Харківської окружний адміністративний суд
61004 м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3 ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22.06.2010 р. № 2а-3331/10/2070
Харківської окружний адміністративний суд
у складі головуючого судді Мар'єнко Л.М.
при секретарі судового засідання Ус Л.М.
за участю:
представника позивача Заварза Т.В.,
представника відповідача Пєшикова О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні суду справу за адміністративним позовом
Товариства з обмеженою відповідальністю "Агрофірма "Авенга" в особі ліквідатора Тоцької
до Харківської об"єднаної державної податкової інспекції, начальника Харківської об"єднаної державної податкової інспекції Угровецького О.П.
провизнання протиправними дій та скасування наказу,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач, товариство з обмеженою відповідальністю "Агрофірма "Авенга" в особі ліквідатора Тоцької, звернувся до Харківської окружного адміністративного суду з позовом до Харківської об'єднаної державної податкової інспекції, в якому просили суд, з урахуванням уточнених позовних вимог:
- визнати протиправними дії Харківської об'єднаної державної податкової інспекції з призначення 23.03.2010 року позапланової виїзної перевірки ТОВ "Агрофірма "Авенга";
- визнати протиправним дії начальника ХОДПІ Угровецького О.П. з призначення 23.03.2010 року позапланової виїзної перевірки ТОВ "Агрофірма "Авенга";
- визнати протиправним та скасувати наказ № 204 від 23.03.2010 року "Про проведення позапланової виїзної перевірки ТОВ "Агрофірма "Авенга".
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначила, що 25.01.2010 року постановою господарського суду Харківської області по справі № Б-39/187-09 ТОВ "Агрофірма "Авенга" визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру. 23.03.2010 року Харківської ОДПІ видано наказ № 204 на проведення позапланової виїзної перевірки ТОВ "Агрофірма "Авенга". При цьому Харківської об'єднана державна податкова інспекція не зверталась до суду за дозволом на проведення позапланової виїзної перевірки ТОВ «Агрофірма «Авенга». Наказ № 204 на проведення позапланової виїзної перевірки ТОВ «Агрофірма «Авенга» є третім, при цьому всі накази видані з одних і тих же підстав. Так, Харківської обєднаною податковою інспекцією було видано накази № 71 та № 811 на проведення позапланової виїзної перевірки ТОВ «Агрофірма «Авенга» і виписано направлення на підставі цих наказів. Під час проведення позапланової виїзної перевірки за наказом № 71 ХОДПІ не зверталася до Тоцької, як до ліквідатора ТОВ «Агрофірма «Авенга», з вимогою надання документи, необхідні для проведення перевірки дотримання боржником вимог податкового та валютного законодавства, а під час виїзду працівників ХОДПІ за адресою місцезнаходження ліквідатора ТОВ «Агрофірма «Авенга» Тоцької була відсутня, про що складено акт від 10.02.2010 року № 23/234-33368836. Таким чином, ліквідатор ТОВ "Агрофірма "Авенга" вважає, що дії Харківської обєднаної державної податкової інспекції вчинені всупереч критеріям, передбаченим ч.3 ст.2 КАС України, тому їх слід визнати протиправними.
