Постанова № 102847294, 18.01.2022, Старобільський районний суд Луганської області

Дата ухвалення
18.01.2022
Номер справи
431/6166/21
Номер документу
102847294
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

18.01.2022

Справа № 431/6166/21

Провадження № 3/431/25/22

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

18 січня 2022 року м. Старобільськ

Суддя Старобільського районного суду Луганської області Форощук О.В., за участі представника Луганської митниці Сорокіна Л.В., особи, яка притягається до адміністративної відпоідальності ОСОБА_1 , розглянувши справу про адміністративне правопорушення стосовно:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Миронівське м. Дебальцеве Донецької області, тимчасово не працюючого, громадянина України, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ч. 1 ст. 483 МК України,-

В С Т А Н О В И В:

10.11.2021 року о 18 годині в зону митного контролю митного контролю митного поста «Мілове» Луганської митниці в напрямку руху з Російської Федерації в Україну в`їхав легковий автомобіль марки «Volkswagen Caddy», д/н НОМЕР_2 , під керуванням громадянина України, ОСОБА_1 , яким було обрано формою проходження митного контролю «зелений коридор». В ході проведення митного контролю транспортний засіб було переведено до смуги руху «червоний коридор» для проведення поглибленого огляду. Під час проведення митного огляду вказаного автомобіля було встановлено, що ОСОБА_1 переміщує в салоні транспортного засобу товари (комплектуючі та запчастини) до шахтного обладнання в кількості 12 частин, що переміщується через митний кордон України з приховуванням від митного контролю в спосіб, що утруднює виявлення таких товарів, а саме в ніші між задніми сидіннями доступ до якої закритий зверху підлокітником та підголівником сидіння, а ззаду вхід якої закритий повішеним на сидіння одягом та ніші, що знаходиться між заднім пасажирським сидінням та бокової стінки салону кузова автомобіля доступ до якої зверху був закритий особистими речами – одягом, та поверх яких лежала подушка. Таким чином ОСОБА_1 переміщував через митний кордон України товари з приховуванням від митного контролю в місцях, що утруднюють виявлення таких товарів, за що передбачена відповідальність за ч. 1 ст. 483 МК України.

Крім того, 27.11.2021 року о 15 годині в зону митного контролю митного поста «Мілове» Луганської митниці в напрямку руху з Російської Федерації в Україну в`їхав легковий автомобіль марки «Volkswagen Caddy», д/н НОМЕР_2 під керуванням ОСОБА_1 , яким було обрано формою проходження митного контролю «зелений коридор». В ході проведення митного контролю транспортний засіб було переведено до смуги руху «червоний коридор» для проведення поглибленого огляду. Під час проведення митного огляду вказаного автомобіля було встановлено, що ОСОБА_1 переміщує в салоні транспортного засобу товари (комплектуючі та запчастини) до шахтного обладнання у вигляді бурів в кількості 19 штук та металеві пальці що мають вид «піки» у кількості 80 штук, що переміщується через митний кордон України з приховуванням від митного контролю в спосіб, що утруднює виявлення таких товарів, саме в ніші між підголівником сидіння, ззаду вхід якої закритий пустими господарчими сумками та ніші, що знаходиться між заднім пасажирським сидінням та бокової стінки салону кузова автомобіля, доступ до якої зверху був закритий особистими речами – одягом.

Таким чином, ОСОБА_1 переміщував через митний кордон України товари з приховуванням від митного контролю в місцях, що утруднюють виявлення таких товарів.

Згідно з приписами ч. 2 ст. 36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

Постановою суду від 10.01.2022 року об`єднано в одне провадження адміністративні справи № 431/6356/21 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за порушення митних правил, передбачених ч. 1 ст. 483 МК України та № 431/6166/21 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за порушення митних правил, передбачених ч.1ст.483 МК України, присвоєно єдиний судовий № 431/6166/21 (номер провадження 3/431/25/22).

Дії ОСОБА_1 органом митниці кваліфіковані, як порушення митних правил, відповідальність за вчинення яких передбачене ч. 1 ст. 483 МК України.

ОСОБА_1 в судовому засіданні свою провину визнав повністю, щиро розкаявся та просив його суворо не карати.

Представник митниці Сорокін Л.В. в судовому засідання зазначив, що у діях ОСОБА_1 наявний склад правопорушення, яке йому інкриміноване. До останнього слід застосувати стягнення, передбачене санкцією частини 1 статті 483 МК України.

