Рішення № 102770699, 11.01.2022, Трускавецький міський суд Львівської області

Дата ухвалення
11.01.2022
Номер справи
457/1059/21
Номер документу
102770699
Форма судочинства
Цивільне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 457/1059/21

провадження №2/457/55/22

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 січня 2022 року м. Трускавець

Трускавецький міський суд Львівської області

в складі головуючого-судді Грицьківа В.Т.

секретар судового засідання Ринда О.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Трускавці в порядку спрощеного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 інтереси якої представляє адвокат Лучків Андрій Володимирович, до відділу містобудування і архітектури при управлінні містобудування, архітектури та землекористування Трускавецької міської ради, виконавчого комітету Трускавецької міської ради, треті особи: Трускавецька міська рада, фізична особа підприємець ОСОБА_2 про визнання протиправними та скасування містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, визнання протиправною та скасувати Декларацію про готовність об`єкта до експлуатації, зобов`язання про усунення перешкод у користуванні житловим будинком,

В С Т А Н О В И В:

До Трускавецького міського суду Львівської області 18.08.2021 року згідно ухвали Восьмого апеляційного адміністративного суду від 10.08.2021 року надійшла цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до відділу містобудування і архітектури при управлінні містобудування, архітектури та землекористування Трускавецької міської ради, виконавчого комітету Трускавецької міської ради, треті особи: Трускавецька міська рада, фізична особа підприємець ОСОБА_2 про визнання протиправними та скасування містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки для розгляду по суті в порядку цивільного судочинства.

Представником позивача адвокатом Лучківим А.В. було подано 11.11.2021року заяву про зміну предмету позову, яка була прийнята судом. Дана заява мотивована тим, що ОСОБА_1 проживає і є власником житлового будинку по АДРЕСА_1 . На суміжній земельній ділянці по АДРЕСА_2 розпочато будівництво багатоповерхового 81-квартирно житлового будинку, замовником якого виступає Трускавецька міська рада та ФОП ОСОБА_2 20 листопада 2014 року відділом містобудування, архітектури та землекористування Трускавецької міської ради було видано містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки № НОМЕР_1 . Позивачка вважає, що надані містобудівні умови та обмеження земельної ділянки не відповідають вимогам чинного законодавства, державних будівельних норм та правил, порушують її права як власника суміжного житлового будинку та земельної ділянки по АДРЕСА_1 .

Тому позивачка просить визнати протиправними та скасувати містобудівні умови та обмежень забудови земельної ділянуи № 36-м/у від 20.11.2014 «Будівництво багатоповерхового 81-го квартирного житлового будинку по АДРЕСА_2 » замовник: Трускавецька міська рада, фізична особа-підприємець ОСОБА_2 , що видані відділом містобудування і архітектури при управлінні містобудування, архітектури та землекористування Трускавецької міської ради;

визнати поважною причину пропуску строку на оскарження та поновити позивачу строк на оскарження Декларації про готовність об`єкта до експлуатації крім об`єктів інженерно-транспортної інфраструктури) №ЛВ 143153072365 від 04.11.2015;

визнати протиправною та скасувати Декларацію про готовність об`єкта до експлуатації (крім об`єктів інженерно-транспортної інфраструктури) №ЛВ 143153072365 від 04.11.2015;

зобов`язати Трускавецьку міську раду (код ЄДРПОУ 26230588) та фізичну особу-підприємця ОСОБА_2 (РНОКПП НОМЕР_2 ) за власний рахунок усунути перешкоди у користуванні її житловим будинком за адресою АДРЕСА_1 шляхом перебудови, знесення (демонтажу), елементів багатоповерхового 81-го квартирного житлового будинку по АДРЕСА_2 та приведення багатоповерхового 81-о квартирного житлового будинку по АДРЕСА_2 у відповідність шляхом перебудови, знесення (демонтажу), елементів багатоповерхового 81-го квартирного житлового будинку по АДРЕСА_2 до містобудівної документації «Проект змін до детального плану території в районі АДРЕСА_3 », затвердженої рішенням Трускавецької міської ради від 01 квітня 2014 року № 702 та вимог ДБН 360-92** Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень, з обов`язковим дотримання наступних вимог:

