Рішення № 102827272, 28.01.2022, Соснівський районний суд м. Черкас

Дата ухвалення
28.01.2022
Номер справи
712/10223/21
Номер документу
102827272
Форма судочинства
Цивільне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 712/10223/21

Провадження № 2/712/485/22

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 січня 2022 року Соснівський районний суд у складі:

головуючого судді - Пироженко В.Д.

за участю секретаря – Жук О.М.

за участі: представника позивача адвоката Семенюк О.Г.

за участі представника відповідача ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси цивільну справу в порядку спрощеного провадження за позовом ОСОБА_2 до Черкаського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки в особі житлової комісії про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії,

В С Т А Н О В И В:

Позивач ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом до відповідача про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії, у якому просив визнати неправомірним та скасувати рішення засідання об`єднаної житлової комісії

Черкаського територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі ОТЦК

та СП), Городищенського районного територіального центру комплектування та

соціальної підтримки, Драбівського РТЦК та СП, Золотоніського РТЦК та СП, Корсунь-

Шевченківського РТЦК та СП, Чигиринського РТЦК та СП, Чорнобаївського РТЦК та СП,

Канівського об`єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної

підтримки, Черкаського ОМТЦК та СП, військової частини А7046, військової частини

А7322 від 19.08.2021 року № 521 про зарахування на облік військовослужбовцій Збройних Сил України та членів їх сімей, що потребують поліпшення житлових умов при Черкаському ОТЦК та СП ОСОБА_2 складом сім`ї три особи в загальну чергу з 19.04.1996 року.

Свої позовні вимоги мотивує обґрунтовує тим, що за період проходження військової служби у військовій частині А 1641 в смт. Гвардійське Новомосковського району, Дніпропетровської області згідно даних Гвардійської КЕЧ району ОСОБА_2 з 10.01.1993 року перебував на квартирному обліку в загальній черзі складом сім`ї 3 особи.

У вересні 1995 року ОСОБА_2 було переміщено по військовій службі до військової частини А3177.

В зв`язку з переведенням до іншої військової частини його поновили на квартирному обліку у загальній черзі лише з 03.02.1995 року, оскільки Наказом Міністра оборони України від 03 лютого 1995 року № 20 було визначено, що при переміщенні військовослужбовця по службі в інший гарнізон йому зараховується попередній час перебування на квартирному обліку (в списках осіб, що користуються правом першочергового і позачергового отримання жилих приміщень), але не раніше, ніж з дня набрання чинності даним наказом, тобто з 03 березня 1995 року.

Наказом Командувача Повітряних Сил України від 07.03.2006 року № 75 та Наказом командира військової частини А 3177 № 88 від 26.04.2006 року ОСОБА_2 був звільнений з військової служби у запас відповідно до п.67 п.п. «б» Положення про проходження військової служби особами офіцерського складу, прапорщиками (мічманами) Збройних Сил України, затвердженого Указом Президента України від 7 листопада 2001 року № 1053/2001 за станом здоров`я.

Після звільнення в 2006 році в запас, ОСОБА_2 залишився на квартирному обліку.

17.02.2020 року він звернувся до Черкаського обласного військового комісаріату із заявою про зарахування його на квартирному обліку у складі сім`ї 3 особи при Черкаському ОВК в загальну чергу з 10.01.1993 року (тобто з часу, коли він був вперше постановлений на облік), оскільки саме це відповідає вимогам діючого законодавства і сталій судовій практиці.

Протоколом № 501 від 21.02.2020 року засідання об`єднаної житлової комісії Черкаського обласного військового комісаріату, Городищенського РВК, Драбівського РВК, Золотоніського РВК, Корсунь-Шевченківського РВК, Чигиринського РВК, Чорнобаївського РВК, Канівського ОМВК, Черкаського ОМВК, військової частини А7046, військової частини А7322, військової частини А7323 заяву ОСОБА_2 було задоволено та вирішено відповідно до п. 4 наказу, п. 7 розділу II, п. 9 розділу VI наказу МО України, від 31.07.2018 року №380 за підсумками інвентаризації облікової справи капітана запасу ОСОБА_2 зарахувати на облік військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей, що потребують поліпшення житлових умов при Черкаському ОВК капітана запасу ОСОБА_2 складом сім`ї 3 (три) особи в загальну чергу з 10.01.1993 року, в позачергову з 20.07.2006 року.

