Єдиний державний реєстр судових рішень ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"03" червня 2010 р. Справа № 2a-444/10/0970
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
Судді Басай О.В.
при секретарі Короташ О.Б.
за участю:
представника позивача:не з"явився;
представника відповідача: не з"явився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу
за позовом: Долинської об"єднаної державної податкової інспекції в Івано-Франківській області, вул. Грушевського, 16, м.Долина, Долинський район, Івано-Франківська область,77500
до відповідача: Долинського спеціалізованого агролісгоспу, вул. Міцкевича, 10, м.Долина, Долинський район, Івано-Франківська область, 77500
про стягнення заборгованості за рахунок активів відповідача в сумі 53697,43 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
Долинська об"єднана державна податкова інспекція в Івано-Франківській області звернулася в суд із адміністративним позовом про стягнення з Долинського спеціалізованого агролісгоспу податкового боргу за рахунок активів відповідача в сумі 53697,43 грн..
Представник позивача в судове засідання не з"явився, направив заяву про розгляд справи без його участі. Вказав, що заявлені вимоги підтримав в повному обсязі з підстав, викладених у позовній заяві.
Представник відповідача в судове засідання не з"явився, хоча про час та місце проведення судового засідання був належним чином повідомлений, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (рекомендоване).
Розглянувши позовну заяву, дослідивши письмові докази, судом встановлено, що Долинський спеціалізований агролісгосп зареєстрований як суб"єкт господарської діяльності та як платник податків взятий на подватковий облік Долинською оДПІ, що підтверджується довідкою про взяття на податковий облік (а.с. 5).
Долинський спеціалізований агролісгосп здійснює утримання та перерахування в бюджет податку з доходів фізичних осіб відповідно до Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб".
На підставі направлення від 19.10.2009 року за №186 посадовими особами Долинської оДПІ було проведено виїзну планову документальну перевірку відповідача з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.07.2008 року по 30.06.2009 року, про що свідчить довідка про результати планової перевірки від 04.11.2008 року №3725/231/03105975 (а.с.6-8).
Вищевказаною перевіркою встановлено, що в порушення п.п.8.1.2 п.8.1 ст.8 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" відповідач нараховував та не перераховував до бюджету податок з доходів фізичних осіб під час виплати доходів фізичним особам.
Зокрема, станом на 01.07.2009 року заборгованість по податку з доходів фізичних осіб становить 53697,43 грн.
Відповідно до вимог п.п.1.2 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобов»язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податковим зобов»язанням є зобов»язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим законом та іншими законами України.
Згідно п.п.8.1.1. п.8.1 ст.8 Закону України «Про порядок погашення зобов»язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податковий агент, який нараховує (виплачує) оподаткований дохід на користь платника податку, утримує податок від суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену у відповідних пунктах статті 7 цього Закону.
Підпунктом 8.1.2. пункту 8.1 ст.8 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» визначено, що податок підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки не мають права приймати платіжні документи на виплату доходу, які не передбачають сплати (перерахування) цього податку до бюджету. Якщо оподатковуваний дохід нараховується, але не виплачується платнику податку особою, що його нараховує, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для місячного податкового періоду.
Згідно п. 16.3.4. ст. 16 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» контроль за правильністю та своєчасністю сплати податку здійснює податковий орган за місцезнаходженням юридичної особи або її уповноваженого підрозділу. Відповідно до п. 16.3.5 зазначеної вище статті Закону відповідальність за своєчасне та повне перерахування сум податку до відповідного місцевого бюджету несе юридична особа або її уповноважений підрозділ, що нараховує (виплачує) оподатковуваний дохід.
Відповідно до п.п.3.1.1. ст.3 вказаного Закону, активи платників податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобов”язань виключно за рішенням суду. Активами платника податків в розумінні п.п.1.7 ст.1 вказаного Закону є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній особі за правом власності або повного господарського відання (п.1.7. ст.1 Закону) Податкове зобов”язання –це зобов”язання платника податків сплатити до бюджетів та державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Факт наявності заборгованості підтверджується довідкою про результати планової перевірки від 04.11.2008 року №3725/231/03105975 (а.с.6-8), розрахунком повноти і своєчасності перерахування до бюджету сум податку з доходів фізичних осіб (а.с.9).
Доказів, які б свідчили про погашення податку з доходів фізичних осіб відповідач суду не представив.
Виходячи з викладеного, суд вважає вимоги позивача обґрунтованими, а позов таким, що підлягає до задоволення.
На підставі ст.124 Конституції України, керуючись ст. ст. 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути за рахунок активів Долинського спеціалізованого агролісгоспу, вул. Міцкевича, 10, м.Долина, Долинський район, Івано-Франківська область, 77500, код 20568642 в доход Державного бюджету України - заборгованість по податку з доходів фізичних осіб в сумі 53697,43 грн.
Відповідно до ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд, який ухвалив оскаржуване судове рішення.
Відповідно до ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя О.В. Басай
Постанова буде складена в повному обсязі 08.06.2010 року.