- гранично допустима висота будівлі по АДРЕСА_2 : 5-7 поверхів, включаючи використання скатного даху для влаштування мансарди;

- відстані від будинку по АДРЕСА_2 до меж червоних ліній (ліній регулювання забудови): АДРЕСА_4 ;

- мінімальні допустимі відстані від будинку по АДРЕСА_2 , до існуючих будинків та споруд: 10 метрів, за погодженням власників цих будинків;

- забезпечення під`їзду пожежних машин до житлового будинку на АДРЕСА_2 із сторони будинковолодіння на АДРЕСА_1 у відповідності до додатку 3.1 протипожежні вимоги п.2* ДБН "360-92** Планування та забудова міських та сільських поселень".

Згідно ч. 8 ст. 178, ч. 5 ст. 279 ЦПК України, суд розглянув справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.

Відповідачем - виконавчим комітетом Трускавецької міської ради 11.01.2022 року було подано відзив на позовну заяву та зазначено прохання про відмову в задоволенні позову.

Дослідивши наявні в матеріалах справи докази, суд приходить до наступного висновку.

Статтею 15 ЦК України визначено, що кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.

За правилами статей 12, 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Судом встановлено, що позивачка по справі є власником житлового будинку в АДРЕСА_1 , що підтверджується копією свідоцтва про право на спадщину за законом.

Як вбачається з матеріалів справи на суміжній земельній ділянці відповідно до інвестиційного договору № 30 від 03 листопада 2014 року, укладеного між Трускавецькою міською радою та ФОП ОСОБА_2 , здійснювалась реконструкція ветхого двоповерхового житлового будинку АДРЕСА_2 щляхом будівництва багатоквартирного будинку по АДРЕСА_2 , загальною площею 286,5 м.кв. Згідно з вказаним договором інвестор-забудовник будує багатоквартирний житловий будинок та надає замовнику право власності на 7 житлових квартир для відселення мешканців існуючого ветхого житлового будинку по АДРЕСА_2 . Дане будівництво проводилось згідно з містобудівними умовами та обмеженнями забудови земельної ділянки № 36-м/у від 20 листопада 2014 року, виданими відділом містобудування і архітектури при управління містобудування, архітектури та землекористування Трускавецької міської ради та Декларації про початок будівельних робіт № ЛВ 083143491080 від 15 грудня 2014 року, виданої Департаментом державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області.

Відповідно до рішення № 42 міжвідомчої комісії міської державної адміністрації Трускавецької міської Ради народних депутатів Львівської області від 12 жовтня 1993 року будинок АДРЕСА_2 , серед інших, визнано вітхим, таким, що не підлягає капітальному ремонту, тимчасово придатним для проживання після проведення вибіркового ремонту.

Відповідно до п. 3.10 ДБН А.2.2-3-2012 («Склад та зміст проектної документації на будівництво» реконструкція - це перебудова введених в експлуатацію в установленому порядку суб`єктів будівництва, яка передбачає удосконалення виробництва, підвищення його техніко-економічного рівня та якості продукції, що виготовляється, поліпшення умов експлуатації та проживання, якості послуг, зміну основних техніко-економічних показників (кількість продукції, потужність, функціональне призначення, геометричні розміри, тощо).

Відповідно до п. 3.8* ДБН 360-92** «Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень» реконструкція житлової забудови, яка склалася, повинна передбачати планомірне упорядкування території, модернізацію старих капітальних будинків, ліквідацію аварійних і малопридатних для проживання будинків, знесення частини придатного для експлуатації фонду з метою вирішення невідкладних загальноміських проблем, винос або перепрофілювання шкідливих у санітарно-гігієнічному і вибухо-пожежонебезпечному відношенні об`єктів, використання вивільнюваних ділянок для розміщення нового житлового і культурно-побутового будівництва, озеленення, улаштування спортивних і дитячих майданчиків, куточків відпочинку, тощо.

Частиною першою статті 9 Закону України «Про архітектурну діяльність`передбачено, що будівництво (нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт) об`єкта архітектури здійснюється відповідно до затвердженої проектної документації, державних стандартів, норм і правил у порядку, визначеному Законом України «Про регулювання містобудівної документації».

Положенням частини другої статті 8 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності`встановлено, що планування та забудова земельних ділянок здійснюється їх власниками чи користувачами в установленому законодавством порядку.

Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності» регламентовано встановлює правові та організаційні основи містобудівної діяльності і спрямований на забезпечення сталого розвитку територій з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів.

Положеннями ст. 14 Закону Уукраїни «Про основи містобудування» внормовано, що до компетенції виконавчих органів сільських, селищних, міських рад у сфері містобудування належать: визначення території для містобудівних потреб згідно з рішенням відповідної ради; встановлення в межах своїх повноважень на відповідній території режиму використання та забудови земель, на яких передбачена перспективна містобудівна діяльність; надання відповідно до закону містобудівних умов і обмежень забудови земельних ділянок; забезпечення в установленому законодавством порядку розробки і подання на затвердження відповідних рад місцевих містобудівних програм, генеральних планів, детальних планів, планів червоних ліній; надання (отримання, реєстрація), відмова у видачі чи анулювання (скасування) документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт, прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об`єктів, здійснення державного архітектурно-будівельного контролю у випадках та відповідно до вимог, встановлених законом; організація охорони культурної спадщини; організація робіт, пов`язаних із створенням і веденням містобудівного кадастру населених пунктів; забезпечення в установленому законом порядку державного контролю за дотриманням законодавства, затвердженої містобудівної документації під час планування та забудови відповідних територій; зупинення у випадках, передбачених законом, будівництва, яке проводиться з порушенням містобудівної документації та проектів окремих об`єктів, а також може заподіяти шкоду навколишньому природному середовищу.

Положеннями ст. 25 Закону України «Про основи містобудування» регламентовано відповідальність за порушення містобудівного законодавства, зокрема за недотримання норм і правил при проектуванні і будівництві; проектування об`єктів з порушенням затвердженої у встановленому порядку містобудівної документації; виконання будівельних чи реставраційних робіт без дозволу та затвердженого у встановленому порядку проекту або з відхиленням від нього; за самовільну зміну архітектурного вигляду споруди в процесі експлуатації; недотримання екологічних і санітарно-гігієнічних вимог, встановлених законодавством при проектуванні, розміщенні та будівництві об`єктів; прийняття в експлуатацію об`єктів, зведених з порушенням законодавства, норм і правил; наданні інформації, що не відповідає дійсності, про умови проектування і будівництва чи у необґрунтованій відмові надати таку інформацію.

Відповідно до вимог ст. 26 вказаного вище закону спори з питань містобудування вирішуються радами у межах їх повноважень, а також судом відповідно до законодавства.

Відповідно до вимог ст. 41 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» державний архітектурно-будівельний контроль - це сукупність заходів, спрямованих на дотримання замовниками, проектувальниками, підрядниками та експертними організаціями вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил під час виконання підготовчих та будівельних робіт. Державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється органами державного архітектурно-будівельного контролю в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється на об`єктах будівництва у порядку проведення планових та позапланових перевірок за територіальним принципом. Орган державного архітектурно-будівельного контролю розглядає відповідно до закону справи про адміністративні правопорушення та справи про правопорушення у сфері містобудівної діяльності.

При детальному вивченні всіх письмових доказів, наданих сторонами, суд встановив, що такі не містять жодних відомостей щодо фіксації будь-яких порушень при здійсненні реконструкції вітхого будинку - будівництва багатоквартирного будинку, чи видачі конкретних приписів органами державного архітектурно-будівельного контролю чи факт складення протоколів про вчинення правопорушень при розробці.

У разі виявлення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил, містобудівних умов та обмежень, затвердженого проекту або будівельного паспорта забудови земельної ділянки уповноважені органи видають обов`язкові для виконання приписи щодо: а)усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил; б) зупинення підготовчих та будівельних робіт.

