Постанова № 102694399, 11.01.2022, Теплодарський міський суд Одеської області

Дата ухвалення
11.01.2022
Номер справи
516/289/21
Номер документу
102694399
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Теплодарський міський суд Одеської області

Справа № 516/289/21

Провадження №3/516/7/22

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

11.01.2022 р.

Теплодарський міський суд Одеської області у складі:

головуючої, судді - Мисливої Л.М.,

при секретарі - Васіній А.А.,

за участю прокурора - Сікаченка Є.О.,

особи, яка притягається до адміністративної відповідальності -

ОСОБА_1 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Теплодарі матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань НПУ, про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 ,

ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м.Олексіївка,

Олексіївський район, Республіка Казахстан,

громадянки України, військовослужбовиці в/ч А 1892,

проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,

за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП,

ВСТАНОВИЛА:

ОСОБА_1 , припинивши діяльність на посаді начальника відділу організації надання безоплатної вторинної правової допомоги та роботи з її надавачами Кременчуцького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, яка прирівнюється до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та, являючись суб`єктом декларування відповідно до п.п. «а» п. 2 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення абзацу 2 ч. 2 ст. 45 даного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, подала 06.06.2021р. о 21 годині 41 хвилині декларацію особи, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за 2020 рік, типу - «після звільнення», чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

У відповідності до пункту 15 статті 1 Закону «Про запобігання корупції», суб`єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 4 ч.1 ст. 3 цього Закону, інші особи, які зобов`язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

В судовому засіданні ОСОБА_1 підтвердила факт несвоєчасної подачі декларації типу після звільнення та відсутність у неї на те поважних причин, свою вину визнала повністю. Також вказала, що декларацію типу «після звільнення» за 2020 рік подала 06.06.2021р. о 21 годині 41 хвилині за місцем свого проживання на той час, а саме за адресою: АДРЕСА_2 .

Прокурор в судовому засіданні підтримав протокол про адміністративне правопорушення, складений щодо ОСОБА_1 за ч. 1 с т.172-6 КУпАП, зазначивши також, що в діях останньої наявний склад даного адміністративного правопорушення.

Заслухавши ОСОБА_1 , думку прокурора, дослідивши матеріали справи, вважаю, що її вина у вчиненні вказаного адміністративного правопорушення підтверджується такими, дослідженими в судовому засіданні, доказами.

Так, з протоколу № 1114/2021 про адміністративне правопорушення від 11.12.2021р. відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, вбачається його складання за несвоєчасне 06.06.2021р., без поважних причин, подання ОСОБА_1 декларації типу - «після звільнення» за 2020 рік як особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

З рапорту оперуповноваженого відділу УСР в Полтавській області ДСР Національної поліції України майора поліції Павлова С. від 02.09.2021р., вбачається про встановлення факту порушення ОСОБА_1 вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції».

Згідно наказу № 295 від 31.10.2017р. ОСОБА_1 приступила до виконання обов`язків головного спеціаліста відділу організаційної роботи, юридичного забезпечення діяльності та персоналу Кременчуцького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги з 01.11.2017р. з випробувальним терміном три місяці з посадовим окладом згідно штатного розкладу. Відповідно до наказу № 348 від 19.10.2018р. ОСОБА_1 була переведена на посаду начальника відділу організаційної роботи, юридичного забезпечення діяльності та персоналу Кременчуцького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги з 19.10.2018р., з посадовим окладом згідно з штатним розписом. Згідно наказу № 203 від 01.08.2019р. ОСОБА_1 переведена з посади заступника начальника відділу правопросвітництва та надання безоплатної правової допомоги Кременчуцького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги на посаду начальника відділу організації надання безоплатної вторинної правової допомоги та роботи з її надавачами Кременчуцького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги з 02.08.2019р. з посадовим окладом згідно з штатним розписом.

Відповідно до наказу № 89 від 21.03.2018р. ОСОБА_1 , у зв`язку з реєстрацією розірвання шлюбу і обміном паспорта, було змінено прізвище на ОСОБА_1 та внесено зміни в облікові документи.

У відповідності до наказу № 6 від 21.01.2020р. ОСОБА_1 була звільнена з посади начальника відділу організації надання безоплатної вторинної правової допомоги та роботи з її надавачами Кременчуцького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги з 21.01.2020р. за її власним бажанням (ст.38 Кодексу законів про працю України).

Згідно Повного витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про шлюб, вбачається реєстрація шлюбу 07.08.2021р. ОСОБА_1 з ОСОБА_6 та зміну прізвища на ОСОБА_1 .

Згідно інформації з офіційної сторінки сайту НАЗК ОСОБА_1 подала декларацію типу - «після звільнення» за 2020 рік 06.06.2021р. о 21 годині 41 хвилині.

З повідомлення НАЗК на адресу Департаменту стратегічних розслідувань НПУ від 28.07.2021р. за вих. № 47-06/56909/21, вбачається встановлення НАЗК несвоєчасного подання ОСОБА_1 декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

За ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а» і «в» пункту 2 частини першої статті 3, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік (абзац 2 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції»).

Частиною 1 ст.172-6 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що тягне за собою накладення штрафу від п`ятидесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За приміткою до цієї статті суб`єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

За вказаних обставин приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, а саме: неподання нею без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік типу - «після звільнення», що підтверджується вищенаведеними доказами, дослідженими в судовому засіданні.

Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу ОСОБА_1 , яка раніше до адміністративної відповідальності не притягалась, суд вважає доцільним застосувати адміністративне стягнення щодо неї у виді штрафу у мінімальному розмірі.

Крім того, у відповідності до п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір в сумі 496, 20 грн.

Керуючись ч.1 ст.172-6, ст. ст.ст. 33, 221, 283, 284, 285, 287 КУпАП,

У Х В А Л И Л А:

Застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, у виді штрафу в розмірі 50 (п`ятидесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) грн.

Стягнути з ОСОБА_1 496,20 (чотириста дев`яносто шість) грн. 20 коп. судового збору на користь держави.Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ. Код отримувача (код ЄДРПОУ): 37993783. Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП). Рахунок отримувача: №UA908999980313111256000026001. Код класифікації доходів бюджету: 22030106.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги до Одеського апеляційного суду.

Суддя