Рішення № 102904306, 13.01.2022, Чернівецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.01.2022
Номер справи
600/3843/21-а
Номер документу
102904306
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 січня 2022 р. м. Чернівці Справа № 600/3843/21-а

Чернівецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Боднарюка О.В., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Департаменту урбаністики та архітектури Чернівецької міської ради, про визнання протиправним та скасування рішення,-

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 (далі - позивач ), звернувся в суд з позовом до Департаменту урбаністики та архітектури Чернівецької міської ради (далі - відповідач), в якому просить:

- визнати протиправною та скасувати відмову, яка оформлена листом №Б-3998/0-04/01 від 09.07.2021 року Департаментом урбаністики та архітектури Чернівецької міської ради у видачі будівельного паспорта на забудову земельної ділянки громадянину ОСОБА_1 площею 0,0607 га кадастровим номером 7310136300:19:002:0104, цільове призначення - для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), яка знаходиться за адресою АДРЕСА_1 ;

- зобов`язати Департамент урбаністики та архітектури Чернівецької міської ради видати ОСОБА_1 будівельний паспорт на забудову земельної ділянки площею 0,0607 га, кадастровим номером 7310136300:19:002:0104, цільове призначення - для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, (присадибна ділянка), яка знаходиться за адресою АДРЕСА_1 .

АРГУМЕНТИ УЧАСНИКІВ СПРАВИ.

1. Позивач в обґрунтування позовних вимог зазначив, що отримав у спадок земельну ділянку розташовану за адресою: АДРЕСА_1 , цільове призначення якої - для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка).

Зауважив, що 18.06.2021 року позивачем подано через ЦНАП заяву про надання будівельного паспорта на будівництво житлового будинку на цій земельній ділянці площею 0,0607 га, кадастровий номер 7310136300:19:002:0104.

Разом з тим, отримав лист відмову, про видачу будівельного паспорта, з підстав невідповідності намірів забудови земельної ділянки вимогам містобудівної документації на місцевому рівні, детальним планам територій, планувальним рішенням проектів садівницьких та дачних товариств, державним будівельним нормам, стандартам і правилам; відсутності засвідченої в установленому порядку копії правовстановлюючого документа на земельну ділянку; в представлених ескізних намірах забудови не вірно зазначені межі даної земельної ділянки.

Вважає відмову відповідача протиправною, оскільки така відмова прийнята без врахування вимог статті 24 -25 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", що позбавляє останнього можливості реалізації права на забудову земельної ділянки відповідно до її цільового призначення.

2. Відповідач подав до суду відзив на адміністративний позов, в обґрунтування якого заперечив щодо задоволення позовних вимог, з огляду на наступне.

Заперечуючи проти позову відповідач звертав увагу суду на те, що відповідно до містобудівної документації "Коригування генерального плану міста Чернівці", затвердженої рішенням 48 сесії міської ради VI скликання від 27.03.2014 року № 1171, в складі якої розроблено план зонування території міста, земельна ділянка, яка перебуває у власності позивача з кадастровим номером 7310136300:19:002:0104 належить до території колективних садів (Р-4 - рекреаційні зони обмеженого користування). У вказаній зоні розміщення житлових будинків не передбачено. Крім цього, позивач звертаючись із заявою на видачу будівельного паспорта не надав необхідний перелік документів.

Відтак, посилаючись на вимоги законодавства, що регулюють спірні правовідносини, зокрема п.2.4. Порядку видачі будівельного паспорта забудови земельної ділянки відповідач вважає, що позивачеві правомірно відмовлено у видачі будівельного паспорту.

ПРОЦЕСУАЛЬНІ ДІІ В СПРАВІ.

1. Ухвалою суду відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін за наявними у справі матеріалами.

2. Ухвалою суду витребувано у ОСОБА_1 та Департаменту урбаністики та архітектури Чернівецької міської ради завірені належним чином копії заяви про видачу будівельного паспорту та копії документів, які були подані разом з заявою про видачу будівельного паспорту.

ВСТАНОВЛЕНІ СУДОМ ОБСТАВИНИ ТА ВІДПОВІДНІ ПРАВОВІДНОСИНИ.

