Рішення № 103019240, 27.01.2022, Рівненський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.01.2022
Номер справи
460/15117/21
Номер документу
103019240
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

і м е н е м У к р а ї н и

27 січня 2022 року м. Рівне №460/15117/21

Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Нор У.М. розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом

ОСОБА_1 доГоловного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області визнання дій протиправними,зобов`язання вчинення певних дій, -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області, в якому просив суд:

визнати протиправними дії відповідача щодо відмови у проведенні перерахунку пенсії позивачу відповідно до ст.ст. 51,63 Закону № 2262-ХІІ на підставі довідки Управління Служби безпеки України в Рівненській області за № 17/225 від 11.09.2020 року починаючи з 01.04.2019 року;

зобов`язати відповідача:

з 01.04.2019 року провести перерахунок пенсії позивачу з урахуванням грошового забезпечення визначеного відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року № 704 – окладу за посадою, військовим званням, відсоткової надбавки за вислугу років а також щомісячних додаткових видів грошового забезпечення - надбавки за особливості проходження служби, надбавки за службу в умовах режимних обмежень, премії на підставі довідки Управління Служби безпеки України в Рівненській області за № 17/225 від 11.09.2020 року;

виплату перерахованої пенсії з 01.04.2020 року провести у розмірі 100 % від обчисленого розміру без відсторонення платежу та без обмеження її граничним розміром;

рішення суду звернути до негайного виконання в межах стягнення сум за один місяць;

встановити судовий контроль за виконанням рішення суду шляхом зобов`язання відповідача подати у двотижневий термін з моменту набрання рішенням звіт про виконання рішення суду.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач проходив військову службу в органах безпеки з серпня 1981 року по 31 травня 2008 року.

Наказом УСБУ України в Рівненській області № 93-ос від 26.05.2008 року позивача звільнено з посади заступника начальника міжрайвідділу у званні підполковник за вислугою років.

Вислуга років на момент призначення складала 27 років 05 місяців та 12 днів у пільговому обчисленні.

З 01.06.2008 року Головним управлінням Пенсійного фонду України в Рівненській області позивачу призначена пенсія за вислугу років на підставі ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» у редакції, що діяла на момент призначення пенсії в розмірі 71 % відповідних сум грошового забезпечення.

Зважаючи на те, що рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 12.12.2018 року в адміністративній справі № 826/3858/18, яке набрало законної сили 05.03.2019 року, визнано протиправними та нечинними пункти 1 і 2 постанови Кабінету Міністрів України № 103 від 21.02.2018 року, та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 45 від 13.02.2008 року, які регламентували перерахунок пенсії без додаткових видів грошового забезпечення, позивач звернувся до Управління СБУ в Рівненській області із заявою про видачу оновленої довідки з включенням додаткових видів грошового забезпечення станом на 05.03.2019 року.

У відповідь на заяву позивача від 25.08.2020 року Управлінням СБУ в Рівненській області видано оновлену довідку за № 17/225 один примірник якої направлено відповідачу для проведення перерахунку пенсії, а другий наданий під розписку у відповідному журналі.

10.12.2020 року позивач звернувся до відповідача із заявою про проведення перерахунку пенсії до якої долучив оновлену довідку Управління СБУ в Рівненській області № 17/225 від 11.09.2020 року.

Однак, отримав лист відповідача про відмову в здійсненні такого перерахунку та виплати. Вважає відмову відповідача протиправною, оскільки така обмежує його право на належне пенсійне забезпечення передбачене чинним законодавством. З огляду на це, просив позов задовольнити повністю.

Ухвалою від 09.11.2021 року позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

На адресу суду надійшов відзив на позовну заяву в обґрунтування якого відповідач зазначив, що позивач з 01.06.2008 року перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Рівненській області.

Пенсія призначена за вислугою років відповідно до ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Розмір пенсії обраховано на момент призначення з 27 років вислуги у розмірі 71 % сум грошового забезпечення.

