
Справа № 627/1329/21
01.02.2022
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
01.02.2022 рокусмт Краснокутськ
Суддя Краснокутського районного суду Харківської області В.А. Каліберда, розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов з Головного управління ДПС у Харківській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер: НОМЕР_1 , головного бухгалтера ПСП «Оазис»,
за ч.1 ст.163-1 КУпАП
ВСТАНОВИВ:
В ході проведення позапланової документальної виїзної перевірки ПСП «Оазис» було встановлено порушення головним бухгалтером ПСП «Оазис» ОСОБА_1 п.198.5 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-V, із змінами та доповненнями, а саме заниження податкового зобов`язання з податку на додану вартість в періоді, що перевірявся на загальну суму 1 593 340,98 грн., у тому числі: за листопад 2019 року на 400 000 грн.; за квітень 2020 року на 47 408,33 грн., за травень 2020 року на 118 167,01 грн.; за липень 2020 року на 29811,07 грн.; за червень 2021 року на 997954,57 грн.; п. 198.1, п.198.3, п.198.6 ст.198 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-V, із змінами та доповненнями, в результаті чого завищено податковий кредит з податку на додану вартість на загальну суму 108394,7 грн., в т.ч. за січень 2020 року на 6021,93 грн., за лютий 2020 року на 6021,93 грн., за березень 2020 року на 6021,93 грн., за квітень 2020 року на 6021,93 грн., за травень 2020 року на 6021,93 грн., за червень 2020 року на 6021,93 грн., за липень 2020 року на 6021,93 грн., за серпень 2020 року на 6021,93 грн., за вересень 2020 року на 6021,93 грн., за жовтень 2020 року на 6021,93 грн., за листопад 2020 року на 6021,93 грн., за грудень 2020 року на 6021,93 грн., за січень 2021 року на 6021,93 грн., за лютий 2021 року на 6021,93 грн., за березень 2021 року на 6021,93 грн., за квітень 2021 року на 6021,93 грн., за травень 2021 року на 6021,93 грн., за червень 2021 року на 6021,93 грн., що призвело до заниження задекларованих суб`єктом господарювання показників податку на додану вартість, що підлягає сплаті до бюджету на суму 1 701 737 гри. в т.ч. за листопад 2019 року на 357078 грн., за лютий 2020 року на 61966 грн., за квітень 2020 року на 59452 грн., за червень 2020 року на 130211 грн., за липень 2020 року на 35833 грн., за вересень 2020 року на 12044 грн., за грудень 2020 року на 18066 грн., за березень 2021 року на 18066 грн., за травень 2020 року на 12044 грн., за червень 2021 року на 1003977 грн.
В судове засідання правопорушник ОСОБА_1 не з`явилася, однак надала суду заяву, в якій прохала закрити провадження на підставі ч.1 ст. 247 КУпАП за відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.
Суд, ознайомившись з заявою ОСОБА_1 про закриття провадження у справі вважає, що вона задоволенню не підлягає на підставі слідуючого.
З матеріалів справи вбачається, що Головним управлінням ДПС у Харківській області на підставі наказу від 12.10.2021 №7644-П було проведено документальну позапланову виїзну перевірку ПСП «Оазис» за період діяльності з 01.01.2017 по 30.06.2021.