Проте зазначений пункт протоколу був безпідставно скасований іншим протоколом (№ 510 від 22.02.2021 року засідання об`єднаної житлової комісії Черкаського ОТЦК та СП, Городищенського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, Драбівського РТЦК та СП, Золотоніського РТЦК та СП, Корсунь-Шевченківського РТЦК та СП, Чигиринського РТЦК та СП, Чорнобаївського РТЦК та СП, Канівського об`єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки, Черкаського ОМТЦК та СП, військової частини А7046, військової частини А7322, військової частини А7323).

Даний протокол було скасовано рішенням Соснівського районного суду м. Черкаси від 09.06.2021 року і залишено на обліку військовослужбовців та членів їх сімей, що потребують поліпшення. Даним рішенням було встановлено, що ОСОБА_2 повинен бути зарахований на облік військовослужбовців, що потребують поліпшення житлових умов при Черкаському ОВК складом сім`ї 3 особи в загальну чергу з 10.01.1993 року, в позачергову з 20.07.2006 року.

У серпні 2021 року ОСОБА_2 отримав витяг з протоколу № 521 від 19.08.2021 року засідання об`єднаної житлової комісії Черкаського ОТЦК та СП, Городищенського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, Драбівського РТЦК та СП, Золотоніського РТЦК та СП, Корсунь-Шевченківського РТЦК та СП, Чигиринського РТЦК та СП, Чорнобаївського РТЦК та СП, Канівського об`єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки, Черкаського ОМТЦК та СП, військової частини А7046, військової частини А7322, військової частини А7323 де було вирішено зарахувати на облік військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей, що потребують поліпшення житлових умов при Черкаському ОТЦК та СП в загальну чергу з 19.04.1996 року. При перенесенні дати постановки на облік відповідач керувався п.15 ПРМУРСР і Української Республіканської Ради професійних спілок № 470 від 11.12.1984 року, вказуючи, що відповідно до відмітки в паспорті в м. Черкаси ОСОБА_2 вперше зареєстрований 19.04.1996 року.

Вважає, що зміст зазначеного протоколу № 521 від 19.08.2021 не відповідає вимогам діючого законодавства, а тому має бути скасований.

Ухвалою Соснівського районного суду м. Черкаси від 21.09.2021року відкрито провадження в даній справі за правилами спрощеного позовного провадження.

Відзив на позовну заяву позивача відповідач до суду в зазначений термін не направив.

В судовому засіданні представник позивача – адвокат Семенюк О.Г. позовні вимоги підтримала та просила їх задовольнити з підстав, викладених у позові.

Представник відповідача ОСОБА_1 в судовому засіданні позовні вимоги позивача не визнав та зазначив, що рішенням житлової комісії було прийнято зарахувати на облік військовослужбовців які потребують поліпшення житла з 19.04.1996 року постільки в його паспорті реєстрація місця проживання значиться саме з 19.04.1996 року.

Заслухавши сторони, дослідивши матеріали справи, судом встановлені наступні факти та відповідні їм правовідносини, що регулюються нормами законодавства.

Статтею 47 Конституції України передбачено, що кожен має право на житло. Держава створює умови, за яких кожний громадянин матиме змогу побудувати житло, придбати його у власність або взяти в оренду. Громадянам, які потребують соціального захисту, житло надається державою та органами місцевого самоврядування безоплатно або за доступну для них плату відповідно до закону.

Судом встановлено, що ОСОБА_2 є військовослужбовцем, звільненим з військової служби в запас, інвалідом війни, що підтверджується посвідченням серії НОМЕР_1 , яке видане 11.11.2011 року.

Держава гарантує забезпечення військовослужбовців жилими приміщеннями або за їх бажанням грошовою компенсацією за належне їм для отримання жиле приміщення на підставах, у порядку і відповідно до вимог, встановлених ЖК УРСР та іншими нормативно-правовими актами (стаття 12 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»).

