Постанова № 102653768, 17.01.2022, Комунарський районний суд м. Запоріжжя

Дата ухвалення
17.01.2022
Номер справи
333/8306/21
Номер документу
102653768
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 333/8306/21

Провадження № 3/333/282/22

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 січня 2022 року м. Запоріжжя

Суддя Комунарського районного суду м. Запоріжжя Наумова Ірина Йосипівна, розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , не працюючого,

за ч.3 ст.130 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

12.11.2021 року о 02 год. 33 хв., водій ОСОБА_1 , який протягом року був двічі притягнений до адміністративної відповідальності, передбаченої ч.1 ст.130 КУпАП, керував транспортним засобом ВАЗ 111930, номерний знак НОМЕР_1 , в м. Запоріжжі, по пр. Соборний, біля буд. 6, з ознаками наркотичного сп`яніння (звужені зіниці очей, які не реагують на світло, порушення координації). Від проходження огляду на стан сп`яніння у встановленому законодавством порядку, в спеціалізованому медичному закладі, в лікаря-нарколога, ОСОБА_1 відмовився, вчинивши адміністративне правопорушення, передбачене ч.3 ст. 130 КУпАП.

З протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що ОСОБА_1 повідомлявся про складання відносно нього протоколу про адміністративне правопорушення та про місце і дату розгляду справи за даним протоколом (Комунарський районний суд м. Запоріжжя, 26.11.2021 р.).

У судове засідання 26.11.2021 року, та в інші призначені судові засідання по справі ОСОБА_1 не з`явився, причини неявки суду не повідомив.

Згідно зі ст. 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» від 23 лютого 2006 року, суди застосовують рішення Європейського суду з прав людини як джерело права. Рішенням Європейського суду з прав людини від 03 квітня 2008 року у справі «Пономарьов проти України» наголошено, що сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження.

Суд, використав усі процесуальні можливості щодо повідомлення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності про час, дату та місце судового розгляду цієї справи. На адресу місця проживання ОСОБА_1 (зазначену ним під час складання вищевказаного протоколу) судом надсилались судові повістки, які повернулись на адресу суду з причини «адресат відсутній за адресою». ОСОБА_1 , який обізнаний про розгляд цієї справи в Комунарському районному суді м. Запоріжжя, з невідомих суду причин особисто не доклав зусиль для дізнання про дату судового розгляду справи, в тому числі шляхом ознайомлення з інформацією, яка міститься на офіційному сайті Комунарського районного суду м. Запоріжжя. ОСОБА_1 інші засоби зв`язку з ним (електронну адресу, номер телефону, тощо) при оформленні працівниками поліції цього адміністративного матеріалу не повідомив. З клопотанням про відкладення слухання справи, чи з будь-яких інших процесуальних питань ОСОБА_1 до суду не звертався.

Враховуючи вищевказане, суд вважає за можливе розглянути дану справу за відсутності ОСОБА_1 .

Дослідивши матеріали даного адміністративного матеріалу, суд дійшов до наступного висновку.

Відповідно до Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства охорони здоров`я України від 9 листопада 2015 р., № 1452/735, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 11 листопада 2015 р., за № 1413/27858 (далі – Інструкція), за наявності ознак, передбачених пунктом 3 розділу І цієї Інструкції, огляд на стан сп`яніння проводиться за допомогою спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом, або лікарем закладу охорони здоров`я.

Відповідно до п. 9 вищезазначеної Інструкції, з метою забезпечення достовірності результатів огляду водіїв транспортних засобів, які мають бути оглянуті в закладах охорони здоров`я, поліцейський забезпечує доставку цих осіб до найближчого закладу охорони здоров`я не пізніше ніж протягом двох годин з моменту виявлення підстав для його проведення.

