Рішення № 103004047, 11.01.2022, Вінницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.01.2022
Номер справи
120/14059/21-а
Номер документу
103004047
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Вінниця

11 січня 2022 р. Справа № 120/14059/21-а

Вінницький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Свентуха Віталія Михайловича,

за участю:

секретаря судового засідання: Воронюк В.В.,

представника позивача: Міщенко А.Г.,

представника відповідача: Тимошевської Ю.Й.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "СПЕЦБУДСТРОЙМОНТАЖ" до Головного управління ДПС у Вінницькій області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,-

ВСТАНОВИВ:

до Вінницького окружного адміністративного суду надійшли матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "СПЕЦБУДСТРОЙМОНТАЖ" до Головного управління ДПС у Вінницькій області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень.

Позовні вимоги мотивовані протиправністю податкових повідомлень-рішень Головного управління ДПС у Вінницькій області №0092810701, №0092800701 від 13.10.2021 року, рішення №0092930711 від 13.10.2021 року про застосування штрафних санкцій за неподання, несвоєчасне подання, подання за невстановленою формою звітності, передбаченої Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування" та вимоги про сплату боргу (недоїмки) від 13.10.2021 року №Ю-0092910711.

Ухвалою від 01.11.2021 року відкрито провадження в адміністративній справі та призначено її до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження із повідомленням (викликом) сторін.

18.11.2021 року на адресу суду надійшов відзив на позовну заяву, в якому відповідач просить відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі, оскільки податкова накладна, що містить помилки у коді товару згідно з УКТ ЗЕД, складена з порушенням норм Податкового кодексу України, не дає змоги у повній мірі ідентифікувати здійснену операцію, а отже, не може бути підставою для віднесення сум ПДВ, зазначених у ній, до складу податкового кредиту (у тому числі у разі, якщо така податкова накладна зареєстрована в ЄРПН).

Звернули увагу, що до перевірки не надано будь-яких документів, які підтверджують переміщення матеріалів в просторі від постачальника до покупця (ТТН, акт приймання-передачі, накази на відрядження). У зв`язку з відсутністю товарно-транспортних накладних не можливо дослідити пункт навантаження, маршрут, вантажовідправника, посадових осіб, що відвантажили та одержали матеріали, іншу інформацію щодо переміщення товарів.

Відповідно до інформаційної бази АІС "Податковий блок" у ТОВ "ЛЕД ЕНЕРДЖІ" відсутня будь-яка інформація щодо наявності власних чи орендованих складських приміщень, що не дає можливості встановити де зберігався товар, який в подальшому реалізований ТОВ "СПЕЦБУДСТРОЙМОНТАЖ".

Крім того, схожі товари (опори 12, сигнальний світлофор Pharos) придбавались у інших постачальників, а саме: ТОВ "IBB СІСТЕМ", TOB "ТК "Вінторг", ФОП ОСОБА_1 , ТОВ "Інженерна Компанія "ТермоТехнології".

Таким чином, враховуючи вище викладене неможливо підтвердити, що товар отримано саме від цього постачальника.

Також зауважили, що проведеним аналізом баз даних ДПС України, дослідженням первинних бухгалтерських документів, податкової інформації, яка надійшла з інших джерел, неможливо встановити походження вищенаведених товарів, реалізацію яких документально оформлено ТОВ "ЛЕД ЕНЕРДЖІ" на ТОВ "СПЕЦБУДСТРОЙМОНТАЖ", так як походження товару не підтверджується фактом (джерелом) законного введення в обіг та реального задекларованого виробництва.

26.11.2021 року представником позивача подано заяву про зменшення позовних вимог у якій останній виклав зміст позовних вимог наступним чином:

- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Вінницькій області від 13.10.2021 року №0092810701;

- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Вінницькій області від 13.10.2021 року №0092800701;

- визнати протиправною та скасувати вимогу Головного управління ДПС у Вінницькій області про сплату боргу (недоїмки) №Ю-0092910711 від 13 жовтня 2021 року.

Разом із заявою про зменшення позовних вимог представником позивача подано відповідь на відзив, в якій останній зазначає, що на момент здійснення господарської операції з постачання товару та реєстрації податкових накладних постачальником, у податкового органу не виникало сумнівів щодо господарських операцій та не здійснювалось блокування зазначеної реєстрації.

Звернув увагу, що посилання відповідача на інформацію баз даних податкового органу щодо відсутності у контрагента можливості виконувати роботи (надавати послуги) не заслуговують на увагу, оскільки внесені відомості баз даних податкового органу є одним із заходів щодо збору, опрацювання та використання інформації, необхідної для виконання покладених на ДФС функцій та завдань, а висновки, що викладені у податковій інформації, є відображенням дій працівників податкових органів і самі по собі не породжують правових наслідків для платника податків.

02.12.2021 року до суду надійшли заперечення на відповідь на відзив, у яких представник відповідача вказав, що формальна наявність договорів, актів, податкових накладних та товарно-транспортних документів не є достатнім та беззаперечним документальним підтвердженням фактичного виконання договірних відносин.

Ухвалою суду від 09.12.2021 року клопотання представника відповідача про розгляд справи у загальному провадженні задоволено та замінено засідання для розгляду справи по суті підготовчим судовим засіданням.

14.12.2021 року представником відповідача подано додаткові пояснення в частині визнання протиправною та скасування вимоги Головного управління ДПС у Вінницькій області про сплату боргу (недоїмки) №Ю-0092910711 від 13 жовтня 2021 року.

Представник відповідача зазначила, що платіжним дорученням №1719 від 06.02.2019 року на суму 51480 грн., підприємство сплатило не нарахований єдиний внесок, на суму доходу донарахованого у зв`язку з виправленням помилки допущеної в попередніх звітних періодах.

Станом на 20.02.2019 року переплата по єдиному соціальному внеску, згідно індивідуальної картки платника податку по рахунку 71010000 складає - 149017,95 грн.

В порушення пункту 1 частини 2 статті 6, пункту 1 частини 1статті 7, статті 8, пункту 2 статті 9 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування" ТОВ "СПЕЦБУДСТРОЙМОНТАЖ" у січні 2019 року не нараховано єдиний внесок у сумі 51480 грн. на суму донарахованого доходу, у зв`язку з виправленням помилки, допущеної в попередніх звітних періодах.

17.12.2021 року проведено підготовче засідання та на підставі частини 7 статті 181 КАС України, за письмовою згодою всіх учасників справи розпочато розгляд справи по суті у той самий день після закінчення підготовчого судового засідання.

23.12.2021 року до суду надійшли додаткові пояснення представника відповідача, у яких останній вказав, що позивачем не надавались сертифікати якості або будь-які інші документи щодо виробництва або походження на системи безперебійного живлення, що унеможливлює встановити виробника/імпортера, кількісні та якісні характеристики, розміри.

23.12.2021 року представником позивача подано додаткові пояснення щодо доставки товарно-матеріальних цінностей та зазначено, що доставка здійснювалась силами постачальника на об`єкти будівництва та на склад покупця.

Розвантаження відбувалось силами покупця, а у разі малогабаритних ТМЦ, розвантаження відбувалось силами працівників Товариства. У випадку розвантаження великогабаритних ТМЦ, в тому числі для внутрішнього перевезення, здійснювалось за допомогою орендованих спеціальних транспортних засобів, які обладнані краном-муніпулятором.

В ході проведення розгляду справи по суті допитано в якості свідка начальника відділу перевірок податкових агентів управління податкового аудиту Головного управління ДПС у Вінницькій області ОСОБА_2 , який вказав, що ТОВ "СПЕЦБУДСТРОЙМОНТАЖ" виплачено заробітну плату, однак не нараховано єдиний соціальний внесок. Винесеною вимогою про сплату боргу (недоїмки) №Ю-0092910711 від 13 жовтня 2021 року проведено у відповідність переплату товариством єдиного соціального внеску у відповідність до розділу 6 пункту 4 Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування затвердженої Наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 року № 449.