Згідно з частинами першою, четвертою статтею 43 ЖК УРСР громадянам, які перебувають на обліку потребуючих поліпшення житлових умов, жилі приміщення надаються в порядку черговості. Черговість надання жилих приміщень визначається за часом взяття на облік (включення до списків осіб, які користуються правом першочергового одержання жилих приміщень).

За частиною другою статті 46 ЖК УРСР громадяни, які мають право на позачергове одержання жилих приміщень, включаються до окремого списку.

Відповідно до довідки № 299 від 11.12.1995 року Військової частини А1641, ОСОБА_2 перебував на квартирному обліку у військовій частині А-1641 з 10 січня 1993 року складом сім`ї 3 особи, а також у списках осіб, які мають право на першочергове, позачергове отримання жилих приміщень. Проживав у гуртожитку.

Як вказав позивач, у вересні 1995 року його було переміщено по військовій службі до військової частини А 3177.

В зв`язку з переведенням ОСОБА_2 до іншої військової частини його поновили на квартирному обліку у загальній черзі лише з 03.02.1995 року, оскільки Наказом Міністра оборони України від 03 лютого 1995 року № 20 було визначено, що при переміщенні військовослужбовця по службі в інший гарнізон йому зараховується попередній час перебування на квартирному обліку (в списках осіб, що користуються правом першочергового і позачергового отримання жилих приміщень), але не раніше, ніж з дня набрання чинності даним наказом, тобто з 03 березня 1995 року.

Наказом Командувача Повітряних Сил України від 07.03.2006 року № 75 та Наказом командира військової частини А 3177 № 88 від 26.04.2006 року ОСОБА_2 був звільнений з військової служби у запас відповідно до п.67 п.п. «б» Положення про проходження військової служби особами офіцерського складу, прапорщиками (мічманами) Збройних Сил України, затвердженого Указом Президента України від 7 листопада 2001 року № 1053/2001 за станом здоров`я.

17.02.2020 року ОСОБА_2 звернувся до Черкаського обласного військового комісаріату із заявою про зарахування його на квартирному обліку у складі сім`ї 3 особи при Черкаському ОВК в загальну чергу з 10.01.1993 року.

Протоколом № 501 від 21.02.2020 року засідання об`єднаної житлової комісії Черкаського обласного військового комісаріату, Городищенського РВК, Драбівського РВК, Золотоніського РВК, Корсунь-Шевченківського РВК, Чигиринського РВК, Чорнобаївського РВК, Канівського ОМВК, Черкаського ОМВК, військової частини А7046, військової частини А7322, військової частини А7323заяву Андрущака І.А. було задоволено та вирішено відповідно до п. 4 наказу, п. 7 розділу II, п. 9 розділу VI наказу МО України, від 31.07.2018 року №380 за підсумками інвентаризації облікової справи капітана запасу ОСОБА_2 зарахувати на облік військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей, що потребують поліпшення житлових умов при Черкаському ОВК капітана запасу ОСОБА_2 складом сім`ї 3 (три) особи в загальну чергу з 10.01.1993 року, в позачергову з 20.07.2006 року.

Протоколом № 510 від 22.02.2021 року засідання об`єднаної житлової комісії Черкаського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, Городищенського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, Драбівського РТЦК та СП, Золотоніського РТЦК та СП, Корсунь-Шевченківського РТЦК та СП, Чигиринського РТЦК та СП, Чорнобаївського РТЦК та СП, Канівського об`єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки, Черкаського ОМТЦК та СП, військової частини А7046, військової частини А7322, військової частини А7323 було вирішено відповідно до п. 4 наказу, п. 7 розділу II, п. 9 розділу VI наказу МО України, від 31.07.2018 року №380 відмінити п. 1 протоколу засідання об`єднаної житлової комісії № 501 від 21.02.2020 року, залишити на обліку військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей, що потребують поліпшення житлових умов при Черкаському ОТЦК та СП капітана запасу ОСОБА_2 складом сім`ї 3 (три) особи в загальну чергу з 03.02.1995 року, в позачергову чергу з 20.07.2006 року.

Рішенням Соснівського районного суду м. Черкаси від 09.06.2021 року визнано протиправним дії відповідача і залишено ОСОБА_2 на обліку військовослужбовців та членів їх сімей, що потребують поліпшення.

