Постанова № 102987462, 07.02.2022, Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області

Дата ухвалення
07.02.2022
Номер справи
473/264/22
Номер документу
102987462
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 473/264/22

П О С Т А Н О В А

іменем України

"07" лютого 2022 р. місто Вознесенськ

Суддя Вознесенського міськрайонного суду Миколаївської області Зубар Н.Б., за участю секретаря судових засідань Радєвої Н.В., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, – ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали, які надійшли від Головного управління ДПС у Миколаївській області про притягнення до відповідальності за ст.155-1 ч.1 КпАП України

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженка м.Вознесенськ, Миколаївської області, громадянка України, ФОП, проживає за адресою АДРЕСА_1 , обліковий номер платника податків НОМЕР_1

В С Т А Н О В И В:

В протоколі про адміністративне правопорушення №49 від 18.01.2022 року, посадовою особою - головним державним інспектором відділу фактичних перевірок управління податкового аудиту ГУ ДПС у Миколаївській області – Замниборщем В.Б. зазначено таке:

«При проведенні фактичної перевірки фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 в магазині, розташованого по АДРЕСА_2 , виявлено, що остання вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.155-1 КУпАП, - порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а саме: під час проведення розрахункової операції 10.12.2021 в 11:11 (дата та час) видано фіскальний чек №3000776736 на суму 73,00 грн., при продажу 1 (одна) пачки сигарет «Parlament Agua Blue» вартістю 73,00 грн. У вказаному фіскальному чеку відсутній код товарної підкатегорії підакцизного товару згідно з УКТ ЗЕД.

Таким чином було порушено вимоги п.11 ст.3 Закону України №265, а саме: проведення розрахункової операції з продажу підакцизного товару через реєстратор розрахункових операцій без використання режиму програмування коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД без зазначення в фіскальному чеку коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД.

Як вказано особою, яка склала протокол, його було складено за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності – та долучено копію акту №78/14-29-07-07/2174209349 від 18.01.2022 року; копію запрошення ОСОБА_1 до відділу ДПС у Миколаївській області для складання протоколу про адміністративне правопорушення; копію акту №1922/14-29-07-07/2174209349 від 20.12.2021 року про неможливість ознайомлення, підписання та вручення акту фактичної перевірки ФОП ОСОБА_1 та копію поштового повідомлення, згідно з яким ОСОБА_1 було вручено запрошення на протокол».

Дії ОСОБА_1 особою, яка склала протокол, кваліфіковано за ч.1 ст.155-1 КУпАП.

ОСОБА_1 пояснила, що обставини зазначені в протоколі – визнає, та пояснила, що в момент перевірки податковою продавець розхвилювалася та ввела старий код товару. Зараз програмне забезпечення приведено у відповідність до відповідних кодів.

Вирішуючи питання про наявність в діях ОСОБА_1 складу правопорушення, передбаченого ч.1 ст.155-1 КУпАП, суд враховує, що дана стаття передбачає адміністративну відповідальність за порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

Так, пункт 11 ст.3 Закону України від 06.07.1995 № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» передбачає, що суб`єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов`язані: п.11) проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.155-1 КУпАП, підтверджується документами, дослідженими в судовому засіданні, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення №49 від 18.01.2022 року та даними, які узгоджуються з вказаним протоколом, а саме зафіксованими в акті фактичної перевірки щодо дотримання норм законодавства з питань обліку, ліцензування, виробництва, зберігання та транспортування пального, спирту етилового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах та пального за період з 11.03.2020 по 17.12.2021 року, який було проведено 20.12.2021 року та копією наказу № 2193-П від 09.12.2021 року про проведення фактичної перевірки фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 ; копією направлення на перевірку №2952/14-29-07-10 від 09.12.2021 року та № 2953/14-29-07-10 від 03.12.2021 року.

Досліджені в судовому засіданні докази в їх сукупності із врахуванням вимог ст.252 КУпАП дозволяють суду кваліфікувати дії ОСОБА_1 за ст.155-1 ч.1 КУпАП як порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

При визначенні виду адміністративного стягнення суд враховує те, що ОСОБА_1 раніше до відповідальності не притягувалась та вважає необхідним з метою її виправлення та попередження вчинення нею нових правопорушень застосувати до неї стягнення у вигляді штрафу у розмірі п`яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Строки накладення адміністративного стягнення у даній справі не закінчилися, оскільки правопорушення було виявлено під час проведення розрахункової операції 10.12.2021 в 11:11 (дата та час) видано фіскальний чек №3000776736. Тоді як ч.2 ст.38 КУпАП передбачає, що якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.

Згідно із ст.40-1 КУпАП з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір.

Керуючись ст.ст.40-1, ч.1 ст.155-1, 284 КУпАП, суд

П О С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , обліковий номер платника податків НОМЕР_1 , визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.155-1 КУпАП, та застосувати стосовно неї стягнення у вигляді штрафу у розмірі 5 /п`ять/ неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 85 (вісімдесят п`ять) гривень в дохід держави рахунок: UA128999980313090106000014446, отримувач: Миколаїв.ГУК/тг м.Вознесенськ 21081100, код отримувача (ЄДРПОУ): 37992030, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету: 21081100, найменування: адміністративні штрафи та інші санкції, який підлягає сплаті не пізніше, як через 15 /п`ятнадцять/ днів з дня вручення копії постанови.

Роз`яснити ОСОБА_1 , що відповідно до ст.308 КУпАП, в разі несплати штрафу у зазначений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання, роботи або за місцем знаходженням майна, яким стягується подвійний розмір штрафу.

Стягнути з ОСОБА_1 , обліковий номер платника податків НОМЕР_1 , на користь держави судовий збір в розмірі 496 гривень 20 копійок: Отримувач коштів: Микол.ГУК/тг м.Вознесенськ/ 22030101, код отримувача (ЄДРПОУ) 37992030, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), розрахунковий рахунок: UA238999980313181206000014446, код класифікації доходів бюджету: 22030101, найменування коду класифікації Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050), призначення платежу: «00» судовий збір за розгляд справи у Вознесенському міськрайонному суді Миколаївської області.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з моменту винесення постанови до Миколаївського апеляційного суду через Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області.

Суддя Н.Б.Зубар