Також у судовому засіданні допитано в якості свідка головного бухгалтера ТОВ "СПЕЦБУДСТРОЙМОНТАЖ" ОСОБА_3 , яка надала суду покази, що вимога про сплату боргу (недоїмки) №Ю-0092910711 від 13 жовтня 2021 року винесена контролюючим органом у зв`язку із переплатою товариством суми єдиного соціального внеску. Вказане не узгоджується із нормами Податкового кодексу України, які передбачають право контролюючого органу формувати вимогу для узгодження показників в картці обліку платника податків. В даному випадку, потреби у винесенні вимоги про сплату боргу (недоїмки) №Ю-0092910711 не було, оскільки боргу зі сплати єдиного соціального внеску немає.

Крім того, ОСОБА_3 підтвердила факт наявності у ТОВ "СПЕЦБУДСТРОЙМОНТАЖ" складських приміщень для зберігання товарно-матеріальних цінностей.

У судовому засіданні представник позивача заявлені позовні вимоги підтримала повністю та просила їх задовольнити, посилаючись на обставини які викладені в позовній заяві, заяві про зменшення позовних вимог, відповіді на відзив та додаткових поясненнях.

Представник відповідача в судовому засіданні позов не визнала та просила відмовити в його задоволенні з підстав, що викладені у відзиві на позовну заяву, письмових запереченнях, додаткових поясненнях на відповідь на відзив та додаткових поясненнях.

Дослідивши подані сторонами докази, заслухавши пояснення учасників справи, покази свідків, всебічно і повно оцінивши всі фактичні обставини (факти), що обґрунтовують вимоги і заперечення та інші обставини, які мають значення для правильного вирішення справи, суд встановив наступне.

Відповідно до рішення протоколу загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "Мікс Лайт" від 12.02.2020 року, який засвідчено приватним нотаріусом Вінницького міського нотаріального округу Козловою І.А. вирішено змінити найменування вказаного товариства на Товариство з обмеженою відповідальністю "СПЕЦБУДСТРОЙМОНТАЖ".

Відповідно до плану-графіка проведення планових виїзних перевірок суб`єктів господарювання та на виконання наказу Головного управління ДПС у Вінницькій області від 11.02.2020 року№875к, посадовими особами Головного управління ДПС у Вінницькій області проведена планова виїзна документальна перевірка Товариства з обмеженою відповідальністю "СПЕЦДБУДСТРОЙМОНТАЖ".

За результатами проведеної перевірки Головним управлінням ДПС у Вінницькій області складено акт про результати документальної позапланової перевірки податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи №69-48/02-32-07-01/40946026 від 23.07.2021 року /а.с. 23-60А том 1/.

В акті про результати документальної позапланової перевірки встановлено порушення ТОВ "СПЕЦДБУДСТРОЙМОНТАЖ":

1) п. 44.1 ст. 44, п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VI (із змінами та доповненнями) статті 1, статті 9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", П(С)БО 15 "Доходи", П(С)БО 11 "Зобов`язання" в результаті чого занижено податок на прибуток, що підлягає сплаті до бюджету всього у сумі 3006995 грн., у тому числі: за 2017 рік - 1996279 грн., за 2018 рік - 693708 грн. (2 квартал - 60242 грн., 3 квартал - 120883 грн., 4 квартал - 512582 грн.) за 3 квартали 2019 року - 317009 грн. (2 квартал - 41979 грн., 3 квартал - 275029 грн.).

2) п. 198.1, п. 198.2, п. 198.3 та п. 198.6 ст. 198, ст. 200. п.п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу від 02.12.2010 №2755-IV ( і змінами та доповненнями) в результаті чого занижено податок на додану вартість на загальну суму 2537281 грн., в тому числі за періоди:

- жовтень 2017 року - 364131,42 грн.;

- листопад 2017 року - 100406 грн.;

- грудень 2017 року - 1383869 грн.;

- червень 2018 року - 55780,00 грн.;

- грудень 2018 року - 586541 грн.;

- червень 2019 року - 46554,00 грн.;

- вересень 2019 року - 254656,00 грн.

та завищено від`ємне значення різниці між сумою податкових зобов`язання і податкового кредиту, що включається до складу податкового кредиту наступного звітного періоду за вересень 2019 року встановлено його завищення на загальну суму 254656 грн.

3) п. 4 ч. 2 ст. 6 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 року №2464-VI (зі змінами та доповненнями), пункту 1 розділу ІІ Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14 квітня 2015 року №435, а саме: несвоєчасне подання звітів про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування за лютий 2018 року.

4) п. 1 ч. 2 ст. 6, п. 1 ч. 1 ст. 7, ст. 8, п. 2 ст. 9 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 року №2464-VI (зі змінами та доповненнями) ТОВ "СПЕЦДБУДСТРОЙМОНТАЖ" у січні 2019 року не нараховано єдиний внесок у сумі 51480 грн. на суму доходу донарахованого у зв`язку з виправленням помилки, допущеної в попередніх звітних періодах.

Не погоджуючись із актом про результати документальної позапланової перевірки 05.08.2021 року ТОВ "СПЕЦДБУДСТРОЙМОНТАЖ" подано заперечення до акта №69-48/02-32-07-01/40946026 від 23.07.2021 року /а.с. 61-66 том 1/.

За результатами розгляду заперечень та поданих документів Головним управлінням ДПС у Вінницькій області прийнято рішення про проведення позапланової перевірки з 14 вересня 2021 року про, що було повідомлено листом від 19.08.2021 року №20935/6/02-32-07-01-10 /а.с. 67-68 том 1/.

В акті про результати документальної позапланової виїзної перевірки №8876/02-32-07-01/40946026 від 29.09.2021 року /а.с. 69-97 том 1/ вказано, що господарська операція між ТОВ "СПЕЦДБУДСТРОЙМОНТАЖ" та ТОВ "ЛЕД ЕНЕРДЖІ" є такою, яка в реальності не відбулась з огляду на наступне:

1) в ході проведення перевірки, з метою найбільш повного та достовірного аналізу, проводилось дослідження Єдиного реєстру податкових накладних для встановлення (не встановлення) господарських операцій з придбання товару ТОВ "ЛЕД ЕНЕРДЖІ" у підприємств - постачальників, в результаті якого було встановлено відсутність придбання ТОВ "ЛЕД ЕНЕРДЖІ" товарів, на "поставку" яких оформлювались первинні документи на загальну суму 2140313 грн.

Видаткові накладні (крім №231 від 14.09.2018 року) не містять інформації щодо особи, яка їх підписувала або даних, що дають змогу ідентифікувати особу - відсутні такі обов`язкові реквізити як прізвище, ім`я, по-батькові, посади особи, яка відвантажила товар. Інформація щодо особи, яка отримала товар по накладних №175 від 04.07.2018 року, №212 від 29.08.2018 року, №231 від 14.09.2018 року, №271 від 25.10.2018 року, №295 від 06.11.2018 року, №334 від 10.12.2018 року відсутня - лише підпис.

2) до перевірки не надано будь-яких документів, що підтверджують переміщення матеріалів в просторі від постачальника до покупця (ТТН, акт приймання-передачі, накази на відрядження).

3) відповідно до інформаційної бази АІС "Податковий блок" у ТОВ "ЛЕД ЕНЕРДЖІ" відсутня будь-яка інформація щодо наявності власних чи орендованих складських приміщень, що не дає можливості встановити де зберігався товар, який в подальшому реалізований ТОВ "СПЕЦДБУДСТРОЙМОНТАЖ".

4) у зв`язку із відсутністю товарно-транспортних накладних не можливо дослідити пункт навантаження, маршрут, вантажовідправника, посадових осіб, що відвантажили та одержали матеріали, іншу інформацію щодо переміщення товарів у просторі.

Крім того, схожі товари (опори 12, сигнальний світлофор Pharos) придбавались у інших постачальників, а саме: ТОВ "IBB СІСТЕМ", TOB "ТК "Вінторг", ФОП ОСОБА_1 , ТОВ "Інженерна Компанія "ТермоТехнології".

Тому, враховуючи все вище перелічене не можливо підтвердити, що товар отримано саме від цього постачальника.

