Рішення № 102923232, 02.02.2022, Слов'янський міськрайонний суд Донецької області

Дата ухвалення
02.02.2022
Номер справи
243/551/22
Номер документу
102923232
Форма судочинства
Цивільне
Державний герб України

Номер справи 243/551/22

Номер провадження 2/243/906/2022

РІШЕННЯ

І м е н е м У к р а ї н и

(заочне)

«02» лютого 2022 року Слов`янський міськрайонний суд Донецької області в складі:

Головуючого - судді Хаустової Т.А.,

за участю секретаря судового засідання - Корчма О.В.,

розглянувши в порядку спрощеного провадження цивільну справу за позовною заявою Управління соціального захисту населення Слов`янської міської військово-цивільної адміністрації Краматорського району Донецької області до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплачених коштів, -

В С Т А Н О В И В:

Управління соціального захисту населення Слов`янської міської військово-цивільної адміністрації Краматорського району Донецької області звернулося до суду з позовною заявою до ОСОБА_2 про стягнення надміру виплачених коштів, обґрунтовуючи свої позовні вимоги тим, що ОСОБА_2 перебуває на обліку в Управлінні, як отримувач державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям з 20 листопада 2014 року.

Призначення та виплата державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям здійснюється відповідно до Закону України про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям від 01 червня 2000 року №1768-ІІІ, із змінами, та регламентується Порядком призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2003 р. №250, із змінами (далі- Порядок).

Під час вибіркової перевірки правильності та повноти інформації, наданої для призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, державним соціальним інспектором отримана інформація з податкової інспекції, що ОСОБА_2 має додатковий дохід. Для отримання інформації щодо нарахованих сум доходу надіслано запити до фізичної особи-підприємця ОСОБА_3

ОСОБА_2 зверталась за отриманням державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям та надавала заяви 02 жовтня 2017 року, 04 квітня 2018 року, 23 жовтня 2018 року, 16 квітня 2019 року, 15 жовтня 2019 року про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсації та пільг (форма заяви затверджена Наказом Міністерства соціальної політики України 21 квітня 2015 року № 441 та декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги (форма декларації затверджена Наказом Міністерства соціальної політики України 22.07.2003 року № 204, із змінами (далі- Декларація).

У розділі II Декларації «Доходи членів сім`ї або зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб, членів сім`ї, що проживають окремо (дружини, чоловіка, неповнолітніх дітей» за визначений період ОСОБА_2 зазначала тільки пенсію, яку отримує з Пенсійного фонду України. Інформація про інші види доходів (в т.ч. заробітна плата від фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 ) заявницею в жодній Декларації не надавалась.

Згідно п.14 Порядку (в редакції що діяла до 01 липня 2020 року) розмір соціальної допомоги визначається як різниця між прожитковим мінімумом для сім`ї та її середньомісячним сукупним доходом, але не може бути більшим ніж 75 відсотків прожиткового мінімуму для сім`ї. Середньомісячний сукупний дохід сім`ї визначався згідно з Методикою обчислення сукупного доходу сім`ї для всіх видів соціальної допомоги, затвердженою спільним наказом від 15.11.2001 № 486/202/524/455/3370 (далі - Методика).

Відповідно до пункту 5 Методики до сукупного доходу сімей (одержувачів) входить: нарахована заробітна плата, у тому числі за надурочну роботу, за роботу в святкові, неробочі і

вихідні дні та за сумісництвом; інші грошові виплати, які мають систематичний характер; стипендії, пенсії, допомога.

За період з 01 жовтня 2017 року по 31 березня 2019 року, з 01 жовтня 2019 року по 30 червня 2020 року, з 01 липня 2020 року по 31 липня 2020 року загальна сума зайво отриманої ОСОБА_2 державної соціальної допомоги становить 61918,10 грн.

За висновками перевірки складено Акт №11-20/ 58 від 03 березня 2021 року та надіслано повідомлення №11-11/1756 від 08 квітня 2021 року.

ОСОБА_2 в добровільному порядку надміру отриману державну допомогу не повернула.

Просить суд стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 , на користь Державного бюджету через Управління соціального захисту населення Слов`янської міської військово-цивільної адміністрації Краматорського району Донецької області незаконно отриману державну соціальну допомогу малозабезпеченої сім`ї у розмірі 61918 грн. 10 коп. та перерахувати її на розрахунковий рахунок UА 168201720343180027000139456, ЄДРПОУ - 44522551, Банк - Держказначейська служба м. Київ, призначення платежу - повернення переплати по субсидії, а також витрати на оплату судового збору у сумі 2270 грн. 00 коп. на розрахунковий рахунок НОМЕР_2 , ЄДРПОУ-44522551, Державна казначейська служба України м. Київ.

