Єдиний державний реєстр судових рішень
Харківський окружний адміністративний суд
61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
17 червня 2010 р. № 2-а- 2719/10/2070
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Кухар М.Д. ,
при секретарі судового засідання - Тайцеві А.Л.,
за участі: представника позивача - Павленка О.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у Дзержинському районі міста Харкова до Українсько-німецького товариства з обмеженою відповідальністю фірма "Вега" про стягнення заборгованості,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому просить суд, з урахуванням уточнень, стягнути заборгованість в розмірі 6800,00 грн. Позивач, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві, просив задовольнити позов у повному обсязі.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги у повному обсязі та просив суд задовольнити їх у повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, хоча був належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення, яке міститься в матеріалах справи, надав заперечення на адміністративний позов, в якому виклав свою позицію проти доводів позивача та просить суд відмовити в задоволенні позову в повному обсязі. Таким чином, суд вважає, за можливе розглянути справу без участі представника відповідача за наявними в ній матеріалами.
Суд, вислухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи, встановив наступне.
25.05.1993 року Виконавчим комітетом Харківської міської Ради було зареєстровано Українсько-німецьке Товариство з обмеженою відповідальністю фірма „ВЕГА" (код ЄДРПОУ 19344860) та видане свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи, про що було зроблено відповідний запис за №1 480 120 0000 007718.
Згідно довідки ДПІ у Дзержинському районі м. Харкова УН ТОВ фірма „ВЕГА" взято на податковий облік з 17.06.1993 року за №3817.
На підставі направлень від 05.03.2009р. за №701/000701 та №702/000702 фахівцями Кременчуцької ОДПІ у Полтавській області була проведена перевірка залу гральних автоматів, який розташований за адресою: м. Кременчук, вул. 60 річчя Жовтня, буд. 22-А, що належить УН ТОВ фірма "ВЕГА", з питань дотримання встановленого порядку проведення розрахункових операцій, за результатами якої було складено акт перевірки №0367/16/03/23/19344860 від 06.03.2009 року.
Перевіркою, встановлено: проведення розрахункової операції через гральні автомати у кількості 20 штук, а саме: автомати з продажу товарів, послуг, які не переведені у фіскальний режим роботи, що є порушенням пунктів 1, 2 статті 3 Закону України від 06.07.1995 року №265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадської харчування та послуг" із змінами та доповненнями.
Відповідальність передбачена п. 2 ст. 17 Закону України від 06.07.1995 року №265/5 ВР „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадське харчування та послуг" із змінами та доповненнями.
ДПІ в Дзержинському районі м. Харкова винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 24.03.2009р. №0002492301 на загальну суму 6900,00 грн.
Вищезазначене рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій отримано 24.03.2009 року директором Кириченко М.П.
Статтею 1 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій-сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" визначено, що реєстратори розрахункових операцій застосовуються фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності або юридичними особами (їх філіями, відділеннями, іншими відокремленим" підрозділами) (далі - суб'єкти підприємницької діяльності), які здійснюють операції розрахунків в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі громадського харчування та послуг.
Відповідно до пунктів 1, 2 статті 3 зазначеного Закону суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровано ч опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій (пункт 1); видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції (пункт 2).
Відповідно до статті 2 зазначеного Закону до реєстраторів розрахункових операцій відноситься, зокрема, автомат з продажу товарів (послуг), який в автоматичному режимів здійснює видачу (надання) за готівкові кошти або із застосуванням платіжних карток," жетонів тощо товарів (послуг) і забезпечує відповідний облік їх кількості та вартості.
За порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органі державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції, зокрема, у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій та двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі застосування при здійсненні розрахункових операцій непереведеного у фіскальний режим роботи, незареєстрованого, неопломбованого або опломбованого з порушенням встановленого порядку реєстратора розрахункових операцій.
Постановою Кабінету Міністрів України від 7 червня 2006 року № 803 внесено зміни у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2001 року № 121 "Про терміни переведення суб'єктів підприємницької діяльності на облік розрахункових операцій у готівковій та безготівковій формі із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій" і терміни переведення суб'єктів підприємницької діяльності, які надають послуги гральних автоматів, на облік розрахункових операцій із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій перенесено на 31 грудня 2006 року.