У даному акті відповідач дійшов висновку про порушення ТОВ "СПЕЦДБУДСТРОЙМОНТАЖ":

1) п. 44.1 ст. 44, п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VI (із змінами та доповненнями), ст. 1, ст. 9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" П(С)БО 15 "Доходи", П(С)БО 11 "Зобов`язання" в результаті чого занижено податок на прибуток, що підлягає сплаті до бюджету у сумі 389682 грн., у тому числі:

- за 4 квартал 2017 року - 4425 грн.,

- за 2018 рік - 385257 грн. (3 квартал - 120883 грн., 4 квартал - 264374 грн.).

2) п. 198.1, п. 198.2. п. 198.3 та п. 198.6 ст.198, ст. 200 п.п. 201.10 ст.201 Податкового кодексу від 02.12.2010 №2755-1V (зі змінами та доповненнями) в результаті чого занижено податок на додану вартість на загальну суму 361635 грн., в тому числі за періоди:

- жовтень 2017 року - 2500 грн.;

- листопад 2017 року - 2417 грн.;

- грудень 2018 року - 356718 грн.

Не погоджуючись із актом про результати документальної позапланової перевірки 05.10.2021 року ТОВ "СПЕЦДБУДСТРОЙМОНТАЖ" подано заперечення до акта №8876/02-32-07-01/40946026 від 29.09.2021 року /а.с. 114-117 том 1/.

Однак, Головним управлінням ДПС у Вінницькій області прийнято:

- податкове повідомлення-рішення №0092810701 від 13.10.2021 року, яким було збільшено суму грошового зобов`язання на загальну суму 452044 грн., з якої податкового зобов`язання (податку на додану вартість) в сумі 361365 грн. та штрафних фінансових санкцій в сумі 90409 грн.;

- податкове повідомлення-рішення №0092800701 від 13.10.2021 року, яким було збільшено суму грошового зобов`язання на загальну суму 487103 грн., з якої податкового зобов`язання (податку на прибуток) в сумі 389682 грн. та штрафних фінансових санкцій в сумі 97421 грн.;

- вимогу про сплату боргу (недоїмки) №Ю-0092910711 від 13 жовтня 2021 року на суму 51480,00 грн.

Вважаючи такі податкові повідомлення-рішення і вимогу про сплату боргу (недоїмки) протиправними та такими, що підлягають скасуванню, позивач звернувся з даним адміністративним позовом до суду.

Визначаючись щодо заявлених позовних вимог, суд виходить із наступного.

Визначення господарської діяльності відображене в пункті 14.1.36 статті 14 Податкового кодексу України (далі - ПК України), відповідно до якого - це діяльність особи, що пов`язана з виробництвом (виготовленням) та/або реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг, спрямована на отримання доходу і проводиться такою особою самостійно та/або через свої відокремлені підрозділи, а також через будь-яку іншу особу, що діє на користь першої особи, зокрема за договорами комісії, доручення та агентськими договорами.

Так, пунктом 44.1 статті 44 ПК України передбачено, що для цілей оподаткування платники податків зобов`язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов`язаних з визначенням об`єктів оподаткування та/або податкових зобов`язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов`язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством. Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим цього пункту.

Відповідно до пункту 44.2 статті 44 ПК України, для обрахунку об`єкта оподаткування платник податку на прибуток використовує дані бухгалтерського обліку та фінансової звітності щодо доходів, витрат та фінансового результату до оподаткування.

Пунктом 198.3 статті 198 ПК України визначено, що податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг та складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв`язку з: придбанням або виготовленням товарів та наданням послуг; придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи); ввезенням товарів та/або необоротних активів на митну територію України.

Аналіз наведених норм свідчить про те, що господарські операції для визначення податкового кредиту мають бути фактично здійсненими та підтвердженими належним чином оформленими первинними бухгалтерськими документами, які відображають реальність таких операцій, та спричиняти реальні зміни майнового стану платника податків.

Суд зазначає, що наявність у позивача податкових та видаткових накладних по господарських операціях, що перевірялися, а також відповідних розрахункових документів, дані яких враховані та відображені у бухгалтерському і податковому обліку позивача, повністю підтверджують законність нарахування відповідних сум податкового кредиту та податкових зобов`язань з податку на додану вартість і податку на прибуток, а також підтверджують факт здійснення господарських операцій позивача з придбання у контрагента товарів, на підставі яких відповідні суми ПДВ у складі вартості придбаних товарів були включені до податкового кредиту.

Реальність господарських операцій по вказаному у акті перевірці від 29.09.2021 року контрагенту підтверджується видатковими накладними, податковими накладними, довідками про вартість виконаних будівельних робіт та витрати, актами приймання виконаних будівельних робіт, підсумковими відомостями ресурсів, розрахунками загальновиробничих витрат, кошторисними розрахунками, зведеною довідкою про списання матеріалів під виконані роботи, платіжними дорученнями, довідкою Управління Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області №06-30/69 від 23.10.2019 року, договором оренди індивідуально визначеного (нерухомого та іншого) майна, що є об`єктом права спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Вінницької області №266 від 18 жовтня 2018 року, договорами найму (оренди) транспортного засобу, актами приймання-передачі, свідоцтвами про реєстрацію транспортних засобів, наказами ТОВ "Мікс Лайт" про надання права прийняття ТМЦ з наданням права підпису у первинних документах, договорами субпідряду (виконання робіт) та додатковими угодами до них, показами головного бухгалтера ТОВ "СПЕЦБУДСТРОЙМОНТАЖ" ОСОБА_3 , яка допитана судом в якості свідка.

Проведення господарських операцій суб`єкта господарювання, за змістом статті 9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" №996-ХIV від 16.07.1999 року, підтверджується первинними документами, на підставі яких ведеться бухгалтерський облік.

Згідно із частиною другою статті 3 Закону №996-ХIV, на даних бухгалтерського обліку базується фінансова, податкова, статистична та інша звітність. Таким чином первинні документи по відображенню господарчих операцій є основою для податкового обліку.

Отже, правові наслідки у вигляді виникнення права платника податку на формування податкового кредиту наступають лише у разі реального (фактичного) вчинення господарських операцій з придбання товарів/робіт/послуг з метою їх використання у своїй господарській діяльності, що пов`язані з рухом активів, зміною зобов`язань чи власного капіталу платника та відповідають економічному змісту, відображеному в укладених платником податку договорах, що має підтверджуватись належним чином оформленими первинними документами, що містять достовірні відомості про обсяг та зміст господарської операції.

Із матеріалів справи судом встановлено, що 16.02.2018 року між ТОВ "СПЕЦБУДСТРОЙМОНТАЖ" (на момент укладення договору ТОВ "Мікс Лайт") та ТОВ "ЛЕД ЕНЕРДЖІ" укладено договір поставки №7/18.

Згідно умов договору Постачальник (ТОВ "ЛЕД ЕНЕРДЖІ") зобов`язується передавати у власність (відчужувати) товар, в певній кількості, відповідно до якості із за погодженою ціною за замовленням в усній, письмовій чи електронній формі, а Покупець (ТОВ "Мікс Лайт") зобов`язується прийняти товар і оплатити його на умовах, визначених у цьому договорі.

Ціна на товар, що поставляється за даною угодою, є договірною і вказується в накладних на кожну партію товару.

Розрахунки здійснюються Покупцем за кожну партію товару на підставі рахунків в безготівковому порядку на розрахунковий рахунок Постачальника шляхом попередньої оплати.

Поставка товару здійснюється на умовах СРТ (перевезення сплачено до місця, вказаного Покупцем) або згідно інших міжнародних правил по тлумаченню термінів "Інкотермс" в редакції 2010 року (за згодою сторін).

