Рішення № 102957243, 17.01.2022, Закарпатський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.01.2022
Номер справи
260/5816/21
Номер документу
102957243
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

і м е н е м У к р а ї н и

17 січня 2022 року м. Ужгород№ 260/5816/21 Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Плеханова З.Б., розглянувши в письмовому провадженні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області про визнання дій протиправними і зобов`язання вчинити певні дії,

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області якою просить: 1. Визнати протиправною відмову Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області в здійсненні перерахунку з 01.04.2019 пенсії за вислугу років ОСОБА_1 відповідно до довідки Закарпатського обласного військового комісаріату №ХР 12563 з урахуванням 74% основного розміру грошового забезпечення з урахування додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії. 2.Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області здійснити з 01.04.2019 перерахунок призначеної ОСОБА_1 згідно Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" пенсії за вислугу років з розрахунку 74% основного розміру грошового забезпечення з урахування додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, відповідно до довідки Закарпатського обласного військового комісаріату МХР12563, а також здійснити виплату перерахованої пенсії (із врахуванням раніше виплачених сум) за період із 01.04.2019 року по 31.10.2021 року з розрахунку 74% основного розміру грошового забезпечення з урахування додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії.3. Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення. 4. Витребувати з відповідача завірену копію пенсійної справи ОСОБА_1 . 5. Справу розглянути за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи.

1.Позиції сторін.

Заявлені позовні вимоги обґрунтовані тим, що ОСОБА_1 з 1997 року являється пенсіонером та отримує пенсію за вислугу років призначену відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі Закон №2262-ХІІ) . Основний розмір пенсії позивача під час його перерахунку був зменшений з 74% до 70% відповідних сум грошового забезпечення. На виконання рішення Закарпатського окружного адміністративного суду по справі №260/1195/18 відповідачем з 01.01.2018 здійснено перерахунок пенсії позивача виходячи з 74% від відповідних сум грошового забезпечення

На виконання рішення Закарпатського окружного адміністративного суду по справі №260/4592/20, відповідачем здійснено перерахунок з 01.04.2019 з урахуванням щомісячних додаткових видів грошового забезпечення відповідно до оновленої довідки Закарпатського обласного військового комісаріату ХР 12563 станом на 05.03.2019 року Однак при перерахунку розміру пенсії органом пенсійного фонду, повторно зменшено розмір пенсії з 74% до 70% відповідних сум грошового забезпечення.

Вважає, що зміна максимального розміру пенсії з 74% до 70% сум грошового забезпечення, що відбулася у ч.2 ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" після призначення пенсії позивачу, не є підставою для зменшення розміру призначеної позивачу пенсії під час проведення відповідачем її перерахунку на підставі довідки Закарпатського обласного військового комісаріату ХР 12563. Як Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" так і Законом України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" не передбачено зменшення основного розміру пенсії у разі проведення її перерахунку. З урахуванням вищевказаного, при проведенні перерахунку пенсії з 01.04.2019 року відповідач діяв в законом непередбачений спосіб, за своєю протиправною ініціативою, порушуючи Конституцію України, та ігноруючи рішення суду№260/1195/18 , вдруге зменшив розмір пенсії за вислугу років з 74% на 70% грошового забезпечення.

02 грудня 2021 року представником відповідача до суду подано відзив на позовну заяву, відповідно до якого просять відмовити у задоволенні позову в зв`язку з тим, що Рішенням Закарпатського окружного адміністративного суду від 28 квітня 2021 року у справі №260/4592/21 зобов`язано прийняту видану Закарпатським обласним військовим комісаріатом довідку № ХР12563 та здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 01 квітня 2019 року відповідно до статей 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», від 09.04.1992 №2262-12, ст. 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" від 20.12.1991 №2011-ХІІ, положень Постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", із врахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим званням «майор», процентної надбавки за вислугу років, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, а також здійснити виплату і перерахунок пенсії, із врахуванням раніше виплачених сум, з 05.03.2019 року. Таким чином, на виконання рішення суду Головним управлінням у добровільному порядку проведено перерахунок пенсії позивача.Порядок визначення розміру пенсії та його максимальної величини у відсотковому відношенні відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43) визначено ст, 13 Закону №2262- XII. Помилковим є твердження позивача, що при перерахунку пенсії відповідним військовослужбовцям має застосовуватись норма, що визначає розмір грошового забезпечення у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії. В ситуації з перерахунком призначеної пенсії позивача таке право може ґрунтуватися лише на положеннях чинного на день проведення перерахунку пенсії законодавства та не може ґрунтуватися на законі, який втратив чинність.

