
Справа № 521/971/22
Номер провадження:1-в/521/227/22
П О С Т А Н О В А
ВСТУПНА ЧАСТИНА
17 січня 2022 року Малиновський районний суд міста Одеси у складі:
головуючого Іщенко О.В.
при секретарі До Т. Ч.
за участю ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Одесі подання начальника відділу поліції № 1 Одеського районного управління поліції № 1 ГУНП в Одеській області про встановлення адміністративного нагляду у відношенні: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого: АДРЕСА_1 , -
МОТИВУВАЛЬНА ЧАСТИНА:
Суть питання, що вирішується постановою, і за чиєю ініціативою воно розглядається:
До Малиновського районного суду міста Одеси надійшло подання начальника відділу поліції № 1 Одеського районного управління поліції № 1 ГУНП в Одеській області про встановлення адміністративного нагляду у відношенні ОСОБА_1 , строком на дванадцять місяців.
Встановлені судом обставини із посиланням на докази:
Обґрунтовуючи своє подання, начальник відділу поліції № 1 Одеського районного управління поліції № 1 ГУНП в Одеській області зазначив, що ОСОБА_1 після звільнення з місць позбавлення волі 08 жовтня 2015 року на шлях виправлення не став, не працевлаштований, веде анти суспільний образ життя, неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності.
На підставі п. «в» Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» начальник відділу поліції № 1 Одеського районного управління поліції № 1 ГУНП в Одеській області просить застосувати до ОСОБА_1 адміністративний нагляд з певними обмеженнями.
Позиція сторін, інших учасників та їх явка:
ОСОБА_1 у судовому засіданні не заперечував проти встановлення відносно нього адміністративного нагляду.
Мотиви, з яких суд виходив при винесені постанови та положення закону яким керувався суд:
Перевіривши матеріали про встановлення адміністративного нагляду, вислухавши думку ОСОБА_1 , суддя вважає за необхідне в задоволенні подання начальника відділу поліції № 1 Одеського районного управління поліції № 1 ГУНП в Одеській області про встановлення адміністративного нагляду у відношенні ОСОБА_1 , відмовити з наступних підстав.
Згідно п. «в» ч. 1 ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» від 01 грудня 1994 року (із змінами та доповненнями), адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб: засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Тобто адміністративний нагляд може бути встановлений до особи, яка в короткий проміжок часу після звільнення з місць позбавлення волі або в період умовно-дострокового звільнення (в даному випадку це один рік вісім днів) систематично вчиняє правопорушення.
З долучених до подання начальника відділу поліції № 1 Одеського районного управління поліції № 1 ГУНП в Одеській області вбачається, що вироком Київського районного суду міста Одеси від 08 жовтня 2015 року ОСОБА_1 був засуджений за ч. 1 ст. 296 КК України, йому призначено покарання у вигляді обмеження волі строком на два роки два місяці шість днів. 08 жовтня 2015 року ОСОБА_1 звільнений з місць позбавлення волі. ОСОБА_1 був притягнутий до адміністративної відповідальності: 04 травня 2021 року за ст. 177 КпАП України – штраф 17 гривень; 16 липня 2021 року за ст. 173-2 ч 1 КпАП України – штраф 170 гривень; 28 серпня 2021 року за ст. 173 КпАП України – усне зауваження. Після притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 був попереджений про припинення ведення антигромадського способу життя, та про можливість встановлення адміністративного нагляду щодо нього.
Відповідно до п. 3 Постанови Пленуму Верховного Суду України N 3 від 28 березня 1986 року "Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду, судам необхідно мати на увазі, що адміністративний нагляд щодо осіб, названих у пунктах "а", "б" і "г" ст. 3 Закону, встановлюється при звільненні їх з виправно-трудової установи строком від одного до двох років, а щодо осіб, вказаних у п."в" ст. 3 Закону, - на той же строк після того як вони звільнились з виправно-трудової установи.
Таким чином, норми Закону N 264/94-ВР дають право встановлювати адміністративний нагляд в короткий проміжок часу після звільнення з місць позбавлення волі або в період умовно-дострокового звільнення, якщо особа систематично порушує громадський порядок і права інших громадян, вчиняє інші правопорушення. Разом з тим, судом встановлено, що з часу звільнення ОСОБА_1 з місць позбавлення волі пройшло майже п`ять років два місяці, а відтак суд приходить до висновку, що в задоволенні подання слід відмовити за безпідставністю.
Крім цього, суд зазначає, що в порушення ст. 5 Закону N 264/94-ВР, у поданні не зазначено обґрунтування доцільності встановлення обмеження у вигляді: заборони відвідувати кафе, бари, ресторани, а також місця де продають спиртні напої на розлив.
Під час вивчення доданих до подання матеріалів суддею встановлено відсутність даних які б достовірно вказували на необхідність встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_1 .
Керуючись ст. ст. 5, 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» від 01 грудня 1994 року (із змінами та доповненнями), суддя, -
РЕЗОЛЮТИВНА ЧАСТИНА:
Висновок суду:
Відмовити в задоволенні подання начальника відділу поліції № 1 Одеського районного управління поліції № 1 ГУНП в Одеській області про встановлення адміністративного нагляду у відношенні ОСОБА_1 .
Строк і порядок набрання постанови законної сили та її оскарження:
Постанова суду, може бути оскаржена, через суд, який постановив судове рішення, протягом семи днів з дня її оголошення, а особам, які перебувають під вартою, - в той же строк з моменту вручення їй копії судового рішення.
Суддя Іщенко О. В.