Даним рішенням встановлено, що ОСОБА_2 повинен бути зарахований на облік військовослужбовців, що потребують поліпшення житлових умов при Черкаському ОВК складом сім`ї 3 особи в загальну чергу з 10.01.1993 року, в позачергову з 20.07.2006 року.

Протоколом № 521 від 19.08.2021 року засідання об`єднаної житлової комісії Черкаського ОТЦКта СП, Городищенського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, Драбівського РТЦК та СП, Золотоніського РТЦК та СП, Корсунь-Шевченківського РТЦК та СП, Чигиринського РТЦК та СП, Чорнобаївського РТЦК та СП, Канівського об`єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки, Черкаського ОМТЦК та СП, військової частини А7046, військової частини А7322, військової частини А7323 було прийнято рішення зарахувати ОСОБА_2 на облік військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей, що потребують поліпшення житлових умов при Черкаському ОТЦК та СП в загальну чергу з 19.04.1996 року.

При перенесенні дати постановки на облік відповідач керувався п.15 ПРМУРСР і Української Республіканської Ради професійних спілок № 470 від 11.12.1984 року, вказуючи, що відповідно до відмітки в паспорті в м. Черкаси ОСОБА_2 вперше зареєстрований 19.04.1996 року.

Основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей визначає Закон України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», який встановлює єдину систему їх соціального та правового захисту, гарантує військовослужбовцям та членам їх сімей в економічній, соціальній, політичній сферах сприятливі умови для реалізації їх конституційного обов`язку щодо захисту Вітчизни та регулює відносини у цій галузі.

Частиною першою статті 12 Закону України «Про соціальний захист військовослужбовців та членів їх сімей» передбачено, що держава забезпечує військовослужбовців жилими приміщеннями або за їх бажанням грошовою компенсацією за належне їм для отримання жиле приміщення на підставах, у порядку і відповідно до вимог, встановлених Житловим кодексом Української PCP та іншими нормативно-правовими актами.

Механізм забезпечення житловими приміщеннями військовослужбовців - осіб офіцерського (у тому числі осіб, які проходять військову службу за призовом осіб офіцерського складу), старшинського і сержантського, рядового складу (крім військовослужбовців строкової служби) Збройних Сил, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, правоохоронних органів спеціального призначення та Держспецтрансслужби, Держспецзв`язку, посади в яких комплектуються військово-службовцями, у тому числі звільнених в запас або у відставку, що залишилися перебувати на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, у військових частинах, закладах, установах та організаціях після звільнення та членів їх сімей, визначає Порядок забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей житловими приміщеннями, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 03 серпня 2006 року № 1081 (далі - Порядок).

Забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей житлом для постійного проживання проводиться шляхом надання один раз протягом усього часу проходження військової служби житла новозбудованого, виключеного з числа службового, вивільненого або придбаного у фізичних чи юридичних осіб, надання кредиту для спорудження (купівлі) житла.

Пунктом 4 Порядку забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей житловими приміщеннями, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 серпня 2006 року № 1081 передбачено, що центральні органи виконавчої влади, які здійснюють керівництво Збройними Силами, іншими утвореними відповідно до законів України військовими формуваннями, правоохоронні органи спеціального призначення, Держспецтрансслужба та Держспецзв`язок, посади в яких комплектуються військовослужбовцями, видають нормативно-правові акти з питань забезпечення військовослужбовців житлом.

У пункті 2 розділу II «Прикінцеві положення» Закону України від 24 червня 2004 року № 1865- IV «Про внесення змін до статті 12 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» зазначено, що військовослужбовці, що перебували на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, до набрання чинності цим Законом забезпечуються жилими приміщеннями для постійного проживання відповідно до раніше встановленого законодавством порядку.

Відповідно до пункту 26 Порядку № 1081 військовослужбовці, які перебувають на обліку, у разі переміщення по військовій службі, пов`язаного з переїздом до іншого гарнізону (в іншу місцевість), зараховуються на облік за новим місцем служби разом з членами їх сімей із збереженням попереднього часу перебування на обліку, а також у списках осіб, що користуються правом першочергового або позачергового одержання житла.

Відповідно до пункту 32 вказаного Порядку № 1081 черговість надання житла визначається за часом зарахування на облік (включення до списків осіб, що користуються правом першочергового або позачергового одержання житлових приміщень).

