Рішення № 103023887, 13.01.2022, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.01.2022
Номер справи
480/6320/21
Номер документу
103023887
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

13 січня 2022 року Справа № 480/6320/21

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Глазька С.М.,

за участю секретаря судового засідання - Щербаченко В.В.,

представника позивача – Боброва В.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу № 480/6320/21 за позовом Управління Держпраці у Сумській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Білопілля-Агро" про застосування заходів реагування,-

В С Т А Н О В И В:

Управління Держпраці у Сумській області звернулося до Сумського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Білопілля-Агро", в якій просить застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду до Товариства з обмеженою відповідальністю «Білопілля Агро», а саме до усунення зазначених у позовній заяві порушень зупинити:

- експлуатацію автотранспорту підприємства;

- виконання робіт підвищеної небезпеки, а саме: вантажно-розвантажувальні роботи за допомогою машин і механізмів:

- виконання робіт підвищеної небезпеки, а саме: роботи, пов`язані з застосуванням агрохімікатів, пестицидів, гербіцидів;

- експлуатацію устаткування підвищеної небезпеки, а саме: обладнання та захисні системи, призначені для використання в потенційно вибухонебезпечних середовищах - резервуари наземні (РГСн-50. інвентарний № 7608: РГСн-10. інвентарний № 8120; РГСн-50, інвентарний № 7623: РГСн-10. інвентарний № 1 159: РГСн-10. інвентарний № 75912/1; РГСн- 10, інвентарний № 7612; РГСн-28, інвентарний № 75941/К); паливно-роздавальна колонка NOVA 1КЭД-100-0,25-1 А-1-01В, розташовані на території складу ПММ за адресою: Сумська область, Білопільський район, село Шкуратівка, вул. Макаренко 9а;

- виконання роботи підвищеної небезпеки, а саме: заповнення, злив і ремонт балонів, контейнерів, цистерн та інших ємностей із стисненим, зрідженим, отруйним, вибухонебезпечним та інертним газом, їх зберігання (балони для кисню та для пропан - бутан);

- виконання роботи підвищеної небезпеки, а саме: роботи в діючих електроустановках і на кабельних лініях напругою понад 1000 В, в зонах дії струму високої частоти;

- експлуатацію устаткування підвищеної небезпеки, а саме: вантажопідіймальні крани і машини - кран-балка з електричним приводом ТЕ-10612, з/н 9022527; кран-балка з електричним приводом ТЕ-10612, з/н 9022638; кран-балка з електричним приводом ТЕ-3, з/н 54066. розташовані за адресою: Сумська область, Білопільський район, село Шкуратівка, вул. Макаренко 9а;

- виконання роботи підвищеної небезпеки, а саме: експлуатація та ремонт водозбірних споруд;

- виконання роботи підвищеної небезпеки, а саме: зварювальні, газополум`яні, а також наплавочні і паяльні роботи, що виконуються із застосуванням відкритого полум`я;

- експлуатацію устаткування підвищеної небезпеки, а саме: устаткування, пов`язане з використанням, зберіганням, транспортуванням, застосуванням, вибухопожежонебезпечних речовин - резервуари наземні (РГСн-50, інвентарний № 7608; РГСн-10, інвентарний № 8120; РГСн-50, інвентарний № 7623; РГСн-10, інвентарний № 1159; РГСн-10, інвентарний № 75912/1; РГСн-10, інвентарний № 7612; РГСн-28, інвентарний № 75941/К); паливно - роздавальна колонка NOVA 1 КОД-100-0.25-1 А-1-01 В, розташовані на території складу ПММ за адресою: Сумська область. Білопільський район, село Шкуратівка, вул. Макаренко 9а;

- експлуатацію об`єкта підвищеної небезпеки - господарський двір (склад ПММ. склад балонів, трансформаторна), код реєстрації 59.35103599.01.2, який розташований за адресою: Сумська область, Білопільський район, с. Шкуратівка, вул. Макаренка, буд. 9а;

- експлуатацію устаткування підвищеної небезпеки, а саме: устаткування напругою понад 1000 В - КТП-52 за адресою: Сумська область, Білопільський район, село Шкуратівка, вул. Макаренко 9а;

- виконання роботи підвищеної небезпеки, а саме: роботи на висоті понад 1.3 метра;

- виконання роботи підвищеної небезпеки, а саме: обслуговування верстатів з обробки деревини і металів.

