Рішення № 102882867, 19.01.2022, Дніпровський районний суд міста Запоріжжя (до 25.04.2025 - Ленінський районний суд м. Запоріжжя)

Дата ухвалення
19.01.2022
Номер справи
334/5628/21
Номер документу
102882867
Форма судочинства
Цивільне
Державний герб України

Дата документу 19.01.2022

Справа № 334/5628/21

Провадження № 2/334/472/22

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

заочне

19 січня 2022 року Ленінський районний суд м. Запоріжжя

у складі: головуючого - судді Турбіної Т.Ф.,

при секретарі Мазаєвій Д.Р.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом Управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по Дніпровському району до ОСОБА_1 про стягнення суми надміру виплаченої державної соціальної допомоги, -

ВСТАНОВИВ:

Управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по Дніпровському району (далі – Управління) звернулося до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення суми надміру перерахованої державної соціальної допомоги.

В обґрунтування позову зазначили, що на обліку в Управлінні з 15.07.2011 знаходиться справа по призначенню надбавки на догляд за дитиною-інвалідом віком від 6 до 18 років ОСОБА_1 , яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 .

На підставі заяви від 15.07.2011 ОСОБА_1 була призначена і виплачувалася державна допомога на сина ОСОБА_2 , дитину – інваліда віком до 18 років та надбавку на догляд за дитиною – інвалідом. Згідно медичного висновку №64 у ОСОБА_2 є захворювання - цукровий діабет, І типу. Даний висновок виданий 20.06.2011р. строком до 24.02.2020р., з датою перегляду 24.01.2020 р. Згідно медичного висновку допомога на дітей-інвалідів віком до 18 років була призначена з 20.06.2011 по 23.02.2020.

В Заяві від 15.07.2011 ОСОБА_1 вказала, що на надбавку по догляду за дитиною інвалідом до 18 років не претендує, так як є працевлаштованою.

22.01.2014 відповідач надала новий пакет документів, згідно якого була призначена і виплачувалася державна допомога на сина ОСОБА_2 дитину – інваліда віком до 18 років та надбавку на догляд за дитиною – інвалідом. До заяви відповідач надала копію трудової книжки в якій останній запис свідчить про те, що відповідач 13.06.2013 року звільнена за згодою сторін з ТОВ «Бізнес Фактор Груп» з посади юрисконсульта. Інших записів в трудовій книжці, на момент подання заяві відповідачем для отримання надбавки на догляд за дитиною-інвалідом від 6 до 18 років, не міститься. В справі на призначення державної допомоги також міститься довідка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців про те, що фізичною особою - підприємцем відповідач не являється.

Згідно рішення про призначення допомоги інвалідам від 09.04.2014р. відповідачу була призначена державна соціальна щомісячна допомога з 22.01.2014р. по 23.02.2020р.

У заяві на призначення тимчасової допомоги відповідач взяла на себе зобов`язання повідомити про всі обставини, що впливають на призначення державної допомоги, ставила свій підпис і усвідомлювала, що надання неточних чи неповних відомостей тягне за собою відповідальність за законодавством України та одночасно давала згоду на отримання інформації відносно себе, та членів своєї сім`ї, пов`язаною з наданням державної допомоги, уповноваженими особами управління.

Законодавство України покладає на заявників відповідальність за надані відомості, або не надання інформації про зміну обставин, що впливають на виплату допомоги. Суми державних допомог, виплачені внаслідок зловживань з боку громадян (у результаті подання документів із свідомо неправдивими відомостями, неподання відомостей про зміни у складі сім`ї, приховування обставин, що впливають на виплату державної допомоги тощо), стягуються згідно з законом.

На підставі заяви відповідача від 22.01.2014р. та наданого пакету документів, визначених Порядком надання державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, затверджений Наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства охорони здоров`я України, Міністерства фінансів України 30.04.2002 № 226/293/169, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 31 травня 2002 р. за № 466/6754 (далі – Порядок), позивачем за період з 01.09.2016 по 31.05.2019 включно відповідачу виплачена державна допомога в сумі 16541,00 грн.(шістнадцять тисяч п`ятсот сорок одна грн. 00 коп).