Обставини встановлені судом.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 з 1997 року являється пенсіонером та отримує пенсію за вислугу років призначену відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі Закон №2262-ХІІ) , яка була обчислена під час призначення у розмірі 74% від грошового забезпечення за вислугу років 28 років.

01 січня 2018 року на виконання вимог постанови Кабінету Міністрів Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб №103 від 21.02.2018 року відповідачем було здійснено перерахунок та виплату пенсії позивачу виходячи з розміру 70% відповідних сум грошового забезпечення.

Закарпатським окружним адміністративним судом винесено рішення від 24 січня 2020 року у справі №260/1195/18 яким визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області щодо перерахунку ОСОБА_1 , пенсії за вислугу років починаючи з 01.01.2018 року в розмірі 70% відповідних сум грошового забезпечення та виплати перерахованої пенсії не в повному обсязі. Зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області здійснити з 01.01.2018 року перерахунок призначеної ОСОБА_1 згідно Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, з звільнених з військо служби та деяких інших осіб" пенсії за вислугу років з урахуванням 74% розміру окладу за посадою, окладу за військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавок за вислугу років та здійснити перерахунок та виплату (із врахуванням раніше виплачених сум) пенсії ОСОБА_1 за період з 05 березня 2019 року до 03 вересня 201 року з врахуванням 100% суми перерахованої пенсії без обмежень, встановлених і 2 Постанови КМУ від 21.02.2018 року за №103 "Про перерахунок пенсії особам, які звільнені з військової служби та деяким іншим категоріям осіб".

На виконання рішення Закарпатського окружного адміністративного суду №260/1195/18 від 24.01.2020 року, яке набрало законної сили 28.02.2020 року, головним управлінням Пенсійного фонду України в Закарпатській області було здійснено перерахунок пенсії з 01.01.2018 року у розмірі 74% грошового забезпечення та за період 05.03.2019 - 03.09.2019 з урахуванням 100% підвищення.

Рішенням Закарпатського окружного адміністративного суду від 28 квітня 2021 року у справі №260/4592/21 визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області щодо відмови листом за вих. №2727-3077/М-02/8-0770/20 від 09.12.2020р. у здійсненні обчислення та перерахунку ОСОБА_1 пенсії з 01 квітня 2019 року на підставі довідки №ХР12563 від 20.10.2020р. виданої Закарпатським обласним військовим комісаріатом про грошове забезпечення станом на 05.03.2019р. за посадою, яку займав ОСОБА_1 перед звільненням з військової служби, із врахуванням розміру посадового окладу. Визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області щодо повернення до Закарпатського обласного військового комісаріату довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку пенсії № 12563. Зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області прийняту видану Закарпатським обласним військовим комісаріатом довідку № ХР12563 від 20.10.2020р. про розмір грошового забезпечення станом на 05.03.2019р. та здійснити обчислення і перерахунок з 01 квітня 2019 року відповідно до ст. ст. 43 і 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 №2262-12, ст. 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" від 20.12.1991 №2011-ХІІ, положень Постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", із врахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим званням «майор», процентної надбавки за вислугу років, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, а також здійснити виплату і перерахунок пенсії, із врахуванням раніше виплачених сум, з 05.03.2019 року.

На виконання вказаного рішення відповідачем здійснено перерахунок розміру пенсії з 01 квітня 2021 року у розмірі 70 % грошового забезпечення.

30 вересня 2021 року з метою здійснення перерахунку пенсії з 01.04.2019 року виходячи з 74% відповідних сум грошового забезпечення відповідно до оновленої довідки Закарпатського обласного військового комісаріату ХР12563 станом на 05.03.2019 р. позивач звернувся до відповідача із відповідною заявою.

23 жовтня 2021 року Головне управління пенсійного фонду України в Закарпатській області листом №5418- 5170/М-02/8-0700/21 повідомило позивача про те, що при виконанні рішення у справі 260/4592/20 застосовуються чинні на час проведення перерахунку пенсії норми закону, а відтак розмір суми складових грошового забезпечення обчислений у максимальному розмірі визначеному статтею 13 Закону № 2262-XII ( 70%) . Враховуючи вищенаведене, пенсія обчислена у відповідності до норм чинного законодавства.

