
Справа № 708/26/22
Номер провадження № 3/708/56/22
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 лютого 2022 року м. Чигирин
Суддя Чигиринського районного суду Черкаської області Попельнюх А.О., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з Головного управління ДПС у Черкаській області, відносно:
- ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , зареєстр.: АДРЕСА_1 , прож.: АДРЕСА_2 , працюючої головним бухгалтером СТОВ «ТЯСМИН»,
за ч. 1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до протоколу № 2/23-00-07-01-04 від 10.01.2022, складеного головним державним інспектором Гудзенко А.О., головний бухгалтер СТОВ «ТЯСМИН» вчинила правопорушення за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП у сфері ведення податкового обліку, а саме:
1.Вимог п. 255.1, п. 255.3, п. 255.11 ст. 255, п. 257.1, п. 257.2 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VІ, в результаті чого занижено рентну плату за спеціальне використання води на загальну суму 1 680,69 грн., в т.ч. за 3 квартал 2021 року на суму 1 680,69 грн.;
2.Вимог п. 257.3 ст. 257 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VІ, в результаті чого не подано податкову декларацію з рентної плати за спеціальне використання води за 3 квартал 2021 року.
ОСОБА_1 під час судового розгляду справи вину у вчиненні вказаного правопорушення не визнала та пояснила, що вона з 01.09.2021 перебуває на посаду головного бухгалтером СТОВ «ТЯСМИН». Звіт за спеціальне використання води був поданий у визначений законодавством строк. На момент подання вказаного звіту підприємство мало статус платника єдиного податку 4 групи. За наслідками проведення податкової перевірки відносно СТОВ «ТЯСМИН» складено акт від 15.12.2021, яким анульовано статус платника єдиного податку, встановлено ряд інших порушень податкового законодавства, в тому числі в частині сплати рентних платежів за спеціальне водокористування. Натомість підприємство в порядку адміністративного оскарження цього акту подало заперечення до акту перевірки, за наслідками розгляду яких ГУ ДПС у Черкаській області зробило відповідні висновки. Висновками від 21.01.2022 порушення в частині заниження рентної плати за спеціальне використання води та не подання податкової декларації з рентної плати за спеціальне використання води за 3 квартал 2021 року не встановлено.
Заслухавши ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суддею встановлено наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 163-1 КУпАП адміністративним правопорушенням є відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
З матеріалів справи про адміністративне правопорушення вбачається, що підставою складення протоколу про адміністративне правопорушення від 10.01.2022 відносно ОСОБА_1 головним державним інспектором Гудзенко А.О. був акт «Про результати документальної планової виїзної перевірки СТОВ «ТЯСМИН» (код за ЄДРПОУ: 03793768, тел. (095)488-64-51, e-mail: tyasmin@gkfs.com.ua), з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.07.2019 по 30.09.2021, з питань правильності обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування за період з 01.07.2019 по 30.09.2021 року» від 15.12.2021 № 9648/23-00-07-0105/03793768, на підтвердження чого до матеріалів справи долучено витяг з нього.
У свою чергу вказаний акт (витяг) не може бути визнаний підставою для притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, оскільки наявними у справі доказами факт вчинення вказаного порушення спростовується.
Відповідно до п. 86.7. ст. 86 ПК України у разі незгоди платника податків або його представників з висновками перевірки чи фактами і даними, викладеними в акті (довідці) перевірки (крім документальної позапланової перевірки, проведеної у порядку, встановленому підпунктом 78.1.5 пункту 78.1 статті 78 цього Кодексу), вони мають право подати свої заперечення та додаткові документи і пояснення, зокрема, але не виключно, документи, що підтверджують відсутність вини, наявність пом`якшуючих обставин або обставин, що звільняють від фінансової відповідальності відповідно до цього Кодексу, до контролюючого органу, який проводив перевірку платника податків, протягом 10 робочих днів з дня, наступного за днем отримання акта (довідки).
Згідно до пп. 86.7.4. п. 86.7. ст. 86 ПК України під час розгляду матеріалів перевірки комісія з питань розгляду заперечень, зокрема, але не виключно, встановлює, чи вчинив платник податку, щодо якого було складено акт перевірки, порушення податкового, валютного та/або іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
За результатами розгляду матеріалів перевірки комісія з розгляду заперечень приймає висновок, що є невід`ємною частиною матеріалів перевірки.
З наданого суду висновку від 21.01.2022 «Про розгляд заперечень», прийнятого постійною комісією з питань розгляду заперечень в ГУ ДПС у Черкаській області за наслідками розгляду заперечень СТОВ «ТЯСМИН» на висновки акта перевірки від 15.12.2021 № 9648/23-00-07-0105/03793768 встановлено, що заперечення СТОВ «ТЯСМИН» в частині не заниження рентної плати за спеціальне використання води на загальну суму 5 221,33 грн. та відповідно не подання податкових декларацій з рентної плати за спеціальне використання води, вирішили врахувати, виклавши висновки п. 3.1.7, пп. 3.1.7.1, 3.1.7.2. п. 3.1.7., п. 3.1.8 акта перевірки в новій редакції: - «Перевіркою порушень не встановлено».
За таких обставин, оскільки висновки постійної комісії з питань розгляду заперечень в ГУ ДПС у Черкаській області від 21.01.2022 в силу статті 86 Податкового кодексу України є невід`ємною частиною матеріалів перевірки, суддя приходить до переконання, що у діях ОСОБА_1 відсутні подія і склад адміністративного правопорушення, відповідно провадження у справі підлягає закриттю, що відповідає вимогам статті 247 КУпАП.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного, керуючись ч. 1 ст. 163-1, ст.ст. 9, 247, 252, 280, 283, 284 КУпАП, суддя, -
УХВАЛИВ:
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП - закрити у зв`язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подання апеляційної скарги до Черкаського апеляційного суду через Чигиринський районний суд Черкаської області.
Постанова набирає чинності з наступного дня після закінчення строку на її оскарження, а у випадку такого оскарження - з дня набрання законної сили рішенням за результатами такого оскарження.
Суддя А.О.Попельнюх