В акті перевірки про результати документальної позапланової виїзної перевірки №8876/02-32-07-01/40946026 від 29.09.2021 року зазначено, що посадовими особами Головного управління ДПС у Вінницькій області встановлено факти відсутності придбання ТОВ "ЛЕД ЕНЕРДЖІ" товарів, на "поставку" яких оформлювались первинні документи, а саме:

- 04.07.2018 року опор 12 м у кількості 25 шт.;

- 29.08.2018 року двосторонніх сигнальних світлофорів Pharos-6W у кількості 4 шт.;

- 29.08.2018 року систем безперебійного живлення у кількості 2 шт.;

- 14.09.2018 року систем безперебійного живлення у кількості 5 шт.;

- 25.10.2018 року систем безперебійного живлення у кількості 2 шт.;

- 06.11.2018 року систем безперебійного живлення у кількості 10 шт.;

- 23.11.2018 року систем безперебійного живлення у кількості 21 шт.;

- 10.12.2018 року систем безперебійного живлення у кількості 10 шт.;

- 14.12.2018 року систем безперебійного живлення у кількості 3 шт.;

- 17.12.2018 року систем безперебійного живлення у кількості 5 шт.;

- 17.12.2018 року систем безперебійного живлення у кількості 3 шт..

Проведеним аналізом баз даних ДПС України, дослідженням первинних бухгалтерських документів, податкової інформації, що надійшла з інших джерел неможливо встановити походження вищенаведених товарів, реалізацію яких документально оформлено ТОВ "ЛЕД ЕНЕРДЖІ" на ТОВ "СПЕЦБУДСТРОЙМОНТАЖ", так як походження товару не підтверджується фактом (джерелом) законного введення в обіг та реального задекларованого виробництва.

На переконання контролюючого органу, наведене свідчить про відсутність реального руху товару, а лише документальне декларування ПДВ.

Оцінюючи такі твердження відповідача, судом досліджені первинні документи, що містяться в матеріалах справи та встановлено наступне.

Відповідно до видаткової накладної №175 від 04.07.2018 року ТОВ "Мікс Лайт" (ТОВ "СПЕЦБУДСТРОЙМОНТАЖ") отримало від постачальника ТОВ "ЛЕД ЕНЕРДЖІ" опори 12 м у кількості 25 шт. на суму 338750,00 грн. без ПДВ /а.с. 120 том 1/.

Одинадцять опор 12м були використані на об`єкті будівництва під час поточного середнього ремонту автомобільної дороги М-12 Стрий-Тернопіль-Кропивницький-Замянка км 221+760 - км 225+190, згідно умов договору субпідряду №24/09/2018/1 від 24 вересня 2018 року /а.с. 46-50 том 4/.

Наведене підтверджується довідкою про вартість виконаних будівельних робіт та витрати /а.с. 41 том 3/, актом приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2018 року /а.с. 42-45 том 3/, підсумковою відомістю ресурсів /а.с. 46-48 том 3/, розрахунком загальновиробничих витрат до локального кошторису №4-1-1 /а.с. 49-50 том 3/.

Вісім опор 12м були використані на об`єкті будівництва під час поточного середнього ремонту автомобільної дороги М-12 Стрий-Тернопіль-Кропивницький-Замянка (через м. Вінницю) на ділянці км 0+000 - км 4+815 в межах Вінницької області, згідно умов договору про виконання робіт №148 від 13.11.2018 року /а.с. 73-77 том 4/.

Наведене підтверджується довідкою про вартість виконаних будівельних робіт та витрати /а.с. 136 том 2/, актом приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2018 року /а.с. 137-140 том 2/, підсумковою відомістю ресурсів /а.с. 141-143 том 2/, розрахунком загальновиробничих витрат до локального кошторису №7-2-3 /а.с. 144-145 том 2/.

П`ять опор 12м були використані на об`єкті будівництва під час поточного середнього ремонту автомобільної дороги М-12 Стрий-Тернопіль-Кропивницький-Замянка (через м. Вінницю) на ділянці 342+000-347+000 в межах Вінницької області, згідно умов договору підряду №14.08.2018/1 від 14 серпня 2018 року /а.с. 103-104 том 4/.

Наведене підтверджується довідкою про вартість виконаних будівельних робіт та витрати /а.с. 234 том 1/, актом приймання виконаних будівельних робіт за вересень 2018 року /а.с. 235-236 том 1/, підсумковою відомістю ресурсів /а.с. 237-239 том 1/, розрахунком загальновиробничих витрат до локального кошторису №7-1-4 /а.с. 240-241 том 1/.

Одна опора 12м була використана на об`єкті будівництва під час поточного середнього ремонту автомобільної дороги М-12 Стрий-Тернопіль-Кропивницький-Замянка (через м. Вінницю) на ділянці км 331+586 - км 513+515 (вибірково)-Заходи безпеки руху, згідно умов договору про виконання робіт №126 від 04 вересня 2018 року /а.с. 86-90 том 4/.

Наведене підтверджується довідкою про вартість виконаних будівельних робіт та витрати /а.с. 215 том 1/, актом приймання виконаних будівельних робіт за жовтень 2018 року /а.с. 216-218 том 1/, підсумковою відомістю ресурсів /а.с. 219-221 том 1/, розрахунком загальновиробничих витрат до локального кошторису №2-1-1 /а.с. 222-223 том 1/.

Відповідно до видаткової накладної №212 від 29.08.2018 року ТОВ "Мікс Лайт" (ТОВ "СПЕЦБУДСТРОЙМОНТАЖ"), окрім іншого, отримало від постачальника ТОВ "ЛЕД ЕНЕРДЖІ" двосторонні сигнальні світлофори Pharos-6W у кількості 4 шт. на суму 16000,00 грн. без ПДВ /а.с. 122 том 1/.

Дві двосторонні сигнальні світлофори Pharos-6W використані на об`єкті будівництва під час поточного середнього ремонту автомобільної дороги М-12 Стрий-Тернопіль-Кропивницький-Замянка (через м. Вінницю) на ділянці км 331+586 - км 513+515 (вибірково)-Заходи безпеки руху, згідно умов договору про виконання робіт №126 від 04 вересня 2018 року /а.с. 86-90 том 4/.

Наведене підтверджується довідкою про вартість виконаних будівельних робіт та витрати /а.с. 215 том 1/, актом приймання виконаних будівельних робіт за жовтень 2018 року /а.с. 216-218 том 1/, підсумковою відомістю ресурсів /а.с. 219-221 том 1/, розрахунком загальновиробничих витрат до локального кошторису №2-1-1 /а.с. 222-223 том 1/.

Інших два сигнальні світлофори Pharos-6W використані на об`єкті будівництва під час поточного середнього ремонту автомобільної дороги М-21 Виступовичі-Житомир-Могилів-Подільський через Вінницю на ділянці км 250-964 - км 257+508 в межах Вінницької області, згідно умов договору №2505/1 від 25 травня 2018 року /а.с. 40-45 том 4/.

Наведене підтверджується довідкою про вартість виконаних будівельних робіт та витрати /а.с. 179 том 1/, актом №1 приймання виконаних будівельних робіт за листопад 2018 року /а.с. 180-182 том 1/, підсумковою відомістю ресурсів /а.с. 183-184 том 1/.

Відповідно до видаткової накладної №212 від 29.08.2018 року ТОВ "Мікс Лайт" (ТОВ "СПЕЦБУДСТРОЙМОНТАЖ"), окрім іншого, отримало від постачальника ТОВ "ЛЕД ЕНЕРДЖІ" системи безперебійного живлення у кількості 2 шт. на суму 22750,00 грн. без ПДВ /а.с. 122 том 1/.

Одна система безперебійного живлення використана на об`єкті будівництва під час поточного середнього ремонту автомобільної дороги М-12 Стрий-Тернопіль-Кропивницький-Замянка (через м. Вінницю) на ділянці км 331+586 - км 513+515 (вибірково)-Заходи безпеки руху, згідно умов договору про виконання робіт №126 від 04 вересня 2018 року /а.с. 86-90 том 4/.

Наведене підтверджується довідкою про вартість виконаних будівельних робіт та витрати /а.с. 215 том 1/, актом приймання виконаних будівельних робіт за жовтень 2018 року /а.с. 216-218 том 1/, підсумковою відомістю ресурсів /а.с. 219-221 том 1/, розрахунком загальновиробничих витрат до локального кошторису №2-1-1 /а.с. 222-223 том 1/.

