
Справа № 396/1772/21
Провадження № 3/396/21/22
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28.01.2022 року м. Новоукраїнка
Суддя Новоукраїнського районного суду Кіровоградської області Русіна Алла Анатоліївна, розглянувши матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань у Кіровоградській області про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний код НОМЕР_1 , приватний підприємець ФОП ОСОБА_2 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.156, ч. 1 ст. 164 КУпАП,-
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 898092 від 07.12.2021 року, ОСОБА_1 07.12.2021 року о 14:40 год. в магазині « ІНФОРМАЦІЯ_2 » за адресою: м. Новоукраїнка, вул. Вокзальна,6, здійснював реалізацію рідини прозорого кольору з різким запахом алкоголю без державної реєстрації, як суб`єкта господарської діяльності та без отримання ліцензії на провадження даного виду господарювання, чим вчинив правопорушення передбачене ч. 1 ст. 164 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 898091 від 07.12.2021 року, ОСОБА_1 07.12.2021 року о 14:40 год. в магазині «Продукти» за адресою: м. Новоукраїнка, вул. Вокзальна,6, здійснював реалізацію тютюнових виробів «COMPLIMENT RED» без марки акцизного податку, чим вчинив правопорушення передбачене ч. 1 ст. 156 КУпАП.
28.01.2022 року постановою судді справи на підставі ст. 36 КУпАП були об`єднані в одне провадження.
ОСОБА_1 у судовому засіданні інкриміновані йому правопорушення та обставини викладені в протоколі визнав, щиро розкаявся, просив суворо не карати та застосувати мінімальне покарання. Просив долучити до матеріалів справи копію витяга з реєстру платників єдиного податку.
Дослідивши матеріали справи, вважаю, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративних правопорушеннь, передбачених ч. 1 ст. 156, ч. 1 ст. 164 КУпАП.
Відповідно до ст.ст. 248, 251 КпАП України, розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється на засадах рівності перед законом і органом, який розглядає справу. Доказами по справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Такі обставини можуть бути встановлені висновком експертизи.
Положеннями ст. 251 КУпАП передбачено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються, зокрема, протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, речовими доказами, іншими документами.
Згідно із ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
В частині вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 156 КУпАП суд зазначає наступне.
Частина 1 ст.156 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за порушення правил роздрібної або оптової торгівлі алкогольними напоями чи тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, без марок акцизного податку чи з підробленими марками цього податку.
Об`єктивна сторона правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 156 КУпАП полягає у здійсненні роздрібної або оптової, зокрема, імпорт або експорт, торгівлі спиртом етиловим, коньячним або плодовим або роздрібної торгівлі тютюновими виробами без наявності ліцензії або без марок акцизного збору чи з підробленими марками цього збору. Беручи до уваги зазначене та викладені у протоколі про адміністративне правопорушення обставини, дії ОСОБА_1 вірно кваліфіковані за ч. 1 ст. 156 КУпАП, порушення правил роздрібної торгівлі тютюновими виробами, без марок акцизного податку.
Факт вчиненого підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАБ 898091 від 07.12.2021 року; рапортом; протоколом вилучення від 07.12.2021 року; копіями фото місця події, відеодиском, письмовими поясненнями свідка ОСОБА_3 та пояснення наданні в судовому засіданні ОСОБА_1 .
Оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, визнає доведеним належними та допустимими доказами вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 156 КУпАП.
В частині правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164 КУпАП, суд зазначає наступне.
Так,згідно частини 1 статті 164 КУпАП,провадження господарськоїдіяльності бездержавної реєстраціїяк суб`єктагосподарювання або без подання повідомлення про початок здійснення господарської діяльності, якщо обов`язковість подання такого повідомлення передбаче назаконом, або без отримання ліцензіїна провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, або у період зупинення дії ліцензії, у разі якщо законодавством не передбачені умови провадження ліцензійної діяльності у період зупинення діїліцензії, або без одержання документадозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди),- тягне за собою накладення штрафу від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення, чи без такої.
Об`єктивна сторона правопорушення, передбаченого ч.1 ст.164 КУпАП, полягає, зокрема, у здійсненні господарської діяльності без державної реєстрації як суб`єкта господарювання або без отримання ліцензії на провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону.
Факт вчиненого підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАБ 898092 від 07.12.2021 року; рапортом; протоколом вилучення від 07.12.2021 року; копіями фото місця події, відеодиском, письмовими поясненнями свідка ОСОБА_3 та пояснення наданні в судовому засіданні ОСОБА_1 .
Оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, визнає доведеним належними та допустимими доказами вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 164 КУпАП.
Враховуючи обставини справи, характер вчиненого правопорушення, ступінь вини правопорушника, особу порушника, який працює, є фізичною особою - підприємцем, визнав вину в інкримінованих правопорушеннях, вважаю, що ОСОБА_1 слід визнати винуватим у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст.156, ч. 1 ст. 164 КУпАП, та призначити йому адміністративне стягнення в межах санкцій вказаних статей та з урахуванням вимог ст. 36 КУпАП в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених - у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, з конфіскацією предметів торгівлі.
Статтею 40-1 КУпАП встановлено, що судовий збір упровадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.33, 36, 40-1,156, 164, 283,284 КУпАП,-
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.156, ч. 1 ст. 164 КУпАП і накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 гривень, з конфіскацією предметів торгівлі, що зазначені в протоколі вилучення.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір у розмірі 496 (чотириста дев`яносто шість) грн 20 коп отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, код банку отримувача (МФО) 899998, рахунок отримувача – UA 908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету - 22030106, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП).
Постанова протягом десяти днів з дня її винесення може бути оскаржена до Кропивницького апеляційного суду через Новоукраїнський районний суд Кіровоградської області.
Постанова може бути пред`явлена до виконання протягом трьох місяців.
Суддя: А. А. Русіна