Відповідач проти позову заперечував, від в.о. начальника ХОДПІ Дульцевої В.О. до суду надано заперечення проти позову, які обгрунтовано тим, що Харківської об'єднана державна податкова інспекція діяла в межах повноважень органів державної податкової служби України та у визначений законодавством спосіб, вимоги ст.19 Конституції України були дотримані. З метою проведення позапланової виїзної перевірки позивача йому направлено листи щодо надання необхідних документів. Лист ХОДПІ від 18.11.2009 року отримано Тоцької, проте відповіді та документи не надано до теперішнього часу. ХОДПІ вжито заходи щодо проведення позапланової виїзної перевірки ТОВ "Агрофірма "Авенга": 08.12.2009 року видано наказ № 811 та направлення № 779 на проведення перевірки, проте під час виїзду за адресою субєкта господарювання, представників встановлено не було, про що складено акт. 08.02.2010 року видано наказ № 71 та складено направлення № 60 на проведення позапланової виїзної перевірки ТОВ "Агрофірма "Авенга" відповідно до вимог п. 6 ч. 6 ст. 11-1 Закону України "Про державну податкову службу в Україні". Під час виїзду працівників ХОДПІ за адресою місцезнаходження ліквідатора позивача Тоцької була відсутня, про що складено акт від 10.02.2010 року. 23.03.2010 року ХОДПІ видано наказ № 204 та направлення № 165 на проведення позапланової виїзної перевірки ТОВ "Агрофірма "Авенга" відповідно до вимог п. 6 ч. 6 ст. 11-1 Закону України "Про державну податкову службу в Україні", які 24.03.2010 року вручено Тоцької, а також вручено листи щодо надання для перевірки документів. Проте під час виїзду працівників ХОДПІ для проведення перевірки 25.03.2010 року ліквідатор Тоцької відмовила у допуску до перевірки та в наданні документів.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала.
Представник відповідача проти позову заперечував з підстав, зазначених у запереченнях.
Суд, заслухавши представників сторін, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, прийшов до висновку про відмову в задоволенні позову, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що постановою Господарського суду Харківської області від 25.01.2010 у справі № Б-39/187-09 (а.с.6-8) товариство з обмеженою відповідальністю "Агрофірма "Авенга", зареєстроване 25.04.2005 Харківської районною державною адміністрацією, код ЄДРПОУ 33368836, визнано банкрутом та було відкрито ліквідаційну процедуру. Ліквідатором боржника було призначено арбітражного керуючого Тоцької.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Агрофірма "Авенга" знаходиться на податковому обліку в Харківської обєднаній державній податковій інспекції.
Харківської ОДПІ на адресу ТОВ "Агрофірма "Авенга" та арбітражного керуючого ТОВ "Агрофірма "Авенга" Тоцької були надіслані листи від 20.10.2009 року № 15479/10/23-418/3399 (а.с.41) та від 18.11.2009 року №16914/10/23-418/3945 (а.с.42) відповідно з проханням надати всі документи фінансово-господарської діяльності, документи податкового обліку, статистичні звіти, та місце для проведення позапланової виїзної перевірки ТОВ "Агрофірма "Авенга" з питання дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.07.2007 по 20.10.2009.
Харківської ОДПІ від 18.11.2009 року №16914/10/23-418/3945 був отриманий Тоцької 25.11.2009 року, що підтверджується копією повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с.42 зворотня сторона).
08.12.2009 року Харківської ОДПІ було видано направлення №779 (а.с.44) та наказ № 811 (а.с.11) про проведення позапланової виїзної перевірки ТОВ "Агрофірма "Авенга" з питання дотримання вимог податкового законодавства терміном 5 робочих днів (з 08.12.2009 року по 14.12.2009 року).
11.12.2009 року державними податковими ревізорами-інспекторами Харківської ОДПІ складено акт №142/234/33368836 (а.с.45-46) про відсутність ТОВ "Агрофірма "Авенга" за юридичною адресою: Харківський район, с. Буди, вул. Франка, 8.
08.02.2010 року Харківської ОДПІ було видано направлення № 60 (а.с.48) та наказ №71 (а.с.47) про проведення позапланової виїзної перевірки ТОВ "Агрофірма "Авенга" з питання дотримання вимог податкового законодавства терміном 5 робочих днів (з 09.02.2010 року по 13.02.2010 року).
10.02.2010 року державними податковими ревізорами-інспекторами Харківської ОДПІ було складено акт №23/234-33368836 (а.с.49) про неможливість вручення направлення та копії наказу на перевірку ліквідатору ТОВ "Агрофірма "Авенга" у звязку із відсутністю ліквідатора ТОВ "Агрофірма "Авенга" Тоцької за місцем проживання (АДРЕСА_1) під час виїзду о 18 год. 30 хв. 10.02.2010 року.