Ухвалою від 26.07.2021 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі, розгляд якої призначено у спрощеному позовному провадженні без виклику сторін.

09.12.2021 позивач подав заяву про зменшення розміру позовних вимог.

Так, з урахуванням зменшення розміру позовних вимог, позивач просить застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду до Товариства з обмеженою відповідальністю «Білопілля-Агро», а саме до усунення, зазначених у заяві про зменшення розміру позовних вимог, порушень зупинити:

- виконання робіт підвищеної небезпеки, а саме: вантажно-розвантажувальні роботи за допомогою машин і механізмів (порушення зазначене в пункті 51 Акта перевірки № CM 1300/1023 від 16.04.2021);

- експлуатацію устаткування підвищеної небезпеки, а саме: вантажопідіймальні крани і машини - кран-балка з електричним приводом ТЕ-10612, з/н 9022527; кран-балка з електричним приводом ТЕ-10612, з/н 9022638; кран-балка з електричним приводом ТЕ-3, з/н 54066, розташовані за адресою: Сумська область. Білопільський район, село Шкуратівка, вул. Макаренко 9а (порушення зазначене в пункті 57 Акта перевірки № CM 1300/1023 від 16.04.2021);

- експлуатацію об`єкта підвищеної небезпеки - господарський двір (склад ПММ, склад балонів, трансформаторна), код реєстрації 59.35103599.01.2, який розташований за адресою: Сумська область, Білопільський район, с. Шкуратівка, вул. Макаренка, буд. 9а (порушення зазначене в пункті 55 Акта перевірки № СМ1300/1023 від 16.04.2021);

Позовні вимоги обґрунтовуються тим, позивачем у період з 12 но 16 квітня 2021 року проведена планова перевірка ТОВ «Білопілля Агро» з питань дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, за результатами якої складено Акт перевірки № CM 1300/1023 від 16.04.2021, в якому зафіксовано 31 порушення нормативно-правових актів з охорони праці, які несуть загрозу життю та здоров`ю людей. Надалі відповідачем було усунуто частину порушень, разом з тим порушення визначенні п.51, п.55, п.57 Акту залишаються не виконаними. У зв`язку з викладеним просить задовольнити позовні вимоги.

27.08.2021 відповідачем по справі надано відзив на позовну заяву, у якому заперечує проти позовних вимог та просить відмовити у їх задоволенні, оскільки відповідачем усунуті порушення. Наданий відзив відповідача не містить підстав для відмови позовних вимог щодо п.51, 55, 57 Акту, разом з тим у клопотанні від 13.01.2022 відповідач зазначив, що вказані порушення будуть усунуті до 21.01.2022.

13.01.2022 у судовому засіданні представник позивача підтримав уточнені позовні вимоги.

Відповідач явку свого представника у судове засідання не забезпечив, надіслав на адресу суду клопотання відплати розгляд даної справи, однак ухвалою суду занесеною до протоколу судового засідання у задоволенні вказаного клопотання було відмовлено.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що Управлінням Держпраці у Сумській області у період з 12 по 16 квітня 2021 року проведена планова перевірка Товариства з обмеженою відповідальністю «Білопілля Агро» з питань дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, за результатами якої відповідно до вимог статті 7 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» посадовими особами Управління складено Акт перевірки № CM 1300/1023 від 16.04.2021, в якому зафіксовано 31 порушення нормативно-правових актів з охорони праці, які несуть загрозу життю та здоров`ю людей, на час розгляду даної справи частина порушень усунута відповідачем, однак деякі порушення залишаються не усунутими, а саме:

- суб`єктом господарювання виконуються роботи підвищеної небезпеки, а саме: вантажно-розвантажувальні роботи за допомогою машин і механізмів, без отримання дозволу територіального органу Держпраці на виконання робіт підвищеної небезпеки, що є порушенням вимог статті 21 Закону України «Про охорону праці», пункту 6, 7, 9 «Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 року № 1107 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 03.02.2021 № 77); пункту 20 Групи А Переліку видів робіт підвищеної небезпеки, Додаток 2 до даного Порядку (пункт 51 Акта перевірки № СМ1300/1023 від 16.04.2021);