Відтак згідно чинного законодавства посадові особи органів державного архітектурно-будівельного контролю уповноважені проводити перевірку відповідності виконання підготовчих та будівельних робіт вимогам будівельних норм, стандартів і правил, затвердженим проектним вимогам, рішенням, технічним умовам, своєчасності та якості проведення передбачених нормативно-технічною і проектною документацією зйомки, замірів, випробувань, а також ведення журналів робіт, наявності у передбачених законодавством випадках паспортів, актів та протоколів випробувань, сертифікатів та іншої документації, проводити перевірку відповідності будівельних матеріалів, виробів і конструкцій, що використовуються під час будівництва об`єктів, вимогам стандартів, норм і правил згідно із законодавством; залучати до проведення перевірок представників центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, експертних та громадських організацій (за погодженням з їх керівниками), фахівців галузевих науково-дослідних та науково-технічних організацій;

Орган державного архітектурно-будівельного контролю у своїй діяльності взаємодіє з органами виконавчої влади, що здійснюють контроль за дотриманням природоохоронних, санітарно-гігієнічних, протипожежних вимог, вимог у сфері охорони праці, енергозбереження та інших вимог, передбачених законом, а також з органами державної статистики, Національної поліції, прокуратури та іншими правоохоронними і контролюючими органами.

У разі виявлення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, вчинених об`єктами нагляду, головні інспектори будівельного нагляду мають право:

1) видавати обов`язкові до виконання об`єктами нагляду приписи про усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності;

2) притягати посадових осіб об`єктів нагляду до відповідальності за вчинені правопорушення відповідно до закону;

3) ініціювати притягнення посадових осіб об`єктів нагляду до дисциплінарної відповідальності;

4) вносити подання про звільнення посадової особи об`єкта нагляду до органу, який здійснив його призначення;

5) вносити подання про позбавлення права виконувати певні види робіт посадової особи об`єкта нагляду до органу, яким таке право надавалося;

6) скасовувати чи зупиняти дію рішень, прийнятих об`єктами нагляду відповідно до визначених цим Законом повноважень, які порушують вимоги містобудівного законодавства, з одночасним складанням протоколу відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушеннята подальшим оприлюдненням такої інформації на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду.

Суд при детальному дослідженні всіх доказів у справі встановив, що такі не містять жодних документів, якими були б зафіксовані компетентними органами будь-які порушення під час розроблення проекту реконструкції будинку по АДРЕСА_2 .

В матеріалах цивільної справи знаходиться висновок № 239 судової будівельно-технічної експертизи складений 06.03.2017 року; висновок експертів № 5608/6372-6375 за результатами проведення повторної судової будівельно-технічної експертизи складений 23.02.2018 року; висновок експерта № 12 судової будівельно-технічної експертизи складений 21.11.2019 року.

Позиція сторони позивача ґрунтується на висновках експерта Дідовського Ю.Б.

Відповідачами по справі вказаний висновок експерта Дідовського Ю.Б. оцінюється критично, такі вважають, що такий складений на вибірковій оцінці доказів, тому є сумніви у його правильності та достовірності. Натомість вони погоджуються з висновком експертів Хміля В.Р. Іляша В.В.

Відтак, в даному випадку суд констатує, що в матеріалах справи наявні протилежні висновки експертів стосовно встановлення відповідності виконаних будівельних робіт проектній документації та вимогам нормативно-правових актів у галузі будівництва, а також чи відповідає будинок вимогам нормативно-правових актів у галузі будівництва.

Відповідно до висновку експертів Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз № 5608/6372-6375, складеного 23 лютого 2018 року, містобудівний розрахунок на збудований об`єкт будівництва багатоквартирного житлового будинку по АДРЕСА_2 , розроблений ТзОВ «Будівельний альянс-2007», та містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки № 36-м/у від 20 листопада 2014 року «Будівництво багатоповерхового 81-го квартирного житлового будинку по АДРЕСА_2 », що видані відділом містобудування і архітектури при управлінні містобудування, архітектури та землекористування Трускавецької міської ради, відповідають вимогам нормативно-правових актів у галузі будівництва. Збудований багатоповерховий 81-но квартирний будинок по АДРЕСА_2 не містить порушень вимог «Проекту змін до детального плану території в районі АДРЕСА_3 », розробленого державним інститутом проектування міст «Містопроект» (з врахуванням уточнених та доповнених містобудівних умов та обмежень земельної ділянки №36-м/у від 20 листопада 2014 року). Збудований багатоповерховий 81-но квартирний житловий будинок по АДРЕСА_2 , не містить порушень вимог «Ескізних пропозицій детального планування території в районі АДРЕСА_3 » (розроблених ПП «Постінтур», головний архітектор проекту О.Федоришин).