Так як Кабінетом Міністрів України, після визнання протиправними та нечинними п. 1, 2 Постанови № 103, не прийнято нової постанови, яка б регулювала умови проведення перерахунку пенсій та встановлювала б розміри, порядок проведених виплат, як це було визначено постановою Кабінету Міністрів України № 103, то у відповідача нині відсутні підстави для проведення перерахунку пенсії по довідці Управління СБ України в Рівненській області № 17/225 від 11.09.2020 року.

Також відповідач вказував, що пропущено строк звернення до суду з даним позовом. За наведеного, відповідач просив відмовити у позові повністю.

Враховуючи те, що розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження, то відповідно до ч. 4 ст. 229 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

Відповідно до вимог ч.3 ст.263 КАС України у справах, визначених частиною першою цієї статті, заявами по суті справи є позов та відзив.

Розглянувши позовну заяву та відзив на неї, повно і всебічно з`ясувавши всі обставини адміністративної справи в їх сукупності, перевіривши їх дослідженими доказами, суд встановив таке.

ОСОБА_1 є пенсіонером, перебуває на обліку в ГУ ПФУ в Рівненській області та отримує пенсію, призначену згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (в редакції, чинній на час призначення пенсії) за вислугу років, з урахуванням 27 років в календарному обчисленні, у розмірі 71 % грошового забезпечення. Дані факти не заперечуються сторонами та підтверджується наявною в матеріалах справи копією протоколу по пенсійній справі.

У відповідь на заяву позивача від 25.08.2020 року Управлінням СБУ в Рівненській області видано оновлену довідку за № 17/225 один примірник якої направлено відповідачу для проведення перерахунку пенсії, а другий наданий під розписку у відповідному журналі. Наведена обставина підтверджується листом № 17/Г-55/12 від 11.09.2020 року, який наявний у матеріалах справи.

Відповідно до довідки від 25.08.2020 року № 17/225 грошове забезпечення позивача обчислене від посадового окладу 7230,00 грн., окладу за військовим званням – 1410,00 грн., надбавки за вислугу років (50%) 4320,00 грн., надбавки за особливості проходження служби (31%) – 4017.60 грн., надбавка за службу в умовах режимних обмежень (15%) – 1084.50 грн., доплата в/с оперативних підрозділів (5%) 361.50 та премія (10%) посадового окладу 723,00 грн.,а разом 19146,60 грн.

10.12.2020 року позивач звернувся до відповідача із заявою від 04.08.2021 року про проведення перерахунку пенсії до якої долучив оновлену довідку Управління СБУ в Рівненській області № 17/225 від 11.09.2020 року.

Листом від 19.08.2021 року № 7883-8087/Г-03/8-1700/21 Головне управління Пенсійного фонду України в Рівненській області відмовило позивачу у перерахунку та виплаті пенсії по оновленій довідці.

Не погодившись з такою відмовою відповідача, позивач звернувся до суду з цим позовом.

Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі є Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» №2262-ХІІ від 09.04.1992 року. (далі, - Закон № 2262-ХІІ). Цим Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв`язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

Статтею 51 вказаного Закону визначено, що перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

Перерахунок пенсій у зв`язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв`язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Відповідно до статті 63 Закону №2262-ХІІ, перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв`язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Отже, Кабінету Міністрів України надано право на встановлення умов та порядку перерахунку пенсій, а також розміри складових грошового забезпечення для такого перерахунку.

Кабінет Міністрів України 13 лютого 2008 року прийняв постанову №45, якою затвердив Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Пунктом 1 вказаного Порядку встановлено, що пенсії, призначені відповідно до Закону №2262-ХІІ, у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

30 серпня 2017 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову за №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», якою затвердив тарифні сітки розрядів і коефіцієнтів посадових окладів, схеми тарифних розрядів, тарифних коефіцієнтів, додаткові види грошового забезпечення, розміри надбавки за вислугу років. Пунктом 2 такої постанови передбачено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Зокрема, цією постановою установлено такі додаткові види грошового забезпечення, як надбавка за особливості проходження служби військовослужбовцям, надбавка за службу в умовах режимних обмежень, а також премії.

