
27.01.2022
Справа № 331/7147/21
Провадження № 3/331/211/2022
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 січня 2022 року м. Запоріжжя
Суддя Жовтневого районного суду м. Запоріжжя Клименко Л.В., при секретарі судового засідання Владиченко І.В. за участю прокурора Якубіної Т.В., особи, відносно якої складено протокол про адміністративне правопорушення – ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Запоріжжі справу про адміністративне правопорушення, пов`язаного з корупцією, яка надійшла із Запорізького управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України у відношенні
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с. Павлівка Погребищенського району Вінницької області, громадянки України, освіта – вища, яка зареєстрована та фактично проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , будучі згідно з п.п. «з» п. 1 ч. 1 ст. 3, ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», приміткою до ст. 172-6 КУпАП суб`єктом відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, в порушення вимог п. 1 ч. 2 ст. 45 Закону, рішення НАЗК № 2 від 10.06.2016 року подала несвоєчасно, без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (перед звільненням), а саме лише 17.10.2021 року.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою провину визнала та пояснила суду, що вона була обізнана з вимогами закону про необхідність подання вказаної декларації протягом 20 днів з моменту звільнення, проте подала її лише 17.10.2021 року.
Прокурор в судовому засіданні просив застосувати відносно ОСОБА_1 адміністративне стягнення, передбачене санкцією ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Перевіривши матеріали справи про адміністративне правопорушення, заслухавши думку учасників судового процесу, суд дійшов наступного висновку.
Відповідно до статті 59 Закону України «Про Національну поліцію» служба в поліції визначається як державна служба особливого характеру, яка є професійною діяльністю поліцейських з виконання покладених на поліцію повноважень.
Згідно зі статтею 61 Закону України «Про Національну поліцію» на поліцейських поширюються обмеження, визначені Законом України «Про запобігання корупції».
Відповідно до положень п.п. 2 п. 1 ст. 13 Закону України «Про Національну поліцію» до складу поліції віднесені територіальні органи поліції.
Наказом № 230/ос від 13.05.2021 року ОСОБА_1 призначено на посаду заступника начальника сектору кадрового забезпечення Запорізького районного управління поліції.
Відповідно примітки до ст. 172-6 КУпАП, суб`єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» (далі Закону) зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Статтею 45 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що особи зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані подавати декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно з п. п. «з» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», поліцейські є суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону.
Таким чином, ОСОБА_1 , обіймаючи посаду заступника начальника сектору кадрового забезпечення Запорізького районного управління поліції відповідно до п.п. «з» п. 1 ч. 1 ст. 3, ст. 45 Закону, примітки до ст. 172-6 КУпАП, є суб`єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов`язані з корупцією, передбачені ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Абзацом 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» встановлено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
10.06.2016 року Національним агентством з питань запобігання корупції прийнято рішення № 2 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 958/29088), «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», зі змінами від 13.02.2020 року роз`яснення № 1 «Щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції стосовно заходів фінансового контролю» яким передбачено, що декларації, передбачені абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону (декларації осіб, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування), подаються не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах «а» та «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону. Декларація «перед звільненням» охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими таким суб`єктом декларування.
Згідно з наказом № 394о/с від 26.08.2021 року ОСОБА_1 звільнено з посади заступника начальника сектору кадрового забезпечення Запорізького районного управління поліції з 06.09.2021 року.
Таким чином, ОСОБА_1 під час звільнення з посади заступника начальника сектору кадрового забезпечення Запорізького районного управління поліції була зобов`язана в строк 20 днів з моменту припинення діяльності, а саме до 02.10.2021 року подати декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (перед звільненням).
Проте, згідно з даними Єдиного державного реєстру осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (перед звільненням) за період не охоплений раніше лише 17.10.2021 року, року, що є порушенням вимог п. 1 ч. 2 ст. 45 Закону, рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 2 від 10.06.2016 року, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
На підставі викладеного, суд приходить до переконання, що в діях ОСОБА_1 містяться ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме, несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (перед звільненням).
Призначаючи адміністративне стягнення, підлягає врахуванню суспільна небезпечність адміністративного проступку та особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, на підставі чого, приймаючи до уваги характер вчиненого правопорушення, особу порушника, майновий стан, суду відповідно до вимог ст. 33 КУпАП, належить піддати правопорушника адміністративному стягненню, що відповідає вимогам ст. 23 КУпАП, яке буде справедливим, достатнім і необхідним для виховання особи в дусі поваги до законів України, запобігання вчиненню нових правопорушень, а так само співмірним стягненням за вчинене.
Крім цього, відповідно до ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
За правилом ст. 283 КУпАП, постанова суду (судді) про накладення адміністративного стягнення повинна містити положення про стягнення з особи, щодо якої її винесено, судового збору.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 172-6, 245, 252, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд
ПОСТАНОВИВ:
Застосувати відносно ОСОБА_1 за вчинене нею адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень. (Одержувач: ГУК у Запорізькій області 21081100; ЄДРПОУ: 37941997; Банк: Казначейство України (ЕАП); Рахунок: UA558999980313060106000008479; ККДБ: 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції»).
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 496 (чотириста дев`яносто шість) гривень 20 копійок. (Отримувач: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; Код отримувача (ЄДРПОУ): 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Номер рахунку (IBAN): UA908999980313111256000026001; Код класифікації доходів бюджету: 22030106, Судовий збір Стягувач: Державна судова адміністрація України).
Постанова може бути оскаржена учасниками процесу до Запорізького апеляційного суду шляхом подачі через Жовтневий районний суд м. Запоріжжя апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її винесення, а також прокурором у порядку, передбаченому ч. 5 ст. 7 КУпАП.
Суддя Л.В. Клименко