Інша система безперебійного живлення використана на об`єкті будівництва під час поточного середнього ремонту автомобільної дороги М-21 Виступовичі-Житомир-Могилів-Подільський через Вінницю на ділянці км 250-964 - км 257+508 в межах Вінницької області, згідно умов договору №2505/1 від 25 травня 2018 року /а.с. 40-45 том 4/.

Наведене підтверджується довідкою про вартість виконаних будівельних робіт та витрати /а.с. 179 том 1/, актом №1 приймання виконаних будівельних робіт за листопад 2018 року /а.с. 180-182 том 1/, підсумковою відомістю ресурсів /а.с. 183-184 том 1/.

Відповідно до видаткової накладної №231 від 14.09.2018 року ТОВ "Мікс Лайт" (ТОВ "СПЕЦБУДСТРОЙМОНТАЖ"), окрім іншого, отримало від постачальника ТОВ "ЛЕД ЕНЕРДЖІ" системи безперебійного живлення у кількості 5 шт. на суму 56875,00 грн. без ПДВ /а.с. 124А том 1/.

Вказані системи безперебійного живлення використані на об`єкті будівництва під час поточного середнього ремонту автомобільної дороги М-12 Стрий-Тернопіль-Кропивницький-Замянка (через м. Вінницю) на ділянці км 331+586 - км 336+586 в межах Вінницької області, згідно умов договору субпідряду №1704-18 від 17 квітня 2018 року /а.с. 21-25 том 4/.

Наведене підтверджується довідкою про вартість виконаних будівельних робіт та витрати /а.с. 192 том 1/, актом приймання виконаних будівельних робіт за вересень 2018 року /а.с. 201-207 том 1/, підсумковою відомістю ресурсів /а.с. 208-214 том 1/.

Відповідно до видаткової накладної №271 від 25.10.2018 року ТОВ "Мікс Лайт" (ТОВ "СПЕЦБУДСТРОЙМОНТАЖ"), окрім іншого, отримало від постачальника ТОВ "ЛЕД ЕНЕРДЖІ" системи безперебійного живлення у кількості 2 шт. на суму 22750,00 грн. без ПДВ /а.с. 126 том 1/.

Вказані системи безперебійного живлення використані на об`єкті будівництва під час поточного середнього ремонту автомобільної дороги М-12 Стрий-Тернопіль-Кропивницький-Замянка (через м. Вінницю) на ділянці км 403+000 - км 407+300 в межах Вінницької області (с. Писарівка - с. Сокиринці), згідно умов договору субпідряду №01-22/06-18 від 22 червня 2018 року /а.с. 38-39 том 4/.

Наведене підтверджується довідкою про вартість виконаних будівельних робіт та витрати /а.с. 246 том 1/, актом приймання виконаних будівельних робіт за жовтень 2018 року /а.с. 150-154 том 1/, підсумковою відомістю ресурсів /а.с. 155-158 том 1/.

Відповідно до видаткової накладної №295 від 06.11.2018 року ТОВ "Мікс Лайт" (ТОВ "СПЕЦБУДСТРОЙМОНТАЖ") отримало від постачальника ТОВ "ЛЕД ЕНЕРДЖІ" системи безперебійного живлення у кількості 10 шт. на суму 113750,00 грн. без ПДВ /а.с. 126 том 1/.

П`ять систем безперебійного живлення використані на об`єкті будівництва під час поточного середнього ремонту автомобільної дороги М-12 Стрий-Тернопіль-Кропивницький-Замянка (через м. Вінницю) на ділянці км 361+000 - 365+426 в межах Вінницької області (влаштування укріплення узбіч по типу основного проїзду), згідно умов договору про виконання робіт №01-01/10-18 від 01 жовтня 2018 року /а.с. 84-85 том 4/.

Наведене підтверджується довідкою про вартість виконаних будівельних робіт та витрати /а.с. 11 том 2/, актом приймання виконаних будівельних робіт за листопад 2018 року /а.с. 12-14 том 2/, підсумковою відомістю ресурсів до локального кошторису №7-1-1 /а.с. 15-18 том 1/.

Три системи безперебійного живлення використані на об`єкті будівництва під час поточного середнього ремонту автомобільної дороги М-12 Стрий-Тернопіль-Кропивницький-Замянка (через м. Вінницю) на ділянці км 331+586 - км 336+586 в межах Вінницької області, згідно умов договору субпідряду №1704-18 від 17 квітня 2018 року /а.с. 21-25 том 4/.

Наведене підтверджується довідкою про вартість виконаних будівельних робіт та витрати /а.с. 144 том 1/, актом приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2018 року /а.с. 145-149 том 1/.

Дві системи безперебійного живлення використані на об`єкті будівництва під час поточного середнього ремонту автомобільної дороги М-12 Стрий-Тернопіль-Кропивницький-Замянка (через м. Вінницю) на ділянці км 415+348 - км 418+951 в межах Вінницької області, згідно умов договору субпідряду №1/В-СУБ від 27 серпня 2018 року /а.с. 107-109 том 4/.

Наведене підтверджується довідкою про вартість виконаних будівельних робіт та витрати /а.с. 115 том 2/, актом приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2018 року /а.с. 116-120 том 2/, підсумковою відомістю ресурсів /а.с. 121-124 том 1/.

Відповідно до видаткової накладної №310 від 23.11.2018 року ТОВ "Мікс Лайт" (ТОВ "СПЕЦБУДСТРОЙМОНТАЖ"), окрім іншого, отримало від постачальника ТОВ "ЛЕД ЕНЕРДЖІ" системи безперебійного живлення у кількості 21 шт. на суму 238875,00 грн. без ПДВ /а.с. 131 том 1/.

П`ять систем безперебійного живлення використані на об`єкті будівництва під час поточного середнього ремонту автомобільної дороги М-12 Стрий-Тернопіль-Кропивницький-Замянка (через м. Вінницю) на ділянці км 331+586 - 513+515 (вибірково) - Заходи безпеки руху, згідно умов договору на виконання робіт №147 від 13 листопада 2018 року /а.с. 33-37 том 4/.

Наведене підтверджується довідкою про вартість виконаних будівельних робіт та витрати /а.с. 125 том 2/, актом приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2018 року /а.с. 126-130 том 2/, підсумковою відомістю ресурсів /а.с. 131-135 том 1/.

Дві системи безперебійного живлення використані на об`єкті будівництва під час поточного середнього ремонту автомобільної дороги М-12 Стрий-Тернопіль-Кропивницький-Замянка (через м. Вінницю) на ділянці км 399+397 - 403+000 в межах Вінницької області, згідно умов договору субпідряду №01-05/07 від 26 квітня 2018 року /а.с. 54-55 том 4/.

Наведене підтверджується довідкою про вартість виконаних будівельних робіт та витрати /а.с. 38 том 2/, актом приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2018 року /а.с. 39-43 том 2/, підсумковою відомістю ресурсів /а.с. 44-48 том 2/.

Три системи безперебійного живлення використані на об`єкті будівництва під час поточного середнього ремонту автомобільної дороги М-21 Виступовичі-Житомир-Могилів-Подільський (через Вінницю) на ділянці км 233-397 - км 419+083 (вибірково) - Заходи безпеки руху, згідно умов договору про виконання робіт №152 від 13 листопада 2018 року /а.с. 58-62 том 4/.

Одна система безперебійного живлення використана на об`єкті будівництва під час поточного середнього ремонту автомобільної дороги М-12 Стрий-Тернопіль-Кропивницький-Замянка (через м. Вінницю) на ділянці км 437+015 - км 440+000 в межах Вінницької області, згідно умов договору субпідряду №02-22/06-18 від 22 червня 2018 року /а.с. 96-97 том 4/.

Наведене підтверджується довідкою про вартість виконаних будівельних робіт та витрати /а.с. 75 том 2/, актом приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2018 року /а.с. 76-80 том 2/, підсумковою відомістю ресурсів /а.с. 81-84 том 2/.