1. Відповідно до свідоцтва про право на спадщину за законом від 31.01.2020 року позивач отримав у спадок від ОСОБА_2 земельну ділянку загальною площею 0,0607 га, за кадастровим номером 7310136300:19:002:0104, за адресою: АДРЕСА_1 , цільове призначення якої - для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка).

2. 24.06.2020 позивач через центр надання адміністративних послуг звернувся до Департаменту містобудування та архітектури з письмовою заявою, яка датована 18.06.2020 щодо видачі будівельного паспорта на забудову зазначеної вище земельної ділянки.

Як вказується в змісті заяви, позивачем також надано додатки, згідно переліку 1-11, зокрема: копію витягу із рішення 60 сесії VI скликання Чернівецької міської ради № 1509 від 03.02.2015 року; копію витягу із рішення 64 сесії VI скликання Чернівецької міської ради № 1619 від 04.06.2015 року; копію Державного акту на право власності на земельну ділянку серія ЯЕ 360113 від 12.01.2009року; копію висновку Департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин № 04/01-08/3-05/1/681 від 10.03.2015 року; копію висновку Управління Держземагентства у м. Чернівцях Чернівецької області Головного управління Держземагентства у Чернівецькій області № 46-05/04-01/15 від 16.03.2015року; копію кадастрового плану земельної ділянки АДРЕСА_1 з погодженням 26.02.2015року; копію свідоцтво про право на спадщину за законом за № 3-32 від 31.01.2020року; копію витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності індексн.номер 198531624 від 31.01.2020року; копію паспорта ОСОБА_1 ; копію реєстраційного номеру облікової картки платника податків ОСОБА_1 ; ескізні наміри забудови на можливість будівництва житлового будинку по АДРЕСА_1 .

3. За результатами вирішення порушеного зацікавленою особою - заявником питання, відповідач відмовив у видачі будівельного паспорта, оформивши таку відмову листом від 09.07.2021 року №Б- 3998/0-04/01.

Як підставу для прийняття спірної відмови, відповідач посилається на невідповідність намірів забудови земельної ділянки вимогам містобудівної, документації на місцевому рівні, детальним планам територій, планувальним рішенням проектів садівницьких та дачних товариств, державним будівельним нормам, стандартам і правилам; відсутність засвідченої в установленому порядку копії правовстановлюючого документа на земельну ділянку, та в представлених ескізних намірах забудови не вірно зазначені межі даної земельної ділянки.

4. Судом встановлено, що відповідно до містобудівної документації "Коригування генерального плану міста Чернівці", затвердженої рішенням 48 сесії міської ради VI скликання від 27.03.2014 року № 1171, в складі якої розроблено план зонування території міста, земельна ділянка, яка перебуває у власності позивача з кадастровим номером 7310136300:19:002:0104 належить до території колективних садів (Р-4 - рекреаційні зони обмеженого користування).

5. Також судом дослідженні: викопіювання з топографічного плану м. Чернівці, викопіювання з генерального плану м.Чернівці, план меж земельної ділянки кадастровий номер 7310136300:19:002:0104.

ДО ВКАЗАНИХ ПРАВОВІДНОСИН СУД ЗАСТОСОВУЄ НАСТУПНІ ПОЛОЖЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА ТА РОБИТЬ ВИСНОВКИ ПО СУТІ СПОРУ.

1. Частиною 2 статті 19 Конституції Україні передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

2.Відповідно до частини 4 статті 373 Цивільного Кодексу України власник земельної ділянки має право використовувати її на свій розсуд відповідно до її цільового призначення.

Згідно з частиною 1-3 статті 375 Цивільного Кодексу України власник земельної ділянки має право зводити на ній будівлі та споруди, створювати закриті водойми, здійснювати перебудову, а також дозволяти будівництво на своїй ділянці іншим особам. Власник земельної ділянки набуває право власності на зведені ним будівлі, споруди та інше нерухоме майно. Право власника на забудову здійснюється ним за умови додержання архітектурних, будівельних санітарних, екологічних га інших норм і правил, а також за умови використання земельної ділянки за її цільовим призначенням.

