
Справа № 306/117/22
Провадження № 3/306/133/22
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03 лютого 2022 року м.Свалява
Суддя Свалявського районного суду Закарпатської області Вінер Е. А., за участю секретаря Пецко Ж.М., прокурора Сливка М.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу про адміністративне правопорушення що надійшла від Управління стратегічних розслідувань в Закарпатській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , українця, громадянина України,
за ч. 1 ст.172-6 КУпАП
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 , який обіймав посаду директора комунального некомерційного підприємства "Свалявська міська лікарня" до 12.04.2021 року та будучи суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, як суб`єкт декларування, який припинив діяльність, пов"язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування та який є суб"єктом відповідальності згідно підпункту а) пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України "Про запобігання корупції", в порушення вимог ч.2 ст.45 вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, тобто після встановленого періоду декларування (до 00 хв 00 год 13.05.2021 року), а саме 21.07.2021 опублікував на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період не охоплений раніше поданими деклараціями, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненому правопорушенні не визнав.
Прокурор в судовому засіданні просила застосувати до ОСОБА_1 стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, в межах санкції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , думку прокурора, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази у їх сукупності, суд дійшов наступного висновку.
Диспозицією ч.1 ст.172-6 КупАП передбачена відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Зазначене правопорушення починаються з дня коли суб`єкт декларування повинен був подати, але не подав декларацію, та триває до припинення правопорушення суб`єктом декларування, тобто до дня подання останнім декларації з порушенням встановлено законом строку.
Оскільки склад адміністративного правопорушенн, передбаченого ч.1ст. 172-6 КУпАП, є формальним, то для наявності об`єктивної сторони такого правопорушення закон вимагає встановлення лише діяння (дії або бездіяльність).
Для встановлення ознак складу цього правопорушення необхідно підтвердження одночасно ознак таких двох обставин: 1) наявність акту несвоєчасного подання е-декларації; та 2) відсутність поважних причин щодо неподання е-декларації у визначений законом строк.
Таким чином, з аналізу зазначених норм закону вбачається, що адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, є виявленим з дня коли про його вчинення суб`єктом декларування стало відомо посадовим особам компетентного органу.
Протокол про адміністративне правопорушення складено 19 січня 2022 року, а правопорушником ОСОБА_1 подано декларацію 21.07.2021 на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період не охоплений раніше поданими деклараціями, а зобов`язаний був подати до 00 хв 00 год 13.05.2021 року.
Диспозицією ч.4ст.38 КУпАПпрямо передбачені строки накладення адміністративного стягнення з урахуванням дня виявлення правопорушення посадовими особами компетентного органу, а не з моменту здобуття можливості у посадової особи компетентного органу здійснити процесуальні дії за участі особи, яка вчинила правопорушення, що пов`язано з правовими наслідками при визначенні строків притягнення особи до адміністративної відповідальності, а також з оцінкою доказів, щодо їх допустимості з огляду на отримання у межах цих строків.
Суд , дійшовши до висновку про неможливість застосування, відносно ОСОБА_1 адміністративного стягнення заст. 172 - 6 ч. 1КУпАП, у зв`язку з закінчення встановленихст. 38 КУпАПстроків застосування адміністративного стягнення то, виходячи з вимогст. 247 п. 7 КУпАП, вважає необхідним провадження по справі про адміністративне правопорушення закрити.
Керуючись ст. ст.285;294; 38 ч. 3, 247 п. 7 КУпАП, суд
П О С Т А Н О В И В:
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172 - 6 ч. 1 КУпАП.
На підставі ст. 247 п. 7 КУпАП, провадження по справі про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбаченест. 172 - 6 ч. 1 КУпАП, відносно ОСОБА_1 - закрити у зв`язку із закінченням на момент розгляду справи строків накладення адміністративного стягнення.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником до Закарпатського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Свалявського
районного суду Закарпатської області Е. А. Вінер