Також, відповідно до вищевказаного висновку збудований багатоповерховий 81-но квартирний житловий будинок по АДРЕСА_2 , не містить порушень вимог «Детального плану території земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового комплексу в межах АДРЕСА_5 . Норми освітлення та інсоляції житлового будинку, розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , у результаті збудованого багатоповерхового 81-но квартирного житлового будинку по АДРЕСА_2 відповідно до Містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки № 36-м/у від 20 листопада 2014 року «Будівництво багатоповерхового 81-го квартирного житлового будинку по АДРЕСА_2 », що видані відділом містобудування і архітектури при управлінні містобудування, архітектури та землекористування Трускавецької міської ради, та містобудівного розрахунку об`єкта будівництва багатоквартирного житлового будинку по АДРЕСА_2 , розробленого ТОВ «Будівельний Альянс-2007», не порушені. Мінімально допустима відстань, що встановлена у п. 6 Містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки № 36-м/у від 20 листопада 2014 року «Будівництво багатоповерхового 81-го квартирного житлового будинку по АДРЕСА_2 », що видані відділом містобудування і архітектури при управлінні містобудування, архітектури та землекористування Трускавецької міської ради, від об`єкта, який зведений і розташований за адресою: АДРЕСА_2 , до існуючого житлового будинку, що розташований за адресою: АДРЕСА_1 , відповідає вимогам нормативно-правових актів у галузі будівництва.

Відповідно до висновку судового експерта Дідовського Ю.Б. № 12 від 21 листопада 2019 року за класифікацією будинків житловий будинок по АДРЕСА_2 відноситься до багатоповерхових.

Згідно з п. 10.30 Розділу 10 «Охорона навколишнього середовища ДБН 360-92 розміщення та орієнтація житлових і громадських будинків (за винятком дитячих, дошкільних установ, загальноосвітніх шкіл, шкіл-інтернатів) повинні забезпечувати тривалість інсоляції житлових приміщень, визначених нормами, території не менше 2,5 год. на день на період з 22 березня по 22 вересня південніше 58 градусів південної широти.

Містобудівна документація як визначено пунктом 7 частини 1 статті 1 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» -це затверджені текстові та графічні матеріали з питань регулювання планування, забудови та іншого використання територій.

За приписом частини 2 статті 5 вказаного Закону вимоги містобудівної документації є обов`язковими для виконання всіма суб`єктами містобудування.

Згідно з п. 8 ч. 1ст. 1 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки - документ, що містить комплекс планувальних та архітектурних вимог до проектування і будівництва щодо поверховості та щільності забудови земельної ділянки, відступів будинків і споруд від червоних ліній, меж земельної ділянки, її благоустрою та озеленення, інші вимоги до об`єктів будівництва, встановлені законодавством та містобудівною документацією.

Частинами 2 та 3 статті 8 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» встановлено, що планування та забудова земельних ділянок здійснюється їх власниками чи користувачами в установленому законодавством порядку. Рішення з питань планування та забудови територій приймаються сільськими, селищними, міськими радами та їх виконавчими органами, районними, обласними радами, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями в межах визначених законом повноважень з урахуванням вимог містобудівної документації.

За вимогами частини 1 статті 16 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» планування територій на місцевому рівні здійснюється шляхом розроблення та затвердження генеральних планів населених пунктів, планів зонування територій і детальних планів території. їх оновлення та внесення змін до них.

План зонування території розробляється на основі генерального плану населеного пункту (у його складі або як окремий документ)з метою визначення умов та обмежень використання території для містобудівних потребу межах визначених зон. План зонування території встановлює функціональне призначення, вимоги до забудови окремих територій (функціональних зон) населеного пункту, їх ландшафтної організації.

А відповідно до приписів частини 1 статті 25 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» режим забудови територій, визначених для містобудівних потреб, встановлюється у генеральних планах населених пунктів, планах зонування та детальних планах територій.

Містобудівні умови та обмеження є чинними до завершення будівництва об`єкта незалежно від зміни замовника.

Внесення змін до містобудівних умов та обмежень може здійснювати орган, що їх надав, за заявою замовника, на виконання приписів головних інспекторів будівельного нагляду центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду, або за рішенням суду.