3. Мотиви суду та норми права, застосовані судом.

В силу приписів статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Відповідно, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Вказане право гарантується загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення, створенням мережі державних, комунальних приватних закладів для догляду непрацездатними (ст.46 Конституції України).

Спеціальним законом, який регулює правовідносини в сфері пенсійного забезпечення осіб, які перебували на військовій службі є Закон України від 09 квітня 1992 року №2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі Закон №2262-ХІІ).

Відповідно до положень статті 13 Закону №2262-ХІІ (у редакції, чинній на момент призначення пенсії позивачу 01.12.2004) пенсії за вислугу років призначаються в таких розмірах:

а) особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, які мають вислугу 20 років і більше (пункт "а" статті 12): за вислугу 20 років - 50 процентів, а звільненим у відставку за віком або за станом здоров`я - 55 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43); за кожний рік вислуги понад 20 років - 3 проценти відповідних сум грошового забезпечення;

б) особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, які мають загальний трудовий стаж 25 календарних років і більше, з яких не менше 12 років і 6 місяців становить військова служба, служба в органах внутрішніх справ або служба в державній пожежній охороні (пункт "б" статті 12): за загальний трудовий стаж 25 років - 50 процентів і за кожний рік стажу понад 25 років - один процент відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43);

в) особам, зазначеним у пунктах "а" і "б" цієї статті, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження служби і віднесені до категорії 1, розмір пенсії за вислугу років збільшується на 10 процентів, а віднесеним до категорій 2, 3 - на 5 процентів відповідних сум грошового забезпечення.

Загальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 90 процентів відповідних сум грошового забезпечення, а особам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження служби і віднесені до категорії 1, - 100 процентів, до категорії 2, - 95 процентів.

Пунктом 23 розділу II Закону України "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні" від 27.03.2014 № 1166-VII, внесено зміни у частину другу статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", згідно яких цифри "80" замінено цифрами "70". Згідно з пунктом 2 розділу IV Прикінцевих положень Закону України "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні" пункт 23 розділу II вказаного Закону набрав чинності з 1 травня 2014 року. Таким чином, обмеження максимального розміру пенсії на рівні 70 % застосовуються до пенсій, які призначаються з 1 травня 2014 року.

Важливо розуміти, що статтею 13 Закону № 2262-XII застосовується при призначенні пенсій.

Натомість перерахунок пенсій врегульовано статтею 63 Закону № 2262-XII.

Перерахунок призначених відповідно до цього Закону пенсій визначений статтею 63, відповідно до якої Перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв`язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку. Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону. Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», згідно з пунктами 2 та 3 якого Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки), та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін`юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв`язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС, Службі судової охорони (далі - державні органи). Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів (далі - уповноважені органи) видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії. На підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Відповідно до пункту 4 цього Порядку перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону. Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.

Пунктом 5 згаданого Порядку визначено, що під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.

Постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» встановлено, зокрема, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення (пункт 2 постанови). Також цією постановою установлені тарифна сітка розрядів і коефіцієнтів посадових окладів, схема тарифних розрядів за основними типовими посадами, додаткові види грошового забезпечення, розміри надбавки за вислугу років, розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями.

У подальшому Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 21 лютого 2018 року № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб», пунктом 1 якої ( в редакції чинній на момент здійснення перерахунку - 01 травня 2018 року) постановлено перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон) до 01 березня 2018 року (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 01 березня 2018 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб».

Таким чином, відсотковий розмір при призначенні пенсії визначається статтею 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» на момент призначення пенсії, а розміри складових пенсії визначаються Кабінетом Міністрів України.

Як убачається із наведених норм, такі складові пенсії, як і їх розміри, не є сталими і регулюються постановами Кабінету Міністрів України.

Разом з тим відсоткове співвідношення, установлене статтею 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», уже призначеної пенсії до складових грошового забезпечення (окладу) є сталим, оскільки визначається на день призначення пенсії.

Позивачу пенсія була призначена 1997 року, її розмір складав 74 % від грошового забезпечення.

01 січня 2018 року на виконання вимог постанови Кабінету Міністрів Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб №103 від 21.02.2018року відповідачем було здійснено перерахунок та виплату пенсії позивачу виходячи з розміру 70% відповідних сум грошового забезпечення.

