Постанова № 102871323, 27.01.2022, Високопільський районний суд Херсонської області

Дата ухвалення
27.01.2022
Номер справи
652/41/22
Номер документу
102871323
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 652/41/22

Справа № 652/42/22

Справа № 652/43/22

П О С Т А Н О В А

27 січня 2022 року суддя Високопільського районного суду Херсонської області Дамчук О.О. з участю прокурора Челишева А.С., розглянувши матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Херсонській області Департаменту стратегічних розслідувань (міжрегіональний територіальний орган) Національної поліції України щодо притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Новоолександрівка Каланчацького району Херсонської області та мешканця АДРЕСА_1 , з вищою освітою, одруженого, місце роботи, посада: колишній директор комунального підприємства «Високопільський комунсервіс», не є депутатом, на даний час не працює, раніше до адміністративної відповідальності не притягувався,

за ст. 172-6 ч. 1 КУпАП,

В С Т А Н О В И В :

08.12.2021 близько 16:14 години ОСОБА_1 , перебуваючи за адресою АДРЕСА_1 , будучи особою, на яку поширюються вимоги Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно подав без поважних причин до єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік.

Він же 05.04.2021 близько 16:47 години, перебуваючи за адресою АДРЕСА_1 , будучи особою, на яку поширюються вимоги Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно подав без поважних причин до єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2020 рік.

Він же 08.12.2021 близько 16:29 години, перебуваючи за адресою АДРЕСА_1 , будучи особою, на яку поширюються вимоги Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно подав без поважних причин до єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, декларацію особи, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, що повинна була бути поданою до 23:59 години 10.06.2021.

Таким чином ОСОБА_1 вчинив адміністративні правопорушення передбачені частиною 1 статті 172-6 КУпАП, тобто несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Прокурор в судовому засіданні вказані в протоколах факти адміністративних правопорушень підтримав, просив визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні правопорушень передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, ч.1 ст. 172-6, ч.1 ст. 172-6 та накласти адміністративне стягнення у вигляді адміністративного штрафу у розмірі передбаченому санкцією статті.

В судовому засіданні правопорушник ОСОБА_1 свою вину у вчиненні правопорушень пов`язаних з несвоєчасним поданням електронних декларацій до НАЗК, визнав повністю та пояснив, що у 2018-2019 роках декларації подавав вчасно. Однак у 2019-2021 році не подав вчасно декларації оскільки був дезінформований з приводу виключення його, як суб`єкта декларування та дану інформацію, яку отримав від юриста Високопільської селищної ради він не перевірив, поклавшись на думку спеціаліста.

Факт вчинення правопорушень ОСОБА_1 підтверджується протоколами про адміністративні правопорушення № 18/22, № 19/22, № 20/22 від 20.01.2022 року, рішенням XVI сесії Високопільської селищної ради Херсонської області VII скликання від 19.10.2018 №312 «Про укладення контракту з керівником КП «Високопільський комунсервіс»; рішенням XXIX сесії Високопільської селищної ради Херсонської області VII скликання від 16.08.2019 №548 «Про укладення додаткової угоди до контракту з директором КП «Високопільський комунсервіс»; листом Високопільської селищної ради Херсонської області від 11.11.2021 №4469-01/0/21/700-18.03-2627; листом комунального підприємства «Високопільський комунсервіс» від 10.11.2021 №76; відомостями з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування; листом НАЗК від 03.07.2020 № 113-02/29222/20; листом НАЗК від 27.08.2020 № 47-01/44121/20; листом НАЗК від 06.02.2020 № 71-03/4127/20; листом НАЗК від 12.05.2021 № 47-06/31582/21, розпорядженням селищного голови від 11.05.2021 № 109-К про звільнення ОСОБА_1 з посади директора комунального підприємства «Високопільський комунсервіс», особистими поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності в яких, останній підтвердив факт порушення ним термінів подання декларацій за 2019-2020 роки та при звільненні у 2021 році.