На запит, у зв`язку зі здійсненням контролю за цільовим використанням коштів державного бюджету, спрямованих на надання державної соціальної допомоги, до ТОВ «ЗОГ-Рітейл» та ТОВ ТД «Запоріжоілгруп» були отримані відповіді:

- від 26.04.2019 № 79 ТОВ «Торговий дім «Запоріжоілгруп», в якому вказано, що ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 ) працювала на посаді юрисконсульта в період часу з 30.08.2016 по 31.12.2017роки;

- від 06.05.2019 № 57 ТОВ «ЗОГ-Рітейл» - ОСОБА_1 працює на посаді юрисконсульта на 0,25% ставки з 10.04.2018 року по теперішній час.

Пунктом 3.14. Порядку встановлено, що у разі працевлаштування особи, яка фактично здійснює догляд за дитиною з інвалідністю (крім одиноких матерів, одиноких батьків дітей з інвалідністю та одного з батьків, прийомних батьків, батьків-вихователів дитячого будинку сімейного типу, усиновителів, опікунів, піклувальників дитини з інвалідністю підгрупи А), виплата надбавки на догляд припиняється з місяця, наступного за місяцем, у якому відбулося працевлаштування.

У разі виникнення обставин, які призводять до припинення виплати надбавки на догляд, одержувачі зобов`язані повідомити про це структурні підрозділи з питань соціального захисту населення. Зняття надбавки на догляд у таких випадках проводиться з місяця, наступного за тим, в якому виникли ці обставини. (п. 3.15 Порядку)

Відповідач не своєчасно повідомила про обставини, що впливають на призначення державної допомоги, а саме про те, що вона працевлаштувалась на роботу, чим порушила Порядок призначення та виплати державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства і дітям з інвалідністю.

Таким чином відповідач за період з 01 вересня 2016 року по 31 травня 2019 року включно незаконно отримала державну допомогу в сумі 16541,00 грн. В зв`язку з тим, що не своєчасно повідомила та навмисно приховала той факт що є працевлаштована, тобто не повідомила Управління про зміну обставин, які впливають на призначення соціальної допомоги у зв`язку з чим і виникла переплата.

Відповідно довідки від 11.05.2019 банком, на рахунок якого відповідач отримувала соціальну допомогу, було повернуто 215 (двісті п`ятнадцять) грн. 38 коп. Сума залишку боргу становила 16325 (шістнадцять тисяч триста двадцять п`ять) грн. 62 коп.

Відповідно до пункту 6.3. Порядку відрахування на підставі рішень структурного підрозділу з питань соціального захисту населення щомісячно провадяться в розмірі не більше 25 відсотків державної соціальної допомоги з надбавкою на догляд, якщо остання призначена, понад відрахування з інших підстав.

Управлінням за період з травня 2019 року по лютий 2020 року включно утримано з відповідача незаконно отриману державну соціальну допомогу у розмірі 2778,42 грн.

Станом на квітень 2020 року за відповідачем рахується сума надмірно виплачених коштів державної соціальної допомоги у розмірі 13547 (тринадцять тисяч п`ятсот сорок сім) грн.. 20 коп.

Управління 14.04.2020 направило відповідачу повідомлення про припинення та необхідність повернення надмірно виплачених коштів державної соціальної допомоги у термін до 20.05.2020, але відповідач не сплатила у добровільному порядку незаконно отриману державну соціальну допомогу у розмірі 13547,20 грн. Сума допомоги, перерахованої (виплаченої) повертається отримувачем за вимогою органу, що призначив допомогу.

25.11.2020 року відповідачем було надано заяву про добровільне повернення коштів щомісячно у розмірі 1500,00 грн, але на теперішній час від відповідача не надходило жодної сплати надміру отриманої допомоги.