Відповідно до ч. 1 ст. 280 ЦПК України, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів за одночасного існування таких умов:

1) відповідач належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання;

2) відповідач не з`явився в судове засідання без поважних причин або без повідомлення причин;

3) відповідач не подав відзив;

4) позивач не заперечує проти такого вирішення справи.

Сторони в судове засідання не викликались відповідно до ч. 5 ст. 279 ЦПК України.

13 січня 2022 року ухвалою Слов`янського міськрайонного суду Донецької області було прийнято до розгляду дану позовну заяву з відкриттям провадження. Розгляд справи ухвалено проводити в порядку спрощеного позовного провадження.

Відзив на позовну заяву відповідачем до суду не надано. Будь які клопотання по справі від сторін, до початку розгляду справи, суду не надходили. Про дату, час та місце розгляду справи сторони були повідомлені належним чином, що підтверджується даними рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с.64).

Згідно ч.8 ст. 178 ЦПК України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений законом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Суд, розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення справи по суті, приходить до висновку, що позовні вимоги Управління соціального захисту населення Слов`янської міської військово-цивільної адміністрації Краматорського району Донецької області до ОСОБА_2 про стягнення надміру виплачених коштів, підлягають задоволенню з огляду на їх законність та обґрунтованість.

Згідно з вимогами ст. 55 Конституції України права та свободи людини і громадянина захищаються судом. Кожна особа має право в порядку, встановленому законом звернутися за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод, інтересів.

У відповідності до п. п. 10,11 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 9 від 1 листопада 1996 року « Про застосування Конституції України при здійсненні правосуддя» «Конституційні положення про законність судочинства та рівність усіх учасників процесу перед законом і судом ( ст. 129 Конституції) зобов`язують суд забезпечити всім їм рівні можливості щодо надання та дослідження доказів, заявлення клопотань та здійснення інших процесуальних прав. При вирішенні цивільних справ суд має виходити з поданих сторонами доказів.

Гарантоване право кожного подати будь-який позов до суду, що стосується його цивільних прав і обов`язків, передбачений пунктом 1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. Проте право на суд не є абсолютним і воно може бути піддане обмеженням, дозволеним за змістом, тому що право на доступ до суду за своєю природою потребує регулювання з боку Держави.

Відповідно до ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

Стаття 12 ЦПК України передбачає, що цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, мають рівні права щодо

подання доказів, їх дослідження та доведення перед судом їх переконливості.

Суд на підставі ст. ст. 12, 13, 43, 81 ЦПК України розглядає справу у межах заявлених позовних вимог та на підставі доказів, наданих сторонами. Особа, яка бере участь у справі, зобов`язана надати усі наявні у неї докази та довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Доказуванню підлягають обставини, що мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких виник спір.

Судом встановлено, що 02 жовтня 2017 року, 04 квітня 2018 року, 23 жовтня 2018 року, 16 квітня 2019 року, 15 жовтня 2019 року, 12 серпня 2020 року, 12 вересня 2020 року, відповідач ОСОБА_2 зверталася до позивача - Управління соціального захисту населення Слов`янської міської ради із заявами про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсації та пільг (а.с.17,21,31,36,41,46,51), у яких зазначала, що усвідомлює, що наведені нею відомості про доходи та майно, що вплинули або могли вплинути на прийняте рішення щодо надання соціальної допомоги, компенсації та пільг, будуть перевірені згідно з чинним законодавством України, додавши, при цьому, Декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулись за призначенням усіх видів соціальної допомоги.

У Деклараціях про доходи та майновий стан осіб, які звернулись за призначенням усіх видів соціальної допомоги від 02 жовтня 2017 року, 04 квітня 2018 року, 23 жовтня 2018 року, 16 квітня 2019 року, 15 жовтня 2019 року, 12 серпня 2020 року, 12 вересня 2020 року, зазначила, що іншого доходу, окрім пенсії, вона не має (а.с.15-16,19-20,29-30,34-35,39-40,44-45,49-50).