Із наданих матеріалів справ про адміністративних правопорушення та особистих пояснень особи, яка притягається до адміністративної відповідальності в судовому засіданні встановлено таке:

Датою вчинення правопорушень зазначено 08.12.2021 та 05.04.2021, при цьому зазначено дату виявлення правопорушень, 20.01.2022 року, тобто день складення протоколів про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Початком обчислення строку виявлення адміністративного правопорушення є момент, коли зібрано, проаналізовано зібрані фактичні дані та зроблено висновок про наявність у діях особи складу адміністративного правопорушення. Процесуально такий висновок оформлюється у вигляді протоколу про адміністративне правопорушення. Дії уповноваженої особи, що має право складати протоколи, до моменту його складання можуть свідчити лише про виявлені окремі ознаки правопорушення, але факт, що виявлене діяння містить склад адміністративного правопорушення, зазначається при складанні протоколу про адміністративне правопорушення.

Отже, днем виявлення вчинених ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, пов`язаних з корупцією та передбачених ч.1 ст. 172-6 КУпАП, слід вважати дату складання протоколів про адміністративне правопорушення.

На підставі рішення XVI сесії Високопільської селищної ради Херсонської області VII скликання від 19.10.2018 № 312 «Про укладення контракту з керівником КП «Високопільський комунсервіс», селищному голові доручено підписати контракт з ОСОБА_1 про призначення його на посаду директора комунального підприємства «Високопільський комунсервіс» строком на 1 рік, у зв`язку з чим 01.11.2018 між ОСОБА_1 та селищною радою в особі селищного голови був укладений контракт про те, що ОСОБА_1 призначається на посаду директора комунального підприємства «Високопільський комунсервіс» строком 1 рік до 31.10.2019. В подальшому, на підставі рішення XXIX сесії Високопільської селищної ради Херсонської області VII скликання від 16.08.2019 № 548 «Про укладення додаткової угоди до контракту з директором КП «Високопільський комунсервіс» селищному голові доручено укласти додаткову угоду до вказаного контракту з ОСОБА_1 про продовження терміну його дії строком на 5 років з 01.11.2019, у зв`язку з чим 01.11.2019 між ОСОБА_1 та Високопільською селищною радою в особі селищного голови була укладена додаткова угода, якою строк повноважень ОСОБА_1 , як директора комунального підприємства «Високопільський комунсервіс», було продовжено строком на 5 років до 31.10.2024.

Відповідно до ч. 1 ст. 80 Цивільного кодексу України, юридичною особою є організація, створена і зареєстрована у встановленому законом порядку.

Відповідно до ч. 2 ст. 81 Цивільного кодексу України, юридична особа публічного права створюється розпорядчим актом Президента України, органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування.

Відповідно до п. 2.1 ст. 2 «Засновники підприємства» статуту комунального підприємства «Високопільський комунсервіс» (код СДРПОУ № 37411497) (далі - Підприємство), затвердженого рішенням XX сесії Високопільської селищної ради Херсонської області VI скликання від 04.05.2012 № 374, засновником Підприємства є Високопільська селищна рада Херсонської області.

Відповідно до п. 4.1—4.4, 4.7 ст. 4 «Юридичний статус Підприємства» статуту, вказане вище Підприємство є юридичною особою і має право від свого імені укладати договори, набувати майнові і особисті права і нести обов`язки згідно до положень цього статуту, бути позивачем і відповідачем у місцевому суді, господарському суді і третейському суді. Підприємство працює на принципах повного господарського розрахунку та фінансування, набуває прав юридичної особи з моменту його державної реєстрації, в своїй діяльності керується діючим законодавством України, статутом та іншими документами, затвердженими селищною радою. Підприємство має відособлене майно, що відображене в самостійному балансі, круглу печатку, кутовий штамп та інші печатки і штампи українською мовою, що відтворюють повну назву підприємства та інші реквізити Підприємства, розрахунковий та інші рахунки в українських банках, а також всі інші атрибути, що необхідні для діяльності Підприємства.

Відповідно до п. 7.1 ст. 7 «Органи управління» статуту, органами управління Підприємством є селищні рада та його керівник.