У разі коли громадянин добровільно не повернув надміру перераховану (виплачену) суму допомоги, питання про її стягнення органи, що призначають допомогу, вирішують у судовому порядку. В зв`язку з чим, стягнення зазначеної суми повинно бути здійснено у примусовому порядку.

З наведених підстав позивач просить стягнути з ОСОБА_1 на свою користь надміру виплачену державну соціальну допомогу в сумі 13547 (тринадцять тисяч п`ятсот сорок сім) грн. 20 коп., а також стягнути на користь держави в особі управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по Дніпровському району суму судового збору в розмірі 2270,00 грн.

Представник позивача у судове засідання не з`явився, у поданій до суду заяві просить розглянути справу за її відсутності, позовні вимоги підтримує.

Відповідач у судове засідання не з`явилась, про час та дату судового розгляду справи повідомлялася належним чином. Причини неявки суду не повідомила, відзиву на позовну заяву не подала.

У зв`язку з чим, на підставі ст. 247, 280, 281 ЦПК України, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності сторін на підставі наявних у справі доказів, без фіксації судового процесу, в порядку заочного розгляду.

Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши зібрані та досліджені докази, суд приходить до наступного висновку.

Відповідно до положень статті 12 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Частиною 1 статті 13 ЦПК України встановлено, що суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.

Судом встановлено та підтверджується відповідними письмовими доказами, що на обліку в управлінні соціального захисту населення Запорізької міської ради по Дніпровському району з 15.07.2011 знаходиться справа по призначенню надбавки на догляд за дитиною-інвалідом віком від 6 до 18 років (далі - державна допомога) ОСОБА_1 , яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 .

На підставі заяви від 15.07.2011 ОСОБА_1 була призначена і виплачувалася державна допомога на сина ОСОБА_2 , дитину-інваліда віком до 18 років та надбавку на догляд за дитиною-інвалідом.

Згідно медичного висновку №64 у ОСОБА_2 є захворювання - цукровий діабет, І типу. Даний висновок виданий 20.06.2011р. строком до 24.02.2020р., з датою перегляду 24.01.2020 р. Згідно медичного висновку допомога на дітей-інвалідів віком до 18 років була призначена з 20.06.2011 по 236.02.2020.

В Заяві від 15.07.2011 ОСОБА_1 вказала, що на надбавку по догляду за дитиною інвалідом до 18 років не претендує, так як є працевлаштованою.

22.01.2014р. відповідач надала новий пакет документів згідно якого була призначена і виплачувалася державна допомога на сина ОСОБА_2 дитину – інваліда віком до 18 років та надбавку на догляд за дитиною-інвалідом. До заяви відповідач надала копію трудової книжки в якій останній запис свідчить про те, що відповідач 13.06.2013 року звільнена за згодою сторін з ТОВ «Бізнес Фактор Груп» з посади юрисконсульта. Інших записів в трудовій книжці, на момент подання заяві відповідачем для отримання надбавки на догляд за дитиною-інвалідом від 6 до 18 років, не міститься. В справі на призначення державної допомоги також міститься довідка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців про те, що фізичною особою - підприємцем відповідач не являється.

Згідно рішення про призначення допомоги інвалідам від 09.04.2014р. відповідачу була призначена державна соціальна щомісячна допомога з 22.01.2014р. по 23.02.2020р.

У заяві на призначення тимчасової допомоги відповідач взяла на себе зобов`язання повідомити про всі обставини, що впливають на призначення державної допомоги, ставила свій підпис і усвідомлювала, що надання неточних чи неповних відомостей тягне за собою відповідальність за законодавством України та одночасно давала згоду на отримання інформації відносно себе, та членів своєї сім`ї, пов`язаною з наданням державної допомоги, уповноваженими особами управління. Законодавство України покладає на заявників відповідальність за надані відомості, або не надання інформації про зміну обставин, що впливають на виплату допомоги. Суми державних допомог, виплачені внаслідок зловживань з боку громадян (у результаті подання документів із свідомо неправдивими відомостями, неподання відомостей про зміни у складі сім`ї, приховування обставин, що впливають на виплату державної допомоги тощо), стягуються згідно з законом.

