Постанова № 102893888, 31.01.2022, Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Дата ухвалення
31.01.2022
Номер справи
344/17144/21
Номер документу
102893888
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 344/17144/21

Провадження № 3/344/177/22

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 січня 2022 року м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Зеленко О.В., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , ФОП, ІПН НОМЕР_1 , за ч.1 ст.483 Митного кодексу України,-

В С Т А Н О В И Л А:

ОСОБА_1 вчинив дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю та з поданням митному органу як підстави для переміщення товарів документів, що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів, кількості, неправдиві відомості, необхідні для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД , за наступних обставин.

Так, 09.09.2021 фізичною особою підприємцем ОСОБА_1 до відділу митного оформлення №1 митного поста «Прикарпаття» Івано-Франківської митниці Державної митної служби України було подано документи та митну декларацію згідно яких митному оформленню вивезення за межі України в Республіку Польщу на адресу фірми «WIMAR» (93-218 LODZ,UL.WANDURSKIEGO 1/17) транспортним засобом з реєстраційним номером EL4AE32/EL687YX, в митному режимі “експорт” підлягав товар – пилопродукція з хвойної деревини профільована, не мають торцевих з`єднань, з гребенями і пазами, під час збирання гребінь входить в паз: Брус стіновий, розміри: товщина-80-180мм, ширина-160-215мм довжина 5000-6000(мм) - 27.14м3, дошка підлогова, розміри: товщина-35-45мм, ширина - 140-мм, довжина 5000-6000 мм-12,84м3.» код згідно УКТЗЕД 4409101800. Подана митна декларація була зареєстрована митним органом за № UA206020/2021/005675 від 09.09.2021. Разом з іншими документами, як підставу для митного оформлення та переміщення товару через митний кордон України митному органу було подано рахунок-фактуру №28 від 09.09.2021, підписану ОСОБА_1 , у якій зазначено, що переміщенню через митний кордон підлягає товар: пилопродукція з хвойної деревини профільована, не мають торцевих з`єднань, з гребенями і пазами, під час збирання гребінь входить в паз: Брус стіновий, розміри: товщина-80-180мм, ширина-160-215мм довжина 5000-6000(мм)- 27.14м3, дошка підлогова, розміри: товщина-35-45мм, ширина-140-мм, довжина 5000-6000 мм-12,84м3.» код згідно УКТЗЕД 4409101800. Під час здійснення митного контролю та митного огляду товару з його ідентифікацією в зоні митного контролю митного поста «Прикарпаття» Івано-Франківської митниці (Акт про проведення огляду товарів №UA206020/2021/005675 від 10.09.21) було встановлено, що в транспортному засобі з реєстраційним номерним знаком № НОМЕР_2 , який завантажений ФОП ОСОБА_1 товаром для переміщення через митний кордон України, знаходиться товар – пиломатеріали обрізні хвойних порід в кількості 10,6124 м/куб. (висновок спеціаліста - ДП «Івано-Франківське лісове господарство» від 10.09.2021 №05-268) код товару згідно УКТЗЕД 4407122000. Спеціалізованим підрозділом Івано-Франківської митниці (управління митних платежів, контролю митної вартості та митно-тарифного регулювання ЗЕД) 13.09.2021 винесено класифікаційне рішення КТ-UA206000-0010-2021 в якому сказано, що товар являє собою пиломатеріали хвойні обрізні стругані код згідно УКТЗЕД 4407122000. Таким чином, ФОП ОСОБА_1 вчинено дії, спрямовані на переміщення через митний кордон України товару - 10,9644 м/куб пиломатеріалів хвойних обрізних, з приховуванням від митного контролю шляхом подання митному органу, як підстави для переміщення товару, документа – рахунку – фактури №28 від 09.09.2021, який містить неправдиві відомості щодо найменування та асортименту товару.

