
Справа № 354/63/22
Провадження № 3/354/142/22
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 січня 2022 року м.Яремче
Суддя Яремчанського міського суду Івано-Франківської області Ваврійчук Т.Л.,
розглянувши матеріали, які надійшли від Головного управління Державної податкової служби в Івано-Франківській області Державної податкової служби України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
громадянина України, керівника ТОВ «База Буковель», жителя АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 ,
за ч.1 ст.163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 вчинив порушення ведення податкового обліку, за наступних обставин.
В ході проведеної старшим державним ревізором-інспектором ГУ ДПС в Івано-Франківській області Бойчук С.М. камеральної перевірки даних, задекларованих у податковій декларації з туристичного збору ТОВ «База Буковель»(код ЄДРПОУ 43807501), юридична адреса: вул. Шолуденка, 1-Б, Шевченківський район, м. Київ (акт перевірки від 09 грудня 2021 року №7063/09-19-18-10/43807501) встановлено, що керівником ТОВ «База Буковель» ОСОБА_1 несвоєчасно подано податкову декларацію з туристичного збору за ІІІ квартал 2021 року(фактично подано 17.11.2021 року, термін подання-09.11.2021 року), чим порушено вимоги пп.п.268.7.3 ст.268, п.п.49.18.2 п.49.18 ст.49 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI, зі змінами та доповненнями.
У судове засідання особа, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 не з`явився, направив на адресу суду письмові пояснення, в яких вказав, що ТОВ «База Буковель» у зв`язку зі зміною бухгалтерії та відсутністю доступу до системи MEDOC було несвоєчасно подано декларацію з туристичного збору за ІІІ квартал 2021 року, на даний момент зазначені порушення усунуті, у ТОВ «База Буковель» відсутня заборгованість перед бюджетом. Вказану справу просить розглядати у його відсутності.
За таких обставин. Із врахуванням вимог ч.2 ст.268 КУпАП суд вважає за можливе провести розгляд даної справи у відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Статтею 245 КУпАП передбачено, що завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
При розгляді справи про адміністративне правопорушення орган (посадова особа) зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи – ст. 280 КУпАП.
Згідно ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Положеннями ст.ст.7, 254, 279 КУпАП визначено, що суд здійснює розгляд справи про адміністративне правопорушення та вирішує питання про притягнення особи до адміністративної відповідальності лише в межах протоколу про адміністративне правопорушення складеного щодо неї.
У відповідності до ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Положеннями ст.252 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа), що розглядає справу про адміністративне правопорушення оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Окрім власного визнання вини, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення повністю доведена матеріалами справи, дослідженими в судовому засіданні, а саме: відомостями, які зафіксовані у протоколі про адміністративне правопорушення №1910 від 22 грудня 2021 року, згідно якого в ході проведеної старшим державним ревізором-інспектором ГУ ДПС в Івано-Франківській області Бойчук С.М. камеральної перевірки даних, задекларованих у податковій декларації з туристичного збору ТОВ «База Буковель»(код ЄДРПОУ 43807501), юридична адреса: вул. Шолуденка, 1-Б, Шевченківський район, м. Київ (акт перевірки від 09 грудня 2021 року №7063/09-19-18-10/43807501) встановлено, що керівником ТОВ «База Буковель» ОСОБА_1 несвоєчасно подано податкову декларацію з туристичного збору за ІІІ квартал 2021 року(фактично подано 17.11.2021 року, термін подання-09.11.2021 року), чим порушено вимоги пп.п.268.7.3 ст.268, п.п.49.18.2 п.49.18 ст.49 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI, зі змінами та доповненнями; актом камеральної перевірки даних, задекларованих у податковій декларації з туристичного збору ТОВ «База Буковель»(код ЄДРПОУ 43807501) №7063/09-19-18-10/43807501 від 09 грудня 2021 року, відповідно до якого проведеною перевіркою встановлено несвоєчасне подання податкової декларації з туристичного збору за ІІІ квартал 2021 року(фактично подано 17.11.2021 року, термін подання-09.11.2021 року).
За таких обставин, встановлюючи наявність адміністративного правопорушення в діях особи, щодо якої складено протокол, та даючи оцінку фактичним даним, наявним в матеріалах справи, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить до переконання, вважаю, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП – порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, а тому його слід притягнути до адміністративної відповідальності та накласти на нього адміністративне стягнення.
Накладаючи адміністративне стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу винного, його матеріальний та сімейний стан, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, а тому вважає, що на нього слід накласти стягнення у вигляді штрафу.
У відповідності до вимог ст.40-1 КУпАП слід стягнути з ОСОБА_1 в користь держави судовий збір у сумі 496 гривні 20 коп.
Керуючись ст.ст. 33, 283, 284, 285 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян у сумі 170 (сто сімдесят) гривень в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 в користь держави судовий збір в сумі 496 (чотириста дев`яносто шість) гривень 20 коп. (отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України(ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п`ятою статті 7 та частиною першою статті 287 КУпАП протягом десяти днів з дня винесення постанови до Івано-Франківського апеляційного суду через Яремчанський міський суд Івано-Франківської області.
Суддя: Т. Л. Ваврійчук