Рішення № 102697379, 18.01.2022, Куп'янський міськрайонний суд Харківської області

Дата ухвалення
18.01.2022
Номер справи
628/4481/21
Номер документу
102697379
Форма судочинства
Цивільне
Державний герб України

Справа № 628/4481/21

Провадження № 2/628/317/22

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

18 січня 2022 року місто Куп`янськ

Куп`янський міськрайонний суд Харківської області

у складі: головуючого - судді Демченко І.М.,

за участю секретаря Романової Н.П.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду у місті Куп`янську в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом Куп`янського закладу дошкільної освіти (ясла-садок) № 2 «Орлятко» комбінованого типу Куп`янської міської ради Харківської області до ОСОБА_1 про визнання законними вимог щодо надання сертифікату (свідоцтва) про проведення щеплення від коронавірусної хвороби (COVID-19) та зобов`язання вчинити певні дії,

за участю представника позивача ОСОБА_2 , відповідача ОСОБА_1

В С Т А Н О В И В :

12.11.2021 директор Куп`янського закладу дошкільної освіти (ясла-садок) № 2 «Орлятко» комбінованого типу Куп`янської міської ради Харківської області ОСОБА_2 звернувся до Куп`янського міськрайонного суду Харківської області з позовною заявою про визнання законною його вимоги, як керівника дошкільного закладу, про надання музичним керівником Ремез Наталією Вікторівною документів, що підтверджують проведення обов`язкового щеплення від COVID-19 або наявність протипоказань до вакцинації проти гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом, та зобов`язання ОСОБА_1 надати документи, що підтверджують проведення обов`язкового щеплення від COVID-19.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що на виконання Постанови Кабінету Міністрів України № 1236 від 09.12.2020 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», Наказу Міністерства охорони здоров`я України № 2153 від 04.10.2021 «Про затвердження Переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов`язковим профілактичним щепленням» з метою попередження відсторонення працівників закладу від роботи та належної організації освітнього процесу з 08.11.2021, ним 27.10.2021 було видано наказ за № 166-о «Про обов`язкове профілактичне щеплення від COVID-19 працівників ЗДО № 2», відповідно до якого всіх працівників дошкільного закладу повідомлено про необхідність надання адміністрації закладу документів, що підтверджують проведення курсу вакцинації або надання висновку лікаря щодо наявності абсолютних протипоказань до вакцинації проти COVID-19, для здійснення контролю. Ознайомившись з наказом 04.11.2021, музичний керівник закладу ОСОБА_1 05.11.2021 надала заяву, в якій зазначила про те, що вона не ухиляється та не відмовляється від вакцинації, однак надасть сертифікат адміністрації закладу лише на підставі рішення суду, та вказала, що у разі відсторонення її від роботи, звернеться до суду.

Позивач, посилаючись на те, що він, як керівник дошкільного закладу, на підставі ст. 12 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», ст. 46 КЗпАП та п. 41-6 Постанови КабМіну № 1236 від 09.12.2020 має здійснювати контроль за наявністю відповідних документів у працівників та за наявності факту ухилення чи відмови від вакцинації, провести відсторонення від роботи, для вирішення питання щодо правомірності своїх вимог вимушений звернутися до суду.

Ухвалою суду від 15.11.2021 позовну заяву залишено без руху у зв`язку з несплатою судового збору.

25.11.2021 за допомогою системи «Електронний суд» КЗДО № 2 «Орлятко» на адресу суду надіслано квитанція про сплату судового збору у розмірі 2270 грн з клопотанням про вирішення питання щодо розподілу понесених судових витрат за результатами розгляду справи та стягнення їх з відповідача (а.с.19-22).

Ухвалою суду від 30.11.2021 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження.

