Вирок № 102807511, 25.01.2022, Галицький районний суд м. Львова

Дата ухвалення
25.01.2022
Номер справи
461/5454/14-к
Номер документу
102807511
Форма судочинства
Кримінальне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

461/5454/14-к

1-кп/461/3/22

В И Р О К

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

25.01.2022 м.Львів

колегія суддів Галицького районного суду м. Львова в складі:

головуючого -судді Фролової Л.Д.,

суддів Мисько Х.М.,

Стрельбицького В.В.,

при секретарі судового засідання Бараняку В.В.

за участі:

прокурора Замараєва P.M.

обвинувачених ОСОБА_1 ,

ОСОБА_2 ,

ОСОБА_3 ,

ОСОБА_4 ,

захисників: Новінського О.О.

Лисович І.І,

Федоренко М.О.

Петлевич С.С.

розглянувши кримінальне провадження № 42012150030000004 від 22 листопада 2012 року за обвинуваченням:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м.Бібрка, Перемишлянського району, Львівської області, громадянки України, українки, працюючої головним бухгалтером Львівського інституту ПрАТ "ВНЗ "МАУП", зареєстрованої та проживаючої у АДРЕСА_1 , раніше не судимої, одруженої,

ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженки м.Львова, громадянки України, українки, не працюючої, з вищою освітою, зареєстрованої за адресою АДРЕСА_2 , та проживаючої за адресою: АДРЕСА_3 , раніше не судимої, маючої на утриманні неповнолітню дитину,

ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , уродженки м.Львова, громадянки України, українки, пенсіонерки, з середньо-спеціальною освітою, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_4 , раніше не судимої,

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , уродженки с.Денисів, Козівського району, Тернопільської області, громадянки України, українки, працюючої у відділі освіти Галицького та Франківського районів м. Львова,- бухгалтером, з вищою освітою, зареєстрованої у АДРЕСА_5 та фактично проживаючої у АДРЕСА_6 , раніше не судимої,

у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 28, ч.1 ст. 366 Кримінального кодексу України, –

ВСТАНОВИВ:

Підсудним ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 висунуто обвинувачення у вчиненні умисних кримінальних правопорушень (злочинів) за наступних обставин.

Згідно обвинувального акту, ОСОБА_1 , обіймаючи посаду головного бухгалтера централізованої бухгалтерії відділу освіти Галицької районної адміністрації Львівської міської ради, будучи службовою особою, наділеною організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими функціями, в посадові обов`язки якої, згідно Посадової інструкції головного бухгалтера централізованої бухгалтерії відділу освіти від 10.06.2005 входило: керівництво ЦБ відділу освіти, бухгалтеріями шкіл, забезпечення реалізації завдань, покладених на ЦБ; ведення каси; правильна організація бухгалтерського обліку; суворе дотримання встановлених правил ведення обліку, широке використання сучасних засобів автоматизації обліково-обчислювальних машин, прогресивних форм і методів бухгалтерського обліку згідно інструкцій і положень по вдосконаленню обліку, звітності і контролю; складання достовірної звітності на основі даних бухгалтерського обліку та інших документів і подання її у встановленні строки відповідним органам; перевірка правильності оформлення документів і законності проведення операцій; контроль за правильним, економним та ефективним витрачанням коштів у відповідності з асигнуваннями і їх цільовим призначенням за затвердженими кошторисами з врахуванням змін, внесених до них в установленому порядку; правильність витрачання фонду заробітної плати, допомог, встановлення посадових окладів, суворе додержання штатної, фінансової і касової дисципліни; збереження бухгалтерських документів, регістрів обліку, кошторисів видатків і розрахунків до них, інших документів, оформлення і передачу їх у встановленому порядку в архів, діючи умисно, з корисливих мотивів, зловживаючи службовим становищем, в супереч інтересам служби та вимог п.п. 170.9.2 Податкового кодексу України, ч.1 ст.9 Закону України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні”, наказу Державного казначейства України від 27.07.2000 №68, затверджено “Інструкцію про форми меморіальних ордерів бюджетних установ та порядок їх складання”, “Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти”, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 №102, постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2002 № 1298 ”Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери”, наказу Міністерства освіти і науки України від 26.09.2005 №557 ”Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ”, п.п. 6.3., 4.8.7 “Порядку казначейського обслуговування місцевих бюджетів”, затвердженого наказом Державного казначейства України 04.11.2002 № 205, п.2.11, 3.3, 3.4 “Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні”, затвердженого постановою Правління Національного Банку України від 15.12.2004 № 637, діючи в особистих інтересах та інтересах третіх осіб, маючи право другого підпису фінансово-господарських документів, з метою заволодіння бюджетними коштами, на початку 2010 року спільно з ОСОБА_2 , яка перебувала на посаді заступника головного бухгалтера, створили організовану злочину групу, до якої залучила бухгалтера ОСОБА_4 та провідного спеціаліста бухгалтерії – ОСОБА_5 .

Всі учасники організованої групи мали єдиний намір на заволодіння бюджетними коштами, які призначалися на виплату заробітної плати працівників відділу освіти Галицької районної адміністрації Львівської міської ради (далі – ЛМР), маючи право оперативного управління цим майном, всупереч інтересам служби, зловживаючи своїм службовим становищем, вчинили службове підроблення, а саме внесли в період з 01.02.2010 по 31.12.2012 року до паперових та електронних відомостей про нарахування і виплату заробітної плати працівникам освіти Галицького району м.Львова та заявок на видачу готівки та перерахування коштів на вкладні рахунки, завідомо неправдиві відомості про суми необхідні до виплати заробітної плати, та отримали на свої особові банківські рахунки бюджетні кошти, частину з яких в сумі 2892633,75 грн., в подальшому, привласнили, чим завдали міському бюджету м.Львова шкоди в особливо великих розмірах.

Вищевказані учасники організованої групи для реалізації злочинного наміру розподілили між собою функцій наступним чином.

ОСОБА_1 , діючи як співорганізатор групи, згідно відведеної ролі, перебуваючи на посаді головного бухгалтера центральної бухгалтерії відділу освіти Галицької районної адміністрації Львівської міської ради (далі - ЛМР), маючи право другого підпису бухгалтерських документів (після керівника відділу освіти), з корисливою метою, зловживаючи своїм службовим становищем, організовувала роботу підлеглих їй учасників організованої групи ОСОБА_2 , ОСОБА_4 та ОСОБА_3 , з використанням наданих їй повноважень, шляхом подання керівництву відділу освіти, Управління державної казначейської служби України у Галицькому районі м.Львова Львівської області, фондів соціального страхування, ПАТ КБ “Правекс-Банк”, ПАТ КБ “Приватбанк” та ПАТ “Індустріальний-експортний банк” (з 23.03.2011 ПАТ “КредіАгріколь Банк”), офіційних фінансово-господарських документів із завідомо неправдивими відомостями, а саме завищеними сумами коштів, які мали скеровуватися на виплату заробітної плати, та отримуючи в розпорядження бюджетні кошти, частину з них розподіляла на свій особистий банківський рахунок, рахунки підлеглих працівників бухгалтерії – учасників організованої групи ОСОБА_2 , ОСОБА_4 , ОСОБА_3 , та працівників освіти району, і в подальшому, отримані надлишкові грошові кошти, без проведення обліку через касу бухгалтерії, привласнювала, що призвело до заподіяння шкоди міському бюджету м.Львова в особливо великому розмірі.

ОСОБА_2 , діючи як співорганізатор групи, згідно своєї ролі, перебуваючи на посаді заступника головного бухгалтера центральної бухгалтерії відділу освіти Галицької районної адміністрації ЛМР, виконуючи вказівки головного бухгалтера ОСОБА_1 , з корисливих мотивів, також маючи право другого підпису бухгалтерських документів (зокрема, підписувалась від імені ОСОБА_1 ), використовуючи надані їй повноваження, зловживаючи службовим становищем, з корисливою метою, з відома ОСОБА_1 , організувала роботу центральної бухгалтерії відділу освіти Галицького району м.Львова, зокрема, підлеглих їй працівників ОСОБА_3 та ОСОБА_4 , будучи уповноваженим касиром, вносила до офіційних фінансово-господарських документів завідомо неправдиві відомості, а саме зазначала завищені суми коштів, які мали скеровуватися на виплату заробітної плати, та отримуючи в розпорядження бюджетні кошти, частину з них розподіляла на свій особистий банківський рахунок, рахунки працівників бухгалтерії – учасників організованої групи ОСОБА_1 , ОСОБА_4 і ОСОБА_3 , та працівників освіти району, і в подальшому, отримані надлишкові готівкові кошти, без проведення обліку через касу бухгалтерії, привласнювала, що призвело до заподіяння шкоди міському бюджету м.Львова в особливо великому розмірі.

ОСОБА_3 , діючи як виконавець, згідно своєї ролі, перебуваючи на посаді провідного спеціаліста центральної бухгалтерії відділу освіти Галицької районної адміністрації ЛМР, виконуючи вказівки головного бухгалтера ОСОБА_1 та заступника головного бухгалтера ОСОБА_2 , будучи відповідальною за правильне нарахування заробітної плати у дошкільних закладах №№21,38, відділу освіти, центральної бухгалтерії відділу освіти, групи по господарському обслуговуванню закладів освіти, з корисливих мотивів, з відома ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , вносила до офіційних фінансово-господарських документів завідомо неправдиві відомості, та отримувала частину бюджетних коштів, які надійшли в розпорядження ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , на свій особистий банківський рахунок, і в подальшому, отримані надлишкові готівкові кошти, без проведення обліку через касу бухгалтерії, привласнювала, що призвело до заподіяння шкоди міському бюджету м.Львова в особливо великому розмірі. ОСОБА_4 діючи як виконавець, згідно своєї ролі, перебуваючи на посаді бухгалтера центральної бухгалтерії відділу освіти Галицької районної адміністрації ЛМР, виконуючи вказівки ОСОБА_1 та заступника головного бухгалтера ОСОБА_2 , з корисливих мотивів, з відома ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , подавала до Управління державної казначейської служби України у Галицькому районі м.Львова Львівської області, заявки про видачу готівки та перерахування коштів на вкладні рахунки із завідомо неправдивими відомостями, а саме завищеними сумами коштів, які мали скеровуватися на виплату заробітної плати, та отримувала частину бюджетних коштів, які надійшли в розпорядження ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , на свій особистий банківський рахунок, і в подальшому, отримані надлишкові готівкові кошти, без проведення обліку через касу бухгалтерії, привласнювала, що призвело до заподіяння шкоди міському бюджету м.Львова в особливо великому розмірі.

Так, на виконання спільного злочинного наміру протягом лютого 2010 року, на виконання вказівки ОСОБА_1 , ОСОБА_3 проводилися розрахунки заробітної плати, які після погодження з ОСОБА_2 , надавалися ОСОБА_4 для формування останньою заявок на видачу готівки та перерахування коштів на вкладні рахунки відділу освіти Галицької районної адміністрації ЛМР від 01.02.2010 на суму 3796,14 грн., від 03.02.2010 – 3860,47 грн., від 03.02.2010 – 7604,68 грн., від 03.02.2010 – 100000 грн. ,від 03.02.2010 – 74,69 грн., від 03.02.2010 – 148,97 грн., від 03.03.2010 – 28569,25 грн., від 03.02.2010 – 525,35 грн., від 03.02.2010 – 34000грн., від 17.02.2010 – 15550 грн., від 03.02.2010 – 32000 грн., від 03.02.2010 – 3025,4 грн., від 17.02.2010 – 50740 грн., від 17.02.2010 – 5500 грн., від 15.02.2010 – 6100,00 грн., від 15.02.2010 – 15750,00 грн., від 16.02.2010 – 6700,00 грн., від 16.02.2010 – 5500,00 грн., від 17.02.2010 – 91196,26 грн., із завідомо неправдивими відомостями, а саме завищеними сумами коштів, які мали скеровуватися на виплату заробітної плати, до Управління ДКС України у Галицькому районі м.Львова Львівської області, які були підписані ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , та начальниками відділу освіти Галицької РА ЛМР ОСОБА_6 та ОСОБА_7 . У даних заявках була вказана сума належної до виплати заробітної плати в розмірі 410641,21 грн., що перевищує розмір вказаний в особових рахунках про нарахування та видачу заробітної плати працівникам закладів освіти Галицького району м.Львова на 77966,34 грн.

В подальшому, вищевказані службові особи, після зарахування вказаних у відомостях грошових коштів на їхні карткові рахунки, які скеровувалися на виплату заробітної плати, в порушення вимог підпункту 170.9.2 пункту 170.9 статті 170 Податкового кодексу України та п.п. 2.11, 2.12 “Положення про ведення касових операцій у національній валюті України”, не склали жодних звітних документів про використання отриманих надлишкових коштів на загальну суму 77966,34 грн. та зловживаючи службовим становищем, привласнили ці кошти, не повернувши їх, у визначений Податковим кодексом України 5-ти денний строк на казначейський рахунок.

Протягом березня 2010 року, на виконання вказівки ОСОБА_1 , ОСОБА_3 проводилися розрахунки заробітної плати, які після погодження з ОСОБА_2 , надавалися ОСОБА_4 для формування останньою заявок на видачу готівки та перерахування коштів на вкладні рахунки відділу освіти Галицької районної адміністрації ЛМР від 01.03.2010р. на суму 3055 грн., від 02.03.2010р. – 100000 грн., від 02.03.2010р. – 2219 грн., від 02.03.2010р. – 107880 грн., від 02.03.2010р. – 30686,89 грн., від 18.03.2010р. – 15606,50 грн., від 18.03.2010р. – 7489,00 грн., від 18.03.2010р. – 5909,00 грн., від 19.03.2010р. – 2998 грн., від 19.03.2010р. – 42 грн., від 01.03.2010р. – 8173,88 грн., від 30.03.2010 – 4270,57 грн., від 02.03.2010 –15055 грн., від 02.03.2010 – 5537 грн., від 02.03.2010 – 5972 грн., від 18.03.2010 – 253 грн., від 22.03.2010 – 43696,14 грн., від 02.03.2010 – 39000 грн., від 18.03.2010 – 18000 грн., від 22.02.2010 – 16000 грн., від 02.03.2010 – 78534,49 грн., від 02.02.2010 – 28739,20 грн., із завідомо неправдивими відомостями, а саме завищеними сумами коштів, які мали скеровуватися на виплату заробітної плати, до Управління ДКС України у Галицькому районі м.Львова Львівської області, які були підписані ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , та начальниками відділу освіти Галицької РА ЛМР ОСОБА_6 та ОСОБА_7 . У даних заявках була вказана сума належної до виплати заробітної плати в розмірі 539116,67 грн., що перевищує розмір вказаний в особових рахунках про нарахування та видачу заробітної плати працівникам закладів освіти Галицького району м.Львова на 133017,09 грн.

В подальшому, вищевказані службові особи, після зарахування вказаних у відомостях грошових коштів на їхні карткові рахунки, які скеровувалися на виплату заробітної плати, в порушення вимог підпункту 170.9.2 пункту 170.9 статті 170 Податкового кодексу України та п.п. 2.11, 2.12 “Положення про ведення касових операцій у національній валюті України”, не склали жодних звітних документів про використання отриманих надлишкових коштів на загальну суму 133017,09 грн. та не повернули їх, у визначений Податковим кодексом України 5-ти денний строк на казначейський рахунок.

Протягом квітня 2010 року, на виконання вказівки ОСОБА_1 , ОСОБА_3 проводилися розрахунки заробітної плати, які після погодження з ОСОБА_2 , надавалися ОСОБА_4 для формування останньою заявок на видачу готівки та перерахування коштів на вкладні рахунки відділу освіти Галицької районної адміністрації ЛМР від 02.04.2010р. на суму3855,10 грн., від 02.04.2010р. – 6268,41 грн., від 02.04.2010р. – 18999,81 грн., від 08.04.2010р. – 20000 грн., від 19.04.2010р. – 21400 грн., від 19.04.2010р. – 64000 грн., від 19.04.2010р. – 5850 грн.,від09.04.2010р. – 7686,84 грн.,від09.04.2010р. – 8081,44 грн., від19.04.2010р. – 179 грн.,від09.04.2010р. – 18000,19 грн., від 19.04.2010р. – 16050,50 грн.,від 08.04.2010р. – 113800 грн., від 29.04.2010р. – 6667,83 грн., від 19.04.2010р. – 7800 грн., від 19.04.2010р. – 84 грн., 02.04.2010р. – 45200 грн., від 19.04.2010р. – 7800 грн., від 19.04.2010р. – 61 грн., від 02.04.2010 року 21,000 грн. із завідомо неправдивими відомостями, а саме завищеними сумами коштів, які мали скеровуватися на виплату заробітної плати, до Управління ДКС України у Галицькому районі м.Львова Львівської області, які були підписані ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , та начальниками відділу освіти Галицької РА ЛМР ОСОБА_6 та ОСОБА_7 . У даних заявках була вказана сума належної до виплати заробітної плати в розмірі 443383,62 грн., що перевищує розмір вказаний в особових рахунках про нарахування та видачу заробітної плати працівникам закладів освіти Галицького району м.Львова на 65675,59грн.

В подальшому, вищевказані службові особи, після зарахування вказаних у відомостях грошових коштів на їхні карткові рахунки, які скеровувалися на виплату заробітної плати, в порушення вимог підпункту 170.9.2 пункту 170.9 статті 170 Податкового кодексу України та п.п. 2.11, 2.12 “Положення про ведення касових операцій у національній валюті України”, не склали жодних звітних документів про використання отриманих надлишкових коштів на загальну суму 65675,59 грн. та не повернули їх, у визначений Податковим кодексом України 5-ти денний строк на казначейський рахунок.

Протягом липня 2010 року, на виконання вказівки ОСОБА_1 , ОСОБА_3 проводилися розрахунки заробітної плати, які після погодження з ОСОБА_2 , надавалися ОСОБА_4 для формування останньою заявок на видачу готівки та перерахування коштів на вкладні рахунки відділу освіти Галицької районної адміністрації ЛМР від 02.07.2010р. на суму 13673,35 грн.,від02.07.2010р. – 16882,28 грн., від 08.07.2010р. – 11000 грн., від 08.07.2010р. – 175 грн., від 09.07.2010р. – 151890,95 грн., від 09.07.2010р. – 132590 грн., від 09.07.2010р. – 3990 грн., від21.07.2010р. – 507 грн., від 21.07.2010р. – 32583 грн., від 21.07.2010р. – 1460 грн., від 08.07.2010р. – 22500, від 08.07.2010р. – 350 грн., від 27.07.2010р. – 40406 грн., від 09.07.2010р. – 80000грн., від 09.07.2010р. – 13953,29 грн., 09.07.2010р. – 21000 грн., із завідомо неправдивими відомостями, а саме завищеними сумами коштів, які мали скеровуватися на виплату заробітної плати, до Управління ДКС України у Галицькому районі м.Львова Львівської області, які були підписані ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , та начальниками відділу освіти Галицької РА ЛМР ОСОБА_6 та ОСОБА_7 . У даних заявках була вказана сума належної до виплати заробітної плати в розмірі 542960,87 грн., що перевищує розмір вказаний в особових рахунках про нарахування та видачу заробітної плати працівникам закладів освіти Галицького району м.Львова на 81551,27 грн.

В подальшому, вищевказані службові особи, після зарахування вказаних у відомостях грошових коштів на їхні карткові рахунки, які скеровувалися на виплату заробітної плати, в порушення вимог підпункту 170.9.2 пункту 170.9 статті 170 Податкового кодексу України та п.п. 2.11, 2.12 “Положення про ведення касових операцій у національній валюті України”, не склали жодних звітних документів про використання отриманих надлишкових коштів на загальну суму 81551,27 грн. та не повернули їх, у визначений Податковим кодексом України 5-ти денний строк на казначейський рахунок.

Протягом серпня 2010 року, на виконання вказівки ОСОБА_1 , ОСОБА_3 проводилися розрахунки заробітної плати, які після погодження з ОСОБА_2 , надавалися ОСОБА_4 для формування останньою заявок на видачу готівки та перерахування коштів на вкладні рахунки відділу освіти Галицької районної адміністрації ЛМР від 03.08.2010р. на суму 1950 грн., від 05.08.2010р. – 6829,20 грн., від 05.08.2010р. – 55000 грн., від 05.08.2010р. – 95000 грн., від 05.08.2010р. – 90300 грн., від 13.08.2010р. – 14500 грн., від 10.08.2010р. – 3377,70 грн., від 20.08.2010р. – 2390,45 грн., від 20.08.2010р. – 12122,30 грн., від 20.08.2010р. – 16000 грн., від 20.08.2010р. – 28000грн., від 05.08.2010р. – 3006 грн., від 20.08.2010р. – 21998 грн., від 05.08.2010р. – 44500 грн., від 05.08.2010р. – 14498 грн., від 05.08.2010р. – 210 грн., від 13.08.2010р. – 11500 грн., від 05.08.2010р. – 18200 грн., від 05.08.2010р. – 280 грн., від 05.08.2010р. – 127900 грн., від 05.08.2010р. – 4200,14 грн., від 05.08.2010р. – 71000 грн., із завідомо неправдивими відомостями, а саме завищеними сумами коштів, які мали скеровуватися на виплату заробітної плати, до Управління ДКС України у Галицькому районі м.Львова Львівської області, які були підписані ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , та т.в.о. начальника відділу освіти Галицької РА ЛМР ОСОБА_7 . У даних заявках була вказана сума належної до виплати заробітної плати в розмірі 642761,79грн., що перевищує розмір вказаний в особових рахунках про нарахування та видачу заробітної плати працівникам закладів освіти Галицького району м.Львова на 209885,10 грн.

В подальшому, вищевказані службові особи, після зарахування вказаних у відомостях грошових коштів на їхні карткові рахунки, які скеровувалися на виплату заробітної плати, в порушення вимог підпункту 170.9.2 пункту 170.9 статті 170 Податкового кодексу України та п.п. 2.11, 2.12 “Положення про ведення касових операцій у національній валюті України”, не склали жодних звітних документів про використання отриманих надлишкових коштів на загальну суму 209885,10грн. та не повернули їх, у визначений Податковим кодексом України 5-ти денний строк на казначейський рахунок.

Протягом вересня 2010 року, на виконання вказівки ОСОБА_1 , ОСОБА_3 проводилися розрахунки заробітної плати, які після погодження з ОСОБА_2 , надавалися ОСОБА_4 для формування останньою заявок на видачу готівки та перерахування коштів на вкладні рахунки відділу освіти Галицької районної адміністрації ЛМР від 03.09.2010р. на суму 178938,00 грн., від 03.09.2010р. – 6000 грн., від 03.09.2010р. – 11250 грн., від 03.09.2010р. – 30852,35 грн., від 06.09.2010р. – 4429,55 грн., від 14.09.2010р. – 24800 грн., від 14.09.2010р. – 10000 грн., від 14.09.2010р. – 143864 грн., від 14.09.2010р. – 7000 грн., від 14.09.2010р. – 15000 грн., від 22.09.2010р. – 20000 грн., від 03.09.2010р. – 42000 грн., від 14.09.2010р. – 30000грн., від 22.09.2010р. – 18000 грн., від 03.09.2010р. – 42500 грн., від 14.09.2010р. – 15000 грн., від 03.09.2010р. – 3309 грн., від 22.09.2010р. – 122000 грн., від 14.09.2010р. – 7000 грн., від 21.09.2010р. – 5279,63 грн., від 22.09.2010р. – 10000 грн., із завідомо неправдивими відомостями, а саме завищеними сумами коштів, які мали скеровуватися на виплату заробітної плати, до Управління ДКС України у Галицькому районі м.Львова Львівської області, які були підписані ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , та т.в.о. начальника відділу освіти Галицької РА ЛМР ОСОБА_7 . У даних заявках була вказана сума належної до виплати заробітної плати в розмірі 725222,53грн., що перевищує розмір вказаний в особових рахунках про нарахування та видачу заробітної плати працівникам закладів освіти Галицького району м.Львова на 225345,85 грн.

В подальшому, вищевказані службові особи, після зарахування вказаних у відомостях грошових коштів на їхні карткові рахунки, які скеровувалися на виплату заробітної плати, в порушення вимог підпункту 170.9.2 пункту 170.9 статті 170 Податкового кодексу України та п.п. 2.11, 2.12 “Положення про ведення касових операцій у національній валюті України”, не склали жодних звітних документів про використання отриманих надлишкових коштів на загальну суму 225345,85 грн. та не повернули їх, у визначений Податковим кодексом України 5-ти денний строк на казначейський рахунок.