3. Частиною 5 статті 25 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" від 17 лютого 2011 року № 3038-VІ (далі Закон №3038) передбачено, що встановлення режиму забудови територій, визначених для містобудівних потреб, не тягне за собою припинення права власності або права користування земельними ділянками, зміни адміністративно-територіальних меж до моменту вилучення (викупу) земельних ділянок.

Частиною 2 статті 24 Закону №3038 передбачено, що зміна функціонального призначення територій не тягне за собою припинення права власності або права користування земельними ділянками, які були передані (надані) у власність чи користування до встановлення нового функціонального призначення територій.

Забудова земельної ділянки здійснюється в межах її цільового призначення, встановленого відповідно до законодавства.

Відповідно до частини 1 статті 41 Конституції України кожен має: право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю.

Звертаючись до суду, позивач в наведених обґрунтуваннях позову неодноразово (окрім іншого) звертав увагу суду на вимоги зазначених вище норм законодавства в частині, зокрема, що стосуються права власності на земельну ділянку. Разом з тим, суд зауважує, що спірне рішення відповідача в даних правовідносинах не стосується обмежень права власності на земельну ділянку, тому суд відхиляє вказані аргументи позивача.

5. В ході розгляду справи судом встановлено, що у зв`язку з відмовою видати позивачу будівельний паспорт, відповідачем порушено його право (очікуваний інтерес) на забудову земельної ділянки в межах її цільового призначення.

Пунктом 1 частиною 3 статті 18 Закону №3038 передбачено, що зонування території здійснюється з дотриманням, зокрема, вимог урахування попередніх рішень щодо планування і забудови території.

Положеннями статті 1 Закону №3038 визначено, що генеральний план населеного пункту - містобудівна документація, що визначає принципові вирішення розвитку, планування, забудови та іншого використання території населеного пункту; містобудівна документація - затверджені текстові та графічні матеріали з питань регулювання планування, забудови та іншого використання територій; план зонування території (зонінг) - містобудівна документація, що визначає умови та обмеження використання території для містобудівних потреб у межах визначених зон;

Частиною 1 та 9 статті 17 Закону №3038 встановлено, що генеральний план населеного пункту є основним видом містобудівної документації на місцевому рівні, призначеної для обґрунтування довгострокової стратегії планування та забудови території населеного пункту. На підставі затвердженого генерального плану населеного пункту розробляється план земельно-господарського устрою, який після його затвердження стає невід`ємною частиною генерального плану. Послідовність виконання робіт з розроблення генерального плану населеного пункту та документації із землеустрою визначається будівельними нормами, державними стандартами і правилами та завданням на розроблення (внесення змін, оновлення) містобудівної документації, яке складається і затверджується її замовником за погодженням з розробником. У складі генерального плану населеного пункту може розроблятися план зонування території цього населеного пункту. План зонування території може розроблятися і як окрема містобудівна документація після затвердження генерального плану.

Зміни до генерального плану населеного пункту можуть вноситися не частіше, ніж один раз на п`ять років.

Такі зміни вносяться органом місцевого самоврядування, який затверджував генеральний план населеного пункту. Питання про дострокове внесення змін до генерального плану населеного пункту може порушуватися за результатами містобудівного моніторингу перед відповідною сільською, селищною, міською радою відповідною місцевою державною адміністрацією.

У разі виникнення державної необхідності рішення щодо доцільності внесення змін до генерального плану населеного пункту приймається Кабінетом Міністрів України.

6. Відповідно до пункту "г" частини 1 статті 95 Земельного кодексу України землекористувачі, якщо інше не передбачено законом або договором, мають право споруджувати жилі будинки, виробничі та інші будівлі і споруди.

Частиною 2 статті 8 Закону №3038 також визначено, що планування та забудова земельних ділянок здійснюється їх власниками чи користувачами в установленому законодавством порядку.