Відповідно до частини другої статті 13 указаного Закону в редакції, чинній на час призначення, загальний розмір пенсії був обмежений 90 % відповідних сум грошового забезпечення.

У подальшому стаття 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» неодноразово була змінена в частині граничного розміру пенсії у відсотковому співвідношенні до розміру грошового забезпечення.

Так, на момент виникнення спірних правовідносин було установлено, що максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 70 % відповідних сум грошового забезпечення.

Разом з тим застосування цього показника до перерахунку пенсії відповідача є протиправним, як тому, що стосується призначення нових пенсій, а не перерахунку раніше призначених, так і з огляду на те, що законодавчо діє принцип незворотності нормативно-правових актів у часі в силу прямих приписів статті 58 Конституції України.

Отже, порядок перерахунку призначених пенсій військовослужбовців урегульований нормами статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», яка змін не зазнавала, а також нормами постанов Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 та від 21 лютого 2018 року № 103, тому застосування статті 13 цього Закону, яка регулює призначення пенсій, є протиправним, оскільки процедури призначення та перерахунку пенсії є різними за змістом і механізмом їх проведення.

Аналогічна правова позиція викладена у постанові Великої Палати Верховного Суду від 16 жовтня 2019 року у зразковій справі № 240/5401/18 (Провадження № 11-198заі19).

Відповідно до частини п`ятої статті 242 КАС України, при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

На підставі викладеного, суд вважає доведеним адміністративний позов в частині визнання протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області щодо зменшення при перерахунку пенсії на підставі оновленої довідки ХР 12563 відсоткового значення розміру пенсії ОСОБА_1 із 74 % до 70 % сум грошового забезпечення та з метою відновлення порушених прав позивача слід зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області здійснити з 01 квітня 2019 року перерахунок пенсії ОСОБА_1 , виходячи з відсоткового значення розміру пенсії 74% сум грошового забезпечення, що зазначені в оновленій довідці Закарпатського обласного військового комісаріату ХР 12563 станом на 05.03.2019 року та здійснити виплату з урахуванням виплачених сум.

Зазначене, суд не розглядає як вихід за межі позовних вимог, а лише як їх викладення у іншому формулюванні з метою належного та повного захисту порушеного права.

Відповідно до статті 77 частини 1 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

Суд задовольняє вимогу позивача щодо встановлення судового контролю у відповідності до ст. 382 КАСУ шляхом подання суду звіту про виконання рішення суду, де зазначено , що суду, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов`язати суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення. За наслідками розгляду звіту суб`єкта владних повноважень про виконання рішення суду або в разі неподання такого звіту суддя своєю ухвалою може встановити новий строк подання звіту, накласти на керівника суб`єкта владних повноважень, відповідального за виконання рішення, штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Половина суми штрафу стягується на користь позивача, інша половина - до Державного бюджету України.

Таким чином, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають до задоволення.

Керуючись статтями 243, 245, 246, 255, 295 КАС України, суд

В И Р І Ш И В :

1. Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області (88008, Закарпатська область, м. Ужгород, пл. Народна, буд. 4, код ЄДРПОУ 20453063) про визнання дій протиправними і зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити повністю.

2. Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області щодо зменшення при перерахунку пенсії на підставі оновленої довідки Закарпатського обласного військового комісаріату ХР 12563 відсоткового значення розміру пенсії ОСОБА_2 із 74 % до 70 % сум грошового забезпечення.

3. Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області (88008, Закарпатська область, м. Ужгород, пл. Народна, 4, код ЄДРПОУ 20453063) здійснити з 01 квітня 2019 року перерахунок пенсії ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний НОМЕР_1 ) виходячи з відсоткового значення розміру пенсії 74 % сум грошового забезпечення, що зазначені в оновленій довідці Закарпатського обласного військового комісаріату ХР 12563 та здійснити виплату з урахуванням виплачених сум.

4. Зобовязати Головне Управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області код ЄДРПОУ 20453063 , м. Ужгород, пл. Народна,4 надати суду в строк десять днів з дня набрання рішенням законної сили Звіт про виконання рішення суду, копію якого направити позивачу).

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його виготовлення в повному обсязі до Восьмого апеляційного адмінсуду.

СуддяЗ.Б.Плеханова