Згідно з положеннями ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до змісту вимог ст.245 КУпАП, завданням судді при розгляді справи про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Вимогами ст.280 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно ст.23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Судом встановлено, що вина ОСОБА_1 у вчиненому доводиться даними з протоколу про порушення митних правил №0015/20600/21 від 13.09.2021, електронною митною декларацією №UA206020/2021/005675 від 09.09.2021, рахунком №28 від 09.09.2021, CMR від 09.09.2021, актом про проведення митного огляду товарів №UA206020/2021/005675 від 10.09.21, письмовими поясненнями декларанта ОСОБА_2 від 13.09.2021, письмовими поясненням ОСОБА_1 від 13.09.2021, контрактом №1 від 11.01.2021 року, листом УСБУ в Івано-Франківській області №60/14/4-1567 від 10.09.2021 року, класифікаційним рішенням КТ-UA206000-0011-2021 від 13.09.2021, висновком спеціаліста - ДП «Івано-Франківське лісове господарство» від 10.09.2021 №05-268, висновками експерта СЛЕД Держмитслужби товарознавчої експертизи від 20.10.2021 № 1420003301-0821, усними поясненнями захисника ОСОБА_1 – адвоката Калинюка Р.С., представника Івано-Франківської митниці Тирського В.В., наданими у судовому засіданні, іншими матеріалами справи.

У судове засідання 31.01.2022 ОСОБА_1 не з`явився, з`явився його захисник - адвокат Калинюк Р.С., якому роз`яснено вимоги ст.271 КУпАП, та останній вважав за можливе розглядати справу за відсутності його довірителя. За таких обставин, вважаю, що справу можна розглянути за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності у присутності захисника. Також захисник у судовому засіданні письмові заперечення на протокол про порушення митних правил №0015/20600/21 від 13.09.2021 підтримав з підстав наведених у них. Зазначив, що згідно диспозиції ч.1 ст.483 МК України порушення митних правил має місце у разі зазначення декларантом неправдивих відомостей щодо найменування товарів, їх ваги (з урахуванням допустимих втрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача, кількості вантажних місць, їх маркування та номерів, неправдиві відомості, необхідні для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД. Просив врахувати, що неправильне зазначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД не становить склад правопорушення, передбаченого ч.1 ст.483 МК України, та закрити провадження у справі щодо ОСОБА_1 за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

Представник Івано-Франківської митниці Тирський В.В. в судовому засіданні підтримав викладені у протоколі обставини. Подав письмову відповідь на письмове заперечення захисника Калинюка Р.С., які у судовому засіданні їх підтримав з підстав наведених у них. Зазначив, що 09.09.2021 ФОП ОСОБА_1 вчинено дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, а саме впакування в середину у пачки 10,9644 м/куб пиломатеріалів обрізних хвойних порід не профільованих без пазів, без дозвільних документів, а саме без Сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій, та з поданням митному органу, як підстави для здійснення митних формальностей та переміщення товарів документів, що містять неправдиві відомості щодо назви товару, кількості та відомостей, необхідних для визначення УКТ ЗЕД товару.

Заслухавши пояснення захисника ОСОБА_1 – адвоката Калинюка Р.С., представника митних органів Тирського В.В., дослідивши та оцінивши надані письмові докази, з`ясувавши всі фактичні обставини справи, вважаю наступне.

