
Справа №522/9446/21
Провадження №1-кс/522/596/22
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 січня 2022 року місто Одеса
Слідчий суддя Приморського районного суду м. Одеси Коваленко В.М., за участю секретаря Гасанова Р.Н., розглянувши у судовому засіданні клопотання старшого слідчого СВ ВП №2 ОРУ №1 ГУНП в Одеській області Ковальської Н.С., погоджене з прокурором Приморської окружної прокуратури м. Одеси Пилипенка Д.С. про продовження строку досудового розслідування, -
УСТАНОВИВ:
Старший слідчий ВП №2 ОРУ №1 ГУНП в Одеській області Ковальська Н.С. звернулася до суду із клопотанням, погодженим з прокурором Приморської окружної прокуратури м. Одеси Пилипенка Д.С. про продовження строку досудового розслідування кримінального провадження 12021162510000063 на 6 (шість) місяців, посилаючись на наступне.
СВ ВП №2 ОРУ №1 ГУНП в Одеській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №12021162510000063 від 29.01.2021 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.191 КК України, за наступних обставин.
Досудове розслідування здійснюється за фактом того, що посадові особи комунального некомерційного підприємства Одеський обласний центр екстреної медичної допомоги і медичних катастроф Одеської обласної ради, зловживаючи своїм службовим становищем з метою отримання неправомірної вигоди, за попередньою змовою з іншими невстановленими особами, здійснили розтрату бюджетних коштів, що завдало істотної шкоди інтересам держави.
В ході здійснення досудового розслідування вказаного кримінального провадження встановлено, що за результатами проведеної Південним офісом Держаудитслужби України планової ревізії фінансово-господарської діяльності особи комунального некомерційного підприємства Одеський обласний центр екстреної медичної допомоги і медичних катастроф Одеської обласної ради за період з 01.02.2018 року по 31.07.2020 року, встановлено порушення та недоліки, що зазначені в акті ревізії від 26.11.2020 року за №04-11/52.
Зокрема проведеним заходом державного фінансового контролю встановлені порушення вимог законодавства при укладанні договорів про закупівлю послуг за державні кошти, укладених Центром з КП «Автобаза санітарного транспорту», внаслідок включення до актів наданих автотранспортних коштів, які сплачені в повному обсязі, послуг наданих іншому лікувальному закладу - КНП «Одеська обласна дитяча лікарня» в системі надання виїзної консультативної медичної допомоги в області, Центром в період з 31.07.2020 року зайво перераховано коштів автотранспортному підприємству, що призвело до матеріальної шкоди (втрат) Центру на загальну суму 1 571,84 млн.грн.
Водночас, в порушення вимог законодавства України за результатами укладеного договору про закупівлю послуг за державні кошти від 30.01.2019 №1/19 Центром за період з 01.01.2020 по 15.03.2020 перераховано КП «Автобаза санітарного транспорту» коштів за надані транспортні послуги за завищеними тарифами у загальній сумі 2 316,9 млн. грн., що призвело до втрат бюджетних коштів на вказану суму.
Разом з тим, ревізією охоплено перевірку процедури закупівель проведених комунальним некомерційним підприємством Одеський обласний центр екстреної медичної допомоги і медичних катастроф Одеської обласної ради (надалі - КНП «ООЦЕМД І МК» ООР»), за результатами якої встановлені порушення частини 2 статті 35 пункту 2 частини 2 статті 40 Закону України «Про публічні закупівлі», що призвели до втрат. Загалом, загальна сума фінансових порушень, що призвели до втрат за результатами проведеного заходу державного фінансового контролю становить – 6 298,73 млн.грн.
Крім того, за наявними даними офіційного загальнодержавного веб-порталу «Публічні закупівлі Prozorro» встановлено, що 28.12.2020 року між КНП «ООЦЕМД І МК» ООР» та ТОВ «ПРОМЕД ТЕХНОЛОДЖИС» (код ЄРДПОУ 38040427) було укладено договір №97/3210 про закупівлю товарів для запобігання та лікування короно вірусу (COVID). Згідно якого, Постачальник зобов`язується у 2020-2021 році поставити Покупцю товар за кодом ДК 021:2015 Єдиний закупівельний словник 33110000-4 Візуалізаційне обладнання для потреб медицини, стоматології та ветеринарної медицини (код НК 024:2019 40761 Загальноприйнята ультразвукова система візуалізації) (Апарат ультразвукової діагности) (УКТ ЗЕД 9018120000), відповідно до умов цього договору, а Покупець прийняти та оплатити його. Ціна цього договору становить: 20 900 000,00 млн. грн. (без ПДВ). Згідно Додатку №1 специфікації до Договору, найменування товару: система ультразвукова діагностична MyLab Sigma – 11 комплектів по 1900 000,00 млн. грн. за одиницю товару (без ПДВ).