Заслухавши думку особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , представника митниці Сорокіна Л.В., дослідивши матеріали справи, приходжу до наступного висновку.

За положеннями п. 3 ч. 1 ст. 8 МК України, державна митна справа здійснюється на основі принципів законності та презумпції невинуватості.

Судом встановлено, що 10.11.2021 року о 18 годині в зону митного контролю митного контролю митного поста «Мілове» Луганської митниці в напрямку руху з Російської Федерації в Україну в`їхав легковий автомобіль марки «Volkswagen Caddy», д/н НОМЕР_2 , під керуванням громадянина України, ОСОБА_1 , яким було обрано формою проходження митного контролю «зелений коридор». В ході проведення митного контролю транспортний засіб було переведено до смуги руху «червоний коридор» для проведення поглибленого огляду. Під час проведення митного огляду вказаного автомобіля було встановлено, що ОСОБА_1 переміщує в салоні транспортного засобу товари (комплектуючі та запчастини) до шахтного обладнання в кількості 12 частин, що переміщується через митний кордон України з приховуванням від митного контролю в спосіб, що утруднює виявлення таких товарів, а саме в ніші між задніми сидіннями доступ до якої закритий зверху підлокітником та підголівником сидіння, а ззаду вхід якої закритий повішеним на сидіння одягом та ніші, що знаходиться між заднім пасажирським сидінням та бокової стінки салону кузова автомобіля доступ до якої зверху був закритий особистими речами – одягом, та поверх яких лежала подушка. Таким чином ОСОБА_1 переміщував через митний кордон України товари з приховуванням від митного контролю в місцях, що утруднюють виявлення таких товарів, за що передбачена відповідальність за ч. 1 ст. 483 МК України. Крім того, 27.11.2021 року о 15 годині в зону митного контролю митного поста «Мілове» Луганської митниці в напрямку руху з Російської Федерації в Україну в`їхав легковий автомобіль марки «Volkswagen Caddy», д/н НОМЕР_2 під керуванням ОСОБА_1 , яким було обрано формою проходження митного контролю «зелений коридор». В ході проведення митного контролю транспортний засіб було переведено до смуги руху «червоний коридор» для проведення поглибленого огляду. Під час проведення митного огляду вказаного автомобіля було встановлено, що ОСОБА_1 переміщує в салоні транспортного засобу товари (комплектуючі та запчастини) до шахтного обладнання у вигляді бурів в кількості 19 штук та металеві пальці що мають вид «піки» у кількості 80 штук, що переміщується через митний кордон України з приховуванням від митного контролю в спосіб, що утруднює виявлення таких товарів, саме в ніші між підголівником сидіння, ззаду вхід якої закритий пустими господарчими сумками та ніші, що знаходиться між заднім пасажирським сидінням та бокової стінки салону кузова автомобіля, доступ до якої зверху був закритий особистими речами – одягом.

Частиною 2 та частиною 4 ст. 366 МК України, передбачено, що канал, позначений символами зеленого кольору ("зелений коридор"), призначений для декларування шляхом вчинення дій громадянами, які переміщують через митний кордон України товари в обсягах, що не підлягають оподаткуванню митними платежами та не підпадають під встановлені законодавством заборони або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території і не підлягають письмовому декларуванню. Громадянин самостійно обирає відповідний канал ("зелений коридор" або "червоний коридор") для проходження митного контролю за двоканальною системою.

Згідно ст. 458 МК України, порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред`явлення їх митним органам для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на митні органи цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.

Згідно п. 6 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику у справах про контрабанду та порушення митних правил» №8 від 03 червня 2005 року, підставою для переміщення предметів через митний кордон є визначені нормативними актами документи, без яких неможливо одержати дозвіл митниці на пропуск предметів через митний кордон. Законодавчими актами встановлено, що це можуть бути митна декларація, контракт, коносамент, товарно-супровідні документи, інвойс, дозвіл відповідних державних органів тощо. Незаконно одержаними слід визнавати документи, які особа отримала за відсутності законних підстав або з порушенням установленого порядку.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 266 МК України декларант зобов`язаний, серед іншого: здійснити декларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення відповідно до порядку, встановленого цим Кодексом; на вимогу митного органу пред`явити товари, транспортні засоби комерційного призначення для митного контролю і митного оформлення; надати митному органу передбачені законодавством документи і відомості, необхідні для виконання митних формальностей.