Протягом жовтня 2010 року, на виконання вказівки ОСОБА_1 , ОСОБА_3 проводилися розрахунки заробітної плати, які після погодження з ОСОБА_2 , надавалися ОСОБА_4 для формування останньою заявок на видачу готівки та перерахування коштів на вкладні рахунки відділу освіти Галицької районної адміністрації ЛМР від 01.10.2010р. на суму 6315,87 грн., 08.10.2010р. – 16020 грн., від 08.10.2010р. – 40000 грн., від 08.10.2010р. – 24039,76 грн., від 13.10.2010р. – 23000 грн., від 13.10.2010р. – 5200 грн., від 13.10.2010р. – 20500 грн., від 13.10.2010р. – 222548 грн., від 13.10.2010р. – 4500 грн., від 13.10.2010р. – 50000 грн., від 01.10.2010р. – 123,85 грн., від 08.10.2010р. – 100700 грн., від 08.10.2010р. – 3221,21 грн., від 13.10.2010р. – 110200 грн., від 13.10.2010р. – 42548 грн., від 08.10.2010р. – 16020 грн., від 08.10.2010р. – 16000 грн., від 13.10.2010р. – 19800 грн., із завідомо неправдивими відомостями, а саме завищеними сумами коштів, які мали скеровуватися на виплату заробітної плати, до Управління ДКС України у Галицькому районі м.Львова Львівської області, які були підписані ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , та т.в.о. начальника відділу освіти Галицької РА ЛМР ОСОБА_7 . У даних заявках була вказана сума належної до виплати заробітної плати в розмірі 498188,69грн., що перевищує розмір вказаний в особових рахунках про нарахування та видачу заробітної плати працівникам закладів освіти Галицького району м.Львова на 84846,82 грн.

В подальшому, вищевказані службові особи, після зарахування вказаних у відомостях грошових коштів на їхні карткові рахунки, які скеровувалися на виплату заробітної плати, в порушення вимог підпункту 170.9.2 пункту 170.9 статті 170 Податкового кодексу України та п.п. 2.11, 2.12 “Положення про ведення касових операцій у національній валюті України”, не склали жодних звітних документів про використання отриманих надлишкових коштів на загальну суму 84846,82грн. та не повернули їх, у визначений Податковим кодексом України 5-ти денний строк на казначейський рахунок.

Протягом листопада 2010 року, на виконання вказівки ОСОБА_1 , ОСОБА_3 проводилися розрахунки заробітної плати, які після погодження з ОСОБА_2 , надавалися ОСОБА_4 для формування останньою заявок на видачу готівки та перерахування коштів на вкладні рахунки відділу освіти Галицької районної адміністрації ЛМР від 03.11.2010р. на суму 11110,09 грн., від 03.11.2010р. – 17600 грн., від 03.11.2010р. – 16600 грн., від 11.11.2010р. – 35000 грн., від 04.11.2010р. – 20000 грн., від 10.11.2010р. – 6600 грн., від 10.11.2010р. – 17373,55 грн., від 04.11.2010р. – 58290,22 грн., від 04.11.2010р. – 35000 грн., від 03.11.2010р. – 1899,92 грн., від 11.11.2010р. – 34000 грн., від 04.11.2010р. – 160000 грн., від 04.11.2010р. – 20000 грн., від 10.11.2010р. – 4200 грн., від 30.11.2010р. – 6722,28 грн., від 11.11.2010р. – 9000 грн., із завідомо неправдивими відомостями, а саме завищеними сумами коштів, які мали скеровуватися на виплату заробітної плати, до Управління ДКС України у Галицькому районі м.Львова Львівської області, які були підписані ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , т.в.о. начальника відділу освіти Галицької РА ЛМР ОСОБА_7 та начальником відділу освіти ОСОБА_8 . У даних заявках була вказана сума належної до виплати заробітної плати в розмірі 453396,06 грн., що перевищує розмір вказаний в особових рахунках про нарахування та видачу заробітної плати працівникам закладів освіти Галицького району м.Львова на 81974,48грн.

В подальшому, вищевказані службові особи, після зарахування вказаних у відомостях грошових коштів на їхні карткові рахунки, які скеровувалися на виплату заробітної плати, в порушення вимог підпункту 170.9.2 пункту 170.9 статті 170 Податкового кодексу України та п.п. 2.11, 2.12 “Положення про ведення касових операцій у національній валюті України”, не склали жодних звітних документів про використання отриманих надлишкових коштів на загальну суму 81974,48грн. та не повернули їх, у визначений Податковим кодексом України 5-ти денний строк на казначейський рахунок.

Протягом грудня 2010 року, на виконання вказівки ОСОБА_1 , ОСОБА_3 проводилися розрахунки заробітної плати, які після погодження з ОСОБА_2 , надавалися ОСОБА_4 для формування останньою заявок на видачу готівки та перерахування коштів на вкладні рахунки відділу освіти Галицької районної адміністрації ЛМР від 03.12.2010р. на суму 69899,29 грн., від03.12.2010р. – 9497 грн., від 03.12.2010р. – 27367 грн., від 13.12.2010р. – 24276,15 грн., від 13.12.2010р. – 12840 грн., від 13.12.2010р. – 15240 грн., від 13.12.2010р. – 119880 грн.,від13.12.2010р. – 7000 грн., від 23.12.2010р. – 55200,71 грн., від 27.12.2010р. – 13000 грн., від 03.12.2010р. – 134651,23 грн., від 03.12.2010р. – 38350 грн., від 13.12.2010р. – 120000грн., від 03.12.2010р. – 30000 грн., від 13.12.2010р. – 25000грн., від 23.12.2010р. – 11194,60грн., від 03.12.2010р. – 9497 грн., із завідомо неправдивими відомостями, а саме завищеними сумами коштів, які мали скеровуватися на виплату заробітної плати, до Управління ДКС України у Галицькому районі м.Львова Львівської області, які були підписані ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , начальником відділу освіти ОСОБА_8 та заступником начальника відділу освіти Галицької РА ЛМР ОСОБА_7 . У даних заявках була вказана сума належної до виплати заробітної плати в розмірі 722 885,98 грн., що перевищує розмір вказаний в особових рахунках про нарахування та видачу заробітної плати працівникам закладів освіти Галицького району м.Львова на 304 050,03грн.

В подальшому, вищевказані службові особи, після зарахування вказаних у відомостях грошових коштів на їхні карткові рахунки, які скеровувалися на виплату заробітної плати, в порушення вимог підпункту 170.9.2 пункту 170.9 статті 170 Податкового кодексу України та п.п. 2.11, 2.12 “Положення про ведення касових операцій у національній валюті України”, не склали жодних звітних документів про використання отриманих надлишкових коштів на загальну суму 304 050,03 грн. та не повернули їх, у визначений Податковим кодексом України 5-ти денний строк на казначейський рахунок.

Протягом березня 2011 року, на виконання вказівки ОСОБА_1 , ОСОБА_3 проводилися розрахунки заробітної плати, які після погодження з ОСОБА_2 , надавалися ОСОБА_4 для формування останньою заявок на видачу готівки та перерахування коштів на вкладні рахунки відділу освіти Галицької районної адміністрації ЛМР від 03.03.2011р. на суму 7210, 43 грн., від 04.03.2011р. – 38441, 72 грн., від 04.03.2011р. – 4921, 88 грн., від 04.03.2011р. – 103000 грн., від04.03.2011р. – 9915,31 грн., від 18.03.2011р. – 7700 грн., від 18.03.2011р. – 35560 грн., від 18.03.2011р. – 7700 грн., від 18.03.2011р. – 20000 грн., від 31.03.2011р. – 10142,94 грн, 31.03.2011р. – 3322 грн., від 31.03.2011р. – 20622,74 грн., від 31.03.2011р. – 3936,66 грн., від 04.03.2011р. – 50000 грн., від 18.03.2011р. – 23000 грн., від 04.03.2011р. – 88000 грн., із завідомо неправдивими відомостями, а саме завищеними сумами коштів, які мали скеровуватися на виплату заробітної плати, до Управління ДКС України у Галицькому районі м.Львова Львівської області, які були підписані ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , начальником відділу освіти ОСОБА_8 та заступником начальника відділу освіти Галицької РА ЛМР ОСОБА_7 . У даних заявках була вказана сума належної до виплати заробітної плати в розмірі 445820,75грн., що перевищує розмір вказаний в особових рахунках про нарахування та видачу заробітної плати працівникам закладів освіти Галицького району м.Львова на 25 533,91 грн.

В подальшому, вищевказані службові особи, після зарахування вказаних у відомостях грошових коштів на їхні карткові рахунки, які скеровувалися на виплату заробітної плати, в порушення вимог підпункту 170.9.2 пункту 170.9 статті 170 Податкового кодексу України та п.п. 2.11, 2.12 “Положення про ведення касових операцій у національній валюті України”, не склали жодних звітних документів про використання отриманих надлишкових коштів на загальну суму 25 533,91 грн. та не повернули їх, у визначений Податковим кодексом України 5-ти денний строк на казначейський рахунок.

Протягом квітня 2011 року, на виконання вказівки ОСОБА_1 , ОСОБА_3 проводилися розрахунки заробітної плати, які після погодження з ОСОБА_2 , надавалися ОСОБА_4 для формування останньою заявок на видачу готівки та перерахування коштів на вкладні рахунки відділу освіти Галицької районної адміністрації ЛМР від 06.04.2011р. на суму 41735,81 грн., від 07.04.2011р. – 5632,45 грн., від 19.04.2011р. – 4553,54 грн., від 19.04.2011р. – 56424,65 грн., від 19.04.2011р. – 21000 грн., від 19.04.2011р. – 50000 грн., від 19.04.2011р. – 3000 грн., від 06.04.2011р. – 21233,88 грн., від 19.04.2011р. – 4987,95 грн., від 07.04.2011р. – 35942,89 грн., від 19.04.2011р. – 28000 грн., від 07.04.2011р. – 142682 грн., від 28.04.2011р. - 7777,34 грн., від 07.04.2011р. – 109863,45 грн., від 28.04.2011р. – 4907,42 грн., від 07.04.2011р. – 91194,55 грн., від 28.04.2011р. – 8076,11 грн., із завідомо неправдивими відомостями, а саме завищеними сумами коштів, які мали скеровуватися на виплату заробітної плати, до Управління ДКС України у Галицькому районі м.Львова Львівської області, які були підписані ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та т.в.о. начальника відділу освіти Галицької РА ЛМР ОСОБА_7 . У даних заявках була вказана сума належної до виплати заробітної плати в розмірі 637012,04грн., що перевищує розмір вказаний в особових рахунках про нарахування та видачу заробітної плати працівникам закладів освіти Галицького району м.Львова на 216725,20 грн.

В подальшому, вищевказані службові особи, після зарахування вказаних у відомостях грошових коштів на їхні карткові рахунки, які скеровувалися на виплату заробітної плати, в порушення вимог підпункту 170.9.2 пункту 170.9 статті 170 Податкового кодексу України та п.п. 2.11, 2.12 “Положення про ведення касових операцій у національній валюті України”, не склали жодних звітних документів про використання отриманих надлишкових коштів на загальну суму 216725,20 грн. та не повернули їх, у визначений Податковим кодексом України 5-ти денний строк на казначейський рахунок.

Протягом червня 2011 року, на виконання вказівки ОСОБА_1 , ОСОБА_3 проводилися розрахунки заробітної плати, які після погодження з ОСОБА_2 , надавалися ОСОБА_4 для формування останньою заявок на видачу готівки та перерахування коштів на вкладні рахунки відділу освіти Галицької районної адміністрації ЛМР від 03.06.2011р. на суму 5800 грн., від 03.06.2011р. – 141163,14 грн., від 03.06.2011р. – 83646,59 грн., від 03.06.2011р. – 10400,06 грн., від 03.06.2011р. – 13249,57 грн., від 21.06.2011р. – 5000 грн., від 21.06.2011р. – 116200 грн., від 21.06.2011р. – 2811,54грн., від 22.06.2011р. – 41900грн., від 03.06.2011р. – 61999,6 грн., від 03.06.2011р. – 81011,03 грн., від 21.06.2011р. – 126000 грн., від 21.06.2011р. – 42000 грн., від 10.06.2011р. – 253,22 грн., від 14.06.2011р. – 4821,22 грн., від 29.06.2011р. – 5053,4 грн., від 29.06.2011р. – 11566,27 грн., від 29.06.2011р. – 701,33 грн., із завідомо неправдивими відомостями, а саме завищеними сумами коштів, які мали скеровуватися на виплату заробітної плати, до Управління ДКС України у Галицькому районі м.Львова Львівської області, які були підписані ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та начальником відділу освіти Галицької РА ЛМР ОСОБА_9 . У даних заявках була вказана сума належної до виплати заробітної плати в розмірі 753576,95грн., що перевищує розмір вказаний в особових рахунках про нарахування та видачу заробітної плати працівникам закладів освіти Галицького району м.Львова на 179 229,77 грн.

В подальшому, вищевказані службові особи, після зарахування вказаних у відомостях грошових коштів на їхні карткові рахунки, які скеровувалися на виплату заробітної плати, в порушення вимог підпункту 170.9.2 пункту 170.9 статті 170 Податкового кодексу України та п.п. 2.11, 2.12 “Положення про ведення касових операцій у національній валюті України”, не склали жодних звітних документів про використання отриманих надлишкових коштів на загальну суму 179 229,77грн.та не повернули їх, у визначений Податковим кодексом України 5-ти денний строк на казначейський рахунок.

Протягом липня 2011 року, на виконання вказівки ОСОБА_1 , ОСОБА_4 у письмовому вигляді, на підставі поданих ОСОБА_2 відомостей, сформувала заявки на видачу готівки та перерахування коштів на вкладні рахунки відділу освіти Галицької районної адміністрації ЛМР від 05.07.2011р. на суму 22300 грн., від 05.07.2011р. – 50200 грн., від 05.07.2011р. – 27527 грн., від 05.07.2011р. – 20000 грн., від 05.07.2011р. – 28000грн., від 20.07.2011р. – 1300 грн., від 05.07.2010р. – 58720 грн., від 05.07.2010р. – 57000 грн., від 22.07.2011р. – 124000 грн., від 22.07.2011р. – 80000 грн., від 22.07.2011р. – 76000 грн., від 22.07.2011р. – 100 грн., від 25.07.2011р. – 2744,83 грн., від 25.07.2011р. – 4708,61 грн., від 25.07.2011 р. – 661,22 грн., із завідомо неправдивими відомостями, а саме завищеними сумами коштів, які мали скеровуватися на виплату заробітної плати, до Управління ДКС України у Галицькому районі м.Львова Львівської області, які були підписані ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та начальником відділу освіти Галицької РА ЛМР ОСОБА_9 . У даних заявках була вказана сума належної до виплати заробітної плати в розмірі 553332,07грн., що перевищує розмір вказаний в особових рахунках про нарахування та видачу заробітної плати працівникам закладів освіти Галицького району м.Львова на 185 206,66грн.

В подальшому, вищевказані службові особи, після зарахування вказаних у відомостях грошових коштів на їхні карткові рахунки, які скеровувалися на виплату заробітної плати, в порушення вимог підпункту 170.9.2 пункту 170.9 статті 170 Податкового кодексу України та п.п. 2.11, 2.12 “Положення про ведення касових операцій у національній валюті України”, не склали жодних звітних документів про використання отриманих надлишкових коштів на загальну суму 185 206,66грн.та не повернули їх, у визначений Податковим кодексом України 5-ти денний строк на казначейський рахунок.

Протягом серпня 2011 року, на виконання вказівки ОСОБА_1 , ОСОБА_3 проводилися розрахунки заробітної плати, які після погодження з ОСОБА_2 , надавалися ОСОБА_4 для формування останньою заявок на видачу готівки та перерахування коштів на вкладні рахунки відділу освіти Галицької районної адміністрації ЛМР від 03.08.2011р. на суму 8590 грн., від 03.08.2011р. – 10050 грн., від 03.08.2011р. – 12400 грн., від 08.08.2011р. – 11730,33 грн., від 18.08.2011р. – 2500грн., від 18.08.2011р. – 8800 грн., від 18.08.2011р. – 46000грн., від 18.08.2011р. – 58000 грн., від 18.08.2011р. – 76000 грн., від 03.08.2011р. – 55560 грн., від 03.08.2011р. – 45000 грн., від 03.08.2011р. – 70000 грн., із завідомо неправдивими відомостями, а саме завищеними сумами коштів, які мали скеровуватися на виплату заробітної плати, до Управління ДКС України у Галицькому районі м.Львова Львівської області, які були підписані ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та начальником відділу освіти Галицької РА ЛМР ОСОБА_9 . У даних заявках була вказана сума належної до виплати заробітної плати в розмірі 404630,33грн., що перевищує розмір вказаний в особових рахунках про нарахування та видачу заробітної плати працівникам закладів освіти Галицького району м.Львова на 57942,81грн.

В подальшому, вищевказані службові особи, після зарахування вказаних у відомостях грошових коштів на їхні карткові рахунки, які скеровувалися на виплату заробітної плати, в порушення вимог підпункту 170.9.2 пункту 170.9 статті 170 Податкового кодексу України та п.п. 2.11, 2.12 “Положення про ведення касових операцій у національній валюті України”, не склали жодних звітних документів про використання отриманих надлишкових коштів на загальну суму 57942,81 грн.та не повернули їх, у визначений Податковим кодексом України 5-ти денний строк на казначейський рахунок.

Протягом вересня 2011 року, на виконання вказівки ОСОБА_1 , ОСОБА_3 проводилися розрахунки заробітної плати, які після погодження з ОСОБА_2 , надавалися ОСОБА_4 для формування останньою заявок на видачу готівки та перерахування коштів на вкладні рахунки відділу освіти Галицької районної адміністрації ЛМР від 05.09.2011р. на суму 15000 грн., від 05.09.2011р. – 70200 грн., від05.09.2011р. – 13000 грн., від 05.09.2011р. – 12000 грн., від 06.09.2011р. – 20425,95грн.,від 20.09.2011р. – 79000грн., від 05.09.2011р. – 55910грн.,від 05.09.2011р. – 105000 грн., від 20.09.2011р. – 90000 грн., від 20.09.2011р. – 81500 грн., від 12.09.2011 р. – 600,53 грн., від 12.09.201р. – 4516,98 грн., із завідомо неправдивими відомостями, а саме завищеними сумами коштів, які мали скеровуватися на виплату заробітної плати, до Управління ДКС України у Галицькому районі м.Львова Львівської області, які були підписані ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та начальником відділу освіти Галицької РА ЛМР ОСОБА_9 . У даних заявках була вказана сума належної до виплати заробітної плати в розмірі 549153,46грн., що перевищує розмір вказаний в особових рахунках про нарахування та видачу заробітної плати працівникам закладів освіти Галицького району м.Львова на 134 017,73 грн.

В подальшому, вищевказані службові особи, після зарахування вказаних у відомостях грошових коштів на їхні карткові рахунки, які скеровувалися на виплату заробітної плати, в порушення вимог підпункту 170.9.2 пункту 170.9 статті 170 Податкового кодексу України та п.п. 2.11, 2.12 “Положення про ведення касових операцій у національній валюті України”, не склали жодних звітних документів про використання отриманих надлишкових коштів на загальну суму 134 017,73 грн. та не повернули їх, у визначений Податковим кодексом України 5-ти денний строк на казначейський рахунок.

Протягом жовтня 2011 року, на виконання вказівки ОСОБА_1 , ОСОБА_3 проводилися розрахунки заробітної плати, які після погодження з ОСОБА_2 , надавалися ОСОБА_4 для формування останньою заявок на видачу готівки та перерахування коштів на вкладні рахунки відділу освіти Галицької районної адміністрації ЛМР від 05.10.2011р. на суму 13259,91 грн., від 05.10.2011р. – 134000 грн., від 05.10.2011р. – 122000 грн., від 05.10.2011р. – 9566,07 грн., від 05.10.2011р. – 73400 грн., від 05.10.2011р. – 17306,78грн., від 19.10.2011р. – 70000 грн., від 19.10.2011р. – 23000грн., від 19.10.2011р. – 4000грн., від 19.10.2011р. – 85000 грн., від 19.10.2011р. – 49000 грн., від 20.10.2011р. – 51000 грн., від 05.10.2011р. – 49183,19 грн., від 27.10.2011р. – 5969,25 грн., від 27.10.2011р. – 7400,73 грн., від 27.10.2011р. – 582,77 грн., із завідомо неправдивими відомостями, а саме завищеними сумами коштів, які мали скеровуватися на виплату заробітної плати, до Управління ДКС України у Галицькому районі м.Львова Львівської області, які були підписані ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та начальником відділу освіти Галицької РА ЛМР ОСОБА_9 . У даних заявках була вказана сума належної до виплати заробітної плати в розмірі 714668,7грн., що перевищує розмір вказаний в особових рахунках про нарахування та видачу заробітної плати працівникам закладів освіти Галицького району м.Львова на 185 986,56грн.

В подальшому, вищевказані службові особи, після зарахування вказаних у відомостях грошових коштів на їхні карткові рахунки, які скеровувалися на виплату заробітної плати, в порушення вимог підпункту 170.9.2 пункту 170.9 статті 170 Податкового кодексу України та п.п. 2.11, 2.12 “Положення про ведення касових операцій у національній валюті України”, не склали жодних звітних документів про використання отриманих надлишкових коштів на загальну суму 185 986,56 грн. та не повернули їх, у визначений Податковим кодексом України 5-ти денний строк на казначейський рахунок.

Протягом листопада 2011 року, на виконання вказівки ОСОБА_1 , ОСОБА_3 проводилися розрахунки заробітної плати, які після погодження з ОСОБА_2 , надавалися ОСОБА_4 для формування останньою заявок на видачу готівки та перерахування коштів на вкладні рахунки відділу освіти Галицької районної адміністрації ЛМР від 03.11.2011р. на суму 4000 грн., від 04.11.2011р. – 74447,62 грн., від 03.11.2011р. – 30727,15 грн., від 03.11.2011р. – 10000 грн., від 03.11.2011р. – 11061,45 грн., від 04.11.2011р. – 65000 грн., від 04.11.2011р. – 71452,60 грн., від 18.11.2011р. – 4000грн., від 18.11.2011р. – 25000грн., від 18.11.2011р. – 100000 грн., від 18.11.2011р. – 55000грн., від 18.11.2011р. – 49000 грн., від 17.11.2011р. – 1194,6 грн., із завідомо неправдивими відомостями, а саме завищеними сумами коштів, які мали скеровуватися на виплату заробітної плати, до Управління ДКС України у Галицькому районі м.Львова Львівської області, які були підписані ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та начальником відділу освіти Галицької РА ЛМР ОСОБА_9 . У даних заявках була вказана сума належної до виплати заробітної плати в розмірі 500883,42грн., що перевищує розмір вказаний в особових рахунках про нарахування та видачу заробітної плати працівникам закладів освіти Галицького району м.Львова на 79 181,22 грн.

В подальшому, вищевказані службові особи, після зарахування вказаних у відомостях грошових коштів на їхні карткові рахунки, які скеровувалися на виплату заробітної плати, в порушення вимог підпункту 170.9.2 пункту 170.9 статті 170 Податкового кодексу України та п.п. 2.11, 2.12 “Положення про ведення касових операцій у національній валюті України”, не склали жодних звітних документів про використання отриманих надлишкових коштів на загальну суму 79 181,22 грн. та не повернули їх, у визначений Податковим кодексом України 5-ти денний строк на казначейський рахунок.

Протягом грудня 2011 року, на виконання вказівки ОСОБА_1 , ОСОБА_3 проводилися розрахунки заробітної плати, які після погодження з ОСОБА_2 , надавалися ОСОБА_4 для формування останньою заявок на видачу готівки та перерахування коштів на вкладні рахунки відділу освіти Галицької районної адміністрації ЛМР від 05.12.2011р. на суму 74447,62 грн., від 07.12.2011р. – 12121,45 грн., від 07.12.2011р. – 9369,94 грн., від 07.12.2011р. – 32900,76 грн., від 07.12.2011р. – 7090,97грн., від 19.12.2011р. – 6530,73грн.,від 19.12.2011р. – 5134,97 грн., від 19.12.2011р. – 47900 грн., від 20.12.2011р. – 23000грн.,від 23.12.2011р. – 46961 грн., від 26.12.2011р. – 23000 грн., від 27.12.2011р. – 19329,07грн., від 26.12.2011р. – 23500 грн., від 26.12.2011р. – 25000 грн., від 05.12.2011р. – 59627,75 грн., від 05.12.2011р. – 71452,60 грн., від 23.12.2011р. – 37000 грн., від 23.12.2011р. – 55000 грн., від 09.12.2011р. – 888,02 грн., від 29.12.2011р. – 578,33 грн., від 09.12.2011р. – 13638,12 грн., від 29.12.2011р. – 14617,49 грн., від 09.12.2011р. – 2767,56 грн., від 29.12.2011р. – 695,48 грн. із завідомо неправдивими відомостями, а саме завищеними сумами коштів, які мали скеровуватися на виплату заробітної плати, до Управління ДКС України у Галицькому районі м.Львова Львівської області, які були підписані ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та начальником відділу освіти Галицької РА ЛМР ОСОБА_9 . У даних заявках була вказана сума належної до виплати заробітної плати в розмірі 612651,88грн., що перевищує розмір вказаний в особових рахунках про нарахування та видачу заробітної плати працівникам закладів освіти Галицького району м.Львова на 127 565,77 грн.

В подальшому, вищевказані службові особи, після зарахування вказаних у відомостях грошових коштів на їхні карткові рахунки, які скеровувалися на виплату заробітної плати, в порушення вимог підпункту 170.9.2 пункту 170.9 статті 170 Податкового кодексу України та п.п. 2.11, 2.12 “Положення про ведення касових операцій у національній валюті України”, не склали жодних звітних документів про використання отриманих надлишкових коштів на загальну суму 127 565,77 грн.та не повернули їх, у визначений Податковим кодексом України 5-ти денний строк на казначейський рахунок.