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 12.11.2021 року серії БД №301352,у вищезазначені час та місці ОСОБА_1 керував транспортним засобом з ознаками наркотичного сп`яніння, від проходження огляду на стан сп`яніння у лікаря-нарколога в медичному закладі КНП «Обласний клінічний заклад з надання психіатричної допомоги», відмовився чим порушив вимоги п. 2.5 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 р.

З направлення на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення сп`яніння до медичного закладу КНП «Обласний клінічний заклад з надання психіатричної допомоги» ЗОР від 12.11.2021 р., відеозапису з боді-камери працівників поліції з місця події, рапорту працівника поліції, вбачається, що 12.11.2021 року у ОСОБА_1 , який керував вищевказаним транспортним засобом у вищезазначений час, в результаті його огляду працівниками поліції були виявлені ознаки наркотичного сп`яніння: звужені зіниці очей, які не реагують на світло, порушення координації, в зв`язку з чим останньому було пред`явлено вимогу пройти огляд на стан сп`яніння у лікаря-нарколога КНП «Обласний клінічний заклад з надання психіатричної допомоги» ЗОР, але ОСОБА_1 відмовився проходити огляд на стан сп`яніння.

Постановами Шевченківського районного суду м. Запоріжжя від 08.04.2021 р. (справа №333/1699/21), Комунарського районного суду м. Запоріжжя від 04.06.2021 р. (справа №333/2214/21), ОСОБА_1 був притягнений до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП.

Матеріали справи не містять доказів про порушення поліцейськими законодавства при складанні протоколу про адміністративне правопорушення, вимог ч.2 ст.251, ст.ст.256, 266, 268 КУпАП, Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, чи інших норм законодавства.

Оцінивши вищенаведені докази, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.130 КУпАП, а саме: відмова від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан сп`яніння особою, яка керувала транспортним засобом, та яка двічі протягом року піддавалася адміністративному стягненню за відмову від проходження огляду на стан сп`яніння.

Відповідно до рішення Європейського суду з прав людини від 29.06.2007 року у справі «О`Галлоран та Франціс проти Сполучення Королівства», особа, яка володіє чи керує автомобілем, підпадає під дію спеціальних правил, оскільки володіння та використання автомобілів є такими, що потенційно може завдати серйозної шкоди. Отже, керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння не може вважатись малозначним правопорушенням, оскільки зазначені дії наражають оточуючих на небезпеку.

При визначенні виду та міри адміністративного стягнення суд, відповідно до вимог ст.33 КУпАП, враховує характер вчиненого правопорушення, дані про особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, відсутність обставин, що обтяжують чи пом`якшують його відповідальність.

Враховуючи особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, відсутність обставин, що пом`якшують чи обтяжують його відповідальність, суд приходить до висновку про накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 10 років, без конфіскації транспортного засобу, оскільки транспортний засіб, яким керував ОСОБА_1 не належить останньому.

Відповідно до ст.40-1 КУпАП у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення особою, на яку накладено таке стягнення, сплачується судовий збір. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

Керуючись ст.ст. 130, 276-284 КУпАП, суд -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні правопорушення, передбаченого ч.3 ст.130 КУпАП.

Призначити ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 51 000,00 (п`ятдесят одна тисяча) грн. (реквізити для сплати штрафу: Отримувач: ГУК у Зап.обл/Запорізька обл/21081300; Код отримувача (ЄДРПОУ): 37941997; Банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.); Номер рахунку (IBAN): UA708999980313000149000008001; Код класифікації доходів бюджету: 21081300, Адміністративні штрафи у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху (крім адміністративних штрафів за адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі) з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 10 років.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 496,20 грн. (Реквізити для сплати: Отримувач: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; Код отримувача (ЄДРПОУ): 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.); Номер рахунку (IBAN): UA908999980313111256000026001; Код класифікації доходів бюджету: 22030106, Судовий збір (стягувачем є Державна судова адміністрація України).

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду через Комунарський районний суд м. Запоріжжя протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя Комунарського районного суду

м. Запоріжжя Ірина Йосипівна Наумова