
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
і м е н е м У к р а ї н и
18 січня 2022 року м. Ужгород№ 260/5995/21 Закарпатський окружний адміністративний суд у складі: головуючої - судді Маєцької Н.Д., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області (Закарпатська область, м. Ужгород, пл. Народна, буд. 4) про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити дії , -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області, в якій просить: 1) Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області щодо відмови в перерахунку пенсії ОСОБА_1 з урахуванням наданої Головним управління ДФС у Закарпатській області довідки № 86/7-07-97-09-00 від 06.09.2021 р. про додаткові види грошового забезпечення для перерахунку пенсії за вислугу років згідно Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»; 2) Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області здійснити перерахунок та виплату пенсії за вислугу років ОСОБА_1 починаючи з 13.10.2020 року (дати призначення пенсії), з урахуванням наданої Головним управління ДФС у Закарпатській області довідки № 86/7-07-97-09-00 від 06.09.2021 p. про додаткові види грошового забезпечення для перерахунку пенсії за вислугу років згідно Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, га деяких інших осіб».
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 09 вересня 2016 року позивав був звільнений з посади старшого оперуповноваженого з особливо важливих справ зонального контролю управління власної безпеки ГУ ДФС у Закарпатській області та податкової міліції Державної фіскальної служби України. Наказом ДФС України № 557-0 від 28.05.2020 року та наказом ГУ ДФС у Закарпатській області № 31-о від 03.06.2020 позивача поновлено на посаді. 12 жовтня 2020 року позивач був звільнений у зв`язку з виходом на пенсію за вислугу років та з 13 жовтня 2020 року йому призначено пенсію за вислугу років. Рішенням Закарпатського окружного адміністративного суду від 03 серпня 2021 року в адміністративній справі № 260/1183/21 зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області підготувати та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області оновлену довідку про отримання додаткових видів грошового забезпечення ОСОБА_1 (надбавки, доплати, підвищення та премії), оформлену у відповідності до п.7 Порядку №393 від 17 липня 1992 р. з розрахунком середньої суми щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії шляхом ділення загальної суми таких видів грошового забезпечення за останній фактичні місяці служби перед звільненням на кількість таких місяців. На виконання вищевказаного рішення, Головним управлінням ДФС у Закарпатській області було підготовлено та направлено до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області оновлену довідку про щомісячні додаткові види грошового забезпечення від 06 вересня 2021 року № 86/7-07-97-09-00, з урахуванням висновків суду, викладених у рішенні від 03 серпня 2021 року по справі № 260/1183/21. Однак, відповідач відмовив у проведенні перерахунку пенсії на підставі оновленої довідки.
Відповідач надав суду відзив на позовну заяву, відповідно до якого просить відмовити у задоволенні позову в зв`язку з тим, що з 13 жовтня 2020 року позивачу призначено пенсію у розмірі 54 % відповідних сум грошового забезпечення на підставі подання № 2/2020 від 28.10.2020 року та грошових документів: грошового атестату № 8 від 16.10.2020 року та довідки про додаткові види грошового забезпечення № 141/07-16-05-02-09. В подальшому, до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області надійшла довідка від 06 вересня 2021 року № 86/7-07-97-09-00 про додаткові види грошового забезпечення перерахунку пенсії за вислугу років, розглянувши, яку позивача повідомлено про відсутність підстав для здійснення перерахунку пенсії на підставі вищевказаної довідки.
Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить висновку про задоволення адміністративного позову, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 працював на посаді старшого оперуповноваженого з особливо важливих справ відділу зонального контролю управління власної безпеки ГУ ДФС у Закарпатській області.
Наказом Державної фіскальної служби України від 30.08.2016 року №3048-о "Про звільнення працівників" ОСОБА_1 , підполковника податкової міліції, старшого оперуповноваженого з особливо важливих справ відділу зонального контролю управління власної безпеки ГУ ДФС у Закарпатській області було звільнено з посади та податкової міліції ДФС України в запас за п.64 пп."г".
Наказом Державної фіскальної служби України від 19.09.2016 року №3195-о "По особовому складу" було внесено зміни до п.1 абз.1 наказу ДФС України від 30.08.2016 року №3048-о "Про звільнення працівників", яким було зазначено: вважати звільненим ОСОБА_1 з посади податкової міліції ДФС України з 09.09.2016р.
Рішенням Закарпатського окружного адміністративного суду від 25 вересня 2019 року по справі №807/1396/16 в задоволенні адміністративного позову відмовлено.