Вказана постанова набрала чинності з 01 січня 2018 року та у зв`язку з цим у позивача виникли підстави для перерахунку пенсії.

21 лютого 2018 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 103, пунктами 1, 2 якої встановлено перерахувати з 1 січня 2018 року пенсії, призначені згідно із Законом №2262-ХІІ до 01 березня 2018 року (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення зі служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 року відповідно до Постанови № 704.

Цією Постановою також було внесено зміни до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 45 від 13.02.2008 року.

Абзацом 1 пункту 5 такого Порядку, в редакції постанови Кабінету Міністрів України «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» №103 від 21.02.2018 року, визначено, що під час перерахунку пенсій використовуються лише такі види грошового забезпечення, як: 1) посадовий оклад, 2) оклад за військовим (спеціальним) званням, 3) відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.

При цьому у Додатку 2 до вказаного Порядку №45 містилася форма довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, яку Постановою №103 було викладено в новій редакції, і в якій відсутні такі складові грошового забезпечення, як щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення).

Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05 березня 2019 року, в адміністративній справі № 826/3858/18, визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» №103 від 21.02.2018 року та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №45 від 13.12.2008.

Оскільки зміни, внесені постановою № 103, зокрема до додатку 2 до Порядку № 45, в якому визначено форму довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, були визнані судом протиправними та нечинними, то з 05 березня 2019 року - дня набрання законної сили рішенням у справі № 826/3858/18 діє редакція додатку 2 до Порядку № 45, яка діяла до зазначених змін.

Водночас, алгоритм дій, який повинен вчинятися, зокрема відповідачем, у зв`язку із втратою чинності положеннями пунктів 1, 2 постанови №103 та змін до пункту 5 і додатку 2 Порядку № 45 не змінився.

Зокрема, пункт 3 Порядку № 45 передбачає, що на підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Слід зауважити, що списки осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, були направлені територіальними органами пенсійного органу на виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» №704 від 30.08.2017 року з урахуванням вимог постанови Кабінету Міністрів України «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» № 103 від 21.02.2018 року і органи, уповноважені складати відповідні довідки, подавали такі довідки для перерахунку пенсій. Але разом з тим, у вказаних довідках не зазначалися додаткові види грошового забезпечення.

Отже, як встановлено судом, з 05.03.2019 року у відповідача виникли підстави для перерахунку пенсії позивача.

Враховуючи те, що позивач звернувся до відповідача за перерахунком пенсії на підставі довідки про розмір грошового забезпечення виданої Управлінням СБУ в Рівненській області від 11.09.2020 року № 17/225, починаючи з 01.04.2019 року, то відповідач не мав жодних правових підстав для відмови позивачу у здійсненні з 01.04.2019 року такого перерахунку.

Як наслідок, відмовивши позивачу у здійсненні перерахунку його пенсії з 01.04.2019 року на підставі довідки про розмір грошового забезпечення від 11.09.2020 року № 17/225, відповідач у такий спосіб діяв протиправно, чим позбавив позивача права на належний рівень соціального захисту та пенсійного забезпечення.

За встановлених обставин, суд дійшов висновку, що охоронювані законом права, свободи та інтереси позивача протиправно порушені діями Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області, які полягають у відмові позивачу в перерахунку та виплаті з 01.04.2019 року його пенсії.

Щодо тверджень відповідача про порушення позивачем строку звернення до суду з даним адміністративним позовом, то суд вважає його необґрунтованим з огляду на наступне.

В Конституції України закріплено, що людина визнається найвищою соціальною цінністю в Україні, яка є соціальною і правовою державою, в якій визнається і дію принцип верховенства права(статті 1, 3 та 8).