Так, відповідно до протоколу про порушення митних правил №0015/20600/21 від 13.09.2021, 09.09.2021 фізичною особою підприємцем ОСОБА_1 до відділу митного оформлення №1 митного поста «Прикарпаття» Івано-Франківської митниці Державної митної служби України було подано документи та митну декларацію згідно яких митному оформленню вивезення за межі України в Республіку Польщу на адресу фірми «WIMAR» (93-218 LODZ,UL.WANDURSKIEGO 1/17) транспортним засобом з реєстраційним номером EL4AE32/EL687YX, в митному режимі “експорт” підлягав товар – пилопродукція з хвойної деревини профільована, не мають торцевих з`єднань, з гребенями і пазами, під час збирання гребінь входить в паз: Брус стіновий, розміри: товщина-80-180мм, ширина-160-215мм довжина 5000-6000(мм) - 27.14м3, дошка підлогова, розміри: товщина-35-45мм, ширина - 140-мм, довжина 5000-6000 мм-12,84м3.» код згідно УКТЗЕД 4409101800. Подана митна декларація була зареєстрована митним органом за № UA206020/2021/005675 від 09.09.2021. Разом з іншими документами, як підставу для митного оформлення та переміщення товару через митний кордон України митному органу було подано рахунок-фактуру №28 від 09.09.2021, підписану ОСОБА_1 , у якій зазначено, що переміщенню через митний кордон підлягає товар: пилопродукція з хвойної деревини профільована, не мають торцевих з`єднань, з гребенями і пазами, під час збирання гребінь входить в паз: Брус стіновий, розміри: товщина-80-180мм, ширина-160-215мм довжина 5000-6000(мм)- 27.14м3, дошка підлогова, розміри: товщина-35-45мм, ширина-140-мм, довжина 5000-6000 мм-12,84м3.» код згідно УКТЗЕД 4409101800. Під час здійснення митного контролю та митного огляду товару з його ідентифікацією в зоні митного контролю митного поста «Прикарпаття» Івано-Франківської митниці (Акт про проведення огляду товарів №UA206020/2021/005675 від 10.09.21) було встановлено, що в транспортному засобі з реєстраційним номерним знаком № НОМЕР_2 , який завантажений ФОП ОСОБА_1 товаром для переміщення через митний кордон України, знаходиться товар – пиломатеріали обрізні хвойних порід в кількості 10,6124 м/куб. (висновок спеціаліста - ДП «Івано-Франківське лісове господарство» від 10.09.2021 №05-268) код товару згідно УКТЗЕД 4407122000. Спеціалізованим підрозділом Івано-Франківської митниці (управління митних платежів, контролю митної вартості та митно-тарифного регулювання ЗЕД) 13.09.2021 винесено класифікаційне рішення КТ-UA206000-0010-2021 в якому сказано, що товар являє собою пиломатеріали хвойні обрізні стругані код згідно УКТЗЕД 4407122000. Таким чином, ФОП ОСОБА_1 вчинено дії, спрямовані на переміщення через митний кордон України товару - 10,9644 м/куб пиломатеріалів хвойних обрізних, з приховуванням від митного контролю шляхом подання митному органу, як підстави для переміщення товару, документа – рахунку – фактури №28 від 09.09.2021, який містить неправдиві відомості щодо найменування та асортименту товару. Зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбачених ч.1 ст.483 МК України.

Відповідно до статті 257 Митного кодексу України, декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення. При застосуванні письмової форми декларування можуть використовуватися як електронні документи, так і документи на паперовому носії або їх електронні (скановані) копії, засвідчені електронним цифровим підписом декларанта або уповноваженої ним особи. Митне оформлення товарів, транспортних засобів комерційного призначення здійснюється митними органами на підставі митної декларації, до якої декларантом, залежно від митних формальностей, установлених цим Кодексом для митних режимів, та заявленої мети переміщення, вносяться такі відомості, у тому числі коду УКТЗЕД.

З електронної митної декларації №UA206020/2021/005675 від 09.09.2021 вбачається, що 09.09.2021 ФОП ОСОБА_1 до відділу митного оформлення №1 митного поста «Прикарпаття» Івано-Франківської митниці Державної митної служби України було подано документи та митну декларацію, згідно яких митному оформленню вивезення за межі України в Республіку Польщу на адресу фірми «WIMAR» (93-218 LODZ,UL.WANDURSKIEGO 1/17), транспортним засобом з реєстраційним номером EL4AE32/EL687YX, в митному режимі “експорт” підлягав товар – пилопродукція з хвойної деревини профільована, не мають торцевих з`єднань, з гребенями і пазами, під час збирання гребінь входить в паз: Брус стіновий, розміри: товщина-80-180мм, ширина-160-215мм довжина 5000-6000(мм)- 27.14м3, дошка підлогова, розміри: товщина-35-45мм, ширина-140-мм, довжина 5000-6000 мм-12,84м3.» код згідно УКТЗЕД 4409101800.