Під час проведення даної перевірки було встановлено порушення п.198.5 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-V, із змінами та доповненнями, а саме заниження податкового зобов`язання з податку на додану вартість в періоді, що перевірявся на загальну суму 1 593 340,98 грн., у тому числі: за листопад 2019 року на 400 000 грн.; за квітень 2020 року на 47 408,33 грн., за травень 2020 року на 118 167,01 грн.; за липень 2020 року на 29811,07 грн.; за червень 2021 року на 997954,57 грн.; п. 198.1, п.198.3, п.198.6 ст.198 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-V, із змінами та доповненнями, в результаті чого завищено податковий кредит з податку на додану вартість на загальну суму 108394,7 грн., в т.ч. за січень 2020 року на 6021,93 грн., за лютий 2020 року на 6021,93 грн., за березень 2020 року на 6021,93 грн., за квітень 2020 року на 6021,93 грн., за травень 2020 року на 6021,93 грн., за червень 2020 року на 6021,93 грн., за липень 2020 року на 6021,93 грн., за серпень 2020 року на 6021,93 грн., за вересень 2020 року на 6021,93 грн., за жовтень 2020 року на 6021,93 грн., за листопад 2020 року на 6021,93 грн., за грудень 2020 року на 6021,93 грн., за січень 2021 року на 6021,93 грн., за лютий 2021 року на 6021,93 грн., за березень 2021 року на 6021,93 грн., за квітень 2021 року на 6021,93 грн., за травень 2021 року на 6021,93 грн., за червень 2021 року на 6021,93 грн., що призвело до заниження задекларованих суб`єктом господарювання показників податку на додану вартість, що підлягає сплаті до бюджету на суму 1 701 737 гри. в т.ч. за листопад 2019 року на 357078 грн., за лютий 2020 року на 61966 грн., за квітень 2020 року на 59452 грн., за червень 2020 року на 130211 грн., за липень 2020 року на 35833 грн., за вересень 2020 року на 12044 грн., за грудень 2020 року на 18066 грн., за березень 2021 року на 18066 грн., за травень 2020 року на 12044 грн., за червень 2021 року на 1003977 грн., про що було складено акт від 02.11.2021 №19365/20-40-07-28-09/32685259 та протокол про адміністративне правопорушення №3562/20-40-07-30 від 08 грудня 2021 року за ч.1 ст. 163-1 КУпАП відносно головного бухгалтера підприємства ОСОБА_1 .
Не погоджуючись з висновками акту від 02.11.2021 №№19365/20-40-07-28-09/32685259 ПСП «Оазис» 15 грудня 2021 року було подано до Державної податкової служби України скаргу на податкові повідомлення – рішення, винесені Головним управлінням ДПС у Харківській області на підставі акту перевірки від 02.11.2021 №19365/20-40-07-28-09/32685259 (а.с.22-26).
Як вбачається з п.п.56.1, 56.2, 56.8, 56.9 ст. 56 Податкового кодексу України рішення, прийняті контролюючим органом, можуть бути оскаржені в адміністративному або судовому порядку.
У разі якщо платник податків вважає, що контролюючий орган неправильно визначив суму грошового зобов`язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству або виходить за межі повноважень контролюючого органу, встановлених цим Кодексом або іншими законами України, такий платник має право звернутися із скаргою про перегляд цього рішення до контролюючого органу вищого рівня.
Контролюючий орган, який розглядає скаргу платника податків, зобов`язаний прийняти вмотивоване рішення та надіслати його протягом 20 календарних днів, наступних за днем отримання скарги, на адресу платника податків засобами поштового зв`язку (з повідомленням про вручення) чи електронного зв`язку (з дотриманням вимог, визначених пунктом 42.4 статті 42 цього Кодексу) або надати йому під розписку.
Керівник (його заступник або уповноважена особа) контролюючого органу може прийняти рішення про продовження строку розгляду скарги платника податків понад 20-денний строк, визначений у пункті 56.8 цієї статті, але не більше 60 календарних днів, та письмово або в електронній формі засобами електронного зв`язку (з дотриманням вимог, визначених пунктом 42.4 статті 42 цього Кодексу) повідомити про це платника податків до закінчення строку, визначеного у пункті 56.8 цієї статті.
Якщо вмотивоване рішення за скаргою платника податків не надсилається платнику податків протягом 20-денного строку або протягом строку, продовженого за рішенням керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, така скарга вважається повністю задоволеною на користь платника податків з дня, наступного за останнім днем зазначених строків.