Статтею 26 Закону №3038 встановлено, що забудова територій здійснюється шляхом розміщення об`єктів будівництва. Суб`єкти містобудування зобов`язані додержуватися містобудівних умов та обмежень під час проектування і будівництва об`єктів. Виконавчий орган сільської, селищної, міської ради вживає заходів щодо організації комплексної забудови територій відповідно до вимог цього Закону.

Право на забудову земельної ділянки реалізується її власником або користувачем за умови використання земельної ділянки відповідно до вимог містобудівної документації.

Відповідно до вимог статті 27 Закону №3038 Забудова присадибних, дачних і садових земельних ділянок може здійснюватися на підставі будівельного паспорта забудови земельної ділянки (далі - будівельний паспорт).

Будівельний паспорт визначає комплекс містобудівних та архітектурних вимог до розміщення і будівництва індивідуального (садибного) житлового будинку, садового, дачного будинку не вище двох поверхів (без урахування мансардного поверху) з площею до 500 квадратних метрів, господарських будівель і споруд, гаражів, елементів благоустрою та озеленення земельної ділянки.

Будівельний паспорт складається з текстових та графічних матеріалів.

За наявності плану зонування території розроблення будівельного паспорта здійснюється на його підставі.

Проектування на підставі будівельного паспорта здійснюється без отримання містобудівних умов та обмежень. Для об`єктів, зазначених у частині першій цієї статті, розроблення проекту будівництва здійснюється виключно за бажанням замовника.

Надання будівельного паспорта здійснюється уповноваженим органом містобудування та архітектури на безоплатній основі протягом десяти робочих днів з дня надходження відповідної заяви та пакета документів, перелік яких визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування.

Порядок видачі будівельного паспорта визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування.

7.Порядок видачі та форма будівельного паспорта визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування.

Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 05 липня 2011 року № 103 затверджено Порядок видачі будівельного паспорта забудови земельної ділянки (далі - Порядок № 103).

У відповідності до п. 2.1 Порядку №103 видача будівельного паспорта здійснюється уповноваженим органом містобудування та архітектури безпосередньо, через центри надання адміністративних послуг та/або через Єдиний державний портал адміністративних послуг. Будівельний паспорт надається уповноваженим органом містобудування та архітектури на безоплатній основі протягом десяти робочих днів з дня надходження пакета документів, до якого входять: заява на видачу будівельного паспорта зі згодою замовника на обробку персональних даних за формою, наведеною у додатку 1 до цього Порядку; засвідчена в установленому порядку копія документа, що засвідчує право власності або користування земельною ділянкою, або договір суперфіцію; ескізні наміри забудови (місце розташування будівель та споруд на земельній ділянці, відстані до меж сусідніх земельних ділянок та розташованих на них об`єктів, інженерних мереж і споруд, фасади та плани поверхів об`єктів із зазначенням габаритних розмірів, перелік систем інженерного забезпечення, у тому числі автономного, що плануються до застосування, тощо); проект будівництва (за наявності); засвідчена в установленому порядку згода співвласників земельної ділянки (житлового будинку) на забудову.

Пунктом 2.3 Порядку № 103 встановлено, що уповноважений орган містобудування та архітектури на підставі отриманих документів визначає відповідність намірів забудови земельної ділянки вимогам чинної містобудівної документації на місцевому рівні, планувальним рішенням проектів садівницьких та дачних товариств, державним будівельним нормам, стандартам і правилам.

Пунктом 2.4 Порядку № 103 передбачено, що пакет документів для видачі будівельного паспорта або внесення змін до нього повертається уповноваженим органом містобудування та архітектури замовнику з таких підстав: неподання повного пакета документів, визначених пунктом 2.1 або 2.2 цього розділу; невідповідність намірів забудови земельної ділянки вимогам містобудівної документації на місцевому рівні, детальним планам територій, планувальним рішенням проектів садівницьких та дачних товариств, державним будівельним нормам, стандартам і правилам.

Повернення пакета документів для видачі будівельного паспорта або внесення змін до нього здійснюється з відповідним обґрунтуванням уповноваженим органом містобудування та архітектури у строк, який не перевищує строк його надання (пункт 2.5 Порядку № 103).