Також, з рахунку №28 від 09.09.2021, підписаної ОСОБА_1 та CMR від 09.09.2021 вбачається, що переміщенню через митний кордон України в Республіку Польщу на адресу фірми «WIMAR MARYNA GURKOVSKA» (93-218 LODZ,UL.WANDURSKIEGO 1/17) підлягав товар: пилопродукція з хвойної деревини профільована, не мають торцевих з`єднань, з гребенями і пазами, під час збирання гребінь входить в паз: Брус стіновий, розміри: товщина-80-180мм, ширина-160-215мм довжина 5000-6000(мм)- 27.14м3, дошка підлогова, розміри: товщина-35-45мм, ширина-140-мм, довжина 5000-6000 мм-12,84м3.» код згідно УКТЗЕД 4409101800.

Згідно Акта про проведення огляду (переогляду) товарів, транспортних засобів, ручної поклажі та багажу №UA206020/2021/005675 від 10.09.21, під час огляду було оглянуто вантаж та в транспортному засобі з реєстраційним номерним знаком № НОМЕР_2 , який завантажений ФОП ОСОБА_1 товаром для переміщення через митний кордон України, було виявлено невідповідність, а саме 10,9644 м/куб незадекларованих пиломатеріалів обрізних хвойних струганих.

Відповідно до висновку спеціаліста - ДП «Івано-Франківське лісове господарство» від 10.09.2021 №05-268 встановлено, що всього в автомобіль №EL4AE32/EL687YX, завантажено 39,98 м/куб. пилопродукції з хвойної деревини: з неї 118 шт. 10,9644 м/куб. пиломатеріали обрізні хвойних порід (ялина, ялиця біла) (код 4407122000) та 29,0156 м/куб 477 шт пилопродукцією з хвойної деревини профільованої без торцьових з`єднань (ялина, ялиця біла) (код 4409101800).

Як вбачається з рішення відділу ВКТ та МТР Івано-Франківської митниці про визначення коду товару від 13.09.2021 КТ-UA206000-0011-2021, товар - лісоматеріали стругані хвойних порід (ялина,ялиця біла) без наявності на краях та площинах гребенів, пазів, без торцьових з`єднань, розмірами: 100х200х6000мм-26шт. (3,12м3), 100х200х5500мм - 1шт.(0,11м3), 80х160х6000мм - 38шт. (2,9184м3), 80х160х5500мм - 5шт. - 0,352м3), 80х160х6000мм - 30шт. (2,304м3), 100х200х6000 - 18шт. (2,16м3), у загальному 118 шт, об`ємом 10,9644м3 являє собою пиломатеріали хвойні обрізні стругані код згідно УКТЗЕД 4407122000.

Відповідно до Закону України від 08.09.2005 №2860 «Про особливості державного регулювання діяльності суб`єктів підприємницької діяльності, пов`язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів» (зі змінами і доповненнями) реалізація за межі митної території України в митному режимі експорту суб`єктами підприємницької діяльності лісоматеріалів та виготовлення з них пиломатеріалів допускається за наявності сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених із них пиломатеріалів. Згідно зі ст.1 даного Закону такі вимоги поширюються на пиломатеріали, які класифікуються згідно розділу ІХ, групи 44, коду 4407 УКТ ЗЕД. Перелік лісоматеріалів та пиломатеріалів, на які встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України, наведено в додатку 3 до постанови КМУ від 21.05.2012 №436 «Про затвердження переліків товарів, на які встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України» (зі змінами і доповненнями).

У відповідності до ст. 3 Закону України від 08.09.2005 № 2860-IV ”Про особливості державного регулювання діяльності суб`єктів підприємницької діяльності, пов`язаної з реалізацією та експортом лісу”, право експорту певної партії товару лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів має суб`єкт підприємницької діяльності, що отримав сертифікат про походження на партію лісоматеріалів, зазначену у виданому сертифікаті. Митні органи здійснюють митне оформлення експорту лісо- та пиломатеріалів, за умови подання експортером сертифіката про їх походження.