Виходячи з вищевказаного, комунальне підприємство «Високопільський комунсервіс», є юридичною особою публічного права у розумінні положень ч. 2 ст. 81 ЦК України.

Відповідно до роз`яснення щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 03.02.2021 № 1 під посадовими особами юридичних осіб публічного права, насамперед комунальних та державних установ і підприємств, слід розуміти осіб, які мають повноваження здійснювати організаційно-розпорядчі чи адміністративно-господарські функції.

Адміністративно-господарські функції (обов`язки) - це обов`язки з управління, розпорядження державним, комунальним майном (установлення порядку його зберігання, переробки, реалізації забезпечення контролю за цими операціями тощо).

Організаційно-розпорядчі функції (обов`язки) — це обов`язки щодо здійснення керівництва галуззю промисловості, трудовим колективом, ділянкою роботи, виробничою діяльністю окремих працівників на підприємствах, в установах чи організаціях незалежно від форм власності.

Відповідно до ст. 9 «Керівник Підприємства» статуту Підприємства, керівник Підприємства здійснює керівництво поточною діяльністю Підприємства, розробляє оперативні плани діяльності підприємства, вносить пропозиції про створення, ліквідацію та реорганізацію дочірніх підприємств, філій та представництв Підприємства, організовує фінансовий і бухгалтерський облік на підприємстві, розробляє організаційну структуру Підприємства, у межах своєї компетенції видає накази та вказівки, обов`язкові для всіх підрозділів та працівників, приймати рішення про прийняття та звільнення з роботи працівників тощо.

Відповідно до п. 1.1 розділу 1 «Загальні положення» контракту (далі — Контракт), укладеного 01.11.2018 між Високопільською селищною радою Херсонської області (Орган управління майном) та ОСОБА_1 (Керівник), керівник зобов`язується безпосередньо здійснювати поточне управління Підприємством, забезпечувати його ефективну, високоприбуткову діяльність, раціональне використання і збереження закріпленого за Підприємством майна, що є комунальною власністю Високопільської об`єднаної територіальної громади.

Відповідно до п.2.1 розділу 2 «Права та обов`язки сторін» Контракту, Керівник здійснює поточне (оперативне) керівництво Підприємством, організовує його господарську, соціально-побутову та іншу діяльність.

Відповідно до п. 2.4 розділу 2 «Права та обов`язки сторін» Контракту, керівник діє від імені та в інтересах підприємства, представляє його інтереси в судових органах, на підприємствах, в установах та організаціях; укладає від імені підприємства правочини, має право застосовувати заходи заохочення та накладати на працівників дисциплінарні стягнення відповідно до вимог чинного законодавства, видавати д межах своєї компетенції накази, обов`язкові для всіх працівників підприємства; розпоряджатися коштами підприємства в межах і обсягах та у порядку, визначеному законодавством тощо.

Все вищевказане свідчить про те, що ОСОБА_1 , обіймаючи посаду директора комунального підприємства «Високопільський комунсервіс», виконував адміністративно-господарські та організаційно-розпорядчі функції, отже є посадовою особою юридичної особи публічного права.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 4 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов`язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» посадові особи юридичної особи публічного права є суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону.

Отже, директор комунального підприємства «Високопільський комунсервіс» ОСОБА_1 відповідно до ст. 1, п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» є суб`єктом декларування та відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції».

Згідно зі ст. 57 Конституції України кожному гарантується право знати свої права і обов`язки, а відповідно до ст. 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь та гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Згідно з ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції, особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2 частини 1 статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства (далі — НАЗК) декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до п.п.1 п. 2 розділу И «Порядок подання декларації» наказу Національного агентства з питань запобігання корупції від 23.07.2021 № 449/21 «Про затвердження форми декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та Порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», що зареєстровано в Міністерстві юстиції України 29.07.2021 за № 987/36609, яке набуло чинності з 01.12.2021, щорічна декларація - декларація, яка подається відповідно до частини першої статті 45 Закону (щороку) у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (СОУЮ-19)» № 530-1X від 17.03.2020, який набрав чинності 17 березня 2020 року, розділ XIII Прикінцевих положень Закону України «Про запобігання корупції» доповнено пунктом 2-1 згідно з яким декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які відповідно до статті 45 цього Закону подаються за минулий рік до 1 квітня, у 2020 році суб`єкти декларування подають до 1 червня.