14.12.2021 до суду надійшов відзив ОСОБА_1 , у якому вона у задоволенні позову просила відмовити, вказавши, що вона працює на посаді керівника музичного ЗДО № 2 та виконує свої посадові обов`язки у повному обсязі та жодних нарікань щодо їх виконання не має. У встановленому законом порядку вона пройшла щорічний медичний огляд та її визнано такою, що за станом здоров`я може виконувати свої посадові обов`язки. Оскільки жоден нормативно-правовий документ не містить відомостей про те, що інформація про вакцинацію не належить до інформації про стан здоров`я, ОСОБА_1 відносить її до конфіденційної та такої, що не може бути розголошена без її дозволу. Крім того, зазначає, що щеплення від COVID-19 не віднесено Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб» до переліку профілактичних щеплень, які є обов`язковими і включаються до календаря щеплень; вакцинація є добровільною та будь-яка особа має право на відмову від неї. Посилаючись на ст. 39-1 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров`я», ст.286 ЦК України та необхідність дотримання її права на таємницю про стан здоров`я, за відсутності її згоди на розголошення будь-якими особами її персональних даних, у тому числі відомостей про наявність сертифіката проходження вакцинації проти коронавірусної інфекції, вважає, що керівникові закладу заборонено вимагати інформацію про діагноз, методи лікування, у т.ч. вакцинацію від COVID-19, у зв`язку з чим на її думку, підстави для задоволення позову відсутні (а.с.31-37).

У судовому засіданні директор дошкільного закладу «Орлятко» Василюк С.М. позов підтримав та просив його задовольнити, посилаючись на обставини, викладені у позові.

Відповідач ОСОБА_1 у судовому засіданні зазначила, що вона не відмовляється та не ухиляється від проведення вакцинації, однак наполягає на праві не надавати відповідний сертифікат адміністрації закладу, де вона працює.

Суд, дослідивши докази, встановив фактичні обставини та відповідні правовідносини, які виникли між сторонами.

ОСОБА_1 працює на посаді керівника музичного Куп`янського закладу дошкільної освіти (ясла-садок) № 2 «Орлятко» комбінованого типу Куп`янської міської ради Харківської області та згідно з посадовою Інструкцією підпорядковується директору та вихователю-методисту цього закладу; виконує накази та розпорядження вихователя-методиста; дотримується правил внутрішнього трудового розпорядку, керується у своїй роботі, зокрема, Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту», «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», «Про охорону праці», Постановами Кабінету Міністрів України в галузі освіти, Положенням про заклад дошкільної освіти, Правилами внутрішнього трудового розпорядку, наказами директора, розпорядженнями вихователя-методиста, цією посадовою інструкцією; вживає необхідні заходи щодо створення безпечних умов, виконання санітарно-гігієнічних норм і вимог з охорони праці під час освітнього процесу в музичні залі; дотримується правил охорони праці та безпеки життєдіяльності, виконує всі вимоги Санітарного регламенту для закладів дошкільної освіти; несе відповідальність за життя та здоров`я вихованців, за порушення безпеки життєдіяльності (а.с.7-10).

27.10.2021 відповідно до пункту 41-6 Постанови Кабінету Міністрів України № 1236 від 09.12.2020 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», Наказу Міністерства охорони здоров`я України № 2153 від 04.10.2021 «Про затвердження Переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов`язковим профілактичним щепленням» з метою попередження відсторонення працівників закладу від роботи та належної організації освітнього процесу з 08.11.2021, директором Куп`янського закладу дошкільної освіти (ясла-садок) № 2 «Орлятко» комбінованого типу Куп`янської міської ради Харківської області видано наказ № 166-о, яким затверджено текст повідомлення «Про обов`язкове профілактичне щеплення від COVID-19 працівників ЗДО № 2» та покладено обов`язок на діловода закладу - ознайомити всіх працівників під підпис, надавши копію цього повідомлення; сестрам медичним - скласти список співробітників, зазначивши надані ними документи, та надати директору доповідну про осіб, які не надали відповідних документів (а.с.4).

Відповідно до повідомлення від 27.10.2021 «Про обов`язкове профілактичне щеплення від COVID-19 працівників ЗДО № 2», затвердженого додатком б/н до наказу № 166 (так у документі) від 27.10.2021, всім працівникам дошкільного закладу запропоновано надати документ, який підтверджує наявність профілактичного щеплення від COVID-19, а саме: документу, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації; або виданого в установленому Міністерством охорони здоров`я порядку документу, що підтверджує отримання однієї дози дводозної вакцини від COVID-19, включеної Всесвітньою організацією охорони здоров`я до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях; або міжнародного, внутрішнього сертифікату або іноземного сертифікату, що підтверджує вакцинацію від COVID-19 однією дозою дводозної вакцини (жовті сертифікати) або однією дозою однодозної вакцини чи двома дозами дводозної вакцини (зелені сертифікати), які включені Всесвітньою організацією охорони здоров`я до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях; або довідку про абсолютні протипоказання до вакцинації (а.с.5).