- на час перевірки підприємством не організовано розробку і складання декларації безпеки об`єкта підвищеної небезпеки - господарський двір (склад ПММ. склад балонів, трансформаторна), код реєстрації 59.35103599.01.2, який розташований за адресою: Сумська область, Білопільський район, с. Шкуратівка, вул. Макаренка, буд. 9а (пункт 55 Акта перевірки № CM 1300/1023 від 16.04.2021);

- суб`єктом господарювання експлуатується устаткування підвищеної небезпеки, а саме: вантажопідіймальні крани і машини - кран-балка з електричним приводом ТЕ-10612, з/н 9022527: кран-балка з електричним приводом ТИ-10612, з/н 9022638; кран-балка з електричним приводом ТГ-3, з/н 54066, розташовані за адресою: Сумська область. Білопільський район, село Шкуратівка. вул. Макаренко 9а. без отримання дозволу територіального органу Держпраці на експлуатацію устаткування підвищеної небезпеки, що є порушенням вимог статті 21 Закону України «Про охорону праці», пункту 6, 7, 9 «Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 201 1 року № 1107 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 03.02.2021 № 77); пункту 7 Групи А Переліку машин, механізмів, устаткування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.02.2021 № 77 (пункт 57 Акта перевірки № CM 1300/1023 від 16.04.2021);

Позивач вважає, що на підставі виявлених порушень, що несуть загрозу життю та здоров`ю людей, негайній зупинці підлягає:

- виконання робіт підвищеної небезпеки, а саме: вантажно-розвантажувальні роботи за допомогою машин і механізмів (порушення зазначене в пункті 51 Акта перевірки № СМ1300/1023 від 16.04.2021);

- експлуатацію устаткування підвищеної небезпеки, а саме: вантажопідіймальні крани і машини - кран-балка з електричним приводом ТЕ-10612, з/н 9022527; кран-балка з електричним приводом ТЕ-10612, з/н 9022638; кран-балка з електричним приводом ТЕ-3, з/н 54066, розташовані за адресою: Сумська область, Білопільський район, село Шкуратівка, вул. Макаренко 9а (порушення зазначене в пункті 57 Акта перевірки №СМ1300/1023 від 16.04.2021);

- експлуатацію об`єкта підвищеної небезпеки - господарський двір (склад ПММ, склад балонів, трансформаторна), код реєстрації 59.35103599.01.2, який розташований за адресою: Сумська область, Білопільський район, с. Шкуратівка, вул. Макаренка, буд. 9а (порушення зазначене в пункті 55 Акта перевірки № СМ1300/1023 від 16.04.2021).

Таким чином, з урахуванням зменшення розміру позивних вимог, Управління Держпраці у Сумській області просить застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду до відповідача у вище зазначеній частині.

Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд зазначає наступне.

За приписами частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Постановою Кабінету Міністрів України № 96 від 11 лютого 2015 року затверджено Положення про Державну службу України з питань праці (далі - Положення). Згідно пункту 1 даного Положення Державна служба України з питань праці (далі - Держпраці) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра соціальної політики, і який реалізує державну політику у сферах промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, здійснення державного гірничого нагляду, а також з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, загальнообов`язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності, на випадок безробіття (далі - загальнообов`язкове державне соціальне страхування) в частині призначення, нарахування та виплати допомоги, компенсацій, надання соціальних послуг та інших видів матеріального забезпечення з метою дотримання прав і гарантій застрахованих осіб.

Пунктом 7 Положення передбачено, що Держпраці здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи.

Наказом Держпраці № 84 від 03 серпня 2018 року, затверджено Положення про Управління Держпраці у Сумській області (далі - Управління). Згідно пункту 1 даного Положення, Управління є територіальним органом Державної служби України з питань праці, що їй підпорядковується.