З аналізу наведених правових норм слідує, що містобудівні умови та обмеження видаються на підставі містобудівної документації (в цьому випадку місцевого рівня) при зверненні зацікавленої особи до уповноваженого органу з поданням визначеної документації.

Підставою для скасування містобудівних умов та обмежень є, зокрема, невідповідність містобудівних умов та обмежень містобудівному законодавству, містобудівній документації на місцевому рівні, тобто, така невідповідність встановлюється головними інспекторами будівельного нагляду при здійсненні державного архітектурно-будівельного нагляду.

Визначений зазначеною вище статтею перелік підстав для скасування містобудівних умов та обмежень є вичерпним, остаточним і розширеному тлумаченню не підлягає.

Листом від 15.04.2015р. за №173/12-1 "Про відповідність містобудівній документації забудови земельної ділянки по АДРЕСА_2 " проектний інститут ДП ДІПМ "Містопроект" підтверджує можливість будівництва 9-ти поверхового житлового будинку наявній містобудівній документації.

Але у висновку експерта Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз № 239 Дідовського Ю.Б., складеного 06 березня 2017 року, зазначино, що містобудівний розрахунок об`єкта будівництва багатоквартирного житлового будинку по АДРЕСА_2 , розроблений ТзОВ "Будівельний альянс-2007" та містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки №36-м/у від 20.11.2014 "Будівництво багатоповерхового 81-го квартирного житлового будинку по АДРЕСА_2 ", що видані відділом містобудування і архітектури при управлінні містобудування, архітектури та землекористування Трускавецької міської ради не відповідають вимогам нормативно-правових актів у галузі будівництва, а саме відповідність п.3.13 ДБН "360-92** Планування та забудова міських та сільських поселень". При розміщенні 9-16-поверхових житлових будинків суміжно з кварталами садибної забудови, що зберігається, відстань між садибним будинком і довгими сторонами багатоповерхового будинку приймається не меншою за висоту будинку, що зводиться.

Намір будівництва багатоповерхового 81-го квартирного житлового будинку по АДРЕСА_2 , не відповідає вимогам містобудівної документації міста Трускавця, а саме "Проекту змін до детального плану території в районі АДРЕСА_3 ".

Отже, аналізуючи обидва висновки експертів, суд приходить до висновку, що їх зміст протилежний один одному.

Згідно статті 89 ЦПК України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.

Як вбачається з матеріалів справи, то багатоповерховий житловий будинок по АДРЕСА_2 введено вексплуатацію 04.11.2015 року, що підтверджується копією Декларації про готовність об`єкта до експлуатації.

Крім того, власники квартир в кількості 81 особа, оформили у належному порядку право власності на квартири та приміщення, що підтверджується інформаційними довідками з Державного реєстру речових прав на нерухоме ипйно та реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна.

Відповідно до ч. 1 ст. 321 ЦК України, право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.

Конституція України встановлює важелі юридичної гарантії права власності. Ніхто не може бути позбавлений свого майна інакше, як за рішенням суду. Це, зокрема, означає, що державні органи не вправі, посилатися на будь-яку доцільність або навіть закон, позбавляти особу майна проти її волі.

Отже, враховуючи вищенаведене, те що заявлені позовні вимоги не є співмірними з наслідками, які можуть настати, тому суд приходить до переконання, що в задоволенні позову слід відмовити.

Керуючись ст.ст.12, 13, 259, 263-265, 268 ЦПК України, суд

У Х В А Л И В:

У задоволенні позову ОСОБА_1 інтереси якої представляє адвокат Лучків Андрій Володимирович, до відділу містобудування і архітектури при управлінні містобудування, архітектури та землекористування Трускавецької міської ради, виконавчого комітету Трускавецької міської ради, треті особи: Трускавецька міська рада, фізична особа підприємець ОСОБА_2 про визнання протиправними та скасування містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, визнання протиправною та скасувати Декларацію про готовність об`єкта до експлуатації, зобов`язання про усунення перешкод у користуванні житловим будинком відмовити.

Рішення може бути оскаржене до Львівського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасники справи, яким повне рішення не було вручено у день його проголошення, мають право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення їм повного рішення суду.

Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Суддя: В. Т. Грицьків