Відповідно до тендерної документації, наданої ТОВ «ПРОМЕД ТЕХНОЛОДЖИС», у паспорті технічного опису система ультразвукова діагностична MyLab Sigma зазначено, що компанія виробник даного товару – ESAOTE S.p.A – Itali. Уповноваженим представником даної компанії на території України є ТОВ «Мед Ексім» (код ЄРДПОУ 38203897).
Разом з тим, проаналізувавши середні ринкові ціни, та згідно комерційної пропозиції, наданої ТОВ «Мед Ексім», встановлено, що ціна за одиницю аналогічного товару відповідно до специфікації становить 1 450 000,00 грн. (без ПДВ), що на 450 000,00 грн. більше ніж ціна, по якій замовником було проведено закупівлю.
Таким чином, виявлено факти можливого завищення вартості придбаного товару. Зокрема, посадові особи КНП «ООЦЕМД І МК» ООР» в порушення положень вимог Постанови КМУ від 20.03.2020 року №255 «Деякі питання закупівлі товарів, робіт і послуг, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення та поширення, локалізацію та ліквідацію спалахів та епідемій гострої респіраторної хвороби COVID – 19, спричиненої короно вірусом SARS-CoV-2, на території України в частині здійснення закупівлі з дотриманням принципу максимальної економії, ефективності та пропорційності, здійснили закупівлю візуалізацій його обладнання для потреб медицини, стоматології та ветеринарної медицини, а саме 11-ть комплектів системи ультразвукової діагностичної MyLab Sigma за ціною 20 900 000,00 млн. грн., що є суттєвим порушенням вартості, чим завдали істотної шкоди інтересам держави.
В ході досудового розслідування проведено певний обсяг слідчих дій.
Закінчити досудове розслідування у передбачений ч.1 ст.219 КПК України строк не виявилося можливим, оскільки для прийняття законного та обґрунтованого рішення за вказаними матеріалами досудового розслідування необхідно встановити та допитати свідків, провести комплекс слідчо-розшукових дій та за відповідними результатами прийняти законне процесуальне рішення.
Тому слідчий просить продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні.
Прокурор та слідчий в судове засідання не з`явилися.
Дослідивши матеріали кримінального провадження, які обґрунтовують доводи клопотання, приходжу до висновку, що клопотання підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до ст.2 КПК України, завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
Згідно ч.1 ст.28 КПК України, під час кримінального провадження кожна процесуальна дія або процесуальне рішення повинні бути виконані або прийняті в розумні строки.
У відповідності до ч.1 ст.294 КПК України, якщо досудове розслідування злочину або кримінального проступку до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений в абзаці другому частини першої статті 219 цього Кодексу, вказаний строк може бути неодноразово продовжений слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором, на строк, встановлений пунктами 1-3 частини другої статті 219 цього Кодексу.
В судовому засіданні встановлено, що СВ ВП №2 ОРУ №1 ГУНП в Одеській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №12021162510000063 від 29.01.2021 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.191 КК України.
Також встановлено, що в ході досудового розслідування проведено певний обсяг слідчих та процесуальних дій.
Для завершення досудового розслідування необхідно виконати певний обсяг процесуальних та слідчих дій, а саме: встановити та допитати свідків, провести комплекс слідчо-розшукових дій та за відповідними результатами прийняти законне процесуальне рішення. Строк досудового розслідування у кримінальному провадженні №12021162510000063 від 29.01.2021 закінчується 29.01.2022.
При вирішенні питання щодо продовження строку досудового розслідування кримінального провадження, слідчий суддя враховує необхідність у проведенні зазначених слідчих та процесуальних дій, які мають доказове значення у кримінальному провадженні, а також здійснити перевірку та оцінку наявних у кримінальному провадженні доказів.
З огляду на викладене, строк досудового розслідування кримінального провадження необхідно продовжити на 6 (шість) місяців.
Керуючись ст.ст.28, 294, 295-1 КПК України,-
УХВАЛИВ:
Клопотання старшого слідчого СВ ВП №2 ОРУ №1 ГУНП в Одеській області Ковальської Н.С. про продовження строку досудового розслідування – задовольнити.
Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні №12021162510000063 від 29.01.2021 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.191 КК України, на 6 (шість) місяців, тобто до 29.07.2022.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя:
24.01.2022