Дві системи безперебійного живлення використані на об`єкті будівництва під час поточного середнього ремонту автомобільної дороги М-12 Стрий-Тернопіль-Кропивницький-Замянка (через м. Вінницю) на ділянці км 331+586 - 513+515 (вибірково) - Заходи безпеки руху, згідно умов договору про виконання робіт №151 від 13 листопада 2018 року /а.с. 79-83 том 4/.

Наведене підтверджується довідкою про вартість виконаних будівельних робіт та витрати /а.с. 95 том 2/, актом приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2018 року /а.с. 96-100 том 2/, підсумковою відомістю ресурсів /а.с. 101-105 том 2/.

Ще одна система безперебійного живлення використана на об`єкті будівництва під час поточного середнього ремонту автомобільної дороги М-21 Виступовичі-Житомир-Могилів-Подільський через Вінницю на ділянці км 233-397 - км 419+083 (вибірково) - Заходи безпеки руху, згідно умов договору про виконання робіт №153 від 13 листопада 2018 року /а.с. 63-67 том 4/.

Наведене підтверджується довідкою про вартість виконаних будівельних робіт та витрати /а.с. 51 том 2/, актом приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2018 року /а.с. 52-54 том 2/, підсумковою відомістю ресурсів /а.с. 55-57 том 2/.

Ще 6 систем безперебійного живлення використані на об`єкті будівництва під час поточного середнього ремонту автомобільної дороги М-12 Стрий-Тернопіль-Кропивницький-Замянка (через м. Вінницю) на ділянці км 331+586 - 513+515 (вибірково) - Заходи безпеки руху, згідно умов договору про виконання робіт №162 від 06 грудня 2018 року /а.с. 98-102 том 4/.

Наведене підтверджується довідкою про вартість виконаних будівельних робіт та витрати /а.с. 22 том 2/, актом приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2018 року /а.с. 23-25 том 2/, підсумковою відомістю ресурсів /а.с. 26-28 том 2/.

Одна система безперебійного живлення використана на об`єкті будівництва під час поточного середнього ремонту автомобільної дороги М-21 Виступовичі-Житомир-Могилів-Подільський через Вінницю на ділянці км 237+968 - км 242+792 в межах Вінницької області, згідно умов договору підряду №б/н від 08 листопада 2018 року /а.с. 56-57 том 4/.

Наведене підтверджується довідкою про вартість виконаних будівельних робіт та витрати /а.с. 178 том 2/, актом приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2018 року /а.с. 179-182 том 2/, підсумковою відомістю ресурсів /а.с. 183-186 том 2/.

Відповідно до видаткової накладної №334 від 10.12.2018 року ТОВ "Мікс Лайт" (ТОВ "СПЕЦБУДСТРОЙМОНТАЖ"), окрім іншого, отримало від постачальника ТОВ "ЛЕД ЕНЕРДЖІ" системи безперебійного живлення у кількості 10 шт. на суму 48666,50 грн. без ПДВ /а.с. 134 том 1/.

Дев`ять систем безперебійного живлення використані на об`єкті будівництва під час поточного середнього ремонту автомобільної дороги М-12 Стрий-Тернопіль-Кропивницький-Замянка (через м. Вінницю) на ділянці км 332+000 - км 356+000 в межах Вінницької області, згідно умов договору субпідряду №20181610/1 від 16 жовтня 2018 року /а.с. 27-31 том 4/.

Наведене підтверджується довідкою про вартість виконаних будівельних робіт та витрати /а.с. 115 том 2/, актом приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2018 року /а.с. 116-120 том 2/, підсумковою відомістю ресурсів /а.с. 121-124 том 2/.

Одна система безперебійного живлення використана на об`єкті будівництва під час поточного середнього ремонту автомобільної дороги М-12 Стрий-Тернопіль-Кропивницький-Замянка на ділянці км 221+760 - км 225+190, згідно умов договору субпідряду №24/09/2018/1 від 24 вересня 2018 року /а.с. 46-50 том 4/.

Наведене підтверджується довідкою про вартість виконаних будівельних робіт та витрати /а.с. 41 том 3/, актом приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2018 року /а.с. 42-45 том 3/, підсумковою відомістю ресурсів /а.с. 46-48 том 3/.

Відповідно до видаткової накладної №352 від 14.12.2018 року ТОВ "Мікс Лайт" (ТОВ "СПЕЦБУДСТРОЙМОНТАЖ") отримало від постачальника ТОВ "ЛЕД ЕНЕРДЖІ" системи безперебійного живлення у кількості 3 шт. на суму 34125,00 грн. без ПДВ /а.с. 137 том 1/.

Вказані системи безперебійного живлення використані на об`єкті будівництва під час поточного середнього ремонту автомобільної дороги М-12 Стрий-Тернопіль-Кропивницький-Замянка (через м. Вінницю) на ділянці км 440+000 - км 445+000 в межах Вінницької області, згідно умов договору субпідряду №03-22/06-18 від 22 червня 2018 року /а.с. 52-53 том 4/.

Наведене підтверджується довідкою про вартість виконаних будівельних робіт та витрати /а.с. 3 том 3/, актом приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2018 року /а.с. 4-10 том 3/, підсумковою відомістю ресурсів /а.с. 11-16 том 3/.

Відповідно до видаткової накладної №355 від 17.12.2018 року ТОВ "Мікс Лайт" (ТОВ "СПЕЦБУДСТРОЙМОНТАЖ"), окрім іншого, отримало від постачальника ТОВ "ЛЕД ЕНЕРДЖІ" системи безперебійного живлення у кількості 5 шт. на суму 53000,00 грн. без ПДВ /а.с. 139 том 1/.

Дві системи безперебійного живлення використані на об`єкті будівництва під час поточного середнього ремонту автомобільної дороги М-12 Стрий-Тернопіль-Кропивницький-Замянка (через м. Вінницю) на ділянці км 0+000 - км 4+815 в межах Вінницької області, згідно умов договору на виконання робіт №148 від 13 листопада 2018 року /а.с. 73-77 том 4/.

Наведене підтверджується довідкою про вартість виконаних будівельних робіт та витрати /а.с. 136 том 2/, актом приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2018 року /а.с. 137-140 том 2/, підсумковою відомістю ресурсів /а.с. 141-143 том 2/.

Інших три системи безперебійного живлення використані на об`єкті будівництва під час встановлення пішохідних переходів в межах населеного пункту Лука-Мелешківська у Вінницькому районі Вінницької області (дорога ТО212 Вінниця-Тиврів-Шпиків-Комаргород), згідно умов договору на виконання робіт №174 від 06 грудня 2018 року /а.с. 68-72 том 4/.

Наведене підтверджується довідкою про вартість виконаних будівельних робіт та витрати /а.с. 164 том 2/, актом приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2018 року /а.с. 165-169 том 2/, підсумковою відомістю ресурсів /а.с. 170-174 том 2/.

Відповідно до видаткової накладної №354 від 17.12.2018 року ТОВ "Мікс Лайт" (ТОВ "СПЕЦБУДСТРОЙМОНТАЖ") отримало від постачальника ТОВ "ЛЕД ЕНЕРДЖІ" системи безперебійного живлення у кількості 3 шт. на суму 34125,00 грн. без ПДВ /а.с. 142 том 1/.

Вказані системи безперебійного живлення використані на об`єкті будівництва під час поточного середнього ремонту автомобільної дороги М-12 Стрий-Тернопіль-Кропивницький-Замянка (через м. Вінницю) на ділянці км 336+586 - км 342+000 в межах Вінницької області, згідно умов договору підряду №14.08.2018/1 від 14 серпня 2018 року /а.с. 103-104 том 4/.

Наведене підтверджується довідкою про вартість виконаних будівельних робіт та витрати /а.с. 151 том 2/, актом приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2018 року /а.с. 152-156 том 2/, підсумковою відомістю ресурсів /а.с. 157-158 том 2/.

При цьому, судом встановлено, що ТОВ "ЛЕД ЕНЕРДЖІ" на виконання умов договору поставки №7/18 від 16.02.2018 року товарно-матеріальні цінності поставлялись транспортними засобами Постачальника безпосередньо на об`єкти будівництва або на склад ТОВ "СПЕЦБУДСТРОЙМОНТАЖ", який використовується на підставі договору оренди за адресою вул. Гліба Успенського, 55, м. Вінниця.