Таким чином, директор комунального підприємства «Високопільський комунсервіс» ОСОБА_1 був зобов`язаний подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік у період з 01.01.2020 до 23:59 години 31.05.2020 включно, за 2020 рік у період з 01.01.2021 до 23:59 години 31.03.2021 включно.

Згідно з абзацом 1 ч. 2 статті 45 Закон України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у підпункті «в» пункту 1 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Відповідно до п.2 ч.2 розділу ІІ «Порядку заповнення та подання декларації особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» затвердженого наказом НАЗК декларація при звільненні – декларація, яка подається відповідно до абзацу першого частини другої статті 45 Закону – не пізніше 30 календарних днів з дня припинення діяльності.

Така декларація подається за період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими суб`єктом декларування та містить інформацію станом на останній день такого періоду, яким є останній день здійснення діяльності.

Відповідно до пункту 2 наказу Національного агентства з питань запобігання корупції № 539/21 «Про затвердження порядку перевірки факту подання суб`єктами декларування декларацій відповідно до Закону України «Про запобігання корупції»», припиненням діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, є останній день виконання суб`єктом декларування зазначених функцій.

Аналіз вжитого в абзаці 1 частини 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» формулювання «Припиняє діяльність» дає підстави констатувати, що термін «Припинення» за загальним правилом (ст.. 36 КЗпП) співвідноситься із терміном «звільнення».

На підставі розпорядження голови Високопільської селищної ради Херсонської області від 11.05.2021 № 109-К «Про звільнення ОСОБА_1 », ОСОБА_1 11.05.2021 звільнено з посади директора комунального підприємства «Високопільський комунсервіс» за згодою сторін. Того ж дня, 11.05.2021, ОСОБА_1 отримав трудову книжку, а бухгалтерією підприємства був здійснений повний розрахунок з ним, тобто 11.05.2021 ОСОБА_1 фактично припинив діяльність, зазначену у підпунктах «а», «в» пункту 2 ч.1 ст. 3 Закону.

Таким чином, директор комунального підприємства «Високопільський комунсервіс» ОСОБА_1 був зобов`язаний подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, як особа, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (при звільненні) до 23:59 години 10.06.2021 включно.

Згідно з листом НАЗК від 27.08.2020 № 47-01/44121/20 декларації, які були подані до Реєстру о 00 годин 00 хвилин 01 червня (включно і пізніше) — для декларацій, які подаються у 2020 році, вважаються такими, що подані із порушення термінів, встановлених ч. 1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», за що ч. 1 ст. 172-6 КУпАП передбачена відповідальність.

Згідно з листом НАЗК від 06.02.2020 № 71-03/4127/20 встановлено, що у пункті І розділу ІІІ Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням Національного агентства 10.06.2016 №3 (із змінами), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 959/29089 (далі - Порядок), зазначається, що усі компоненти, які суб`єкт декларування подав до інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (далі - ITC Реєстр), зберігаються в ITC Реєстр й автоматично оприлюднюються (за винятком конфіденційної інформації) у публічний частині ITC Реєстр відповідно до цього Порядку. Дата в публічній частині ITC Реєстр відповідає фактичній даті подання документів суб`єктами декларування.

Разом з цим, ОСОБА_1 подав до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік лише 08.12.2021 о 16:14 год., тобто несвоєчасно (https://public.nazk.gov.ua/documents/ec6ccfb4-35d7-4039-8bl2-30e0f458a30d).

Також ОСОБА_1 подав до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2020 рік лише 05.04.2021 о 16:47 годині, тобто несвоєчасно (https://public.nazk.gov.ua/documents/692е129d-7f5f-489b-9e76-8c0a708a7087).

Також ОСОБА_1 подав до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, як особа, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (при звільненні), лише 08.12.2021 о 16:29 год., тобто несвоєчасно (https://public.nazk.gov.ua/documents/4ce673e8-7c64-4978-8e70-ba71c15d554c).