17 грудня 2019 року Постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду апеляційну скаргу ОСОБА_1 було задоволено, Рішення Закарпатського окружного адміністративного суду від 25 вересня 2019 року - скасовано та прийняти нову постанову, якою адміністративний позов задоволено:
- визнано протиправним та скасовано Наказ Державної фіскальної служби України від 30.08.2016 року №3048-о "Про звільнення працівників" в частині звільнення ОСОБА_1 з посади старшого оперуповноваженого з особливо важливих справ відділу зонального контролю управління власної безпеки ГУ ДФС у Закарпатській області та податкової міліції Державної фіскальної служби України в запас;
- визнано протиправним та скасовано наказ Державної фіскальної служби України від 19.09.2016 року №3195-о "По особовому складу" в частині внесення змін до п. 1 абз. 1 наказу ДФС України від 30.08.2016 року №3048-о "Про звільнення працівників";
- поновлено ОСОБА_1 на посаді старшого оперуповноваженого з особливо важливих справ відділу зонального контролю управління власної безпеки ГУ ДФС у Закарпатській області з 07 вересня 2016 року;
- стягнуто з Головного управління ДФС у Закарпатській області на користь ОСОБА_1 грошове забезпечення за час вимушеного прогулу в розмірі 90437,80 грн.
Наказом ДФС України №557-о від 28.05.2020р. та Наказом ГУ ДФС України у Закарпатській області №31-о від 03.06.2020р. ОСОБА_1 поновлено на раніше займаній посаді.
В подальшому, наказом ГУ ДФС у Закарпатській області від 09 жовтня 2020 року "Про звільнення ОСОБА_1 " №90-о позивача, підполковника податкової міліції, звільнено з посади заступника начальника відділу протидії злочинам у сфері обігу товарів акцизної групи управління оперативно розшукової діяльності ГУ ДФС у Закарпатській області з 12 жовтня 2020р. у запас (з постановкою на військовий облік) за п.64, пп."а" Положення (за віком).
Для призначення позивачу пенсії за вислугу років ГУ ДФС у Закарпатській області було надано до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області подання № 2/2020 від 28.10.2020 p., до якого було додано грошовий атестат № 8 від 16.10.2020р. та довідку про додаткові види грошового забезпечення №141/07-16-05-02-09 від 16.10.2020р.
Згідно довідки про додаткові види грошового забезпечення №141/07-16-05-02-09 від 16.10.2020р. було визначено середню суму щомісячних додаткових видів грошового забезпечення шляхом ділення на 24 загальної суми цих видів грошового забезпечення за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.
Головним управлінням Пенсійного фонду України в Закарпатській області з 13 жовтня 2020 року призначено позивачу пенсію за вислугою років на підставі вищевказаних документів.
Рішенням Закарпатського окружного адміністративного суду від 03 серпня 2021 року в адміністративній справі № 260/1183/21 задоволено частково позовні вимоги ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатські області: 1) Визнано протиправними дії Головного управління Державної фіскальної служби у Закарпатській області щодо відмови у складанні та направленні до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області оновленої довідки про отримання додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення та премії) ОСОБА_1 ; 2) Зобов`язано Головне управління Державної фіскальної служби у Закарпатській області підготувати та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області оновлену довідку про отримання додаткових видів грошового забезпечення ОСОБА_1 (надбавки, доплати, підвищення та премії), оформлену у відповідності до п.7 Порядку №393 від 17 липня 1992 р. з розрахунком середньої суми щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії шляхом ділення загальної суми таких видів грошового забезпечення за останній фактичні місяці служби перед звільненням на кількість таких місяців. У задоволенні решти позовних вимог відмовлено.
На виконання вищевказаного рішення Закарпатського окружного адміністративного суду, Головним управлінням ДФС у Закарпатській області було підготовлено та направлено до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області оновлену довідку про щомісячні додаткові види грошового забезпечення № 86/7-07-97-09-00 від 06 вересня 2021 року.
Листом від 29 вересня 2021 року № 0700-0307-5/37179 відповідач повідомив про відсутність підстав для перерахунку пенсії позивача. У вказаному листі відповідач зазначив, що оскільки позивача поновлено на військовій службі з дня попереднього звільнення (06.09.2016 року), та цей період зараховано до військової служби, то при обчисленні суми додаткових видів грошового забезпечення для призначення пенсії суму додаткових видів грошового забезпечення, зазначену у довідці № 141/07-16-05-02-09 від 16 жовтня 2020 року поділено на 24 місяці. У зв`язку з чим, відсутні підстави для обрахування суми додаткових видів грошового забезпечення для обчислення пенсії позивача, шляхом ділення на три відсутні.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.
Основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей, встановлює єдину систему їх соціального та правового захисту, гарантує військовослужбовцям та членам їх сімей в економічній, соціальній, політичній сферах сприятливі умови для реалізації їх конституційного обов`язку щодо захисту Вітчизни та регулює відносини у цій галузі, врегульовані Законом України від 20.12.1991 № 2011-ХІІ "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" (далі Закон №2011-ХІІ).
Приписами ст.1 Закону №2011-ХІІ передбачено, що соціальний захист військовослужбовців діяльність (функція) держави, спрямована на встановлення системи правових і соціальних гарантій, що забезпечують реалізацію конституційних прав і свобод, задоволення матеріальних і духовних потреб військовослужбовців відповідно до особливого виду їх службової діяльності, статусу в суспільстві, підтримання соціальної стабільності у військовому середовищі. Це право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, у старості, а також в інших випадках, передбачених законом.
Відповідно до ч.1 ст.9 Закону №2011-ХІІ держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.
Частинами 2, 3 ст.9 Закону №2011-ХІІ визначено, що до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення. Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця.
Отже, до складу грошового забезпечення входять чотири види складових, а саме: посадовий оклад; оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення; одноразові додаткові види грошового забезпечення.
Згідно з ч. 1 ст. 15 Закону № 2011-ХІ пенсійне забезпечення військовослужбовців після звільнення їх з військової служби провадиться відповідно до Закону України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі Закон № 2262-ХІІ).
Суд зазначає, що однією з умов пенсійного забезпечення військовослужбовців є визначення видів грошового забезпечення, які враховуються при обчисленні пенсій.
За приписами ч.3 ст.43 Закону №2262-ХІІ пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Згідно з п.2 Постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017р. № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" (далі Постанова КМУ № 704), яка набрала чинності з 01 березня 2018 року, грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Таким чином, Закон № 2262-ХІІ, який визначає умови, норми і порядок пенсійного забезпечення, зокрема осіб, звільнених з військової служби, та має на меті реалізацію цими особами, конституційного права на державне пенсійне забезпечення і спрямований на встановлення єдності умов та норм пенсійного забезпечення зазначеної категорії громадян України, передбачає включення до грошового забезпечення, з розміру якого обчислюється пенсія, лише щомісячні основні види грошового забезпечення, до яких належать: посадовий оклад, оклад за військовим званням, процентна надбавка за вислугу років, а також щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії.
Згідно зі ст. 17-1 Закону № 2262-ХІІ порядок обчислення вислуги років та визначення пільгових умов призначення пенсій особам, які мають право на пенсію за цим Законом, встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до абз. 1, 2, 3 п.7 Постанови Кабінетом Міністрів України від 17.07.1992р. № 393 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей" (далі - Порядок № 393), пенсії обчислюються з розміру грошового забезпечення, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 р. - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування з урахуванням таких його видів:
- відповідних окладів за посадою (для поліцейських, відряджених до органів державної влади, установ та організацій із залишенням на службі в Національній поліції, які отримували при цьому грошове забезпечення та звільнені із служби безпосередньо з посад у таких органах, установах та організаціях, - відповідних окладів, установлених за рівнозначними (аналогічними) посадами в Національній поліції), військовим (спеціальним) званням (для осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту - щомісячної надбавки за спеціальне звання) та відсоткової надбавки за вислугу років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням;
- щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії. Розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням. Середня сума щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається шляхом ділення на 24 загальної суми цих видів грошового забезпечення за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.
- Для осіб, які звільнені із служби у 2008 році та пізніше або які померли (загинули) в зазначений період і на час звільнення (смерті) мають менш як 24 календарні місяці служби (крім осіб, виплата грошового забезпечення яким провадилася на умовах і в порядку, визначених постановами Кабінету Міністрів України від 17 серпня 2005 р. № 748, від 3 вересня 2005 р. № 865, від 9 березня 2006 р. № 268 і від 15 листопада 2006 р. № 1588), середньомісячна сума щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається шляхом ділення загальної суми таких видів грошового забезпечення за останні фактичні місяці служби підряд перед звільненням (смертю) починаючи з січня 2008 р. на кількість таких місяців.
Як вже зазначалося судом, рішенням Закарпатського окружного адміністративного суду від 03 серпня 2021 року в адміністративній справі № 260/1183/21 зобов`язано Головне управління Державної фіскальної служби у Закарпатській області підготувати та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області оновлену довідку про отримання додаткових видів грошового забезпечення ОСОБА_1 (надбавки, доплати, підвищення та премії), оформлену у відповідності до п.7 Порядку №393 від 17 липня 1992 р. з розрахунком середньої суми щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії шляхом ділення загальної суми таких видів грошового забезпечення за останній фактичні місяці служби перед звільненням на кількість таких місяців. У задоволенні решти позовних вимог відмовлено.