8. З огляду на наведене вище, видача будівельного паспорта здійснюється, зокрема уповноваженим органом містобудування та архітектури, протягом десяти робочих днів з дня надходження відповідного пакета документів. В свою чергу, неподання повного пакета документів, про які зазначено вище, або невідповідність намірів забудови земельної ділянки вимогам містобудівної документації, є підставою для повернення таких документів уповноваженим органом з відповідним обґрунтуванням.

9. Суд зазначає, що згідно з Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності" генеральний план населеного пункту розробляється та затверджується в інтересах відповідної територіальної громади з урахуванням державних громадських, приватних інтересів, зміна функціонального призначення територій не тягне за собою припинення право власності або права користування земельними ділянками, які були передані (надані) у власність чи користування бо встановлення нового функціонального призначення територій. Забудова земельної ділянки здійснюється в межах її цільового призначення, встановленого законодавством.

Відтак, відповідач в даних правовідносинах діяв всупереч принципу юридичної визначеності, а саме - надавши власнику земельної ділянки дозвіл у формі рішення органу місцевого самоврядування на зміну цільового призначення земельної ділянки з "ведення садівництва в садівничому товаристві" на "для будівництва і обслуговування житлового будинку" (згідно рішення Чернівецької міської ради 64 сесії 6 скликання від 04.06.2015 року), в подальшому фактично позбавив права позивача на забудову цієї ділянки за існуючим цільовим призначенням.

Проаналізувавши вищенаведене, в контексті встановлених обставин справи суд вважає, що відповідач за своєю суттю прийняв протиправне рішення, відмовивши у видачі будівельного паспорта, з підстав наведених вище, а також виходячи із того, що в даному випадку належною формою рішення є - повернення таких документів уповноваженим органом з відповідним обґрунтуванням, а не відмова.

10. Щодо позовних вимог в частині зобов`язання відповідача видати будівельний паспорт на забудову земельної ділянки, суд зазначає наступне.

Відповідно до вимог Порядку №103 уповноважений орган містобудування та архітектури за наслідком розгляду заяви та аналізуючи додані до неї документи, визначає відповідність намірів забудови земельної ділянки та видає будівельний паспорт або повертає пакет документів.

Отже, повноваження відповідача щодо видачі будівельного паспорта чи повернення документів залежать, як від намірів забудови, так і від аналізу, і оцінки доданих до заяви документів.

Сукупність наведених повноважень, а так само і обов`язків визначених Порядком №103, по своїй суті дають можливість відповідачу не діяти на власний розсуд, а визначити, який буде зміст прийнятого рішення з урахуванням аналізу документів.

Так, з метою з`ясування всіх обставин в справі ухвалою суду від 22.11.2021 року судом витребувано у ОСОБА_1 та Департаменту урбаністики та архітектури Чернівецької міської ради завірені належним чином копії заяви про видачу будівельного паспорту та копії документів, які були подані разом з заявою про видачу будівельного паспорту.

Однак, позивачем зазначена вище ухвала суду не отримана, у зв`язку із відсутністю адреса за місцем проживання, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення.

В свою чергу, відповідачем на виконання вимог ухвали суду від 22.11.2021 року надано пакет документів, зокрема: лист відмову у видачі будівельного паспорту від 09.07.2021 року № Б-3998/0-04/01, заяву (повторно) ОСОБА_1 , про видачу будівельного паспорта датована 18.06.2021 року, копію паспорта та картки платника податків, викопіювання з топографічного плану м.Чернівці, викопіювання з генерального плану м.Чернівці та викопіювання з схеми зонування території м. Чернівці.

Разом з тим, суд досліджуючи обсяг поданих відповідачем документів та зміст заяви позивача, про видачу будівельного паспорта (в частині переліку документів, які поданні останнім в якості додатків до заяви від 18.06.2021 року), встановив відмінність, зокрема, в поданій заяві позивачем зазначено 11 додатків, в тому числі і правовстановлюючий документ на земельну ділянку за адресою: АДРЕСА_1 (витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності № 198531624 від 31.01.2020 року), а також ескізні наміри забудови.