На підставі поданих відповідачем заяв позивачем прийнято рішення про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям від 23 лютого 2021 року за період з 01 квітня 2019 року по 30 вересня 2019 року, від 18 лютого 2021 року за період з 01 жовтня 2017 року по 31 березня 2018 року, від 04 листопада 2020 року за період з 01 квітня 2020 року по 30 вересня 2020 року, від 17 жовтня 2019 року за період з 01 жовтня 2019 року по 31 березня 2020 року, від 17 квітня 2019 року за період з 01 квітня 2019 року по 30 вересня 2019 року, від 13 листопада 2018 року за період з 01 жовтня 2018 року по 31 березня 2019 року, від 04 квітня 2018 року за період з 01 квітня 2018 року по 30 вересня 2018 року, від 03 жовтня 2017 року за період з 01 жовтня 2017 року по 31 березня 2018 року (а.с.8,10,14,28,33,38,43,48).

Згідно п.14 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2003 р. №250, із змінами (в редакції що діяла до 01 липня 2020 року), розмір соціальної допомоги визначається як різниця між прожитковим мінімумом для сім`ї та її середньомісячним сукупним доходом, але не може бути більшим ніж 75 відсотків прожиткового мінімуму для сім`ї.

Позивач зазначає, що середньомісячний сукупний дохід сім`ї визначався згідно з Методикою обчислення сукупного доходу сім`ї для всіх видів соціальної допомоги, затвердженою спільним наказом від 15.11.2001 № 486/202/524/455/3370 (далі - Методика).

Відповідно до пункту 5 Методики до сукупного доходу сімей (одержувачів) входить: нарахована заробітна плата, у тому числі за надурочну роботу, за роботу в святкові, неробочі і вихідні дні та за сумісництвом; інші грошові виплати, які мають систематичний характер; стипендії, пенсії, допомога.

Як вбачається з матеріалів справи, 01 травня 2019 року між Фізичною особою-підприємцем ОСОБА_3 та ОСОБА_2 укладено Трудовий договір № 6, відповідно до якого працівник зобов`язаний виконувати обов`язки продавця продовольчих товарів за адресою: АДРЕСА_1 (зупинка «Слов`янський курорт») (а.с.24).

01 квітня 2019 року між Фізичною особою-підприємцем ОСОБА_3 та ОСОБА_2 укладено Договір надання послуг, відповідно до п. 6.7 якого «Договор вступает в силу с момента подписания его сторонами и действует по 30.09.2019 г.» (а.с.25).

Згідно з п. 1 Додаткової угоди від 30 квітня 2019 року до Договору надання послуг від 01 квітня 2019 року «Пункт 6.7. Договора предоставлеиия услуг от 01.04.2019 г. изложить в следующей редакции: «6.7. Договор вступает в силу с момента подписания его сторонами и действует по 30.04.2019 г.» (а.с.26).

Як вбачається з Довідки про доходи від 23 грудня 2020 року, наданої ФОП ОСОБА_3 , загальна сума доходу ОСОБА_2 за період з 01 серпня 2017 року по 31 грудня 2017 року без урахування аліментів становить 8500,00 грн. (а.с.11).

Як вбачається з Довідки про доходи від 23 грудня 2020 року, наданої ФОП ОСОБА_3 , загальна сума доходу ОСОБА_2 за період з 01 січня 2018 року по 31 жовтня 2018 року без урахування аліментів становить 17 100,00 грн. (а.с.12 зворот).

Як вбачається з Довідки про доходи від 23 грудня 2020 року, наданої ФОП ОСОБА_3 , загальна сума доходу ОСОБА_2 за період з 01 квітня 2019 року по 30 квітня 2019 року без урахування аліментів становить 2100,00 грн. (а.с.12).

Як вбачається з Довідки про доходи від 30 квітня 2020 року, наданої ФОП ОСОБА_3 , загальна сума доходу ОСОБА_2 за період з 01 травня 2019 року по 31 грудня 2019 року без урахування аліментів становить 35995,86 грн. (а.с.23 зворот).

Відповідно до п.25 Порядку якщо малозабезпеченою сім`єю приховано або подано недостовірні дані про доходи та майновий стан або органом соціального захисту населення отримано інформацію про обставини, що вплинули на встановлення права на призначення державної соціальної допомоги та визначення її розміру, внаслідок чого надміру виплачено коштів, органи соціального захисту населення:

- визначають обсяг надміру виплачених коштів з місяця призначення державної соціальної допомоги та встановлюються строки їх повернення залежно від матеріального стану малозабезпеченої сім`ї;

- повідомляють уповноваженому представнику малозабезпеченої сім`ї про обсяг надміру виплачених коштів та строки їх повернення.