Вищевказаним рішенням суду встановлено що під час виготовлення довідки про додаткові види грошового забезпечення №141/07-16-05-02-09 від 16.10.2020р., Головним управлінням ДФС у Закарпатській області було застосовано абз.2 п.7 Порядку №393, відповідно до якого середня сума щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається шляхом ділення на 24 загальної суми видів грошового забезпечення за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням, однак з 09 вересня 2016 р. по 03.06.2020 р. позивач, фактично перебував у вимушеному прогулі.
Тобто перед звільненням у зв`язку із виходом на пенсію із 24 останніх календарних місяців підряд перед звільненням позивач фактично прослужив лише 4 місяці.
Однак при здійсненні розрахунку ГУ ДФС у Закарпатській області середнього розміру додаткових видів грошового забезпечення для призначені пенсії було здійснено ділення не на кількість останніх фактичних місяців служби підряд перед звільненням, а на 24.
У вищевказаному рішенні, суд зазначає, що оскільки позивач перебував у вимушеному прогулі по вині відповідача, та не отримував, у зв`язку із незаконним звільненням, додаткові види грошового забезпечення за останні 24 календарні місяці служби підряд перед звільненням, відповідач помилково застосував абз.2 Порядку №393 під час виготовлення довідки про отримання додаткових видів грошового забезпечення.
Відповідно до ч. 4 ст. 78 КАС України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.
Враховуючи вищенаведене, суд приходить висновку про протиправність дій відповідача щодо відмови у здійсненні позивачу перерахунку пенсії на підставі довідки Головного управління ДФС у Закарпатській області від 06 вересня 2021 року № 86/7-07-97-09-00, виданої на виконання рішення Закарпатського окружного адміністративного суду від 03 серпня 2021 року в адміністративній справі № 260/1183/21.
Відповідно до ч. 1 ст. 51 Закону № 2262 при настанні обставин, які тягнуть за собою зміну розміру пенсій, призначених військовослужбовцям строкової служби та їх сім`ям, перерахунок цих пенсій провадиться відповідно до строків, встановлених частиною четвертою статті 45 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".
Перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців (ч. 2ст. 51 Закону № 2262).
Відповідно до ч. 3 ст. 51 Закону № 2262 перерахунок пенсій у зв`язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв`язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Згідно з ч. 1 ст. 63 Закону № 2262 перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв`язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.
Відповідно до ч. 2 ст. 63 Закону № 2262 якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.
Враховуючи вищенаведене та те, що додаткові документи (оновлена довідка про додаткові види грошового забезпечення) були надані 06 вересня 2021 року, суд вважає за необхідне зобов`язати відповідача здійснити перерахунок та виплату пенсії позивача за вислугу років з 13 жовтня 2021 року (дати призначення пенсії), з урахуванням наданої Головним управлінням ДФС у Закарпатській області довідки № 86-7-07-97-09-00 від 06 вересня 2021 року.
З огляду на вищевказане, враховуючи обставини встановлені судом, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Згідно частиною 2 статті 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Враховуючи викладене, позовні вимоги підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Таким чином, у відповідності до ст. 139 КАС України необхідно стягнути на користь позивача судові витрати у розмірі 908,00 грн. за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області.
Керуючись ст. ст. 5, 9, 19, 77, 139, 243, 246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд , -
ВИРІШИВ:
1. Позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області (Закарпатська область, м. Ужгород, пл. Народна, буд. 4) про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити.
2. Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області щодо відмови у здійсненні перерахунку пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки, виданої Головним управлінням ДФС у Закарпатській області № 86/7-07-97-09-00 від 06 вересня 2021 року про додаткові види грошового забезпечення.
3. Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області здійснити перерахунок та виплату пенсії за вислугу років ОСОБА_1 з 13 жовтня 2020 року на підставі довідки, виданої Головним управлінням ДФС у Закарпатській області № 86/7-07-97-09-00 від 06 вересня 2021 року про додаткові види грошового забезпечення, з урахуванням раніше виплачених сум.
4.Стягнути на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКП НОМЕР_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області (88008, пл. Народна, 4, м. Ужгород, Закарпатська область, код ЄДРПОУ 20453063) судові витрати по сплаті судового збору в сумі 908,00 грн. (дев`ятсот вісім гривень 00 копійок).
5. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
СуддяН.Д. Маєцька