Згідно Постанови Кабінету Міністрів України № 100 від 11 лютого 2015 року «Про утворення територіальних органів Державної служби з питань праці та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України», створюються, як юридичні особи публічного права, територіальні органи Державної служби з питань праці, у зв`язку з реорганізацією шляхом злиття територіальних органів Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки і Державної інспекції з питань праці. Відповідно пункту 2 даної Постанови, територіальні органи, які утворюються, є правонаступниками прав та обов`язків територіальних органів Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки і Державної інспекції з питань праці, що реорганізуються.

Статтею 38 Закону України «Про охорону праці» передбачено, що державний нагляд за додержанням законів та інших нормативно-правових актів про охорону праці здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці.

Відповідно до статті 1 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб`єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, допустимого рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.

Згідно Положення про Управління Держпраці у Сумській області, затвердженого Наказом Державної служби України з питань праці № 84 від 03 серпня 2018 року, одним з основних завдань Управління є реалізація державної політики у сферах промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, поводження з вибуховими матеріалами, здійснення державного гірничого нагляду.

Статтею 4 Закону України «Про охорону праці» передбачено, що державна політика в галузі охорони праці спрямована на створення належних, безпечних і здорових умов праці, запобігання нещасним випадкам та професійним захворюванням та базується на принципах пріоритету життя і здоров`я працівників, повної відповідальності роботодавця за створення належних, безпечних і здорових умов праці.

Посадові особи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, мають право забороняти, зупиняти, припиняти, обмежувати експлуатацію підприємств, окремих виробництв, цехів, дільниць, робочих місць, будівель, споруд, приміщень, випуск та експлуатацію машин, механізмів, устаткування, транспортних та інших засобів праці, виконання певних робіт, застосування нових небезпечних речовин, реалізацію продукції, а також скасовувати або припиняти дію виданих ними дозволів і ліцензій до усунення порушень, які створюють загрозу життю працюючих (частина перша статті 39 Закону України «Про охорону праці»).

Згідно пункту 5 статті 4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» виробництво (виготовлення) або реалізація продукції, виконання робіт, надання послуг суб`єктами господарювання можуть бути призупинені виключно за рішенням суду.

За приписами пункту 7 статті 7 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду.

Відповідно до частини четвертої статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України, суб`єкти владних повноважень мають право звернутися до адміністративного суду виключно у випадках, визначених Конституцією та законами України.

З матеріалів справи встановлено, що під час проведення перевірки позивачем зафіксовано в акті перевірки порушення нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, які створюють загрозу життю та здоров`ю людей та у подальшому можуть призвести до тяжких наслідків.

Суд зазначає, що на момент розгляду справи відповідачем не надано суду доказів на підтвердження усунення всіх порушень, разом з тим відповідач у клопотанні про відкладення розгляду справи від 13.01.2022, зазначив, що ним вживаються заходи, щодо усунення виявлених порушень, а саме:

на виконання порушення зазначене в пункті 55 Акта перевірки № СМ1300/1023 від 16.04.2021, 05 листопада 2021 року відповідачем - ТОВ «БІЛОПІЛЛЯ АГРО» укладено договір № 56/11 з ТОВ «Проектно-конструкторське підприємство «Укрінжпроект» (Виконавець) за яким Виконавець, прийняв на себе зобов`язання по розробці Плану локалізації та ліквідації аварійних ситуацій та аварій (далі-ПЛАС), декларації безпеки об`єкта підвищеної небезпеки та повторної ідентифікації ОПН для господарського двору ТОВ «БІЛОПІЛЛЯ АГРО»;

на виконання порушення, зазначене в пункті 57 Акта перевірки № СМ1300/1023 від 16.04.2021, 19 жовтня 2021 року відповідачем - ТОВ «БІЛОПІЛЛЯ АГРО» укладено договір № 1554 з ДЕРЖАВНИМ ПІДПРИЄМСТВО "СУМСЬКИЙ ЕКСПЕРТНО-ТЕХНІЧНИЙ ЦЕНТР ДЕРЖПРАЦІ (Виконавець) за яким Виконавець, прийняв на себе зобов`язання по проведенню експертизи стану охорони праці та безпеки промислового виробництва (Сумська обл,. Сумський р-н, с. Шкуратівка, вул. Макаренка, 9А для отримання дозволу на експлуатацію обладнання підвищеної небезпеки, а саме: вантажопідіймальні крани та машини - 2 од.;