Отже, на товар лісоматеріали стругані хвойних порід (ялина, ялиця біла) без наявності на краях та площинах гребенів, пазів, без торцьових з`єднань, розмірами: 100х200х6000мм -26шт. (3,12м3), 100х200х5500мм - 1шт. (0,11м3), 80х160х6000мм - 38шт (2,9184м3), 80х160х5500мм - 5шт. - 0,352м3), 80х160х6000мм - 30шт. (2,304м3), 100х200х6000 - 18шт. (2,16м3), у загальному 118 шт, об`ємом 10,9644м3 у ФОП ОСОБА_1 відсутній дозвіл на здійснення експортної операції, передбачений ЗУ від 08.09.05р. №2860-IV “Про особливості державного регулювання діяльності суб`єктів підприємницької діяльності, пов`язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів” та ПКМУ від 21.12.05р. №1260 “Про затвердження Тимчасового порядку видачі сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій”. Обов`язковість подання “Сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій” митному органу для здійснення митного контролю та митного оформлення товарів, передбачено ст.3 ЗУ від 08.09.05р. №2860-IV “Про особливості державного регулювання діяльності суб`єктів підприємницької діяльності, пов`язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів” та ПКМУ від 21.12.05р. №1260 “Про затвердження Тимчасового порядку видачі сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій”.

ФОП ОСОБА_1 також порушено вимоги та умови, необхідні для поміщення товарів у митний режим експорту відповідно до ст.83 Митного кодексу України. Зокрема, не виконані вимоги щодо застосування передбачених законом заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності, що відповідно до частини четвертої даної статті Митного кодексу повинні бути дотримані на момент поміщення товару (код УКТ ЗЕД 4407) у митний режим експорту.

Таким чином, ФОП ОСОБА_1 вчинено дії, спрямовані на переміщення через митний кордон України з приховуванням від митного контролю товару - лісоматеріали стругані хвойних порід (ялина,ялиця біла) без наявності на краях та площинах гребенів, пазів, без торцьових з`єднань, розмірами: 100х200х6000мм -26шт. (3,12м3), 100х200х5500мм - 1шт. (0,11м3), 80х160х6000мм - 38шт. (2,9184м3), 80х160х5500мм - 5шт - 0,352м3), 80х160х6000мм - 30шт. (2,304м3), 100х200х6000 - 18шт. (2,16м3), у загальному 118 шт. об`ємом 10,9644м3 шляхом подання митному органу, як підстави для здійснення митних формальностей та переміщення товарів документів що містять неправдиві відомості щодо назви товару, кількості та відомостей необхідних для визначення УКТ ЗЕД товару.

Згідно пояснення декларанта ОСОБА_2 від 13.09.2021, долученого до матеріалів справи, остання вказала, що вона здійснювала декларування товару на підставі документів, які їй були надані ОСОБА_1 .

Із письмового пояснення ОСОБА_1 від 13.09.2021, долученого до матеріалів справи, вбачається, що останній 09.09.2021 подав документи, а саме рахунок №28 від 09.09.2021 для відправки пилопродукції. Відповідно до контракту №1 від 11.01.2021 даний товар відправлявся ним на адресу фірми WIMAR» (93-218 LODZ,UL.WANDURSKIEGO 1/17) та завантажував особисто товар - пило продукцію 09.09.2021 в транспортний засіб з реєстраційним номерним знаком № НОМЕР_2 в загальній кількості 39,98 м/куб., з них – 10,96м/куб. пиломатеріали обрізні хвойних порід та 29,0156 м/куб. пилопродукція хвойної деревини. Визнав вину, що вчинив порушення щодо незаконного переміщення пило матеріалів без дозвільних документів, які потрібно для експорту, а саме без сертифікату походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій.