Основний Закон також встановлює, що громадяни України мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх, зокрема, у старості та в інших випадках, передбачених законом; це право гарантується загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків фізичних та юридичних осіб, бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом (стаття 46).

Право на соціальний захист відноситься до основоположних прав і свобод, які гарантуються державною і, за жодних умов не можуть бути скасовані, а їх обмеження не допускається, крім випадків, передбачених Конституцією України (статті 22 та 64).

При цьому, Основний Закон містить імперативну норму, згідно з якою громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом; не може бути привілеїв чи обмежень, зокрема, за ознаками місця проживання або іншими ознаками (стаття 24).

Як встановлено судом та підтверджено матеріалами справи, позивач є пенсіонером.

Суд зазначає, що адміністративний суд не може застосовувати шестимісячний строк звернення до адміністративного суду у справах з вимогами, пов`язаними з виплатою інших складових доходу та доходу в цілому, до якого належить пенсія.

Із зазначеного вбачається, що у разі порушення органом Пенсійного фонду України законодавства про пенсійне забезпечення застосування до адміністративного позову шестимісячного строку звернення до суду, встановленого частиною другою статті 122 КАС України, має наслідком неможливість реалізувати право пенсіонера на виплату сум пенсії за минулий час без обмеження будь-яким строком.

З огляду на позицію Конституційного Суду України, що міститься в рішеннях № 8-рп/2013 і № 9-рп/2013, а також на підставі аналізу положення частини першої статті 122 КАС України в системному зв`язку з положенням частини другої статті 46 Закону №1058 суд дійшов висновку, що у разі порушення законодавства про пенсійне забезпечення органом, що призначає і виплачує пенсію, адміністративний позов з вимогами, пов`язаними з виплатами сум пенсії за минулий час, у тому числі сум будь-яких її складових, може бути подано без обмеження будь-яким строком.

Таким чином, позивачем не порущено строк звернення до суду з даним адміністративним позовом.

Щодо позовної вимоги про зобов`язання здійснити з 01.04.2019 виплату пенсії з урахуванням 100 % суми підвищення пенсії, суд зазначає наступне.

Пунктом 2 Постанови № 103 передбачено виплату перерахованих відповідно до пункту 1 цієї постанови підвищених пенсій (з урахуванням доплат до попереднього розміру пенсій, підвищень, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законом) проводити з 1 січня 2018 року в таких розмірах: з 1 січня 2018 року - 50 %; з 1 січня 2019 року по 31 грудня 2019 року - 75 %; з 1 січня 2020 року - 100 % суми підвищення пенсії, визначеного станом на 1 березня 2018 року.

При цьому, пункт 2 Постанови Кабінету Міністрів України № 103 втратив чинність 05 березня 2019 року в зв`язку з прийняттям рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 у справі № 826/3858/18 (залишеним у силі постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05 березня 2019 року).

Враховуючи вимоги частини другої статті 265 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України), яка передбачає, що нормативно-правовий акт втрачає чинність повністю або в окремій його частині з моменту набрання законної сили відповідним рішенням суду, пункти 1 та 2 Постанови №103 втратили чинність саме з 05 березня 2019 року.

Беручи до уваги дату втрати чинності пунктами 1, 2 Постанови № 103 05 березня 2019 року, суд вважає, що саме з цієї дати у відповідача виник обов`язок виплачувати позивачу пенсію з урахуванням 100% суми підвищення, визначеного станом на 01 березня 2018 року.

Така правова позиція викладена в рішенні Верховного Суду від 6 серпня 2019 року в зразковій справі № 160/3586/19.

Таким чином, суд вважає за необхідне зобов`язати відповідача здійснити виплату пенсії позивачу в розмірі 100 % підвищення суми пенсії урахуванням раніше здійснених виплат.

Щодо звернення рішення суду до негайного виконання в межах суми стягнення за один місяць, суд зазначає наступне.