04.11.2021 ОСОБА_1 , ознайомившись з вищевказаним повідомленням та отримавши його копію, зазначила, що з ним не згода (а.с.5зв).

05.11.2021 на ім`я директора дошкільного закладу Василюка С.В. відповідачкою ОСОБА_1 подано заяву, у якій вона зазначила, що вона не відмовляється та не ухиляється від проведення обов`язкового профілактичного щеплення від COVID-19 та наполягає на своєму праві не надавати відповідний сертифікат (медичний документ), посилаючись на лікарську таємницю та відсутність її згоди на обробку персональних даних. Розуміючи необхідність контролю директором закладу за проведенням щеплень працівниками, згодна надати такий документ на підставі рішення суду (а.с.11).

На виконання вищевказаного наказу директора дошкільного закладу «Орлятко» за № 166-о від 27.10.2021 старшою медичною сестрою 05.11.2021 складено доповідну, відповідно до якої ОСОБА_1 станом на 05.11.2021 не надала сертифікат чи довідку про абсолютні протипоказання до вакцинації від COVID-19 (а.с.59).

Згідно з відповіддю Куп`янського відділу освіти Куп`янської міської ради Харківської області за вих. № 01-36/2788 від 23.1.2021, наданої на звернення директора ЗДО № 2, відповідальність щодо контролю за проведенням обов`язкових профілактичних щеплень працівників дошкільної освіти покладено на керівника закладу. Крім того, роз`яснено, що за допуск до роботи невакцинованого працівника, який зобов`язаний був вакцинуватися та не має медичного підтвердження про абсолютні протипоказання до щеплень відповідальність покладається на керівника з накладенням стягнення у розмірі 17000 грн. В частині ненадання ОСОБА_1 документів про вакцинацію або довідки про наявність протипоказань, рекомендовано здійснити відсторонення такого працівника від роботи до усунення причин, що його зумовили (а.с.52).

При вирішенні спору суд виходить з такого.

Суспільні відносини, які виникають у сфері забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя, визначає відповідні права і обов`язки державних органів, підприємств, установ, організацій та громадян, встановлює порядок організації державної санітарно-епідеміологічної служби і здійснення державного санітарно-епідеміологічного нагляду в Україні врегульовані Законом України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», положень якого відповідно до посадової інструкції повинна дотримуватися ОСОБА_1 .

За положеннями статті 27 вищевказаного Закону профілактичні щеплення з метою запобігання захворюванням на туберкульоз, поліомієліт, дифтерію, кашлюк, правець та кір в Україні є обов`язковими. Обов`язковим профілактичним щепленням для запобігання поширенню інших інфекційних захворювань підлягають окремі категорії працівників у зв`язку з особливостями виробництва або виконуваної ними роботи. Групи населення та категорії працівників, які підлягають профілактичним щепленням, у тому числі обов`язковим, а також порядок і терміни їх проведення визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров`я.

Наказом Міністерства охорони здоров`я України за № 133 від 19.07.1995 згідно зі статтею 28 Закону України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення" затверджено Перелік особливо небезпечних, небезпечних інфекційних та паразитарних хвороб людини і носійства збудників цих хвороб, яким до особливо небезпечних інфекційних хвороб віднесено COVID-19.

Статтею першою Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» особливо небезпечними інфекційними хворобами визнається інфекційні хвороби (у тому числі карантинні: чума, холера, жовта гарячка), що характеризуються важкими та (або) стійкими розладами здоров`я у значної кількості хворих, високим рівнем смертності, швидким поширенням цих хвороб серед населення. Адміністративні та медико-санітарні заходи, що застосовуються для запобігання поширенню особливо небезпечних інфекційних хвороб, є карантином.