23.03.2010 року Харківської ОДПІ на адресу голови ліквідаційної комісії ТОВ "Агрофірма "Авенга" Тоцької було направлено лист № 4946/10/23-418/944 (а.с.51) про надання документів фінансово-господарської діяльності зазначеного підприємства (бухгалтерського та податкового обліку, статистичну звітність), відповідно до переліку, за період з 01.01.2007 року по дату надання відповіді для проведення позапланової виїзної перевірки з питання дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства. Також відповідач просив повідомити місце проведення перевірки ТОВ "Агрофірма "Авенга".
Зазначений лист був отриманий 24.03.2010 року Тоцької особисто, що підтверджується її підписом (а.с.51 зворотна сторона).
23.03.2010 року Харківської ОДПІ було видано направлення №165 (а.с.10) та наказ №204 (а.с.9) про проведення позапланової виїзної перевірки ТОВ "Агрофірма "Авенга" з питання дотримання вимог податкового законодавства терміном 5 робочих днів (з 25.03.2010 року по 31.03.2010 року). Копії направлення та наказу були отримані Тоцької 24.03.2010 року, що підтверджується її підписом (а.с.50).
25.03.2010 року державними податковими ревізорами-інспекторами Харківської ОДПІ було складено акт відмови від допуску до перевірки ТОВ "Агрофірма "Авенга" № 54/234-33368836 (а.с.52), відповідно до якого голова ліквідаційної комісії Тоцької відмовилась від допуску працівників Харківської ОДПІ до перевірки ТОВ "Агрофірма "Авенга", пояснивши це тим, що для здійснення позапланової перевірки необхідне відповідне рішення суду.
Також 25.03.2010 року державними податковими ревізорами-інспекторами Харківської ОДПІ було складено акт №55/234/33368836 (а.с.53) про ненадання документів для перевірки, згідно з яким жодних документів фінансово-господарської діяльності ТОВ "Агрофірма "Авенга" за період з 01.01.2007 року по 25.03.2010 року не надано та місце проведення перевірки не повідомлено.
Крім того, 25.03.2010 року державними податковими ревізорами-інспекторами Харківської ОДПІ було складено акт № 56/234-3368836 про неможливість проведення перевірки ТОВ "Агрофірма "Авенга" (а.с.54).
Відповідно до п.1 ч.1 ст.11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” від 4 грудня 1990 року N 509-XII (зі змінами і доповненнями) органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі - платники податків).
Підстави та порядок проведення органами державної податкової служби позапланових виїзних перевірок своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів) встановлені ст.11-1 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”.
