
Справа №461/48/22
Провадження №3/461/357/22
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 січня 2022 року м. Львів
Суддя Галицького районного суду м. Львова Мисько Х.М., за участі прокурора Верхоляка Р.Є., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Львова, громадянина України, працюючого ЛКП «ШРП Галицького району» - головним інженером, проживаючого та зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1
за ч.1 ст.172-6 КУпАП, -
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 , займаючи посаду головного інженера Львівського комунального підприємства «Шляхово-ремонтне підприємство Галицького району», являючись посадовою особою юридичної особи публічного права та, відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 ст. 3 закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУаАП, суб`єктом відповідальності за порушення, пов`язане з корупцією, в порядку вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, подав декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2020 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Крім того, ОСОБА_1 , займаючи посаду головного інженера Львівського комунального підприємства «Шляхово-ремонтне підприємство Галицького району», являючись посадовою особою юридичної особи публічного права та, відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 ст. 3 закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУаАП, суб`єктом відповідальності за порушення, пов`язане з корупцією, в порядку вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, подав декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
У судовому засіданні ОСОБА_1 вину у скоєнні правопорушень визнав у повному обсязі, обставини, що викладені в протоколі не оспорював та просив суворо не карати.
Під час судового засідання прокурор вважав доведеною вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, у зв`язку з чим просив накласти на правопорушника адміністративне стягнення у вигляді штрафу в межах санкції відповідної статті. Крім того, відповідно до ст. 36 КУпАП просив об`єднати вищевказані справи в одну.
Заслухавши пояснення учасників судового процесу, дослідивши матеріали справи, суд приходить до такого висновку.
Відповідно до ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Пунктом 6 розділу ІІІ Інструкції з діловодства в місцевих та апеляційних судах України встановлено, що у разі об`єднання судових справ (матеріалів кримінального провадження) в одну їй присвоюється єдиний унікальний номер тієї з об`єднаних справ (матеріалів), яка надійшла до суду першою.
Виходячи з наведеного, слід об`єднати справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.172-6 КУпАП справа № 461/48/22, провадження № 3/461/358/22 зі справою про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.172-6 КУпАП, присвоївши справа № 461/48/22, провадження № 3/461/357/22.
Відповідно до статті 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно статті 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати, зокрема: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а"і"в"пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань Міністерства юстиції України організаційно - правовою формою «Шляхово-ремонтне підприємство Галицького району» (ЄДРПОУ 03349022) є комунальне підприємство. Засновником комунального підприємства «Шляхово-ремонтне підприємство Галицького району» є Львівська міська рада.
Згідно з наказом директора ЛКП «ШРП Галицького району» від 07 серпня 2017 року № 88 «Про внутрішнє переведення» майстра шляхової дільниці ОСОБА_1 , переведено на посаду головного інженера з 07 серпня 2017 року.
Таким чином, ОСОБА_1 є посадовою особою юридичної особи публічного права
Відповідно до підпункту 1 пункту 5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №3 від 10.06.2016, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за №959/29089, щорічна декларація - декларація, яка подається відповідно до частини першої статті 45 Закону у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Таким чином, ОСОБА_1 зобов`язаний був подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік в період з 00:00 год. 01.01.2020 до 00:00 год. 01.06.2020 та за 2020 рік в період з 00:00 год. 01.01.2021 до 00:00 год. 01.04.2021.
Відповідно до ч. 1 ст. 172-6 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Дослідивши матеріали справи, а саме: протоколи про адміністративні правопорушення, пояснення ОСОБА_1 , наказ № 88 від 07 серпня 2017 року, посадову інструкцію, копії декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, вважаю, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, так як він несвоєчасно подав без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Стягнення слід визначити з врахуванням особи винного в межах санкції з врахуванням ст. 36 КУпАП у виді штрафу.
Крім того, відповідно до ст.40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Згідно з п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору становить 0,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 496,20 гривень.
Керуючись ст.ст. 36, 283, 284 КУпАП, -
п о с т а н о в и в :
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення з врахуванням ст. 36 КУпАП у виді штрафу в розмірі 850 (вісімсот п`ятдесят)грн..
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 496 (чотириста дев`яносто шість) гривні 20 коп. в дохід держави.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду протягом десяти днів з дня проголошення.
Суддя Х.М. Мисько