Постанова № 102795582, 26.01.2022, Тлумацький районний суд Івано-Франківської області

Дата ухвалення
26.01.2022
Номер справи
353/23/22
Номер документу
102795582
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 353/23/22

Провадження № 3/353/74/22

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 січня 2022 рокум.Тлумач

Суддя Тлумацького районного суду Івано-Франківської області Лущак Н.І., за участю секретаря судового засідання Головатчук І.М., начальника Тлумацького відділу Івано-Франківської окружної прокуратури Грищука В.І., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Тлумач матеріали справи, які надійшли від управління стратегічних розслідувань в Івано-Франківській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця, зареєстрованого і жителя АДРЕСА_1 , одруженого, з середньою спеціальною освітою, непрацюючого, громадянина України, за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,-

в с т а н о в и в :

ОСОБА_1 , будучи депутатом Тлумацької районної ради Івано-Франківської області в період з 12.11.2015 року до 25.11.2020 року та суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, у відповідності до підпункту «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин, а саме в строк до 25.12.2020 року, не подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (Перед звільненням), а фактично подав дану декларацію 22.12.2021 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 УпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Також, ОСОБА_1 , будучи депутатом Тлумацької районної ради Івано-Франківської області в період з 12.11.2015 року до 25.11.2020 року та суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, у відповідності до підпункту «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин, а саме в строк до 01.04.2021 року, не подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2020 рік (Після звільнення), а фактично подав дану декларацію 22.12.2021 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 УпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно рішення Тлумацької районної ради Івано-Франківської області «Про підсумки виборів, визнання повноважень та реєстрацію депутатів районної ради» № 001-01/15 від 12.11.2015 року, ОСОБА_1 визнано депутатом Тлумацької районної ради Івано-Франківської області.

Відповідно до підпункту «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктами відповідальності за корупційні правопорушення є депутати місцевої ради.

ОСОБА_1 , будучи депутатом Тлумацької районної ради Івано-Франківської області в період з 12.11.2015 року до 25.11.2020 року, був суб`єктом відповідальності за корупційні правопорушення, зазначеними у підпункті «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції».

Згідно рішення Івано-Франківської районної ради Івано-Франківської області № 01/2020 від 25.11.2020 року «Про підсумки виборів депутатів Івано-Франківської районної ради восьмого демократичного скликання та визнання їх повноважень» ОСОБА_1 втратив повноваження депутата Тлумацької районної ради Івано-Франківської області.

Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що правопорушення, пов`язане з корупцією – це діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Відповідно до ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями. Особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а» і «в» пункту 2 частини першої статті 3, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Згідно роз`яснення Національного агентства з питань запобігання корупції щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 13.02.2020 року № 1, декларація суб`єкта декларування, який припиняє відповідну діяльність (декларація перед звільненням) – декларація, яка подається відповідно до абзацу першого частини другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах «а» та «в» пункту 2 частини першої статті 3 вказаного Закону. Декларація «перед звільненням» охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими таким суб`єктом декларування. Декларація після звільнення – декларація, яка подається відповідно до абзацу другого частини другої статті 45 вищевказаного Закону з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком, у якому було припинено діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а» та «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація.

Під раніше поданими деклараціями розуміються декларації, що були подані відповідно до ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції». Днем припинення діяльності є останій день виконання суб`єктом декларування піблічних функцій. Тобто відлік строку подачі декларації «перед звільненням» починається з 00 годин 00 хвилин дня наступного за днем припинення діяльності.

Тобто, упродовж періоду з 00 год. 00 хв. 26.11.2020 року по 23 год. 59 хв. 24.12.2020 року ОСОБА_1 зобов`язаний подати деларацію «перед звільненням» за період неохоплений раніше поданими деклараціями.

Опрацюванням відомостей є Єдиного державного Реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, встановлено, що ОСОБА_1 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями 22.12.2021 року, а також цього ж дня ОСОБА_1 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування після звільнення за 2020 рік.

Оскільки ОСОБА_1 припинив повноваження депутата 25.11.2020 року, то необхідною граничною датою подання ним декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями є 24.12.2020 року, а граничною датою подання ним декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування після звільнення за 2020 рік є 31.03.2021 року.

Таким чином ОСОБА_1 , порушивши вимоги ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», вчинив корупційні адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Прокурор Грищук В.І вважає доведеним вчинення корупційних діянь депутатом Тлумацької районної ради Івано-Франківської області ОСОБА_1 . Просив визнати його винуватим у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та застосувати до нього адміністративне стягнення в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, а саме в розмірі 51 неоподаткованого мінімуму доходів громадян.

В судовому засіданні ОСОБА_1 роз`яснені права, передбачені ст. 268 КУпАП. Повідомив, що жодних заяв та клопотань, поштою не направляв, до канцелярії суду не подавав, на адресу електронної пошти суду не надсилав.

При розгляді справи ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, визнав повністю, пояснив, що завчасно не подав вищевказані декларації, оскільки не мав змоги їх подати. Декларації подав аж 22.12.2021 року. Розкаявся у вчиненому та просив суворо його не карати.