Протягом січня 2012 року, на виконання вказівки ОСОБА_1 , ОСОБА_3 проводилися розрахунки заробітної плати, які після погодження з ОСОБА_2 , надавалися ОСОБА_4 для формування останньою заявок на видачу готівки та перерахування коштів на вкладні рахунки відділу освіти Галицької районної адміністрації ЛМР від 30.01.2012р. на суму 5367,20 грн., від 19.01.2012р. – 4000 грн., від 19.01.2012р. – 27200 грн., від 06.01.2012р. – 25492,75 грн., від 20.01.2012р. – 60000 грн., від 06.01.2012р. – 6069,59 грн., від 19.01.2012р. – 4100 грн., від 06.01.2012р. – 4425,15 грн., від 19.01.2012р. – 7000 грн., від 20.01.2012р. – 92600 грн., від 02.01.2012р. – 62361 грн., від 02.01.2012р. – 70000 грн., від 20.01.2012р. – 76000 грн., від 02.01.2012р. – 72000 грн., із завідомо неправдивими відомостями, а саме завищеними сумами коштів, які мали скеровуватися на виплату заробітної плати, до Управління ДКС України у Галицькому районі м.Львова Львівської області, які були підписані ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та начальником відділу освіти Галицької РА ЛМР ОСОБА_9 . У даних заявках була вказана сума належної до виплати заробітної плати в розмірі 516665,69 грн., що перевищує розмір вказаний в особових рахунках про нарахування та видачу заробітної плати працівникам закладів освіти Галицького району м.Львова на 13 994,85 грн.

В подальшому, вищевказані службові особи, після зарахування вказаних у відомостях грошових коштів на їхні карткові рахунки, які скеровувалися на виплату заробітної плати, в порушення вимог підпункту 170.9.2 пункту 170.9 статті 170 Податкового кодексу України та п.п. 2.11, 2.12 “Положення про ведення касових операцій у національній валюті України”, не склали жодних звітних документів про використання отриманих надлишкових коштів на загальну суму 13 994,85 грн. та не повернули їх, у визначений Податковим кодексом України 5-ти денний строк на казначейський рахунок.

Протягом лютого 2012 року, на виконання вказівки ОСОБА_1 , ОСОБА_3 проводилися розрахунки заробітної плати, які після погодження з ОСОБА_2 , надавалися ОСОБА_4 для формування останньою заявок на видачу готівки та перерахування коштів на вкладні рахунки відділу освіти Галицької районної адміністрації ЛМР від 15.02.2012р. на суму 50230,07 грн., від 15.02.2012р. – 105000 грн., від 15.02.2012р. – 22095,11 грн., від 22.02.2012р. – 4000 грн., від 22.02.2012р. – 90000 грн., від 22.02.2012р. – 23000 грн., від 22.02.2012р. – 7100 грн., від 15.02.2012р. – 15243,86 грн., від 22.01.2012р. – 7000 грн., від 02.02.2012р. – 6342,08 грн., від 22.02.2012р. – 60000 грн., від 15.02.2012р. – 108199,01 грн., від 22.02.2012р. – 76000 грн., від 15.02.2012р. – 113800,99 грн., від 02.02.2012р. – 6175,39 грн., із завідомо неправдивими відомостями, а саме завищеними сумами коштів, які мали скеровуватися на виплату заробітної плати, до Управління ДКС України у Галицькому районі м.Львова Львівської області, які були підписані ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та начальником відділу освіти Галицької РА ЛМР ОСОБА_9 . У даних заявках була вказана сума належної до виплати заробітної плати в розмірі 694186,51грн., що перевищує розмір вказаний в особових рахунках про нарахування та видачу заробітної плати працівникам закладів освіти Галицького району м.Львова на 186 369,33 грн.

В подальшому, вищевказані службові особи, після зарахування вказаних у відомостях грошових коштів на їхні карткові рахунки, які скеровувалися на виплату заробітної плати, в порушення вимог підпункту 170.9.2 пункту 170.9 статті 170 Податкового кодексу України та п.п. 2.11, 2.12 “Положення про ведення касових операцій у національній валюті України”, не склали жодних звітних документів про використання отриманих надлишкових коштів на загальну суму 186 369,33 грн. та не повернули їх, у визначений Податковим кодексом України 5-ти денний строк на казначейський рахунок.

Протягом березня 2012 року, на виконання вказівки ОСОБА_1 , ОСОБА_3 проводилися розрахунки заробітної плати, які після погодження з ОСОБА_2 , надавалися ОСОБА_4 для формування останньою заявок на видачу готівки та перерахування коштів на вкладні рахунки відділу освіти Галицької районної адміністрації ЛМР від 03.03.2012р. на суму 3379,83 грн., від 06.03.2012р. – 45951,82 грн., від 06.03.2012р. – 108199,01 грн., від 06.03.2012р. – 8293,16 грн., від 06.03.2012р. – 9515,35 грн., від 15.03.2012р. – 5000 грн., від 21.03.2012р. – 23000 грн., від 21.03.2012р. – 50000 грн., від 28.03.2012р. – 1501 грн., від 29.03.2012р. – 500 грн., від 29.03.2012р. – 1000 грн., 21.03.2012р. – 10000 грн., від 21.03.2012р. – 80000 грн., від 06.03.2012р. – 105000 грн., від 21.03.2012р. – 3099 грн., від 03.03.2012р. – 10689,61 грн., від 03.03.2012р. – 1089,96 грн., від 21.03.2012р. – 58000 грн., від 06.03.2012р. – 113800,99 грн., від 21.03.2012р. – 4400 грн., від 03.03.2012р. – 5179,79 грн., від 30.03.2012р. – 6647,64 грн., із завідомо неправдивими відомостями, а саме завищеними сумами коштів, які мали скеровуватися на виплату заробітної плати, до Управління ДКС України у Галицькому районі м.Львова Львівської області, які були підписані ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та начальником відділу освіти Галицької РА ЛМР ОСОБА_9 . У даних заявках була вказана сума належної до виплати заробітної плати в розмірі 654247,16грн., що перевищує розмір вказаний в особових рахунках про нарахування та видачу заробітної плати працівникам закладів освіти Галицького району м.Львова на 146 054,82 грн.

В подальшому, вищевказані службові особи, після зарахування вказаних у відомостях грошових коштів на їхні карткові рахунки, які скеровувалися на виплату заробітної плати, в порушення вимог підпункту 170.9.2 пункту 170.9 статті 170 Податкового кодексу України та п.п. 2.11, 2.12 “Положення про ведення касових операцій у національній валюті України”, не склали жодних звітних документів про використання отриманих надлишкових коштів на загальну суму 146 054,82 грн.та не повернули їх, у визначений Податковим кодексом України 5-ти денний строк на казначейський рахунок.

Протягом квітня 2012 року, на виконання вказівки ОСОБА_1 , ОСОБА_3 проводилися розрахунки заробітної плати, які після погодження з ОСОБА_2 , надавалися ОСОБА_4 для формування останньою заявок на видачу готівки та перерахування коштів на вкладні рахунки відділу освіти Галицької районної адміністрації ЛМР від 05.04.2012р. на суму 9200 грн., від 04.04.2012р. – 43936,32 грн., від 04.04.2012р. – 29229,13 грн., від 04.04.2012р. – 7513,50 грн., від 04.04.2012р. – 8400 грн., від 18.04.2012р. – 7500 грн., від 18.04.2012р. – 23000 грн., від 18.04.2012р. – 190000 грн., від 18.04.2012р. – 7300 грн., від 18.04.2012р. – 11100 грн., від 04.04.2012р. – 370,56 грн., 27.04.2012р. – 5014,82 грн., із завідомо неправдивими відомостями, а саме завищеними сумами коштів, які мали скеровуватися на виплату заробітної плати, до Управління ДКС України у Галицькому районі м.Львова Львівської області, які були підписані ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та начальником відділу освіти Галицької РА ЛМР ОСОБА_9 . У даних заявках була вказана сума належної до виплати заробітної плати в розмірі 605584,34грн., що перевищує розмір вказаний в особових рахунках про нарахування та видачу заробітної плати працівникам закладів освіти Галицького району м.Львова на 74 802 грн.

В подальшому, вищевказані службові особи, після зарахування вказаних у відомостях грошових коштів на їхні карткові рахунки, які скеровувалися на виплату заробітної плати, в порушення вимог підпункту 170.9.2 пункту 170.9 статті 170 Податкового кодексу України та п.п. 2.11, 2.12 “Положення про ведення касових операцій у національній валюті України”, не склали жодних звітних документів про використання отриманих надлишкових коштів на загальну суму 74 802 грн. та не повернули їх, у визначений Податковим кодексом України 5-ти денний строк на казначейський рахунок.

Протягом травня 2012 року, на виконання вказівки ОСОБА_1 , ОСОБА_3 проводилися розрахунки заробітної плати, які після погодження з ОСОБА_2 , надавалися ОСОБА_4 для формування останньою заявок на видачу готівки та перерахування коштів на вкладні рахунки відділу освіти Галицької районної адміністрації ЛМР від 04.05.2012р. на суму 320000 грн., від 04.05.2012р. – 46410 грн., від 04.05.2012р. – 7645 грн., від 04.05.2012р. – 6500 грн., від 04.05.2012р. – 11292,64 грн., від 18.05.2012р. – 10000 грн., від 18.05.2012р. – 150000 грн., від 18.05.2012р. – 78000 грн., від 18.05.2012р. – 7600 грн., від 18.05.2012р. – 11100 грн., від 28.05.2012р. – 15854,26 грн., із завідомо неправдивими відомостями, а саме завищеними сумами коштів, які мали скеровуватися на виплату заробітної плати, до Управління ДКС України у Галицькому районі м.Львова Львівської області, які були підписані ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та начальником відділу освіти Галицької РА ЛМР ОСОБА_9 . У даних заявках була вказана сума належної до виплати заробітної плати в розмірі 664401,9грн., що перевищує розмір вказаний в особових рахунках про нарахування та видачу заробітної плати працівникам закладів освіти Галицького району м.Львова на 2051,38 грн.

В подальшому, вищевказані службові особи, після зарахування вказаних у відомостях грошових коштів на їхні карткові рахунки, які скеровувалися на виплату заробітної плати, в порушення вимог підпункту 170.9.2 пункту 170.9 статті 170 Податкового кодексу України та п.п. 2.11, 2.12 “Положення про ведення касових операцій у національній валюті України”, не склали жодних звітних документів про використання отриманих надлишкових коштів на загальну суму 2051,38 грн. та не повернули їх, у визначений Податковим кодексом України 5-ти денний строк на казначейський рахунок.

Протягом червня 2012 року, на виконання вказівки ОСОБА_1 , ОСОБА_3 проводилися розрахунки заробітної плати, які після погодження з ОСОБА_2 , надавалися ОСОБА_4 для формування останньою заявок на видачу готівки та перерахування коштів на вкладні рахунки відділу освіти Галицької районної адміністрації ЛМР від 01.06.2012р. на суму 4000 грн., від 01.06.2012р. – 11000 грн., від 01.06.2012р. – 14292,64 грн., від 05.06.2012р. – 320000 грн., від 18.06.2012р. – 7000 грн., від 18.06.2012р. – 7000 грн., від 18.06.2012р. – 9900 грн., від 18.06.2012р. – 5000 грн., від 18.06.2012р. – 220000 грн., від 05.06.2012р. – 91731,52 грн., від 18.06.2012р. – 7918,93 грн., від 18.06.2012р. – 4000 грн., від 18.06.2012р. – 1000 грн., від 18.06.2012р. – 1000 грн., із завідомо неправдивими відомостями, а саме завищеними сумами коштів, які мали скеровуватися на виплату заробітної плати, до Управління ДКС України у Галицькому районі м.Львова Львівської області, які були підписані ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та начальником відділу освіти Галицької РА ЛМР ОСОБА_9 . У даних заявках була вказана сума належної до виплати заробітної плати в розмірі 739843,09грн., що перевищує розмір вказаний в особових рахунках про нарахування та видачу заробітної плати працівникам закладів освіти Галицького району м.Львова на 142 865,65 грн.

В подальшому, вищевказані службові особи, після зарахування вказаних у відомостях грошових коштів на їхні карткові рахунки, які скеровувалися на виплату заробітної плати, в порушення вимог підпункту 170.9.2 пункту 170.9 статті 170 Податкового кодексу України та п.п. 2.11, 2.12 “Положення про ведення касових операцій у національній валюті України”, не склали жодних звітних документів про використання отриманих надлишкових коштів на загальну суму 142 865,65 грн. та не повернули їх, у визначений Податковим кодексом України 5-ти денний строк на казначейський рахунок.

Протягом липня 2012 року, на виконання вказівки ОСОБА_1 , ОСОБА_3 проводилися розрахунки заробітної плати, які після погодження з ОСОБА_2 , надавалися ОСОБА_4 для формування останньою заявок на видачу готівки та перерахування коштів на вкладні рахунки відділу освіти Галицької районної адміністрації ЛМР від 01.07.2012р. на суму 17581,9 грн., від 18.07.2012р. – 5800 грн., від 04.07.2012р. – 240263,74 грн., від 18.07.2012р. – 105800 грн., від 04.07.2012р. – 12000 грн., від 04.07.2012р. – 7905,72 грн., від 18.07.2012р. – 6400 грн., від 18.07.2012р. – 3972,09 грн., від 03.07.2012р. – 8000 грн., від 18.07.2012р. – 11700 грн., від 27.07.2012р. – 3855,52 грн., від 05.07.2012р. – 6897,33 грн., від 19.07.2012р. – 578,56 грн., від 24.07.2012р. – 3157,68 грн., від 04.07.2012р. – 188,53 грн., від 04.07.2012р. – 1302,20 грн., від 18.07.2012р. – 1000 грн., від 18.07.2012р.- 1000 грн., із завідомо неправдивими відомостями, а саме завищеними сумами коштів, які мали скеровуватися на виплату заробітної плати, до Управління ДКС України у Галицькому районі м.Львова Львівської області, які були підписані ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та начальником відділу освіти Галицької РА ЛМР ОСОБА_9 . У даних заявках була вказана сума належної до виплати заробітної плати в розмірі 437503,27 грн., що перевищує розмір вказаний в особових рахунках про нарахування та видачу заробітної плати працівникам закладів освіти Галицького району м.Львова на 4764,41 грн.

В подальшому, вищевказані службові особи, після зарахування вказаних у відомостях грошових коштів на їхні карткові рахунки, які скеровувалися на виплату заробітної плати, в порушення вимог підпункту 170.9.2 пункту 170.9 статті 170 Податкового кодексу України та п.п. 2.11, 2.12 “Положення про ведення касових операцій у національній валюті України”, не склали жодних звітних документів про використання отриманих надлишкових коштів на загальну суму 4764,41 грн. та не повернули їх, у визначений Податковим кодексом України 5-ти денний строк на казначейський рахунок.

Протягом серпня 2012 року, на виконання вказівки ОСОБА_1 , ОСОБА_3 проводилися розрахунки заробітної плати, які після погодження з ОСОБА_2 , надавалися ОСОБА_4 для формування останньою заявок на видачу готівки та перерахування коштів на вкладні рахунки відділу освіти Галицької районної адміністрації ЛМР від 02.08.2012р. на суму 10089,19 грн., 18.08.2012р. – 18000 грн., 02.08.2012р. – 250156,35 грн., 17.08.2012р. – 88780 грн., 02.08.2012р. – 6277,57 грн., 18.08.2012р. – 2000 грн., 02.08.2012р. – 9985,05 грн., 02.08.2012р. – 7755,92 грн.,17.08.2012р. – 7200 грн., 31.08.2012р. – 6619,76 грн., 28.08.2012р. – 8541,41 грн., 17.08.2012р. – 6388,55 грн., від 02.08.2012р. – 777,20 грн., від 28.08.2012р. – 78,78 грн., від 17.08.2012р. – 1793,76 грн., від 17.08.2012р. – 1000 грн., із завідомо неправдивими відомостями, а саме завищеними сумами коштів, які мали скеровуватися на виплату заробітної плати, до Управління ДКС України у Галицькому районі м.Львова Львівської області, які були підписані ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та начальником відділу освіти Галицької РА ЛМР ОСОБА_9 . У даних заявках була вказана сума належної до виплати заробітної плати в розмірі 425443,54 грн., що перевищує розмір вказаний в особових рахунках про нарахування та видачу заробітної плати працівникам закладів освіти Галицького району м.Львова на 19 840,25 грн.

В подальшому, вищевказані службові особи, після зарахування вказаних у відомостях грошових коштів на їхні карткові рахунки, які скеровувалися на виплату заробітної плати, в порушення вимог підпункту 170.9.2 пункту 170.9 статті 170 Податкового кодексу України та п.п. 2.11, 2.12 “Положення про ведення касових операцій у національній валюті України”, не склали жодних звітних документів про використання отриманих надлишкових коштів на загальну суму 19 840,25 грн. та не повернули їх, у визначений Податковим кодексом України 5-ти денний строк на казначейський рахунок.

Протягом жовтня 2012 року, на виконання вказівки ОСОБА_1 , ОСОБА_3 проводилися розрахунки заробітної плати, які після погодження з ОСОБА_2 , надавалися ОСОБА_4 для формування останньою заявок на видачу готівки та перерахування коштів на вкладні рахунки відділу освіти Галицької районної адміністрації ЛМР від 03.10.2012р. на суму 55123,68 грн., 17.10.2012р. – 19100 грн., 05.10.2012р. – 402858,12 грн., 17.10.2012р. – 67232 грн., 17.10.2012р. – 6300 грн., 03.10.2012р. – 7286,46 грн., 17.10.2012р. – 6600 грн., 03.10.2012р. – 4763,15 грн., 17.10.2012р. – 5000 грн., 30.10.2012р. – 6076,05 грн., 07.10.2012р. – 10199,46 грн., 03.10.2012р. – 8451,82 грн., від 17.10.2012р. – 1000 грн., від 09.10.2012р. – 267,68 грн., від 03.10.2012р. – 860,40 грн., із завідомо неправдивими відомостями, а саме завищеними сумами коштів, які мали скеровуватися на виплату заробітної плати, до Управління ДКС України у Галицькому районі м.Львова Львівської області, які були підписані ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та начальником відділу освіти Галицької РА ЛМР ОСОБА_9 . У даних заявках була вказана сума належної до виплати заробітної плати в розмірі 60118,82 грн., що перевищує розмір вказаний в особових рахунках про нарахування та видачу заробітної плати працівникам закладів освіти Галицького району м.Львова на 78 409, 97грн.

В подальшому, вищевказані службові особи, після зарахування вказаних у відомостях грошових коштів на їхні карткові рахунки, які скеровувалися на виплату заробітної плати, в порушення вимог підпункту 170.9.2 пункту 170.9 статті 170 Податкового кодексу України та п.п. 2.11, 2.12 “Положення про ведення касових операцій у національній валюті України”, не склали жодних звітних документів про використання отриманих надлишкових коштів на загальну суму 78 409,97 грн. та не повернули їх, у визначений Податковим кодексом України 5-ти денний строк на казначейський рахунок.

Протягом грудня 2012 року, на виконання вказівки ОСОБА_1 , ОСОБА_3 проводилися розрахунки заробітної плати, які після погодження з ОСОБА_2 , надавалися ОСОБА_4 для формування останньою заявок на видачу готівки та перерахування коштів на вкладні рахунки відділу освіти Галицької районної адміністрації ЛМР від 04.12.2012р. на суму 5258,06 грн., 17.12.2012р. – 5300 грн., 28.12.2012р. – 3009,31 грн., 10.12.2012р. – 8352,51 грн., 10.12.2012р. – 10322,09 грн., 10.12.2012р. – 6547,70 грн., 06.12.2012р. – 10560,57 грн., 21.12.2012р. – 5000 грн.,27.12.2012р. – 5357,78 грн., 10.12.2012р. – 251367,55грн., 21.12.2012р. – 153934,54 грн., 28.12.2012р. – 264626грн., 06.12.2012р. – 40429,13грн., 21.12.2012р. – 21800 грн., 28.12.2012р. – 42286,41 грн., 26.12.2012р. – 17511,56 грн., від 21.12.2010р. – 750 грн., від 28.12.2012р. – 1103,93 грн., від 26.12.2012р. – 33,97 грн., із завідомо неправдивими відомостями, а саме завищеними сумами коштів, які мали скеровуватися на виплату заробітної плати, до Управління ДКС України у Галицькому районі м.Львова Львівської області, які були підписані ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та начальником відділу освіти Галицької РА ЛМР ОСОБА_9 . У даних заявках була вказана сума належної до виплати заробітної плати в розмірі 853551,74 грн., що перевищує розмір вказаний в особових рахунках про нарахування та видачу заробітної плати працівникам закладів освіти Галицького району м.Львова на 323 899,54 грн.

В подальшому, вищевказані службові особи, після зарахування вказаних у відомостях грошових коштів на їхні карткові рахунки, які скеровувалися на виплату заробітної плати, в порушення вимог підпункту 170.9.2 пункту 170.9 статті 170 Податкового кодексу України та п.п. 2.11, 2.12 “Положення про ведення касових операцій у національній валюті України”, не склали жодних звітних документів про використання отриманих надлишкових коштів на загальну суму 323 899,64 грн. та не повернули їх, у визначений Податковим кодексом України 5-ти денний строк на казначейський рахунок.

У підсумку, протягом лютого 2010-червня 2012 р.р., зараховано понад належну до виплати суму заробітної плати на карткові рахунки заступника головного бухгалтера ОСОБА_2 – 3672490 грн., головного бухгалтера ОСОБА_1 – 30080 грн., бухгалтера ОСОБА_4 – 942160 грн., бухгалтера ОСОБА_3 – 42770 грн., разом на загальну суму 4687500 грн, з яких 1794866,25 грн. використано на виплату заробітної плати.

Враховуючи викладене, вищевказані службові особи, в порушення вимог статті 170.9.2. Податкового кодексу України, п.п. 2.11, 2.12 Положення про ведення касових операцій у національній валюті України, за період з січня 2010 по червень 2012 р.р. незаконно заволоділи коштами міського бюджету м.Львова на загальну суму 2 892 633,75 грн.

Крім цього, для реалізації злочинного наміру члени організованої групи виконували підписи на офіційних бухгалтерських документах один замість одного.

У зв*язку з викладеним, ОСОБА_1 , обвинувачується у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених:

- ст.191 ч.5 КК України, тобто у вчиненні привласнення чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, в особливо великих розмірах, у складі організованої групи;

- ч.3 ст.28, ч.1 ст.366 КК України (в редакції Закону від 07.04.2011) тобто у внесенні до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, у складі організованої групи.

ОСОБА_2 , обвинувачується у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених:

- ст.191 ч.5 КК України, тобто у вчиненні привласнення чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, в особливо великих розмірах, у складі організованої групи;

- ч.3 ст.28, ч.1 ст.366 КК України (в редакції Закону від 07.04.2011) тобто у внесенні до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, у складі організованої групи.

ОСОБА_10 , обвинувачується у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених:

- ст.191 ч.5 КК України, тобто у вчиненні привласнення чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, в особливо великих розмірах, у складі організованої групи;

- ч.3 ст.28, ч.1 ст.366 КК України (в редакції Закону від 07.04.2011) тобто у внесенні до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, у складі організованої групи.

ОСОБА_3 , обвинувачується у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених:

- ст.191 ч.5 КК України, тобто у вчиненні привласнення чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, в особливо великих розмірах, у складі організованої групи;

- ч.3 ст.28, ч.1 ст.366 КК України (в редакції Закону від 07.04.2011) тобто у внесенні до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, у складі організованої групи.

Обвинувачена ОСОБА_1 в судовому засіданні своєї вини у вчинених злочинах не визнала та пояснила, що працювала на посаді головного бухгалтера централізованої бухгалтерії відділу освіти Галицької райадміністрації Львівської міської ради. Керівництво роботою центральної бухгалтерії здійснювалося нею відповідно до вимог ЗУ «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», постанови КМУ № 59 від 26 січня 2011 року «Про затвердження Типового положення про бухгалтерську службу бюджетної установи», Бюджетного Кодексу України. Керівництво бухгалтерією здійснювалось начальником відділу освіти. Обов*язки виконувались нею у суворій відповідності вищезазначеним нормам законодавства та посадової інструкції. Просила врахувати, що клопотання про збільшення фонду оплати праці робилися виключно начальником відділу освіти згідно повноважень. Крім того, в порушення ЗУ «Про архів», керівництвом відділу освіти не були створені умови для зберігання бухгалтерських документів, і останні замість відповідних приміщень зберігалися в коридорі та у підсобному приміщенні з вільним доступом до них. Втрата чи знищення фінансових документів, на її думку, відбулася через недбале ставлення до посадових обов*язків керівника ОСОБА_11 . Просила врахувати, що планові, позапланові та комплексні перевірки ревізійних органів Держфінінспекції, ДПІ, Держказначейства, фінуправління, ПФУ, Фондів соціального страхування порушень у веденні бухобліку не виявляли. Досудовим розслідуванням не встановлено жодного факту понад кошторисного використання коштів в установах освіти Галицького району м.Львова.

Обвинувачена ОСОБА_2 заперечила проти своєї винуватості та повідомила, що перебувала на посаді заступника головного бухгалтера централізованої бухгалтерії відділу освіти Галицької рай адміністрації Львівської міської ради. Свої посадові обов*язки вона виконувала належним чином і не має ніякого відношення до привласнення бюджетних коштів. Надлишкові грошові кошти, які надходили на її картковий рахунок видавалися іншим працівникам, які такого не мали та обліковувалися у касі установи. Підписи на платіжних документах вона ставила у період відсутності головного бухгалтера ОСОБА_1 .

