
Справа № 703/206/22
3/703/214/22
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31 січня 2022 року суддя Смілянського міськрайонного суду Черкаської області Ігнатенко Т.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від відділу поліції №2 Черкаського РУП ГУНП України в Черкаській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , не працюючого,
за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ст.122-4 та ст.124 КУпАП
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 25 грудня 2021 року близько 13 години 00 хвилин по вул. Червоноармійська в м. Сміла Черкаської області керуючи автомобілем «ЗАЗ-110307», д.н.з. НОМЕР_1 , в порушення п. 13.1 ПДР України, не врахував дорожньої обстановки, не дотримався безпечного бокового інтервалу, внаслідок чого скоїв наїзд на припаркований транспортний засіб марки «Volkswagen Passat» д.н.з. НОМЕР_2 , в результаті чого транспортні засоси отримали механічні пошкодження з матеріальними збитками. Після чого, будучи причетним до дорожньо-транспортної пригоди, в порушення вимог п.2.10 «а» ПДР України, залишив місце пригоди.
Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, - ОСОБА_1 у судове засідання не з`явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.
Відповідно до ч.1 ст.268 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
Крім того, згідно рішення від 03 квітня 2008 року у справі «Пономарьов проти України» Європейський суд з прав людини зазначив, що сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження.
Враховуючи, що ОСОБА_1 був належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, однак у судове засідання не з`явився, клопотань від нього про відкладення розгляду справи не надходило, вважаю за можливе розгляд справи про адміністративне правопорушення проводити без його участі та ухвалити рішення за наявними в справі доказами.
Дослідивши матеріали справи вважаю, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст.124 КУпАП, а саме «Порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів» та ст.122-4 КУпАП, а саме: «залишення водіями транспортних засобів, іншими учасниками дорожнього руху на порушення встановлених правил місця дорожньо-транспортної пригоди, до якої вони причетні».
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії ААБ №186062 від 12 січня року, складеного відносно ОСОБА_1 , останній, порушив вимоги п. 13.1 ПДР України, що є причиною виникнення дорожньо-транспортної пригоди, в якій транспортні засоби отримали механічні пошкодження та завдано матеріальних збитків, за що передбачена адміністративна відповідальність відповідно до вимог ст.124 КУпАП.
Крім того, як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії ААБ №186061 від 12 січня 2022 року, складеного відносно ОСОБА_1 , останній, також порушив вимоги п.2.10 «а» ПДР України, тобто будучи причетним до дорожньо-транспортної пригоди, залишив місце пригоди, за що передбачена адміністративна відповідальність відповідно до вимог ст.122-4 КУпАП.
Порядок дорожнього руху на території України, відповідно до Закону України «Про дорожній рух» від 30 червня 1993 року № 3353, встановлений Правилами дорожнього руху, затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року № 1306.
Згідно з п. 1.1 Правил дорожнього руху України вони, відповідно до Закону України «Про дорожній рух», встановлюють єдиний порядок дорожнього руху на всій території України.
Відповідно до п. 1.9 Правил дорожнього руху України, особи, які порушують ці Правила, несуть відповідальність згідно із законодавством.
Статтею 14 Закону України «Про дорожній рух» встановлено, що учасники дорожнього руху зобов`язані знати і неухильно дотримуватися вимог цього закону, Правил дорожнього руху та інших нормативних актів з питань безпеки дорожнього руху, створювати безпечні умови для дорожнього руху, не завдавати своїми діями або бездіяльністю шкоди підприємствам, установам, організаціям і громадянам, виконувати розпорядження органів державного нагляду та контролю щодо дотримання законодавства про дорожній рух.
Згідно п.13.1 ПДР України, водій залежно від швидкості руху, дорожньої обстановки, особливостей вантажу, що перевозиться, і стану транспортного засобу повинен дотримувати безпечної дистанції та безпечного інтервалу.
Відповідно до п. 2.10 «а» ПДР України, у разі причетності до дорожньо-транспортної пригоди водій зобов`язаний негайно зупинити транспортний засіб і залишатися на місці пригоди.