Заслухавши думку прокурора, пояснення ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, відповідальність за які передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, доведена даними, що містяться в: протоколі про вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією № 11 від 05.01.2022 року (а.с. 4-9), який складений оперуповноваженим Управління стратегічних розслідувань в Івано-Франківській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України старшим лейтенантом поліції Перепічкою А.М., з заповненням всіх необхідних реквізитів, встановлених ст. 256 КУпАП, з яких вбачається, що ОСОБА_1 несвоєчасно без поважних причин 22.12.2021 року подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, тоді як граничний термін подачі декларації був 24.12.2020 року, в якому ОСОБА_1 у графі «Пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності» власноручно написав: «З протоколом згідний, вину визнаю.»; протоколі про вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією № 12 від 05.01.2022 року (а.с. 38-43), який складений оперуповноваженим Управління стратегічних розслідувань в Івано-Франківській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України старшим лейтенантом поліції Перепічкою А.М., з заповненням всіх необхідних реквізитів, встановлених ст. 256 КУпАП, з яких вбачається, що ОСОБА_1 несвоєчасно без поважних причин 22.12.2021 року подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2020 рік (Після звільнення), тоді як граничний термін подачі декларації був 31.03.2021 року, в якому ОСОБА_1 у графі «Пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності» власноручно написав: «З протоколом згідний, вину визнаю.»; рапортах оперуповноваженого Управління стратегічних розслідувань в Івано-Франківській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України старшого лейтенанта поліції Перепічки А.М. (а.с. 10, 44), який доповів, що ним проводились заходи щодо збору фіксації фактів, що підтверджують вчинення адміністративних правопорушень, пов`язаних з корупцією, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, ч. 1 ст. 172-6 КУпАП ОСОБА_1 , а саме проведено огляд Єдиного Державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та зроблено витяги щодо інформації відносно ОСОБА_1 , отримано матеріали із Тлумацької районної ради Івано-Франківської області та зроблено витяги рішень з офіційного сайту Івано-Франківської районної ради Івано-Франківської області; скріншоту інтернет сайту Національного агентства з питань запобігання корупції та копії декларації з Єдиного державного реєстру декларацій (а.с. 11, 12-15, 45, 46-49), з яких вбачається, що ОСОБА_1 подав електронну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, тобто за період з 01.01.2020 року по 25.11.2020 року – 22.12.2021 року; а також цього ж дня ОСОБА_1 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування після звільнення за 2020 рік, тобто за період з 01.01.2020 року по 31.12.2020 року; копії рішення Тлумацької районної ради Івано-Франківської області першої сесії сьомого демократичного скликання від 12.11.2015 року за № 001-01/15 «Про підсумки виборів, визнання повноважень та реєстрацію депутатів районної ради» (а.с. 16, 50); копії Додатку до рішення Тлумацької районної ради Івано-Франківської області від 12.11.2015 року № 001-01/15 «Про підсумки виборів, визнання повноважень та реєстрацію депутатів районної ради» (а.с. 17, 51), з якого вбачається, що ОСОБА_1 зазначений у списку депутатів Тлумацької районної ради Івано-Франківської області; копії рішення Івано-Франківської районної ради Івано-Франківської області першої сесії восьмого демократичного скликання від 25.11.2020 року № 01/2020 «Про підсумки виборів депутатів Івано-Франківської районної ради восьмого демократичного скликання та визнання їх повноважень» (а.с. 18, 52); копії рішення Івано-Франківської районної ради Івано-Франківської області першої сесії восьмого демократичного скликання від 10.12.2020 року № 15/2020 «Про створення Івано-Франківської районної ради Івано-Франківської області шляхом злиття Богородчанської, Галицької, Рогатинської, Тисменицької та Тлумацької районних рад» (а.с. 19-20, 53-54).

Відповідно до ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративне правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності з законом.

Згідно вимог ст. 33 КУпАП при накладенні адміністративного стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.

Обставиною, що пом`якшує відповідальність ОСОБА_1 за вчинення ним адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, є визнання вини та щире каяття.

Обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за вчинення ним адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, не встановлено.

Суд враховує також дані про особу винного, а саме те, що ОСОБА_1 негативно ставиться до вчиненного.

Вислухавши пояснення ОСОБА_1 , заслухавши думку прокурора, та перевіривши матеріали справи, вважаю, що вина ОСОБА_1 у вчинених правопорушеннях доведена повністю, а тому із врахуванням характеру вчинених правопорушень та особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, ступеня її вини та інших обставин, передбачених ст. 33 КУпАП, відносно нього слід застосувати адміністративні стягнення за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, ч. 1 ст. 172-6 КУпАП у виді штрафу в розмірі, передбаченому санкцією цієї статті.

На підставі ст. 36 КУпАП ОСОБА_1 слід призначити остаточне адміністративне стягнення в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

Питання судових витрат суд вирішує у відповідності до ст. 40-1 КУпАП.

На підставі ч. 1 ст. 172-6, керуючись ст.ст. 33, 36, 40-1, 283, 284, 294 КУпАП, -

П О С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення:

- за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП - у вигляді штрафу в розмірі 50 (П`ятдесят) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (Вісімсот п`ятдесят) гривень 00 копійок; ;

- за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП - у вигляді штрафу в розмірі 51 (П`ятдесят одного) неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, що становить 867 (Вісімсот шістдесят сім) гривень 00 копійок.

На підставі ст. 36 КУпАП призначити ОСОБА_1 остаточне адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 51 (П`ятдесят одного) неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, що становить 867 (Вісімсот шістдесят сім) гривень 00 копійок.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Державної судової адміністрації України (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); номер рахуноку (IBAN): UА908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106) судовий збір в розмірі 496 (Чотириста дев`яносто шість) грн. 20 коп.

На постанову може бути подана апеляційна скарга до Івано-Франківського апеляційного суду на протязі 10 днів з дня винесення постанови через Тлумацький районний суд Івано-Франківської області.

СуддяН. І. ЛУЩАК