Частиною 4 статті 245 КАС України встановлено, що у випадку, визначеному п.4 ч.2 цієї статті, суд може зобов`язати відповідача - суб`єкта владних повноважень прийняти рішення на користь позивача, якщо для його прийняття виконано всі умови, визначені законом, і прийняття такого рішення не передбачає права суб`єкта владних повноважень діяти на власний розсуд. У випадку, якщо прийняття рішення на користь позивача передбачає право суб`єкта владних повноважень діяти на власний розсуд, суд зобов`язує суб`єкта владних повноважень вирішити питання, щодо якого звернувся позивач, з урахуванням його правової оцінки, наданої судом у рішенні.

Відтак, з урахуванням наведених вище висновків суду щодо протиправності рішення відповідача (в частині) відмови у видачі позивачу будівельного паспорта з підстав, наведених у листі від 09.07.2021 року №Б-3998/0-04/01 - відповідач також уповноважений та зобов`язаний у спірних правовідносинах виконати покладені на нього обов`язки в частині аналізу поданих позивачем до заяви про видачу будівельного паспорта документів на відповідність Порядку №103.

З матеріалів справи не представляється можливим встановити чи відповідають документи позивача, як забудовника вимогам законодавства, і чи здійснював відповідач перевірку отриманих документів на відповідність вимог встановлених Порядком №103, та чи містили додатки заяви необхідний перелік документів.

За таких обставин суд вважає, що вимога зобов`язального характеру (видати будівельний паспорт) задоволенню не підлягає. Натомість, належним способом захисту порушеного права у спірних правовідносинах є - зобов`язання відповідача повторно розглянути подану позивачем заяву та додані до неї документи.

11. Виходячи із змісту заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та доказів, зібраних у справі, суд дійшов висновку, що відповідачем не доведено правомірність та законність рішення про відмову позивачу у видачі будівельного паспорта, а тому суд дійшов висновку, що адміністративний позов слід задовольнити частково.

РОЗПОДІЛ СУДОВИХ ВИТРАТ.

1. Відповідно до частини 1 статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

2. Згідно з частини 3 статті 139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

3. Враховуючи те, що позов задоволено частково, суд вважає за необхідне стягнути за рахунок бюджетних асигнувань відповідача сплачений позивачем судовий збір пропорційно до розміру задоволених позовних вимог, з розрахунку (908,00 грн : 2 = 454,00 грн).

Керуючись статтями 241 - 246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд-

В И Р І Ш И В:

1. Адміністративний позов ОСОБА_1 до Департаменту урбаністики та архітектури Чернівецької міської ради - задовольнити частково.

2. Визнати протиправним та скасувати рішення, у формі листа №Б-3998/0-04/01 від 09.07.2021 року Департаменту урбаністики та архітектури Чернівецької міської ради про відмову у видачі будівельного паспорта на забудову земельної ділянки ОСОБА_1 площею 0,0607 га, за кадастровим номером 7310136300:19:002:0104, цільове призначення - для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), яка знаходиться за адресою АДРЕСА_1 .

3. Зобов`язати Департамент урбаністики та архітектури Чернівецької міської ради повторно розглянути заяву ОСОБА_1 , про видачу будівельного паспорту на забудову земельної ділянки площею 0,0607 га, за кадастровим номером 7310136300:19:002:0104, цільове призначення - для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, (присадибна ділянка), яка знаходиться за адресою АДРЕСА_1 .

4. Стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Департаменту урбаністики та архітектури Чернівецької міської ради сплачений судовий збір в сумі - 454,00 грн.

5. В іншій частині позовних вимог відмовити.

Згідно статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У відповідності до статей 293, 295 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду першої інстанції можуть бути оскаржені в апеляційному порядку повністю або частково. Апеляційна скарга на рішення подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення (складання).

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повне найменування учасників процесу:

Позивач - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , код РНОКПП: НОМЕР_1 ).

Відповідач - Департамент урбаністики та архітектури Чернівецької міської ради (вул. Богдана Хмельницького, 64-А, м. Чернівці, 58002, код ЄДРПОУ: 44158575).

Суддя О.В. Боднарюк