Згідно з ч.6 ст.11-1 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” позаплановою виїзною перевіркою вважається перевірка, яка не передбачена в планах роботи органу державної податкової служби і проводиться за наявності хоча б однієї з таких обставин:
1) за наслідками перевірок інших платників податків виявлено факти, які свідчать про порушення платником податків законів України про оподаткування, валютного законодавства, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на обов'язковий письмовий запит органу державної податкової служби протягом десяти робочих днів з дня отримання запиту;
2) платником податків не подано в установлений строк податкову декларацію або розрахунки, якщо їх подання передбачено законом;
3) виявлено недостовірність даних, що містяться у податковій декларації, поданій платником податків, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на обов'язковий письмовий запит органу державної податкової служби протягом десяти робочих днів з дня отримання запиту;
4) платник податків подав у встановленому порядку скаргу про порушення законодавства посадовими особами органу державної податкової служби під час проведення планової чи позапланової виїзної перевірки, в якій вимагає повного або часткового скасування результатів відповідної перевірки;
5) у разі виникнення потреби у перевірці відомостей, отриманих від особи, яка мала правові відносини з платником податків, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на обов'язковий письмовий запит органу державної податкової служби протягом десяти робочих днів з дня отримання запиту;
6) проводиться реорганізація (ліквідація) підприємства;
7) стосовно платника податків (посадової особи платника податків) у порядку, встановленому законом, податковою міліцією заведено оперативно-розшукову справу, у зв'язку з чим є потреба у проведенні позапланової виїзної перевірки фінансово-господарської діяльності такого платника податків;
8) у разі, коли вищестоящий орган державної податкової служби в порядку контролю за достовірністю висновків нижчестоящого органу державної податкової служби здійснив перевірку документів обов'язкової звітності платника податків або висновків акта перевірки, складеного нижчестоящим контролюючим органом, та виявив їх невідповідність вимогам законів, що призвело до ненадходження до бюджетів сум податків та зборів (обов'язкових платежів). Позапланова виїзна перевірка в цьому випадку може ініціюватися вищестоящим органом державної податкової служби лише у тому разі, коли стосовно посадових або службових осіб нижчестоящого органу державної податкової служби, які проводили планову або позапланову виїзну перевірку зазначеного платника податків, розпочато службове розслідування або порушено кримінальну справу;
9) платником подано декларацію з від'ємним значенням з податку на додану вартість, яке становить більше 100 тис. гривень.
Аналізом норм ст.11-1 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” встановлено, що зазначена норма містить одночасно дві сьомих частини.
А саме, відповідно до ч. 7 ст.11-1 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” в редакції Закону України від 25.03.2005р. №2505-IV, позаплановими перевірками вважаються також перевірки в межах повноважень податкових органів, визначених законами України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", а в інших випадках - за рішенням суду.
Згідно з ч. 7 ст.11-1 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” в редакції Закону України від 12.01.2005 р. N 2322-IV, позапланова виїзна перевірка може здійснюватися лише на підставі рішення суду. Орган державної податкової служби, який ініціює проведення позапланової виїзної перевірки, подає до суду письмове обґрунтування підстав такої перевірки та дати її початку і закінчення, склад осіб, які будуть проводити таку перевірку, документи, які відповідно до частини шостої цієї статті свідчать про виникнення підстав для проведення такої перевірки, інформацію про вид та кількість перевірок, проведених органами державної податкової служби щодо суб'єкта господарської діяльності та наслідки таких перевірок за попередні три роки, а також на вимогу суду - інші відомості. У розгляді питання про надання дозволу на проведення позапланової виїзної перевірки мають право брати участь представники суб'єкта господарської діяльності. Повідомлення про місце, дату та час розгляду питання про надання дозволу на проведення позапланової виїзної перевірки направляється не пізніше ніж за три робочі дні до дати такого розгляду.
Оскільки і норми Закону України від 25.03.2005р. №2505-IV, і норми Закону України від 12.01.2005 р. N 2322-IV були спрямовані на регулювання одних і тих же правовідносин, за загальними правилами застосування нормативно-правових актів (рішення Конституційного Суду України від 3 жовтня 1997 року № 4-зп у справі про набуття чинності Конституцією України) застосуванню до спірних правовідносин підлягають приписи ч. 7 ст.11-1 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” в редакції Закону України від 25.03.2005 р. №2505-IV як такого, що виданий пізніше.
Відповідно до п.1.6 Методичних рекомендацій щодо порядку взаємодії між підрозділами органів державної податкової служби України при організації та проведенні перевірок платників податків, затверджених наказом ДПА України від 27 травня 2008 року N 355, позаплановою виїзною перевіркою вважається перевірка, яка не передбачена в планах роботи органу ДПС і проводиться за наявності обставин, визначених у статті 11 Закону України від 4 грудня 1990 року "Про державну податкову службу в Україні" та інших законах України, за рішенням керівника органу ДПС, яке оформляється відповідним наказом.