на виконання порушення, зазначене в пункті 51 Акта перевірки № СМ1300/1023 від 16.04.2021, 19 жовтня 2021 року Відповідачем - ТОВ «БІЛОПІЛЛЯ АГРО» укладено договір № 1554 з ДЕРЖАВНИМ ПІДПРИЄМСТВО "СУМСЬКИЙ ЕКСПЕРТНО-ТЕХНІЧНИЙ ЦЕНТР ДЕРЖПРАЦІ (Виконавець) за яким Виконавець, прийняв на себе зобов`язання по проведенню експертизи стану охорони праці та безпеки промислового виробництва (Сумська обл,. Сумський р-н, с. Шкуратівка, вул. Макаренка, 9А для отримання дозволу на експлуатацію робіт підвищеної небезпеки, а саме: вантажно-розвантажувальні роботи за допомогою машин і механізмів.

Як зазначає відповідач, у вказаному клопотанні станом на 13 січня 2022 року вказані роботи знаходяться на стадії завершення та будуть виконані до 21 січня 2022 року (включно). Результатом наданих послуг за вказаними договорами буде повне усунення порушень, визначених актом перевірки № СМ1300/1023 від 16.04.2021 року.

Щодо вказаних доводів відповідача суд зазначає, що відповідно до п.6.1 Договору № 1554 від 19.10.2021 та №1555 від 19.10.2021 з ДЕРЖАВНИМ ПІДПРИЄМСТВО "СУМСЬКИЙ ЕКСПЕРТНО-ТЕХНІЧНИЙ ЦЕНТР ДЕРЖПРАЦІ, термін дії вказаних договорів закінчився 31.12.2021 (а.с.125, 126).

Також відповідно до змісту договору № 56/11 з ТОВ «Проектно-конструкторське підприємство «Укрінжпроект» (Виконавець), відповідачем не доведено, що вказаний договір розпочав виконуватися, оскільки відповідно до п.4.2 та п.4.1 відповідач не надав доказів здійснення попередньої оплати (а.с.127-128).

Разом з тим, суд зазначає, вказані договори були укладені відповідачем у жовтні-листопаді 2021 року у той час, як вказані порушення були виявлені відповідачем 16.04.2021.

Отже, вимоги позивача щодо застосування заходів реагування у сфері державного нагляду є обґрунтованими, оскільки на момент розгляду цієї справи відповідачем не надано доказів усунення в повному обсязі виявлених перевіркою порушень, які створюють загрозу життю та здоров`ю людей.

Враховуючи викладене, суд доходить висновку, що уточнені позовні вимоги Управління Держпраці у Сумській області є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 90, 139, 143, 241-246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Позовні вимоги Управління Держпраці у Сумській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Білопілля-Агро" про застосування заходів реагування – задовольнити.

Застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду до Товариства з обмеженою відповідальністю «Білопілля-Агро», а саме зупинити:

- виконання робіт підвищеної небезпеки, а саме: вантажно-розвантажувальні роботи за допомогою машин і механізмів (порушення зазначене в пункті 51 Акта перевірки № СМ1300/1023 від 16.04.2021);

- експлуатацію устаткування підвищеної небезпеки, а саме: вантажопідіймальні крани і машини - кран-балка з електричним приводом ТЕ-10612, з/н 9022527; кран-балка з електричним приводом ТЕ-10612, з/н 9022638; кран-балка з електричним приводом ТЕ-3, з/н 54066, розташовані за адресою: Сумська область, Білопільський район, село Шкуратівка, вул. Макаренко 9а (порушення зазначене в пункті 57 Акта перевірки №СМ1300/1023 від 16.04.2021);

- експлуатацію об`єкта підвищеної небезпеки - господарський двір (склад ПММ, склад балонів, трансформаторна), код реєстрації 59.35103599.01.2, який розташований за адресою: Сумська область, Білопільський район, с. Шкуратівка, вул. Макаренка, буд. 9а (порушення зазначене в пункті 55 Акта перевірки № СМ1300/1023 від 16.04.2021).

Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст рішення складений 18.01.2022.

Суддя С.М. Глазько