Так, з наданих позивачем документів вбачається, що ОСОБА_2 включений до списку осіб, що користуються правом першочергового або позачергового одержання житлових приміщень з 10 січня 1993 року.

Однак, відповідно до Витягу з протоколу № 521 від 19.08.2021 року черговість була встановлена з 19.04.1996 року. Підставою стало те, що відповідно до відмітки в паспорті в м. Черкаси ОСОБА_2 вперше зареєстрований 19.04.1996 року.

Згідно п. 34 «Положення про порядок забезпечення житловою площею у Збройних Силах України» № 220 всі питання, пов`язані із забезпеченням житлом військовослужбовців вирішуються за місцем проходження ним служби.

При цьому, датою постановки на квартирний облік вважається день, коли буде прийняте рішення житловою комісією військової частини.

Статтею 37 ЖК України визначається облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов, за місцем роботи.

Відповідно до п.1, 5 Наказу № 220 військовослужбовці та члени їх сімей, які перебувають на військовій службі за контрактом у військових частинах, забезпечуються житлом за місцем служби за рахунок фондів МОУ шляхом власного житлового будівництва, пайової участі у житловому будівництві, кооперативного та індивідуального житлового будівництва, придбання житла.

Згідно вимог чинного законодавства не встановлено імперативних вимог щодо необхідності обов`язкової прописки під час зарахування на квартирний облік військовослужбовців, що потребують поліпшення житла.

Судом встановлено, що ОСОБА_2 , на час служби та постановки його на облік, проживав у гуртожитку військової частини, про що зазначено у довідці № 299 від 11.12.1995 року, виданої Гвардійською КЕЧ району, що підтверджує факт перебування на квартирному обліку при житловій комісії військової частини А1641 складом сім`ї три особи в загальній черзі з 10.01.1993 року та проживання його у гуртожитку.

Більше того, даний факт був встановлений і рішенням Соснівського районного суду м. Черкаси від 09.06.2021 року.

Верховний Суд в своїй постанові від 02 березня 2021 року по справі № 707/1625/17 дійшов до наступного висновку:

«В той же час пункт 2 наказу Міністра оборони України від 03 лютого 1995 року № 20 всупереч вимогам статей 38-44 ЖК Української PCP визначає черговість надання жилих приміщень для військовослужбовців не за часом взяття їх на квартирний облік, а за часом набрання чинності цим наказом.

Таке обмеження порушує право позивача як військовослужбовця і громадянина на житло, передбачене статтею 47 Конституції України, а оскаржувані дії відповідача призводять до порушення рівності в черговості забезпечення житлом військовослужбовців, які проходять військову службу, не змінюючи місяця служби, та військовослужбовців, які внаслідок переїзду до іншого міста служби втрачають при цьому час квартирного обліку за попереднім місцем служби.

Аналогічні висновки викладені в постановах Верховного Суду від 28 березня 2018 року в справі № 760/9507/15-ц (провадження № 61-2877св18), від 07 червня 2018 року в справі № 362/4273/17 (провадження № 61-2012св18), від 27 вересня 2018 року в справі № 362/4307/17 (провадження № 61-7396св18), від 18 березня 2019 року в справі № 285/3566/17 (провадження № 61-12216св18), від 04 листопада 2019 року в справі № 362/776/19 (провадження № 61-15591св19), від 22 травня 2020 року в справі № 569/13485/17 (провадження № 61-43867св18), від 03 червня 2020 року в справі № 552/7474/17 (провадження № 61-18253св18)».

Більш того, ВС неодноразово висловлював позицію, що прийняття рішень на підставі наказу Міністра оборони України від 03 лютого 1995 року № 20, який передбачав, що при переміщенні військовослужбовця по службі в інший гарнізон йому зараховується попередній час перебування на квартирному обліку з дати набрання чинності цим наказом, тобто з 03 березня 1995 року, є безпідставними, оскільки на даний наказ Міністра оборони України №20 від 03 лютого 1995 року втратив чинність (такі висновки викладені в Постановах Верховного суду від 30 березня 2020 року в справі № 362/640/18 (провадження № 61-12123св19), від 04 листопада 2019 року в справі № 362/776/19 (провадження № 61-15591св19), від 03 червня 2020 року в справ і № 552/7474/17 (провадження № 61-18253св18).