Статтею 1 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” визначено, що банкрутство - визнана господарським судом неспроможність боржника відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.
Відповідно до п.8.1 Порядку обліку платників податків, зборів (обов'язкових платежів), затвердженого наказом ДПА України від 19.02.1998р. №80 в редакції наказу ДПА України від 17.11.1998 №552, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14.12.1998р. за №791/3231, (далі - Порядок), з метою оподаткування ліквідацією платника податків є ліквідація платника податків як юридичної особи, внаслідок якої відбувається закриття його рахунків та/або втрата статусу як платника податків відповідно до законодавства.
Пунктом 8.2 Порядку передбачено, що у зв'язку з проведенням реорганізації чи ліквідації юридичної особи органом державної податкової служби приймається рішення про проведення позапланової виїзної перевірки платника податків, який перебуває на обліку в такому органі, у разі одержання хоча б одного з таких документів (відомостей):
- заяви за формою N 8-ОПП (додаток 8) від платника податків;
- відомостей державного реєстратора про внесення до Єдиного державного реєстру запису про рішення засновників (учасників) юридичної особи, уповноваженого ними органу про реорганізацію чи ліквідацію юридичної особи;
- відомостей з Єдиного державного реєстру чи ЄДРПОУ, повідомлення органу державної реєстрації про закриття відокремленого підрозділу;
- судових рішень або відомостей з Єдиного державного реєстру, іншої інформації щодо прийняття судом рішень про порушення провадження у справі про банкрутство чи визнання банкрутом платника податків, порушення справи або прийняття рішення судом про припинення юридичної особи, визнання недійсною державної реєстрації чи установчих документів платника податків, зміну мети установи, реорганізацію платника податків.
Таким чином, відповідач був наділений самостійними повноваженнями щодо прийняття рішення про проведення позапланової виїзної перевірки діяльності позивача. Позапланова виїзна перевірка ТОВ "Агрофірма "Авенга" була призначена після отримання 15.10.2009 відповідачем від державного реєстратора відомостей з Єдиного державного реєстру про внесення судового рішення про порушення провадження у справі про банкрутство юридичної особи - ТОВ "Агрофірма "Авенга", що визначено п.6 ч.6 ст.11-1 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” як підстава для проведення позапланової виїзної перевірки.
Твердження Тоцької про те, що Харківської об'єднана державна податкова інспекція жодного разу не зверталась до неї як до ліквідатора ТОВ "Агрофірма "Авенга", з вимогою надання документів, необхідних для проведення перевірки дотримання боржником вимог податкового та валютного законодавства спростовується матеріалами справи. Зокрема, Харківської ОДПІ на адресу арбітражного керуючого ТОВ "Агрофірма "Авенга" Тоцької було направлено лист від 18.11.2009 №16914/10/23-418/3945 з проханням надати всі документи фінансово-господарської діяльності, документи податкового обліку, статистичні звіти, та місце для проведення позапланової виїзної перевірки ТОВ "Агрофірма "Авенга" з питання дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.07.2007 по 20.10.2009. Вказаний лист Харківської ОДПІ був отриманий Тоцької 25.11.2009, що підтверджується копією повідомлення про вручення поштового відправлення.
Посилання позивача на порушення відповідачем вимог п.1.17 Методичних рекомендацій щодо порядку взаємодії між підрозділами органів державної податкової служби України при організації та проведенні перевірок платників податків, затверджених наказом ДПА України від 27 травня 2008 року N 355, а саме, відсутність зазначення у оскаржуваному наказі Харківської ОДПІ №71 від 08.02.2010 причин зміни термінів проведення перевірки суд не бере до уваги, оскільки вказане не спростовує правомірності призначення позапланової виїзної перевірки платника податків - ТОВ "Агрофірма "Авенга" - за наявності підстави, передбаченої законом.
