Постанова № 102920070, 01.02.2022, Богородчанський районний суд Івано-Франківської області

Дата ухвалення
01.02.2022
Номер справи
338/74/22
Номер документу
102920070
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Справа № 338/74/22

01 лютого 2022 року селище Богородчани

Суддя Богородчанського районного суду Івано-Франківської області Шишко О. А., з участю секретаря Сіщук Г. Б., прокурора Попович Л. В., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу про адміністративне правопорушення, що надійшла від Управління стратегічних розслідувань в Івано-Франківській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки АДРЕСА_1 , громадянки України,

за ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

в с т а н о в и в :

ОСОБА_1 будучи протягом 2015-2020 років депутатом Богородчанської районної ради, особою, уповноваженою на виконання функцій місцевого самоврядування і суб`єктом декларування, в порушення вимог ч. 2 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції", несвоєчасно без поважних причин, а саме в строк до 24 грудня 2020 року, не подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період не охоплений раніше поданими деклараціями (перед звільненням), фактично подала декларацію 22.12.2021 року.

Крім того, ОСОБА_1 , будучи протягом 2015-2020 років депутатом Богородчанської районної ради, особою, уповноваженою на виконання функцій місцевого самоврядування і суб`єктом декларування, в порушення вимог ч. 2 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції", несвоєчасно без поважних причин, а саме в строк до 01 квітня 2021 року, не подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік (після звільнення), фактично подала декларацію 22.12.2021 року.

В судовому засіданні ОСОБА_1 погодилася з тим, що не виконала буквально норму закону, однак зробила це неумисно, з огляду на те, що не була обізнана про необхідність подати декларацію після припинення повноважень депутата районної ради.

Заслухавши пояснення особи, що притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора, дослідивши матеріали справи, суд прийшов до такого висновку.

Судом встановлено, що відповідно до рішення Богородчанської районної ради №01-01/2015 від 24 листопада 2015 року "Про підсумки виборів та визнання повноважень депутатів Богородчанської районної ради сьомого демократичного скликання", ОСОБА_1 обрано депутатом Богородчанської районної ради сьомого демократичного скликання.

Рішенням №01/2020 від 25.11.2020 року Івано-Франківської районної ради Івано-Франківської області "Про підсумки виборів депутатів Івано-Франківської районної ради восьмого демократичного скликання та визнання їх повноважень" припинено повноваження депутатів Богородчанської районної ради, в тому числі й ОСОБА_1 .

Частиною 1 статті 172-6 КУпАП передбачено відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Відповідно до п.п. "б" п.1 ч.1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції", суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є: народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.

Згідно з ч.1, 2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством. Особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями. Така декларація подається не пізніше 30 календарних днів з дня припинення діяльності.

Особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Таким чином, ОСОБА_1 , яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій місцевого самоврядування у листопаді 2020 року зобов`язана була у строк до 24 грудня 2020 року подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період неохоплений раніше поданими деклараціями (перед звільненням). Крім того, зобов`язана була до 1 квітня 2021 року подати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Аналізуючи досліджені у ході судового розгляду докази, приходжу до висновку, що дії ОСОБА_1 , яка лише 22.12.2021 року подала до НАЗК декларацію за 2020 рік та декларацію за період не охоплений раніше поданими деклараціями, правильно кваліфіковано за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Обставини, які ставляться у вину ОСОБА_1 підтверджені також поданими суду письмовими доказами, зокрема:

- даними протоколу № 71 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією від 12.01.2022 року, в якому зазначено, що ОСОБА_1 , будучи суб`єктом декларування, в порушення вимог ч.2 ст.45 Закону України "Про запобігання корупції", несвоєчасно без поважних причин, а саме в строк до 24 грудня 2020 року, не подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період не охоплений раніше поданими деклараціями (перед звільненням), фактично подала декларацію 22.12.2021 року;

- даними протоколу №14 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією від 12.01.2022 року, в якому зазначено, що ОСОБА_1 , будучи суб`єктом декларування, в порушення вимог ч.2 ст.45 Закону України "Про запобігання корупції", несвоєчасно без поважних причин, а саме в строк до 01 квітня 2021 року, не подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік (після звільнення), фактично подала декларацію 22.12.2022 року;

- копією витягу з Єдиного Державного реєстру декларацій та копією електронної декларації ОСОБА_1 за період не охоплений раніше поданими деклараціями з 01.01.2020 року по 26.11.2020 року, з якого видно, що декларація перед звільненням подана 22.12.2021 року;

- копією витягу з Єдиного Державного реєстру декларацій та копією електронної декларації ОСОБА_1 за 2020 рік, з якого видно, що щорічна декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (охоплює попередній рік) подана 22.12.2021 року;

- копією рішення №01-01/2015 від 24 листопада 2015 року Богородчанської районної ради "Про підсумки виборів та визнання повноважень депутатів Богородчанської районної ради сьомого демократичного скликання", відповідно до якого ОСОБА_1 обрано депутатом Богородчанської районної ради сьомого демократичного скликання.

- копією рішення №01/2020 від 25.11.2020 року Івано-Франківської районної ради Івано-Франківської області "Про підсумки виборів депутатів Івано-Франківської районної ради восьмого демократичного скликання та визнання їх повноважень" яким припинено повноваження депутатів Богородчанської районної ради, в тому числі й ОСОБА_1 .

Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних порушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення, враховую характер вчинених правопорушень та особу ОСОБА_1 .

Обставиною, що пом`якшує відповідальність за вчинені правопорушення є щире каяття.

Обставин, що обтяжують відповідальність не встановлено.

Враховуючи наведене, приходжу до висновку, що до ОСОБА_1 , з урахуванням вимог ст. 36 КУпАП, необхідно застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції, передбаченої ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

На підставі викладеного, Закону України «Про запобігання корупції», керуючись ст. 40-1, 283-284 КУпАП,

п о с т а н о в и в :

ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень, який слід стягнути на р/р UA718999980313040106000009676, отримувач - ГУК в Ів.-Фр.об./Ів.-Фран р-н/21081100, код отримувача (ЄДРПОУ) - 37951998, банк отримувача - Казначейство України (ел. адм. подат.), код класифікації доходів бюджету - 21081100, найменування коду класифікації доходів бюджету- "Адміністративні штрафи та інші санкції".

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 496,20 грн судового збору (отримувач - ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106; код за ЄДРПОУ 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету - 22030101).

Копію постанови вручити ОСОБА_1 .

Постанова може бути оскаржена до Івано-Франківського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подання апеляційної скарги.

Суддя О. А. Шишко