Обвинувачена ОСОБА_3 , яка працювала провідним спеціалістом бухгалтерії та обвинувачена ОСОБА_12 , яка перебувала на посаді бухгалтера, своєї вини в інкримінованих кримінальних правопорушеннях не визнали, та вказали, що у деяких працівників закладів освіти не було рахунків у банківських установах і їх заробітна плата перераховувалася на карткові рахунки завгоспів установ, які були матеріально відповідальними особами і її їм віддавали. У разі наявності надлишків, такі поверталися ОСОБА_2 . Протиправних вказівок ОСОБА_1 та ОСОБА_2 їм не надавали. Свої обов*язки вони виконували сумлінно згідно посадови їх інструкцій.

Суд з урахуванням положень ч.6 ст. 22 КПК України створив необхідні умови для реалізації сторонами їхніх процесуальних прав та виконання процесуальних обов`язків. Згідно із ч.1 ст. 26 КПК сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та у спосіб, передбачених цим Кодексом.

Для доведення винуватості ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_12 у вчиненні інкримінованих їм кримінальних правопорушень. сторона обвинувачення посилається на дані, які містяться в письмових документах, висновках експертиз, речових доказах (т.2 а.с.28-29, т.5 а.с.27-29) та на відповідні покази свідків, допитаних в судовому засіданні.

Судовим розглядом було встановлене наступне.

Представник потерпілого Бекесевич Ю.В. суду пояснив, що на його думку, злочинна діяльність обвинувачених полягала у тому, що їх діями була влаштована схема, відповідно до якої частину грошових коштів, що були призначені для виплати заробітної плати працівникам відділу освіти м. Львова, були присвоєні ними. Обвинувачені працювали в бухгалтерії Галицького відділу освіти, здійснювали нарахування заробітної плати для закладів освіти міста. В ході виконання своїх посадових обов`язків обвинувачені здійснили привласнення частини коштів міського бюджету на суму, що вказана в обвинувальному акті. Просив відшкодувати завдану злочинними діями матеріальну шкоду. При цьому, представник потерпілого зазначив, що він не був безпосереднім свідком вказаних подій. Заявлений цивільний позов у кримінальному провадженні він підтримує у повному обсязі.

Положеннями про відділ освіти Галицького району м. Львова (т.23 а.с.21-27,36-43) та про централізовану бухгалтерію відділу освіти ГРА ( т.23 а.с.53-65) встановлені завдання та функції бюджетної установи.

Відповідними наказами підтверджено факт перебування у трудових відносинах обвинувачених та коло їх посадових обов*язків, а саме:

- про прийом на роботу та посадові інструкції провідного спеціаліста централізованої бухгалтерії відділу освіти ОСОБА_3 (т.19 а.с.96-99,100, т.24 а.с.96-100);

- про прийом на роботу, переведення та посадові інструкції головного бухгалтера централізованої бухгалтерії відділу освіти ОСОБА_1 (т.24 а.с.171-176, т.66 а.с.120, т.63 а.с.236-237);

- наказ про прийом на роботу, переведення. посадові інструкції заступника головного бухгалтера централізованої бухгалтерії відділу освіти ОСОБА_2 та договір про повну матеріальну відповідальність (т.24 а.с.187-201,208-209, т.63 а.с.170);

- наказ про прийом на роботу, переведення та посадові інструкції спеціаліста першої категорії централізованої бухгалтерії відділу освіти ОСОБА_4 (т.63 а.с.58-59).

Договорами між централізованою бухгалтерією та АКБ «Індекс-банк», АКБ «Правекс –банк»(т.27 а.с.5-8,10-11); між централізованою бухгалтерією та «Приватбанк»(т.27 а.с.24-30) встановлені правовідносини банківського обслуговування відповідних суб*єктів органів освіти.

Згідно акту № 19-38/138 від 30 грудня 2010 року ревізії фінансово-господарської діяльності відділу освіти Галицької районної адміністрації за період з 01 липня 2008 року по 30 листопада 2010 року було перевірено розрахунки запланованих видатків на оплату праці, порушень не встановлено(т64 а.с.160-200).

За даними довідки ДФІ у Львівській області від 12 жовтня 2012 року, внаслідок допущених головним бухгалтером централізованої бухгалтерії відділу освіти ОСОБА_1 та заступника головного бухгалтера ОСОБА_2 порушень, за 2010 -2011 роки та 1 півріччя 2012 року централізованою бухгалтерією по КФКВ 070000 зайво перераховано на карткові рахунки працівників заробітної плати в загальній сумі 2957634,70 та по КФКВ010116 – 40426,62, а разом 2998061,32грн.(т.24 а.с.2-20).

Згідно акту №303-21/02 від 20 березня 2013 року ревізії фінансово-господарської діяльності установ освіти, що обслуговуються централізованою бухгалтерією відділу освіти Галицького району управління освіти департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради за період з 01 грудня 2010 року по 30 листопада 2012 року, а також окремих питань фінансово-господарської діяльності щодо нарахування і виплати за період з 01 січня 2010 року по 30 листопада 2010 року(т.65) встановлено порушення фінансово-бухгалтерського законодавства та спричинено збитки на загальну суму 2 892 000 гривень.

Згідно висновків відповідних експертиз вбачається:

- № 1-167/13 комп`ютерно-технічної експертизи, проведеної НДЕКЦ при УМВС України у Тернопільській області 18 березня 2013 року, згідно з якою підписи від імені ОСОБА_1 , які розташовані у графі «Головний бухгалтер Н. Марич» на зведених відомостях виконані гр. ОСОБА_2 .

Підписи від імені ОСОБА_3 , які розташовані на заявках на видачу готівки та перерахування коштів на вкладні рахунки виконані ОСОБА_4 .

Підписи від імені ОСОБА_3 , які розташовані на заявках на видачу готівки та перерахування коштів на вкладні рахунки виконані ОСОБА_2 (т.14 а.с.187-191);

- № 2555 судової почеркознавчої експертизи, виконаної Львівським НДІ судових експертиз від 16 серпня 2013 року, згідно з яким підписи від імені ОСОБА_3 , у графі « ОСОБА_3 », які розташовані на заявках на видачу готівки та перерахування коштів на вкладні рахунки виконані ОСОБА_4 .

Підписи від імені ОСОБА_3 , у графі « ОСОБА_3 », які розташовані на заявках на видачу готівки та перерахування коштів на вкладні рахунки виконані ОСОБА_2 (т.14,а.с.192-200);

- № 2556 судової почеркознавчої експертизи, виконаної Львівським НДІ судових експертиз 20 серпня 2013 року, згідно з яким підписи від імені ОСОБА_1 , у графі «Головний бухгалтер», які розташовані на заявках на видачу готівки та перерахування коштів на вкладні рахунки виконані ОСОБА_4 .

Підписи від імені ОСОБА_3 , які розташовані у графі « ОСОБА_3 » на заявках на видачу готівки та перерахування коштів на вкладні рахунки виконані ОСОБА_2 (т.14 а.с.208-216);

- № 2557 судової почеркознавчої експертизи, виконаної Львівським НДІ судових експертиз 14 серпня 2013 року, згідно з яким підписи від імені ОСОБА_3 , розташовані у графі: « ОСОБА_3 » на лицевій стороні другого аркуша заявок на видачу готівки та перерахування коштів на вкладні рахунки виконані ОСОБА_2 .

Підписи від імені ОСОБА_3 , розташовані у графі: « ОСОБА_3 » на зворотній стороні заявок на видачу готівки та перерахування коштів на вкладні рахунки виконані ОСОБА_4 .

Підписи від імені ОСОБА_3 , розташовані у графі: « ОСОБА_3 » на зворотній стороні заявок на видачу готівки та перерахування коштів на вкладні рахунки виконані ОСОБА_4 (т.14 а.с.222-234);

- № 2560 судової почеркознавчої експертизи, виконаної Львівським НДІ судових експертиз 14 серпня 2013 року, згідно з яким підписи від імені ОСОБА_1 , розташовані в лінійці «(підпис)» після слів «Головний бухгалтер» заявок на видачу готівки та перерахування коштів на вкладні рахунки від імені централізованої бухгалтерії відділу освіти ГРА в УДК у Галицькому районі м. Львова ГУДКУ у Львівській області виконані ОСОБА_2 .

Підписи від імені ОСОБА_3 , розташовані в лінійці «(підпис, ініціали, прізвище відповідальної особи - розпорядника бюджетних коштів)» після слів « ОСОБА_3 » заявок на видачу готівки та перерахування коштів на вкладні рахунки від імені централізованої бухгалтерії відділу освіти ГРА в УДК у Галицькому районі м. Львова ГУДКУ у Львівській області виконані ОСОБА_4 .

Підписи від імені ОСОБА_3 , розташовані в лінійці «(підпис, ініціали, прізвище відповідальної особи - розпорядника бюджетних коштів)» після слів « ОСОБА_3 » заявок на видачу готівки та перерахування коштів на вкладні рахунки від імені централізованої бухгалтерії відділу освіти ГРА в УДК у Галицькому районі м. Львова ГУДКУ у Львівській області виконані ОСОБА_2 (т.14 а.с. 241-250);

- № 2559 судової почеркознавчої експертизи, виконаної Львівським НДІ судових експертиз 06 серпня 2013 року, згідно з яким підписи від імені ОСОБА_3 , розташовані в лінійці «(підпис, ініціали, прізвище відповідальної особи - розпорядника бюджетних коштів)» після слів « ОСОБА_3 » заявок на видачу готівки та перерахування коштів на вкладні рахунки від імені централізованої бухгалтерії відділу освіти ГРА в УДК у Галицькому районі м. Львова ГУДКУ у Львівській області виконані ОСОБА_4 (т.14 а.с.256-264);

- № 2558 судової почеркознавчої експертизи, виконаної Львівським НДІ судових експертиз 09 серпня 2013 року, згідно з яким підписи від імені ОСОБА_1 , розташовані в лінійці «(підпис)» після слів «Головний бухгалтер» заявок на видачу готівки та перерахування коштів на вкладні рахунки від імені централізованої бухгалтерії відділу освіти ГРА в УДК у Галицькому районі м. Львова ГУДКУ у Львівській області виконані ОСОБА_2 .

Підписи від імені ОСОБА_3 , розташовані в лінійці «(підпис, ініціали, прізвище відповідальної особи - розпорядника бюджетних коштів)» після слів « ОСОБА_3 » заявок на видачу готівки та перерахування коштів на вкладні рахунки від імені централізованої бухгалтерії відділу освіти ГРА в УДК у Галицькому районі м. Львова ГУДКУ у Львівській області виконані ОСОБА_4 (т.14 а.с.269-274);

- № 2759 судової почеркознавчої експертизи, виконаної Львівським НДІ судових експертиз 16 серпня 2013 року, згідно з яким підпис від імені ОСОБА_13 , розташований після слів «Головний бухгалтер»; підпис від імені відповідальної особи, розташований в лінійці після слова «Касир» у відтиску штампа «ФАКТИЧНО ВИПЛАЧЕНО» платіжної відомості б/н на видачу премії працівникам ДНЗ № 21 за липень 2010 року на загальну суму 21 000 гривень, виконані ОСОБА_2 (т.17 а.с.33-38);

- № 2760 судової почеркознавчої експертизи, виконаної Львівським НДІ судових експертиз 21 серпня 2013 року, згідно з яким підпис від імені ОСОБА_13 , розташований після слів «Головний бухгалтер»; підпис від імені відповідальної особи, розташований в лінійці після слова «Касир» у відтиску штампа «ФАКТИЧНО ВИПЛАЧЕНО» платіжної відомості б/н на видачу премії працівникам ДНЗ № 38 за липень 2010 року на загальну суму 25 000 гривень, виконані ОСОБА_2 (т.17 а.с.46-53);

- № 2761 судової почеркознавчої експертизи, виконаної Львівським НДІ судових експертиз 21 серпня 2013 року, згідно з яким підпис від імені ОСОБА_13 , розташований після слів «Головний бухгалтер»; підпис від імені відповідальної особи, розташований в лінійці після слова «Касир» у відтиску штампа «ФАКТИЧНО ВИПЛАЧЕНО» платіжної відомості б/н на видачу премії працівникам ДНЗ № 38 за липень 2010 року на загальну суму 25 000 гривень, виконані ОСОБА_2 (т.17 а.с.60-66);

Також, на підтвердження винуватості підсудних стороною обвинувачення були надані, а судом досліджені :

- протокол обшуку від 15 червня 2013 року в приміщенні будинку АДРЕСА_7 за місцем фактичного проживання ОСОБА_2 , де були виявлені та вилучені документи: прибуткові та видаткові ордери; звіти касира, платіжні відомості; копія паспорту ОСОБА_14 , заява його та ОСОБА_15 про надання матеріальної допомоги, а також копії касових документів, наданих ОСОБА_2 (т.10 а.с.61-66, т.8 а.с.1-312, т.10 а.с.100-234);

- протокол огляду від 27 червня 2013 року бухгалтерських та касових документів. наданих ОСОБА_2 27 червня 2013 року в ході обшуку щодо відшукання фінансових документів(т.56 а.с.134-253);

- протокол огляду документів від 19 серпня 2013 року, вилучених у ПАТ «Правекс – Банк»(т. 14 а.с.176-180);

- протоколи тимчасового доступу до речей і документів (виписки по рахунку ОСОБА_1 в «КредіАгріколь банку»(т.14 а.с.54-62);виписки по рахунку ОСОБА_3 в «КредіАгріколь банку»(т.14 а.с.118-144);виписки по рахунку ОСОБА_4 в «КредіАгріколь банку»(т.14 а.с.145-161); виписки по рахунку ОСОБА_2 в «КредіАгріколь банку»(т.14 а.с.162-173);

- протокол тимчасового доступу до речей і документів від 21 січня 2014 року, а саме до карток-довідок форми 418-мех та особових рахунків про нарахування та видачу заробітної плати працівникам закладів освіти, які обслуговувалися центральною бухгалтерією відділу освіти Галицької районної адміністрації ЛМР за період 2010-2012 років (т.62 а.с.113-161);

- звітність про суми нарахування заробітної плати відділу освіти за 2010 -2012 роки(т.25 а.с.3-159);

- виписки по рахункам ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_2 , ОСОБА_1 в «КредіАгріколь Банку» за період з 04 січня 2010 року по 10 жовтня 2012 року (т.27 а.с. 32-36,41-57, т.44 а.с.1-15);

- касові документи(т.49-50, т.51 а.с.2-230, т.55 а.с.1-243, т.56 а.с.1-193,т.57 а.с.1-240);

- розписки про отримання коштів ОСОБА_3 від ОСОБА_16 як різницю між перерахованими на картковий рахунок і відомостями на видачу заробітної плати на загальну суму 27626 гривень (т.8 а.с.324-325);

- відомості про нараховану заробітну плату та інші виплати працівникам відділу освіти Галицької районної адміністрації та Централізованої бухгалтерії відділу освіти з березня 2010 року по квітень 2012 року (т.27 а.с.62-286, т.33 а.с.1-28, т.48 а.с.1-238,т.46 а.с.1-24);

- плани асигнувань загального фонду бюджету, кошторисна документація відділу освіти Галицької районної адміністрації на 2010-2012 роки, розрахунки видатків за КФК 010116 на 2010-2012 роки(т.31 а.с.1-75,т.58 а.с.1-340);

- меморіальні ордери за 2010 рік про зведення розрахункових відомостей (т.30 а.с.1-23);

- зведені відомості ГУ статистики у Львівській області по заробітній платі про суми нарахованої заробітної плати працівникам освіти(т.48);

- відомості про зарахування авансових платежів та заробітної плати на карткові рахунки працівників освіти відкритих в установі банку – ПАТ «КредіАгріколь Банк» ( т.38 а.с.1-21,т.42 а.с.1-41,т.45 а.с.1-52, т.43 а.с.1-102, т.48);

- відомості про зарахування коштів на карткові рахунки працівників освіти відкритих в АКБ «Правекс Банк»(т.54 а.с.1-288);в ПАТ «ПриватБанк» (т.20 а.с.26-176);

- звіти про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування до органів Пенсійного Фонду України; про нараховані внески, перерахування та витрати, пов`язані з загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності (т.25 а.с.195-331);

- податкові розрахунки сум доходу нарахованого(сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку за формою №1ДФ за 2010 -2012 роки(т.39 а.с.2-129);

- заявки на видачу готівки та платіжні доручення за 2010 – 2012 роки (т.26 2-312, т.28 а.с.1-313, т.52 а.с.1-422, т.59 а.с.1-106, т.60 а.с.1-118);

- дані листа завідувача ДНЗ №38 І.Мирошниченко, з якого вбачається, що упродовж березня-квітня 2010 року накази про преміювання працівників не видавалися (т.18 а.с.14);

- інформація Львівської міської виконавчої дирекції Фонду соцстрахування з тимчасової втрати працездатності про надання копій заяв-розрахунків для надання матеріального забезпечення застрахованим особам, які протягом березня-червня 2012 року були подані ЦБ ВО ГРА. Крім того, упродовж першого півріччя 2012 року у вищезазначених заявках відсутні відомості про тимчасову непрацездатність ОСОБА_17 та ОСОБА_18 (т.18 а.с.3-9);

- інформація про службову перевірку щодо ОСОБА_19 (т.15 а.с.65-68), яка складається з вимоги прокуратури про проведення службової перевірки; відповіді ГУ статистики у Львівській області про автоматизовану обробку табелю обліку робочого часу з інформацією щодо ОСОБА_18 та ОСОБА_19 ; акт здачі-прийому виконаних послуг;

- дані акту ревізії фінансово-господарської діяльності установ освіти, що обслуговуються централізованою бухгалтерією відділу освіти Галицького району управління освіти департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради за період з 01 грудня 2010 року по 30 листопада 2012 року, а також окремих питань фінансово-господарської діяльності щодо нарахування і виплати заробітної плати за період з 01 січня 2010 року по 30 листопада 2010 року № 03-21/02 від 20 березня 2013 року(т.65 а.с.13-178).

Крім того, в судовому засіданні були досліджені також інші письмові докази,надані стороною обвинувачення, а саме:

- протоколи огляду документів від 08 жовтня 2013 року, вилучених у ПАТ «ПриватБанк» (т. 20 а.с.4-25); від 01 жовтня 2013 року, вилучених у УДКС у Галицькому районі міста Львова(т. 19 а.с.68-173); від 10 вересня 2013 року: кошторисів, планів асигнувань(т. 19 а.с.7-40); від 08 серпня 2013 року: табелів обліку використання робочого часу і підрахунку заробітку за квітень 2012 року по ДНЗ №21,25 (т. 15 а.с.73-78);

- протоколи тимчасового доступу до речей і документів від 03 жовтня 2013 року: відомостей щодо зарахування зарплати, виписок з рахунків, анкет-заяв (т.(т.20 а.с.26-28) з додатками (т.20 а.с.29-177);

- протоколи тимчасового доступу до речей і документів від 06 серпня 2013 року, 16 серпня 2013 року : листів щодо згенерування ЕПЦ; договору, додаткових угод про надання послуг з безготівкової виплати заробітної плати з АКБ «Правекс – Банк» від 13 лютого 2009 року; виписок по рахунку приватного клієнта (т.14 а.с.2-50, 118-173);

- Положення про управління освіти ЛМР, затверджене ухвалою №1139 від 29 грудня 2011 року(т.23 а.с.2-10), наказу про затвердження Положення про відділ освіти Галицького району (т.23 а.с.12,20-43), рішення про затвердження Положення про управління освіти департаменту гуманітарної політики ЛМР та його структури (т.23 а.с.13-19); наказу про фінансову дисципліну у закладах освіти та ЦБ відділу освіти Галицького району (т.23 а.с.66-69)

- довідки від 12 жовтня 2012 року про перевірку окремих питань фінансово-господарської діяльності відділу освіти Галицького районного управління освіти Департаменту гуманітарної політики ЛМР щодо дотримання норм бюджетного законодавства при нарахуванні та виплаті заробітної плати працівникам відділу освіти за період з 01 січня 2010 року по 30 червня 2012 року. Згідно висновку, внаслідок допущених головним бухгалтером централізованої бухгалтерії відділу освіти ОСОБА_1 та заступником головного бухгалтера ОСОБА_2 порушень вимог в.1,2 «Порядку складання фінансової звітності розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів», затвердженого наказом Міністерства фінансів України та Державного казначейства України від 25 травня 2010 року № 164, п.1.2 Порядку складання фінансової та бюджетної звітності розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів, затвердженого наказом державного казначейства України від 05 січня 2011 року №2, п.1 ст.3 та п.8 ст.9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», п.6.3 наказу Державного казначейства України «Про затвердження Порядку казначейського обслуговування місцевих бюджетів м.Львоваза період з 01 січня 2010 року по 30 червня 2012 року завдано збитків на загальну суму 2998061,32 гривень(т.24 а.с.2-21);

- списки працівників ДНЗ за період роботи 2010-2012 років № 21,41,43,38,109,25, 32, та СЗШ № 35, особові картки працівників (т.28 а.с.1-110);

- зведення нарахувань за видами оплат за 2010 рік та січень-червень 2012 року(т.29 а.с.1-84);

- накази про прийняття, звільнення, переведення на роботу, преміювання та надбавки, відпустки працівників відділу освіти Галицького району м.Львова (т.23 а.с.216-269, т.32 а.с.1-16, т.34 а.с.1-35, т.35 а.с.1-51, т.37 а.с.1-27, т.40, а.с.2-16,т.41 а.с.1-15);

- копії відміток про прийняття на роботу та переводи (т.36 а.с.1-93);

- видаткові касові ордери та платіжні відомості про видачу заробітної плати, надбавок, оплату тимчасової непрацездатності по закладах освіти з червня по серпень 2010 року (т.49 а.с.1-129);

- видаткові касові ордери та платіжні відомості про видачу заробітної плати, надбавок, оплату тимчасової непрацездатності по закладах освіти з квітня по червень 2010 року (т.50 а.с.1-223);

- бухгалтерська звітність(т.22 а.с.1-217);

- пропозиції на фінансування відділу освіти Галицької районної адміністрації та листування з приводу цих питань При цьому, вказані пропозиції затверджені начальником відділу освіт, а гриф погодження головним бухгалтером відсутній на більшості документів(т.21 а.с. 1-167);

- особисті заяви працівників закладів освіти з кадрових питань та відповідні накази керівництва(т.16 а.с.2-203);

- листи завідувача ДНЗ №21 ОСОБА_20 з якого вбачається, що працівники ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_30 , ОСОБА_31 , ОСОБА_32 дійсно працювали упродовж липня – серпня 2010 року, однак накази про преміювання згаданих осіб не видавалися (т.16 а.с.2);

- лист завідувача ДНЗ №25 О.Скірка з якого вбачається, що працівники ОСОБА_33 , ОСОБА_34 , ОСОБА_35 , ОСОБА_36 , ОСОБА_37 , ОСОБА_38 , ОСОБА_39 , ОСОБА_40 , ОСОБА_41 , ОСОБА_42 , ОСОБА_43 , ОСОБА_44 , ОСОБА_45 , ОСОБА_46 , ОСОБА_16 , ОСОБА_47 , ОСОБА_48 , ОСОБА_49 , ОСОБА_50 , ОСОБА_51 , ОСОБА_52 , ОСОБА_53 , ОСОБА_54 , ОСОБА_55 , ОСОБА_56 , ОСОБА_57 , ОСОБА_58 , ОСОБА_59 , ОСОБА_60 , ОСОБА_61 , ОСОБА_62 , ОСОБА_63 , ОСОБА_64 , ОСОБА_65 , ОСОБА_66 , ОСОБА_67 , ОСОБА_68 дійсно працювали упродовж липня 2010 року, однак накази про преміювання згаданих осіб не видавалися (т.16 а.с.55);

- листи завідувача ДНЗ №38 І. Мирошниченко з якого вбачається, що працівники ОСОБА_69 , ОСОБА_70 , ОСОБА_71 , ОСОБА_72 , ОСОБА_73 , ОСОБА_74 , ОСОБА_75 , ОСОБА_76 , ОСОБА_77 , ОСОБА_78 , ОСОБА_79 , ОСОБА_80 , ОСОБА_81 , ОСОБА_82 , ОСОБА_83 , ОСОБА_84 , ОСОБА_85 , - . дійсно працювали упродовж червня – липня 2010 року, однак накази про преміювання згаданих осіб з червня 2010 року не видавалися (т.16 а.с.145);

- лист від 01 липня 2013 року № 01-24/1227 з якого вбачається, що впродовж 2010 -2012 років ОСОБА_18 та ОСОБА_19 не працювали в ДНЗ № 21 та №25, оскільки в табелях обліку робочого часу вказані особи не значаться і не приймалися на роботу керівниками вказаних ДНЗ. Проте, у квітні 2012 року їм нарахована заробітна плата, а саме ОСОБА_18 3035,99 гривень, ОСОБА_86 – 3172,77 гривень (т.13 а.с.2-10);

- акт від 25 березня 2014 року комісійного вскриття сейфу, що знаходиться архіві відділу освіти Галицького району УО ДГП ЛМР та виявлення оригіналів чекової книжки для отримання готівки у кількості 52 штуки(т.63 а.с.3-4);

- платіжні відомості про виплату премії за червень-липень 2010 року в ДНЗ №21,38,25(т.62 а.с.20-22);

- довідка про результати перевірки Департаментом гуманітарної політики ЛМР від 09 січня 2014 року, якою виявлені грубі порушення у веденні фінансово-господарської діяльності централізованої бухгалтерії відділу освіти(т.62 а.с.101-106);

- протоколи тимчасового доступу до речей і документів від 18 січня 2013 року, а саме до оригіналів фінансових та бухгалтерських документів щодо зарахування заробітних плат та інших виплат на розрахункові рахунки відділу освіти Галицького району, рух коштів за період з 01 січня 2010 року по 30 листопада 2012 року(т.61 а.с.21-37,44-79,148-168);

- протокол обшуку у службових приміщення відділу освіти Галицького району ЛМР від 01 лютого 2013 року штатні розписи, бухгалтерські документи, бюджетні запити, акти ревізії, чисті аркуші з відтисками круглої печатки відділу освіти в загальній кількості 25 штук(т.61 а.с106-110);

- зведені відомості по виплаті лікарняних та заробітної плати у відділі освіти та централізованої бухгалтерії (т.75 а.с.1-299).