Таким чином, з 1 січня 2007 року суб'єкти підприємницької діяльності, які надають послуги гральних автоматів, мають здійснювати облік розрахункових операцій із застосуванням реєстратора розрахункових операцій.
Відповідно до п.3 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій-сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" №265/95 зазначено, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зобов'язані застосовувати реєстратори розрахункових операцій, включені до Реєстру, з дотриманням установленого порядку їх застосування. Розроблений ДПА України Порядок реєстрації, опломбування та застосування реєстраторів розрахункових операцій за товари (послуги) (затверджено наказом ДПА України від 01.12.2000 р. № 614) містить пункт 2.1, де зазначено, що до реєстрації приймаються РРО, модифікації яких включено до Реєстру, з урахуванням сфери їх застосування та за умови, що термін служби, установлений у технічній документації на РРО, не закінчився, а також з урахуванням термінів реєстрації, установлених Реєстром.
Згідно з чинним Державним реєстром реєстраторів розрахункових операцій, затвердженим відповідно до наказу Державної податкової адміністрації України від 10.09.2008р. №581 та згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 29 серпня 2002 року №1315, в якому для сфери діяльності казино та залів гральних автоматів, розроблено запам'ятовуючий пристрій (фіскальної пам'яті) „ФІСКАЛ" внесений до реєстру наказом ДПАУ від 01.07.2008 № 430 та наказом ДПАУ від 10.09.2008 № 5819, з використанням якого дозволяється застосування реєстраторів із зазначеними версіями внутрішнього програмного забезпечення в режимі формування і зберігання контрольної стрічки у вигляді електронного документа (без одночасного друкування паперової контрольної стрічки).
У зв'язку з вищевикладеним, відповідач при проведенні послуг в сфері грального бізнесу з використанням автоматів з надання послуг повинен застосовувати гральний автомат з реалізованими в ньому фіскальними функціями, згідно з вимогами, затвердженими рішенням Державної комісії з питань впровадження електронних систем і засобів контролю та управління товарним і грошовим обігом від 27.06.02р. № 13.
Крім того, Порядком обліку доходів фізичних осіб у гральних закладах та персоніфікації таких осіб, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 20 жовтня 2003 року №494 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 6 листопада 2003 року за №1016/8337, визначено, що придбання особами фішок, жетонів, отримання інших документів, які засвідчують прийняття ставок для участі в азартній грі, здійснюється через належним чином зареєстрований реєстратор розрахункових операцій з видачею чеків, які повинні зберігатися фізичною особою-гравцем до закінчення її участі в азартній грі.
Згідно довідки №137/28-312 станом на 26.02.2010 року останній звіт Українсько-німецьким Товариством з обмеженою відповідальністю фірма „ВЕГА" було подано 11.02.2010 року за січень 2010 року - звіт по реєстраторам.
У зв'язку із частковою сплатою УН ТОВ Фірмою "Вега" заборгованості по рішенню про застосування штрафних (фінансових) санкцій, позивач уточнив позовні вимоги і просить суд стягнути з відповідача заборгованість у розмірі 6800,00 грн.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 72 цього Кодексу.
При зазначених обставинах, вимоги позивача правомірні, обґрунтовані і підлягають задоволенню в повному обсязі, а заперечення відповідача суд відхиляє як безпідставні і такі, що суперечать діючому законодавству та фактичним обставинам справи.
Керуючись ст.ст. 94, 160, 161, 162, 163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Харківський окружний адміністративний суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Дзержинському районі міста Харкова до Українсько-німецького товариства з обмеженою відповідальністю фірма "Вега" про стягнення заборгованості - задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з Українсько-німецького товариства з обмеженою відповідальністю фірма "Вега" (61018, м. Харків, вул. Дерев"янка, б.7/А) на користь Державного бюджету України (УДК у Дзержинському районі м. Харкова, ЄДРПОУ 24134567, банк одержувача: ГУДКУ в Харківській області, МФО 851011, р/р 31118104700003, по коду (30) 21080900) заборгованість в розмірі 6800.00 грн. (шість тисяч вісімсот гривень).
Постанова може бути оскаржена в Харківський апеляційний адміністративний суд через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови виготовлено 21.06.2010 року.
СуддяМ.Д. Кухар