Суми надміру виплаченої державної соціальної допомоги повертаються отримувачем державної соціальної допомоги самостійно.

У разі неможливості добровільного повернення або утримання надміру виплачених сум державної соціальної допомоги такі суми стягуються в судовому порядку.

Тобто, відповідач ОСОБА_2 при зверненні до позивача із відповідними заявами про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсації та пільг повинна була повідомити Управління соціального захисту населення Слов`янської міської ради про отримання нею не лише пенсії, а і в тому числі додаткового доходу у вигляді заробітної плати, яка виплачується їй ФОП ОСОБА_3 .

Відповідно до Довідки Слов`янського міського УСЗН від 03 березня 2021 року загальна сума переплати за період з 01 жовтня 2017 року по 31 березня 2019 року, з 01 жовтня 2019 року по 30 червня 2020 року та за період з 01 липня 2020 року по 31 липня 2020 року становить 61918,10 грн. (а.с.6).

03 березня 2021 року Управлінням соціального захисту населення Слов`янської міської ради складено Акт №11-20/58 про проведення перевірки правильності та повноти інформації, що надається заявником для призначення всіх видів державних соціальних допомог, в якому зазначено, що на підставі висновків проведеної перевірки виявлено, що в декларації не зазначена інформація про те, що заявниця ОСОБА_2 перебувала у трудових відносинах з ФОП ОСОБА_3 де отримувала заробітну плату в період з 01 серпня 2017 року по 30 вересня 2018 року та з 01 квітня 2019 року по 31 грудня 2019 року. Внаслідок цього, при призначені державної соціальної допомоги не враховувалась заробітна плата (а.с.7).

Таким чином, в результаті проведеної Управлінням соціального захисту населення Слов`янської міської ради перевірки встановлено, що ОСОБА_2 не повідомила Управління про перебування у трудових відносинах з ФОП ОСОБА_3 та отримування заробітної плати в період з 01 серпня 2017 року по 30 вересня 2018 року та з 01 квітня 2019 року по 31 грудня 2019 року, що призвело до надмірної виплати бюджетних коштів на суму 61918,10 грн.

Відтак, грошову допомогу на суму 61918,10 грн. відповідач ОСОБА_2 отримала без достатніх правових підстав.

За результатами перевірки ОСОБА_2 надіслано повідомлення № 11-11/1756 від 08 квітня 2021 року про необхідність повернення в добровільному порядку незаконно отриманої допомоги у розмірі 61918,10 грн. (а.с.6 зворот).

Проте, ОСОБА_2 в добровільному порядку надміру отриману державну допомогу не повернула.

Велика Палата Верховного Суду звертає увагу на те, що сума надмірно перерахованої (виплаченої) субсидії є майном, збереженим без достатньої правової підстави. А тому на правовідносини з повернення цієї суми поширюються приписи глави 83 ЦК України. Такий висновок зафіксований у справі № 727/5743/15-ц від 27.03.2019.

Згідно до ч.ч.5,6 ст.13 Закону України «Про судоустрій та статус суддів», висновки щодо застосування норм права, викладені у постановах Верховного Суду, є обов`язковими для всіх суб`єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить відповідну норму права. Висновки щодо застосування норм права, викладені у постановах Верховного Суду, враховуються іншими судами при застосуванні таких норм права.

Згідно з ч.4 ст.263 ЦПК України, при виборі і застосуванні норми права до спірних

правовідносин суд враховує висновки щодо застосування відповідних норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

Відповідно до ч.1 та ч.2 ст. 1212 ЦК України, особа, яка набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи (потерпілого) без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно), зобов`язана повернути потерпілому це майно. Особа зобов`язана повернути майно і тоді, коли підстава, на якій воно було набуте, згодом відпала. Положення цієї глави застосовуються незалежно від того, чи безпідставне набуття або збереження майна було результатом поведінки набувача майна, потерпілого, інших осіб чи наслідком події.

Відповідно до ч. 1 ст. 1214 ЦК України, особа, яка набула майно або зберегла його у себе без достатньої правової підстави, зобов`язана відшкодувати всі доходи, які вона одержала або могла одержати від цього майна з часу, коли ця особа дізналася або могла дізнатися про володіння цим майном без достатньої правової підстави. З цього часу вона відповідає також за допущене нею погіршення майна. Особа, яка набула майно або зберегла його у себе без достатньої правової підстави, має право вимагати відшкодування зроблених нею необхідних витрат на майно від часу, з якого вона зобов`язана повернути доходи.

