
Справа № 592/66/22
Провадження № 3/592/178/22
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 січня 2022 року м.Суми
Суддя Ковпаківського районного суду м. Суми Котенко Ольга Анатоліївна, за участю особи, яка притягується до адміністративної відповідальності – ОСОБА_1 , прокурора Окружної прокуратури м.Суми Чухно А.В., розглянувши матеріали які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Сумській області Департаменту стратегічних розслідувань про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с.Новоніжин Шкотовського району Приморського краю, Російська Федерація, громадянки України, яка працювала до 24 вересня 2021 року головним спеціалістом відділу обробки заяв та документів управління соціального захисту населення Сумської районної державної адміністрації, яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ,
за ч.1 ст.1726 КУпАП,-
ВСТАНОВИВ:
Наказом начальника управління соціального захисту населення Сумської районної державної адміністрації від 29.01.2021 № 05-к «Про переведення ОСОБА_1 » ОСОБА_1 з 01.02.2021 року переведено з посади головного спеціаліста відділу грошових виплат і компенсацій управління соціального захисту населення Сумської районної державної адміністрації, за її згодою, на посаду головного спеціаліста відділу обробки заяв та документів управління соціального захисту населення Сумської районної державної адміністрації.
Відповідно до наказу начальника управління соціального захисту населення Сумської районної державної адміністрації від 01.10.2020 року №84-к «Про підвищення рангу ОСОБА_1 » з 01.10.2020 року ОСОБА_1 присвоєно 7 ранг державного службовця в межах категорії посад групи «В». Також ОСОБА_1 01.04.1994 року прийняла Присягу державного службовця.
Відповідно до ст.2 Закону України «Про державну службу» державний службовець - це громадянин України, який займає посаду державної служби в органі державної влади, іншому державному органі, його апараті (секретаріаті), одержує заробітну плату за рахунок коштів державного бюджету та здійснює встановлені для цієї посади повноваження, безпосередньо пов`язані з виконанням завдань і функцій такого державного органу, а також дотримується принципів державної служби. Отже, відповідно до підпункту «в» пункту 1 ч.1 ст.3 Закону, ОСОБА_1 відноситься до державних службовців та являється суб`єктом відповідальності за вчинення правопорушення пов`язаного з корупцією.
Приміткою ст.172 КУпАП визначено, що суб`єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Наказом начальника управління соціального захисту населення Сумської районної державної адміністрації від 24.09.2021 № 180-к «Про звільнення ОСОБА_1 » припинено державну службу та звільнено ОСОБА_1 з посади головного спеціаліста відділу обробки заяв та документів 24.09.2021.
В абзаці першому ч.2 ст.45 Закону вказано, що особи, зазначені у пункті 1, пунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої ст.3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконання функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Наказом Національного агентства з питань запобігання корупції від 12.12.2019 №168/19 «Про затвердження змін до рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 №3» виключено норму, яка зобов`язувала суб`єкта декларування під час звільнення з власної ініціативи подавати декларацію в день фактичного звільнення», та визначено, що така декларація подається не пізніше 20 робочих днів з дня припинення діяльності.
Відповідно до підпункту 2 пункту 2 Порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування затвердженого наказом Національного агентства з питань запобігання корупції від 23.07.2021 №449/21 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29.07.2021 за №987/36609, який набрав чинності з 01.12.2021, декларація при звільненні - декларація, яка подається відповідно до абзацу першого частини другої статті 45 Закону - не пізніше 30 календарних днів з дня припинення діяльності.
Така декларація подається за період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими суб`єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду, яким є останній день здійснення діяльності.
Враховуючи факт того, що ОСОБА_1 24.09.2021 припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зобов`язана на виконання абзацу першого ч. 2 ст. 45 Закону, подати декларацію перед звільненням особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що охоплює період, який не був охоплений раніше поданими деклараціями, протягом 20 робочих днів з дня припинення діяльності, а саме до 00:00 год. 26.10.2021.
Згідно публічної частини інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», ОСОБА_1 подала Декларацію 23.11.2021 року о 17 год. 36 хв.
З вимогами щодо подання декларації перед звільненням, які наведені в листі Сумської районної державної адміністрації від 18.10.2019 №01-16/3216, ОСОБА_1 ознайомлена особисто під підпис.
В листі Сумської районної державної адміністрації від 16.12.2021 № 01-16/3510 зазначено, що з ОСОБА_1 остаточний розрахунок проведено 30.09.2021.
Згідно з додатком до листа Національного агентства з питань запобігання корупції від 23.12.2021 № 47-02/90440-21, послідовність дій користувача "Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування" які вчинила ОСОБА_1 за період з 01.04.2021 по 22.12.2021, остання вперше протягом вказаного періоду здійснила вхід до вищевказаного реєстру лише 23.11.2021 та цього ж дня подала Декларацію, що є несвоєчасним.
Під час проведення перевірки, аналізу доказів та складання протоколу не встановлено поважних причин, які перешкоджали ОСОБА_1 , відповідально поставитись до виконання своїх обов`язків та належним чином виконати вимоги передбачені абзацом першим ч.2 ст.45 Закону.
Таким чином, ОСОБА_1 24.09.2021 року фактично припинила діяльність, пов`язану з виконанням функції держави або місцевого самоврядування та несвоєчасно, а саме 23.11.2021 року подала без поважних причин декларацію перед звільненням особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що охоплює період, який не був охоплений раніше поданими деклараціями, що є вчиненням правопорушення, пов`язаного з корупцією передбаченого абзацом першим ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», відповідальність за що встановлена ч.1 ст.1726 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Склад правопорушення є формальним, тобто таким, який не передбачає наслідків як обов`язкового елементу об`єктивної сторони, в той час як обов`язковим елементом об`єктивної сторони формального складу завжди є діяння.
В суді ОСОБА_1 свою вину в порушенні нею ч.1 ст.1726 КУпАП визнала, та пояснила, що вона дійсно з порушенням строків подала декларацію після звільнення.
Вина ОСОБА_1 повністю підтверджується зібраними матеріалами справи: протоколом про адміністративне правопорушення №001/2022 від 4.01.2022 року (а.с.1-8), довідкою Сумської районної державної адміністрації Сумської області (а.с.11), копією Наказу №05-к від 29.01.2021 року Про переведення ОСОБА_1 (а.с.12), копією присяги державного службовця ОСОБА_1 (а.с.13), копією Наказу №84-к від 01.10.2020 року Про підвищення рангу ОСОБА_1 (а.с.14), копією особової картки державного службовця №12 (а.с.17-21), копією листа Про типи декларацій, які подають суб`єкти декларування (а.с.22-23), копією Наказу №180-к від 24.09.2021 року Про звільнення ОСОБА_1 (а.с. 24), копією послідовності дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (а.с.27-28), копєю Витягу з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (а.с.29).
Своїми діями ОСОБА_1 вчинила правопорушення, передбачене ч.1 ст.1726 КУпАП.
Враховуючи характер правопорушення та особу винної, вважаю необхідним накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави.
Керуючись ст.401 , ч.1 ст.1726, ст.283 КУпАП,-
ПОСТАНОВИВ:
Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави в розмірі 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у сумі 496,20грн. за наступними реквізитами: Отримувач – ГУК у м. Києві /м. Київ/22030106; Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; Код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанова може бути оскаржена до Сумського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя О.А. Котенко