Даний склад використовувався товариством на підставі договору оренди індивідуального визначеного (нерухомого та іншого) майна, що є об`єктом права спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Вінницької області №266 від 18 жовтня 2018 року /а.с. 2-5 том 4/.

Розвантаження товару відбувалось силами Покупця, в тому числі, за допомогою орендованих на постійній основі спеціальних транспортних засобів марки DAF CF 75/310 обладнаний краном-маніпулятором та марки DAF XF 105/510 обладнаний краном-маніпулятором.

Вказане підтверджується договором найму (оренди) транспортного засобу від 24 березня 2018 року /а.с. 6-7 том 4/, договором про внесення змін до договору найму (оренди) транспортного засобу, посвідченого приватним нотаріусом Вінницького міського нотаріального округу Копаничук Я.Ю. 24 березня 2018 року за реєстром №225 /а.с. 8 том 4/, актом приймання передачі від 24.03.2018 року /а.с. 9 том 4/, свідоцтвом про реєстрацію транспортного засобу серії НОМЕР_1 /а.с. 10 том 4/, договором найму (оренди) транспортного засобу від 15 травня 2018 року /а.с. 11-12 том 4/, договором про внесення змін до договору найму (оренди) транспортного засобу, посвідченого приватним нотаріусом Вінницького міського нотаріального округу Копаничук Я.Ю. 15 травня 2018 року за реєстром №400 /а.с. 13 том 4/, актом приймання передачі від 15.05.2018 року /а.с. 9 том 4/, свідоцтвом про реєстрацію транспортного засобу серії НОМЕР_2 /а.с. 15 том 4/.

З урахуванням викладеного, суд приходить до висновку про безпідставність тверджень податкового органу щодо неможливості переміщення матеріалів в просторі від постачальника до покупця та відсутності складських приміщень для зберігання товару.

Також, суд враховує довідку Управління Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області №06-30/69 від 23.10.2019 року зустрічної звірки в Товаристві з обмеженою відповідальністю "СПЕЦБУДСТРОЙМОНТАЖ" з питань документального та фактичного підтвердження виду, обсягу і якості операцій та розрахунків з Товариством з обмеженою відповідальністю "Спільне українсько-австрійське підприємство "ІНТЕРВІАС УКРАЇНА" для з`ясування їх реальності та повноти відображення в обліку Дочірнього підприємства "Вінницький облавтодор" ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України" за період з 01.03.2019 року по 30.06.2020 року /а.с. 143-150 том 3/.

Вказана довідка додатково підтверджує реальність господарської операції та відсутність порушень в цій частині щодо постачання товарно-матеріальних цінностей ТОВ "ЛЕД ЕНЕРДЖІ" до ТОВ "СПЕЦБУДСТРОЙМОНТАЖ", які використовувались на об`єкті будівництва "Поточний середній ремонт автомобільної дороги М-12 Стрий-Тернопіль-Кропивницький-Замянка (через м. Вінницю) на ділянці км 0+000 - км 4+815 в межах Вінницької області, згідно умов договору на виконання робіт №148 від 13 листопада 2018 року.

У судовому засіданні, представник відповідача вказала, що контролюючий орган не ставить під сумнів факт використання ТОВ "СПЕЦБУДСТРОЙМОНТАЖ" придбаних товарів у подальшому в своїй господарській діяльності, однак згідно наданих матеріалів неможливо встановити їх джерело походження, а тому поставлено під сумнів господарські операції.

При цьому, в акті про результати документальної позапланової виїзної перевірки №8876/02-32-07-01/40946026 від 29.09.2021 року зазначено, що проведеним аналізом баз даних ДПС України, дослідженням первинних бухгалтерських документів, податкової інформації, що надійшла з інших джерел неможливо встановити походження товарів, реалізацію яких документально оформлено ТОВ "ЛЕД ЕНЕРДЖІ" та ТОВ "СПЕЦБУДСТРОЙМОНТАЖ", так як походження товару не підтверджується фактом (джерелом) законного введення в обіг та реального задекларованого виробництва.

З приводу викладеного суд зазначає, що висновки відповідача ґрунтуються на даних податкової інформації щодо контрагента, а не з аналізу суті та наслідків господарських операцій, які мали місце у перевіряємому періоді, що, в свою чергу, не є безумовною підставою для висновків про відсутність фактичного виконання договорів за умови наявності первинних документів, які спростовують такі доводи.

Постановами Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду від 13 жовтня 2021 року (справа № 815/2132/13), від 27 лютого 2020 року (справи № 813/7081/14, № 814/120/15), від 3 жовтня 2019 року (справа № 813/4079/15), від 10 вересня 2019 року (справа №814/2412/17) вказано, що наслідки для податкового обліку створює фактичний рух активів за результатами здійснення господарських операцій, що є обов`язковою умовою для формування податкового кредиту, і вказана обставина є визначальною для дослідження судами.

При цьому, норми податкового законодавства не ставлять у залежність достовірність даних податкового обліку платника податків від дотримання податкової дисципліни його контрагентами, якщо цей платник (покупець) мав реальні витрати у зв`язку з придбанням товарів (робіт, послуг), призначених для використання у його господарській діяльності. Порушення певними постачальниками товару (робіт, послуг) у ланцюгу постачання вимог податкового законодавства чи правил ведення господарської діяльності не може бути підставою для висновку про порушення покупцем товару (робіт, послуг) вимог закону щодо формування податкового кредиту, тому платник податків (покупець товарів (робіт, послуг)) не повинен зазнавати негативних наслідків, зокрема у вигляді позбавлення права на податковий кредит, за можливу неправомірну діяльність його контрагента за умови, якщо судом не встановлено фактів, які свідчать про обізнаність платника податків щодо такої поведінки контрагента та злагодженість дій між ними.

Будь-яка податкова інформація, що наявна в інформаційно-аналітичних базах відносно контрагентів суб`єкта господарювання по ланцюгах постачання, а також податкова інформація надана іншими контролюючими органами, в тому числі і складена з причин неможливості проведення документальних перевірок, носить виключно інформативний характер та не є належним доказом в розумінні процесуального Закону.

Посилання відповідача на неточності у податкових накладних, суд вважає необґрунтованими, оскільки з досліджених судом накладних вбачається достатній обсяг обов`язкових реквізитів і, крім того, ТОВ "ЛЕД ЕНЕРДЖІ" зареєструвало податкові накладні на поставку товару та відобразило відповідні зареєстровані накладні у своїй податковій звітності.

Додатково суд звертає увагу, що ТОВ "ЛЕД ЕНЕРДЖІ" не відноситься до переліку ризикових платників податків, що не заперечується відповідачем.

З огляду на встановлені обставини у справі, а також беручи до уваги індивідуальний характер юридичної відповідальності особи, суд доходить висновку, що у разі порушення контрагентом платника податків чинного законодавства, відповідальність та негативні наслідки настають саме щодо цієї особи, у зв`язку з чим право платника податків, тобто позивача, на податковий кредит не може ставитись у пряму залежність від додержання податкової дисципліни третьою особою.

Нереальність господарських операцій з придбання платником податку товару має підтверджуватися належними, допустимими та достатніми доказами і не може ґрунтуватися на припущеннях, зокрема обумовлюватись лише допущеними контрагентом порушеннями вимог законодавства або недостатньою кількістю у контрагента трудового ресурсу для самостійного виконання договірних зобов`язань. Якщо вказаний контрагент допустив такі порушення, то це тягне відповідальність та негативні наслідки саме щодо нього, адже законом іншого не передбачено.

Судовий контроль не призначений перевіряти економічну доцільність рішень, що приймаються суб`єктами господарювання, які у сфері господарської діяльності наділені самостійністю та широкою дискрецією (зокрема, при виборі контрагентів, вирішенні питання щодо необхідності залучення третіх осіб до виконання своїх господарських зобов`язань тощо).