Відповідно до ст. 10 вищевказаного Закону основними принципами профілактики інфекційних хвороб є дотримання підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності та громадянами санітарно-гігієнічних та санітарно-протиепідемічних правил і норм при здійсненні будь-яких видів діяльності.

За положеннями частини першої статті 12 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» працівники окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких може призвести до зараження цих працівників та (або) поширення ними інфекційних хвороб, підлягають обов`язковим профілактичним щепленням також проти інших відповідних інфекційних хвороб. Перелік професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов`язковим профілактичним щепленням проти інших відповідних інфекційних хвороб, встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров`я.

Частиною четвертою статті 15 вказаного вище закону визначено, що працівники дитячих закладів підлягають обов`язковим профілактичним медичним оглядам з метою виявлення хворих на інфекційні хвороби та бактеріоносіїв у порядку, встановленому законодавством.

Карантин встановлюється та відміняється Кабінетом Міністрів України, що визначено статтею 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб». У рішенні про встановлення карантину, зокрема: затверджуються необхідні профілактичні, протиепідемічні та інші заходи, їх виконавці та терміни проведення, встановлюються тимчасові обмеження прав фізичних і юридичних осіб та додаткові обов`язки, що покладаються на них. Карантин встановлюється на період, необхідний для ліквідації епідемії чи спалаху особливо небезпечної інфекційної хвороби. На цей період можуть змінюватися режими роботи підприємств, установ, організацій, вноситися інші необхідні зміни щодо умов їх виробничої та іншої діяльності.

Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», з відповідними змінами до доповненнями, на усій території України з 12 березня 2020 року встановлено карантин.

З метою забезпечення епідемічного благополуччя населення України, попередження інфекцій, Наказом Міністерства охорони здоров`я України від 04.10.2021 № 2153 затверджено Перелік професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов`язковим профілактичним щепленням» (в редакції, яка набрала чинності з 08.11.2021), яким визначено, що в разі відсутності абсолютних протипоказань до проведення профілактичних щеплень, обов`язковим профілактичним щепленням проти гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, підлягають працівники, зокрема закладів загальної середньої, у тому числі дошкільної освіти незалежно від типу та форми власності.

Відповідно до п. 41-6 Постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», який набрав чинності 26.10.2021, керівники державних органів (державної служби), керівники підприємств, установ та організацій мають забезпечити контроль за проведенням обов`язкових профілактичних щеплень проти COVID-19 працівниками та державними службовцями, обов`язковість профілактичних щеплень яких передбачена переліком професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов`язковим профілактичним щепленням, затвердженим Наказом Міністерства охорони здоров`я України від 4 жовтня 2021 р. № 2153.

Постановою головного державного санітарного лікаря України 06 вересня 2021 року № 10 затверджено «Протиепідемічні заходи у закладах освіти на період карантину у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)», відповідно до яких з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) суб`єкти, що відповідальні за влаштування, утримання закладів позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти (далі - заклади освіти), мають здійснювати свою діяльність з урахуванням вимог санітарного законодавства, вимог встановлених Кабінетом Міністрів України на період карантину та необхідності забезпечення належних протиепідемічних заходів, спрямованих на запобігання ускладнення епідемічної ситуації внаслідок поширення коронавірусної хвороби (COVID-19). Відповідальність за організацію та виконання заходів покладається, у тому числі на керівника закладу освіти.

Статтею 41 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» визначено, що особи, винні в порушенні законодавства про захист населення від інфекційних хвороб, несуть відповідальність згідно із законами України.

Так, зокрема, порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб" тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від двох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (частина перша статті 44-3 КУпАП).

Таким чином, держава, вживши профілактичні та протиепідемічні заходи, встановивши певні обмеження прав фізичних осіб та встановивши додаткові обов`язки на певні категорії працівників, зокрема, педагогічних працівників, при цьому поклавши обов`язок контролю та встановивши юридичну відповідальність безпосередньо на керівників закладів, де такі особи працюють, реалізує свій обов`язок щодо забезпечення безпеки життя і здоров`я всіх учасників освітнього процесу, в тому числі й самих дітей.