Згідно з пунктом 1 частини першої статті 371 КАС України, негайно виконуються рішення суду про присудження виплати пенсій, інших періодичних платежів з Державного бюджету України або позабюджетних державних фондів - у межах суми стягнення за один місяць.

Тобто, процесуальним кодексом передбачена можливість негайного виконання рішення суду щодо стягнення суми боргу при присудженні виплати пенсії.

Ураховуючи те, що предметом спору у даній справі є протиправність дій відповідача, суд не вирішує питання про стягнення конкретно визначеного розміру суми пенсії, а лише зобов`язує відповідача вчинити дії щодо перерахунку пенсії.

Отже, у суду відсутні законні підстави для звернення рішення до негайного виконання, як про це просить позивач.

Щодо встановлення судового контролю суд зазначає наступне.

Відповідно до частини першої статті 382 КАС України, суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов`язати суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Отже, встановити судовий контроль за виконанням рішення суб`єктом владних повноважень - відповідачем у справі суд першої чи апеляційної інстанції може під час прийняття постанови у справі. Тобто, питання щодо зобов`язання відповідача подати такий звіт вирішується судом під час постановлення судового рішення.

Таким чином, встановлення строку на подачу звіту про виконання судового рішення є правом суду, який ухвалив судове рішення, а не його обов`язком.

В даному ж випадку, суд не вбачає підстав для встановлення судового контролю за виконанням зазначеного рішення, наголошуючи при цьому, що, відповідно до частин другої, третьої статті 14, статті 370 КАС України, судові рішення, що набрали законної сили, є обов`язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об`єднаннями на всій території України. Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.

Відповідно до частини першої статті 9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно з частинами першою, другою статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідач як суб`єкт владних повноважень в ході розгляду справи не довів правомірність своєї поведінки в спірних правовідносинах.

Натомість, доводи та аргументи позивача, якими останній обґрунтовував позовні вимоги, знайшли підтвердження за наслідками розгляду справи по суті, а тому позовну заяву належить задовольнити повністю.

Відповідно до частини першої статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Керуючись статтями 241-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

В И Р І Ш И В :

Позов ОСОБА_1 (адреса реєстрації місця проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області (вул. Короленка,7, м. Рівне, 33028, код ЄДРПОУ: 21084076) про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії задовольнити повністю.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області щодо відмови ОСОБА_1 у проведенні перерахунку пенсії відповідно до ст.ст. 51,63 Закону № 2262-ХІІ на підставі довідки Управління Служби безпеки України в Рівненській області за № 17/225 від 11.09.2020 року починаючи з 01.04.2019 року.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Рівненській області з 01.04.2019 року провести перерахунок пенсії позивачу з урахуванням грошового забезпечення визначеного відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року № 704 – окладу за посадою, військовим званням, відсоткової надбавки за вислугу років а також щомісячних додаткових видів грошового забезпечення - надбавки за особливості проходження служби, надбавки за службу в умовах режимних обмежень, премії на підставі довідки Управління Служби безпеки України в Рівненській області за № 17/225 від 11.09.2020 року.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Рівненській області провести на користь ОСОБА_1 виплату перерахованої пенсії з 01.04.2020 року провести у розмірі 100 % від обчисленого розміру без відсторонення платежу та без обмеження її граничним розміром.

Стягнути на користь ОСОБА_1 (адреса реєстрації місця проживання: АДРЕСА_1 ,РНОКПП: НОМЕР_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області судовий збір у розмірі 908,00 грн.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Учасники справи:

Позивач - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , ЄДРПОУ/РНОКПП НОМЕР_1 )

Відповідач - Головне управління Пенсійного фонду України в Рівненській області (вул. Короленка, 7,м.Рівне,33028, ЄДРПОУ/РНОКПП 21084076)

Повний текст рішення складений 27 січня 2022 року

Суддя У.М. Нор