Відсутність поважних причин у ОСОБА_1 для несвоєчасного подання ним щорічних декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019-2020 роки та декларації особи, яка припиняє діяльність пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (при звільненні) у 2021 році, також підтверджується наступними доводами.

Відповідно до вимог чинного антикорупційного законодавства України, державою з лютого 2016 року забезпечено надання суб`єктам декларування ЕЦП на безоплатній основі в акредитованих центрах.

Відповідну інформацію із зазначенням Електронного реєстру суб`єктів, які надають послуги, пов`язані з ЕЦП, розміщено на офіційному сайті Міністерства юстиції України (https://www.czo.gov.ua/ca-registry).

Подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, як і будь-якої іншої звітності, передбачає вчинення суб`єктами декларування певних підготовчих дій: зокрема перевірку строку дії ЕЦП, правильність зазначення прізвища, ім`я та по батькові при його отриманні, наявність доступу до поштових скриньок, збір інформації, що необхідна для заповнення декларації тощо. З цією метою законодавець встановив строк для заповнення та подання декларації - 3 місяці.

На офіційному веб-сайті НАЗК з початку поточного року постійно публікувалася інформація про терміни, порядок та строки подання чергового етапу декларування.

Відповідно до листів Високопільської селищної ради Херсонської області від 11.11.2021 № 4469-01/0/21/700-18.03-2627, комунальне підприємство «Високопільський комунсервіс» обладнано комп`ютерною технікою з постійним доступом до мережі Інтернет. За наданням практичної допомоги при заповненні та поданні щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019-2021 роки ОСОБА_1 не звертався.

Відповідно до листів комунального підприємства «Високопільський комунсервіс» від 10.11.2021 № 76. в період з 01.01.2020 до 31.05.2021 підприємство мало комп`ютерну техніку з постійним доступом до мережі Інтернет, за допомогою якої ОСОБА_1 мав технічну можливість своєчасно подати щорічну декларацію особи, вповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019-2021 роки. За наданням практичної допомоги при заповненні та поданні щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019-2021 роки ОСОБА_1 не звертався.

Отже, наявність у ОСОБА_1 технічної можливості своєчасно подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019-2021 роки.

Згідно з довідкою Акредитованого центру сертифікації ключів АТ КБ «Приватбанк», ОСОБА_1 мав електронні цифрові підписи, дійсні протягом часу з 27.03.2019 до 26.03.2020, з 11.06.2019 до 10.06.2020 та з 20.10.2020 до 20.10.2021.

Відповідно до листа НАЗК від 12.05.2021 №47-06/31582/21 та службової записки від 29.04.2021 №71-02/7046-21, у період з 17:00 03.01.2020 по 12:40 04.01.2020 мала місце помилка у відсутності доступу до персонального кабінету та ненадходженням листів з посиланням для зміни кваліфікованого електронного підпису.

За інформацією адміністратора ITC Реєстр ДП «УСС» з 09:00 15.01.2020 по 12:25 15.01.2020 при спробі подання або збереження документів в ITC Реєстр виникала помилка «Помилка. Не вдалося з`єднатися з сервером. Спробуйте пізніше.» З 10:00 11.03.2020 у окремих користувачів на етапі автентифікації та при спробах подання і збереження документів в ITC Реєстр виникали помилки, які були усунуті 12.03.2020 о 16.00.

Відповідно до листа НАЗК від 12.05.2021 №47-06/31582/21 та службової записки від 29.04.2021 №71-02/7046-21, у зв`язку із проведенням програмно-технічного обслуговування ІТС Реєстр, доступ до нього було обмежено 15.01.2021 у період з 17:00 до 22:58 та 21.01.2021 у період з 09:00 до 12:28 год.

У зв`язку з проведенням переналаштування комутаційного обладнання ІТС Реєстр, доступ до нього було обмежено 02.02.2021 у період з 13:09 до 14:19.