Допитані за клопотанням сторони обвинувачення свідки в судовому засіданні повідомили про наступні обставини:

- свідки ОСОБА_87 , ОСОБА_88 , ОСОБА_89 , кожен окремо, пояснили, що вони працювали на посадах фінансових інспекторів ГУ Держфінсінспекції у Львівській області та були залучені для проведення ревізії діяльності бухгалтерії відділу освіти Галицького району м. Львова. Ревізія проводилась щодо виплати заробітної плати в період з січня 2010 року по 4 квартал 2012 року. В ході проведення ревізії було встановлено, що на рахунки працівників бухгалтерії (обвинувачених) були зараховані гроші у загальній сумі, приблизно 4 млн. грн. Вказані грошові кошти є частиною коштів, які мали б бути направлені на виплату заробітної плати працівникам закладів освіти міста. Частина грошових коштів була повернена, однак неповернена сума складає близько 2 млн грн. В ході проведення ревізії касових документів ревізорам таких надано не було і вони витребовувалися з комерційних банків, де встановлювався рух коштів. По кожному працівнику відділу освіти та закладів освіти було проведено аналіз зарахування сум, виявлено різницю між сумами нарахування заробітної плати та сумами, що нараховувалися за бухгалтерськими документами. Всі порушення, що були виявлені під час ревізії, зафіксовані у відповідному акті;

- свідок ОСОБА_9 суду пояснила, що вона з травня 2009 року працювала на посаді начальника управління освіти Львівської міської ради. Бухгалтерія Галицького відділу освіти займалася нарахуванням заробітної плати для працівників відповідних закладів освіти. У процесі реорганізації було здійснено перевірки відділів, в ході яких виявлені численні порушення у нарахуваннях. Свідок, як керівник управління освіти, видавала відповідні накази на проведення перевірок відділів освіти. В бухгалтерських документах виявлені суми, що не відповідали сумам, які нараховувалися працівникам відповідно до відомостей банку. Свідку не відомо, яким саме чином і у яких сумах зберігалися готівкові кошти бухгалтерії Галицького відділу освіти. Під час проведення перевірок та ревізій було виявлено підроблені підписи на первинних документах;

- свідок ОСОБА_90 пояснив, що він працював на посаді начальника відділу освіти Галицького району з листопада 2010 року по квітень 2011 року. За період його роботи затримок у виплаті заробітної плати не було, зауваження не надходили. Фінансові документи на підпис свідку передавалися з підписом відповідального бухгалтера, тому питань до правильності сум у нього не виникало. За час досудового розслідування, як відомо свідку, документів, які б містили підроблений підпис від його імені, не виявлено. Про фактичні обставини, які стали підставою для притягнення обвинувачених до кримінальної відповідальності, йому нічого не відомо;

- свідок ОСОБА_6 пояснив, що він у період з 2001 року до липня 2010 року працював на посаді начальника відділу освіти Галицької районної адміністрації. Він як керівник підписував документи на виплату заробітної плати працівникам відділу освіти, які готувала бухгалтерія. Вказані відомості йому надавали переважно ОСОБА_1 або ОСОБА_2 .. Такі містили підпис бухгалтера, тому ним підписувались беззастережно. Особисто йому не відомо, які саме злочинні дії вчиняли обвинувачені та у чому саме полягає вчинений злочин;

- свідки ОСОБА_91 та ОСОБА_92 суду пояснили, що вони працювали в Головному управлінні статистики у Львівській області. Зазначили, що управління перебувало у договірних відносинах з централізованою бухгалтерією управління освіти. На виконання умов договору до бухгалтерії передавалися дані для нарахування заробітної плати працівників. Бухгалтерія приймала такі дані, автоматизовано обробляла їх та надавала управлінню результати. Про виконання умов договору між управлінням та бухгалтерією складалися акти виконаних робіт. Про факт неправомірних дій обвинувачених щодо нарахування заробітної плати певним особам в дитячому садочку № 25 м. Львова за квітень 2012 року їм нічого невідомо, хто саме підписував акти приймання-передачі виконаних робіт вони не пам`ятають;

- свідок ОСОБА_7 зазначив, що він працював виконавчим директором Львівського інституту післядипломної освіти. В ході досудового розслідування, де він був допитаний у якості свідка, йому стало відомо, що на відомостях про нарахування зарплати працівникам інституту, які передавались централізованою бухгалтерією до банку в період з грудня 2011 року по квітень 2012 року, стояли підписи від його імені. Хоча у зазначений період свідок не працював на посаді, був звільнений та не мав права на підписання таких документів. Документи, що були складені бухгалтерією, він підписував за наявності підпису бухгалтера. Фактично перевіряти цифри у відомостях у нього не було можливості;

- свідок ОСОБА_93 суду пояснив, що він працював на посаді директора Львівської обласної дирекції ПАТ КБ «Приватбанк». Йому відомо, що у відділеннях банку органами слідства у 2014 році були вилучені бухгалтерські документи щодо нарахування заробітної плати по відділу освіти Галицького району м. Львова за період з 2010 року по 2012 рік. Документи були надані слідчому. Про обставини нарахування заробітної плати працівникам освіти у вказаний період йому нічого не відомо, оскільки у вказаний період він у банку не працював;

- свідок ОСОБА_94 показала, що вона працювала в бухгалтерії Галицького відділу освіти м. Львова. В бухгалтерії у сферу її діяльності було віднесено нарахування заробітної плати по дитячим садкам №№ 29, 32, 41, 43, 109. Нарахування здійснювалося за табелями, які надавалися керівництвом дошкільного закладу. Відомості з нарахованими сумами вона передавала заступнику головного бухгалтера ОСОБА_2 . Достовірність відомостей перевірялась заступником чи головним бухгалтером. Свідку відомо про декілька випадків нарахування працівникам на карткові рахунки заробітної плати у більшому ніж необхідному розмірі. Надлишок коштів працівники передавали в бухгалтерію, і ці кошти у подальшому виплачувалися іншим працівникам закладів освіти, які не мали зарплатних банківських карток, а отримували зарплату в касі готівкою;

- свідок ОСОБА_95 суду пояснив, що він працював у відділі освіти Галицького району керівником групи господарського обслуговування закладів освіти. Він, як керівник групи, формував табелі робочого часу працівників, які передавалися керівництву. Зазначив, що не пам`ятає, чи відповідали суми нарахованої та фактично виплаченої заробітної плати працівників групи. Скарг з цього приводу до нього не поступало;

- свідок ОСОБА_96 зазначила, що вона працювала бухгалтером у відділі освіти Галицького району. Нарахуванням заробітної плати по дитячим закладам № 21 та 25 займалася обвинувачена ОСОБА_3 . Про факти наявності надлишкових коштів по бухгалтерії у 2010-2012 роках їй не відомо. У її присутності ОСОБА_4 повертала якісь грошові кошти ОСОБА_2 , проте коли саме це було, вона не пам`ятає, а призначення грошей свідку відомо не було. Відомості про привласнення будь-яких коштів працівниками бухгалтерії їй невідомі;

- свідок ОСОБА_97 пояснив. що він працював керівником відділення ПАТ «Брокбізнес банк». Зазначив, що банк був стороною договору зарплатного проекту – виплати заробітної плати працівникам освіти у м. Львові. До банку бухгалтерією відділу освіти надавалися відомості із розмірами зарплати, відповідно до якої здійснювалося зарахування грошових коштів на банківські рахунки працівників;

- свідок ОСОБА_98 зазначила, що у 2010-2012 роках вона працювала завідувачем дошкільного навчального закладу – садка № 29. Пояснила, що в дитячому садку була частина працівників, які не мали банківських карток. У 2011-2012 роках на картку свідка було зараховано великі суми – всього 43 тис. У зв`язку із цим вона зверталася до бухгалтерії відділу освіти та за проханням ОСОБА_5 та ОСОБА_4 повернула надлишкові кошти до бухгалтерії;

- свідок ОСОБА_33 суду пояснила, що вона працює завідувачем дитячого садка № 25. Зазначила, що працівникам садка заробітна плата нараховувалась на картки, а нещодавно прийнятим на роботу працівникам – готівкою. Цим безпосередньо займалася завгосп закладу ОСОБА_99 . Зауважень щодо розмірів заробітної плати від працівників не надходило. Про факти повернення надлишково отриманих на картку грошових коштів завгоспом їй стало відомо лише в ході досудового розслідування кримінального провадження;

- свідок ОСОБА_100 пояснила, що у 2010-2012 роках вона працювала у відділі освіти Галицького району м. Львова та за сумісництвом у школі № 4. У 2011 році на рахунок школи надійшло біля 20 тис. грн для виплати за лікарняними листками за 2010 рік. Як повідомили в бухгалтерії, ці кошти були зараховані помилково, тому їх необхідно було повернути до відділу освіти. Крім того, у кінці травня 2011 році свідок отримала 40 тис. грн на картковий рахунок. Вона звернулася до ОСОБА_2 , яка попросила повернути надлишок коштів готівкою. Прибутковий касовий ордер щодо вказаних грошей їй не надали;

- свідок ОСОБА_101 пояснила, що вона у 2010-2012 роках працювала помічником вихователя дитячого садочку № 32. У зазначений період мав місце один випадок, коли на її зарплатну банківську картку надійшло 6 тис. 128 грн, що значно перевищувало її заробітну плату. Після звернення до бухгалтерії відділу освіти, їй ОСОБА_2 пояснила, що грошові кошти необхідно принести до бухгалтерії готівкою. На вказану пропозицію свідок не погодилась. Після чого ОСОБА_2 надала їй номер рахунку, на який необхідно було перерахувати кошти, що і було зроблено;

- свідок ОСОБА_102 суду пояснила, що вона у 2010-2012 роках працювала в бухгалтерії відділу освіти Галицького району. До її посадових обов`язків входив облік батьківської плати за дошкільні заклади. Про факти повернення працівниками надлишкових готівкових коштів їй невідомо;

- свідок ОСОБА_103 пояснив, що він у 2010-2012 роках працював приватним підприємцем. Зазначив, що він постачав певні товари відділу освіти Галицького району м. Львова. Був випадок (коли саме, не пам`ятає), що свідок забув свої бланки-рахунки, накладні у приміщенні відділу освіти. Дані документи містили підпис та печатки свідка. Як у подальшому були використані вказані бланки документів йому не відомо.

Суд вважає за необхідне зазначити, що завданням кримінального провадження є, зокрема, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений (стаття 2 КПК України).

У відповідності до положень ст. 62 Конституції України, винуватість особи повинна бути доведена у встановленому законом порядку. Обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.

Відповідно до ст. 17 КПК України, ніхто не зобов`язаний доводити свою невинуватість у вчиненні кримінального правопорушення і має бути виправданим, якщо сторона обвинувачення не доведе винуватість особи поза розумним сумнівом.

При цьому, згідно з вимогами ст. 22 КПК України, кримінальне провадження здійснюється на основі змагальності, що передбачає самостійне обстоювання стороною обвинувачення і стороною захисту їхніх правових позицій, прав, свобод і законних інтересів засобами, передбаченими цим Кодексом.

Згідно з вимогами ст. 91 КПК України, у кримінальному провадженні підлягають доказуванню, зокрема, подія кримінального правопорушення (час, місце, спосіб та інші обставини вчинення кримінального правопорушення), винуватість обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, форма вини, мотив і мета вчинення кримінального правопорушення.

Статтею 92 КПК України встановлено, що обов`язок доказування обставин, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, передбачених ст. 91 КПК України, покладається на слідчого, прокурора.

Проаналізувавши всі вищенаведені надані стороною обвинувачення письмові документи, покази свідків, суд приходить до висновку, що винність обвинувачених поза розумним сумнівом не доведена належними та допустимими доказами.

При цьому, суд зауважує, що відомості, які містяться у вищенаведених письмових доказах сторони обвинувачення та показах свідків дають обґрунтовані підстави вважати про існування у зазначений в обвинувальному акті період, певних порушень бухгалтерського обліку та фінансової дисципліни у централізованій бухгалтерії, де працювали ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 та ОСОБА_4 . Однак, кваліфікувати вказані порушення за нормами Кримінального кодексу України, наведеними у обвинувальному акті, колегія суддів не вбачає законних підстав з огляду на наступне.

Так, об`єктивна сторона злочину, передбаченого ст. 191 КК України, зокрема, полягає у привласненні, розтраті чи заволодінні майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем.

В той же час слід враховувати, що привласнення полягає у протиправному і безоплатному вилученні (утриманні, неповерненні) винним чужого майна, яке знаходилось у його правомірному володінні, з наміром у подальшому обернути його на свою користь чи користь третіх осіб. У результаті привласнення чужого майна винний починає незаконно володіти і користуватись вилученим майном, поліпшуючи безпосередньо за рахунок викраденого своє матеріальне становище.

Привласнення шляхом зловживання службової особи своїм службовим становищем має місце тоді, коли службова особа незаконно обертає чуже майно на свою користь чи користь третіх осіб, використовуючи при цьому своє службове становище. Якщо такі дії були пов`язані з внесенням службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, іншим підробленням документів або складанням і видачею завідомо неправдивих документів, дії винного потребують кваліфікації за сукупністю злочинів, передбачених відповідними частинами ст. ст. 191, 366 КК України.

Об`єктивна сторона службового підроблення полягає у перекрученні істини в офіційному документі, вчиненому службовою особою з використанням свого службового становища. Суб`єктивна сторона службового підроблення характеризується лише прямим умислом, бо винний усвідомлює завідомо неправдивий характер тих відомостей, що вносяться ним до офіційних документів.Заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем вважається закінченим з моменту отримання можливості розпорядитися ним на власний розсуд.

Згідно з нормами ч. 3 ст. 28 КК України, злочин визнається вчиненим організованою групою, якщо в його готуванні або вчиненні брали участь декілька осіб (три і більше), які попередньо зорганізувалися у стійке об`єднання для вчинення цього та іншого (інших) злочинів, об`єднаних єдиним планом з розподілом функцій учасників групи, спрямованих на досягнення цього плану, відомого всім учасникам групи.

Згідно з приміткою 4 до ст. 185 КК України, вчинений в особливо великих розмірах визнається злочин, що вчинений однією особою чи групою осіб на суму, яка в шістсот і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян на момент вчинення злочину. Особливо великий розмір шкоди є кваліфікуючою ознакою кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.

Суд погоджується з позицією прокурора, що обвинувачені дійсно, згідно з приміткою 1 до ст. 364 КК України, є службовими особами, про що свідчать встановлені судом фактичні обставини кримінального провадження, а саме досліджені в процесі судового розгляду, дані наказів про прийняття на посаду головного бухгалтера ОСОБА_1 , заступника головного бухгалтера ОСОБА_2 , бухгалтерів ОСОБА_3 та ОСОБА_4 ; Положення про управління освіти ЛМР, затверджене ухвалою № 1139 від 29 грудня 2011 року (т. 23 а.с. 2-10), наказ про затвердження Положення про відділ освіти Галицького району (т. 23 а.с.12, 20-43), рішення про затвердження Положення про управління освіти департаменту гуманітарної політики ЛМР та його структури (т. 23 а.с.13-19); Положення про централізовану бухгалтерію відділу освіти ГРА (т.23 а.с.53-65); наказ про фінансову дисципліну у закладах освіти та ЦБ відділу освіти Галицького району (т.23,а.с.66-69). До повноважень обвинувачених ОСОБА_1 та ОСОБА_2 входило виконання організаційно-розпорядчих обов`язків згідно Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», про що свідчать також їх посадові інструкції.

Згідно обвинувального акту ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 обвинувачуються у привласненні чужого майна у складі організованої групи осіб шляхом зловживання службовими особами своїм службовим становищем, в особливо великих розмірах, а саме шляхом отримання на свої особові банківські рахунки бюджетних коштів, заподіявши шкоду місцеву бюджету. При цьому органом досудового розслідування в обвинувальному акті вказується, що зазначені дії обвинувачені вчинили шляхом внесення неправдивих відомостей про суми необхідні до виплати заробітної плати до паперових та електронних відомостей про нарахування та виплату заробітної плати працівникам освіти Галицького району м. Львова та заявок на видачу готівки та перерахування коштів на вкладні рахунки, що є офіційними документами. Тобто способом привласнення чужого майна, сторона обвинувачення визначила саме внесення неправдивих відомостей до офіційних документів.

Водночас, обвинувальний акт не містить жодних даних щодо часу, місця та обставин, які повинні визначати дії обвинувачених, як дії у складі організованої групи. Зокрема, в обвинувальному акті не наведено де, коли і як учасники організованої групи розподіляли свої ролі, узгоджували дії та розподіляли функції.

Однак, як встановлено судовим розглядом, надані суду докази беззаперечно не свідчать про винуватість обвинувачених у вчиненні інкримінованих їм злочинів.

Так, сторона обвинувачення стверджує, що обвинувачені протиправно перераховували на свої особисті рахунки грошові кошти місцевого бюджету для покращення свого матеріального становища.

В той же час, частина свідків у своїх показах, отриманих в судовому засіданні відповідно до вимог КПК України, пояснили що заробітна плата виплачувалася працівникам у повному обсязі як перерахуванням на карткові вкладні рахунки у банках, так і видавалася готівкою.

Так,свідок ОСОБА_94 вказала, що кошти, які надходили у більшому розмірі ніж зарплата, у подальшому виплачувалися тим працівникам закладів освіти, які не мали зарплатних банківських карток, а отримували зарплату в касі.

Свідок ОСОБА_104 суду показала, що вона працювала на посаді завгоспа дитячого садка № 21. Зазначила, що заробітна плата їй виплачувалася в касі, а у подальшому через банківську картку. В період 2011-2012 років вона отримувала заробітну плату на свою банківську картку для себе, а також для інших працівників, які не мали договорів з банком. Частину готівкових коштів, надлишок від її заробітної плати, вона віддавала до бухгалтерії обвинуваченій ОСОБА_105 . Вказані грошові кошти у подальшому виплачувались іншим працівникам, що не мали банківської карти.

Свідок ОСОБА_20 суду пояснила, що вона є завідуючою дошкільного навчального закладу ясла-садка № 21. У 2010-2012 роках були випадки, коли заробітна плата для працівників садка нараховувались на картку завгоспа закладу, яка, у свою чергу по відомості передавали готівкові кошти працівникам, що не мали карткового рахунку. Звіти щодо вказаних грошових коштах готувалися завгоспом.

Свідок ОСОБА_16 зазначила, що вона працювала кастеляншею-комірником у дитячому садку № 25.У 2010-2012 роках частина працівників садка отримувала заробітну плату не на картковий рахунок, а готівкою за відомостями. Виплатою заробітної плати таким працівників займалася свідок. Вказане здійснювалося шляхом нарахування на її зарплатну картку суми належної їй зарплати та зарплати інших працівників. Надлишкові грошові кошти, які залишалися після виплати зарплати працівникам без карток, передавалися обвинуваченій ОСОБА_106 .

Свідок ОСОБА_107 зазначила, що вона працює завідувачем дитячого садка № 29. Пояснила, що у 2010-2012 роках частина працівників садка отримувала заробітну плату за відомостями, а не на банківський рахунок. Свідку не відомо про факти нарахування на картку заробітних плат у більшому розмірі, ніж встановлено. Надлишку коштів, розбіжності у сумах не було.

Свідок ОСОБА_108 зазначила, що працює бухгалтером у відділі освіти Галицького району м. Львова. Пояснила, що у її обов`язки входило нарахування заробітної плати працівниками школи № 35 та дитячого садочку № 38. У період 2010-2012 років були випадки, коли окремим працівникам нараховувалася заробітна плата у більшому розмірі, частина якої поверталася до відділу освіти для виплати тим працівникам, що отримували зарплату готівкою за відомостями. Про зауваження працівників щодо розміру виплаченої заробітної плати їй невідомо.

Свідок ОСОБА_109 суду зазначила, що вона є завідуючим дитячого садка № 32, де і працювала і в 2010-2012 роках. Пояснила, що частина працівників садка в той час не мали

карткових рахунків. В садку цим питанням займалася відповідальна особа ОСОБА_110 , яка отримувала в централізованій бухгалтерії у ОСОБА_2 грошові кошти для виплати тим працівникам, що не мати банківського рахунку. Для цього дана особа отримувала відомість, відповідно до якої здійснювала виплати. Жодних зауважень від працівників щодо недоплати сум заробітної плати не було. Свідок зазначає, що були випадки коли на картку ОСОБА_110 перераховувались грошові кошти для працівників, які не мали своїх особистих карток. Це були або тимчасові працівники, або ті, хто не встиг з тих чи інших причин отримати банківську картку.

Свідок ОСОБА_110 зазначила, що працює завгоспом у дитячому садку № 32. Пояснила, що у 2010-2012 роках, коли саме не пам`ятає, був один випадок, коли на її банківську картку надходили грошові кошти більше, ніж розмір її заробітної плати. Зайві кошти були направлені для виплати тим працівникам, що не мали банківських карток. Відповідно до відомості вона передала ці кошти працівникам.

Свідок ОСОБА_111 суду пояснила, що вона у 2010-2012 роках працювала завідувачем дитячого садка № 38. На питання сторін кримінального провадження свідок зазначила, що у цей період троє працівників не мали банківських карток для отримання заробітної плати. Був один випадок, коли саме свідок не пригадує, що на її зарплатний рахунок надійшли кошти у сумі біля 7 тисяч грн. Це були кошти її зарплати та для виплати тим працівникам, що не мали карток. Вказані грошові кошти були передані працівникам під відомість.

Свідок ОСОБА_112 зазначила, що у 2010-2012 роках вона працювала на посаді завідувача дитячого садка № 41 м. Львова. Частина працівників садка на той час не мала банківських карток, тому зарплата їм виплачувалася готівкою. За це була відповідальною ОСОБА_113 – завгосп. Вона отримувала на свою картку зарплату свою та вказаних працівників, у подальшому вона передавала грошові кошти виключно по відомості. Претензій працівників щодо розмірів зарплати не було. Були випадки, коли і на картку свідка приходили грошові кошти для працівників, які не встигали оформити картки.

Свідок ОСОБА_114 пояснила, що вона у 2010-2012 роках працювала на посаді завідувача дитячого садка – дошкільного закладу № 43. Частина працівників садка на той час не мала банківських карток, тому зарплата їм виплачувалася готівкою. За вказану роботу відповідала завгосп згідно з наказом. На її зарплатну картку надходили грошові кошти для оплати праці працівників, що не мали карток. Претензій від працівників щодо розміру зарплати не надходило.

Свідок ОСОБА_115 пояснила, що у 2010-2012 роках вона працювала завідувачем дитячого садка № 109. Зазначила, що частина працівників садка на той час не мала банківських карток, тому зарплата їм виплачувалася готівкою. За це відповідала завгосп ОСОБА_116 . На картку завгоспа надходили грошові кошти для таких працівників, які виплачувалися їм під відомість. Претензій від працівників садка не надходило.

Свідок ОСОБА_117 зазначила, що у 2010-2012 роках вона працювала на посаді завгоспа дошкільного навчального закладу № 43. Зазначила, що вона здійснювала виплату заробітної плати працівникам, що не мали банківських карток. Дані виплати здійснювалися під відомість. Працівники отримували зарплату у належному розмірі, зауважень з їх сторони не було. Випадків, коли б на картки чи готівкою до закладу надходили б надлишкові кошти не було.

Свідок ОСОБА_118 зазначила, що вона працювала на посаді бухгалтера у відділі освіти Галицького району м. Львова. До її посадових обов`язків входило ведення бухгалтерії по дитячим садкам №№ 2, 3, 6. Документацію по нарахуванню заробітної плати вела ОСОБА_2 . ОСОБА_1 їй жодних незаконних вказівок не давала. На її картковий рахунок декілька разів (у березні – травні 2012 року) нараховувалися кошти для виплати заробітної плати іншому працівникові, яка не мала банківської картки. Ці кошти були передані цьому працівникові по відомості.

Крім того, свідок ОСОБА_119 зазначила, що вона працювала заступником начальника управління фінансів Львівської міської ради, з обвинуваченими знайома як з працівниками централізованої бухгалтерії відділу освіти Галицького району м. Львова. Пояснила, що у сферу діяльності управління входить підготовка бюджету міста на підставі узагальнених даних. У 2010-2012 роках непрогнозованих збільшень асигнувань по відділу освіти Галицького району не було.