Суд приймає до уваги, що на час розгляду цієї справи, ані Постанова Кабінету Міністрів України № 1236 від 09.12.2020 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», ані Наказ Міністерства охорони здоров`я України № 2153 від 04.10.2021 «Про затвердження Переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов`язковим профілактичним щепленням» неконституційними чи незаконними не визнавалися, а отже є нормативно-правовими актами, які є обов`язковими до виконання в силу положень статті 117 Конституції України. У зв`язку з цим, суд дійшов висновку, що дії директора дошкільного закладу в частині контролю за проведенням обов`язкових профілактичних щеплень проти COVID-19 працівниками та державними службовцями, обов`язковість профілактичних щеплень яких передбачена переліком професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов`язковим профілактичним щепленням, затвердженим Наказом Міністерства охорони здоров`я від 4 жовтня 2021 р. № 2153, є такими, що відповідають вимогам нормативно-правових актів та мають законну мету, оскільки саме він є тією особою, яка власне несе тягар відповідальності за дотримання правил карантину і зобов`язаний забезпечити дотримання умов карантину, запроваджених Постановою Кабінету Міністрів України №1236 від 9 грудня 2020 року.

При цьому, суд зазначає, що відповідачкою ОСОБА_1 наказ директора Куп`янського закладу дошкільної освіти (ясла-садок) № 2 «Орлятко» комбінованого типу Куп`янської міської ради Харківської області № 166-о, яким затверджено текст повідомлення «Про обов`язкове профілактичне щеплення від COVID-19 працівників ЗДО № 2», який відповідно до її посадової інструкції є обов`язковим для виконання, до суду не оскаржувався. Отже, у даному випадку, суд не може не визнати пріоритетність забезпечення безпеки життя, здоров`я і безпеки малолітніх дітей над інтересами однієї людини, адже такі інтереси не можуть домінувати над інтересами держави.

В частині позовних вимог щодо зобов`язання ОСОБА_1 надати документи, що підтверджують проведення обов`язкового щеплення від COVID-19, суд зазначає таке.

Порядком формування та використання сертифіката, що підтверджує вакцинацію від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, негативний результат тестування або одужання особи від хвороби, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 29 червня 2021 р. № 677 документом, що підтверджує вакцинацію від COVID-19, негативний результат тестування або одужання особи від зазначеної хвороби, є COVID-сертифікат.

Відповідно до Правил підтвердження чинності COVID-сертифіката, що підтверджує вакцинацію від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, негативний результат тестування або одужання особи від зазначеної хвороби, затверджених постановою Кабінету Міністрів Українивід 13 вересня 2021 р. № 954, підтвердження чинності COVID-сертифікатів здійснюється за ініціативою осіб , органів, уповноважених здійснювати контроль за дотриманням обмежувальних протиепідемічних заходів в Україні, - у випадку контролю використання COVID-сертифікатів під час дії карантину або обмежувальних заходів, пов`язаних із поширенням COVID-19. Підтвердження чинності COVID-сертифіката передбачає пред`явлення COVID-сертифіката для перевірки чинності його власником. Власником COVID-сертифіката є фізична особа, медичні дані якої відображені в COVID-сертифікаті.

Відповідно до статті 2 Закону України «Про захист персональних даних» персональні дані - це відомості чи сукупність відомостей про фізичну особу, яка ідентифікована або може бути конкретно ідентифікована; обробка персональних даних - будь-яка дія або сукупність дій, таких як збирання, реєстрація, накопичення, зберігання, адаптування, зміна, поновлення, використання і поширення (розповсюдження, реалізація, передача), знеособлення, знищення персональних даних, у тому числі з використанням інформаційних (автоматизованих) систем.

Таким чином, зберігання копій COVID-сертифіката про вакцинацію може бути розцінено як обробка персональних даних. Без згоди працівника дошкільний заклад цього робити не може.

Крім того, пунктом 7 вищезазначених Правил підтвердження чинності COVID-сертифіката визначено, що після проведення перевірки чинності COVID-сертифіката забороняється будь-яка обробка (збір, зберігання, використання, передача тощо) персональних, зокрема медичних, даних, які містяться у ньому.