Скарга вважається також повністю задоволеною на користь платника податків, якщо рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу про продовження строків її розгляду не було надіслано платнику податків до закінчення 20-денного строку, зазначеного в абзаці першому цього пункту.
Однак п.52 прим.8 підрозділу 10 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України визначено, що тимчасово, на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зупиняється перебіг строків, встановлених: статтею 56 цього Кодексу (в частині процедури адміністративного оскарження) щодо скарг платників податків (крім скарг щодо законності декларування заявленого до відшкодування з бюджету податку на додану вартість та/або з від`ємного значення з податку на додану вартість), що надійшли (надійдуть) по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), та/або які не розглянуті станом на 18 березня 2020 року. Таке зупинення не породжує будь-яких наслідків, передбачених статтею 56 цього Кодексу.
Як вбачається з постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 року №1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіранторної хвороби COVID - 19, спричиненої коронавірусом SARS – CoV- 2», зі змінами, внесеними постановою КМ №1336 від 15.12.2021, то з метою запобігання поширенню на території України гострої респіранторної хвороби COVID - 19, спричиненої коронавірусом SARS – CoV- 2» встановлено з 19 грудня 2020 року до 31 березня 2022 року на території України карантин.
При цьому зі змісту протоколу про адміністративне правопорушення від 08 грудня 2021 року №3562/20-40-07-30 відносно ОСОБА_1 вбачається порушення останньою податкового обліку, що призвело до заниження задекларованих суб`єктом господарювання показників податку на додану вартість, що підлягає сплаті до бюджету на суму 1 701 737 грн., що не відноситься до законності декларування заявленого до відшкодування з бюджету податку на додану вартість та/або з від`ємного значення з податку на додану вартість, а тому строки розгляду скарги ПСП «Оазис», встановлені ст. 56 Податкового кодексу України, зупиняються та таке зупинення не породжує будь-яких наслідків, передбачених статтею 56 цього Кодексу, в зв`язку з чим твердження ОСОБА_1 про задоволення скарги ПСП «Оазис» в зв`язку з неотриманням відповіді щодо розгляду скарги у строки, встановлені ст. 56 Податкового кодексу України, не відповідає нормам чинного законодавства, а тому заява ОСОБА_1 про закриття провадження в зв`язку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення задоволенню не підлягає.
Натомість вина правопорушника ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення підтверджується матеріалами справи: протоколом про адміністративне правопорушення №3562/20-40-07-30 від 08.12.2021 року, витягом з акту про результати позапланової документальної виїзної перевірки від 02.11.2021 р. №19365/20-40-07-28-09/32685259.
Дії гр. ОСОБА_1 кваліфікуються за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
Згідно ст.251 КУпАП, доказами в справі по адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, тощо.
Протокол про адміністративне правопорушення, який складений з виконанням процесуальних вимог уповноваженою особою, є документом, який офіційно засвідчує факт вчинення неправомірних дій і є одним з основних джерел доказів.
Враховуючи вищевикладене, характер правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, суддя приходить до висновку, що факт правопорушення та вина ОСОБА_2 підтверджені повністю та до неї доцільно застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу.
Крім того, відповідно до ст.4 ЗУ «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення справляється судовий збір у розмірі 0,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 496 грн. 20 коп., який також підлягає стягненню з порушника на користь держави.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст. 221, ч. 1 ст. 163-1 КУпАП суддя-
ПОСТАНОВИВ:
В задоволенні заяви ОСОБА_1 про закриття провадження у справі в зв`язку з відсутністю в її діях складі адміністративного правопорушення – відмовити.
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП, та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави в розмірі п`яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 85 (вісімдесят п`ять) грн. 00 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 496 (чотириста дев`яносто шість) грн. 20 коп., який зарахувати на слідуючи реквізити: отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів до Харківського апеляційного суду, шляхом подачі скарги через Краснокутський районний суд Харківської області.
СУДДЯ В.А. КАЛІБЕРДА