Через помилки у роботі програмного забезпечення ІТС Реєстр, у період з 15:43 по 22:02 25.03.2021 доступ до його публічної частини та до частини персонального електронного кабінету суб`єкта декларування було частково обмежено. Також у розділі 11, поданих суб`єктами декларування в цей проміжок часу до ІТС Реєстр декларацій, відбулось некоректне відображення інформації та дану помилку у публічній частині було усунуто 26.03.2021 о 15:00, а у персональному електронному кабінеті 30.03.2021 о 14:54.

Інших технічних несправностей та перебоїв у роботі ITC Реєстр, які б завадили поданню документів до ITC Реєстр у період з 01.01.2020 по 01.06.2020 та з 01.01.2021 по 29.04.2021 не зафіксовано.

Вказане свідчить про відсутність у ОСОБА_1 поважних причин для несвоєчасної подачі щорічних декларацій та декларації у зв`язку зі припиненням діяльності особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019-2021 роки, а також про наявність технічної та фізичної можливості для своєчасного подання вказаних декларацій.

Одним із основоположних принципів діяльності із запобігання і протидії корупції є невідворотність відповідальності за вчинення корупційних правопорушень, оскільки ці правопорушення несуть негативні наслідки, які можуть виявитися у підриві авторитету державних органів та органів місцевого самоврядування і зашкодити суспільним інтересам, отже таке правопорушення не може бути визнане, як малозначне.

Відповідно до ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до ст.10 КУпАП адміністративне правопорушення визнається вчиненим умисно, коли особа, яка його вчинила, усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки і бажала їх або свідомо допускала настання цих наслідків.

Склад вказаного правопорушення є формальним, тобто таким, який не передбачає наслідків, як обов`язкового елементу об`єктивної сторони, в той час як обов`язковим елементом об`єктивної сторони формального складу є діяння або протиправна бездіяльність.

Об`єктивна сторона ч. 1 ст. 172-6 КУпАП встановлює адміністративну відповідальність за порушення вимог щодо фінансового контролю: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Крім того, суб`єктивна сторона ч. 1 ст. 172-6 КУпАП у формі непрямого умислу полягає у тому, що ОСОБА_1 своєчасно будучи обізнаний про вимоги фінансового контролю, зокрема необхідні терміни, алгоритм подачі щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019-2021 роки, оскільки декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 у 2018-2019 роках подавалась вчасно.

Вказане також свідчить, що ОСОБА_1 , достовірно знаючи про строки, алгоритм необхідних дій в Реєстрі для успішного подання щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019-2021 року, був своєчасно попереджений про обмеження та наслідки невиконання вимог фінансового контролю, але свідомо допустив їх настання.

При призначенні адміністративного стягнення прийнято до уваги, що згідно ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. Також враховано характер та ступінь тяжкості скоєного правопорушення, перевіривши існування обтяжуючих (не встановлено) та пом`якшуючих обставин: щире каяття, дані про особу, яка вчинила адміністративне правопорушення, визнання ним своєї вини, його ставлення до вчиненого, майновий та сімейний стан, а тому адміністративне стягнення необхідно накласти в межах санкції у вигляді адміністративного штрафу, що на розсуд суду є достатнім та необхідним для виправлення особи, яка вчинила адміністративне правопорушення.

В силу ст. 40-1 КУпАП з особи, яка вчинила адміністративне правопорушення підлягає стягненню судовий збір, в розмірах встановлених законодавством України.

На підставі викладеного, керуючись ст.33, ч.1 ст.172-6, 283, 284, 287 КУпАП, суддя

П О С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 визнати винним у вчинені адміністративних правопорушень передбачених ч.1 ст. 172-6, КУпАП і накласти на нього адміністративне стягнення із застосуванням ч.2 ст. 36 КУпАП, передбачене ст. 172-6 ч.1 КУпАП у вигляді адміністративного штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що в сумі становить 850 (Вісімсот п`ятдесят) грн.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , (РНОКПП- НОМЕР_1 ), судовий збір на користь держави у розмірі 496,20 грн.

Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги до Херсонського апеляційного суду через Високопільський районний суд Херсонської області.

Суддя О.О. Дамчук