Аналогічні відомості були повідомлені працівником управління фінансів - свідком ОСОБА_120 .

Оскільки оплата праці працівників установ освіти здійснюється за рахунок бюджетних коштів, що мають спеціальне законодавче врегулювання, згідно алгоритму дій, встановленому Бюджетним кодексом України, суд приймає до уваги вищезазначені покази свідків ОСОБА_119 та ОСОБА_120 . Привласнення коштів обвинуваченими за рахунок збільшення бюджетних асигнувань на заробітну плату спростоване зазначеними свідками. Також відсутні інші докази про безпідставне, незаконне збільшення асигнувань по відділу освіти Галицького району міста Львова, за рахунок якого були привласнені кошти обвинуваченими. Не було встановлено також під час судового розгляду і фактів невиплати (недоплати)заробітної плати або її затримки конкретним працівникам закладів освіти, існування претензій працівників, звернень останніх до комісій по трудових спорах, до суду та відповідних судових рішень з цього приводу.

Покази свідків ОСОБА_94 , ОСОБА_104 , ОСОБА_20 , ОСОБА_16 , ОСОБА_121 , ОСОБА_122 , ОСОБА_123 , ОСОБА_124 , ОСОБА_111 , ОСОБА_125 , ОСОБА_114 , ОСОБА_115 , ОСОБА_126 , ОСОБА_127 отримані в судовому засіданні відповідно до вимог КПК, є логічними та послідовними, та такими що спростовують фактичні обставини, зазначені у обвинувальному акті щодо заволодіння бюджетними коштами обвинуваченими. Вони повністю узгоджуються з показами ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 що гроші, хоча і з грубим порушенням бухгалтерського обліку, були фактично виплачені іншим працівникам у виді заробітної плати, у зв*язку з відсутністю карток у останніх.

Варто також відзначити, що жоден з допитаних судом свідків прямо не вказав на те що йому відомі факти привласнення грошових коштів обвинуваченими.

Крім того, з висновку комісійної судово-економічної експертизи № 3816, виконаної Львівським НДІ судових експертиз 24 травня 2019 року вбачається наступне:

- за період протягом січня 2010 року - червня 2012 року працівникам відділу освіти Галицької районної адміністрації Львівської міської ради було нараховано заробітної плати у розмірі 16 284 850,33 грн. (в т.ч. сума оплати перших п`яти днів тимчасової непрацездатності, що здійснюється за рахунок коштів роботодавця 97 334,08 грн., сума допомоги по тимчасовій непрацездатності, яка виплачується за рахунок коштів фондів соціального страхування -240 559,69 грн.) з них 2010 рік - 6124993,76 (в т.ч. сума оплати перших п`яти днів тимчасової непрацездатності, що здійснюється за рахунок коштів роботодавця 44 962,36 грн., сума допомоги по тимчасовій непрацездатності, яка виплачується за рахунок коштів фондів соціального страхування - 83 689,67 грн), 2011 рік - 6 204 452,89 грн. (в т.ч. сума оплати перших п`яти днів тимчасової непрацездатності, що здійснюється за рахунок коштів роботодавця 23 058,70 грн., сума допомоги по тимчасовій непрацездатності, яка виплачується за рахунок коштів фондів соціального страхування - 107 127,04 грн.), січень-червень 2012 року - 3 955 403,68 грн. (в т.ч. сума оплати перших п`яти днів тимчасової непрацездатності, що здійснюється за рахунок коштів роботодавця 29 313,02 грн., сума допомоги по тимчасовій непрацездатності, яка виплачується за рахунок коштів фондів соціального страхування - 49 742,98 грн.);

- вивченням поданих на дослідження електрографічних копій первинних документів встановлено, що відомості на виплату заробітної плати через касу оформлені з недотриманням вимог Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 p. № 996-XIV та Положення «Про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку» затверджене наказом Міністерства фінансів України № 88 від 24.05.1995 року. У вказаних документах відсутні підписи осіб, відповідальних за здійснення господарської операції, а також дати їх складання та проведення по касі. Також в наданих на дослідження експертам документах відсутні касові книги та меморіальні ордери №1 «Накопичувальна відомість за касовими операціями», чекові книжки на отримання готівки, журнали реєстрації прибуткових та видаткових касових ордерів за період з 01 січня 2010 по 01 липня2012 років;

- відповідно до наданих на дослідження первинних документів, документально не підтверджується заволодіння працівниками централізованої бухгалтерії відділу освіти Галицької районної адміністрації Львівської міської ради протягом січня 2010 року - червня 2012 року грошовими коштами в розмірі 2 892 633,75 грн.

Крім того, у висновках експерти зазначили, що:

- дослідженням наданих документів встановлено, що сума виплаченої заробітної плати працівникам відділу освіти Галицької районної адміністрації Львівської міської ради протягом січня 2010 року - червня 2012 року є одним з показників, які необхідно порівняти для надання відповіді на питання чи наявні розбіжності сумами виплаченої та нарахованої працівникам відділу освіти Галицької районної адміністрації Львівської міської ради протягом січня 2010 року - червня 2012 року, якщо так, у якому розмірі за конкретний період часу та яку у відповідності до проведеного дослідження встановити не надається за можливе.

Відповідно не надається за можливе надати відповідь на питання чи наявні розбіжності між сумами виплаченої та нарахованої працівникам відділу освіти Галицької районної адміністрації Львівської міської ради протягом січня 2010 року - червня 2012 року, якщо так, у якому розмірі за конкретний період часу;

- не надається за можливе документально підтвердити суму виплаченої заробітної плати через касу відділу освіти Галицької районної адміністрації Львівської міської ради протягом січня 2010 року - червня 2012 року та відповідно не надається за можливе визначити загальний розмір виплаченої заробітної плати (через касу установи та на вкладні рахунки). Сума виплаченої заробітної плати працівникам відділу освіти Галицької районної адміністрації Львівської міської ради протягом січня 2010 року - червня 2012 року є одним з показників, які необхідні для документального підтвердження (не підтвердження) перевищення кошторисних призначень за асигнуваннями, передбаченими для виплати заробітної плати працівникам закладів освіти Галицького району м. Львова за період з 01 січня 2010 року по 31 грудня 2012 року. Відповідно до наведеного вище, не надається за можливе документально підтвердити перевищення кошторисних призначень за асигнуваннями, передбаченими для виплати заробітної плати працівникам закладів освіти Галицького району м. Львова за період з 01 січня 2010 року по 31 грудня 2012 роки.

Суд вважає за необхідне зазначити, що оскільки вказані висновки складено атестованими судовими експертами, попередженими про кримінальну відповідальність за статтями 384, 385 КК України за надання завідомо неправдивого висновку та відмову без поважних причин від виконання покладених на них обов`язків, а їх висновки узгоджуються з іншими доказами, то суд має достатні підстави вважати зазначені висновки об`єктивними.

Твердження прокурора, що висновок комісійної судово-економічної експертизи № 3816 є неналежним доказом суд відхиляє та розцінює як незгоду з відомостями, зазначеними у висновку.

Отже, на підставі вищезазначеного висновку комісійної судово-економічної експертизи,пояснень експертів в судовому засіданні, письмових доказів, показів свідків не доведено поза розумним сумнівом, внесення завідомо неправдивих відомостей до офіційних документів, привласнення обвинуваченими бюджетних коштів шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах організованою групою осіб.

На підтвердження винуватості стороною обвинувачення були надані суду також висновки експертиз №2554, 2556, 2557, 2558, 2559, 2560, 2759, які дійсно свідчать про підписання бухгалтерських документів однією службовою особою замість іншої та підтверджують порушення порядку ведення бухгалтерського обліку в діях обвинувачених ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 .

В той же час, під час судового розгляду стороною обвинувачення не було доведено, що службове підроблення( підписи обвинувачених один замість іншого) на платіжних та бухгалтерських документах - виступало способом вчинення іншого злочину. Крім того, з суб`єктивної сторони злочин за ч.1 ст.366 КК України може бути вчинено лише з прямим умислом. Проаналізовані докази сторони обвинувачення не підтверджують, що дії обвинувачених за своїм характером та послідовністю вказують на те, що вони як службові особи мали прямий умисел на внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей. По суті, проведені за документами, де один працівник поставив підпис за іншого, що беззаперечно є порушеннями бухгалтерської дисципліни, грошові перерахування призвели до фактичної виплати заробітної плати працівникам закладів освіти, що узгоджується з показами вищевказаних свідків.

Висновок про винуватість обвинувачених був зроблений органом досудового розслідування згідно акту 303-21/02 від 20 березня 2013 року ревізії фінансово-господарської діяльності установ освіти, що обслуговуються централізованою бухгалтерією відділу освіти Галицького району управління освіти департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради за період з 01 грудня 2010 року по 30 листопада 2012 року, а також окремих питань фінансово-господарської діяльності щодо нарахування і виплати за період з 01 січня 2010 року по 30 листопада 2010 року(т.65).

Оцінюючи вищезазначений акт, суд виходить з наступного.

Закон України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» від 26 січня 1993 року №2939-12, визначаючи правові та організаційні засади здійснення такого контролю, встановлює, серед іншого, завдання, функції та права органу державного фінансового контролю.

В силу положень статей 2, 10, 11 Закону, а також підпунктів 5, 15 пункту 5 Положення про державну фінансову інспекцію (затверджене Постановою Кабінету Міністрів України від 6 серпня 2014 року №310, далі - Положення) правообов`язком в описаному вище значенні є і проведення за наявності законних підстав ревізій контролюючим органом, і пред`явлення керівникам та іншим особам підприємств, установ та організацій, що контролюються, обов`язкових до виконання вимог щодо усунення виявлених порушень законодавства (пункт 15 пункту 5 Положення).

За змістом статті 4 Закону ревізія є формою інспектування і полягає у документальній і фактичній перевірці певного комплексу або окремих питань фінансово-господарської діяльності підконтрольної установи, яка повинна забезпечувати виявлення наявних фактів порушення законодавства, встановлення винних у їх допущенні посадових і матеріально відповідальних осіб. Результати ревізії викладаються в акті.

З огляду на вказані норми, акт ревізії не є документом, що створює правові наслідки для суб`єкта інспектування, але документом, що фіксує певні факти і обставини, які можуть стати підставою для «законної вимоги» контролюючого органу на адресу підконтрольного суб`єкту або для здійснення цим органом самостійно заходів до усунення виявлених порушень законодавства шляхом звернення до суду в інтересах держави (пункт 8 або 10 частини першої статті 10 Закону)

Надаючи правову оцінку змісту вимоги як індивідуально-правового акту, суд вважає за необхідне зазначити наступне .

У вказаному акті висловлені лише припущення про можливість зайвого фінансування, і відповідно привласнення коштів. Крім того, в акті вказується, що «перевірити потребу для збільшення асигнувань на зазначені суми для оплати праці працівників не є можливим, оскільки до ревізії не пред*явлені довідки про зміни до річного розпису і головні книги для визначення реальної заборгованості з оплати праці»(а.с.20-21); «перевірити правильність розрахунків до кошторисів по КТКВ 070101 на оплату праці працівників в частині визначення загальної кількості посад і педагогічних ставок, сум доплат і надбавок та, відповідно, місячного фонду оплати праці не є можливим, оскільки до ревізії не представлені всі штатні розписи(а.с.23); « правильність сум збільшення кошторисних призначень у зв*язку з відсутністю основних документів, які регулюють фонд оплати праці(штатних розписів і тарифікаційних списків), а також книги «Журнал Головна» для визначення реальної заборгованості з оплати праці перевірити не є можливим»; «до ревізії не пред*явлено книги «Журнал Головна» для визначення реальної заборгованості з оплати праці, перевірити обґрунтованість та правильність збільшення асигнувань на зазначені суми для оплати праці не є можливим»(а.с.24);»до ревізії помісячного плану асигнувань, кошторису, довідок про зміни асигнувань за КТКВ 070201 по СШ №35 не надано»(а.с.25); «перевірити потребу для збільшення асигнувань на зазначені суми для оплати праці працівників не є можливим, оскільки до ревізії не пред*явлені довідки про зміни до річного розпису і головні книги для визначення реальної заборгованості з оплати праці»(а.с.26); «ревізію касових операцій проведено суцільним методом за період з 19 червня 2012 року по 31 грудня 2012 року, так як за період з 01 січня 2010 року по 19 червня 2012 року до ревізії не представлено жодних касових документів»(а.с.35-36); «в ході перевірки встановлено, що у відділі освіти відсутні книги «Журнал Головна», картки аналітичного обліку готівкових операцій, касових та фактичних видатків, отриманих асигнувань, книга аналітичного обліку асигнувань…чекові книжки на отримання готівки, журнал реєстрації прибуткових та видаткових касових ордерів, відомості про виплату зарплати через касу централізованої бухгалтерії до червня 2012 року, відомості на виплату заробітної плати через установи банків, у які перераховувались кошти працівникам за 2010-2011 роки та січень –травень 2012року»(а.с.47); « …зведені відомості нарахування заробітної плати працівникам для перевірки не надані»(а.с.49). Тобто, говорити про повне з*ясування обставин під час проведення ревізії неможливо.

Вказаний акт ревізії був предметом дослідження комісійної судово-економічної експертизи разом з іншими документами. При цьому, в мотивувальній частині висновку експерти вказали (т.76 а.с.9), що проведеним дослідженням касових документів встановлено, що тільки протягом 2010 року працівниками, які отримували заробітну плату через централізовану бухгалтерію (в т.ч. і працівниками централізованої бухгалтерії) відділу освіти ГРА ЛМР за прибутковими касовими ордерами повернено в касу зайво отриманих коштів на загальну суму 1 984 404,86 грн. З них ОСОБА_2 – 1 772 743,39 грн., ОСОБА_4 – 34 582,45 грн., ОСОБА_3 27 501,98 грн., ОСОБА_1 – 14 358,00 грн. Різниця між зазначеним в акті ревізії даними щодо сум повернення готівки в касу як невиплаченої заробітної плати та сумами, встановленими експертним дослідженням, підтверджує факт ненадання працівникам державної фінансової інспекції вказаних документів та не проведення ними перевірки касових операцій за період з 01 січня 2010 року по 19 червня 2012 року.

У вказаному висновку експерти звертають увагу, що в акті ревізії зазначено, що чотирма працівниками централізованої бухгалтерії, які одержали готівку з карткового рахунку із особистої платіжної картки, не подали до бухгалтерії підприємства звіт про використання коштів разом із підтвердними документами, не повернули невитрачений залишок готівки в касу або на реєстраційні рахунки УДКС України у Галицькому районі м.Львова, що призвело до матеріальної шкоди(збитків) завданих відділу освіти на суму 2 892 633,75 гривень. Внаслідок вищезазначеного допущено нецільове використання бюджетних коштів у вказаній сумі (т.76 а.с.12). В той же час, у зв*язку з ненаданням працівникам державної фінансової інспекції вказаних вище документів, ними не проведено перевірку касових операцій за період з 01 січня 2010 року по 19 червня 2012 року. Також експертами встановлено різницю між зазначеними в акті ревізії даними щодо сум повернення готівки в касу, як не виплаченої заробітної плати та сумами встановленими під час експертизи, що підтверджує факт ненадання ревізорам вказаних документів та не проведення ними касових операцій за вказаний період. Виходячи з наведеного, документально не підтверджується нецільове використання бюджетних коштів, передбачених на виплату заробітної плати працівникам закладів освіти Галицького району міста Львова.

Експертами також встановлено, що в акті ревізії відображено не всю обліково-фінансову документацію відділу освіти за обревізований період та по багатьох питання ревізія взагалі не проводилась.

Оскільки експертам були надані всі наявні в матеріалах кримінального провадження документи, суд констатує, що існує об*єктивна неможливість провести додаткову ревізію, а відтак і недоцільно призначати повторну експертизу. Крім того, згідно з діючими приписами кримінально-процесуального законодавства, суд не вправі збирати докази на користь тієї чи іншої сторони.

Допитані в судовому засіданні експерти ОСОБА_128 та ОСОБА_129 повністю підтвердили надані ними висновки. Заперечуючи проти тверджень прокурора про оцінку дій бухгалтерів у своєму експертному дослідженні, пояснили що вислів «заволодіння» використовувався виключно як фактичне відображення грошової суми, яка не була документально підтверджена. Перевіряючи наявність заволодіння грошовими коштами, ними було встановлено на підставі наданих їм матеріалів справи повернення грошей у касу у сумі 1 984 404 грн. Підтвердили, що їм були надані фотокопії ордерів, які були вилучені після документальної перевірки. Основним джерелом для здійснення експертного висновку були матеріали саме документальної перевірки. Оскільки остання була не проведена по багатьох питаннях, експерти не в змозі були надати вичерпні відповіді. Звернули увагу, що сума встановлена аудиторами сума не співпала з встановленою експертами, так як їм була надана більша кількість документів для аналізу ніж аудиторам. Крім того, тільки після проведення ревізії можна надати відповіді на всі інші питання.

Ретельно проаналізувавши всі письмові докази, які містяться в матеріалах кримінального провадження та які сторона обвинувачення вважала за потрібне надати суду, колегія суддів приходить до висновку, що вони не доводять винуватість ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 у вчиненні інкримінованих злочинів, оскільки:

- звіти про заборгованість за бюджетними коштами (ф. № 7д, 7м), звіт про надходження та використання коштів загального (ф. 2д, 2м, 4-1д, 4-1м) та спеціального фондів (т. 22, 25, 80- 91), звітність до Пенсійного фонду України про нарахування заробітної плати, звіти 1-ДФ поквартальні з додатками, звіти Ф4-ФССзТПВП поквартальні (т.25) свідчать лише про фактичні видатки на утримання установи (поточні та капітальні), внутрішнє та зовнішнє кредитування, про рух необоротних активів, матеріалів і продуктів харчування, грошових коштів, перерахування обов`язкових платежі до Пенсійного та інших фондів, формування та надання звітів компетентним органам;

- копії форм № ОВС-17 (акти здачі-приймання наданих послуг), відомості про нарахування та утримань за табельними номерами (т. 53) містять відомості про надання відділом статистики відділу освіти Галицького району послуг з автоматизованого оброблення даних по заробітній платі працівників підпорядкованих установ;

- касові документи, платіжні відомості та доручення, квитанції, меморіальні ордери, заяви на видачу готівки та перерахування коштів на вкладні рахунки, списки працівників тощо (т.7, 8, 26, 28, 30, 49, 50, 51, 52, 55, 57, 59, 60) свідчать про обслуговування руху коштів під час здійснення установами та підприємствами діяльності з виробництва, реалізації, придбання товарів чи іншої господарської діяльності;

- зведення за видами утримань в розрізі балансових рахунків (т.29) підтверджують виплату авансів, лікарняних, соціальних внесків, індексації, матеріальної допомоги, та інших складових оплати праці;

- баланси (т.80,83,22,91) відображають фінансово-майновий стан підприємства на певну дату: його активи, зобов`язання і власний капітал;

- надані у т. 77, 79 довідки свідчать лише про внесені зміни до річного тимчасового розпису бюджету /кошторису на 2010 року/, загальні бюджетні запити, вказують на потреби установ освіти в бюджетному утриманні;

- відомості про зарахування авансових платежів та заробітної плати працівникам закладів освіти на карткові рахунки в банківських установах, зведені відомості, табельні номери, номери карток (т.15,20,27,33,38,42,43,45,46,48,53,54,75) свідчать про факт нарахування та виплати заробітної плати у певному обсязі та за певний період (виконання зобов`язань роботодавця з оплати праці працівникам), що вже було підтверджено свідками в судовому засіданні та порушень не було встановлено;

- кошториси, лімітні довідки про бюджетні асигнування та кредитування, плани асигнувань спеціального фонду бюджету /у т.ч. тимчасові/ (т. 31,58,76,78) свідчать про суми витрат коштів на утримання органів державної влади, установ та організацій; на виробничу діяльність, капітальне будівництво тощо, виконання бюджету;

- документи у т. 6, 7, 8 13, 15, 47 з вільними та експериментальними зразками підписів та протоколи їх отримані були використані під час провадження експертиз, однак самостійного доказового значення вони не мають;

- пропозиції щодо фінансування відділу освіти Галицької районної адміністрації у період 2010-2011 років для оплати заробітної плати та інших кошторисних призначень (т.21), свідчить виключно про планові потреби відділу;

- надані у т. 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 17, 18, 19, 62, 63 протоколи допиту свідків, підозрюваних як докази не приймаються, оскільки судом здійснено відповідно до вимог КПК України безпосереднє їх дослідження під час судового засідання;

- податкові звіти про використання коштів неприбутковими установами і організаціями та податкові розрахунки /т.39/ свідчать про виконання відділом вимог податкового законодавства про надання звітів;

- виписки по рахункам приватних клієнтів ОСОБА_130 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_95 , ОСОБА_2 , ОСОБА_1 з ПАТ «Кредіагріколь Банк» за певний розрахунковий період (т.44) свідчать про рух коштів за рахунками;

- договори з банками (т.27) підтверджують господарські відносини щодо ведення рахунків та надання інших банківських послуг;

- документи до акту Державної фінансової інспекції (т. 66-74) містять пояснення осіб, які були допитані як свідки та копії документів, оригінали яких були вилучені в установленому КПК України порядку та надані суду (містяться в інших томах кримінального провадження);

- кадрова документація (заяви, накази про надання відпусток, прийняття, звільнення та переведення працівників, особисті листки – т. 16, 20, 32, 34, 35, 36, 37, 40, 41, 92,93, 94, 95) свідчить про ведення кадрового діловодства та підтверджує факти трудових відносин працівників;

- посадові інструкції працівників Головного управління статистики, надані обвинуваченням у т. 23 не містять відомостей, що є предметом доказування у даному кримінальному провадженні.

Положення про управління освіти Львівської міської ради, відділу освіти Галицького району (т.23) містять відомості про мету та завдання управління (відділу), їх структуру та організацію роботи, керівництво, компетенцію, права та відповідальність посадових осіб; положення про централізовану бухгалтерію відділу освіти Галицького району – про його мету та завдання, організацію бухгалтерського обліку, здійснення управління та майно. Посадові інструкції бухгалтерів відділу освіти та головного бухгалтера містять дані про завдання та обов`язки, права, відповідальність, взаємовідносини (зв`язки) за посадою, кваліфікаційні вимоги. Належних та допустимих доказів невиконання обов*язків, які підпадають під ознаки кримінально-караного діяння та порушення норм діючого законодавства, суду надано не було.

Вищезазначені документи, а також заявки на видачу готівки та перерахування коштів на вкладні рахунки, платіжні доручення, відомості про нараховану заробітну плату та інші виплати працівникам відділу освіти, наявні первинні касові документи та меморіальні ордери, кошториси, протоколи слідчих дій, - на думку суду свідчать лише про проведення певних бухгалтерських операцій, здійснення звітності, але ні окремо, ні у сукупності не підтверджують винність ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 у скоєнні інкримінованих злочинів.

Згідно ст.8 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» питання організації бухгалтерського обліку на підприємстві належать до компетенції його власника (власників) або уповноваженого органу (посадової особи) відповідно до законодавства та установчих документів.

Відповідальність за організацію бухгалтерського обліку та забезпечення фіксування фактів здійснення всіх господарських операцій у первинних документах, збереження оброблених документів, регістрів і звітності протягом встановленого терміну, але не менше трьох років, несе уповноважений орган (посадова особа), який здійснює керівництво підприємством, або власник відповідно до законодавства та установчих документів.

Керівник підприємства зобов`язаний створити необхідні умови для правильного ведення бухгалтерського обліку, забезпечити неухильне виконання всіма підрозділами, службами та працівниками, причетними до бухгалтерського обліку, правомірних вимог бухгалтера щодо дотримання порядку оформлення та подання до обліку первинних документів.

Матеріали справи не містять беззаперечних доказів, що керівництвом обвинуваченим були створені необхідні умови для правильного ведення бухгалтерського обліку,а вони грубо порушили приписи діючого законодавства.

Крім того, відповідно до ч. 3 ст. 99 КПК України, сторона кримінального провадження, потерпілий, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, зобов`язані надати суду оригінал документа. Оригіналом документа є сам документ, а оригіналом електронного документа - його відображення, якому надається таке ж значення, як документу.

Відповідно до ч. 2 ст. 92 КПК України, обов`язок доказування належності і допустимості доказів покладається на сторону, що їх подає.

Однак, в порушення зазначеної норми права, суду та експертам, що відображено у їх висновку) надані копії бухгалтерських та фінансових документів, на які посилається сторона обвинувачення та які не можуть бути визнані допустимими доказами, а саме:

- платіжні відомості( т.8 а.с.1-312);

- кошторисна документація відділу освіти Галицької районної адміністрації на 2010-2012 роки(,т.58 а.с.1-55,161-195,229-340);

- податкові розрахунки сум доходу нарахованого(сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку за формою №1ДФ за 2010 -2012 роки(т.39 а.с.20-129);

- особові картки, заявки на видачу готівки, платіжні доручення ( , т.28 а.с.20-188, т.52 а.с.1-422 );

- платіжні відомості на виплату заробітної плати(т.7 а.с.91-235);

- звіти по 1ДФ(т.6 а.с.18-39);

- звіти про заборгованість за бюджетними коштами (т.89).