Механізм призначення та порядок надання і виплати державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства і дітям з інвалідністю регламентує Закон України "Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю" від 16 листопада 2000 року N 2109-III (далі – Закон (з доповненнями та змінами діючими на час виникнення вище зазначених обставин)), Порядок надання державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, затверджений Наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства охорони здоров`я України, Міністерства фінансів України 30.04.2002 № 226/293/169, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 31 травня 2002 р. за № 466/6754 (далі – Порядок) Зі змінами та доповненнями, які діяли на момент виникнення певних обставин.

Згідно ст. 1 Закону право на державну соціальну допомогу мають особи з інвалідністю з дитинства і діти з інвалідністю віком до 18 років.

Пунктом 1.1 Порядку визначені умови призначення та порядок надання і виплати: державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю віком до 18 років; надбавок на догляд за особами з інвалідністю з дитинства та дітьми з інвалідністю віком до 18 років.

Державна соціальна допомога призначається і виплачується громадянам України, які постійно проживають на території України. (п. 1.2 Порядку)

Державна соціальна допомога особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю призначається структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад (далі - структурні підрозділи з питань соціального захисту населення). (п. 1.2 Порядку)

Право на державну соціальну допомогу мають особи з інвалідністю з дитинства та діти з інвалідністю віком до 18 років. Причина і строк, на який встановлюється інвалідність дітям з інвалідністю, визначаються лікарсько-консультативними комісіями дитячих лікувально-профілактичних закладів. (п. 2.2 Порядку)

Перелік медичних показань, що дають право на одержання державної соціальної допомоги на дітей-інвалідів віком до 18 років, затверджено спільним наказом МОЗ, Мінпраці та Мінфіну України від 08.11.2001 № 454/471/516 та зареєстровано в Мін`юсті України 26.12.2001 за № 1073/6264. (п. 2.2 Порядку)

Для призначення державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства і дітям з інвалідністю подаються такі документи: заява про призначення усіх видів соціальної допомоги за формою, що затверджується наказом Мінпраці; паспорт або в разі його відсутності інший документ, що може засвідчувати особу, яка подає заяву; довідка про реєстраційний номер облікової картки платника податків; оригінал та копія свідоцтва про народження дитини з інвалідністю; довідка про місце проживання особи з інвалідністю з дитинства і дитини з інвалідністю чи копія паспорта особи з інвалідністю з дитинства або дитини з інвалідністю з відомостями про місце проживання; довідка про місце проживання законного представника, піклувальника, який подав заяву, чи копія паспорта з відомостями про місце проживання. (п. 2.4 Порядку)

Заява про призначення державної соціальної допомоги особі з інвалідністю з дитинства, яку визнано недієздатною, а також на дитину з інвалідністю подається одним із їх законних представників за зареєстрованим місцем проживання або за місцем фактичного проживання особи, яка подає заяву. (п. 2.4 Порядку)

Державна соціальна допомога особам з інвалідністю з дитинства, призначається на весь час інвалідності, встановленої органами медико-соціальної експертизи.

На дітей з інвалідністю державна соціальна допомога призначається на строк, зазначений у медичному висновку про дитину з інвалідністю, який видається у порядку, встановленому Міністерством охорони здоров`я України, але не більш як по місяць досягнення дитиною з інвалідністю 18-річного віку включно. (п. 2.6 Порядку)

На підставі документів, зазначених у підпункті 2.4 Порядку, до державної соціальної допомоги призначається також надбавка на догляд за дітьми з інвалідністю. (п. 3.1. Порядку)

Пунктом 3.2. Порядку встановлено, що до державної соціальної допомоги дітям з інвалідністю віком до 18 років призначається надбавка на догляд за ними. Надбавка на догляд за дитиною з інвалідністю віком до 18 років призначається одному з непрацюючих батьків, усиновителів, опікуну, піклувальнику, які фактично здійснюють догляд за дитиною з інвалідністю.