Також суд зазначає, що обов`язкова вакцинація не є абсолютною, оскільки людина може мати тимчасові або постійні протипоказання до вакцинації проти COVID-19, тому вимога позивача в частині зобов`язання ОСОБА_1 надати документи, що підтверджують проведення саме щеплення від COVID-19, є необґрунтованою та такою, що не відповідає вимогам закону, адже не враховує визначену нормативно-правовими актами варіативність можливих документів та гарантовану Конституцією України свободу дій або бездіяльності особи, у даному випадку відповідачки ОСОБА_1 , у виборі поведінки щодо дотримання запроваджених державою карантинних заходів.

Доводи відповідачки про те, що вакцина від коронавірусу є експериментальною, у зв`язку з чим вона не бажає брати участь у медичних випробуваннях; аргументи що відсутності підстав для її відсторонення від роботи, судом не приймаються до уваги, оскільки наказ про відсторонення не видавався та вона на час розгляду справи продовжує виконувати професійні обов`язки, в частині ефективності вакцин - суд зазначає, що ці обставини не є предметом розгляду цієї справи.

При вирішенні питання про розподіл судових витрат між сторонами суд виходить із положень ч.1 ст.141 ЦПК України, де зазначено, що судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Враховуючи, що позовні вимоги задовольняються частково з ОСОБА_1 на користь позивача підлягають стягненню судові витрати у розмірі 1135, 00 грн.

Керуючись ст. ст. 2, 12, 13, 79-83, 141, 263, 264, 265, 268 ЦПК України, ст. 16 ЦК України, Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», Законом України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення", суд

У Х В А Л И В :

Позов Куп`янського закладу дошкільної освіти (ясла-садок) № 2 «Орлятко» комбінованого типу Куп`янської міської ради Харківської області до ОСОБА_1 про визнання законними вимог щодо надання сертифікату (свідоцтва) про проведення щеплення від коронавірусної хвороби (COVID-19) та зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Визнати вимогу директора Куп`янського закладу дошкільної освіти (ясла-садок) № 2 «Орлятко» комбінованого типу Куп`янської міської ради Харківської області щодо надання працівником цього дошкільного закладу ОСОБА_1 документу, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації; або виданого в установленому Міністерством охорони здоров`я порядку документу, що підтверджує отримання однієї дози дводозної вакцини від COVID-19, включеної Всесвітньою організацією охорони здоров`я до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях, який може бути застосовано протягом 30 днів від дати введення дози; чи міжнародного, внутрішнього сертифікату або іноземного сертифікату, що підтверджує вакцинацію від COVID-19 однією дозою дводозної вакцини (жовті сертифікати) або однією дозою однодозної вакцини чи двома дозами дводозної вакцини (зелені сертифікати), які включені Всесвітньою організацією охорони здоров`я до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях, або одужання особи від зазначеної хвороби; або виданого в установленому Міністерством охорони здоров`я порядку висновку лікаря щодо наявності абсолютних протипоказань до вакцинації проти COVID-19 - законною.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання якої зареєстровано за адресою: АДРЕСА_1 , на користь Куп`янського закладу дошкільної освіти (ясла-садок) № 2 «Орлятко» комбінованого типу Куп`янської міської ради Харківської області, ЄДРПОУ 25469577, юридична адреса: Харківська область, судовий збір у розмірі 1135, 00 грн.

В іншій частині позовних вимог - відмовити.

Рішення може бути оскаржено повністю або частково учасниками справи, а також особами, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їх права, свободи, інтереси та (або) обов`язки до Харківського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Куп`янський міськрайонний суд Харківської області або безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом 30 днів з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 ЦПК України.

Роз`яснити сторонам, що на підставі пункту 3 розділу ХІІ «Прикінцевих положень» Цивільного процесуального кодексу України в редакції Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)» в редакції Закону України № 731-IX від 18.06.2020 під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), суд за заявою особи може продовжити процесуальний строк, встановлений судом, якщо неможливість вчинення відповідної процесуальної дії у визначений строк зумовлена обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином.

Повний текст рішення складено 24.01.2022.

Головуючий : І.М.Демченко