Судом враховується також висновок експертизи про неможливість документально підтвердити суму виплаченої заробітної плати через касу відділу освіти Галицької районної адміністрації Львівської міської ради протягом січня 2010 року - червня 2012 року та відповідно не надається за можливе визначити загальний розмір виплаченої заробітної плати (через касу установи та на вкладні рахунки). Сума виплаченої заробітної плати працівникам відділу освіти Галицької районної адміністрації Львівської міської ради протягом січня 2010 року - червня 2012 року є одним з показників, які необхідні для документального підтвердження (не підтвердження) перевищення кошторисних призначень за асигнуваннями, передбаченими для виплати заробітної плати працівникам закладів освіти Галицького району м. Львова за період з 01 січня 2010 року по 31 грудня 2012 року. Відповідно до наведеного вище, не надається за можливе документально підтвердити перевищення кошторисних призначень за асигнуваннями, передбаченими для виплати заробітної плати працівникам закладів освіти Галицького району м. Львова за період з 01 січня 2010 року по 31 грудня 2012 роки.

Покази представника Львіської міської ради ОСОБА_131 , свідків ОСОБА_9 , ОСОБА_87 , ОСОБА_88 , ОСОБА_89 щодо ймовірного заволодіння обвинуваченими бюджетними коштами не можуть бути прийняті судом, оскільки не узгоджуються з висновком комісійної судово-економічної експертизи, не підтверджені належними та допустимими письмовими доказами, суперечать поясненням інших свідків, які стверджували про відсутність збільшення асигнувань на виплату заробітної плати та отримання останньої саме у розмірах, передбачених законодавством, штатними розписами та кошторисами.

Крім того, колегія суддів вважає за необхідне також зазначити, що стороною обвинувачення не надано жодних доказів які б підтверджували вчинення злочину за попередньою змовою групою осіб, тобто спільне вчинення цього злочину декількома (двома і більше) суб`єктами злочину, які заздалегідь домовились про спільне його вчинення. Домовитись про спільне вчинення злочину заздалегідь - означає дійти згоди щодо його вчинення до моменту виконання його об`єктивної сторони. При цьому, домовленість повинна стосуватися спільності вчинення злочину (узгодження об`єкта злочину, його характеру місця, часу, способу вчинення, змісту та розподілу виконуваних функцій тощо). Сама по собі наявність порушень бухгалтерського обліку та фінансової дисципліни у декількох працівників централізованої бухгалтерії не може свідчити про існування ознак ч.3 ст.28 КК України. Відсутні також докази утворення стійкого об`єднання осіб для заняття злочинною діяльністю, забезпечення взаємозв`язку між діями всіх учасників останнього, упорядкування взаємодії його структурних частин. Ні свідки, ні інші докази не підтвердили під час судового розгляду обставини, що свідчать про співучасть у злочинній діяльності, її плануванні, розподілі функцій між учасниками групи, спрямованому на досягнення відомого їм усім плану. Також відсутні дані, що обвинувачені були обізнані з намірами, що існувала така згуртованість та узгодженість їхніх дій, яка б свідчила про тісне поєднання їх зусиль, спрямованих на досягнення єдиного злочинного результату.

В матеріалах кримінального провадження, на які посилається прокурор як докази, міститься інформація про службову перевірку щодо ОСОБА_19 (т.15 а.с.65-68), яка складається з вимоги прокуратури про проведення службової перевірки; відповіді ГУ статистики у Львівській області про автоматизовану обробку табелю обліку робочого часу з інформацією щодо ОСОБА_18 та ОСОБА_19 ; акту здачі-прийому виконаних послуг. Крім того, з листа від 01 липня 2013 року № 01-24/1227, вбачається, що впродовж 2010-2012 років ОСОБА_19 не працювала в дошкільному навчальному закладі № 21 та №25, оскільки в табелях обліку робочого часу не значиться і не приймалася на роботу керівником ДНЗ. Проте, у квітні 2012 року їй нарахована заробітна плата у сумі – 3172,77 гривень (т.13 а.с.2-10). Допитана в судовому засіданні у якості свідка ОСОБА_19 підтвердила, що є дочкою обвинуваченої ОСОБА_3 . У відділі освіти ніколи не працювала, а є медичним працівником. Грошових коштів від відділу освіти ніколи не отримувала, перебувала у відпустці по догляду за дітьми.

В той же час, в обвинувальному акті взагалі не зазначено про заволодіння обвинуваченими грошовими коштами місцевого бюджету шляхом незаконного працевлаштування та виплати заробітної плати ОСОБА_19 .

Відповідно до ст. 337 КПК, судовий розгляд провадиться лише стосовно особи, якій висунуто обвинувачення, і лише в межах висунутого обвинувачення відповідно до обвинувального акта, а відтак, суд позбавлений можливості здійснити оцінку вказаним діям та доказам, оскільки зазначене буде виходом за межі висунутого обвинувачення.

Висновок суду про недоведеність вини обвинувачених зроблений також з урахуванням наявності протиріч у даних, які зазначені у обвинувальному акті та доказах, наданих стороною обвинувачення. Так, в обвинувальному акті зазначений період вчинення злочинів, а саме внесення в період з 01 лютого 2010 року по 31 грудня 2012 року завідомо неправдивих відомостей щодо нарахування та виплати заробітної плати, до заявок на видачу готівки та перерахування грошових коштів на вкладні рахунки, про суми необхідні для виплати заробітної плати та привласнення обвинуваченими 2 892 633,75 грн. В той же час, згідно акту ревізії фінансово-господарської діяльності відділу освіти Галицької райадміністрації від 30 грудня 2010 року (т.64 а.с. 160-200) у період з 01 липня 2008 року по 30 листопада 2010 року вищевказаних порушень взагалі не встановлено. Керуючись вимогами кримінально-процесуального законодавства, суд був позбавлений можливості усунути ці протиріччя.

Колегія суддів вважає за необхідне зазначити, що стандарт доведення поза розумним сумнівом, передбачає, що сукупність обставин справи, встановлена під час судового розгляду, виключає будь-яке інше розуміння пояснення події, яка є предметом судового розгляду, крім того, що інкриміновані злочини були учинені і обвинувачені є винними у вчиненні цього злочину(правові позиції Верховного Суду, викладені в постановах від 13 березня 2019 року у справі № 545/1642/15-к (провадження № 51-7041км18), від 21 лютого 2018 року у справі № 701/613/16-к (провадження № 51-6003 км 18). Поза розумним сумнівом має бути доведений кожний з елементів, які є важливими для встановлення правової кваліфікації діяння: як тих, що утворюють об`єктивну сторону діяння, так і тих, що визначають його суб`єктивну сторону (постанова Верховного Суду 4 липня 2018 року у справі № 688/788/15-к (провадження № 51-597км17).

Надані стороною обвинувачення доручення, супроводжувальні листи, вимоги, доручення слідчого, кадрова документація на інших працівників закладів освіти не містять фактичних даних про обставини вчинення кримінального правопорушення.

Протоколи допиту свідків під час досудового розслідування, письмові пояснення працівників установ освіти(т.9 а.с.3-215, т.7 а.с.2-90, т.6 а.с.40-230, т.17 а.с. 5-8,12-26,67-60, 71-86,117-119,130-132,134-138,144-156, т.18 а.с. 22-85, т.19 а.с. 44-66,161-190, т.15 а.с.1-6,48-51,81-121, т.14 а.с.63-92, т.13 а.с. 16-19, 37-175, т.12 а.с.2-320, т.11 а.с. 6-199,т.24 а.с.66-170, т.63 а.с. 7-26, т.66-74, т62 а.с.27-77, т.10 а.с.106-234, т.8 а. с. 313-347)не можуть бути визнані належними та допустимими доказами, оскільки суд безпосередньо допитував свідків під час судового розгляду і надав їх показам відповідну оцінку.

Таким чином, під час судового розгляду не здобуто доказів створення організованої злочинної групи у складі ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 та ОСОБА_4 . Також не підтверджена наявність безпідставного збільшення бюджетних асигнувань установ освіти з метою подальшого перерахування грошей на особисті рахунки та заволодіння. Покази свідків обвинувачення не підтвердили факти, викладені у обвинувальному акті щодо заволодіння ними бюджетними коштами. Оцінюючи покази вказаних свідків, суд зазначає що вони є логічними, послідовними та такими, що узгоджуються з показами обвинувачених, що грошові кошти, хоча і з порушенням бухгалтерського обліку, були отримані ними на особисті карткові рахунки та передані іншим працівникам у вигляді заробітної плати.

Наявність таких обставин, які свідчать про можливість іншої версії інкримінованої події, є підставою для розумного сумніву в доведеності вини особи. Комісійна судово-економічна експертиза документально не підтвердила суму та фактичне заволодіння обвинуваченими бюджетними коштами. Інші письмові документи, які містяться в матеріалах кримінального провадження. не доводять в своїй сукупності винуватості ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 у вчиненні інкримінованих злочинів. Крім того, сторона обвинувачення належним чином не спростувала твердження обвинувачених ОСОБА_1 і ОСОБА_2 щодо того, що у проміжок часу, який охоплює період інкримінованих злочинних дій, вони постійно не перебували на своїх посадах.

На підставі безстороннього та неупередженого аналізу наданих сторонами обвинувачення доказів суд приходить до переконання про недоведеність наявності в діяннях обвинувачених ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 обов`язкових ознак, які вказують на наявність складів злочинів, передбачених ч.5 ст.191, ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 366 КК України та необхідність їх виправдання.

У зв`язку з винесенням судом виправдувального вироку не підлягають стягненню з обвинувачених в порядку ст. 124 КПК України процесуальні витрати.

Відповідно до ч.3 ст.129 КПК України у разі виправдання обвинуваченого за відсутності в його діях складу кримінального правопорушення, суд залишає цивільний позов без розгляду.

З урахуванням вищезазначеної норми, цивільний позов Львівської міської ради про стягнення з обвинувачених матеріальної шкоди у сумі 2 892 633, 75 гривень слід залишити без розгляду.

Запобіжні заходи відносно ОСОБА_1 , ОСОБА_132 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 – не застосовані.

Згідно з положеннями ч. 4 ст. 174 КПК України суд одночасно з ухваленням судового рішення, яким закінчується судовий розгляд, вирішує питання про скасування арешту майна. Суд скасовує арешт майна, зокрема, у випадку виправдання обвинуваченого, закриття кримінального провадження судом, якщо майно не підлягає спеціальній конфіскації, не призначення судом покарання у виді конфіскації майна та/або незастосування спеціальної конфіскації, залишення цивільного позову без розгляду або відмови в цивільному позові.

З урахуванням викладеного, суд вважає за доцільне скасувати арешт з майна ОСОБА_10 , ОСОБА_3 та ОСОБА_1 , які були накладені слідчим суддею під час досудового розслідування.

Долю речових доказів та документів необхідно вирішити згідно з вимогами ч. 9 ст. 100 КПК України.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 368, 373-376 КПК України, суд –

УХВАЛИВ:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , визнати невинуватою у скоєнні кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч.5 ст.191 Кримінального Кодексу України, та виправдати у зв`язку з недоведеністю, що в її діянні є склад зазначеного кримінального правопорушення.

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , визнати невинуватою у скоєнні кримінальних правопорушень (злочинів), передбачених ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 366 Кримінального Кодексу України, та виправдати у зв`язку з недоведеністю, що в її діянні є склад зазначеного кримінального правопорушення.

ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , визнати невинуватою у скоєнні кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч.5 ст.191Кримінального Кодексу України, та виправдати у зв`язку з недоведеністю, що в її діянні є склад зазначеного кримінального правопорушення.

ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , визнати невинуватою у скоєнні кримінальних правопорушень (злочинів), передбачених ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 366 Кримінального Кодексу України, та виправдати у зв`язку з недоведеністю, що в її діянні є склад зазначеного кримінального правопорушення.

ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , визнати невинуватою у скоєнні кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч.5 ст.191Кримінального Кодексу України, та виправдати у зв`язку з недоведеністю, що в її діянні є склад зазначеного кримінального правопорушення.

ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , визнати невинуватою у скоєнні кримінальних правопорушень (злочинів), передбачених ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 366 Кримінального Кодексу України, та виправдати у зв`язку з недоведеністю, що в її діянні є склад зазначеного кримінального правопорушення.

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , визнати невинуватою у скоєнні кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч.5 ст.191 Кримінального Кодексу України, та виправдати у зв`язку з недоведеністю, що в її діянні є склад зазначеного кримінального правопорушення.

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , визнати невинуватою у скоєнні кримінальних правопорушень (злочинів), передбачених ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 366 Кримінального Кодексу України, та виправдати у зв`язку з недоведеністю, що в її діянні є склад зазначеного кримінального правопорушення.

Запобіжні заходи ОСОБА_1 , ОСОБА_132 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 не застосовані.

Цивільний позов Львівської міської ради про стягнення ОСОБА_1 , ОСОБА_132 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 матеріальної шкоди у сумі 2892 633, 75 гривень залишити без розгляду.

Арешт на садовий будинок за адресою: АДРЕСА_1 , загальною площею 135,5 кв.м., вартістю 328 429 грн., який належить на праві приватної власності ОСОБА_1 на підставі свідоцтва про право власності від 02.10.2009 року виданого Грибовицькою сільською радою на підставі рішення №51 від 24.09.09 року, - скасувати.

Арешт на будинок за адресою – АДРЕСА_4 , загальною площею 96,3 кв.м., вартістю 189163 грн., який належить на праві спільної часткової власності (частка 1/2) ОСОБА_105 на підставі договору купівлі-продажу Р.№5722 від 21.11.2011 року,- скасувати.

Арешт на квартиру за адресою АДРЕСА_6 , загальною площею 65,7 м.кв., вартістю 86748 грн., яка належить на праві приватної власності ОСОБА_10 на підставі договору купівлі-продажу Р.№1715 від 24.05.2011 року, - скасувати.

Витрати, пов`язані з залученням експерта у розмірі 96263,84 гривень - віднести на рахунок держави.

Речові докази:

- табель обліку використання робочого часу і підрахунку заробітку

за квітень 2012 року по ДНЗ №21, табель обліку використання робочого часу підрахунку заробітку за квітень 2012 року по №25, табель обліку використання робочого часу і підрахунку заробітку за квітень 2012 року по №25; копію наказу №2601-14/118 від 03.08.2012, копію наказу №203-к від 02.11.2012, зведені відомості про зарахування коштів на карткові рахунки за період з 30.03.2012 по 20.11.2012, виписку по особовому рахунку № НОМЕР_1 відкритого на ОСОБА_1 , виписку по особовому рахунку № НОМЕР_2 відкритого на ОСОБА_2 , виписку по особовому рахунку № НОМЕР_3 відкритого на ОСОБА_2 , виписку по особовому рахунку № НОМЕР_4 відкритого на ОСОБА_2 , виписку по особовому рахунку № НОМЕР_5 відкритого на ОСОБА_2 , виписку по особовому рахунку № НОМЕР_6 відкритого на ОСОБА_3 , виписку по особовому рахунку № НОМЕР_7 відкритого на ОСОБА_3 , виписку по особовому рахунку № НОМЕР_8 відкритого на ОСОБА_3 , виписку по особовому рахунку № НОМЕР_9 відкритого на ОСОБА_3 , виписку по особовому рахунку№ НОМЕР_10 відкритого на ОСОБА_4 , виписку по особовому рахунку № НОМЕР_11 відкритого на ОСОБА_4 , виписку по особовому рахунку № НОМЕР_12 відкритого на ОСОБА_4 , виписку по особовому рахунку № НОМЕР_13 відкритого на ОСОБА_4 , анкету-заяву ОСОБА_3 про приєднання до умов та правил надання банківських послуг у ПриватБанку, анкету-заяву ОСОБА_4 про приєднання до умов та правил надання банківських послуг у ПриватБанку, світлокопію паспорта ОСОБА_3 , відомості про зарахування коштів на карткові рахунки відкриті в ПАТ КБ «ПриватБанк» за період з 01.12.2011 по 01.01.2013;зображення скріншотів з програмного забезпечення про реєстрацію та дію електронних ключів, лист начальника відділу освіти Галицької районної адміністрації, лист головного бухгалтера централізованої бухгалтерії відділу освіти Галицької районної адміністрації, договір №2332-Z про надання послуг з безготівкової виплати заробітної плати від 13.02.2009, додатки 1-4 до Договору №2332-Z від 13.02.2009, додаткову угоду №1 до типового Договору №2332-Z про безготівкову виплату заробітної плати від 13.02.2009, клієнтську виписку по картковому рахунку ОСОБА_3 відкритому в ПАТ КБ «Правекс-Банк», клієнтську виписку по картковому рахунку ОСОБА_1 відкритому в ПАТ КБ «Правекс-Банк», умови користування платіжною карткою, договір на відкриття та обслуговування карткового рахунку від 05.02.2009, тарифи АКБ «Правекс-Банк» на зарплатні платіжні картки, заява на відкриття та обслуговування карткового рахунку, світлокопію паспорта ОСОБА_1 , світлокопію ідентифікаційного коду ОСОБА_1 , пам`ятку клієнтові, договір на відкриття та обслуговування карткового рахунку, заяву на відкриття та обслуговування карткового рахунку, умови користування платіжною карткою, світлокопію паспорта ОСОБА_3 , світлокопію ідентифікаційного коду луки Л.Г., тарифи АКБ «Правекс-Банк», пам`ятка клієнтові, клієнтську виписку по картковому рахунку ОСОБА_2 відкритому в ПАТ КБ «Правекс-Банк», клієнтську виписку по картковому рахунку ОСОБА_4 відкритому в ПАТ КБ «Правекс-Банк», виписку про картковому рахунку ОСОБА_1 з 04.01.2010 по 31.12.2012 відкритого в ПАТ «Креді Агріколь Банку»; плани асигнувань загального та спеціального фонду Галицької районної адміністрації за період 2010-2012 років, тимчасові кошториси на 2010-2012 роки, тимчасові плани асигнувань, тимчасове зведення показників спецфонду за вищевказаний період, довідки про внесення змін до кошторису відділу освіти Галицької РА за період 2010-2012 років (в 4 томах);звіти про використання коштів відділу освіти Галицької районної адміністрації за 2010-2012 роки в 11 томах (т.1-123 арк., т.2-110 арк., т.3- 235 арк., т.4.-182 арк., т.5.- 169 арк., т.6,-184 арк., т.7.-136 арк., т.8,-144 арк.. т.9. -101 арк., т.10. -251 арк., т. 11.-232 арк.;звіт касира за 10 лютого 2010 року, прибутковий касовий ордер №08 від 10.02.2010, прибутковий касовий ордер №09 від 10.02.2010, прибутковий касовий ордер №10 від 10.02.2010, прибутковий касовий ордер №11 від 10.02.2010, видатковий касовий ордер №23 від 10.02.2010, видатковий касовий ордер, видатковий касовий ордер №24 від 10.02.2010, видатковий касовий ордер №25 від 10.02.2010, видатковий касовий ордер №26 від 10.02.2010, платіжна відомість на видачу зарплати за 2 половину січня 2010 року працівникам ДНЗ №41, звіт касира за 18-19 лютого 2010 року, віт касира за 18-19 лютого 2010 року, прибутковий касовий ордер №15 від 18.02.2010, прибутковий касовий ордер №13 від 18.02.2010, прибутковий касовий ордер №14 від 18.02.2010, видатковий касовий ордер №27 від 18.02.2010, платіжна відомість на видачу зарплати за 1 половину лютого 2010 року працівникам ДНЗ №109, видатковий касовий ордер №28 від 18.02.2010, платіжна відомість на видачу авансу за 1 половину лютого 2010 року працівникам ДНЗ №21, видатковий касовий ордер №29 від 18.02.2010, платіжна відомість на видачу авансу за 2 половину січня 2010 року працівникам ДНЗ №29, видатковий касовий ордер №30 від 18.02.2010, платіжна відомість на видачу авансу за 2 половину січня 2010 року працівникам ДНЗ №109, видатковий касовий ордер №31 від 18.02.2010, платіжна відомість на видачу авансу за січень 2010 року працівникам ДНЗ №21, видатковий касовий ордер № від 18.02.2010, видатковий касовий ордер №33 від 18.02.2010, платіжна відомість на видачу авансу за 1 пол. лютого 2010 року працівникам ДНЗ №41, видатковий касовий ордер №34 від 18.02.2010, видатковий касовий ордер №35 від 18.02.2010, видатковий касовий ордер №36 від 18.02.2010, видатковий касовий ордер №37 від 18.02.2010, платіжна відомість на видачу авансу за 1 пол. лютого 2010 року працівникам СЗШ №35, видатковий касовий ордер №38 від 18.02.2010, видатковий касовий ордер №39 від 18.02.2010, платіжна відомість на видачу авансу за 1 пол. лютого 2010 року працівникам ДНЗ №43, видатковий касовий ордер №40 від 18.02.2010, платіжна відомість на видачу авансу за 1 пол. лютого 2010 року працівникам ДНЗ №25, видатковий касовий ордер №41 від 18.02.2010, платіжна відомість на видачу авансу за 1 пол. лютого 2010 року працівникам ДНЗ №32, видатковий касовий ордер №42 від 18.02.2010, платіжна відомість на видачу авансу за 1 пол. лютого 2010 року працівникам ДНЗ №29, видатковий касовий ордер №43 від 18.02.2010, видатковий касовий ордер №44 від 18.02.2010, видатковий касовий ордер №45 від 18.02.2010, видатковий касовий ордер №46 від 18.02.2010, видатковий касовий ордер №47 від 18.02.2010, видатковий касовий ордер №48 від 18.02.2010, видатковий касовий ордер №49/28 від 19.02.2010, видатковий касовий ордер від 18.02.2010, платіжна відомість на видачу зарплати за лютий 2010 року працівникам СЗШ №35, звіт касира за 22 лютого 2010 року, прибутковий касовий ордер №16 від 22.02.2010, видатковий касовий ордер №50/1 від 22.02.2010, звіт касира за 03 березня 2010 року, прибутковий касовий ордер №17 від 03.03.2010, видатковий касовий ордер від 03.03.2010, видатковий касовий ордер від 03.03.2010, платіжна відомість на видачу зарплати за 2 пол. лютого 2010 року працівникам ДНЗ №29, видатковий касовий ордер від 03.03.2010, платіжна відомість на видачу зарплати за лютий 2010 року працівникам ДНЗ №21, видатковий касовий ордер від 03.03.2010, платіжна відомість на видачу зарплати за 2 пол. лютого 2010 року працівника СЗШ №35, видатковий касовий ордер від 33.03.2010, платіжна відомість на видачу зарплати за 2 пол. лютого 2010 року працівникам ДНЗ №43, видатковий касовий ордер від 03.03.2010, платіжна відомість на видачу зарплати за 2 пол. лютого 2010 року працівникам ДНЗ №32, видатковий касовий ордер від 03.03.2010, платіжна відомість на видачу зарплати за 2 пол. лютого 2010 року працівникам, видатковий касовий ордер №58 від 03.03.2010, видатковий касовий ордер від 03.03.2010, платіжна відомість на видачу зарплати за 2 пол. лютого 2010 року працівникам ДНЗ №41, видатковий касовий ордер від 03.03.2010, видатковий касовий ордер №62 від 03.03.2010, видатковий касовий ордер №61 від 03.03.2010, видатковий касовий ордер від 03.03.2010, платіжна відомість на видачу зарплати за лютий 2010 року працівникам СЗШ №35, видатковий касовий ордер від 03.03.2010, платіжна відомість на видачу зарплати за лютий 2010 року працівникам ДНЗ №38, видатковий касовий ордер від 03.03.2010, платіжна відомість на видачу зарплати за 2 пол. лютого 2010 року працівникам ДНЗ №21, платіжна відомість №8 на видачу зарплати за лютий 2010 року працівникам ДНЗ №109, звіт касира за 22-24 березня 2010 року, звіт касира за 22-24 березня 2010 року, прибутковий касовий ордер №18 від 23.03.2010, прибутковий касовий ордер №19 від 22.03.2010, прибутковий касовий ордер №20 від 22.03.2010, видатковий касовий ордер №65/1 від 23.03.2010, видатковий касовий ордер №66 від 23.03.2010, видатковий касовий ордер №67 від 23.03.2010, видатковий касовий ордер №68 від 23.03.2010, видатковий касовий ордер №69 від 23.03.2010, видатковий касовий ордер №70 від 23.03.2010, видатковий касовий ордер №71 від 23.03.2010, платіжна відомість на видачу зарплати за 1 пол. березня 2010 року працівникам ДНЗ №38, видатковий касовий ордер №72 від 23.03.2010, платіжна відомість на видачу зарплати за 1 пол. березня 2010 року працівникам ДНЗ №43, видатковий касовий ордер №73 від 23.03.2010, платіжна відомість на видачу зарплати за 1 пол. березня 2010 року працівникам ДНЗ №32, видатковий касовий ордер №74 від 23.03.2010, платіжна відомість на видачу лікарняних працівникам ДНЗ №32, видатковий касовий ордер №75 від 23.03.2010, платіжна відомість на видачу зарплати за 1 пол. березня 2010 року працівникам ДНЗ №21, видатковий касовий ордер №76 від 23.03.2010, платіжна відомість на видачу зарплати за 1 пол. березня 2010 року працівникам ДНЗ №29, видатковий касовий ордер №77 від 23.03.2010, платіжна відомість на видачу зарплати за 1 пол. березня 2010 року працівникам ДНЗ №25, видатковий касовий ордер №78 від 23.03.2010, платіжна відомість на видачу зарплати за 1 пол. березня 2010 року працівникам ДНЗ №41, видатковий касовий ордер №79 від 23.03.2010, платіжна відомість на видачу зарплати за 1 пол. березня 2010 року працівникам ДНЗ №109, видатковий касовий ордер №80 від 23.03.2010, платіжна відомість на видачу зарплати за 1 пол. березня 2010 року працівникам СЗШ №35, видатковий касовий ордер №81 від 23.03.2010, квитанція від 24.03.2010, видатковий касовий ордер №82 від 23.03.2010, роздруківка по банківських рахунках централізованої бухгалтерії відділу освіти Галицької РА, видатковий касовий ордер від 22.03.2010, видатковий касовий ордер №84 від 22.03.2010, платіжна відомість на видачу зарплати за березень 2010 року працівникам СЗШ №35, видатковий касовий ордер від 22.03.2010 на виплату премії ОСОБА_133 , звіт касира за 31 березня 2010 року, прибутковий касовий ордер №21 від 31.03.2010, видатковий касовий ордер №86 від 31.03.2010, видатковий касовий ордер №87 від 31.03.2010, звіт касира за 09 квітня 2010 року, звіт касира за 09 квітня 2010 року, прибутковий касовий ордер №22 від 09.04.2010, прибутковий касовий ордер №23 від 09.04.2010, прибутковий касовий ордер №24 від 09.04.2010, видатковий касовий ордер №85/1 від 09.04.2010, видатковий касовий ордер №86/1 від 09.04.2010, видатковий касовий ордер №88 від 09.04.2010, платіжна відомість на видачу зарплати за березень 2010 року працівникам ДНЗ №21, видатковий касовий ордер №89 від 09.04.2010, платіжна відомість на видачу зарплати за 2 пол. березня 2010 року працівникам ДНЗ №41, видатковий касовий ордер №90 від 09.04.2010, платіжна відомість на видачу зарплати за березень 2010 року працівникам ДНЗ №38, видатковий касовий ордер №91 від 09.04.2010, платіжна відомість на видачу зарплати за 2 пол. березня 2010 року працівникам ДНЗ №109, видатковий касовий ордер №92 від 09.04.2010, платіжна відомість на видачу зарплати за 2 пол. березня 2010 року працівникам СЗШ №35, видатковий касовий ордер №93 від 09.04.2010, платіжна відомість на видачу зарплати за 2 пол. березня 2010 року працівникам ДНЗ №43, видатковий касовий ордер №94 від 09.04.2010, видатковий касовий ордер №95 від 09.04.2010, видатковий касовий ордер №96 від 09.04.2010, платіжна відомість на видачу зарплати за 2 пол. березня 2010 року працівникам ДНЗ №25, видатковий касовий ордер №97 від 09.04.2010, платіжна відомість на видачу зарплати за 2 пол. березня 2010 року працівникам ДНЗ №29, видатковий касовий ордер №98 від 09.04.2010, платіжна відомість на видачу зарплати за березень 2010 року працівникам ДНЗ №21, видатковий касовий ордер №99 від 09.04.2010, платіжна відомість на видачу зарплати за 2 пол. березня 2010 року працівникам ДНЗ №32, звіт касира за 23 квітня 2010 року, прибутковий касовий ордер №25 від 23.04.2010, прибутковий касовий ордер №26 від 23.04.2010, видатковий касовий ордер №98/1 від 23.04.2010, видатковий касовий ордер №99/1 від 23.04.2010 видатковий касовий ордер №100 від 23.04.2010, видатковий касовий ордер №101 від 23.04.2010, видатковий касовий ордер №102 від 23.04.2010, видатковий касовий ордер №103 від 23.04.2010, платіжна відомість на видачу зарплати за 1 пол. квітня 2010 року працівникам СЗШ №35, видатковий касовий ордер №104 від 23.04.2010, платіжна відомість на видачу зарплати за 1 пол. квітня 2010 року працівникам ДНЗ №43, видатковий касовий ордер №105 від 23.04.2010, платіжна відомість на видачу зарплати за 1 пол. квітня 2010 року працівникам ДНЗ №38, видатковий касовий ордер №106 від 23.04.2010, платіжна відомість на видачу зарплати за 1 пол. квітня 2010 року працівникам ДНЗ №25, видатковий касовий ордер №107 від 23.04.2010, платіжна відомість на видачу зарплати за 1 пол. квітня 2010 року працівникам ДНЗ №109, видатковий касовий ордер №108 від 23.04.2010, платіжна відомість на видачу лікарняних працівникам ДНЗ №109, видатковий касовий ордер №109 від 23.04.2010, платіжна відомість на видачу зарплати за 1 пол. квітня 2010 року працівникам ДНЗ №29, видатковий касовий ордер №110 від 23.04.2010, платіжна відомість на видачу премій за березень 2010 року працівникам ДНЗ №38, видатковий касовий ордер №111 від 23.04.2010, платіжна відомість на видачу зарплати за 1 пол. квітня 2010 року працівникам ДНЗ №32, видатковий касовий ордер №112 від 23.04.2010, платіжна відомість на видачу зарплати за 1 пол. квітня 2010 року працівникам ДНЗ №41, звіт касира за 27 квітня 2010 року, прибутковий касовий ордер №27 від 27.04.2010, видатковий касовий ордер №113 від 27.04.2010, видатковий касовий ордер №114 від 27.04.2010, звіт касира за 11 травня 2010 року Звіт касира за 11 травня 2010 року, прибутковий касовий ордер №28 від 11.05.2010, прибутковий касовий ордер №29 від 11.05.2010, видатковий касовий ордер №115 від 11.05.2010, платіжна відомість на видачу зарплати за 2 пол. квітня 2010 року працівникам СЗШ №3.видатковий касовий ордер №116 від 13.05.2010, видатковий касовий ордер №117 від 11.05.2010, платіжна відомість на видачу зарплати за 2 пол. квітня 2010 року працівникам ДНЗ №109, видатковий касовий ордер №118 від 11.05.2010, платіжна відомість на видачу зарплати за 2 пол. квітня 2010 року працівникам ДНЗ №29, видатковий касовий ордер №119 від 11.05.2010, платіжна відомість №5 на видачу зарплати за 2 пол. квітня 2010 року працівникам ДНЗ №38, видатковий касовий ордер №120 від 11.05.2010, платіжна відомість на видачу зарплати за квітень 2010 року працівникам ДНЗ №21, видатковий касовий ордер №121 від 11.05.2010, платіжна відомість на видачу зарплати за 2 пол. квітня 2010 року працівникам ДНЗ №41, видатковий касовий ордер №122 від 11.05.2010, платіжна відомість на видачу зарплати за 2 пол. квітня 2010 року працівникам ДНЗ №32, видатковий касовий ордер №123 від 11.05.2010, платіжна відомість на видачу зарплати за 2 пол. квітня 2010 року працівникам ДНЗ №43, видатковий касовий ордер №124 від 11.05.2010, платіжна відомість №2 на видачу зарплати за 2 пол. квітня 2010 року працівникам ДНЗ №25., видатковий касовий ордер №125 від 11.05.2010 Видатковий касовий ордер №126 від 11.05.2010, видатковий касовий ордер №127 від 11.05.2010, видатковий касовий ордер №128 від 11.05.2010, видатковий касовий ордер №129 від 11.05.2010, видатковий касовий ордер №130 від 11.05.2010, видатковий касовий ордер №131 від 11.05.2010, видатковий касовий ордер №132 від 11.05.2010, видатковий касовий ордер №133 від 11.05.2010, видатковий касовий ордер №134 від 11.05.2010, видатковий касовий ордер №135 від 11.05.2010, видатковий касовий ордер №136 від 11.05.2010, видатковий касовий ордер №137 від 11.05.2010, видатковий касовий опдер №138 від 11.05.2010, видатковий касовий ордер №139 від 11.05.2010, видатковий касовий ордер №140 від 11.05.2010, видатковий касовий ордер №141 від 11.05.2010, видатковий касовий ордер №142 від 11.05.2010. видатковий касовий ордер №143 від 11.05.2010, звіт касира за 21-23 травня 2010 року, прибутковий касовий ордер №30 від 21.05.2010, видатковий касовий ордер №120/1 від 21.05.2010, видатковий касовий ордер №131/1 від 21.05.2010, видатковий касовий ордер №132/1 від 21.05.2010, видатковий касовий ордер №133 від 21.05.2010, видатковий касовий ордер №134/1 від 21.05.2010, видатковий касовий ордер №135/1 від 21.05.2010, видатковий касовий ордер №144 від 21.05.2010, платіжна відомість на видачу зарплати за 1 пол. травня 2010 року працівникам СЗШ №35, видатковий касовий ордер №145 від 21.05.2010, платіжна відомість на видачу зарплати за 1 пол. травня 2010 року працівникам СЗШ №35, видатковий касовий ордер №146 від 21.05.2010, платіжна відомість на видачу зарплати за 1 пол. травня 2010 року працівникам ДНЗ №32, видатковий касовий ордер №147 від 21.05.2010, платіжна відомість на видачу зарплати за 1 пол. травня 2010 року працівникам ДНЗ №41, видатковий касовий ордер №148 від 21.05.2010, платіжна відомість на видачу зарплати за 1 пол. травня 2010 року працівникам ДНЗ №109, видатковий касовий ордер №149 від 21.05.2010, платіжна відомість на видачу зарплати за 1 пол. травня 2010 року працівникам ДНЗ №25, видатковий касовий ордер №150 від 21.05.2010, платіжна відомість на видачу зарплати за 1 пол. травня 2010 року працівникам ДНЗ №38, видатковий касовий ордер №151 від 21.05.2010, платіжна відомість на видачу зарплати за 1 пол. травня 2010 року працівникам ДНЗ №29, видатковий касовий ордер №152 від 21.05.2010, платіжна відомість на видачу зарплати за 1 пол. травня 2010 року працівникам СЗШ №35, видатковий касовий ордер №153 від 21.05.2010 на суму 3500,00 грн. на виплату премії ОСОБА_134 , видатковий касовий ордер №154 від 21.05.2010, платіжна відомість на видачу надбавки за травень 2010 року працівникам Госп. Групи ВО, видатковий касовий ордер №155 від 21.05.2010, платіжна відомість на видачу зарплати за 1 пол. травня 2010 року працівникам СЗШ №35, видатковий касовий ордер №156 від 21.05.2010 Видатковий касовий ордер №157 від 21.05.2010, платіжна відомість на видачу зарплати за травень 2010 року працівникам ДНЗ №21, видатковий касовий ордер №158 від 21.05.2010, видатковий касовий ордер №159 від 21.05.2010, платіжна відомість на видачу зарплати за 1 пол. травня 2010 року працівникам СЗШ №35, звіт касира за 28 травня 2010 року, прибутковий касовий ордер №31 від 28.05.2010, видатковий касовий ордер №137/1 від 28.05.2010, видатковий касовий ордер №138/1 від 28.05.2010, звіт касира за 09 червня 2010 року, прибутковий касовий ордер №32 від 09.06.2010, прибутковий касовий ордер №33 від 09.06.2010, прибутковий касовий ордер №34 від 09.06.2010, прибутковий касовий ордер №35 від 09.06.2010, прибутковий касовий ордер №36 від 09.06.2010, прибутковий касовий ордер №37 від 09.06.2010, видатковий касовий ордер №139/1 від 09.06.2010, видатковий касовий ордер №142/1 від 09.06.2010, видатковий касовий ордер №150/1 від 09.06.2010, видатковий касовий ордер №151/1 від 09.06.2010, видатковий касовий ордер №152/1 від 09.06.2010, видатковий касовий ордер №153/1 від 09.06.2010, видатковий касовий ордер №154/1 від 09.06.2010, видатковий касовий ордер №155/1 від 09.06.2010, видатковий касовий ордер №156 від 09.06.2010, видатковий касовий ордер №160 від 09.06.2010, платіжна відомість на видачу зарплати за 2 пол. травня 2010 року працівникам СЗШ №35, видатковий касовий ордер №161 від 09.06.2010, платіжна відомість на видачу декретних лікарняних працівникам ДНЗ №43, видатковий касовий ордер №162 від 09.06.2010, платіжна відомість на видачу зарплати за травень 2010 року, видатковий касовий ордер №163 від 09.06.2010, платіжна відомість на видачу зарплати за травень 2010 року, видатковий касовий ордер №164 від 09.06.2010, платіжна відомість №8 на видачу зарплати за травень 2010 року, видатковий касовий ордер №165 від 09.06.2010, платіжна відомість №5 на видачу зарплати за травень 2010 року, видатковий касовий ордер №166 від 09.06.2010, платіжна відомість №2 на видачу зарплати за травень 2010 року, видатковий касовий ордер №167 від 09.06.2010, платіжна відомість на видачу відпускних за 2 пол. травня 2010 року працівникам ДНЗ №25, видатковий касовий ордер №168 від 09.06.2010, платіжна відомість №4 на видачу зарплати за травень 2010 року, видатковий касовий ордер №169 від 09.06.2010, платіжна відомість на видачу відпускних за 2 пол. травня 2010 року працівникам ДНЗ №41, видатковий касовий ордер №170 від 09.06.2010, платіжна відомість на видачу зарплати за 2 пол. травня 2010 року працівникам ДНЗ №41, видатковий касовий ордер №171 від 09.06.2010, платіжна відомість на видачу зарплати за 2 пол. травня 2010 року працівникам ДНЗ №41, видатковий касовий ордер №172 від 09.06.2010, платіжна відомість на видачу зарплати за 2 пол. травня 2010 року працівникам ДНЗ №43, видатковий касовий ордер №173 від 09.06.2010, платіжна відомість на видачу зарплати за 2 пол. травня 2010 року працівникам ДНЗ №29, видатковий касовий ордер №174 від 09.06.2010, платіжна відомість на видачу зарплати за 2 пол. травня 2010 року працівникам ДНЗ №109, звіт касира за 21-23 червня 2010 року, прибутковий касовий ордер №39 від 23.06.2010, прибутковий касовий ордер №38 від 23.06.2010, видатковий касовий ордер №165/1 від 21.06.2010, видатковий касовий ордер №167/1 від 21.06.2010, видатковий касовий ордер №171/1 від 21.06.2010, видатковий касовий ордер № 172/1 від 21.06.2010, видатковий касовий ордер №174/1 від 21.06.2010, видатковий касовий ордер №175/1 від 22.06.2010, видатковий касовий ордер №176/1 від 22.06.2010, видатковий касовий ордер №177 від 23.06.2010, видатковий касовий ордер №178 від 21.06.2010, видатковий касовий ордер №178 від 21.06.2010, видатковий касовий ордер №180 від 21.06.2010, видатковий касовий ордер №181 від 21.06.2010, платіжна відомість на видачу зарплати за 1 пол. червня 2010 року працівникам ДНЗ №29, видатковий касовий ордер №182 від 21.06.2010, платіжна відомість на видачу зарплати за 1 пол. червня 2010 року працівникам ДНЗ №41., видатковий касовий ордер №183 від 21.06.2010, платіжна відомість на видачу зарплати за 1 пол. червня 2010 року працівникам СЗШ №35., видатковий касовий ордер №184 від 21.06.2010, платіжна відомість на видачу зарплати за 1 пол. червня 2010 року працівникам СЗШ №35, видатковий касовий ордер №185 від 21.06.2010, платіжна відомість на видачу зарплати за 1 пол. червня 2010 року працівникам ДНЗ №38, видатковий касовий ордер №186 від 21.06.2010, платіжна відомість на видачу зарплати за 1 пол. червня 2010 року працівникам ДНЗ №25. видатковий касовий ордер №187 від 21.06.2010, платіжна відомість на видачу зарплати за 1 пол. червня 2010 року працівникам ДНЗ №109, видатковий касовий ордер №188 від 21.06.2010, платіжна відомість на видачу зарплати за 1 пол. червня 2010 року працівникам ДНЗ №43, видатковий касовий ордер №189 від 21.06.2010, платіжна відомість на видачу зарплати за 1 пол. червня 2010 року працівникам ДНЗ №25, видатковий касовий ордер №190 від 21.06.2010, платіжна відомість на видачу зарплати за 1 пол. червня 2010 року працівникам ДНЗ №4", видатковий касовий ордер №191 від 21.06.2010, платіжна відомість на видачу лікарняних за 1 пол. червня 2010 року працівникам ДНЗ №41., видатковий касовий ордер №192 від 21.06.2010, видатковий касовий ордер №193 від 21.06.2010, видатковий касовий ордер №193 від 21.06.2010, видатковий касовий ордер №194 від 21.06.2010, видатковий касовий ордер №195 від 21.06.2010, видатковий касовий ордер №196 від 21.06.2010, звіт касира за 08-14 липня 2010 року, прибутковий касовий ордер №40 від 08.07.2010, прибутковий касовий ордер №41 від 12.07.2010, прибутковий касовий ордер №42 від 12.07.2010, видатковий касовий ордер №182/1 від 08.07.2010, видатковий касовий ордер №185/1 від 08.07.2010, видатковий касовий ордер №198 від 12.07.2010, видатковий касовий ордер №197 від 12.07.2010, видатковий касовий ордер №199 від 12.07.2010, видатковий касовий ордер №200 від 08,07.2010, платіжна відомість на видачу лікарняних працівникам ДНЗ №41, видатковий касовий ордер №201 від 08.07.2010, платіжна відомість на видачу зарплати за 2 пол. червня 2010 року працівникам СЗШ №35, видатковий касовий ордер №202 від 08.07.2010, платіжна відомість на видачу зарплати за 2 пол. червня 2010 року працівникам ДНЗ №41, видатковий касовий ордер №203 від 08.07.2010, платіжна відомість на видачу зарплати за червень 2010 року працівникам ДНЗ №41, видатковий касовий ордер №204 від 08.07.2010, платіжна відомість на видачу зарплати за 2 пол. червня 2010 року працівникам ДНЗ №43, видатковий касовий ордер №205 від 08.07.2010, платіжна відомість на видачу зарплати за 2 пол. червня 2010 року працівникам ДНЗ №43, видатковий касовий ордер №206 від 08.07.2010, платіжна відомість на видачу зарплати за 2 пол. червня 2010 року працівникам, видатковий касовий ордер №207 від 08.07.2010, платіжна відомість на видачу зарплати за 2 пол. червня 2010 року працівникам ДНЗ №25, видатковий касовий ордер №208 від 08.07.2010, платіжна відомість на видачу зарплати за 2 пол. червня 2010 року працівникам СЗШ №35,видатковий касовий орде№209 від 08.07.2010, платіжна відомість №5 на видачу зарплати за червень 2010 року працівникам ДНЗ №38, видатковий касовий ордер №210 від 08.07.2010, платіжна відомість на видачу зарплати за 2 пол. червня 2010 року працівникам ДНЗ №32, видатковий касовий ордер №211 від 12.07.2010, платіжна відомість на видачу зарплати за 2 пол. червня 2010 року працівникам ДНЗ №29, видатковий касовий ордер №212 від 12.07.2010, платіжна відомість на видачу зарплати за 2 пол. червня 2010 року працівникам ДНЗ №109, видатковий касовий ордер №213 від 12.07.2010, платіжна відомість на видачу премії за 2 пол. червня 2010 року працівникам ДНЗ №38, видатковий касовий ордер №214 від 12.07.2010, платіжна відомість на видачу зарплати за 2 пол. червня 2010 року працівникам ДНЗ №21, видатковий касовий ордер №215 від 12.07.2010, платіжна відомість на видачу зарплати за 2 пол. червня 2010 року працівникам ДНЗ №109, видатковий касовий ордер №216 від 12.07.2010, платіжна відомість на видачу премії за червень 2010 року працівникам ОСОБА_135 , звіт касира за 27 липня 2010 року, прибутковий касовий ордер №43 від 27.07.2010, прибутковий касовий ордер №44 від 27.07.2010, видатковий касовий ордер №203/1 від 27.07.2010, видатковий касовий ордер №204/1 від 27.07.2010, звіт касира за 28 липня 2010 року, прибутковий касовий ордер №45 від 28.07.2010, видатковий касовий ордер №205/1 від 28.07.2010, звіт касира за 04-06 серпня 2010 року, прибутковий касовий ордер №46 від 04.08.2010, прибутковий касовий ордер №471 від 05.08.2010, видатковий касовий ордер №217 від 04.08.2010, платіжна відомість на видачу зарплати за 1 пол. липня 2010 року працівникам ДНЗ №38, видатковий касовий ордер №218 від 06.08.2010, видатковий касовий ордер №219 від 04.08.2010, платіжна відомість на видачу зарплати за 1 пол. липня 2010 року працівникам ДНЗ №29, видатковий касовий ордер №220 від 04.08.2010, платіжна відомість на видачу зарплати за 1 пол. липня 2010 року працівникам ДНЗ №109, видатковий касовий ордер №221 від 06.08.2010, видатковий касовий ордер №222 від 04.08.2010, платіжна відомість на видачу зарплати за 1 пол. липня 2010 року працівникам ДНЗ №25., видатковий касовий ордер №223 від 04.08.2010, видатковий касовий ордер №224 від 06.08.2010, видатковий касовий ордер №225 від 04.08.2010, платіжна відомість на видачу зарплати за 1 пол. липня 2010 року працівникам ДНЗ №41, видатковий касовий ордер №226 від 04.08.2010, платіжна відомість на видачу премії за липень 2010 року працівникам ДНЗ №25, звіт касира за 21-26 серпня 2010 року , прибутковий касовий ордер №53 від 21.08.2010, прибутковий касовий ордер №54 від 25.08.2010, прибутковий касовий ордер №55 від 26.08.2010, видатковий касовий ордер №231/1 від 25.08.2010, видатковий касовий ордер №232/1 від 25.08.2010, видатковий касовий ордер №233/1 від 25.08.2010, видатковий касовий ордер №234/1 від 25.08.2010 , видатковий касовий ордер №235/1 від 25.08.2010, видатковий касовий ордер №236/1 від 21.08.2010, Світлокопія паспорта громадянина України на ім`я ОСОБА_136 виконана на 2 арк. формату А4, заява ОСОБА_136 виконана на 1 арк. формату А4 білого кольору., видатковий касовий ордер №238 від 21.08.2010, платіжна відомість на видачу премії за 1 пол. серпня 2010 року працівникам ДНЗ №41, видатковий касовий ордер №239 від 21.08.2010, платіжна відомість на видачу премії за 1 пол. серпня 2010 року працівникам ДНЗ №25, звіт касира за 12-16 серпня 2010 року, прибутковий касовий ордер №48 від 12.08.2010, прибутковий касовий ордер №49 від 12.08.2010, прибутковий касовий ордер №50 від 13.08.2010, прибутковий касовий ордер №51 від 16.08.2010, прибутковий касовий ордер №52 від 1616.08.2010, видатковий касовий ордер №212/1 від 12.08.2010, видатковий касовий ордер №213/1 від 12.08.2010, видатковий касовий ордер №214/1 від 12.08.2010, видатковий касовий ордер №224/1 від 12.08.2010, видатковий касовий ордер №225/1 від 12.08.2010, видатковий касовий ордер №227/1 від 12.08.2010, платіжна відомість на видачу зарплати за 2 пол. липня 2010 року працівникам ДНЗ №41, видатковий касовий ордер №228 від 12.08.2010, платіжна відомість на видачу зарплати за 2 пол. липня 2010 року працівникам СЗШ №35, видатковий касовий ордер №229 від 12.08.2010, платіжна відомість на видачу зарплати за липень 2010 року працівникам ДНЗ №109, видатковий касовий ордер №230 від 12.08.2010, платіжна відомість на видачу зарплати за липень 2010 року працівникам ДНЗ №43, платіжна відомість на видачу зарплати за 2 пол. липня 2010 року працівникам ДНЗ №25, видатковий касовий ордер №232 від 12.08.2010, платіжна відомість на видачу зарплати за липень 2010 року працівникам ДНЗ №29, видатковий касовий ордер №233 від 12.08.2010, платіжна відомість на видачу зарплати за 1 пол. липня 2010 року працівникам ДНЗ №38, видатковий касовий ордер №234 від 12.08.2010, платіжна відомість на видачу зарплати за 2 пол. липня 2010 року працівникам ДНЗ №21, видатковий касовий ордер №235 від 12.08.2010, платіжна відомість на видачу премії за липень 2010 року працівникам ДНЗ №21, видатковий касовий ордер №236 від 12,08.2010, платіжна відомість №4 на видачу зарплати за липень 2010 року працівникам ДНЗ №32, видатковий касовий ордер №237 від 12.08.2010 , -

копії зберігати в матеріалах справи, оригінали повернути за належністю.

Вирок може бути оскаржений в апеляційному порядку до Апеляційного суду Львівської області шляхом подачі апеляції через Галицький районний суд м. Львова протягом тридцяти днів з дня його проголошення, а обвинуваченим, який перебуває під вартою, - в той же строк з моменту вручення йому копії вироку.

Вирок, якщо інше не передбачено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після прийняття рішення судом апеляційної інстанції.

Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку.

Обвинуваченому та прокурору копія вироку вручається негайно після його проголошення. Учаснику судового провадження, який не був присутнім в судовому засіданні, копія судового рішення надсилається не пізніше наступного дня після ухвалення.

Головуючий суддя Фролова Л.Д.

Судді Мисько Х.М.

Стрельбицький В.В.