Згідно п. 3.9. Порядку для призначення надбавки на догляд за дитиною з інвалідністю одному з батьків, усиновителів, опікуну, піклувальнику, які не працюють, не навчаються (крім заочної форми навчання), не проходять службу, не займають виборну посаду і фактично здійснюють догляд за дитиною з інвалідністю, додатково до документів, зазначених у пункті 2.4 Порядку, подаються: заява про призначення надбавки на догляд за дитиною з інвалідністю; копія трудової книжки, довідка з центру зайнятості про те, що особа не перебуває на обліку як безробітна, довідка про доходи за останній звітний період (рік), а в разі відсутності трудової книжки - лише зазначені довідки; довідка про спільне проживання дитини з інвалідністю з одним з батьків, усиновителем, опікуном, піклувальником, видана уповноваженим органом за місцем проживання; довідка з місця навчання дитини.

Надбавка на догляд за особам з інвалідністю з дитинства призначається на строк інвалідності, вказаний у виписці з акта огляду МСЕК. (п. 3.10. Порядку)

Отже, на підставі заяви відповідача від 22.01.2014р. та наданого пакету документів визначених Порядком, позивачем за період з 01.09.2016 по 31.05.2019 включно відповідачу виплачена державна допомога в сумі 16541,00 грн. (шістнадцять тисяч п`ятсот сорок одна грн. 00 коп.).

На запит, у зв`язку зі здійсненням контролю за цільовим використанням коштів державного бюджету, спрямованих на надання державної соціальної допомоги, до ТОВ «ЗОГ-Рітейл» та ТОВ ТД «Запоріжоілгруп» були отримані відповіді:

- від 26.04.2019 № 79 ТОВ «Торговий дім «Запоріжоілгруп», в якому вказано, що ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 ) працювала на посаді юрисконсульта в період часу з 30.08.2016 по 31.12.2017роки;

- від 06.05.2019 № 57 ТОВ «ЗОГ-Рітейл» - ОСОБА_1 працює на посаді юрисконсульта на 0,25% ставки з 10.04.2018 року по теперішній час.

Пунктом 3.14. Порядку встановлено, що у разі працевлаштування особи, яка фактично здійснює догляд за дитиною з інвалідністю (крім одиноких матерів, одиноких батьків дітей з інвалідністю та одного з батьків, прийомних батьків, батьків-вихователів дитячого будинку сімейного типу, усиновителів, опікунів, піклувальників дитини з інвалідністю підгрупи А), виплата надбавки на догляд припиняється з місяця, наступного за місяцем, у якому відбулося працевлаштування.

У разі виникнення обставин, які призводять до припинення виплати надбавки на догляд, одержувачі зобов`язані повідомити про це структурні підрозділи з питань соціального захисту населення. Зняття надбавки на догляд у таких випадках проводиться з місяця, наступного за тим, в якому виникли ці обставини. (п. 3.15 Порядку)

Звертаємо увагу суду, що відповідач не своєчасно повідомила про обставини, що впливають на призначення державної допомоги, а саме про те, що вона працевлаштувалась на роботу, чим порушила Порядок призначення та виплати державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства і дітям з інвалідністю.

Таким чином відповідач за період з 01 вересня 2016 року по 31 травня 2019 року включно незаконно отримала державну допомогу в сумі 16541,00 грн. В зв`язку з тим, що не своєчасно повідомила та навмисно приховала той факт що є працевлаштована, тобто не повідомила Управління про зміну обставин, які впливають на призначення соціальної допомоги у зв`язку з чим і виникла переплата.