Позивачем дотримано всі умови, що визначені Інструкцією з організації забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями, зокрема, на теперішній час позивач є військовослужбовцем, звільненим з військової служби в запас, перебуває на квартирному обліку, а тому має право на забезпечення житлом.

Внаслідок протиправних дій відповідача позивач фактично позбавлений можливості реалізувати свої права на житло, що є порушенням житлових прав у розумінні ст. 8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, якою визначено, що кожен має право на повагу до свого приватного і сімейного життя, до свого житла і кореспонденції. Органи державної влади не можуть втручатись у здійснення цього права, за винятком випадків, коли втручання здійснюється згідно із законом і є необхідним у демократичному суспільстві в інтересах національної та громадської безпеки чи економічного добробуту країни, для запобігання заворушенням чи злочинам, для захисту здоров`я чи моралі або для захисту прав і свобод інших осіб.

При цьому, відповідно до статті 2 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» ніхто не вправі обмежувати військовослужбовців та членів їх сімей у правах і свободах, визначених законодавством України.

Згідно з положеннями ч. 3 ст. 22 Конституції України при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Конституційний Суд України також зазначав, що «додержання конституційних принципів соціальної і правової держави, верховенства права (ст. 1, ч. 1 ст. 8 Основного Закону України) обумовлює здійснення законодавчого регулювання суспільних відносин на засадах справедливості та розмірності з урахуванням обов`язку держави забезпечувати гідні умови життя кожному громадянину України» (абз. 8 п.п. 2.1 п. 2 мотивувальної частини рішення від 26.12.2011 № 20-рп/2011.

Відповідно до ч. 1 ст. 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Згідно ч.1 ст.89 ЦПК України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.

Таким чином, суд приходить до висновку про те, що позивачем доведено протиправність дій відповідача і відповідачем не надано доказів на підтвердження обґрунтованості включення позивача в загальну чергу поліпшення житлових умов з 19.04.1996 року. Немотивована бездіяльність обмежує права позивача на забезпечення житлом, гарантовані Конституцією України та Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», а рішення засідання об`єднаної житлової комісії № 521 від 19.08.2021 суд вважає необґрунтованим та протиправним.

Таким чином, зібрані у справі докази та їх оцінка вказують на наявність підстав для задоволення позову в повному обсязі.

Постільки позивач, при подачі позову звільнений від сплати судового збору, тому суд вважає стягнути з Черкаського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки на користь держави судовий збір в сумі 992,40 грн., що відповідає вимогам ст. 141 ЦПК України.

Керуючись ст.ст. 6, 13, 18, 263-268, 274, 279 ЦПК України, ст.ст. 34, 38, 39 ЖК України, Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», суд -

В И Р І Ш И В:

Позов задовольнити.

Визнати неправомірним та скасувати рішення засідання об`єднаної житлової комісії Черкаського територіального центру комплектування та соціальної підтримки Городищенського, Драбівського, Золотоніського, Корсунь_шевченківського, Чигиринського, Чорнобаївського, Канівського районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, Черкаського ОМТЦК та СП, військової частини А7046, військової часини А7333, військової частини А7323 від 19.08.2021 № 521 про зарахування на облік військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей, що потребують поліпшення житлових умов при Черкаському ОТЦК та СП капітана запасу ОСОБА_2 складом сім`ї три особи в загальну чергу з 19.04.1996 року.

Стягнути з Черкаського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки на користь держави судовий збір в сумі 992,40 грн.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Черкаського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом 30 днів (ст.ст. 354, 355 ЦПК України). Якщо в судовому засіданні проголошено лише вступну та резолютивну частину судового рішення або у разі розгляду справи без повідомлення учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складання повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Головуючий :

Позивач: ОСОБА_2 ( адреса для листування АДРЕСА_1 , адреса реєстрації АДРЕСА_2 , іпн. НОМЕР_2 ).

Відповідач: Черкаський обласний територіальний центру комплектування та соціальної підтримки (код ЄДРПОУ 07735288, м. Черкаси, вул. Хоменка, 19).

Повний текст рішення складено 28.01.2022