Відповідно до ч.2 ст.459 Митного кодексу України, суб`єктами адміністративної відповідальності за порушення митних правил можуть бути громадяни, які на момент вчинення такого правопорушення досягли 16-річного віку, а при вчиненні порушень митних правил підприємствами - посадові особи цих підприємств. Посадові особи підприємств – керівники та інші працівники підприємств (резиденти та нерезиденти), які в силу постійно або тимчасово виконуваних ними трудових (службових) обов`язків відповідають за додержання вимог, встановлених Митним кодексом України, законами та іншими нормативно-правовими актами України, а також міжнародними договорами України, укладеними у встановленому Законом порядку (п.43 ч.1 ст.4 Митного кодексу України).

Згідно з пунктом 6 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 03.06.2005 № 8 (зі змінами), судам необхідно враховувати, що підставою для переміщення товарів через митний кордон є визначені нормативними актами документи, без яких неможливо одержати дозвіл митного органу на пропуск товарів через митний кордон. Це, зокрема, можуть бути митна декларація, контракт, коносамент, ліцензія, квота, товаросупровідні документи, дозвіл відповідних державних органів». При цьому, згідно з абзацом 4 цього пункту даної Постанови, документами, що містять неправдиві дані, є, зокрема, такі, в яких відомості щодо суті угоди, найменування, асортименту, ваги, кількості чи вартості товарів, а також їх відправника чи одержувача, держави, з якої вони вивезені чи в яку переміщуються, не відповідають дійсності.

Відповідно до диспозиції ч.1 ст.483 Митного кодексу України, переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів або способів, що утруднюють виявлення таких товарів, або шляхом надання одним товарам вигляду інших, або з поданням митному органу як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи документів, одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів, їх ваги (з урахуванням допустимих втрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача, кількості вантажних місць, їх маркування та номерів, неправдиві відомості, необхідні для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та його митної вартості.

Згідно висновку експерта СЛЕД Держмитслужби за результатами проведення товарознавчої експертизи №1420003301-0821 від 20.10.2021, загальна вартість 10,9644м3 пиломатеріалів, вилучених у постанові про призначення експертизи від 22.09.2021 в справі про порушення митних правил №0015/20600/21 становить 77 522 грн 69 коп ( сімдесят сім тисяч п`ятсот двадцять дві гривні 69 копійок).

Таким чином, дії ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ч.1 ст.483 Митного кодексу України як дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю та з поданням митному органу як підстави для переміщення товарів документів, що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів, кількості, неправдиві відомості, необхідні для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД, та накласти на нього адміністративне стягнення в межах санкції ч.1 ст.483 МК України.

За таких обставин, встановлюючи наявність адміністративного правопорушення в діях особи, щодо якої складено протокол, та даючи оцінку фактичним даним, наявним в матеріалах справи, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, вважаю, що вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.483 Митного кодексу України, повністю доводиться дослідженими в судовому засіданні доказами.

Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан та відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, вважаю, що до нього слід застосувати адміністративне стягнення у виді накладення штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товару - безпосереднього предмету порушення митних правил, а також конфіскацію товару - безпосереднього предмету порушення митних правил через митний кордон України.

Відповідно до ч.1 ст.520 Митного кодексу України, витрати у справі про порушення митних правил відшкодовуються особою, щодо якої винесено постанову про накладення адміністративного стягнення.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст.40-1, 283-287, 294 КУпАП, ст.ст.483, 520, 541 Митного кодексу України,-

П О С Т А Н О В И Л А :

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.483 Митного кодексу України, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товару - безпосереднього предмету порушення митних правил, що становить 77 522 грн 69 коп (сімдесят сім тисяч п`ятсот двадцять дві гривні 69 копійок) з конфіскацією товару - пиломатеріалів обрізних хвойних порід в кількості 10,9644м3.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави: отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106 - 496 грн 20 коп судового збору.

На постанову може бути подана апеляційна скарга до Івано-Франківського апеляційного суду через Івано-Франківський міський суд упродовж десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя Олеся ЗЕЛЕНКО