Згідно з ч. 8 ст. 11-1 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”, позапланова виїзна перевірка здійснюється на підставі виникнення обставин, викладених у цій статті, за рішенням керівника податкового органу, яке оформляється наказом.
Враховуючи наведене, доводи позивача щодо наявності рішення Харківської окружного адміністративного суду від 18.05.2010 року про надання судом дозволу на проведення позапланової виїзної перевірки позивача як підставу для визнання неправомірними дій відповідача з призначення та проведення ХОДПІ позапланової перевірки судом не беруться до уваги, оскільки, як вбачається з копії постанови Харківської окружного адміністративного суду від 18.05.2010 року, з позовом про надання дозволу на проведення позапланової виїзної перевірки ХОДПІ звернулася після того, як позивач в особі ліквідатора ТОВ "Агрофірма "Авенга" Тоцької відмовила 25.03.2010 року ХОДПІ у проведенні перевірки на підставі направлення №165 та наказу №204 про проведення позапланової виїзної перевірки ТОВ "Агрофірма "Авенга", що і стало, зокрема, підставою для звернення ХОДПІ до суду з позовом про надання судом дозволу на проведення перевірки.
Інших обставин, які б свідчили про протиправність дій посадових осіб Харківської об'єднаної державної податкової інспекції з призначення та проведення позапланової виїзної перевірки ТОВ "Агрофірма "Авенга", позивачем не наведено.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно ч. 3 ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності субєктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією (254к/96-ВР) та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод, інтересів особи та цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що, видаючи наказ від 23.03.2010 № 204 про проведення позапланової виїзної перевірки ТОВ "Агрофірма "Авенга", Харківської ОДПІ керувалась приписами Закону України “Про державну податкову службу в Україні” та положеннями Порядку обліку платників податків, зборів (обов'язкових платежів), затвердженого наказом ДПА України від 19.02.1998р. № 80 в редакції наказу ДПА України від 17.11.1998 № 552, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14.12.1998р. за № 791/3231.
Дії ХОДПІ та начальника ХОДПІ Угровецького О.П. з призначення 23.03.2010 року позапланової виїзної перевірки вчинені з дотриманням вимог Закону України “Про державну податкову службу в Україні”, ч. 2 ст. 19 Конституції України, а наказ про проведення позапланової виїзної перевірки ТОВ "Агрофірма "Авенга" з питання дотримання вимог податкового законодавства від 23.03.2010 № 204 відповідає вимогам, встановленим ч. 3 ст. 2 КАС України щодо рішення суб'єкта владних повноважень, тому є законним і не підлягає скасуванню.
Враховуючи вищенаведене, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги є необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.
Згідно ст. 94 КАС України, у разі відмови у задоволенні позову, понесені позивачем судові витрати з відповідача не присуджуються.
Керуючись Законом України “Про державну податкову службу в Україні”, Порядком обліку платників податків, зборів (обов'язкових платежів), затвердженим наказом ДПА України від 19.02.1998р. №80 в редакції наказу ДПА України від 17.11.1998 №552, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 14.12.1998р. за №791/3231, ст.ст. 2, 4, 7, 11, 69-71, 86, 94, ч.1 ст.158, 160-163, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
У задоволенні адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю "Агрофірма "Авенга" в особі ліквідатора Тоцької до Харківської об"єднаної державної податкової інспекції, начальника Харківської об"єднаної державної податкової інспекції про визнання протиправними дій Харківської об"єднаної державної податкової інспекції з призначення 23.03.2010 року позапланової виїзної перевірки, визнання протиправними дій начальника ХОДПІ Угровецького О.П. з призначення 23.03.2010 року позапланової виїзної перевірки, визнання протиправним та скасування наказу № 204 від 23.03.2010 року "Про проведення позапланової виїзної перевірки" відмовити.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківської апеляційного адміністративного суду через Харківської окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова у повному обсязі виготовлена 25 червня 2010 року.
Суддя Мар'єнко Л.М.