Згідно ч. 1 ст. 483 МК України, відповідальність настає за дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів або способів, що утруднюють виявлення таких товарів, або шляхом надання одним товарам вигляду інших, або з поданням митному органу як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві дані.

Завданнями провадження у справах про порушення митних правил є своєчасне, всебічне, повне та об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її з дотриманням вимог закону, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню порушень митних правил, та запобігання таким правопорушенням (ч.1ст.486 МК України).

Вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 483 МК України, підтверджується показами особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 та іншими матеріалами справи, які знаходяться у об`єктивному взаємозв`язку між собою, нічим не спростовані, доповнюються та уточнюються іншими доказами.

Таким чином, суд приходить до висновку про доведеність вини ОСОБА_1 в скоєні митного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України, а саме: переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів або способів, що утруднюють виявлення таких товарів.

Вирішуючи питання про призначення виду стягнення за порушення митних правил, суд бере до уваги те, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

З урахуванням характеру вчиненого порушення, особи порушника, відсутності відомостей про притягнення до адміністративної відповідальності за порушення митних правил, ступеня вини, способу вчинення правопорушень, враховуючи мету призначення покарання та співрозмірність покарання вчиненому правопорушенню, приходжу до висновку, що до ОСОБА_1 слід застосувати стягнення у виді штрафу в розмірі 100% вартості предметів правопорушення, а товар, що був предметом порушення митних правил слід конфіскувати в дохід держави. При цьому, визначаючи розмір штрафу приймаю до уваги наведені вище положення ст. 36 КУпАП, а тому визначаючи більш серйозне правопорушення з числа вчинених враховую санкцію статті, яка передбачає покарання у виді штрафу в розмірі 100 % вартості товару та саму вартість вилученого товару. Таким чином, більш серйозне правопорушення з числа вчинених є правопорушення за протоколом у якому вартість виявленого не задекларованого товару є найбільшою - 38850,00 гривень.

Також, з особи, яка притягається до відповідальності, на підставі 519 МК України, підлягають стягненню витрати, понесені митним органом за зберігання товарів, які стали предметом порушення митних правил в розмірі 514,50 гривень.

Виходячи з положень ч.1 ст.33 Закону України «Про виконавче провадження», за наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим (хвороба сторони виконавчого провадження, відрядження сторони виконавчого провадження, стихійне лихо, тощо), сторони мають право звернутися до суду, який розглядав справу як суд першої інстанції, із заявою про відстрочку або розстрочку виконання рішення. Рішення про розстрочку виконується в частині та у строки, встановлені цим рішенням.

Відповідно до ст.40-1 КУпАП та Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 слід стягнути в користь держави судовий збір у розмірі 496,20 грн.

Керуючись ст.ст.483,519,526 МК України, ст.ст.40-1, 283 КУпАП, Законом України «Про судовий збір», суддя, -

ПОСТАНОВИВ :

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 483 МК України та накласти на нього стягнення у розмірі 38850 (тридцять вісім тисяч вісімсот п`ятдесят) грн. штрафу.

Штраф перерахувати: отримувач – ГУК у Луг.обл./МТГ. У м. Луган./21081100, код отримувача – 37991110, банк отримувача – Казначейство України (ЕАП), р/р UA048999980313040106005012493, 21081100 – код бюджетної класифікації, 050 – код платежу.

Розстрочити ОСОБА_1 виплату штрафу із розрахунку по 1 000 (одній тисячі) грн. щомісячно до повної виплати штрафу.

Товар, вилучений згідно протоколів про порушення митних правил № 62/70200/21 від 10.11.2021 року, та № 64/70200/21 від 27.11.2021 року - конфіскувати в дохід держави.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Луганської митниці Державної митної служби України 514 (п`ятсот чотирнадцять) грн. 50 коп. витрат за зберігання товару (Східна митниця Держмитслужби, р/р UA438201720313221003201162371, код ЄДРПОУ 43336287 в Державній казначейській службі України м. Київ, призначення платежу: витрати за зберігання вилученого майна з громадянина П.І.Б.).

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 496 (чотириста дев`яносто шість) грн. 20 коп. судового збору (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106).

Постанова може бути оскаржена до Луганського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя Форощук О.В.