Згідно диспозиції ст.124 КУпАП, адміністративна відповідальність за вданою статтею настає у разі порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
Згідно диспозиції ст.122-4 КУпАП, адміністративна відповідальність за вданою статтею настає у разі залишення водіями транспортних засобів, іншими учасниками дорожнього руху на порушення встановлених правил місця дорожньо-транспортної пригоди, до якої вони причетні.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст.122-4 та ст.124 КУпАП, повністю підтверджується сукупністю письмових доказів, досліджених безпосередньо під час судового розгляду, а саме:
- протоколами про адміністративні правопорушення серії ААБ №186062 від 12 січня 2022 року та серії ААБ №186061 від 12 січня 2022 року;
- схемою місця дорожньо-транспортної пригоди від 25 грудня 2021 року; рапортом старшого інспектора-чергового ЧЧ СМ Смілянського ВП ГУНП в Черкаській області Василенка В.В. від 25 грудня 2021 року;
- письмовими поясненнями ОСОБА_2 від 25 грудня 2021 року, який пояснив, що 25 грудня 2021 року близько 08 години ранку припаркував свій автомобіль марки «Volkswagen Passat» д.н.з. НОМЕР_2 біля центрального ринку в м. Сміла. Повернувся близько 13 години та виявив механічні пошкодження заднього бамперу автомобіля, в цей час до нього підійшов чоловік, що був очевидцем даної дорожньо-транспортної пригоди та допоміг встановити автомобіль, що зник з місця пригоди;
- письмовими поясненнями ОСОБА_3 від 25 грудня 2021 року, який пояснив, що 25 грудня 2021 року близько 13 години він був очевидцем того, як біля центрального ринку на парковці виїжджав автомобіль Таврія червоного кольору д.н.з. НОМЕР_1 , здавав заднім ходом та зачепив поряд стоячий автомобіль «Volkswagen Passat» д.н.з. НОМЕР_2 , потім автомобіль Таврія червоного кольору д.н.з. НОМЕР_1 проїхав вперед та знову почав рух заднім ходом і ще раз вчинив зіткнення з припаркованим автомобілем марки «Volkswagen Passat» д.н.з. НОМЕР_2 . Після цього пасажир вийшов з автомобіля «Таврія», побачив ушкодження, сів у автомобіль і вони поїхали в сторону центру міста;
- письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 12 січня 2022 року, з яких вбачається, що він 25 грудня 2021 року близько 13 години перебував у м. Сміла по вул. В`ячеслава Чорновола біля центрального ринку, його автомобіль «ЗАЗ Славута» д.н.з. НОМЕР_1 був припаркований на парковці, виїжджаючи з парковки заднім ходом він зачепив автомобіль «Volkswagen Passat», який був припаркований зліва від його автомобіля, однак не помітив, що завдав ушкоджень, після чого поїхав з місця події. Вже вдома помітив наявні механічні ушкодження свого автомобіля, а саме переднього бампера з лівого боку;
- рапортом заступника начальника СРПП Смілянського ВП ГУНП в Черкаській області Пишного Є.В. від 13 січня 2022 року.
Відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1 вчинив два адміністративних правопорушення, кожне із яких кваліфікується за окремою статтею Особливої частини КУпАП, що має самостійну санкцію, а саме: за ст.122-4 та ст.124 КУпАП. За кожне з адміністративних правопорушень не минули строки давності притягнення до адміністративної відповідальності, окрім того, ні за одне з них на порушника не накладалося адміністративне стягнення, в зв`язку з чим стягнення на нього має бути накладено з врахуванням ст.36 КУпАП.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення та особу порушника, вважаю, що для його перевиховання, стимулювання поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, достатнім є стягнення, з врахуванням ст.36 КУпАП, в межах санкції ст.122-4 КУпАП, у виді штрафу в розмірі передбаченому законом.
Відповідно до Закону України «Про судовий збір» та в порядку ст.40-1 КУпАП, з ОСОБА_1 слід стягнути судовий збір, ставка якого складає 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Доказів, які звільняють ОСОБА_1 від сплати судового збору за розгляд справи про адміністративне правопорушення, матеріали справи не містять та останнім не надані.
На підставі викладеного та керуючись ст.9, 33, 34, 35, 36, 40-1, 122-4, 124, 252, 268, 280, 283, 284 КУпАП,
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст.122-4 та ст.124 КУпАП, та, з врахуванням ст.36 КУпАП, накласти на нього адміністративне стягнення, передбачене ст.122-4 КУпАП, у виді штрафу в розмірі 200 (двісті) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3400 (три тисячі чотириста) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 496 (чотириста дев`яносто шість) гривень 20 (двадцять) копійок судового збору, який зарахувати на рахунок: UA908999980313111256000026001, отримувач коштів: ГУК у м. Києві 22030106, код за ЄДРПОУ: 37993783, банк отримувача: Казначейство України, код банку отримувача: 899998, код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанова може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду через Смілянський міськрайонний суд Черкаської області протягом 10 днів з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків на її оскарження, а в разі оскарження після розгляду справи апеляційним судом, якщо її не буде скасовано.
Строк пред`явлення постанови до виконання – 3 (три) місяці.
Суддя Т.В. Ігнатенко