Статтею 1215 ЦК України встановлено, що не підлягає поверненню безпідставно набуті заробітна плата і платежі, що прирівнюються до неї, пенсії, допомоги, стипендії, відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров`я або смертю, аліменти та інші грошові суми, надані фізичній особі як засіб до існування, якщо їх виплата проведена фізичною або юридичною особою добровільно, за відсутності рахункової помилки з її боку і недобросовісності з боку набувача.

Отже, закон встановлює два виключення із цього правила: по-перше, якщо виплата вказаних платежів не є результатом рахункової помилки з боку особи, яка проводила цю виплату; по-друге, у разі відсутності недобросовісності з боку набувача.

Правильність виконаних розрахунків, за якими була проведена виплата, а також добросовісність набувача презюмуються.

Такий висновок міститься у рішенні Верховного Суду справа № 298/1396/16-ц 10 квітня 2019 року.

Таким чином, оскільки ОСОБА_2 в добровільному порядку не повернула надмірно виплачені кошти, то суд приходить до переконання, що у відповідності до норм чинного законодавства, ОСОБА_2 повинна повернути державі надмірно виплачену грошову допомогу у розмірі 61 918,10 грн., оскільки дана допомога була безпідставно призначена Управлінням соціального захисту населення Слов`янської міської ради внаслідок не надання ОСОБА_2 інформації щодо її перебування у трудових відносинах з ФОП ОСОБА_3 та отримання заробітної плати в період з 01 серпня 2017 року по 30 вересня 2018 року та з 01 квітня 2019 року по 31 грудня 2019 року.

Згідно із частиною 1 статті 133 ЦПК України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи.

Відповідно до п/п 1 пункту 1 частини 2 ст. 4 Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VI «Про судовий збір» з позовної заяви майнового характеру, яка подана юридичною особою, справляється судовий збір в розмірі 1,5% відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду.

Згідно статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» від 15 грудня 2020 року № 1082-IХ, розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи на 01 січня 2021 року складає 2270,00 грн.

При зверненні до суду позивачем сплачено судовий збір у сумі 2270 грн. 00 коп. (а.с.53).

Згідно з ч.1 ст. 141 ЦПК України, судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог позивача про стягнення надміру виплачених коштів з ОСОБА_4 у розмірі 61918,10 грн., а тому з ОСОБА_2 підлягає стягненню на користь держави судовий збір в сумі 2270,00 грн.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст.12, 13, 76, 78, 81, 89, 141, 229, 235, 259, 263, 264, 265, 268, 280-282, 353, 355, 356 ЦПК України, ст. 55 Конституції України, п. п. 10, 11 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 9 від 1 листопада 1996 року «Про застосування Конституції України при здійсненні правосуддя», ст. ст. 1212, 1214, 1215 ЦК України, Порядком призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2003 року № 250 із змінами, п. 35 Постанови № 10 Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 17

жовтня 2014 року «Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах», суд,-

В И Р І Ш И В:

Позовні вимоги Управління соціального захисту населення Слов`янської міської військово-цивільної адміністрації Краматорського району Донецької області до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплачених коштів - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , громадянки України, яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2 , інші дані суду невідомі, на користь Державного бюджету через Управління соціального захисту населення Слов`янської міської військово-цивільної адміністрації Краматорського району Донецької області незаконно отриману державну соціальну допомогу малозабезпеченої сім`ї у розмірі 61 918, 10 грн. (шістдесят одна тисяча дев`ятсот вісімнадцять грн. 10 коп.) та перерахувати її на розрахунковий рахунок НОМЕР_3 , ЄДРПОУ - 44522551, Банк - Держказначейська служба м. Київ, призначення платежу - повернення переплати по субсидії.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , громадянки України, яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2 , інші дані суду невідомі, на користь Державного бюджету через Управління соціального захисту населення Слов`янської міської військово-цивільної адміністрації Краматорського району Донецької області, судовий збір по справі у сумі 2270,00 (дві тисячі двісті сімдесят грн. 00 коп.) на рахунок UА 838201720344210006000139456, ЄДРПОУ-44522551, Державна казначейська служба України м. Київ.

Рішення може бути оскаржене в судову палату по цивільних справах Донецького апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до Донецького апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених ЦПК України, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.

Рішення прийнято, складено і підписано в нарадчій кімнаті складом суду, який розглянув справу.

Повне судове рішення складено 02 лютого 2022 року.

Головуючий:

суддя Слов`янського

міськрайонного суду Т.А. Хаустова