ц
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа № 2а-11658/09/0470
Категорія статобліку 6.6.5
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 лютого 2010 року м. Дніпропетровськ
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Турлакової Н.В.
при секретарі Ричка Р.Ю.
за участю сторін:
представник позивача не зявився (заява про розгляд справи без його участі)
відповідач не зявився
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Північної міжрайонної державної податкової інспекції у м.Кривому Розі до приватного підприємства ТДВ
про стягнення заборгованості , -
в с т а н о в и в :
До Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов позов, в якому Північна міжрайонна державна податкова інспекція у м.Кривому Розі просить стягнути з приватного підприємства ТДВна користь державного бюджету заборгованість зі штрафних (фінансових) санкцій у сумі 5000грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідач зареєстрований виконавчим комітетом Криворізької міської ради 23.01.1996р. та перебуває на обліку у Північній МДПІ у м.Кривому Розі як платник податків. За результатами перевірки відповідача складено акт №0303-04-83-23/24223673 від 16.07.2009р., на підставі якого було прийнято рішення №0004402360 від 20.07.2009р. про застосування штрафних (фінансових) санкцій на загальну суму 5000грн.
Представник позивача у судове засідання не зявився, направив клопотання про розгляд справи без його участі.
Відповідач до суду не з'явився, про дату, час та місце проведення судового засідання повідомлений належним чином. Відповідачем не було подано письмових заперечень на позов чи доказів, які б спростовували заявлені позовні вимоги.
Дослідивши чинне законодавство та матеріали справи, суд доходить висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців приватне підприємство ТДВзареєстроване виконавчим комітетом Криворізької міської ради 23.01.1996р. та є платником податків, що підтверджується довідкою про взяття на облік платника податків №301 від 28.07.2009р.
16 липня 2009 року посадовими особами Північної МДПІ у м.Кривому Розі, у присутності продавця ОСОБА_2, було проведено перевірку господарської одиниці магазину, розташованого у м.Кривому Розі, по вул.Кропивницького, 25, субєкта господарської діяльності ПП ТВД.
У результаті перевірки були виявлені наступні порушення: проведення розрахункової операції на загальну суму 945грн. без застосування РРО та без видачі розрахункового документа встановленого зразка, невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі денного Х-звіту РРО у розмірі 1000грн.
За результатами вказаної перевірки був складений акт №0303-04-83-23/24223673 від 16.07.2009р. перевірки за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, який продавець ОСОБА_2 підписала без заперечень та отримала один примірник під підпис 16.07.09р.
Відповідно до пояснень до акту, продавець ОСОБА_2 визнає вказані порушення та зазначає, що не застосовувала РРО, у звязку з тим, що працює тиждень.
За матеріалами перевірки, у відповідності з діючим законодавством, Північною МДПІ у м.Кривому Розі було винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0004402360 від 20.07.2009р. на загальну суму 5000грн. Вказане рішення відповідач отримав 24.07.2009р., що підтверджується поштовим повідомленням про вручення, копія якого наявна в матеріалах справи, доказів про оскарження рішення в адміністративному, чи в судовому порядку відповідачем не надано.
Відповідно до ч.1 ст.67 Конституції України, кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно з ч.1 ст.15 Закону України Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі,громадського харчування та послуг, контроль за додержанням субєктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.
Частиною 1 статті 16 наведеного Закону встановлено, що контролюючі органи мають право відповідно до законодавства здійснювати планові або позапланові перевірки осіб, які підпадають під дію цього Закону.
Згідно з п.2 ч.1 ст.11 Закону України Про державну податкову службу в Україніоргани державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановленому законами України, мають право здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку.
Статтею 3 Закону України Про застосування РРО в сфері торгівлі, громадського харчування та послугпередбачено, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:
- проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;
- видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції;
- забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Відповідно до п.1 ст.17 Закону України Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послугза порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах:
- у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.
Стаття 22 вказаного Закону передбачає, у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
Враховуючи викладене, суд вважає, що факт порушення відповідачем вимог Закону України Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послугдоведений, у з звязку з чим застосування податковим органом фінансових санкцій є правомірним.
На підставі викладеного, суд доходить висновку, що позов Північної міжрайонної державної податкової інспекції у м.Кривому Розі до приватного підприємства ТДВпідлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст.158-163 КАС України суд, -
п о с т а н о в и в:
Адміністративний позов Північної міжрайонної державної податкової інспекції у м.Кривому Розі до приватного підприємства ТДВпро стягнення заборгованості задовольнити.
Стягнути з приватного підприємства ТДВна користь державного бюджету заборгованість по сплаті штрафних фінансових санкцій в сумі 5000грн. (пять тисяч гривень).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня складання постанови у повному обсязі, а апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Постанова виготовлена у повному обсязі 03.03.2010р.
Суддя Н.В.Турлакова