При дотриманні контрагентом законодавчо встановлених вимог щодо оформлення відповідних документів підстави для висновку про недостовірність або суперечливість відомостей, зазначених у таких первинних документах, відсутні, якщо не встановлені обставини, що свідчать про обізнаність покупця про зазначення продавцем недостовірних відомостей.

Аналогічного правового висновку дійшов Верховний Суд у постанові №340/422/19 від 04 червня 2020 року та Сьомий апеляційний адміністративний суд у постанові №120/4171/20-а від 11 лютого 2021 року.

До того ж, представником відповідача звернуто увагу, що не всі товари, які придбані ТОВ "СПЕЦБУДСТРОЙМОНТАЖ" у ТОВ "ЛЕД ЕНЕРДЖІ", викликали сумнів у контролюючого органу щодо їх походження, однак під час розрахунку суми зобов`язання враховано усі товари.

На переконання суду такі дії відповідача не узгоджуються із нормами чинного податкового законодавства України, що є самостійною підставою для визнання судом спірних податкових повідомлень-рішень протиправними та, як наслідок, їх скасування.

За таких обставин суд вважає, що оскаржувані податкові повідомлення-рішення №0092810701 від 13.10.2021 року, яким було збільшено суму грошового зобов`язання на загальну суму 452044 грн., з якої податкового зобов`язання (податку на додану вартість) в сумі 361365 грн. та штрафних фінансових санкцій в сумі 90409 грн. і №0092800701 від 13.10.2021 року, яким було збільшено суму грошового зобов`язання на загальну суму 487103 грн., з якої податкового зобов`язання (податку на прибуток) в сумі 389682 грн. та штрафних фінансових санкцій в сумі 97421 грн. є протиправними та підлягають скасуванню.

Надаючи оцінку вимозі Головного управління ДПС у Вінницькій області про сплату боргу (недоїмки) №Ю-0092910711 від 13 жовтня 2021 року, суд зазначає наступне.

Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування" від 08 липня 2010 року № 2464 (далі - Закон № 2464) визначаються правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, умови, порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку.

Частиною 1 статті 4 Закону № 2464 визначено, що платниками єдиного внеску є роботодавці, зокрема підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою-підприємцем, якщо виконувані роботи (надані послуги) відповідають видам діяльності, відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.

Застрахована особа - фізична особа, яка відповідно до законодавства підлягає загальнообов`язковому державному соціальному страхуванню і сплачує (сплачувала) та/або за яку сплачується чи сплачувався у встановленому законом порядку єдиний внесок (п. 3 ч. 1 ст.1 Закону № 2464).

Згідно з пунктом 1 частини 2 статті 6 Закону № 2464 платник єдиного внеску зобов`язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок до податкового органу за основним місцем обліку платника єдиного внеску.

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 7 Закону № 2464 єдиний внесок нараховується для платників, зазначених у пунктах 1 (крім абзацу сьомого) частини першої статті 4 цього Закону, - на суму нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України "Про оплату праці", та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.

За нормами частини 5 статті 8 Закону №2464 єдиний внесок для платників, зазначених у статті 4 цього Закону, встановлюється у розмірі 22 відсотки до визначеної статтею 7 цього Закону бази нарахування єдиного внеску. У разі якщо база нарахування єдиного внеску не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та ставки єдиного внеску. При нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам з джерел не за основним місцем роботи ставка єдиного внеску, встановлена цією частиною, застосовується до визначеної бази нарахування незалежно від її розміру.

Відповідно до пункту 5 частини 1 статті 1 Закону № 2464 "мінімальний страховий внесок" - сума єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та підлягає сплаті щомісяця.

Згідно з пунктом 2 статті 9 Закону №2464 обчислення єдиного внеску здійснюється на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховується єдиний внесок.

Перевіркою повноти відображення у звітності сум нарахованої заробітної плати, на які нараховується та з яких утримується єдиний внесок, встановлено, що ТОВ "СПЕЦБУДСТРОЙМОНТАЖ" у січні 2019 року у зв`язку з виправленням помилки, допущеної в попередніх звітних періодах, а саме: підприємством виявлена помилка про не донарахування ЄСВ з доходів найманих працівників на суму 234000 грн. за грудень 2018 року, про що зроблено відповідний запис у таблиці №6 "Відомості про нарахування заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) застрахованим особам" та у рядку 4.4 таблиці "Сума виплат на яку донараховано єдиний внесок" Звіту форми Д4, але сума даного ЄСВ не зазначена в графі 4.1 "Донарахований єдиний внесок" таблиці 1 Звіту ЄСВ, та в графі 6.1 Звіту.

Отже, сума нарахованого ЄСВ ТОВ "СПЕЦБУДСТРОЙМОНТАЖ", за даними таблиці 6 Звіту ЄСВ, складала 105277,59 грн., а загальна сума єдиного внеску, що підлягає нарахуванню і сплаті у січні 2019 року складала 55836,09 грн.

Відповідно до платіжного доручення №1719 від 06.02.2019 року ТОВ "СПЕЦБУДСТРОЙМОНТАЖ" сплачено не нарахований єдиний внесок, на суму доходу донарахованого у зв`язку із виправленням помилки, допущеної у попередніх звітних періодах на суму 51480 грн.

За позицією представника відповідача, з метою виправлення помилки допущеної ТОВ "СПЕЦБУДСТРОЙМОНТАЖ" щодо сплати не нарахованого єдиного соціального внеску, Головним управління ДПС у Вінницькій області 13 жовтня 2021 року винесено вимогу про сплату боргу (недоїмки) №Ю-0092910711.

Суд критично ставиться до таких дій відповідача, оскільки згідно з абзацом 3 частини 3 статті 25 Закону №2464 вимога про сплату недоїмки з єдиного внеску, винесена з метою стягнення недоїмки з єдиного внеску у разі його несплати платником у визначені цим Законом строки, надсилається податковим органом платнику в паперовій та/або електронній формі у порядку, визначеному статтею 42 Податкового кодексу України.

Аналіз наведеної норми дозволяє суду дійти висновку, що вимога про сплату боргу (недоїмки) з єдиного внеску формується податковим органом у разі несплати роботодавцем страхових внесків за працівників, а не в разі сплати більшої суми єдиного соціального внеску ніж нараховано.

Відтак, з огляду на встановлені обставини, суд дійшов висновку, що вимога про сплату боргу (недоїмки) №Ю-0092910711, що сформована Головним управлінням ДПС у Вінницькій області від 13 жовтня 2021 року, є протиправною та підлягає скасуванню.

Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень законодавства України та доказів, наявних в матеріалах справи, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до статей 9, 77 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд вказує, що відповідно до частини першої статті 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Так, з огляду на результат розгляду справи та з урахуванням вказаної норми КАС України на користь позивача належить стягнути 12591,95 грн. судових витрат, пов`язаних із сплатою судового збору.

На підставі викладеного та керуючись ст. 73, 74, 75, 76, 77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, суд -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Вінницькій області від 13.10.2021 року №0092810701.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Вінницькій області від 13.10.2021 року №0092800701.

Визнати протиправною та скасувати вимогу Головного управління ДПС у Вінницькій області про сплату боргу (недоїмки) №Ю-0092910711 від 13 жовтня 2021 року.

Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "СПЕЦБУДСТРОЙМОНТАЖ" (вул. Гліба Успенського, 55, м. Вінниця, 21012, ЄДРПОУ 40946026) судовий збір в розмірі 12591,95 грн. (дванадцять тисяч п`ятсот дев`яносто одна гривня 95 копійок) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Вінницькій області (вул. Хмельницьке шосе, 7, м. Вінниця, 21100, ЄДРПОУ ВП 44069150).

Рішення суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.

Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Позивач: Товариство з обмеженою відповідальністю "СПЕЦБУДСТРОЙМОНТАЖ" (вул. Гліба Успенського, 55, м. Вінниця, 21012, ЄДРПОУ 40946026);

Відповідач: Головне управління ДПС у Вінницькій області (вул. Хмельницьке шосе, 7, м. Вінниця, 21100, ЄДРПОУ ВП 44069150).

Рішення у повному обсязі складено 21.01.2022 року.

Суддя Свентух Віталій Михайлович