Постанова № 102741540, 25.01.2022, Липоводолинський районний суд Сумської області

Дата ухвалення
25.01.2022
Номер справи
581/655/21
Номер документу
102741540
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 581/655/21

Провадження № 3/581/4/22

П О С Т А Н О В А

і м е н е м У к р а ї н и

25 січня 2022 року суддя Липоводолинського районного суду Сумської області Кузьмінський О.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Сумського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України відносно

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого в АДРЕСА_2 , не працюючого, раніше до адміністративної відповідальності не притягувався,

про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП

в с т а н о в и в :

Інспектор з ювенальної превенції Липоводолинського відділення поліції Роменського відділу поліції ГУНП в Сумській області Гаркавий Ю.В., будучи відповідно до підпункту «з» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, після припинення діяльності 16 квітня 2020 року в порушення вимог абзацу 2 частини 2 статті 45 Закону, несвоєчасно - лише 10 червня 2021 року без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

Крім того, інспектор з ювенальної превенції Липоводолинського відділення поліції Роменського відділу поліції ГУНП в Сумській області Гаркавий Ю.В., будучи відповідно до підпункту «з» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, перед припиненням діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави 16 квітня 2020 року в порушення абзацу 1 частини 2 статті 45 Закону, підпункту 2 пункту 5 Розділу ІІ Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням НАЗК №3 від 10 червня 2016 року, несвоєчасно, а саме 10 червня 2021 року, без поважних причин подав декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або органів місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, яку мав подати не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

ОСОБА_1 в судовому засіданні свою провину визнав, зазначивши, що не приділив належної уваги своєму обов`язку щодо подання декларацій та подав їх несвоєчасно.

Прокурор Лук`яненко Ю.В. зазначив про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративних правопорушень, передбачених частиною 1 статті 172-6 КУпАП, у зв`язку з чим він підлягає притягненню до адміністративної відповідальності.

Заслухавши пояснення особи, що притягається до адміністративної відповідальності, прокурора та дослідивши матеріали справи, суд приходить до таких висновків.

Відповідно до статті 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність (частина 1 статті 9 КУпАП).

У відповідності зі статті 245 КУпАП завданнями в справах про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Частиною 1 статті 172-6 КУпАП передбачено відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до Примітка до цієї статті суб`єктами правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин 1 та 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

У відповідності до абзаців 1 та 2 частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Відповідно до підпункту 2 пункту 5 Розділу ІІ Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням НАЗК №3 від 10 червня 2016 року, суб`єкти декларування подають декларації відповідно до статті 45 Закону з додержанням таких вимог: декларація перед звільненням - декларація, яка подається відповідно до абзацу першого частини другої статті 45 Закону не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах «а», «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону.

Така декларація охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими суб`єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду. Останнім днем такого періоду є день припинення діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах «а», «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону. Під раніше поданими деклараціями розуміються декларації, що були подані до Реєстру відповідно до Закону.

Діяльність поліцейського ОСОБА_1 належить до діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, на підставі підпункту «з» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції».

Відповідно до частини 1 статті 17 Закону України «Про Національну поліцію» поліцейським є громадянин України, який відповідно до цього Закону склав присягу поліцейського, проходить службу на відповідних посадах у поліції і якому присвоєне спеціальне звання поліції.

Також відповідно до статті 59 Закону України «Про Національну поліцію» служба в органах поліції визначається як державна служба особливого характеру, яка є професійною діяльністю поліцейських з виконання покладених на поліцію повноважень та згідно зі статтею 61 Закону на поліцейських поширюються обмеження, визначені Законом України «Про запобігання корупції».

Наказом ГУНП в Сумській області № 391 о/с від 17 жовтня 2019 року, лейтенанта поліції ОСОБА_1 призначено на посаду інспектора з ювенальної превенції Липоводолинського відділення поліції Роменського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Сумській області.

Наказом ГУНП в Сумській області № 252 о/с від 16 квітня 2020 року, лейтенанта поліції ОСОБА_1 звільнено зі служби в поліції відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 77 Закону України «Про національну поліцію» з 16 квітня 2020 року.

Таким чином ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП, оскільки без поважних причин після припинення діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або органів місцевого самоврядування – діяльності поліцейського, несвоєчасно подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік, а саме 10 червня 2021 року, хоча повинен був це зробити до 1 квітня 2021 року, а також вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП, оскільки без поважних причин перед припиненням діяльності поліцейського несвоєчасно подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, подавши її 10 червня 2021 року, хоча повинен був це зробити не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, тобто не пізніше 26 квітня 2020 року.

Правопорушення були вчинені 10 червня 2021 року.

Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, передбачених частиною 1 статті 172-6 КУпАП, доводиться такими доказами:

протоколом про вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого частиною 1 статті 172-6 КУпАП № 12/2021 від 17 листопада 2021 року, в якому викладені обставини вчинення правопорушення;

протоколом про вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого частиною 1 статті 172-6 КУпАП № 11/2021 від 17 листопада 2021 року, в якому викладені обставини вчинення правопорушення;

копією Присяги працівника поліції ОСОБА_1 від 29 грудня 2017 року;

витягом з наказу ГУНП в Сумській області № 391 о/с від 17 жовтня 2019 року про призначення лейтенанта поліції ОСОБА_1 інспектором з ювенальної превенції сектору превенції Липоводолинського відділення поліції Роменського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Сумській області;

копіями зобов`язань ОСОБА_1 від 4 вересня 2017 року та 30 грудня 2017 року про ознайомлення з вимогами Закону України «Про запобігання корупції» та виконання вимог закону;

копією пам`ятки-ознайомлення поліцейських, державних службовців та працівників Національної поліції України з вимогами антикорупційного законодавства від 22 жовтня 2019 року та 12 листопада 2019 року, що підписані ОСОБА_1 ;

копією пам`ятки-застереження для поліцейських, державних службовців та працівників поліції, які є суб`єктами декларування про дотримання окремих обмежень, передбачених Законом України «Про запобігання корупції» при звільненні зі служби/роботи, що підписана ОСОБА_1 27 січня 2020 року;

витягом з наказу № 252 о/с від 16 квітня 2020 року про звільнення ОСОБА_1 зі служби в поліції відповідно до пункту 7 (за власним бажанням) частини 1 статті 77 Закону України «Про національну поліцію» з 16 квітня 2020 року;

копією Послідовністю дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» ОСОБА_1 , яким підтверджено подання ним декларації особи, яка припиняє діяльність, та декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік, 10 червня 2021 року.

Враховуючи положення статті 33, частини 2 статті 36 КУпАП та беручи до уваги характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, відсутність обставин, що пом`якшують чи обтяжують відповідальність, вважаю доцільним застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави 496 грн. 20 коп. судового збору.

Керуючись ч. 1 ст. 172-6 ст. 221, 245, 280, 283, 284 КУпАП,

п о с т а н о в и в :

Притягнути ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених частиною 1 статті 172-6 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - 850 (вісімсот п`ятдесят) грн.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в розмірі 496 грн. 20 коп., який підлягає зарахуванню до державного бюджету за наступними реквізитами: отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106.

Постанова може бути оскаржена до Сумського апеляційного суду через Липоводолинський районний суд Сумської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя О. В. Кузьмінський