство із застосуванням вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, інших заборонених знарядь лову, промислових знарядь лову особами, які не мають дозволу на промисел, вилов водних живих ресурсів у розмірах, що перевищують встановлені ліміти або встановлену правилами любительського і спортивного рибальства добову норму вилову), і тому його слід притягнути до адміністративної відповідальності та накласти адміністративне стягнення.
Накладаючи адміністративне стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу винного, який притягується до адміністративної відповідальності, матеріальне становище особи, яка притягується до адміністративної відповідальності і прийшов до переконання, що необхідним та достатнім стягненням для виправлення ОСОБА_1 та попередження скоєння даною особою нових адміністративних правопорушень буде накладення на нього адміністративного стягнення у виді штрафу, передбаченого санкцією статті 85 ч. 4 КУпАП.
Згідно ч. 1 ст. 29 КУпАП, конфіскація предмета, який став знаряддям вчинення або безпосереднім об`єктом адміністративного правопорушення, полягає в примусовій безоплатній передачі цього предмета у власність держави за рішенням суду.
Окрім того, Державна екологічна інспекція у Вінницькій області просила суд, на підставі ст. 40 КУпАП, стягнути з ОСОБА_1 на користь держави завдану шкоду.
Відповідно до ч.1 ст. 40 КУпАП, якщо у результаті вчинення адміністративного правопорушення заподіяно майнову шкоду громадянинові, підприємству, установі або організації, то адміністративна комісія, виконавчий орган сільської, селищної, міської ради під час вирішення питання про накладення стягнення за адміністративне правопорушення має право одночасно вирішити питання про відшкодування винним майнової шкоди, якщо її сума не перевищує двох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а суддя районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду - незалежно від розміру шкоди.
Згідно ч. 3 ст. 40 КУпАП в інших випадках питання про відшкодування майнової шкоди, заподіяної адміністративним правопорушенням, вирішується в порядку цивільного судочинства.
Оскільки правопорушенням було завдано шкоду саме Державі, а не громадянинові, підприємству, установі або організації, то збитки за даною постановою стягненню не підлягають; питання про стягнення з порушника заподіяної ним шкоди рибним ресурсам держави, відповідно до вимог ч. 3 ст.40 КУпАП, може бути вирішено судом в порядку цивільного судочинства. При цьому, відповідно до вимог п. 1 ч. 2 ст.141 ЦПК України у разі задоволення позову судові витрати покладаються на відповідача.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 85 ч.4, 33-35,40-1, 268, 283-285, 289, 290 КУпАП,-
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 85 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 340 (триста сорок) гривень в дохід держави (Отримувач коштів ГУК у Він.обл./м. Бершадь/21081100 Код ЄДРПОУ 37979858, Банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.) Рахунок отримувача UA118999980313000106000002862, Код класифікації доходів бюджету 21081100).
Знаряддя лову: 6 шт. сіток з жилки, довжина-75 м, висота -3 м., діаметр ячейки 50х50 мм, колір білий; 2шт. сіток з жилки, довжина -50м, висота-3м, діаметр ячейки 70х70 мм, колір червоний; бур синього кольору та торпеду білого кольору, що знаходиться на зберіганні в Державній екологічній інспекції у Вінницькій області (вул. 19, вулиця 600-річчя, Вінниця, Вінницька область, 21021) - конфіскувати та знищити.
Стягнути з ОСОБА_1 496 грн. 20 коп. судового збору на користь держави (отримувач коштів ГУК у м. Києві/м. Київ/ 22030106, код ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106).
Заяву Державної екологічної інспекції у Вінницькій області про стягнення з ОСОБА_1 збитків завданих державі - залишити без розгляду та роз`яснити право звернення до суду із зазначеними вимогами в порядку цивільного судочинства.
Постанова може бути оскаржена в порядку та строки визначені Кодексом України про адміністративне правопорушення, з урахуванням норм статей 287-291 даного Кодексу, і набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя О. Г. Рудь