Згідно пункту 6.3. Порядку суми державної соціальної допомоги та надбавки на догляд, якщо остання призначена, надміру виплачені одержувачу внаслідок зловживань з його боку (внаслідок подання документів з явно неправильними відомостями, неподання відомостей про зміни у складі сім`ї тощо), стягуються на підставі рішення структурного підрозділу з питань соціального захисту населення.

Відповідно довідки від 11.05.2019 банком, на рахунок якого відповідач отримувала соціальну допомогу, було повернуто 215 (двісті п`ятнадцять) грн. 38 коп. Сума залишку боргу становила 16325 (шістнадцять тисяч триста двадцять п`ять) грн. 62 коп.

Відповідно до пункту 6.3. Порядку відрахування на підставі рішень структурного підрозділу з питань соціального захисту населення щомісячно провадяться в розмірі не більше 25 відсотків державної соціальної допомоги з надбавкою на догляд, якщо остання призначена, понад відрахування з інших підстав.

Управлінням за період з травня 2019 року по лютий 2020 року включно утримано з відповідача незаконно отриману державну соціальну допомогу у розмірі 2778,42 грн.

Станом на квітень 2020 року за відповідачем рахується сума надмірно виплачених коштів державної соціальної допомоги у розмірі 13547 (тринадцять тисяч п`ятсот сорок сім) грн. 20 коп.

Управління 14.04.2020 направило відповідачу повідомлення про припинення та необхідність повернення надмірно виплачених коштів державної соціальної допомоги у термін до 20.05.2020, але відповідач не сплатила у добровільному порядку незаконно отриману державну соціальну допомогу у розмірі 13547,20 грн. Сума допомоги, перерахованої (виплаченої) повертається отримувачем за вимогою органу, що призначив допомогу.

25.11.2020 року відповідачем було надано заяву про добровільне повернення коштів щомісячно у розмірі 1500,00грн, але на теперішній час від відповідача не надходило жодної сплати надміру отриманої допомоги.

У разі коли громадянин добровільно не повернув надміру перераховану (виплачену) суму допомоги, питання про її стягнення органи, що призначають допомогу, вирішують у судовому порядку. В зв`язку з чим, стягнення зазначеної суми повинно бути здійснено у примусовому порядку.

Наведені вище обставини свідчать про те, що є перешкода проведенню державної політики в частині розподілення бюджетних коштів для виплати державних допомог сім`ям з дітьми і не сприяє ефективному проведенню державної соціальної політики в напрямку захисту населення, тобто завдає шкоди державі.

Порушені інтереси держави, що уповноважує управління подавати позовну заяву до суду про стягнення надміру виплачених бюджетних коштів (при неповерненні їх добровільно у встановлені терміни).

Частиною 1 ст.1212 ЦК України передбачено, що особа, яка набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи (потерпілого) без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно), зобов`язана повернути потерпілому це майно. Особа зобов`язана повернути майно і тоді, коли підстава, на якій воно було набуте, згодом відпала.

З наведених підстав суд дійшов висновку, що позовні вимоги стягнення з відповідача зазначеної суми надміру сплаченої допомоги є законними і обґрунтованими, та підлягають задоволенню у повному обсязі.

На підставі ст. 141 ЦПК України судові витрати покладаються на відповідача.

Керуючись ст.ст. 10, 12, 13, 76, 81, 83, 89, 141, 247, 258, 259, 263-265, 268, 280-282, 354 ЦПК України, суд -

УХВАЛИВ:

Позов Управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по Дніпровському району до ОСОБА_1 про стягнення суми надміру виплаченої державної соціальної допомоги - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 ) на користь держави в особі управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по Дніпровському району (ЄДРПОУ 37573796) надміру виплачену державну соціальну допомогу в сумі 13547 (тринадцять тисяч п`ятсот сорок сім) грн. 20 коп.

Стягнути з ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 ) на користь держави в особі управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по Дніпровському району (ЄДРПОУ37573796) судовий збір у розмірі 2270 (дві тисячі двісті сімдесят) грн. 00 коп.

Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги на рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя: Турбіна Т. Ф.